Kodutud.com  
Alla
   

Postita vastus
Kes saavad postitada? Kõik liikmed võivad teha uusi teemasid ja kõik liikmed võivad vastata.
Kasutajanimi:  Soovite registreeruda?
Salasõna:  Unustasid salasõna?
Teema: (soovi korral)
BB koodi vormindamine:
Tavaline
Edasijõudnud
Abi

Sisesta rasvane tekst Sisesta kaldus tekst Sisesta allajoonitud tekst Sisesta keskelasuv tekst Sisesta hüperlink Sisesta meililink Sisesta pilt Sisesta koodiformaadis tekst Sisesta tsiteeritud tekst
Sisu:
HTML on Väljas
Emotikonid on Sees
BB kood on Sees
[img] kood on Sees
:) :( :D :lol:
;) :cool: :mad: :o
:P :nb: :ass: :sniff:
:no: :yes: :kiss: :bisou:
:duh: :grin: :rolleyes: :yawn:
:puzzled: :eureka: :bouncing:

Keela emotikonid?
Kasutada allkirja?
Keela BB kood?
Kas teavitada e-mailiga uutest postitustest?


Teema ülevaade
Teema on liiga pikk, näidatakse ainult viimast 5 vastust
mmunk

postitatud 03.08.2010 kell 11:19

rama, ma ei pea oma elusättumust nii tähtsaks või ainuõigeks, et hakata seda (Sinu või kelle iganes) ees kaitsma vahendeid valimata. hinga ja lase teistel ka hingata

ajuressursi kasutamise kohta kasvõi nt selline raamat: Wanjek,C. 2003. Bad Medicine. Misconceptions and Misuses Revealed. John Wiley and Sons, Inc. 289 lk. ilmselt ei tee paha ka gümnaasiumiastme anatoomia-alaste teadmiste värskendamine (kui jääb keeruliseks, siis hädapärast sobib ka 9. kl bioloogiaõpik). kasvõi nt evolutsioonilisest seisukohast- aju moodustab ainult 5% kehamassist, kuid tarbib 20% energiast. evolutsiooni käigus poleks mingil juhul saanud arengueelist suure (välispinna) ja mõttetult energiakuluka ajuga inimesed, kui ellujäämise taga(nu)ks sellest pelgalt murdosa kasutamine. milleks selline raiskamine ja mõttetult pikk neoteenia? homöostaasi seaduspärasustel ei hakka siinkohal peatuma pikemalt, kui et elus rakule mõjub hukatuslikult nii ala- kui ülekoormus. saati veel neuronitele, mille puhul pole mitoosistki abi.


iir

postitatud 29.07.2010 kell 20:34

Rama, pane mõni hariv link.


rama

postitatud 29.07.2010 kell 20:18

ajuraasu kasutamise koha peal ma oma müüti enne muutma ei hakkaks, kui vettpidavat uut ei kohta, seni pean selle esiisade omaga läbi ajama.
Ma ei tea mida sa haipimise all mõtled, aga sellest sain aru, et see mida saa räägid hingamisest, ei ole teps mitte see, mida mina, ma rääkisin teadlikust hingamisest.
Aga see teema on jah piisavalt keeruline, et pole ka mingi ime, et sa selles ei orienteeru.
Ja väga kahtlen, et sa tead mis on hingamismeditatsioonid, sel lihtsal põhjusel, et seda pole seni veel määratletud, igal hindul oma teooria ja eurooplane helbib rosoljet mõnuga
ja väga iseteadja ilmel.
Aga see selleks ja oma kokkupuutumise pikkust ja laiust on ka naljakas seletama hakata, et mõtle kuidas sulle mugavam, aga hinnangutega ürita tagasihoidlikum olla, jätad targema mulje.

Ja neist agooniatest räägitakse ka alati takka järgi ja kui seda sama juttu oled aastakümneid ja iiveldamiseni kuulnud, üliväikeste nüanssierinevustega, siis ei viitsi seda haipida.

Et milleks meditatsioon, sisuliselt väga naljakas küsimine, sa ise mediteerid iga päev ja piisavalt palju, kas sa seda ise teadvustad või ei, ei oma mingit tähtsust.
Piisav tähelepanu, ausus, tunded on nii venivad mõisted, et need ei paku huvi. Aga keha aistingud, see on midagi huvitavat.
Milliseid kehaaistinguid sa oled ÕPPINUD tunnetama, ega neil nüüd nimesi ei ole, aga kirjeldada on võimalik, väga huvitav oleks kuulda.

Tegelikult tahaks jätta kõlama tagasihoidliku soovi tutvuda teadliku hingamise huvilistega, ei muud.


mmunk

postitatud 29.07.2010 kell 07:50

Tsitaat:
Algne postitaja: rama
/---/ mida me niigi vaevalt mõne %-kese kasutame oma ajuraasu, millest teda veel vabastada?


see on kõikide müütide ema. inimene kasutab praktiliselt kogu oma "ajuraasu" ära ka magades, päevastest toimetamistest rääkimata. tutvu värskema kirjanduse, mitte vanaisa memuaaridega.

jääb mulje, et haibid siin asja, millega tegelikult kokku pole puutunud. hingamismeditatsioonid ei ole (see) vaimne eneserahuldamine (, mida keskeale lähenevad naised mingites hingamisklubides new age muusika saatel teevad). hingamine on vorm, mis täitub sellega, mis inimeses TEGELIKULT peitub ja/või millise sõnastatud taotlusega meditatsiooni siseneti (nt lahendada üleeilne tüli elukaaslasega). üldiselt on meie sees palju rohkem seda, mida me ei taha endale tunnistada, kui seda, millist kuvandit tahame endast endale/teistele jätta. paljud pole valmis iseendale ilma filtrite ja kõverpeegliteta otsa vaatama ning see annab meditatsioonile pigem ebameeldiva ja ränga sisu, millest toibumine võib võtta päevi, nädalaid. seda sõltumata sellestki, kumb peale jääb- kas soov hoida oma senist minapilti või vastupidine.

mis puutub toodud surmaagoonia näitesse, siis sel polnud kujutlusvõime ega tehnikatega midagi pistmist. see lihtsalt tuli ennelõunasel ajal, mattis mu enda alla ja haihtus märkamatult umbes tunni jooksul peale seda, kui olin telefoni teel teada saanud ühe mitte eriti lähedase inimese surmast. alles hiljem sain teada, et minu kirjeldatud sümptomid sarnanesid üks-ühele nendega, mille pärast oli surijale ennelõunal kiirabi kutsutud.

kui elus on piisavalt tähelepanu ja ausust enese mõtete, tunnete ja kehaaistingute vastu, siis milleks veel meditatsioonid?


Leni

postitatud 28.07.2010 kell 23:32

Tsitaat:
Algne postitaja: rama
Väga peen huumor teil siin /.../ kõik on üks tee.
Jah.

Mis selgusetuks jäi siis?go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad


Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
23 päringut, mis võtsid aega 0.0101471 sekundit