Board logo

Kostüümipidu
Lola69 - 02.11.2004 kell 13:24

Oled kutsutud peole, kus eeldatakse muinasjututegelaseks olemist.
Kes tahaksid olla? Ja miks? Kas valid kostüümi laenutusest, ostad või püüad ise midagi valmis meisterdada? Ja kui teedki ise, siis kas kostüümi valmistamise kergus mõjutab ka tegelaskuju valikut? Või ikkagi realiseerid näiteksmingit lapsepõlve unistust olla printsess või sootumaks superman?

meryli - 02.11.2004 kell 13:32

Arvatavasti laenutaks-minu nikerdamis oskuse pool on yks minu nörgemaid kylg No valikuvöimalustest oleks völur, siis annaks köike teha just nii kuis tahaksin/paremaks näeksin

viidik - 02.11.2004 kell 13:32

Ma oleks meelsasti mõnes mundris. Ülemöödunud sajandist või vanemas. Noh, mõni tinasõdur või musketär vms.

Kui võimalik, teen ise, kui pole, siis laenan kuskilt

hestia - 02.11.2004 kell 13:32

selle jutuga meenub, et täditütar käis miskil kostüümisünnipäeval, mis peeti mõisas ning mille koodiks oli "30-ndate inglismaa" oma lainesoengute ja pikkade kinnastega
arvatavasti on seesugustele üritustele kõige mugavam otsida rõivad kusagil teatrist neid laenutades, kuna ise õmmelda ei oskaks ning poleks aegagi vist

hitler - 02.11.2004 kell 13:33

laenutaksin. ja olex ka võlur.

pisimimm - 02.11.2004 kell 13:44

laenutaksin ja arvatavasti oleks kas siis Pöial-Liisi või Lumekuninganna Või siis hoopis Tuhkatriinu

dsikibriki - 02.11.2004 kell 16:02

ma arvan et ka naksitrallid kuuluvad mingit otsa pidi muinasjuttude alla - mina tahaksin olla see tädike kes oma kass Albertit taga otsis või siis Malviina .

viidik - 02.11.2004 kell 16:05

dsikibriki, Malviina on lihtsalt äratuntav - ta ju "siniste juustega tütarlaps", aga mismoodi näeb välja tädike, kes kass Albertit taga otsis?

eero - 02.11.2004 kell 16:08

see tädi oli sarnane dsikibriki avatarile

meryli - 02.11.2004 kell 16:16

Tsitaat:
Algne postitaja: dsikibriki
ma arvan et ka naksitrallid kuuluvad mingit otsa pidi muinasjuttude alla - mina tahaksin olla see tädike kes oma kass Albertit taga otsis või siis Malviina .

No nyyd sain naerda sydamest
See tädike nii lahe-käheda häälega aaaaalbeeeert...kiiiissskiiissskiiiis

Lola69 - 02.11.2004 kell 16:22

Tegelikult kuna hetkel terendab silmapiiril vajadus kostüümi järele ja ma siin mõtlesin et asjaolude sunnil võiks midagi lihtsat välja nuputada, midagi kergelt teostatavat ... siis Punamütsikese vanaema võiks ju ka olla. Mitte see söödud variant, vaid söömata

Ja hästi lihtsalt teostatav on Karlssoni -lugudest tuttav koll. Võtad aga teki või lina, mis vähegi meeldib Lõikad paar auku silmadele ja "k(l)ollitad". Kuigi see pole just otsesõnu muinasjutt, ses klassikalises mõttes.

pisimimm - 02.11.2004 kell 16:28

Lihtsamalt saab ka nõid olla , päkapikk või punamütsike ise...

ratatosk - 02.11.2004 kell 20:37

Ma ilmselt valiks kedagi, kes ajaloos paigutuks keskaega või kaugemasse minevikku. Mõni õilis rüütel või paladin näiteks, aga miks mitte ka kirjatundja. Täpsemalt ei oska kirjutada praegu, ideest saate ehk aru küll.

Bithe - 02.11.2004 kell 21:22

Arvatavasti nõid.
Sarnanen ilma kostüümitagi piisavalt nõiale

Uss - 02.11.2004 kell 21:37

Mulle meeldib Anderseni muinasjuttudes üsna sageli esinev tegelane - vaene üliõpilane. Aga kuna see ei nõua mingit rollivahetust, siis ehk valiks Pipi. Paruka laenutaks , ülejäänu teeks ise.

Hera - 02.11.2004 kell 21:58

Mis see kostüüm siis endalgi ära ei oleks teha. Kodused materjalid, veidike õmblusmasinal säristamist, tsipake fantaasiat ning valmib kostüüm nagu kombu. Ühe õhtu ettevõtmine kõigest. Ennast teeks Saabastega Kassiks või mingiks idamaiseks maagiks. Kassile võiks isegi õhtu jaoks liikumise ja tegutsemise stsenaariumi valmis mõelda ning seal juba fantaseerimiseks mingeid kitsendusi pole. Maagile lisaks pisikese mahhineerimise kaartidega ning olekski tõepärane kuju loodud.

li-li - 03.11.2004 kell 01:10

mina laenutasin...olin siis kas kaval rebane v. osav orav....ise ei viitsi kostüümi meisterdada

marii - 14.11.2004 kell 11:51

ma laenutaxin printsessikostüümi, kes on äsja ballilt tulnud. ja kui laenutusest sobivat ei leiax, siis ehk proovix mingit kostüümi või kleiti ise ümber teha

salliise - 14.11.2004 kell 14:12

Ilmselt teen ise, kes olen see oleneb, mis kapist silma hakkab. Lapsena olin muff ja kasutasin sageli ka minnihiire tantsu kostüümi. Mingisse Tallinnfilmi dokkfilmi sattusin isegi sellega vanalinnapäevadelt.
Senini mingite ajastute teemadega kõik teemaüritused piirdunud. Talupoja, kantri ja Ladina-Ameerika laadis üritused vastavalt interjöörile.
Nõiaks ja printsessiks saaks päris lihtsate vahenditega. Kingpool võiks olla.

pisimimm - 15.11.2004 kell 08:45

Kavatsen peagisaabuval firma jõulupeol inglikeseks hakata - mõtlesin, et peaks tiivad laenutama Aupaiste pea ümber ja muu kostüümijuurde kuuluva saab ise tehtud

Epukas - 15.11.2004 kell 09:03

hmm... yldiselt teeks kostyymi ise.. hetkel oleks õudne isu kurat olla selline võrgutax, sexikas ja üliohtlik.. kuigi oma paisuva kõhuga ei tuleks miskit välja, seega kõrvits oleks vast sobivam variant

Lycette - 16.11.2004 kell 14:43

Ma oleks vist saabastega kass. lapsepõlves meeldis see muinasjutt. Kostüümi teeks ise ehk vaid mõned elemendid laenaks kuskilt.

sirli - 16.11.2004 kell 15:04

ma ise ei oskaks kostüümi teha. Küll aga olen mina alati, kui vaja on läinud, kurat olnud. Vend ostis kunagi õllesummerilt sarved, must pikk seelik mul ka on ja üldse musta värvi riided, lakid küüned mustaks ja värvid silmad tumedaks ning ongi pisike kuradike valmis.

Uudishimulik - 16.11.2004 kell 16:44

Mind on alati vana-aja egiptus huvitanud...see nõuaks siis voodilinu,suuremal hulgal ehteid ja musta parukat...jah,saaks vist ise hakkama küll

boomkat - 16.11.2004 kell 18:12

Kuna teemaks on muinasjutud, siis jätaks muud metsikud ideed kõrvale ja oleks ilmselt....Lumekuninganna. Kostüümi pigem teeks ise, tuleks originaalsem

alvin - 19.11.2004 kell 09:48

Zorro näiteks...
tantsida kah

airbrusha - 01.12.2004 kell 12:58

niisiis .. Muinasjutud -jah? Hmm... Karlsson katuselt

susanna - 02.12.2004 kell 12:29

ise tegemisega jääksin vist jänni, kui endale vaja teha, seega laenutaksin
oleks lumivalguke, kunagi ammu sai esimeses klassis seda osa mängitud ja siis oli ema meisterdatud kostüüm seljas, mis tollastes olude kohta oli täiuslik

marliin - 02.12.2004 kell 14:08

Ja mina mängisin koolis karnevalil punamütsikest. Ja sain auhinna parima kostüümi eest. Ehkki ma kardan, et mitte eriti ausalt: mul oli korv head-paremat täis (vanaema jaoks) ja eks ma jagasin seda ohtralt ¾üriile, väike altkäemaks või nii...

helikax - 02.12.2004 kell 14:10

Mingi saatan või siis kellegi kuri võõrasema! Kindlasti oleks see igatahes negatiivne tegelane...

eero - 02.12.2004 kell 14:20

Ma oleks seitse kitsetalle

helikax - 02.12.2004 kell 14:24

Tsitaat:
Algne postitaja: eero
Ma oleks seitse kitsetalle

- Et sa ka kunagi ei väsi ...

eero - 02.12.2004 kell 14:30

no ok...kolm põrsakest võiks ka olla

2mustikas - 28.06.2008 kell 23:19

olin koolipeol krokodill , pärast kõht valutas, ärge mind parem kutsuge...

maritv - 29.06.2008 kell 08:16

Loomulikult Saabastega Kass

kranz - 29.06.2008 kell 08:48

Tahaksin alati nõid olla,siis ma ei pea vähemalt mängima kedagi teist,kes ma tegelikult ei ole

Myrk - 29.06.2008 kell 10:25

Olen lapsepõlves palju haldjaid ja võlureid mänginud. Nüüd aga kisub hurtsikusse, et nõiajooke segada ja muid pahategusid korraldada.
Liitun kranzuga, korraldaks ikka ühe vägeva sabati küll.

kranz - 29.06.2008 kell 11:41

Oi jee...mulle meeldivad sabatid,lähen ja vaatan,kas mu luud on sõidukorras-äkki vajab tehnilist hooldust

ariita - 29.06.2008 kell 12:11

mustlasmoorist käevaatajat ja kaardimoori on ikka täiega mõnus mängida, ühel karnevalil tundsin lausa naudingut ja kummaline: kõik tegid säärased näod ka ette, et jäid uskuma mu tuleviku ennustusi (tegelikult olin seal peol täiesti võõras külaline).

Hoch - 01.08.2008 kell 22:01

Ei ole kutsutud kunagi kostüümipeole.
Ise midagi valmistama ei hakkaks. Vajalikud väiksemad asjad leiaks erinevatest pilapoodidest.
Suuremate teemapidude tarvis saaks kostüüme laenutada näiteks Vanemuisest.