Board logo

kas igal õhtul peale tööd tehtud paar drinki on joomine?
suslik - 01.06.2004 kell 18:13

Ray - 01.06.2004 kell 18:18

Söömine ta pole. Joomine ikka.

Harvem ja rohkem joomine on ohutum kui tihedamalt ja kasvõi vähem. Seetõttu, et organism toodab ka ise väheses koguses alkoholi ning kui ise aina sisse juua, siis lõpetab organism tootmise ja võtab "joogist" selle puuduoleva ainevahetuse jaoks.

Oleneb jällegi palju inimese individuaalsest organismist.

sirli - 01.06.2004 kell 18:31

mina tean küll inimesi, kes peale tööd tõesti kasvõi pudeli õlut ära joovad. Eks see ole neile omamoodi võimalus lõõgastumiseks, aga üldiselt arvan ma ka, et ega see kasulik pole.

kurat - 01.06.2004 kell 19:39

Ray jutt on õige.

Kord kuus enda mällarisse joomine on tervislikum ja mõistlikum kui igaõhtune napsitamine. Nimelt regulaarne joomine nii, et maksale puhkepäevi ei anta, põhjustab maksatsirroosi. Kogused polegi niiväga olulised. Maksatsirroos aga on surmav haigus. Lisaks on igaõhtuse napsitamise harjumus märk sellest, et inimene on alkoholist psüühiliselt sõltuv.

MonaLisa - 01.06.2004 kell 19:55

Igaõhtune napsitamine on halb harjumus, mis läheb varem või hiljem täismahuliseks sõltuvuseks üle. Alkoholismiks.
Harva ja põhjalikult juues, järmisel hommikul on väga halb, mürgitusetunne kestab päris pikka aega, see pärsib ka edasist soovi juua. vähemalt mõneks ajaks. Kuid suured mürgikogused võivad väga kahjulikult mõjuda.. KOHE..südamele,ajule, hingamiskeskusele jne. Äkksurma juhud padujoomise ajal on suhteliselt sagedased..

Kõige parem ikka oleks juua harva ja vähe

Ray - 01.06.2004 kell 20:00

"Pohmakasse" surrakse küll, täiesti eksisteeriv reaalsus. Keha saab kõvema pummelungiga ikka omajagu läbi raputatud ja kui on eelnevalt mõni haigus või tasakaalutus ka olemas, siis on ikka üsna kriitiline lugu see kõik.

Alkohol nagu paljud mürgid on väheses koguses raviva toimega. Kui pole mõnda olulist vastunäidustust.

chardonnay - 01.06.2004 kell 20:03

Tean paljusid, kes igal õhtul midagi natuke joovad. Oleneb muidugi alkoholist ka, kui midagi liiga kanget iga päev kõrist alla valada, siis ei pruugi see maksale head teha. Kuid lahjema alkoholi puhul see küll kurja ei tee - ja ammugi ei tee see inimesest joodikut või inimest, kes ei suuda alkoholiga piiri pidada.

Lola69 - 01.06.2004 kell 20:03

On ikka joomine küll, selline igaõhtune regulaarne dringitamine. Ja väga sant harjumus. Parem ikka kui harva võtta. Ja veel parem kui mitte mälukani. Mõõdukalt. Kui üldse.

Aga noh, alati ei toimita nii nagu parim oleks.

viidik - 01.06.2004 kell 20:27

Mõhõhh, mul naise kunagises töökohas ka ülemus jõi nädala sees õhtuti ainult viis õlut . Ja siis nädalavahetustel sõpradega ainult paar viina. Tema jaoks polnud seda palju (vähemalt ta ise arvas nii).

lenxu - 01.06.2004 kell 20:37

Tsitaat:
Algne postitaja: kaitsevaim
vabandust, aga vale foorumi alla postitasid. Mis on joomisel seksiga pistmist?

üks võib teiseni viia
Kui sa teaks milleni/kelleni mu viimane veinijoomine viis

vantark - 01.06.2004 kell 22:15

siis on prantslaed ja itaallased kõik joodiku, nii kaua kui ma seal elasin, oli iga õhtu praar pudelit veini laual
ja olen vast ise kah joodik, võtan mitte iga õhtu aga väga tihti

Hilikas - 02.06.2004 kell 01:07

eks see ole täiesti individuaalne, aga mõni õhtu võiks ju vahelduse mõttes vahele ka jääda
et kui nädala sees alkoga pingeid maandad, siis nädalavahetusel pea vahet - see oli lihtsalt sõbralik soovitus - tegelikult aitab üks segu pärast rasket tööpäeva lõõgastuda küll, aga ikka jah, iga asjaga on soovitav piiri pidada (väljaarvatud seks, ei see tervist riku)

webkaaren - 02.06.2004 kell 07:56

Eks see kogustest ja nende koguste tagajärgedest sõltub. Ja töenäoliselt geneetilisest ajaloost ka. Muidu oleksid kõik niinimet veinimaad ja rahvad ju lausalkashid. Põhjarahvastel on kombeks reeglina ära parmustuda. Meile seega vist ei sobi eriti selline elustiil.

Isiklikult harrastan/pooldan aegajalt kõhu täis joomist. Suvine lahja õlu on muidugi iseasi jälle.

Kapsauss - 02.06.2004 kell 10:52

ega see kasulik ei ole jah.Parem oleks vahest harva võtta.

Marygold - 02.06.2004 kell 11:02

IGAL ohtul viitab juba soltuvusele ja mingiks syytuks dringiks ma seda enam ei nimetaks

muhhin - 03.06.2004 kell 08:52

See on halb harjumus, mis avab ukse suurematele probleemidele

psychoplika - 03.06.2004 kell 17:44

üksvahe kah iga jummala õhtu keerasin õlle sisse...vahel ka rohkem...oli kohe nii suur isu...mingi hetk kadus isu ära...viimasel ajal vaevalt nädalas pool pudelit vmt...nii et ma ei arva, et alati just väga musta stsenaariumiga see igaõhtune napsutamine lõpeb

Andri - 03.06.2004 kell 18:35

Mina joon keskmiselt üle päeva kas paar õlut või pudel punast veini. Tulebki välja umbes üks drink igal õhtul.... Ja praegu ma tarbin alkoholi tunduvalt vähem, kui... no, umbes viis aastat tagasi. Kas ma olen siis joodik?!?!?! Aga ma ei ole nii rikas, et lahutada meelt (võtta päevastressi maha) kuidagi teistmoodi.... Ongi nii, et tuled töölt koju, sööd kõhu täis ja võtad paar drinki kõrvale - päris hea on. Seni, kuni selline minu käitumine ei häiri minu naist ja last ja ei sega mul tööd teha, arvan, et probleemi ei ole.

mirelles - 03.06.2004 kell 20:14

Minu jaoks , kes ma üldse alkoholi ei salli, tähendab see küll joomist. Aga noh, kui tervis peab vastu, rahakott ka ja kui pere selle tõttu ei kannata, siis miks mitte... kui see ainult teatud haiguseks (alkoholism) ei muutuks.

kontorihiir - 03.06.2004 kell 20:31

igal õhtul just ei ole küll minuarust hea...asi võib ükspäev lihtsalt üle pea kasvada st. et lõpuks enam ei saagi ilma selle napsita, nagu mina üksvahe ilma shokolaadita - siiani annab tunda

maritv - 03.06.2004 kell 21:05

kas lõõgastumiseks siis tõesti mingit muud viisi ei ole kui dringitamine

ipsu - 04.06.2004 kell 08:36

Mul on sõbrants kellel selline komme juba aastaid..............nüüd on ta minumeelest juba täielik jotta. Ta joob bokaali sampust ära ja on juba täitsa täis. Nii et ma arvan, et see on halb harjumus.

muna - 07.06.2004 kell 11:38

mul pidevalt kodusõjad sellel teemal... naisele on igaõhtune paar klaasi veini või mõni õlu (minuarvates) natukene liiga tavaline käitumine... aga igakord kui jutu sellele viin järgneb sellele vihastamine ja näägutamine, et aga vaata milline sa ise oled... teed seda, seda ja seda ja temal oli raske päev ja on lõõgastuda vaja...

dex - 07.06.2004 kell 15:28

Oot mis sa siis teed Muna naisega koos need dringid iga õhtu või mida tema sulle ette heidab?
Aga teemasse - ma arvan, et selline harjumus võix pigem olemata olla.
Aga ühe eelneva postitaja juttu kommin ka: see proua kes juba klaasist sampast purjakile jääb küll alkohoolik ei ole. See asi käib ikka nii, et kõigepealt pokaal siis kaks siis kolm ja mõne aasta pärast juba mitu pudelit enne kui täis jääd.

webkaaren - 07.06.2004 kell 16:04

Ja edasi hakkavad vajalikud kogused jälle vähenema ja lõpeb selle ühe pokaali või õllega, et pea põlvede vahel oleks.

/me on joodikuid näinud nagu kirjuid koeri

muna - 07.06.2004 kell 16:09

Tsitaat:
Algne postitaja: dex
Oot mis sa siis teed Muna naisega koos need dringid iga õhtu või mida tema sulle ette heidab?

mina ei joo! Ei ole põhimõtteline ja eks vahest ikka juhtub aga kõvasti alla eesti kekmise. Mulle hakatakse ette heitma igasuguseid muid suvalisi asju... , et kes ma selline olen, et julgen midagi öelda... eks parim kaitse ole rünnak.

li-li - 01.10.2004 kell 21:33

Tsitaat:
Algne postitaja: vantark
siis on prantslaed ja itaallased kõik joodiku, nii kaua kui ma seal elasin, oli iga õhtu praar pudelit veini laual
ja olen vast ise kah joodik, võtan mitte iga õhtu aga väga tihti

...mul ka see veinitamis komme ja hea dringi juures mõnusalt end tunda ei pane mind ka veel piinlikust tundma

lendajapoiss - 01.10.2004 kell 22:04

on asju,milleta ma ei saa päevagi olla ....... alkohol see aga ei ole!

salliise - 01.10.2004 kell 22:42

Niipalju, kui olen kuulnud prantsaled joovad haput veini kõva õhtusöögi e meiemõistes päeva ainsa söögikorra kõrvale, mis suht hilisel ajal, lihtalt seedimise parandamiseks. Nagu happemahlaks või nii. Üljäänud päeva nad näksivad. Katsu siis magada kõht punnis. Järgi proovitud, Hapu vein ka üsna suures koguses liha kõrvale lihtsalt haihtub, samas magus ajab järgmisel päeval pea valutama. Õlut ma ei joo, ei oska kommenteerida.
Põhimõtteliselt, mida vähem seda parem, eriti neil naisterahvastel, kel veel lapsed sündimata.

eerik2 - 29.11.2013 kell 21:54

Iga päev oleks lihtsalt raiskamine
Ma võtan mõni kord aastas korralikult ja mõned korrad paar pitsi nende suurte kordade vahele ka.

ullike - 30.11.2013 kell 10:15

Tsitaat:
Algne postitaja: eerik2
Iga päev oleks lihtsalt raiskamine

Kui jook rahasse ümber arvutada, siis muidugi on raiskamine. Kui aga väärt hetkedesse, siis panustaksin küll sellele.

Siiani ma siiski ei ole igaõhtusse napsitamisse panustanud Selle asemel on meil õhtuti kombeks lapsega sõnamängu mängida. Ei maksa üldse midagi ja annab hea tuju ja muidu kena olemise

Andrew - 30.11.2013 kell 11:28

Kui mitte joomine, siis vähemalt igatahes tõhus algus. Muidu eestlaste kõrge keskmine tarbimismäär 10 liitrit absoluutalkoholi aastas polegi teab mis palju. See teeks 1,5 õlut igal õhtul.

naisemees - 30.11.2013 kell 12:38

Mina joon tihti. Peamiselt õlut aga sobib ka muu kraam. Ma ei tea kui palju on palju, aga arvan et iga päev ei peaks jooma. Samas mulle tundub, et inimestele meeldib, või lausa vajavad selliseid meeli mõjutavaid aineid. Näiteks väike popsutamine sõpradega võib veel hiljemgi naerma ajada. Olen mõeldud, et kas me elu oleks parem kui mingi nipiga saaks kõik meeleolu mõjutavad ained ära kaotada? Mina arvan et elu paremaks ei läheks, kuigi liigtarbimisest aset leidnud juhtumised jääksid ju ka ära. Või asenduksid?

kuradiplx - 30.11.2013 kell 13:47

Igal õhtul tipsutamine viiks mind vist alkoholismini, aga reede õhtul või nädalavahetusel sõpradega klaasike veini või paar õlut teeb tuju heaks ja aitab pingeid maandada

sales - 30.11.2013 kell 20:31

Arvestades mu suurt koduveini varu oleks patt õhtusöögi, mida ma kindlasti valmistan lihast, kõrvale pokaal või 2 mitte rüübata, aga iga 6-ndal õhtul keskmiselt ma pole kodus ja pooled neist välistavad alkoholi, seega pole veel alkoholismi tunnuseid kuigi ega harvad need juhud ju pole...

unistaja - 02.12.2013 kell 18:42

Minu jaoks meenutab see küll joodikulaadset suhtumist/käitumist. Alguses on muidugi, et mis see paar klaasikest ikka, aga edaspidi kipuvad kogused suurenema. Olen kõrvalt näinud, kuidas paarist klaasist saab 2-liitrine, mis siis õhtu jooksul ära juuakse (antud juhul siis õllepudel).

freelancer - 02.12.2013 kell 19:12

Olen samal seisukohal Salesega.Vein on toiduaine ja kuulub tahes tahtmata toidu manustamise juurde.Hea vein mis on õigel temperatuuril,vastavas klaasis ja sobib toiduga ei liigitu minu jaoks alkoholi tarbimiseks.

Eelpostitaja mõttekäiku jätkates ei ole passlik süüdistada ei purki,pooleliitrist pudelit ega ka mitte kaheliitrist pudelit vaid viga on selles kes seda manustada ei oska.

eerik2 - 02.12.2013 kell 19:18

Nagu öeldake - viin on tarkade inimeste jook.

pimeduseprints - 05.04.2015 kell 03:17

IGAPÄEVANE JOOMINE POLE JOOMINE!!

freelancer - 05.04.2015 kell 19:14

Kas jutt on alkoholi tarbimisest või joomisest.

Eerik
peale viina on olemas palju erinevaid vedelikke ,mis klassifitseeruvad tarkade inimeste joogiks.

kommionu - 06.04.2015 kell 09:32

Klaas veini, õhtul söögi kõrvale on minu meelest täitsa ok. Või siis vahest mõni klaas külma õlut. ( Just nimelt klaasi valatuna, maitse pärast. )

Viinaga on tegelikuses suht kummalised lood meil.
Võiks arvata, et nende mitme sajandi jooksul on tekkinud juba miskit, mida kultuurseks joomiseks nimetada, paraku leidub ikka liiga palju neid kes labaselt tõmbavad täis ennast.

Valmistamise ajalugu ulatub ju päris kaugele ja toonasest suurim osa veeti hoopis Venemaale. Eestise jäi ehk kümme protsenti tehtust. Seega poleks vist väga vale väita, et idanaabrite joomine on meie esivanematelt saanud nurgakivi.

Prääks... - 07.04.2015 kell 02:14

Need veini v õlle mehed naised on eriti ohtlikud!

eerik2 - 10.04.2015 kell 07:10

Free, no ma pidasin viina all silmas alkoholi üldiselt.
Aga jah, tuleb tunnistada, et metanooli ei saa nimetada tarkade inimeste joogiks hoolimata sellest, et see on alkohol.
Siinses kultuuriruumis pole kultuursel veinijoomisel traditsioone. Seega on igapäevane alkoholi tarbimine ikka liiast minu arvates. Ise küll ei suudaks.
Reheline, kui juhtud siia teemasse sattuma, ma pakuks Sulle heameelega paar pitsi midagi, mis Sulle meeldiks. Püüan alles hoida, ehk trehvab kunagi.

ohakas - 15.04.2015 kell 23:39

igal õhtul dringitamisega luuakse hea kasvulava alkosõltuvuseks.

reheline - 16.04.2015 kell 18:31

Oppaa, Eerik II, on see õuhka? Puskar?
Pane aga tallele, pimedasse ja jahedasse.

freelancer - 16.04.2015 kell 22:03

Klaasike head veini õhtusöögi juurde on igati normaalne nähe.Ja pole sellel migit sugulussuhet kasvulavaga ,kes joodikuid iseseisvaks eluks ette valmistab.Alkoholismi määrab ära eesmärk milleks juuakse mitte see millal juuakse.

Prääks... - 17.04.2015 kell 00:06

joon..siis kui tahan..mis nüüd saab?

kerberos - 19.04.2015 kell 08:37

no peale väsitavat tööpäeva on ju pisike pits ikka lubatud

freelancer - 19.04.2015 kell 20:49

Huvitav kuidas üldse saab selline küsimus tekkida-Kas on ikka lubatud või ei olemVõiks ju arutada kui väsitav peab olema tööpäev kui ilma süümekateta väikese pitsi endale lubad.Ja kui suur võib olla pits ning kui kanget alkot.
Mina soovitaks sugavalt vaadata eelbevat postitust mille kirjutas Prääks ja paljud asjad tunduvad hoopis lihtsamad.
Mina lähtun paljudes asjades põhimõttest ega ma prost pole,et igaühele meeldida.

iir - 21.04.2015 kell 20:49

See on õudne teema. Kuna ma kuulun nende inimeste hulka, kes teevad ületunde ja toovad tööd koju, kui mitte kaustana, siis peas kindlasti, siis ma ei oska end väljalülitada ja on olnud perioode elus, kus joongi õhtul veini või konjakit. Ma tegelikult kardan seda, sest see on libe tee. Päris teadlikult hoidun sellise harjumuse tekkimisest eemale.

Venom - 21.04.2015 kell 22:09

Meditsiinilises mõttes on igapäevane alkoholi tarvitamine krooniline alkoholism. Ei ole seal vahet kas tegu on töö- puhke või pühapäevaga

code:

Minu nimi on Venom. Ma olen Alkohoolik

freelancer - 21.04.2015 kell 22:20

Just täpselt.Harjumus tööl käija on jah nagu narkootikum.Väga raske on end sellest võõrutada.Sa ei märkagi et oled sellesse üleni mähitud.

Venom - 21.04.2015 kell 22:30

töölkäimise vastu aitab see kui pooleks päevaks siruli visata - läheb isu üle

freelancer - 21.04.2015 kell 22:33

Siruli olles on ka alko manustamine suht ebamugav tegevus.Võib ka isu üle minna.Tuleks leida variant kus üks ei pärsiks teist.

Venom - 21.04.2015 kell 22:36

no valget viina jah horisontalasendis sisse eriti ei kalla
aga mingit kokteililaadset toodet, läbi kõrre, võib ka horisontaalis luristada.

freelancer - 21.04.2015 kell 22:54

kokteililaadset toodet

Hea väljend.

Vana kooli inimesena olen üritanud kogu oma teadliku elu vältida igasuguseid ..........laadseid tooteid.
Sellega ei soovinud ma öelda et oleks mingi brandifriik.

Venom - 22.04.2015 kell 17:07

on 2 asja mida mina nimetan kokteiliks
Kruvikeeraja ja Alster, ülejäänud on kokteililaadsed tooted.

naisemees - 02.05.2015 kell 02:51

Ostja Maxima kaupluses:
"Kas juustulaadse toote eest võiksin maksta rahalaadse paberiga?"

freelancer - 02.05.2015 kell 10:39

Vabandage kui kellelegi nüüd hinge sittun aga selle nn passiivse joomise ja muude aksioonidega ,millega mõni valitsusele lähedalistuv asjapulk oma perset upitab oleks õigem keskenduda alkoholi tarbimiskultuuri loomisele.Seda viimast võib eestis lugeda prasktiliselt olematuks.
Aga need passiivse joomise asjapulgad võiks oma reklaamidega kobida näiteks lõunapoolsetesse EU osariikidesse ja seal oma märtritööd teha.

Samuti hakkab vaikselt juba häirima see kahepalgelisus millega riik tegeleb.Päev läbi aetakse mingit alkovastast jura ja siis õhtuti mingist kellast hakkab alkomüügireklaam nagu valimispropaganda.Kasvatagu endale munad ja keelaku ära.Kuidagi kohatu on kraaksuda teemal millest tuleb valdav osa maksudest ja mis riiki ülal hoiab.

Leni - 02.05.2015 kell 18:35

no teoreetilielt on ju see alkoholiühikud nädalas teema, et meestel 14 ja naistel 7 ja kui üle ei lähe ei ole joomine

päriselus idk, ma olen märganud et suht tüütu on "natuke joobes" inimesega rääkida, kordab ennast + mingid lambist solvumised + kordamine, et ei ole solvunud, et miks ma peaks ja siis ikka ... (kaine on, siis on normaalne)

ise olen suht ära võõrdunud jälle alkoholist, mul tuleb see seitse ühikut vist praegu terve seni kestnud aasta peale ei tunne, et puudu oleks ka. vahel olen natuke tundnud ka, aga meelega ei ole võtnud.

skingirl - 04.05.2015 kell 22:12

Lahe Leni on ka elus ja terve vähemalt ei joo nagu mõni elvakangelane nädalasees kuuspaki ja nv kapten morgani
Tervitan Lenit, naljateemas aga ikkagi

Leni - 06.05.2015 kell 22:49

Haha, aitäh. Ole ise ka tervitatud, Skin

naisemees - 10.05.2015 kell 23:02

No mina joon kuuspaki ja viina võtan alla. Nädalasees piirdun ainult õllega.
Tean et igasugu ühikuid ületan suurelt.
Aga mulle meeldib. Kui ei meeldiks, siis ei jooks ka.

naisemees - 23.10.2016 kell 01:41

Mu sõnavõtt võttis kõik tummaks vist!?
5 kuud möödas ja ei miskit.
Kellegil ju võiks midagi öelda olla!?
Öelge siis ikka! alks tekitab igast probleeme! Räägime!
Mul üks 0,5l lauakas joodud, ja pealevõtukaks oli a.le coq premium.
Jube lugu? Ei tea, ja suht suva ka.

kaitsevaim - 23.10.2016 kell 08:49

Poolteist aastat kui täpne olla. Mul on nii, et üldiselt peale rasket tööpäeva lõõgastumiseks või jalka või muu tugitoolispordi kõrvale võtaks küll õlle või gin'i. Nädalas 6pakk läheb ikka jah. Igal õhtul ei joo, aga eks on mingid kindlad sündmused, kus tahaks vähe rohkem relax olla ja et miski ei segaks ja suudaks välja lülitada, on vaja. Aga küsimusest...hakkab piiri peale minema küll, kust hakkab joomine.

sissy84 - 23.10.2016 kell 16:47

Ma ei ole kunagi teinud nädala sees paari drinki (kui puhkusereise ei arvesta) aga vahel klaasi veini olen ikka tarbinud.

Minu jaoks ei ole joomine kui nädala sees nt kahel õhtul mees joob ühe õlle või ühe kokteili või mina ühe klaasi veini (vahel gini koksi).
Üldjuhul pean ma joomiseks kui inimene joob 2 klaasi või rohkem veel. Ühest õllest, veiniklaasist ega kokteilist ei hakka inimene segast ajama ja hommik ei tähenda ka pohmakat. Kõik muu on minu mõistes joomine.

Lisan: kui inimene joob nädala sees igal õhtul klaasikese, siis on minu mõistes juba inimesel probleem... Itaallased on kole probleemsed inimesed - kõrid.

Ma usun, et iga inimene defineerib joomist erinevalt: minu vanaema ütleks, et üks pooleliitrine viin pole joomine aga sealt edasi juba on.

eerik2 - 23.10.2016 kell 20:12

Viin ei ole joomiseks vaid hea tuju loomiseks. Aga tsiteerides klassikuid - alkohol on meie vaenlane, teda peab hävitama. Töö on meie sõber, teda tuleb hoida. Mina tööd ei karda, ma võin ta kõrval isegi magada.
Iga õhtu klaasike või pudel on ilmselgelt alkoholismi tunnus. Ja ma ei näe seal mingit vahet, kas on nädala sees või nädalavahetusel rohkem, kui üks klaas. Kas siis on inimene kultuursem, kui ta kolmapäeva õhtu asemel reede õhtul napsutab?

freelancer - 23.10.2016 kell 21:49

Sa Eerik ikka pingutasid nats üle selle alkoholisti sildi riputamisega.
Päris ei tahaks nagu kõigi väidetega leppida.Korraliku lõunasöögi juurde klaasike head kvaliteetset veini juua on igati korrektne.Tähelepanu tuleks juhtida alkokultuuri loomisele mitte karmile sildistamisele meie ühiskonnas.Muidugi kui alkot tarbida ainult põhimõttel -kui on tuleb kindlasti juua.Kui ikka ei oska stopp öelda siis on asjad halvad.

eerik2 - 23.10.2016 kell 21:53

Aga äkki ma olen lihtsalt kade? Ise ei jaksa nii palju alkoholi osta.

freelancer - 23.10.2016 kell 22:10

Kui palju on palju.

eerik2 - 23.10.2016 kell 22:21

Et iga päev klaasi kergitada.
Kogu raha kulub piima peale.

freelancer - 24.10.2016 kell 17:31

Mingi alaealine oled või et piima jood.Kui nüüd kasutada kunagise esileedi ütelust siis piim on puhas kräpp.Maailm on täis igasugu eksootilisi janukustutusvahendeid alates viinast ja lõpetades longerote ja muude üllitistega mida rahva janukustutamiseks juhtivad ettevõtted valmistavad.Samuti ei tohiks unustusse jätta ka kodusel teel valmistatud janukustutusvahendid.Kohalik arvamusliider teie regioonist andis mõista et kui minimaalselt paari sixpäkki õhtuga ära ei libista oled nännu.

eerik2 - 24.10.2016 kell 20:46

Vähemalt luuhõrenemine ei ähvarda.
Ja 40'ne sendi eest ei saa ühtegi longerot. Liiter piima on igaljuhul kasulikum.

sissy84 - 25.10.2016 kell 11:36

Piimast ei omasta inimene kaltsiumit. Selle eest saab korralikus koguses lupja, mis omakorda võib viia lihtsalt infarktide ja insultideni.
Parkinsoni ja Alzheimeri tõvega inimestel keelatakse esimese asjana ära!
Pigem joo vett! See on palju odavam ja tervislikum piimast.

freelancer - 25.10.2016 kell 15:47

Millist vett sa silmas pidasid.

kaitsevaim - 25.10.2016 kell 19:17

sissy ma tahaks näha seda teaduslikku uuringut, mis sinu teooriat kinnitab. Hetkel tundub see mõtteavaldus paras bullshit vabandust

eerik2 - 25.10.2016 kell 20:06

Tsitaat:
Algne postitaja: sissy84
Piimast ei omasta inimene kaltsiumit. Selle eest saab korralikus koguses lupja, mis omakorda võib viia lihtsalt infarktide ja insultideni.
Parkinsoni ja Alzheimeri tõvega inimestel keelatakse esimese asjana ära!
Pigem joo vett! See on palju odavam ja tervislikum piimast.

Kes sulle sellist jura rääkis??
Ma olen sind alati mõistlikuks tüdrukuks pidanud.

freelancer - 25.10.2016 kell 20:33

Ilmselt naised saunas rääkisid aga kes konkreetselt....ei näinud seep läks silma.

Mis piima puutub siis kindlasti oleneb piima allikast kõvasti see mida ta sisaldab ja mida lehmad söönud on.Vaadates ringi maainimesena(arvan,et võin juba end nii nimetada) näen ma siin teinekord tervele mõistusele vastukäivaid asju.Olen piisavalt palju näinud neid nn mahepõllundajaid kes ei kannata absoluutselt mingisugust kriitikat.Arvan et 10 viiele saaks vee peale tõmmata ilma isegi tere ütlemata esimese 5 minuti jooksul.(Suuremal osal pole isegi ette näiddata sertifikaati et sõnnik mida ta kasutab ei sisalda kahjulikke aineid ja lehmad kes selle välja sittusid on toitunud tervislikult.).See olgu lihtne vihje lihtsalt.Norida annab mille kallal iganes.Ise tegelen mesindusega ja leian end pidevalt äratundmises et pole ikka kõike veel näinud.Viimse jaburdusena on mahemesindus.Huvitav oleks teada mis valemiga.Samamoodi võib selle tervisliku vee siduda ilma igasuguse probleemita nii rodooni kui praktiliselt terve mendelejevi tabeliga kus kindlasti leidub ühendeid mis pole tervisele eriti soovituslikud.Elame ikkagi meid ümbritsevas keskkonnas ja tuleb sellga leppida.Kokkuvõtlikult võib öelda et kui mitte tugineda inimeste erinevusele on alati kõigis toiduainetes midagi head ja midagi mitte organismile kasulikku.

Õhtul saun,väike viskiklaas,sigar,kodutud foorum.....elu nagu lill.
PS ei pea end alkohoolikuks.

sissy84 - 25.10.2016 kell 20:42

Mina kuulsin seda juttu arsti suust.
Mina ei joo piima aga juuretisega piimatooteid manustan ikka.

Ma ei tea aga enne kui D vitamiin puudus piimast siis öeldi: "jah piim sisaldab kaltsiumit aga kahjuks inimene ei omasta seda, st pissib välja!"
Nüüd on ehk teisiti.
Siiski need tänapäeva vanurid, kes pole D vitamiiniga piima joonud ja ometi on suured piimaninad, on samal ajal hädas luuhõrenemisega. Kardavad JUBEDALT talvel kukkuda. Kummaline kas pole?

Mul ei ole teaduslikke artikleid esitada, st ma ei viitsi neid otsida.
Igal ühel oma teooria.
Igal juhul on spinatist, rohelisest salatist jms rohelisest kaltsium paemini omastatavam ja soovitan luuhõrenemisprobleemidega inimestel pigem salatit süüa.

Freelancer: ma mõtlen ikka joogivett, allikavett. No minul on Britta veekannu vesi kuna kraanist tuleb imeliku maitsega vesi (mis on samal ajal maitse osas parem kui Tallinna vesi).

eerik2 - 25.10.2016 kell 20:55

Piimast ainete omastamine on igal inimesel individuaalne. Kui uskuda kõiki neid jutte, mida piima kohta räägitakse, siis peaksin mina ammu surnud olema. Mis puutub luuhõrenemisse, siis mina võin enda peal tõestada just vastupidist. Minu organism omastab piimast kõik. Ma võin ilma igasuguse probleemita elada nädal-kaks ainult piima peal.

sissy84 - 27.10.2016 kell 15:26

Mina toorpiima, rõõska koort ja nt maiustes nö piimapulbrina sisalduvaid tooteid ei tarbi ja kui aus olla olen pääsenud ka 7 päevasest nohust. Ma eelistan vähem nuusata!

Ma usun, et kuna armastan pähkleid ja rohelist, siis saan ka oma vaja mineva kaltsiumi kätte.

eerik2 - 27.10.2016 kell 23:34

Järjest kummalisemaks läheb.. Mismoodi on seotud piima tarbimine ja nohu

naisemees - 28.10.2016 kell 00:40

Tsitaat:
Algne postitaja: eerik2
Järjest kummalisemaks läheb.. Mismoodi on seotud piima tarbimine ja nohu

No on olemas grupp kes nii väidab.
Ma ise ka ei usu seda eriti. St. et kui on laktoosi talumatus, siis peab seda arvestama. Aga kui piimaga probleeme pole, siis pole ju probleemi?

sissy84 - 28.10.2016 kell 12:04

Ma saan anda vastuse vaid enda, oma ema ja pere põhjal. Mina lõpetasin 5 aastat tagasi toorpiima tarbimise (piimapulbriga tooteid ei tarbi, samuti mitte tooteid mis sisaldavad rõõska koort, kondenspiima) ja ma saan öelda, et kuskil 2 aasta pealt kadus 7 päevane nohu. Nohu on mul poole lühem ajaliselt.
Samuti on mu lapsed alla nädala tatised.

Piima teemat peaks mujal arutama. Teema peaks käima ikka ümber alkoholi.

eerik2 - 28.10.2016 kell 18:53

Lgp. Moderaator ehk tõstab piima osa jutust ringi. Mina lihtsalt ütlesin, et viina jaoks ei jätku raha ja joon piima.

Aga väljakäidud seos on täiesti meelevaldne. 7-päevane nohu kadus 2 aastat (!) peale piima tarbimise lõpetamist. Ma väidaks sellisel juhul, et tarbisid liiga vähe. Ma tarbin iga päev ca 2L piima ja mul pole kunagi olnudki 7-päevast nohu. Max 3 päevaga on kõik möödas, tavaliselt 2. Võibolla on probleem hoopiski nõrgas immuunsüsteemis, vajalike vitamiinide puuduses, organismile sobimatus või vales ravis? Tegelikult ravin mina igasuguseid taolisi külmetamisi lihtsalt mugulsibulat süües ja piim ei puutu kuidagi asjasse.
Ärge mõelge üle piima suhtes. Seda on sajandeid tarbitud aga nüüd on nn 'piimatalumatus' moodne värk. Ise mõeldakse endale vigu külge ja siis hakatakse omaarust ravima.

P.S. viimane lõik oli üldine, mitte konkreetselt Sissy kohta.

freelancer - 28.10.2016 kell 21:01

Kogu me riigi alkovastane propaganda on pehmelt öeldes kahepalgeline nagu paljude teiste asjadega.

Kui alko on saatanast ,miks ei keelata ära selle reklaame.Pole mõtet hakata jahuma mingitest kellaajalistest piirangutest kui ollakse huvitatud alko müügist ja sealt laekuvast tulust.

eerik2 - 29.10.2016 kell 19:58

Näedsa.. Ladusin liha sügavkülma ja leidsin tagant nurgast pooliku viski.

freelancer - 29.10.2016 kell 21:03

tore kui viskitarbijate vennaskond suureneb.Varsti saame liituda viskiklubiga.

eerik2 - 29.10.2016 kell 22:10

Ma olen heast viskist alati lugu pidanud.

skingirl - 30.10.2016 kell 23:34

Tra mis piim ja mis kaltsium.
Jooge bensiini!

eerik2 - 30.10.2016 kell 23:35

ai-ai-ai.... ei vannu tüdruk!

skingirl - 30.10.2016 kell 23:40

Lugupeetud moderaator ei saa tõsta viina piima
Elame õnnelikult edasi.
Ja igaüks joob oma jooki.

naisemees - 31.10.2016 kell 20:08

Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer
Kogu me riigi alkovastane propaganda on pehmelt öeldes kahepalgeline nagu paljude teiste asjadega.

Kui alko on saatanast ,miks ei keelata ära selle reklaame.Pole mõtet hakata jahuma mingitest kellaajalistest piirangutest kui ollakse huvitatud alko müügist ja sealt laekuvast tulust.

Võitlus alkoga, ajab naerma ja tulust ei hoolita ka vist.
Teema - kas igal õhtul peale tööd tehtud paar drinki on joomine? Vastan et enamasti ei. Aga enamus pole igaüks, mõni ei tohi vist üht drinkigi omale lubada.
Suht edukas on olnud võitlus tubakaga. Ka see pole olnud kerge. Aga tundub et võit ikkagi lõpuks tuleb.

eerik2 - 31.10.2016 kell 20:50

See võit kipub Pyrrhose võit olema.

freelancer - 31.10.2016 kell 21:45

Suht edukas on olnud võitlus tubakaga.....Huvitav milles see edukus seisneb.Isiklikult pole nagu tähele pannud mingeid edusamme.

Leni - 31.10.2016 kell 22:50

Ma olen küll pannud tähele et suitsetamine ei ole üldse popp ja noortepärane. Põhiline, mis siin on mõjutanud on vist vape-ide tulek, kõik vapeivad, keegi ei suitseta mingeid sigarette.

eerik2 - 31.10.2016 kell 22:58

Nüüd on siis napsu teema piima joomise pealt sujuvalt suitsetamise peale läinud.

Leni - 01.11.2016 kell 00:33

Mis sellest joomisest ikka rääkida, pidev napsutamine on kuidas kellelegi, kas alkoholism või meeldiv ajaviide. Põhiline et inimesed ei kannataks kohutavalt selle all. Kui endale hakkab tunduma, et on palju, siis on ehk paras aeg jätta vähemaks. Kui endale ei tundu, aga teistele paistab tunduvat, siis võiks ka mõelda selle vähendamise peale, sest ise ei pruugi alati aru saada, kuidas see kraam mõjub.

Ma jõin ükskord pool pudelit viina ära, ise arvasin et ma olen väga tore ja igati adekvaatne, aga sõber arvas miskipärast et ma olen üle igasuguse piiri joobes ja "laamendan ja lõhun siin" (pesin vetsupotti) nii et see on kuidas miski asi kellelegi paistab lihtsalt

freelancer - 01.11.2016 kell 17:57

vat selle alkoga on juba kord nii.Pole päris õige jagada asja nii et võtan ei võta.Minu arust tabas Leni just selle kõige olulisema.Tuleb osata enesele teadvustada et nüüd aitab.Ma ütleks et suht reegliks kisub eriti kui kuskil seda alkot pakutakse tasuta-no kuidas sa ikka ei joo kui võimalus antakse.Minu arust tülgastav on selline suhtumine.Aga selliseid on lademetes keda nagu magnetiga tõmbab kohtadesse kus on tasuta pajuk.

eerik2 - 01.11.2016 kell 20:21

Tsitaat:
Algne postitaja: Leni
Ma jõin ükskord pool pudelit viina ära, ise arvasin et ma olen väga tore ja igati adekvaatne, aga sõber arvas miskipärast et ma olen üle igasuguse piiri joobes ja "laamendan ja lõhun siin" (pesin vetsupotti) nii et see on kuidas miski asi kellelegi paistab lihtsalt

Siin tuleks meelde tuletada vanasõna - viin ei ole joomiseks, viin on hea tuju loomiseks.

sissy84 - 02.11.2016 kell 17:37

Ma olen eerik2 nõus.
Kuidas teile mõjub järgmine viinakokteil: viin + jõhvikajook.

Ma olen aru saanud, et pähe hakkab aga aeglaselt, st pikalt on tore. Lisaks pole hommikuti pohmakat. Kas asi on korralikus hulgas vitamiinides mida jõhvikajoogist saab?
Ma muidugi pole eriline kõri aga no ma võrdlesin kogust mõne varasema "joomisega" kus jõin sama palju aga nt limonaadiga või toonikuga.
Ma vabandan aga puhtalt ma ei suuda viina juua.

freelancer - 02.11.2016 kell 17:52

Pole paha

Nüüd siis oleme juba joomis ja alkoholismi teemas jõudnud niikaugele et hakkame vabandust paluma et ei suuda viina juua.
Ja milleks üldse peab ilmtingimata jooma ja segama teda millegagi et teda seeditavaks teha.Võibolla tuleks lihtsalt loobuda.Või on see mingi tahtejõu kasvatamise värk,et ei taha aga näed joon ikka-panen aga staffi juurde ja muudkui manustan.

Äkki peaks hakkama trenni tegema.Alustuseks vähe kuid edenedes juba rohkem.Kindlasti soovitaks juua antud joogimargi eliittoodangut.

eerik2 - 02.11.2016 kell 20:17

Ja milline on eliittoodang? Russki Standard?

freelancer - 02.11.2016 kell 20:25

EErik sa oskad üllatada
Eliittoodang on selline mille parameetrid teisi edestavad-nii lihtne see ongi.Tuleb lihtsalt leida.
Ärge nüüd siis kohe et Russki Standard.On ka teisi marke olemas.Kui juba russki Standard sai mainitud siis teadmiseks lihtsalt.Venemaal on müügil 8000 erinevat sorti viina nagu vnemaa toituamet väidab

sissy84 - 02.11.2016 kell 21:02

See kui puhtalt ei maitse, ei tähenda vast, et juua ei või.
Tean ka mitmeid mehi kes pitsi ei tõsta aga muud kraami ikka manustavad.
Jah Russki Standart on joodav, ka puhtalt aga no minu arvates võiks asi ennekõike MAITSTA.

eerik2 - 02.11.2016 kell 21:09

No maitsemise kohapealt eelistaks 55-voldist stolõpinit. Puhtalt joodav ja kui pitsi paned, siis mõikab.

Deiviidas - 19.11.2016 kell 00:26

Tsitaat:
Algne postitaja: suslik

Ei!

naisemees - 24.11.2016 kell 02:07

Üks autojuht näitas mulle üht pudelit. See pudel oli kaasaegne drainoi. 60% alksi. Lõhnas meeldivalt. Kirjadejärgi mõeldud näo puhastueks. Maksis 1,5€ 250ml. Eks sinna suunda meil seda alkoturgu suunatakse. Samakat pole ka juba 15a. joonud. Apataat mu lendal olemas, aga ei viitsi asjaga tegeleda.

freelancer - 24.11.2016 kell 16:17

TROINOI
https://et.wikipedia.org/wiki/Troinoi

Asi on tegelikult kinni maitseküsimuses ja inimese eelistustes.Kui maitseviinadele (nimetagem neid nii) lisada juurde ka lõhnaaineid (Mis pole sugugi välistatud) siis on tulemuseks samasugune solk(vabandage kui kellelegi hinge sittusin)Kui inimene soovib siis lisab ta viinale ISE juurde mingi lisandi või maitsevedeliku.Ja see viimane on eeldatavalt naturaalne ,mitte tehases lisatud kontsentraat milles pole õrna aimugi et vastav frukt üldse olemas on.Toiduainete tööstus on juba kord lihtsalt selline et kui tahad müüa tuleb välja mõelda midagi,mis inimesele huvi pakub.Nii sünnivadki igasugused ostma kutsuvad retseptid.Kaua sa seda mulgi putru eesti päraselt ikka müüd-aga lisa mulgipudrule juurde ;;etioopia päraselt ;;ja läheb loosi küll.Sama kehtib ka paljude purgijookide kohta.Tooksin ka lihtsa näite kui foorumile sobib.Võtame Longero.Juba ainuüksi erinevate longerote maitse on niivõrd erinev et mingil hetkel hakkab tekkima peas küsimus millest nad tehtud on.Täpsemalt millist liiki seepi on antud üllitises kasutatud.Klassikaliselt peaks ta koosnema dzinnist ja greibitoonikust(pole välistatud ka red mixer ja teisedki toonikud.)Juttu võiks antud teemal jahuda lõpmatuseni.Niiet kokkuvõttes pole eriti aus vaadata nende ,,Trainoi,, manustajate poole Põlastavalt eriti kui valdav enamus pole sugugi oma napsusoovides kardinaalsemalt kriitilisem.
Aga see selleks
Miks pole müügil maheviina või ökoviina......alkovabat viina pidavat juba müüdama...Alkovabat shampust olen proovinud....

Üks lõik veel väikeseks arvutustehinguks....
,,Kui maksumärgiga tähistatud 40-kraadise viina hind algab umbes kümnest eurost, siis kolmandiku võrra kangema lõhnastatud joogi liitrihind jääb kuue euro kanti.. Tähelepanuks.....Kolmandiku võrra kangem....

Pilti kah

PILT