Board logo

Seks ja bipolaarsus
Nos - 22.01.2021 kell 21:05

Niikaua kui tagasi mäletan oli seks mulle üks tähtsamaid aspekte elust ja see oli suur osa mu mõttemaailmast. Olin juba enne teismelisust katsetanud, kuigi ei teadnud täpselt mida ma tegin. Vanemaks saades tekkisid kogemused ja oskused voodis mis olid pigem suunatud partnerile, sest mulle meeldis rahuldada. Sain selles päris osavaks. Nii mu elu kulges kuni olid esimesed depresiivsed episoodid.
Tundsin, et mul pole mingit väärtust ja siis polnud ka seksuaalsel küljel mingit väljendit. Kui see lõppes läks kõik tagasi normaalsele teele. Algelt tunduski, et kõik on uuesti OK ja nii nagu alati.
Esimene tuntav maaniahoog väljendus kui olin 35 ja see muutis mu elu. Mind suunati haiglasse ja hakkasin võtma rohte mis pidid mu seisundit parandama. Isegi haiglas oli enese rahuldamine suht normaalne kui selleks võimalus tekkis.
Rohtudel oli aga ootamatu kõrvalmõju, nimelt mu seksiisu kadu täielikult. Imelik on just see, et ma mäletan täpselt kui kiimas ma olin enne seda aga pärast ei tundunud see üldse oluline. Seks mis oli suur ja tähtis osa mu elust muutus kohustuseks mu naise ees, et tema oleks rahul.
Saan siiani aru kui tähtis on seks suhtes ja tunnen seda vana vajadust kui olen alkohooli tarbinud aga igapäeva elus on see nagu uks, mis oleks kinni pandud.
Hetkel on seks pigemi õpitud oskus, mida ma kasutan ja milles olen jätkuvalt väga osav kui seda vaja on, kui tegevus mida ma teostan kirglikult ja mida igatsen igapäevaselt.

Kellelgi veel selliseid radikaalseid muutusi seoses seksiga?