Board logo

Milline on Sinu abielusõrmus?
Virgin - 23.09.2003 kell 08:18

Vanasti olid kõik abielusõrmused ühesugused, aga praegu on poodides silma jäänud väga lai valik ja erinevad tegumoed... milline on Sinu oma? Valisid ise selle välja? Kui olulisex seda vidinat üldse pead?

Kayleigh´n I - 23.09.2003 kell 08:21

Ma veel abielus ei ole ja ei tea, kas ka kunagi saan ää võetud aga ma ei kanna kollast ega punast kulda, ainult hõbedat. Seega saab minu pulmasõrmus olema valgest kullast.
Ja milline?
Mitte lihtsalt latakas ümber sõrme. Lasen väliselt graveerida sinna miskit .. või mingi mustri.[url=http://www.bluenile.com/product_zoom.asp?oid=551&zoom=1&filter_id=0]
Üks[/url][url=http://www.bluenile.com/product_zoom.asp?oid=548&zoom=1&filter_id=0]
Teine[/url]

pisimimm - 23.09.2003 kell 08:33

Tsitaat:
Algne postitaja: Virgin
Vanasti olid kõik abielusõrmused ühesugused, aga praegu on poodides silma jäänud väga lai valik ja erinevad tegumoed... milline on Sinu oma? Valisid ise selle välja? Kui olulisex seda vidinat üldse pead?
Valisin ise, III suuruse aga muidu tavalise, ilma mustrita. Sisse on graveeritud, nagu vanastigi kombeks, mehe nimi ja abiellumise kuupäev. Vajalik ? Eluliselt vajalik nüüd kindlasti mitte, kuid mis mul ikka saab olla ühe kuldsõrmuse vastu lisaks Ja veel, pisike on....kõik kes vaatavad, imestavad, et ups, kas sul on nii väikesed sõrmed Ahjaa, kulla sõrmuste tegemiseks sain emalt päranduseks...eestiaegne kuld, sest tema oli need sõrmused saanud omakorda oma emalt

alar68 - 23.09.2003 kell 08:38

minu sõrmus vanaisa pärandus.kunagi ta ütles mulle.et mina pean selle jällagi oma lapselapsele edasi pärandama.

Beith - 23.09.2003 kell 08:47

Ei ole veel sõrmust sõrme saanud, ent ema andis oma sõrmuse juba päranduseks...Eks näis, kas seda kunagi mul tarvis läheb kah

ipsu - 23.09.2003 kell 08:54

Tavaline peenemat sorti sõrmus.

pointer - 23.09.2003 kell 08:58

Tsitaat:
Algne postitaja: Beith
Ei ole veel sõrmust sõrme saanud, ent ema andis oma sõrmuse juba päranduseks...Eks näis, kas seda kunagi mul tarvis läheb kah

Ma usun küll, et läheb vaja

roosi - 23.09.2003 kell 09:01

Mul tavaline abielusõrmus sisse on graveeritud mehe nimi

mmunk - 23.09.2003 kell 09:17

alles kusagil gröönimaa vastavatud kaevanduses abiellun küll, a sõrmed on tolle ringikese kandmiseks äärmiselt ebasobiva kujuga - võibolla ei hakkagi teist kandma.

meryli - 23.09.2003 kell 09:35

Mul Gimmel sörmus Ehk siis kolmest vörust koosnev lai sörmus. Köigepealt mustriline punane kuld siis ilma mustrita valge vöru ja siis taas mustriline kollane vöru. Sees meha nimi ja kuupäev-aasta!

meryli - 23.09.2003 kell 09:39

Tsitaat:

Köikide heade tavade ja ebausu kohaselt ei abielluta sama sörmusega kaks korda

pointer - 23.09.2003 kell 09:59

Aga need saab ju ümber sulatada/teha või mis iganes. Kas siis ka halb tava?

pisimimm - 23.09.2003 kell 10:06

Ehh, usu jah igasugu uskumusi, siis jääks ju pooled asjad elus tegematta.... Me sulatasime ka vanemate sõrmused ümber ja lasime endi jaoks õige suurusega teha....ei usu küll, et sellepärast õnnetumalt meie abielu sujuks Seega, kõik tuleb sisemusest - kui midagi väga kõvasti usud, siis see juhtub ka, niikuinii...

meryli - 23.09.2003 kell 10:13

Ymber vöib teha kuid samaga kaks korda abielluda mitte

Beith - 23.09.2003 kell 10:20

Kui selle sõrmusega seoti minu vanemad abiellu, mis on kestnud siiani...siis usun, et see toob enne rohkem õnne kui halba...
Mina küll soovin oma éma sõrmust enda jaoks ümber sulatada..

pisimimm - 23.09.2003 kell 10:21

Tsitaat:
Algne postitaja: meryli

Ymber vöib teha kuid samaga kaks korda abielluda mitte
Meryli, reeglina see ju ei õnnestukski, kuna sõrmed on inimestel ju nii erimõõtu... Ainult kui, siis juhul kui abiellub sama inimene teistkordselt...ja siis ka sõltub ikka suuresti kõik tema uskumustest ja nende jõust... (ema mul abiellus kaks korda sama sõrmusega ja teine abielu oli igati normaalne, hoolimata igasugu vanarahvatarkustest... )

Beith - 23.09.2003 kell 10:30

Ebausuga võib väga palju kihva keerata...
Usul on ju nii suur mõjuvõim..Ja arvan, et kui abielu on määratud ebaõnnestuma, siis ei päästa sellest ka uus sõrmus.

meryli - 23.09.2003 kell 11:09

Kusjuures ma ei ole ebausklik Ei saa krampe-kui must kass läheb üle tee, ega ei tee paanikat sellest kui pean koju unustatud asjale järgi minema või ärkan vasaku jalaga! Minu arust on ka mingil määral see kombena kasutusel, et otseselt sama sõrmusega nagu see on, teist korda ei abielluta. Olgu siis sõrmuse puhul kasvõi pisike ümbertegemine
Aga ofkoos igaühe isiklik asi

pipi - 23.09.2003 kell 11:32

kui peaks ka kunagi selle tembuga hakkama saama, siis sõrmus saab olema valgest kullast
just sellepärast, et olen hõbeda fänn ja "kollane" kuld mulle ei meeldi.

muhhin - 23.09.2003 kell 11:52

Traditsiooniline kitsamat sorti sõrmus on ja seegi on naise sõrmes

pisimimm - 23.09.2003 kell 11:58

..et naisel siis kaks abielusõrmust Hmm, veab mõnel alles

eero - 23.09.2003 kell 13:32

Tsitaat:
Algne postitaja: Kayleigh´n I
Ma veel abielus ei ole ja ei tea, kas ka kunagi saan ää võetud

Kuidas sa nyyd järsku siis ei tea?

Kayleigh´n I - 23.09.2003 kell 15:33

Kogu aeg seda teadnud .. me sinuga ainult hunniku pudinaid valmis teeme .. abielust ei ole küll juttu olnud .. või vähemalt ma ei mäleta seda ..

eero - 23.09.2003 kell 15:40

ma siis ei tea millega sa parasjagu oled tegelenud või millest mõelnud kui ma sinuga nendel teemadel olen rääkinud...eriti just monoloogid pole nad olnud aga mine sa tea jah

viidik - 23.09.2003 kell 15:53

Minul ka sõrmuseks kitsamat sorti kuldrõngas ja asub see ka naise sõrmes. Kipub teine suviti ujumas käies ära kaduma.

tiina - 24.09.2003 kell 12:13

Mul hõbedast sõrmus ja väga ilus. Kui 10 aastat abielu täis saab, siis kingime üksteisele kuldsed sõrmused Aga kindlasti mitte tavalised rõngad...midagi kenamat tahaks.

Ray - 24.09.2003 kell 12:25

Kena!!!

Ma ise mõtlen ka tasapisi, millised...
Kuna ma ise ehteid ja muud valmistanud, siis teen ehk ise. Aga materjali valik pole veel selge.

Ise arvan, et ilmselt mingi komplektse mõjuga sõrmused valmistaks, vastavad metallid, kujundus, siduvad märgid peale... et toimiks ka igapäevase kaiseesemena. Hele metall mulle meeldib. Ehk ka plaattina, aga ka hõbe, eks näis. Kombineeritud variant...

Sõrmuste kandmisel on ka see asi, et oleneb, millises sõrmes kanda, igas sõrmes on oma energia joon. Vastavalt siis saab ka vastavalt oludele kanda... ja sõrmust saab kanda kahte pidi... selleks vaja palju uurida.

Lola69 - 24.09.2003 kell 23:04

Tsitaat:
Algne postitaja: pointer
Tsitaat:
Algne postitaja: meryli
Tsitaat:

Köikide heade tavade ja ebausu kohaselt ei abielluta sama sörmusega kaks korda

Aga need saab ju ümber sulatada/teha või mis iganes. Kas siis ka halb tava?
Sellistel sõrmustel on kohati komme kaduda. Ja kadumist loetakse halvaks endeks. Kuigi jah, minugi sõrmus on kadunud. Aga antud juhul sai sellest pigem hea enne. Aga see on pikk ja segane jutt, miks just nii.

Ning sellest kunagisest kooselust võib ka midagi oma uude üle tulla.

Aga noh, kes mida usub.

meryli - 25.09.2003 kell 07:40

Ma ise mõtlen ka tasapisi, millised...
Kuna ma ise ehteid ja muud valmistanud, siis teen ehk ise. Aga materjali valik pole veel selge.

Ise arvan, et ilmselt mingi komplektse mõjuga sõrmused valmistaks, vastavad metallid, kujundus, siduvad märgid peale... et toimiks ka igapäevase kaiseesemena. Hele metall mulle meeldib. Ehk ka plaattina, aga ka hõbe, eks näis. Kombineeritud variant...

Sõrmuste kandmisel on ka see asi, et oleneb, millises sõrmes kanda, igas sõrmes on oma energia joon. Vastavalt siis saab ka vastavalt oludele kanda... ja sõrmust saab kanda kahte pidi... selleks vaja palju uurida.

Ehk saaks nii sörmdest kui ka kahte pidi kandmisest nati inffi Lyhidalt...vöi siis möne maakeelse netilehe lingi

sirli - 25.09.2003 kell 11:22

kui ma üleüldse kunagi, sellega hakkama saan, et abiellun, siis tahaks ka hõbedast sõrmust, siis ma enam ühtegi teist sõrmust ei kannaks, peale selle ühe.

li-li - 26.09.2003 kell 03:48

Nii tavaline nagu ma olen oli ka minu abielusõrmus,kullast ja sisse kraveeritud n. ilma mustrita

Monts - 27.09.2003 kell 22:34

Täiesti tavaline rõngas.

euqen - 30.09.2003 kell 21:27

See ei ole ju tavaline rõngas, ikkagi sõrmus Ja veel abielusõrmus
Oleks mina abielus ma küll ei nimetaks seda tavaliseks rõngaks !!!

vantark - 30.09.2003 kell 22:19

täpselt selline, millise ma tulevikus ostan

triiton - 03.10.2003 kell 00:58

Klassika, nimed kuupäevad sees. Mitte midagi muud ei tahakski.

Aga teema jätkuks(ei viitsi uut topicut alustada): kummas käes sõrmust kannate?
Meie vasakus, ikka südame pool. Olime ühed esimesed, kellel südames mitte "NLKP" polnud vaid midagi muud. Vene ajal hakati ju miskipärast paremas kandma, et südame poolele muu jääks Uuuuu .... see oli ammu

tiina - 03.10.2003 kell 08:35

Kannan sõrmust paremas käes. Kullast sõrmus tuleb kunagi vasakusse kätte....kui kõik hästi läheb

skingirl - 03.10.2003 kell 13:27

Skingirl ei kanna sõrmuseid.
Muidugi kui peab siis ainult väga suuri.

Renx - 14.10.2003 kell 16:08

kindlasti kuldsed sõrmused tulevad kuid ise loodan, et partner on nõus ja laseme teha need valgest kullast....
.....hetkel on õnnestunud jahh sõna kätte saada kuldse sõrmusega kus 0.06 karaadine brillu peal...ja veerand sõrmusest on valgest kullast...siis see osa kus kivi sees!...nagu seda nägin nii see kohe ka meeldima hakkas...aga valge kulla fänn olen juba pikemat aega

kennu - 14.10.2003 kell 17:07

mul veel sõrmust pole aga üsna pea tuleb Räägitakse et mida rohkem on sõrmusel sälke ja mustreid seda rohkem on eluteel konarusi mida siledam seda parem! Minu sõrmus on kindlasti täiesti sile läikiv sõrmus!

pipi - 15.10.2003 kell 10:44

minu arust näitab kriimudeta sõrmus hoopis tegematta töid ja siidikäplust

unistaja - 19.10.2003 kell 21:19

Mulle on pärandatud sõrmus. Kandis seda mu vanavanaema, vanaema, ema ja nüüd kannan seda kunagi mina!

muhhin - 19.10.2003 kell 22:12

minu arust näitab kriimudeta sõrmus hoopis tegematta töid ja siidikäplust

Teise võimalusena on ta lihtsalt väga palju ajast taskus veetnud

lihtsaltnööp - 19.01.2004 kell 14:18

kuna ma veel abielus ei ole siis saan ma vaid öelda milline on mu kihlasõrmus - hõbedast ja seitsme valge kiviga, hästi ilus

kodukiisu - 19.01.2004 kell 14:58

mul kõige tavalisem kollasest kullast abielusõrmus - alguses tahtsin valget kullast ja midagi erilist aga siis hakkasin mõtlema, et traditsiooniline ikka parem siis teistele kah näha, et ma ära võetud, sest igast muid sõrmuseid võib ju igaüks kanda aga sellist tavalist kullast kannavad enamasti ikka abieluinimesed...

ja ma ei leidnud kah ühtegi valgest kullast, mis mulle sobinud oleks, sest mul sõrmed nii peenikesed, et need sõrmused mul sõrmes jõhkralt suured tundusid...

Hiljem: sisse on graveeritud mehe nimi ja meie abielu registreerimise kuupäev

kiki - 08.02.2004 kell 12:55

Ikka tavaline kuldne rõngas sõrmes, mitte kõige peenem ja mitte kõige paksem. Ma vist liiga traditsiooniodes kinni selline sõrmus juba ju iidsetest aegadest olnud, kuigi tänapäeval palju ilusaid müügil.

susanna - 08.02.2004 kell 21:04

kitsamat sorti ja mehe nimi sisse graveeritud.

Andrew - 23.05.2004 kell 22:07

Pole kunagi olnud. Naisel oli, kaotas ära. Nüüd pole kummalgi. Elu niigi ilus.

päikesekilluke - 24.05.2004 kell 01:07

Abielusadamasse pole veel randunud, kuid kihlasõrmus võiks näiteks valgest kullast olla, pisikeste valgete teemanditega ümbritsetud.
Abielusõrmus võiks sarnane olla. Aga ega see, milline sõrmus sõrmes on, olegi kõige olulisem, peaasi, et armastus on

Hilikas - 24.05.2004 kell 11:26

Tsitaat:
Algne postitaja: triiton
Klassika, nimed kuupäevad sees. Mitte midagi muud ei tahakski.

Aga teema jätkuks(ei viitsi uut topicut alustada): kummas käes sõrmust kannate?
Meie vasakus, ikka südame pool. Olime ühed esimesed, kellel südames mitte "NLKP" polnud vaid midagi muud. Vene ajal hakati ju miskipärast paremas kandma, et südame poolele muu jääks Uuuuu .... see oli ammu

Mina mõtlesin ka just selle küsimuse esitada (et kumbas käes)
Ja meie kanname ka vasakus käes juba ikka üle kümne aasta ja minul on minu isa sõrmus ja mehel on tema ema sõrmus, mõlemad tagasihoidlikud ja kenad rõngad.
Ja alguses sai niipalju nalja sellega, et sõrmus "vales" käes oli!

Kapsauss - 24.05.2004 kell 11:29

Minul sõrmust veel ei ole, kuid midagi väga erilist ei taha.Piisab peenikesest ning midagi võiks sinna peale ka kraveerida

Ull Miis - 24.05.2004 kell 11:38

Kuna mul see asi kaugel siis pole mõelnud ja teiseks nagunii sõrmuseid kanda ei meeldi, kooli lõpusõrmuski vedeleb niisama kapis siis ei usu ka, et seda abielu oma kandma hakkan.
Ainuke ehe mida üldse kannan on kaelakett, see nagu ei häiri a käekellad jne kuidagi häirivad tegurid on.
Üldiselt jätax siis tulevikus selle asja naise otsustada, mis ma ikka oma pead vaevan, seda enam, et naistele nagu nii meeldib selliseid asju ise otsustada ja orgunnida!

kontorihiir - 24.05.2004 kell 11:38

ee...kui kingitakse, siis teen siia oma postituse, kindlasti...

salliise - 12.10.2004 kell 07:46

Kollasest kullast sile parajalt paks rõngas. Tehtud mehe ühe esiema laperguseks kulunud sõrmusest, uuest kullast ja mõned pisividinad kahest suguvõsast veel.
Sees nimi ja kuupäev, jupp aega punnis vastu aga lasi ikka järgi vaadata. Järelikult armastatakse.

BlueAngel - 12.10.2004 kell 22:17

Vot musi pole mulle seda asjakest veel ostnud. Kihlasõrmus on küll, aga abieluni on veel natu aega. Küll jõuab

aive - 25.04.2005 kell 17:20

mul on punasest kullast, keskel valgest kullast võru ja mustriga, sees mehe nimi ja kuupäev...sõrmused valis ja ostis mees ja kanname vasakus käes, kuigi niipalju kui ma näind kannavad kõik paremas, on meie oma ikkagi südamel lähemal

Andrew - 25.04.2005 kell 21:07

Mul ei olegi kunagi sõrmust olnud.Aga armastus ja abielu pn pidev.

thuula - 12.07.2005 kell 12:44

Minul on traditsiooniline sõrmus, sees mehe nimi ja kuupäev. Sõrmust kanname ka paremas käes. Ema kannab mul vasakus, sest tema kahjuks on lesk. Seega ei mõelnud selle käte asja peale üldse. Ja sõrmused said seetõttu traditsiooniliselt sile ring, et ikkagi kõigile oleks arusaadav et see on abielusõrmus, muidu jääb selline mulje et püütakse seda seisust varjata või nii ja lisaks seleta, näete see on mul abielusõrmus. See minu personaalne arvamus asjast

Mormelar - 24.08.2005 kell 08:32

2mm laiune, valgest kullast, graveerimata (see tuleb esimesel pulmaaastapäeval).
Mehel on 3mm laiune.

Lii001 - 24.08.2005 kell 09:29

Pole sellist asja :S Veel...

chocolatefugitive - 25.08.2005 kell 07:34

mul ei ole abielusõrmust.
tea kas tulebki.

kui tuleb siis laseks mehel otsustada miukest ta tahab ja millises käes seda kandma peaks. endale meeldib ka valge kuld väga, aga abielusõrmus peaks ikka traditsiooniline olema.. muidu jah.. ei saa aru et mis sõrmus

jll - 25.08.2005 kell 21:01

kullast, ümmargune, kitsas ja väike. Sisse graveeritud naise nimi ja täpne rõngastamise aeg. Tahtsime sisse graveerida ka "uka, uka mina prii" kuid see jäi siiski ära.

Bithe - 25.08.2005 kell 21:18

Tavaline kollane rõngas
Vanaema abiellus sellega- siis minu ema ja nüüd ka mina...(sõrmus ise üle 100 aasta vana)
Sõrmust pole mitte üks gramm ümber tehtud... ja ei mingit ebausku et ühe ja sama sõrmusega ei tasu kaks korda abielluda... see sõrmus on juba kolmas kord abielu sõlmimisel pruudi sõrme lükatud

kontorihiir - 25.08.2005 kell 21:24

ümber sulatatud.....

karvane - 26.08.2005 kell 11:53

mul oli tavaline st. klassikaline

delilah - 26.08.2005 kell 13:43

Topeltrõngas - alumine kollane ja pealmine valge kuld, muster sees. Mehel käib pealmine rõngas ringi ka.
Valik oli keeruline, päris ühesuguseid ei saanudki. Olude sunnil leppisime pisut väiksevõitu sõrmustega. Tseremoonial oli tükk pusimist.

annumannu - 26.08.2005 kell 14:38

Valgest kullast, üsna jäme rõngas.Sisse graveeritud mehe nimi ja kuupäev.Kanname ka vasakus sõrmes, kuna siin see kombeks nii

salliise - 26.08.2005 kell 20:54

Päris tavalise moega. Nö letikaubast sutsu jämmem ja vana- ja esivanemate sõrmustest järgi ja üle jäänud juppidest ja osast uuest kullast ehitet. Nimed ja kuupäev ka sees nagu ikka. Et äkki läheb see hull päev meelest ära.
Suurus on 17,5.

chocolatefugitive - 27.08.2005 kell 11:00

kui oleks, siis kindlasti ei võtaks seda ära mitte kunagi..

majolle - 06.09.2005 kell 11:42

Meie sõrmused on kollasest kullast ja mustriga

vicente - 25.09.2005 kell 22:15

Pean täiesti tähtsusetuks.
Nii tähtsusetuks, et polegi sellist asja meil.

liblikas - 26.09.2005 kell 15:41

no ise abielus pole aga kannan oma isa abielusõrmust, kuna see talle nii väike ja kippus haiget tegema nii siis ema nõusoekul loovutati see minule kanda, kuna ma nende armatuse vili...see siuke täiesti traditsiooniline, sees ema nimi, kuupäeva pole märgitud.
aga olen kuulnud, et mustrilised abielusõrmused ei too head õnne, kuna iga mustri ktiipsuke pidi õnnetust või tüli tähendama....ise seda ei usu, pole eriti ebausklik tegelane....

michelle - 26.09.2005 kell 21:05

Eelistan kõige klassikalisemat, seda ilma mustri või kivikesteta. Aga kihlasõrmus on mul ikkagi armas

Alfaromeo - 27.09.2005 kell 10:41

Mul on ümmargune abielusõrmus .

Maple - 02.10.2005 kell 22:00

Kollasest kullast, natuke sakiliseks lihvitud. Eriti ei kanna, sest kannan peamiselt kas hõbedat või ei kanna üldse mingeid ehteid.

sossuke - 13.12.2006 kell 22:13

Tsitaat:
Algne postitaja: chocolatefugitive
kui oleks, siis kindlasti ei võtaks seda ära mitte kunagi..

...on vahel vihahoos ette tulnud.

nii naiivne ka pole....

Pipilota - 14.12.2006 kell 05:36

kulda igapaevaselt enda peal ei kannata, seega saab see olema miskist muust materjalist.
kui saab.

Fiona - 14.12.2006 kell 09:53

Meil on täiesti klassikaline abielusõrmus(pole kitsas, pole lai, selline keskmine)Sisse graveeritud abikaasa nimi ja pulmapäeva kuupäev.

Andrew - 14.12.2006 kell 09:56

Mul on midagi sellist, nagu oli "Armastus kolme apelsini vastu" Toskaana juuksenõel. See viimane.

cetlyn666 - 14.12.2006 kell 09:59

Enda abielu sõrmust mul pole, aga on vanaema abielu sõrmus.
Aga eks paistab, milline saab minu oma tulevikus olema.Arvatavasti kullast

pisimimm - 14.12.2006 kell 10:00

Tsitaat:
Algne postitaja: Andrew
Mul on midagi sellist, nagu oli "Armastus kolme apelsini vastu" Toskaana juuksenõel. See viimane.
see nähtamatuks muutev nähtamatu juuksenõel jah

Andrew - 14.12.2006 kell 10:01

Pigem: seda ei saa näha, see on ju nähtamatu!

kranz - 14.12.2006 kell 10:10

Ka midagi toskaana juuksenõela taolist.Teistsugust pole 20-ne aasta jooksul vaja läinud,sellest piisab.

anne51 - 14.12.2006 kell 11:38

70-ndatel aastatel (taevake, see oli ju möödunud sajandil!) olid moes laiad, umbes 6-7mm laiused sõrmused. Noh, muidugi muretsesime ka meie sellised, kuldsed ja graveeringuga.

pisimimm - 14.12.2006 kell 11:40

jessver , mul oleks sellist pool sõrme täis, anne Mõõtsin enda oma ära - 4 mm ja ei milligi rohkem

Fiona - 14.12.2006 kell 11:48

Mul juhtus tegelikult selline lugu , et pulmapäeva hommikul avastasin et olen sõrmused ära kaotanud... Ning et oleks miskit sõrme panna, laenasin ämma käest seda 6mm sõrmust, mees sai õemehe käest (teiste omad ei läinud meil sõrme) Pildid on naljakad...mõnel olen laia sõrmusega, ämma lahkudes olin üldse ilma sõrmuseta... Kui uued tellisime, siis naersin et ma pean sellise laia saama..

anne51 - 14.12.2006 kell 11:49

Nüüd on minugi sõrmus 4mm-ne, sest juba aastaid tagasi hakkas mu sõrmus mõranema, kuni läks katki. Lasin ümber teha.

ariita - 14.12.2006 kell 14:03

jah anne! tolle aegne nii lai mulle ei meeldinud, see oli rohkem muulaste mood ja sai lasta teha, just nii lai kui mulle meeldis, pole lai ega väga kitsas, vaid keskmine, kuna mul väike käsi siis paras, graveering sees, mees pani sõrme oma vanaisa sõrmuse ja see oli nats suur ning paari nädala pärast ta kadus

pisimimm - 14.12.2006 kell 15:14

mees või sõrmus, ariita? (must huumor, sry)

Sybill - 14.12.2006 kell 15:33

Mul on lihtne kollasest kullast rõngas aga mälestused selle ostmisest on kirevad. See sai ostetud dokumente võltsides

ariita - 14.12.2006 kell 15:37

Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
mees või sõrmus, ariita? (must huumor, sry)

sõrmus, aga abielu kestis 11 a.

hallhiir - 14.12.2006 kell 21:18

pole veel leidnud inimest,kes oleks väärt mulle sellist asja nagu abielusõrmus pakkuma

kranz - 15.12.2006 kell 08:28

Hallhiir-igaühe jaoks on kuskil see õige...ainult ei tea,millal ta su ellu tuleb.On isegi päris vanas eas üksteist leitud.

rahaputukas - 10.12.2011 kell 15:43

Tsitaat:
Algne postitaja: Virgin

Miks mitte,pean seda "vidinat" väga oluliseks.
Kas pean põhjendama,arvan,et ei.

habe - 10.12.2011 kell 17:06

Sõrmused on suht laiad - 6 mm.
Minu jaoks on neil sõrmustel eriline väärtus.
Kui abiellusime, ei jätkunud sõrmuste ostmiseks raha ja siis lasime endale sõrme panna mingid vuhvlid.
5 aastat hiljem oli mu naine haiglas ja lootust tema paranemiseks enam ei antud. Sain just siis ühe suurema vaba summa ja - taipasin, et sõrmuste ostmiseks õigemat aega ei tule. Nii ma selle talle seal haiglavoodil sõrme paningi - usus ja lootuses, mida arstidel juba nappis ning armastuses.
See juhtus 37 aasta tagasi aga meeles on, kui olnuks eile...

Wet - 10.12.2011 kell 18:52

Tsitaat:
Algne postitaja: Fiona
Meil on täiesti klassikaline abielusõrmus(pole kitsas, pole lai, selline keskmine)Sisse graveeritud abikaasa nimi ja pulmapäeva kuupäev.

Täpselt sama.Just ei tahtnud ei kividega ega muude vidinatega. Klassikaline peabki abileusõrmus olema.Minu arvates.

freelancer - 10.12.2011 kell 19:13

Ilus.sile.klassikaline.Peale laulatust võtsin ära ja pole siiani sõrme pannud.

Wet - 10.12.2011 kell 19:25

Ma ei küsi,miks? Sest see pole minu asi

freelancer - 10.12.2011 kell 20:06

Viisakas küsimus saab alti viisaka vastuse.

1.-Ma ei näe mingit olulist põhjust selle kandmiseks
2.-Inimesed kes mind tunnevad teavad et olen abielus
3.-Abielu algusaastatel ta lihtsalt segas töötegemist ja võis osutuda ohtlikuks
4.-Nüüd olen harjunud ilma sõrmuseta olema ja ma ei näe põhjust miks peaksin teda sõrme panema.

Murakaraba - 10.12.2011 kell 20:21

Täpselt, nagu minu vanemad oleks oma neli punkti kirja pannud Eriti 3.-s, mõistan neid mehi kes sõrmust ei kanna.
Habe jutt oli südantliigutav lugeda, õnnelik ring.
Sellistel sõrmustel on oma lugu.
Huvitav, kas keegi ka pärandatud abielusõrmust kannab? Või pole see enam tänapäeval asi, mis õnne võiks tuua ja sobib üldse.
(Mina pole abielus.)

freelancer - 10.12.2011 kell 20:32

Minul on vanaisa,vanaema ja isa sõrmus olemas.

iir - 10.12.2011 kell 20:42

Mul on üks eriline sõrmus, mis mulle sõrme pisteti kummalises kohas, kummalises riigis. Ma võtsin selle sõrmuse vastu ja kannan seda ....enesekindlalt. Abielus pole, sest ma ei ole otsustanud , kas ma tahan abielluda. Koos elatud juba 14 aastat...mida see tseremoonia muudaks....

eerik2 - 06.07.2018 kell 19:48

Väga erilise graveeringuga...

sissy84 - 06.07.2018 kell 22:13

Klassikaline abielusõrmus, sees on abikaasa nimi ja kuupäev. Kannan paremas käes.

Kihlasõrmus puudub. Muidu oleks ilmselt samas sõrmes.

Titaan - 11.07.2018 kell 17:46

Aga mida see abielu annab?

sissy84 - 12.07.2018 kell 00:44

* Ametlikke asju on lihtsam ajada.
* Ühine perekonnanimi. Kui panna lapsed ema perekonnanime peale küsitakse kes isa on ja vastupidi.
* Osad huvituvad peost ja romantilisest pulmareisist.

Minul tekkis küsimus, mis perekonnanimi lastele panna. Ma leidsin, et mõlema vanema oma aga mehele see ei sobinud.

eerik2 - 20.07.2018 kell 01:19

Kas te olete abielus? Kui mehele ei sobinud mõlemad nimed, siis pane enda oma. Ta oma viga, kui pole Sinuga abiellunud. See pole mingi mees, kui lastele tahab oma nime aga oma naisele keeldub seda pakkumast...

sissy84 - 23.07.2018 kell 04:11

Aastast 2010 abielus.
Abielu polnud oluline kuni laste perekonnanime valikuni. Ma poleks iial leppinud sellega, et lastel on mehe perekonnanimi.

Abielu kui suur pidu pole ka kunagi huvi pakkunud. Ma arvan, et tore on käia pulmas aga ise ei tahaks olla nö päevakangelane. Ja ka lapsena pole ma unistanud pulmakleidist jms. Ilmselt seetõttu, et olen suhteliselt poisilik iseloomult. Lapsenagi eelistasin ikka ronida puu otsa ja mängisin vibra (tibla) ning võrkpalli. Printsessid pole kunagi olnud olulised.

eerik2 - 23.07.2018 kell 21:47

Nagu ma aru saan, ei võtnud Sa mehe perekonnanime abielludes?

sissy84 - 24.07.2018 kell 11:01

Ma poleks iial leppinud sellega, et pole abielu aga lastel on mehe perekonnanimi. Kuna tuli teemaks abielu, siis võtsin ikka mehe perekonnanime. Lisaks tal on täitsa OK perekonnanimi. Kui see oleks olnud Kana, siis ma poleks seda võtnud.

Lihtsalt omamoodi lahja oli see algne vestlus ja "aga ma võtan siis su ära" oli selline jalutuskäigu vestlusega tulnud abieluettepanek.
Ei midagi romantilist, ei olnud ka kihlasõrmust.

unistaja - 13.12.2018 kell 19:01

Lihtne, titaanist.

Deiviidas - 28.12.2018 kell 23:49

Kes see tänapäeval veel abiellub?

sissy84 - 29.12.2018 kell 02:40

See, kes pole leplik laste perekonnanime osas. Romantikud on vist otsa saanud.