Board logo

Petmise andestamine
kodukiisu - 16.12.2003 kell 16:18

Kuna siin ühe teema all läks see teema lahti aga oli veidi offtopic siis panen siia küsimuse - kas andestaksite oma kaasale petmise?

Ma vist olen julm aga ei suudaks sellist asja andestada. Põhjus selles, et eeldan kaaslaselt usaldatavust. Petvat meest aga usaldada ei saa. See minu arvamus.

dex - 16.12.2003 kell 16:23

Andestax küll ja tõenöoliselt ilma suurema kärata. (aga ma meesterafas kah)

Ziret - 16.12.2003 kell 16:24

ei andestaks. Kuidas ma suudaks teda enam usaldada. Kes kord juba midagi sellist teeb,teeb seda uuesti...minu arvamus

pisimimm - 16.12.2003 kell 16:29

Tean, et suudaksin andestada ja teeksin seda, kuid minu hinge jätaks see haava...kuid haavad ju armistuvad ... ja kui kaaslane ikka siiralt kahetseb oma tegu, siis aitab ka see haaval kiiremini kinni kasvada

kodukiisu - 16.12.2003 kell 16:31

Minu puhul ei jätaks ta lihtsalt armi...

Lihtsalt see muudaks mind oma mehe suhtes kahtlustavaks ja meie suhe ei oleks kunagi endine. Selline ma kord olen. Kusjuures ma ei pea teda enda omandiks vaid lihtsalt tahan truudust - kui ta seda ei suuda anda siis on tal tee lahti - mingu!

pisimimm - 16.12.2003 kell 16:33

Ja kui ta ei taha minna, kui ta peale seda apsu tunneb oma südames, et tahab olla ainult sinuga ja mitte kellegi teisega, kas ka siis ?!? Äkki oli kaaslane mingil hetkel kahevahel, kuid selle sammuga sai talle lõplikult selgeks, et SINA oled see ainus ?!? Me oleme kõik inimesed ja inimesed on ekslikud, ära seda unusta

dex - 16.12.2003 kell 16:36

Mimm, sa kuidagi kahtlaselt mõistva suhtumisega - oled ehk ise pahandust teinud?

(Ära siis pahax pane, niisama nöögin)

kodukiisu - 16.12.2003 kell 16:39

Pisimimm - sellisel juhul peaks ta küll mulle väga hästi selgeks tegema selle, et minust hoolib... Siis võibolla tõesti, aga üldiselt oleks see hästi raske ja teeks kohutavalt haiget...

Eelistaks mitte koos olla inimesega, kes mulle nii julmalt haiget teeks... /me on vist õrnake...

pisimimm - 16.12.2003 kell 16:42

Tsitaat:
Algne postitaja: dex
Mimm, sa kuidagi kahtlaselt mõistva suhtumisega - oled ehk ise pahandust teinud?

(Ära siis pahax pane, niisama nöögin)
Kusjuures ei ole, kuid ma olen sellele jube palju mõelnud, mis ma teeks kui mees sellise teatega koju tuleks....

Lisatud: Kuigi, ega ma ju reaalselt teagi, kuidas või mismoodi ma reageeriksin, sest pole sellises situatsioonis olnud oma abikaasaga.. Kunagise kuti petmisest teadasaamine jättis mu igastahes külmaks, täiesti...Kui ehk oli seal põhjus ka selles, et ega ma temast truudust eriti lootnudki...

kontorihiir - 16.12.2003 kell 16:44

Algul andestasin küll,
aga andestamisel on ka oma limiidid....ja lõpuks sai see limiit lihtsalt täis...

kontorihiir - 16.12.2003 kell 16:46

Kusjuures ei ole, kuid ma olen sellele jube palju mõelnud, mis ma teeks kui mees sellise teatega koju tuleks....

mimm kullake, sa arvad tõesti et sulle tullakse ausalt ära rääkima? Parem kui selle peale ei looda....
aga mine tea, mehed erinevad. Võibolla mõnel hakkab tõesti süda valutama ja naisele ära pihib....

pisimimm - 16.12.2003 kell 16:49

Vot mine sa tea...mõnel on süümepiinad hullemad kui mitterääkimine... Seega, erandeid on, tean , et on...

sofokles - 16.12.2003 kell 16:50

ei andesta...ja pealegi - kui on õige mees, siis see ei peta oma naist, tulgu või pussnuge taevast! lõpp

sofokles

kontorihiir - 16.12.2003 kell 16:52

Sellisel juhul vist andestaks mina kah, kui ise tuleb ja räägib.....

kodukiisu - 16.12.2003 kell 16:54

Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
Seega, erandeid on, tean , et on...

Seega - loodan et mu mees on nende erandlike meeste hulgas, kes ei peta

madu - 16.12.2003 kell 16:55

Mina isiklikult loen siit taaskord välja moraali: kui teed, ära jää vahele.

Olen aastatega (ja erinevate suhetega) õppinud seda, et sinuga igas mõttes sobivaid inimesi on kahetsusväärselt vähe
Alati tuleks esmalt anda partnerile teada, mida soovid, vajad, kuid kui teine pool ei taha/suuda/viitsi su soovidele vastu tulla? Minna ja otsida uus inimene, kellel on jälle teistsugused veidrused?
Oeh. Hakkan vist vanaks jääma. Enam ei viitsi kablutada mööda ilma ringi ja otsida printsi valgel hobusel. Piisab sellest, kui kaaslane vastab vähemalt kolmveerandi ulatuses mu vajadustele. Ülejäänud veerandiga tuleb kas leppida või mujalt otsida.

Ma ei taha teada, kas mu mees võtab kõrvalt või mitte. Tahan ainult, et mul temaga tore oleks.
Esimene kord vahelejäämine oleks andestatav. Teist korda enam mitte, sest järelikult ei austaks mu partner mind enam niigivõrd, et oma petmisi varjata.

PS. Petmine ei pruugi alati olla vaid füüsiline.

sofokles - 16.12.2003 kell 16:55

tuleb ja räägib...nõrk mees/naine on sel juhul kui petab ja ka sel juhul kui ei tule ja ei räägi...nõrk, julged teha, julge ka tunnistada. ja siiski ei andestaks ka sel juhul kui räägib, tegi korra, teeb uuesti...

sofokles

kodukiisu - 16.12.2003 kell 16:58

madu - alati on võimalus ka vaba ja vallaline olla, milleks siduda ennast kellegi sellisega, kellega sa rahul pole...
Parajalt piinav on suhe inimesega, kellel on teistsugused vaated kui sul.

Üks selline suhe mul oli - rohkem pole vaja.

Kayleigh´n I - 16.12.2003 kell 17:05

Kas ma andestaks mehele .. kindlasti! Iseasi on unustamisega.
Kas ma andestasin endale? .. ei ..

Ziret - 16.12.2003 kell 17:06

Kui mees läheb teise juurde,see võib ikka kõvasti haiget teha. Tekib küsimus,et miks ja mida ma valesti tegin...

Kes ütles,et mees,kes üles tunnistab petmise on nõrk a parem on kuulda ikka ju tema käest,kui et kuuled seda võõrastelt või küla päält

Meeskonna poolt: Mitte teha postitusi iga lause kohta eraldi!!

madu - 16.12.2003 kell 17:17

kiisu, küsimus ju ongi selles, et teatud vajadused jäävad rahuldamata, enamik on täitsa OK!

Toon ühe pisikese näite elust enesest. Minu mees on kõige ebaromantilisem inimene, keda ma tean. Mulle aga on oluline, et kuuleksin enda kohta häid/ilusaid asju (no mis teha, lapsepõlvest kaasa saadud madal enesehinnang). Kas ma peaksin ainult sellepärast mehe maha jätma?

Jään ikkagi oma arvamuse juurde - elusid ja inimesi on niivõrd erinevaid! Kes suudab oma partneri käest kõik vajaliku saada, peaks ennast õnnelikuks pidama! Ei tasu samas hukka mõista inimesi, kes saavutavad rahulolu teistmoodi.
Peamine on ju see, kui nii sina kui partner rahul olete!

Lisatud: Kay, naised andestavad, kuid ei unusta, meestega on vastupidi. Moraal - tuleb hankida endale Alzheimeri tõbi

madu,
on aeg-ajalt oma kehvale mälule kohutavalt tänulik

lenxu - 16.12.2003 kell 17:20

/me on andestanud...aga sellest suhtest ei saanud asja, sest ma ei suutnud elada mehega, keda ei saa usaldada

Nüüd ma enam ei andestaks...mees, kes on korra petnud, ei oska enam truu olla (naisega, keda ta petnud on)

kodukiisu - 16.12.2003 kell 17:22

Jah madu ma täitsa nõus - mu mehel kah ikkagi puudusi, aga need on minu jaoks pisiasjad - nii nagu romantikapuudus on sinu jaoks... vist...

Ega paljud mehed ei oskagi väga romantilised olla. Oma mehe puhul näen puudusena seda et ta mõnes asjas oma jalga maha ei pane ja ei suuda olla otsustav. Ega ma kah teda sellepärast maha ei jäta. AGA petmine on minu jaoks juba suur asi ja kui selles osas ei saa inimest usaldada ja ollakse erinevate vaadetega, siis tõesti on etem olla vallaline...

Ma mõtlesin oma eelmise postituse juures seda kui tehakse pidevalt haiget, sest vaated on teised.

lenxu - 16.12.2003 kell 17:27

Tsitaat:
Algne postitaja: kontorihiir

mimm kullake, sa arvad tõesti et sulle tullakse ausalt ära rääkima? Parem kui selle peale ei looda....
aga mine tea, mehed erinevad. Võibolla mõnel hakkab tõesti süda valutama ja naisele ära pihib....

Mul oli kunagi mees, kes mind pettis ja...rääkis mulle (ei tea, kas iga kord), kui kellegi teisega magas. Ma ei usu, et tal süümekad olid...Ta ütles mulle, et kui ta magab teise naisega ja sellest oma naisele (sel ajal mulle) räägib, pole see petmine
mida teie sellest arvate?

yller - 16.12.2003 kell 17:28

Tsitaat:
Algne postitaja: madu
PS. Petmine ei pruugi alati olla vaid füüsiline.

mida selle all m6tled?

lenxu - 16.12.2003 kell 17:33

võibolla petmine oma mõtetes

yller - 16.12.2003 kell 17:34

petmine m6tetes?
kuda see v2lja n2eb?

2kki r22giksid l2hemalt, suht huvitav teema

kodukiisu - 16.12.2003 kell 17:37

lenxu - mu exmees kah nii arvas, et petmine pole petmine kui kõik ära rääkida... valesti arvas

mehed võivad alati oma lollid vabandused välja käia k.a. see dillingeri ühe teise teema all välja pakutud "ürgne sugutung", ega see tähenda, et mina sellega kohe lepin... mina pean nõrgaks neid mehi, kes üldse petavad...

Renx - 16.12.2003 kell 17:50

olen andeks saanud kuid eks see teise südamesse ikka haava jätab...kuid enamus naisi/mehi ikkagi ei tunnista endale seda, et peteti ikka millegipärast ....mitte lambist...vähemasti enamjaolt....ei mõelda üldse selle peale, et otsiti midagi mis ennem puudus või mis kadunud oli....
PS! see jutt ei ole kindlasti õigustuseks, et petta võib...

kodukiisu - 16.12.2003 kell 18:03

võibolla tõesti et jääb midagi puudu aga siis tuleks sellest ju rääkida...

ehk annaks asja parandada???

dex - 16.12.2003 kell 18:11

..........aga kui ei anna parandada. Usu mind alati ei saa kõike parandada, võid ennast kasvõi sodix rääkida.

kodukiisu - 16.12.2003 kell 18:17

jah, endal kah nii old - tulemus oli see, et läksime lahku.

Ray - 16.12.2003 kell 18:44

Minu puhul sõltuks kokkuleppest. Ma ei kannata mistahes kokkulepete rikkumisi, olgu kasvõi kellaajapeale minek kuskile. (Eeldab konkreetset lepet, mitte täispeaga mulinat).

Kui on tegemist tõsise ja kapitaalse leppega, siis olen tõeliselt täpne asjas ja ei halasta.

Samas suudan elu vaadelda üsnagi laias plaanis, võib kokku leppida algselt paljugi.

Lola69 - 16.12.2003 kell 19:15

Petmine? Mis on kellelegi üldse petmine? Eks igaühe piirid ole erinevad. Ja palju on kokkulepetes kinni.

Olen andestava loomuga ja avarate piiridega. Seega annaks andeks. Vägagi palju. Kui ma seda inimest tõepoolest armastan. Unustamine aga juba teine teema.
Ja kõige kiuste ma alzheimerit hankida ei tahaks. See oleks õudus kuubis Omadele sellise unustusega päev päevalt kõrvu elamist soovida No way ...

kodukiisu - 16.12.2003 kell 19:26

Aga jah misasi on mitte füüsiline petmine - kas tunnetega petmine - et elad ühe mehega aga armastad teist?

See ju veel hullem...

Beith - 16.12.2003 kell 19:33

Mina kah varem mõtlesin, et ei suudaks andestada petmist. Kuid ajajooksul on mu arvamus asjast muutunud. Loomulikult oleneb see ka sellest, mis moodi see petmine välja näeb ja kuidas mees seda põhjendab. Ja milline osa on selles loos ka minul. Hinge jääks küll veel pikaks ajaks sügav haav.
Mina küll ei saa vihata omale kallist inimest ja paraku on ju nii, et kõik inimesed teevad vigu.
Ja kui ma peaksingi mehest lahku minema seepärast, et ta mind pettis, siis ei vihkaks ma teda ikkagi.
Kuid lõpmatult andestada kah ei saa. Ja ära ei unusta asja kohe kindlasti. See on vist üks minu suurimaid vigu. Lisaks sellele, et ei unusta teiste tehtud vigu, ei te ma seda enda omade puhul kohe kidlasti.
Kõik, mis haiget ja häbi on teinud, jääb mulle kahjuks alatiseks meelde. Võtan neid kui hoiatusi ja üritan asjadest õppust võtta. Minu puhul on nii, et kui olen korra vastu näppe valusasti saanud, siis reeglina seda teist korda enam ei juhtu.

Tuleb loota, et selliseid olukordi ei tule tulevikus ette.

Mummu - 16.12.2003 kell 20:10

Suudan andestada ja olen seda ka teinud, unustamine....kindlasti mitte, aga ega ta mul eriti nagu meeles ka ei ole...
Ma ei tea , mis mul viga on, aga ..kõik, mis ei toimu minu vaate-, kuulmiskauguses, kõik see on suht ükskõik..liialt usaldav?

muhhin - 16.12.2003 kell 23:31

Andestan - pole probleemi aga jääb meelde, kuid mitte selleks et tagasi teha või kunagi hiljem nina peale visata. Seda pole vast nii lihtne unustada.

Samas käime me suht palju eraldi väljas ja mida tema seal teeb, pole tähtis minu jaoks - peaasi, et saab välja elada ja tunneb ennast hästi ning ise ei kahetse tehtut.

Üks reegel siiski kehtib siin - ära haigust koju too

Marygold - 17.12.2003 kell 00:32

Mis seal ikka, vastasel juhul soimaks pada katelt...

madu - 17.12.2003 kell 08:35

yller, selle mittefüüsilise petmise seletas kodukiisu ära.
Nt minu jaoks ei ole nö füüsiline petmine, st vahekord kellegi teisega üldse nii hull kui vaimne petmine, st tunded kellegi teise vastu. Ei leia, et seksi eelduseks on vältimatult ka tunded. Fantastiline, kui saab need kaks ühendada, aga mõnikord tekib tahtmine ilma igasuguste kohustusteta ennast lihtsalt natuke aega hästi tunda (mis omakorda ei tähenda, et igale ihale peaks järele andma). Ja kui seeläbi keegi haiget ei saa, siis mina isiklikult probleemi ei näe.

Nõustudes 100%-lt eelkirjutajatega - kõik oleneb kokkulepetest.

PS. kodukiisule tagantjärgi - ebaromantilisus on minu jaoks suhteliselt suur probleem, kuid oleme selle lahendanud omamoodi, st kõik osapooled on rahul

püsimatu - 17.12.2003 kell 09:27

Kui ma armastan inimest...kui inimene on mulle kõige-kõige siin maailmas...Siis ma soovin talle kõike head, et tal kõikjal ja kõigis hästi läheks, et ta õnnelik oleks, et tal hea oleks...olen õnnelik koos temaga antud ajahetkes...ja sellel kes kellega magab pole tähtsut, et kisa taevani tõsta...

Tia, ma vist loll

Iceprincessa - 17.12.2003 kell 09:36

Ei kujuta ette ka, kui olin n.ö üksi, olin raudpolt kindel, et siis jalutan minema kui mees petab. Enam nii kindel pole, õnneks ei pea seda (veel???) ka enda jaoks välja mõtlema, kogemuste najal saab ainult rääkida, enne võin ju mõelda mida iganes tahes ja kui mõistvalt tahes, aga ainult reaalsus ise, mitte üski hoiak ega põhimõte ei lase seda otsust enne ära teha ( selle kohta on isegi katsed tehtud )

viidik - 17.12.2003 kell 09:38

Muhhin ja püsimatu on minu eest ära öelnud:
...mida tema seal teeb, pole tähtis minu jaoks - peaasi, et saab välja elada ja tunneb ennast hästi ning ise ei kahetse tehtut.
Üks reegel siiski kehtib siin - ära haigust koju too

ja

Kui ma armastan inimest...kui inimene on mulle kõige-kõige siin maailmas...Siis ma soovin talle kõike head, et tal kõikjal ja kõigis hästi läheks, et ta õnnelik oleks, et tal hea oleks...olen õnnelik koos temaga antud ajahetkes...ja sellel kes kellega magab pole tähtsut, et kisa taevani tõsta...

sinisilm - 17.12.2003 kell 09:41

Andestaks?...jah olen sedagi teinud...aga miskit see asi ikka ära lõhub...tegelikult paljutki...aga ega see elu nii lihtne pole,et astud kohe minema...Tekib ükskõiksus ja ei oskagi seda sõnadesse panna...vaatad paljudest asjadest lihtsalt mööda...
Elu pole must-valge....vaid kui vaatad,siis ikka väga värviline....selle olen endale aastatega selgeks teinud...

ipsu - 17.12.2003 kell 10:00

Ühe korra andestaksin, kui inimene tõsiselt kahetseb oma tegu, teist korda.......????????? Vaevalt.

kontorihiir - 17.12.2003 kell 10:04

Tsitaat:
Algne postitaja: püsimatu

Tia, ma vist loll

Kulla püsimatu, sa pole sugugi loll, vaid altruist...

kodukiisu - 17.12.2003 kell 10:10

Tsitaat:
ja sellel kes kellega magab pole tähtsust, et kisa taevani tõsta...

Minu jaoks on seks alati seotud tunnetega, niisama kellegiga voodisse ei roni ja eeldan, et ka mu abikaasa seda ei tee. Omavahel oleme sellest teemast rääkinud ja tundub, et mõtleme samamoodi. Seks abielus on ikkagi aint meie vaheline ja selleks ta jääma peakski (ideaalis). Oma meest veel kellegagi jagada? Milleks?

Seega sellel, kellega ta magab, on minu jaoks tähtsust. Miks muidu teisega magamise puhul kasutatakse sõna petmine, millel on negatiivne tähendus?

mmunk - 17.12.2003 kell 10:30

loogis et andestaks!! selles osas olen muhhini, püsimatu ja viidikuga ühel meelel. peaasi, et haigust koju ei tooks ja võõrast last kah. aga kui püksikumm liiga lõdvaks läheb, siis peab suhtes midagi tõsiselt mäda olema ja vajab seetõttu lahtirääkimist.

püsimatu - 17.12.2003 kell 10:31

Muidugi et negatiivne, ristiusk pani asjad paika ju...õigemini ristiusk lõi kiilu vahele...eristas inimese loomast pealesunnitud monogaamiaga...ja nii tekkiski sõna petmine...

Vahest mulle tundub, et monogaamia on enesepetmine

Virgin - 17.12.2003 kell 11:26

See aeg on möödas, kui olin kindel, et never midagi sellist ei andesta...
Olen andestanud ja usun, et olen võimeline seda vajaduse korral veel tegema

kodukiisu - 17.12.2003 kell 11:33

Tsitaat:
Algne postitaja: püsimatu
Muidugi et negatiivne, ristiusk pani asjad paika ju...õigemini ristiusk lõi kiilu vahele...eristas inimese loomast pealesunnitud monogaamiaga...ja nii tekkiski sõna petmine...

siin tuleb välja jälle see, mis inimene ise usub... mina näiteks ei usu ega hakka ka kunagi uskuma, et mina kui inimene ahvist arenenud olen... sellepärast on minu jaoks täiesti mõttetu mula see loomalik ürgne sugutung meestel jms
Inimene on vaba tahtega olend - kui sa tahad petta siis vabandusi leiab iga loll, exole...

püsimatu - 17.12.2003 kell 11:36

Isegi mina pole ahvist
Aga ärgem unustagem, et ennem ristiusku olid ka vanad eestlased mitmenaisepidajad...

mmunk - 17.12.2003 kell 11:45

olen juba selle näite kusagil välja käinud, et gröönlastel on lausa kirjutamata seadus - kui mehed hülgejahile läevad, siis kojujäänud kärsad rahuldavad ka üksijäänud naised ära.

minu ennast tagasi hoidva arvamuse järgi kulutavad truudus ja andumine lõppeks armastuse ära. sellega ma ei kutsu kedagi üles truudust murdma (seda enam, et mul endal jätkub oma naisest küll ja veel)!! ikka mõõdukus kõiges.

viidik - 17.12.2003 kell 12:06

Näed sa, püsimatu ütleb täna kõik minu mõtted välja. Minagi tahtsin ristiusust ja muistsetest eestlastest kirjutada.

li-li - 19.12.2003 kell 01:50

Parem on kui ma teada ei saa......
Tobeda juhuse tõttu annan andex aga proff vast enam ei exi ja nii võixi jääda

sales - 19.12.2003 kell 19:38

Andestan küll, kui selle all mõelda, et viha ei pea.Inimlikult võttes oli siis ju mõjuv põhjus petmiseks. võobolla isegi minu süü, et ei osanud ise õigel ajal kõrvale astuda. Aga kindlasti ei usalda enam ja mis suhe see usalduseta - kindel see, et siis on sellel lool lõpp...

unistaja - 20.12.2003 kell 15:35

*Kodukiisule*

Julm see nüüd küll ei ole. Kui ikka petetakse, siis ei saa enam usaldada. Mina vähemalt mitte.

kaitsevaim - 21.12.2003 kell 13:51

No andestaks küll, ma arvan, kui partner kahetseb tehtut. Pole mõtet viha pidada! Kui on näha, et ikka ei saa edasi minna, tuleb muidugi arutada, kas targem poleks lahku minna.

Monts - 21.12.2003 kell 15:57

Siiamaani pole mees veel petnud,kuid kui seda teex,siis ka viimast korda,kuna minu usaldus olex siis kadunud ja mis suhe see ilma usalduseta ikka on...Ühesõnaga jätax maha.

Ray - 21.12.2003 kell 16:18

Tsitaat:
Algne postitaja: kaitsevaim
kahetseb tehtut. Pole mõtet viha pidada!

Arvan sarnaselt. Kui ei suudeta andestada (mis on suht õilis tegu), siis parem lahku! Ebamäärane "marineerimine" kurnab.

ishtar - 21.12.2003 kell 18:40

kõik sõltub algsest kokkuleppest. kui mõlemale sobib et võetakse kõrvalt, siis ju ok? kui aga üks osapool vahepeal ümber mõtleb, siis see juba tema probleem. peaasi et koju haiguseid ei too ja võõra naisega titte ei tee
või kui mees võtab kõrvalt siis pole ta veel enda jaoks seda õiget naist leidnud? hirmust üksi jääda võetakse mõnikord esimene ettejuhtuv ja mitte kõige sobivam

sissy84 - 21.12.2003 kell 21:46

Njaa kui aus olla, siis ma olen pidanud usalduseta suhet 2 kuud juba ja kõik on ok...nimelt usalduseta kuna me mõlemad oleme yxteist petnud...ja kui korrax lahku läxime purskasime läbi viha selle yxteisele näkku...mnjah suhe sai jälle kuidagi otsast alatud ja koos oleme uuesti...

tegelikult õigus...kõik on seni ok kuni vahele ei jää...sellex tuleb nutikas olla, et mitte vahele jääda...mõndadel see aga puudub...kuidas siis muidu see tavaliselt on välja tulnud...

njah ja kui välja tuleb siis loomulik, et jäetaxe maha partner kuna on ju raske mõelda sellele, et ta on veel kellegagi voodis olnud, peale minu- kuigi selle peale ei mõelda eriti, et eelnev elu elati samuti sinuta ja jagati voodit teistega...

samas kui aus olla siis raske on andestada siis kui ainult yhte on petetud...kui aga mõlemad- siis kannatavad samuti mõlemad mitte yx...ega ei andesta mitte yx õnnetuke vaid mõlemad...

siiski vihkan petmist ja kontrollin oma meest nagu psyhho...

zammo - 26.12.2003 kell 22:50

EI!!!!!!!! andestasin siia maani kahetsen.Kuid see loeb ka suht palju inimesest

kati - 27.12.2003 kell 03:05

Olen ise andestanud ja olnud ka see kellele andestatakse.
Mina ei suudaks olla enam mehega,kes mulle ai-ai teeb,see ikka jätab sellise armi ja valu,et ma ei suudaks seda taluda.
Elan parem üksi ilma ai-aita.
Seega ei andesta.

Kavaldaja - 28.12.2003 kell 01:10

hetkel olen kindlal veendumusel, et ei andesta ... mu jaoks on iga reetmine suhte lõpp ...
aga kes teab saan vanemaks, ehk ka siis kompromissidele avatumaks

xav - 28.12.2003 kell 14:17

olen andestanud, valus ta on , aga see on ära tasunud pikaajalises perspektiivis, esialgu ei oska muud lisada

netty - 28.12.2003 kell 15:34

Ple sellist olukorda ette tulnud..vihkan kui keegi teeb mulle midagi mida mina talle ei teex...sellest põhimõttest lähtuvalt ei andestax aga kes teab....

eero - 28.12.2003 kell 16:32

Andestaksin...
aga andestamisel on mõte vaid juhul kui ta ise ka aru saab mida valesti tegi ja miks see nii läks....aa kui ta sellest aru ei saa või ei taha saada siis on targem laiali minna kui hakata lappima mõtetuid asju...

Deiviidas - 28.12.2003 kell 22:35

Mina ei andesta, kui minu partner on mind petnud, siis järelikult ei ole ma tema jaoks olnud see õige ja tema ei ole seda enam ka minu jaoks. Mingu oma teed ja ma ei soovi temast enam midagi kuulda.

Mara - 30.12.2003 kell 16:50

ei andestaks mingil juhul...lõpetaksin tõsisemad suhtes sekundipealt...sõbraks ehk võiksin veel jääda...kuid ei andestaks iialgi...

Arwen - 30.12.2003 kell 16:57

ei oska vastata kuna mind pole veel siiamaani petetud, vähemalt pole vahele mulle jäädud. ja loodan, et ei petata ka. ei ole ikka päris kindel, et andestaksin. kui ma kallis olen, siis pole ju vaja võõrastesse naistesse panna

Marla - 30.12.2003 kell 21:35

Ma wöin ju andestada.
Aga unustada ei saa.
See tähendab seda, et asjal poleks enam mötet.
Ja löpp tuleks. Sel suhtel. Kus petetud.

kuriKass - 30.12.2003 kell 21:40

Miks ka mitte andestada. Ega isegi pühak pole, igasugu asju võib juhtuda kogemata või meelega.

tornaado - 30.12.2003 kell 23:45

..andestada ehk võiks aga kus on asja mõte. Usaldus on ju kadunud ja usalduseta suhe...

Üks Lõputu Õudus (omast kogemusest)

delirante - 05.01.2004 kell 22:19

Iial ei andestaks. Ja ühe katuse all ma oma mehega ka seljuhul enam ei elaks. Sama käitumist eeldan ka tema puhul. Et kui mina peaks petmisega hakkama saama, siis ei hakka ma nutma ja halama, et ta andestaks jne. Nii palju ma ennast tunnen. Maailmas on lihtsalt minu jaoks asju, mida ei andesta ma kunagi...

pisimimm - 06.01.2004 kell 08:52

Tsitaat:
Algne postitaja: tornaado
..andestada ehk võiks aga kus on asja mõte. Usaldus on ju kadunud ja usalduseta suhe...

Üks Lõputu Õudus (omast kogemusest)
usaldus taastub ajapikku, iseasi, kas sel lastakse taastuda

muvelin - 06.01.2004 kell 09:38

petmist ei andesta . keegi ylalpool juba mainis, et kui petetakse, siis pole inimesed yksteise jaoks õiged ja targem on omateed minna. olen sellega absoluutselt nõus.

mingi aeg võibolla suudaksin suhtes edasi olla, aga usaldus oleks kadunud ja valmistaksin endale ainult rohkem hingepiinu.

holdme1s - 07.01.2004 kell 15:02

Andestada ju võib, (peaaegu) iga inimene väärib teist võimalust. Eks see sõltub võibolla sellest ka, kui head mälestused on jäänud temaga koosveedetud ajast. Üldjuhul inimesed ikka ei muutu, aga mine tea... kõik võib olla!

Lady - 08.01.2004 kell 16:40

Andestada võib - oi kui paljut. Aga usalduse kadumine on petmise juures põhiküsimus. Kuidas olla suhtes usalduseta? See ON LÕPUTU ÕUDUS. Usalduse puudumine sööb lõpuks suhte ära. Valik siis - kas aeglane surm suhtele või kiire lõpp? Kas lõpetada kui armastus kustunud või valusalt ja armastades?

trash - 08.01.2004 kell 18:04

Oleneb kuidas defineerida petmist. Ma ei keela oma kallimal minna klubisse, sealt mingi tibin hankida, see kuhugi viia ja teha temaga mida süda lustib. Kuni see jääb vaid seksiks. Samuti ei meeldi mulle, kui võõras naine käib minu linade vahel, kui mind ei ole aga see põhjustab vaid kortsus kulmu, ei midagi enamat. Naiivne? Võibolla. Aga ma ei leia miks ma peaks piirama kellegi vabadust. Kui ta leiab, et tal on seda just praegu vaja siis palun väga. Ma tean ja usaldan teda piisavalt palju, et olla kindel, et ta tuleb alati minu juurde tagasi. Naiivne? Võibolla tõesti. Aga usun keelatud vilja teooriasse. Käis ta tõesti niimõnedki korrad külavahet. Enam ei lähe. Miks? Ei taha, sest kodus on parem. Ma tean, et võin teda usaldada ja uskuda, mida ta räägib, sest tal ei ole lihtsalt põhjust valetada. Kui aga ma peaks nägema ta silmis seda teatud sära siis pääseb mu ülimalt armukade pool valla ja see ei ole ilus vaade. Tema keha jagamine ei valmista mulle mingeid probleeme, tema enda jagamine ei tule aga kõne allagi. Call me insane

muvelin - 08.01.2004 kell 18:08

minu jaoks on kyll keha ja hing yks tervik ja teise naisega seksimine, olgu see siis ilma tunneteta või mitte, on minu jaoks petmine.

püsimatu - 08.01.2004 kell 18:59

Aga mina olen trash`iga täitsa nõus...just nii

kuriKass - 09.01.2004 kell 02:02

Huvitav miks peaks usaldus kohe igaveseks kaduma? Hetkeks jah, kuid see läheb üle.

viidik - 09.01.2004 kell 10:40

Mina olen ka trash'iga nõus. Väga hästi välja öeldud. Ka minu mõtted.

kontorihiir - 09.01.2004 kell 12:01

trashi jutus on mingi iva, ka mina olin sarnane....ei tea kas just naiivsusest, ise leian et laiskusest pigem. Ma ei viicind lihtsalt tülitseda....ja mees tuli alati ka koju tagasi, võttis kaissu ja mõtles et kõik on OK. Aga minu tunded olid ammu kadunud tegelikult, sest väga kaua ikka sellist asja ei kannata küll...kui poleks olnud veel muid asjaolusid võibolla elaksime siiamaani koos, sest leidsin ka endale inimese mujalt, kelle jaoks ma polnud tühi koht....

pisimimm - 09.01.2004 kell 12:07

Tsitaat:
Algne postitaja: viidik
Mina olen ka trash'iga nõus. Väga hästi välja öeldud. Ka minu mõtted.
Hmm, mul tekib sellisel juhul küsimus, et miks siis üldse kooselu ?!? Kui minu kõrvalt käiakse teisi panemas, siis milleks mina ? Sest minuga on KA hea ? Sest mina teen kodus süüa, hoolitsen laste eest ?!? Hm, selline elu kustutab ju varem-või hiljem tunded, nagu Kontorihiirgi kirjutas...

eero - 09.01.2004 kell 12:17

njaa ma ka ei leia sel juhul kooselul mõtet...milleks siis kedagi kindlat kui temast jääb väheks et pean kõrvalt panema?

viidik - 09.01.2004 kell 12:21

Ei pea, kullakesed, ei pea.

püsimatu - 09.01.2004 kell 21:27

Ja minul tekkis küsimus, et kas teie elate siis inimesega koos ainult seksi pärast??
Niikui petab kohe läbi...

TKtydryk - 09.01.2004 kell 22:26

kunagi ammu...oli mul selline suhe, kus kohtusin oma noormehega hmm..korra kahe kuu jooksul (elasime teineteisest hmm...6-7 km kaugusel)
jaa...meil oli selline kokkulepe et me võime petta aga peame teisele sellest rääkima...tänu sellele me nii tihti rääkisimegi
aga ta ei olnud mulle ju siis nii oluline
aga praegu...ütleks et ei andesta...sest südames ma kindlasti ei andestaks,
aga see tunne...mis peale maha jätmist mind valdaks oleks veel hullem....igatsus...harjumus...kurbus...armastus...

oleksin pidand ta juba 4-5 uut võimalust tagasi maha jätma aga...ise ei kujuta oma elu pärast ette enam..

Lola69 - 10.01.2004 kell 20:26

Mina olen kah trash'iga päri. Ja see ei tähenda sugugi, see vabaduse andmine, et kooselu oleks mõttetu. Et mina oleks vaid paik, kus nö käiakse magamas ja kus on tagala igaks puhuks. Kuigi eks tõsi ole ka see, kui ühine on vaid katus, mille alla elatakse ja elud jooksevad eraldi radu, siis on asjad vildakil.

Aga anda vabadus ja seda ilma ette ja taha pahutsemata teeb tugeva tugevamaks. Ja kui kaht inimest seob enam kui vaid kehaline külg, siis on suhted ka pisikeste viperuste kiuste püsivamad. Iga samm ei ole purustav.

Eks igaüks defineeri ka petmist isemoodi. Kord kõrvale minu jaoks seda ei tähenda. Aga näiteks "teine elu teises linnas nö teise naise ja lastega st. teise perega" oleks seda küll. Minu teadmata ja ühtäkki teadasaamisega.

vantark - 10.01.2004 kell 20:52

mida rohkem inimene mulle tähtis on, seda enam andestaksin ja sellest ma ei taha kuuldagi, et keegi tuleb mulle ise pihtima, no see on mu jaoks mõnitamine ja oma süümekate vähendamine mitte mingi ausus või midagi sellist. ok sain kogemata teada mossitaksin veic ja elu läheks edasi ja kui ma tahan selle inimesega edasi minna, siis andestan aga kui mul suht koht kama, mis ta on ja teeb, oleks selline asi lihtsalt hea põhjus maha jätmiseks

kennu - 10.01.2004 kell 23:22

ei andesta petmist.... kui suudlemist või musitamist petmiseks nimetada... siis võibolla andestan aga kui sex.. siis on jalamaid uksest välja!! otsigu keegi teine kes on parem. Isegi kui andestaks siis jääb see mulle südamesse ja seda on liiga raske sealt välja saada või sellega elada edasi!

kodukiisu - 11.01.2004 kell 14:48

ma ei saa aru sellest, et paljud, kes siin väidavad, et nad andestaksid petmise, ütlevad, et kui suhe tugev ja ikka armastatakse teineteist siis on olulisem partneri heaolu ja kui temal on tahtmine petta ju siis mina olen süüdi ja las ta petab????

minu suhtes oma mehega on midagi enamat kui vaid seks ja kuigi armastan teda üle kõige ei suudaks ma talle andeks anda seda kui ta minu kõrvalt veel kellegi teisega magaks... minu jaoks on see lihtsalt vastuvõetamatu. tekitaks just selle tunde, et mina mingi varuvariant olen, kes süüa teeb ja last kasvatab.
Eriti vastuvõetamatu oleks see veel sellepärast, et me seda asja arutanud oleme ja tema samamoodi arvanud on, et ainuke põhjus lahkuminekuks oleks see kui mina petaks või kui ma peaks muutuma mingiks virisevaks ja vinguvaks ja mõttetult armukadetsejaks, mida aga tõenäoliselt ei juhtu.

vantark - 11.01.2004 kell 15:50

kodukiisu sinu jutust tuleb välja et armastus=sex
see on ainult 1 osa ju ja andestamine näitab ka lihtsalt inimeses olemust, kättemaks ja viha on väikestele inimestele

Lola69 - 11.01.2004 kell 18:16

Tjah, minul on kah tunne, et armastust võrdsustatakse seksiga, ka kui raiutakse vastupidist (ju vist ettekujutuse vili, sest enamat ta peaks sisaldama) ja siis saabki ka korrast kõik äkki otsa. Kohe on variandid ja varuvariandid.
Armastus ei ole must-valge. Pigem särab tuhandetes toonides ja nende hulgas on igatsugu värve.

Ja eks ole ka nii, et plikast peast on hea asjadest arvata. Mõtlesin mina ka kunagi veidi teistmoodi, kuigi andestus on mulle alati tuttav olnud. Aga aeg teeb ka oma töö. Ja elu ja abielu jagavad kogemusi. Ja õpetavad südamepõhjani armastama ja ka asju andestama.

Teooria tugevus ei tähenda veel seda, et see praktikas ka alati töötab. Ja õige on.

Kas armastus üle kõige ei lase südames andeks anda ka üht korraks juhtund kõrvalepõiget? Siis ei ole see ka üle kõige. Üle kõige on siis armas pigem Omanik iseendas.

kodukiisu - 11.01.2004 kell 22:41

Muidugi see on see, mida ma hetkel arvan. Kes teab ehk mõtlen 10a pärast samamoodi, aga siis MINU jaoks tähendaks see ka seda, et minu tunded tema vastu on jahenenud...

Lola69 - 11.01.2004 kell 23:46

Ei, see ei pea tähendama jahenenud tundeid. Pigem võib-olla veelgi suuremat sidet ja seotust. Kokkukuuluvust. Ühtekuuluvust. Südamepõhjast ja südame järgi. Mida peaga võttes purustada ei saa.

Ja ikka jõuan ma tagasi sinna, et eks petmise mõiste on ka erinevatele inimestele ja paaridele erinev. Üks käik "kõrval"voodisse minu jaoks seda ei tähenda. Küll aga näiteks see kord juba mainitud teine elu teise naise ja palsega teises linnas. Juhtub elus ka selliseid asju.

Ray - 12.01.2004 kell 00:25

Selleks, et "andestada", peaks olema ka "õigus" selleks. Ehk eeldab mingisugust lepet või nõudeõigust mingisugusele käitumisele.

Pikantne lugu, igal konkreetsel juhul on asi varieeruv.

Ise lähtuks väga tõenäoliselt vastavalt kokkuleppele, olen aja jooksul õppinud enda emotsioone ja suhtumist radikaalselt kontrollima.

püsimatu - 12.01.2004 kell 09:11

Kokkulepe...ja abielu on nagu tehing...eks ta mõnes mõttes ole...kuidas kellegile ja olenevalt kokkuleppest...muig

Samas võib ju mõelda ja kirjutada, et teen nii...ja mõtlen nii, nagu tunnen, kuidas kunagist käitunud...kuid iga seik on erinev...midagi ei kordu täpselt ja oma käitumist ja reaktsioone ei saa ette aimata...mine tea võib-olla muutun ka kunagist veel väga armukadedaks...

Lady - 12.01.2004 kell 09:52

Palju huvitavat lugemist!
Enim punkte "keelatud vilja" termini kasutajale! Aga ikkagi - Pidev "kõrvale" vaatamine on omavaheliste tunnete ja usalduse aeglane surm... Lady on vanamoeline.

Lola69 - 12.01.2004 kell 12:33

Siin ei olnud algselt juttu "pidevast" ega ka "ühekordsest". Eks paljudel puhkudel sõltu andestus ka hulgast. Ühekordset eksimust on kergem andestada. "Kõrvale elamine" aga juba sootumaks teine teema.

tiina - 05.02.2004 kell 10:46

Oma praegusele kaasale...jah andestaksin. Üks kord...ehk ka teine kord...aga mitte rohkem. Minu andestamisel on piirid ja loodan, et ta sellest piirist üle ei astu.

Oiwa - 05.02.2004 kell 12:56

Kõik oleneb petmisest.Petta võib paljude asjadega,või asjades.Kui asi aga puudutab suhteid,näiteks minu suhet,siis ei andesta.Kuna ise ei petta,siis soovin et vastataks samaga.Kui aga on soov olla kellegi teisega,siis palun-lahkumine-k- ja seejärel andestus.

sleepontheleftside - 08.02.2004 kell 14:17

ma ei võta üldse südamesse kui mu mees teiste naistega on, järelikult ei ole siin ka midagi andestada....
küll aga ma võtan südamesse PETMIST kui selllist... kui ta valetab, kui ta varjab, ku ta pole minu vastu kontideni aus, kui ta teeskleb tunnet, mida pole olemas...
tavaliselt ma selllist petmist ei andesta ja kõnnin oma nelja tuule poole minema...

zitazitikaz - 08.02.2004 kell 15:31

mul selline asi andestatud... Siiani veel mõtlen, kas tegin õigesti...
Kuna asi kordus... Sai uuesti andestatud...
Praegu pole õrna aimugi, kas kõik korras või mitte(s.t. kas petab veel või ei)...
Aga eks see esimene armastus on selline raske, millest kohe kuidagi ei suuda loobuda... Ilmselt sellepärast olen ka andestanud....
Aga eks aeg näitab, kas oli õige andestada, tuleb veel andestada või jätkub julgust ja jõudu lahkuminekuks...

muhhin - 09.02.2004 kell 09:36

Abielu või ka kooselu ei tähenda teineteise omamist Seega ei ole mul õigust teisele INIMESELE dikteerida tema käitumist või mida ja kuidas ta tegema peaks.
Kõik võib muidugi kokku leppida - olgu need kokkulepped kirjalikud või sõnatud aga kas me ikka ise oleme veatud või kas igale (olgu see siis kasvõi üksainuke) eksimusele peab järgnema karistus ja ukse näitamine. Võtta ära partnerilt tema vabadus ise otsustada või kasvõi korraks ennast lõdvaks lasta.
Mina seda ei tee

susanna - 09.02.2004 kell 14:35

andestamine on üks asi, aga kas meelest läheb, et on petnud? seepärast arvan, et kui ongi petnud, on parem, kui ei tea. aga abielus olles on kõige tähtsam asi usalduse värk. pole mul keelatud kusagile minna ja ei helista mehele ma iga jumala kord, kui ta reisidel on. mõlemal rahulik olla ja tavaliselt räägime oma käimistest ka, varjata pole midagi.

zipelgatydruk - 10.02.2004 kell 12:57

esimene kord v6ib- olla isegi andestax.
Teist korda---> EI

Moria - 10.02.2004 kell 13:58

Ei, sest petmisel on põhjus, miks inimesed nii teevad. Ja kui meie kooselus selline bug on, siis on midagi viltu. Parem olla üksi kui kaksi ja pisarates.

Siku - 17.02.2004 kell 07:59

Ma arvan et ei suudaks andestada, kuna olen just öppind meest usaldama....ja see oleks ikka korralik mats mulle, isegi see ei loeks kui teine petaks täis peaga...

Giza - 17.02.2004 kell 09:10

võimalik, et andestaksin. aga alles jääks see hirm, et ta petab uuesti.

kapten - 17.02.2004 kell 10:38

see et inimene petab, on suht tava käitumine...imestama peab, kui seda ei tehta Oluline oleks leida need põhjused, või tagajärjed....miks peteakse!
Segane jutt...aga püüan ikka ka võimalust pidi petta))....et mitte endast lugupidamist kaotada!
Hii-see kommentaar oli ka pettus ))

kiusupunn - 29.06.2007 kell 15:49

ega ikka hästi ei suudaks küll. hing on ju puru peale sellist "uudist"

officer - 29.06.2007 kell 17:40

Tsitaat:
Algne postitaja: kodukiisu
Kuna siin ühe teema all läks see teema lahti aga oli veidi offtopic siis panen siia küsimuse - kas andestaksite oma kaasale petmise?

võib olla selgitaksid,mida sa petmise all mõistad?

hedy2 - 29.06.2007 kell 18:54

vist andestaksin ikka, kuigi alati jääks kahtlus hinge kui mees kuhugi üksi läheb või jääb...

kranz - 29.06.2007 kell 20:14

Kui vahele ei jää,siis andestaksin...aga proovigu ta vahele jääda...no siis

ariita - 29.06.2007 kell 20:21

Petmise teemat pole päevakorras olnud kummaski kooselus - võõras teema

Rashnu - 25.07.2007 kell 06:07

Andestada võin, unustada mitte iialgi. Mälestused reetmisest jäävad igavesti piinama.

tiivitaavi - 25.07.2007 kell 07:01

Andestan,
sellega annan vabaks piinleva valu enda sees,kuid usaldust tagasi ei saa.

Maiu - 25.07.2007 kell 11:13

Andestasin niikaua kuni tundsin, et olen võimeline sellest üle olema ja edasi minema, koos. Ühel hetkel aga saabus teadmine, et juhtunu jääks meie vahele väga pikaks ajaks ja see kulutatud aeg ei oleks seda väärt. Teadmata tulemust.

Ja õnneks tuli see äratundmine meil üheaegselt, valuga küll, aga tuli

ariita - 25.07.2007 kell 11:20

pettus on nagu lumepall kui ta juba olemas on ja veeremas siis läheb ikka suuremaks, st. petmisi tuleb veel ja veel, minu usalduse see igatahes hävitaks ja südames ei andestaks, kui just koos elama peaksin mingil mõjuval põhjusel ..... no ei tea, vist ei vaevleks, vaid lõpetaks suhte

anne51 - 25.07.2007 kell 11:21

Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
eks petmise mõiste on ka erinevatele inimestele ja paaridele erinev. Üks käik "kõrval"voodisse minu jaoks seda ei tähenda. Küll aga näiteks see kord juba mainitud teine elu teise naise ja palsega teises linnas
Jah, ka mina arvan nii. Ühel juhul on tegemist kogemata (?) komistamisega võõrasse voodisse, aga teisel juhul reetmisega.
Kõik oleneb inimeste iseloomust, kooselatud ajast, laste vanusest ja veel mitmest asjaolust. Mina andestasin.

bellatrix - 25.07.2007 kell 11:36

Minu arust on mees ikka paras sussinahk kui petab, ja siis oma naise juures pattu pihib. See on juba naise mõnitamine. Ja kui pihtida vaja, siis katoliku kirikutes on see võimalus alati olemas.

Marxendorf - 25.07.2007 kell 11:41

Pattu tehtud,
Andeks antud,

Elu läheb edasi!

Pebbles - 25.07.2007 kell 11:41

Mina ei annaks andeks, näitaks ust!
Sest kui 1 korra usaldust petab, siis miks ta ei peaks seda kordama, vb kui andestada, siis on mees hoopis "hoolikam"
Sama on löömisega. Kõigepealt annaks rauast nii palju kui tuleb ja siis viskaks välja. Kahju, et vanemaid vendi pole
Emotsionaalne valu võib olla palju suurem

kennu - 25.07.2007 kell 21:54

mõttetuuuuu. olen andestanud.. mitu korda.. aga enam ei tee seda.

SinineLiblikas - 24.08.2007 kell 19:57

Okei siin käituvad inimesed selle teema kohapealt sellise vaprusega küll andestatakse küll töstetakse oma elust välja .Mina aga ütlen eks köik oleneb ju olukorrast.Kui sul on ikka kari lapsi muretsetud suured laenud ühised kaelas ega sa ikka maha meest ei jäta pigistad silma kinni isegi kui juua armastab kui sa just ise imeinimene pole kes hakkama saab.

LadyButterfly - 24.08.2007 kell 20:35

Ei pea sugugi imeinimene olema, et hakkama saada - joodikud ja kiimakotid, kes igale ette juhtuvale taha keeravad, on vaid ristiks kaelas. Muserdavad emotsionaalselt ja tekitavad vaid komplekse naisele. Ka karja lastega võib hakkaja naine väga hästi toime tulla, kui vaid tahab.
Ma võib-olla andestaks aga ei unustaks kunagi - võimalik, et siit algaks suhte allakäigu keerdtrepp. Kõik oleneb - iial ära ütle iial

unistaja - 26.12.2007 kell 02:55

Ma natuke imetlen neid inimesi, kes teisele sellise asja andeks annavad ja koos elada suudavad. Andestamiseks peab olema natuke tugev, natuke lootusrikas ja natuke ka rumal (andestust, kui solvasin). K6ik oleneb ka omavahelisest kokkuleppest, mis on petmine ja mis mitte ja paljud muud pisidetailid, sest iga suhe on erinev.

Hetkel saan vaid teoretiseerida, mis ma teeksin. Olen isegi m6elnud sellele ja valu mingil hetkel oleks talumatu, ka elada selle teadmisega, et teine on k2inud mujal jne. Kui mul poleks nii elavat fantaasiat, elaksin sellise kogemuse valutumalt yle. Hetkel j2tan lahtiseks selle, mida ma teeks, kuna ma ei oska lihtsalt sellele vastata. Kindlasti tean, et andestada ma ei suuda.

Taoline teema tekitab nii keerulisi m6ttek2ike, et v6ib end puntrasse m6elda.

Timuurof - 26.12.2007 kell 03:52

Tsitaat:

Ma vist olen julm aga ei suudaks sellist asja andestada. Põhjus selles, et eeldan kaaslaselt usaldatavust. Petvat meest aga usaldada ei saa. See minu arvamus.

EI.
Koomilinegi pisut,,, aga ma mõistaksin, kui Temakese abikaasa mu ühel õnnetul-õnnelikul päeval maha lööb, sest ise ma temaga kindlalt kooselu elada ei julgeks, vaatamata sellele, et hetkel väga hoolin (paradoks)!!! Samuti mõistsin ka oma eksi siis, kui praeguse Temakesega vahele jäin ja jalutasin ise, peaet kaks kätt taskus tookord minema...
Jah, loomulikult adun, et nii printsipiaalne EI võiks kõlada inimese suust, kes ise jäägitult truu, aga...selline ma olen.

vihmakass - 26.12.2007 kell 19:45

Andestada saab ikka, ka siis kui usaldust on petetud, aga kooselu inimesega kellele sa loota ei saa, on minu meelest mottetu!

freelancer - 26.12.2007 kell 20:09

Ei andesta.Usalduse kaotust ei andesta iial.Minu jaoks on selline inimene surnud.Leidku endale teine mängumaa.

vihmakass - 26.12.2007 kell 20:13

Sa ikka vaga kuri
Isegi kurjategijatele andestatakse, see muidugi oleneb kuriteost ja andestajast.
Andestamine peaks olema inimlik, sest viha ei vii kuhugi

freelancer - 26.12.2007 kell 20:15

Vihmakass elu näitab et inimene kes korra su usaldust petab teeb seda suure tõenäosusega ka teine kord.Kas riskid sellega et teine kord võib olla siis kui sellest su elu sõltub.

vihmakass - 26.12.2007 kell 20:19

Ega ma sellise inimesega koos ei elakski, see oleks valistatud, isegi hoolimata suurest armastusest.
Aga petmise andestaksin ikkagi, teine asi on reetmisega, mida on marksa raskem andestada

rossi - 26.12.2007 kell 20:25

Üldjuhul olen selline andestaja tyyp,kes petmise puhul üritab arusada ja mõista,miks seda inimene tegi,võibolla andsin selleks tõuke ma ise...
?
Aga kui inimene on pöördumatult loll ja ei taha õppida ...... siis nägemist!

MorganLaFey - 26.12.2007 kell 21:10

Sõltuvalt olukorrast. Olen andnud ja valusalt piki näppe saanud, aga kui tekiks sama olukord, siis mõtleksin, kas äkki on see inimene võimeline usaldust taastama ja kas mina oleksin võimeline seda unustama.
Elu on lihtsalt õpetanud, et väga vähestel teemadel saab juba ette öelda, et kui juhtub nii, siis mina teen nii...

freelancer - 26.12.2007 kell 22:51

Tsitaat:
Algne postitaja: vihmakass

Aga petmise andestaksin ikkagi, teine asi on reetmisega, mida on marksa raskem andestada

Kuidas võtta.Mõnele on petmine seotud usaldusega,mõnel mitte.

vihmakass - 26.12.2007 kell 23:42

Lihtalt naide;
Kui minu mees magaks mingi naisterahvaga voi laheks bordelli ja ma saaksin teada, siis andestaksin talle, kuid edasine kooselu soltuks paljudest erinevatest asjaoludest, kuigi ta on minu usaldust petnud!
Kui minu mees aga magaks minu parima sobrannaga - ykskoik kumma initsiatiivil, siis oleks see juba midagi rohkrmat kui usalduse petmine, siis oleks see reetmine ja seda andestada on ilmselt peaaegu voimatu

freelancer - 27.12.2007 kell 01:19

Oleneb kuidas asjale vaadata.
Sina lähtud seisukohas kui asi on keelatud siis võib seda teha,kui vahele ei jääda.
Kui aga asi on rangelt keelatud siis on see keelatud ka siis kui vahele ei jääda.
Mina ei näe vahet kas objekt on tuttav või mitte.Mina näen seda et usaldust on kuritarvitatud.Ja ma ei ei saa öelda et magades võhivõõraga on usalduse kaotus väikesem.Vahe on ainult selles et kaks inimest kaotasid korraga usalduse.Prostituut teeb aga rasket ja vajalikku tööd.

Minu jaoks on suhte aluseks teineteise austamine ,usaldus ja vastastikune mõistmine.
Ilma usalduseta ma ei või inimeses kindel olla.See aga välistab automaatselt kooselu.
Mis puudutab sinu poolt toodud näidet kellegagi magamise kohta siis minu seisukohad on siin hoopis erinevad.Samas ma austan su seisukohti.

Timuurof - 27.12.2007 kell 01:28

Free--aga kui kallis kaasa teeb kõik enesest oleneva, et sind selle,,, nimetagem siis petmiseni, tõugata?
Minu eks näiteks oli jube armukade, ning nägi lausa tonte. Neid stseene ei jõakski kokku lugeda, kusjuures siis polnud midagi veel juhtunudki.Et ausam olnuks lihtsalt minema jalutada? Või mis?

vihmakass - 27.12.2007 kell 01:38

Mis lubatud, mis keelatud, soltub igayhe eetilistest toekspidamistest.
Usaldust saab kuritarvitada ka pisiasjades ja ka hadavaled on valed
Tahan lihtsalt oelda, et pole kunagi kellegi jarel nuhkinud ja ei kahetse ning kui austus ja usaldus peaks mingil pohjusel kaduma, siis tahendab see ka suhte loppu. Samas ei tahenda see seda, et ma inimesele kunagi ei andesta, sest armastus on isetu tunne - see tahendab, et teine oleks onnelik, kas minuta voi minuga

Myrk - 27.12.2007 kell 03:32

Ei ole andestaja tüüp. Võib ju nägusid teha ja mitte sellest rääkida, kuid südames mitte.

ariita - 27.12.2007 kell 22:55

võib-olla südames andestaksin (pole see petja ju kurjategija), laseksin ta lihtsalt vabaks ja mingu oma teed

freelancer - 27.12.2007 kell 23:00

Tsitaat:
Algne postitaja: Timuurof
Free--aga kui kallis kaasa teeb kõik enesest oleneva, et sind selle,,, nimetagem siis petmiseni, tõugata?
Minu eks näiteks oli jube armukade, ning nägi lausa tonte. Neid stseene ei jõakski kokku lugeda, kusjuures siis polnud midagi veel juhtunudki.Et ausam olnuks lihtsalt minema jalutada? Või mis?

Ma lausa hoolega ootan kui sa seda endast kõik andva kirjelduseni jõuad.Ma olen piisavalt hea et ise valida kellega ja kus.Mulle ei visata vi...u nagu koerale konti.Olen väga valiv.

Timuurof - 28.12.2007 kell 00:10

Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer

Ma lausa hoolega ootan kui sa seda endast kõik andva kirjelduseni jõuad.

Ei viitsi
Head ööd.

nudol - 20.07.2008 kell 14:44

Olen ise petnud ja mind on petetud, ( mõni mõis)
andeks oleme ikka saanud

kerberos - 20.07.2008 kell 20:24

andeks andminekuidas vötta.
kui tullakse ja ausalt ära räägitakse,et juhtus nii.... siis ikka annan andeks,aga kui kahjuks olen ma viimane kes teada saab siis kahjuks ei andesta ma kunagi

kranz - 20.07.2008 kell 20:32

Küll on lihtne nii petta,kui andeks antakseKaasa tuleb koju jutuga,et anna andeks,et petsin....saab andeksJärgmine päev tuleb jälle sama jutuga....antakse nagunii andeks.
Ma küll ei taha teada,et mu mees mind petab.Petku,kui vaja,aga et ma kuskilt seda ei kuuleks!Välja ei tohi see mingil juhul tulla.Ka käitumine ei tohiks seda reeta.

officer - 20.07.2008 kell 20:34

Tsitaat:

...ei andesta,kui ikka poest tuuakse kaalika asemel porgandeid,siis on kõik läbi!

kerberos - 20.07.2008 kell 20:40

kulla kranz petmisel ja petmisel on ikka vaks vahet. mina annan andeks juhupetmised,aga mis puutub regulaarselt siis ma pole oma eksabikaasale andeks andnud ega annagi

Tiile - 20.07.2008 kell 20:41

Kas andestad ja suhtled edasi või andestad ja jätad?

andestan küll, aga enam ei usalda ja suhte lõpetan ära.

sales - 20.07.2008 kell 21:35

Üritan kõigepealt ise võimalikult vähe petta ja valetada, aga miks peaksin oma pead vaevama teiste petmiste ja valede peale see nende probleem, kuidas nad oma eluga hakkama saavad... Mis, kas minu andestamine teeb nad paremaks Kahtlen

nudol - 20.07.2008 kell 22:42

Tsitaat:
Algne postitaja: kranz
Küll on lihtne nii petta,kui andeks antakseKaasa tuleb koju jutuga,et anna andeks,et petsin....saab andeksJärgmine päev tuleb jälle sama jutuga....antakse nagunii andeks.
Ma küll ei taha teada,et mu mees mind petab.Petku,kui vaja,aga et ma kuskilt seda ei kuuleks!Välja ei tohi see mingil juhul tulla.Ka käitumine ei tohiks seda reeta.

Üks inimene ei ole teise inimese esiklik omand (ori) ja temal on õigus minna kellega heaks arvab

susanna - 20.07.2008 kell 22:45

..inimlikust seisukohast peaks alles jääma vastatastikune austus ja lugupidamine oma kaaslase vastu.
selleks ei pea olema kellegi ori ja omand.

nudol - 20.07.2008 kell 23:01

Seda kidlasti, lihtsal on olemas selliseid paare kus üks on muudetud mingiks omandiks.

Lola69 - 21.07.2008 kell 09:25

Tsitaat:
Algne postitaja: kerberos
kulla kranz petmisel ja petmisel on ikka vaks vahet. mina annan andeks juhupetmised,aga mis puutub regulaarselt siis ma pole oma eksabikaasale andeks andnud ega annagi
Juhupetmised? Ja regulaarselt?

Aga kui on tegemist regulaarse juhupetmisega?

Andrew - 21.07.2008 kell 10:24

Andestaksin küll, aga
Kõige lollim tegu on tõesti see, et lähed teisele pärast ära rääkima, et käisid küla peal. Lollus ruudus. Et varastan poest ja pärast lähen pihin turvamehele? Kui kuidagi teistmoodi ei oska teisele haiget teha, siis see töötab ikka. Aga valetamine. Kui üks teiselt otse küsib, siis teine kas valetab või räägib tõtt. Rohkem võimalusi ei ole. Ja küsija peab leppima teadmisega, et teine vastas nagu vastas, aga võib olla valetas. Nii et sellel küsimisel pole mingit mõtet. Kui petetakse ja vahele jäädakse, siis oli siin ennem hästi öeldud: niipalju lugupidamist peaks partneri vastu olema, et see asi välja ei tuleks. Siinkohal jookseb minu jaoks ka piir andestamise osas.
Ma olen Muhhiniga sama meelt, et üks inimene ei saa teist omada. Kui tal on põhjus, et minna, siis võib seda põhjust ka veidi enda juurest otsida.

Prääks... - 07.12.2016 kell 00:42

No olen exidega korduvalt korranud...Kui sex on andestamine, siis...Aga tegelikult oli meil mõlemal meeles see, kui täiuslikult meil see kõik kulges...exidega on arutletud ka, et kui päriselu vaid voodis asuks

kaitsevaim - 09.12.2016 kell 17:48

Tegelikult mis paneb andestama, on ikkagi see teatud säde ja emotsioon, ühised mälestused ja soov seda taas kogeda. Vana arm ei roosteta, onju

sissy84 - 09.12.2016 kell 19:31

Tsitaat:
Algne postitaja: sissy84
Njaa kui aus olla, siis ma olen pidanud usalduseta suhet 2 kuud juba ja kõik on ok...nimelt usalduseta kuna me mõlemad oleme yxteist petnud...ja kui korrax lahku läxime purskasime läbi viha selle yxteisele näkku...mnjah suhe sai jälle kuidagi otsast alatud ja koos oleme uuesti...

tegelikult õigus...kõik on seni ok kuni vahele ei jää...sellex tuleb nutikas olla, et mitte vahele jääda...mõndadel see aga puudub...kuidas siis muidu see tavaliselt on välja tulnud...

njah ja kui välja tuleb siis loomulik, et jäetaxe maha partner kuna on ju raske mõelda sellele, et ta on veel kellegagi voodis olnud, peale minu- kuigi selle peale ei mõelda eriti, et eelnev elu elati samuti sinuta ja jagati voodit teistega...

samas kui aus olla siis raske on andestada siis kui ainult yhte on petetud...kui aga mõlemad- siis kannatavad samuti mõlemad mitte yx...ega ei andesta mitte yx õnnetuke vaid mõlemad...

siiski vihkan petmist ja kontrollin oma meest nagu psyhho...

Seda on raske isegi lugeda!

Usalduse puudumine on see mis kiirelt suhte tapab. Tol korral oli ka soojendatud supp selline nagu ikka - ajutine.
Mina ei suudaks andestada, see on järele proovitud asi. Hingerahu puudumine ajab hulluks. See on jube kui pead oma kaaslase tõttu suguhaigusi kartma, tekib stress ja siis käid ka ise aidsi testi tegemas. Huh! Minu jaoks oleks lihtsam üksi olla.

Milly - 13.12.2016 kell 13:48

andestan aga ei unusta ja üldse...see suhe pole enam see. Ma ei saa selles inimeses enam 100 protsenti kindel olla. Ja elada edasi koguaeg kahtluseuss rinnus, et äkki läheb jälle...see on ikka väga keeruline

kermon - 18.12.2016 kell 22:13

Andestamine võib kujuneda väga nauditavaks. Andestan aga jätan meelde.

jaagant - 19.08.2017 kell 14:36

naisel tulebki lasta vahepeal võõrast saada, läheb paremaks.. huvitavam pärast

freelancer - 21.08.2017 kell 20:45

Mõlemad peaksid vahepeal käima kuskil mujal ja siis kunagi kokku saades oleks mida võrrelda.Mitte ainult naised vaid ka mehed vajavad vaheldust

sissy84 - 22.08.2017 kell 21:11

Kas selline suhe toimib lõpuni välja?
"Mitte ainult naised vaid ka mehed... " Kas naine käib rohkem mujal?

skingirl - 22.08.2017 kell 22:46

See oleneb MIKS ta mujal käib, alati on põhjus.
Kui lähedusest on vähe kui see on tavaline , igapäevane, kui enam midagi uut ei ole, otsid kellegi kes on uus ja huvitav.
Tegelikult on seks lisapõhjus soovitakse hoopis midagi muud.
Petmine on vahele jäämine!

sissy84 - 23.08.2017 kell 00:08

http://m.ohtuleht.ee/400269/8-pohjust-miks-mehed-petavad

Põhimõtteliselt põhjus puudub ja petetakse ka niisama ehk igavusest.

skingirl - 23.08.2017 kell 09:26

See ongi see,et elu on rutiinne, hommikust õhtuni üks ja samad tegevused , sama inimene.

sissy84 - 23.08.2017 kell 11:24

Ühesõnaga stabiilne elu ja sama inimene on põhjus petmiseks. Siis tuleb ikka lapsed üles kasvatada teadmisega, et muinasjutt ongi muinasjutt ja truudus on juhuse puudus. Pluss kui on juhus (ahvatlev ka ilus), ei ole kasulik sellele EI öelda.
Tütred peab veel kasvatama sellisteks kes mehi pügavad kui lambaid kuna monogaamiat ei eksisteeri ja suure tõenäosusega jäävad nad kord lastega üksi. Seega mida rohkemate meeste lapsed, seda suurem sissetulek alimentide näol (jobusid ei tohi isadeks valida).

Kuskilt lugesin, et monogaamia leiutati selleks, et riigis oleks stabiilne elu, poleks sõdasid ehk mehed oleksid stabiilsed ja koguksid vaikselt oma mammonat ja naised ei jagaks seda laiali kiirelt partnerit vahetades.
Monogaamseid loomi ei eksisteerivatki, monogaamsed olevat vaid linnud ja kalad. Inimene pidi olema nö SUHTELISELT monogaamne liik.

Lapsevanemana saaksin ma taolise jutu vastuseks vast:" ära ole negatiivne".

Ju peab asjad oma peas siis õigeks sättima ja mehi ära kasutama maksimaalselt, eriti kui on lapsed.

reheline - 23.08.2017 kell 19:51

sissy räägib ikka enda isiklikust elukogemusest, eksole

sissy84 - 23.08.2017 kell 21:11

Mul tekib tunne, et ma alles praegu saan teada elu tõe ja olen justkui kotis eelneva elu mööda saatnud.

metsapull - 26.08.2017 kell 03:55

Petetakse siiski seepärast, et uus on huvitav.
Kohatu võrdlus aga no üht ja sama autot ka ei pea ju elulõpuni .
Lihtsalt tüdimus tuleb peale. Uuel inimesel uued vaated, uued käitumismustrid.

Andestamisega on nii, et ... . Üldiselt õiged inimesed ei andesta. Liiguvad edasi.
Andestavad teatud nõrkustega inimesed. Et, ehk ikka äkki. Mõnel puhul tõesti, kuid 90% kel petmise vms. tee tuttav, need ei.

sissy84 - 28.08.2017 kell 11:45

Kas mitte nõrgad inimesed pole suured loobujad?
Tark ja tugev inimene võib ju andestada aga seejärel "lüpsta" eksinud partnerit.
Jah on olemas nõrku inimesi kes nt vägivallatsejale andestavad ja siis edasi kannatavad. Kui aga oleks olukord vastupidine, st truu oleks tugev ja sihikindel ning kasutakski võimalust, st paneks teise inimese rakkesse ja saaks endale seega omamoodi kergema elu.
Millegagi peab ju kompenseerima eksija oma tegu või tegusid?

Reede - 28.08.2017 kell 14:56

Kui nüüd vägivallast rääkida, siis võiks ju andeks anda ja siis pügama hakata. Kas see ei oleks alatus ja kas alatule inimesele peaks andestama? Ja kas passiivse agressoriga oleks lahe koos elada?
Ja ei ole vägivald ainuke kriteerium, kuigi see on hirmus popiks saanud.

sissy84 - 30.08.2017 kell 10:48

Vägivalla puhul on inimene nõrk, kes andestab. Muus osas võib olla ei ole. Seda tahtsin öelda.

Reede - 30.08.2017 kell 13:16

Füüsiline vägivald on üldiselt äärmuslik kulminatsioon. Enne seda on diplomaatia ummikusse jooksnud. Nõrk on see inimene selles osas, kui jõujooni ja tegeliku olukorda arvestades, pole osanud oma seisukohti selgeks teha.

Lisaks sellele nõuab ülimat suuremeelsust ja jõudu tegelik andestamine. Selline, kus midagi kripeldama ei jääks.

Nõrgad ei andesta, see on ainult tugevate teema. Nõrgad jooksevad..

sissy84 - 30.08.2017 kell 15:22

Eksisteerib ka ülimalt agressivseid inimesi, kes tulevad kodust kus oligi normaalne, et isa lõi ema. Sellistele ei saa andestada. Need inimesed ei mõista, et midagi on nende peas valesti ja et nad vajavad abi.

freelancer - 01.09.2017 kell 21:45

Arutleme siin petmisest ja andestamisest kuid kas see on üldse petmine kui inimene ei leia partnersuhtes olles kodust seda mida vajab ja soovib.

Titaan - 01.09.2017 kell 22:43

Tsitaat:
Arutleme siin petmisest ja andestamisest kuid kas see on üldse petmine kui inimene ei leia partnersuhtes olles kodust seda mida vajab ja soovib.

Hetkel on mul kodus selline olukord näiteks, et ma leia kodust seda mida ootan. Petmiseni pole veel asi läinud, niipalju mul eneseuhkust on. Mina isiklikult ei suudaks andestada kui mind petetud on.

sissy84 - 02.09.2017 kell 16:43

Freelancer: küll on kahju, et mees ei leia kodund: punapead, brünetti, blondi, A-korvi, B-korvi, C-korvi ja D- korvi, tumedanahalist, asiaati, mulatti, hindut jne...

Kui puudub haarem pole tegemist petmisega?

Ma olen aru saanud, et petetakse kui on igav ja tahetakse ka vaheldust. Pikk suhe pidavat väsitama.
Lisaks on küsimus, et miks neid tütreid truuks õpetatakse ja lastakse neil elus pettuda? Võikski ju siis rääkida asjast nagu on: "Kui on ilus juhus, siis kasuta seda kuna nagunii saad abikaasa poolt sajaga petta." NB! Rahaliselt tuleb mehi lüpsta, nemad teevad samuti aga seksides teistega...

Leni - 02.09.2017 kell 22:18

Tsitaat:
Lisaks on küsimus, et miks neid tütreid truuks õpetatakse ja lastakse neil elus pettuda? Võikski ju siis rääkida asjast nagu on:
Heh, ma arvan et ei õpetata tegelikult, see on lihtsalt milline keegi on ise. Mulle küll ei õpetatud mingeid niisuguseid asju ja ma olen suht ekstreemselt truu kui mulle tundub et mul on mingid päris tunded. Naised lihtsalt sagedamini kipuvad kujutama endale ette, et on niisugused tunded või et need on seksiga otseselt seoses.

Samas inimest kes mulle väga meeldis küll (vbl paljud nimetaks sellist meeldimist armastuseks ka?) ma olen "petnud" süümekateta (pärast sain teada alles, et talle see ei sobinud) sest ma lihtsalt arvasin, et meil ongi selline kohustusteta, vahel seksivate sõprade suhe, polnud mingeid niisuguseid kokkuleppeid, et ei tohi või et hakkame koos elama või ma ei tea nii et sõltub sellest mida sa arvad et sinult oodatakse suhtes, st kuidas see armas inimene ise tundub võtvat neid asju. Ma oleks rõõmuga jätnud vahele muud värgid kui ma oleks teadnud, et ta mind nii tõsiselt võtab.

Kui ollakse abielus, siis vbl eeldatakse ikkagi truudust? Aga kui abikaasal võib olla mingeid kahtlusi et kas äkki ongi vabasuhe, siis tuleks need asjad sirgeks rääkida küll jah.

metsapull - 02.09.2017 kell 22:28

Tsitaat:
Kas mitte nõrgad inimesed pole suured loobujad?
Tark ja tugev inimene võib ju andestada aga seejärel "lüpsta" eksinud partnerit.
Jah on olemas nõrku inimesi kes nt vägivallatsejale andestavad ja siis edasi kannatavad. Kui aga oleks olukord vastupidine, st truu oleks tugev ja sihikindel ning kasutakski võimalust, st paneks teise inimese rakkesse ja saaks endale seega omamoodi kergema elu.
Millegagi peab ju kompenseerima eksija oma tegu või tegusid?

Kas selline käitumine pettasaanu poolt oleks norm? Loen siit vaid kättemaksu välja.
Kui aga kättemaks on elu normiks sissy84, siis on küll ju natuke kurb, kui igal sammul epab eneseõigustust leidma selest kuidas teisele käru keerata.

sissy84 - 03.09.2017 kell 12:22

Kas petetu peaks lihtsalt andestama ja jätkama kooselu ilma usalduseta ja ilma turvatundeta?
Juhul kui muidu oli sobiv kooselu kui va truudusetus.

Leni - 03.09.2017 kell 13:16

Ei pea andestama, Sissy, aga ma arvan et mingi ärakasutamine muudel tasanditel ei oleks ikkagi adekvaatne reaktsioon. Põhimõtteliselt sa soovitad mürgitada enda ja elukaaslase elu sellepärast et kättemaks või?

Kui kooselu muidu sobib aga ei taha seksida temaga enam (sest pole usaldust ja turvatunnet), siis võib ju lugeda selle seksuaalse osa lõppenuks ja vaadata endale ka muu(d) partner(id) südamerahus ja elada kenasti edasi kuni sobib.

Mis moodi saab üldse olla et "muidu kõik sobib" aga oleks hea tunne süstemaatiliselt kannatama panna seda inimest või teda kuidagi karistada/ära kasutada ettekavatsetult? See "sobimine" tähendab mu meelest sõprust. Sõbrale ikka ei tee nii ju, ükskõik mis need asjaolud on. Kui juba saad teha, siis pole see mingi sõber enam imo.

Selleks et niimoodi karistada kogu aeg, sest patud, peaks nagu aktiivselt vihkama seda inimest. Kõlab väga kurnavalt minu jaoks, ma arvan mistahes kasud ei kaaluks üle seda, et see oleks väga väsitav. Miks sa tahaksid koos elada inimesega, keda sa vihkad? Üle ei viskaks või?

reheline - 03.09.2017 kell 15:13

Tsitaat:
NB! Rahaliselt tuleb mehi lüpsta, nemad teevad samuti aga seksides teistega...

Sissy, äkki seletad seda nootabeenet vähe rohkem lahti? Nii, selguse mõttes 😂

metsapull - 03.09.2017 kell 22:11

sissy, petetu ei pea midagi jätkama.
Aga sihilikult teisele s-akeeramine ei näita mittekedagi heas valguses.
See on haige.
V.a. kui seda eriti peenelt osata teha.

skingirl - 04.09.2017 kell 12:58

Tavaliselt käib naistele närvidele intiimsuse jagamine ja arvatakse, et siis ka armastatakse kedagi teist, see ei ole nii.
Kui inimesed mõtleskid natuke ette ja räägiksid omavahel oma soovides ja unistustest siis poleks selliseid probleeme.
Kui on kokku lepitud monogaamne suhe siis tuleb seda ka pidada.
Igasugune vale ja pettus ongi vale ja pettus ja andestamatu.
Vahel tundub mulle, et polügaamilistes suhetes on moraal palju kõrgemal kohal.

sissy84 - 04.09.2017 kell 13:01

Ei pea järjepidevalt lüpsma.
Näide: mees on petnud, st eksinud aga tahab perekonda ja suhet jätkata.
Naisel puudub usaldus + turvatunne. Mees oli muidu hea: polnud tülisid, polnud vägivalda, polnud alkoholiga probleeme, oli hea isa, hoolitses pere eest, oli toeks ja olemas.

Kas see on suur kättemaks kui peale pikka abielu või kooselu nõuda mehelt maja või eluase 100% endale (saab teha abieluvaralepingu ka pärast abielu)? Käia ise tulevikus gramm rohkem väljas ja võibolla kulutada gramm rohkem raha kui varem? Kas see oleks pidev kättemaks?
Lüpsmine ei pea olema toores ja jõhker.

Muidu samamoodi jätkamine kohe kindlasti ei anna turvatunnet.

Leni - 04.09.2017 kell 13:15

Aa ok. Ma mõtlesin et sa mõtled mingit sellist kannatusterada ikka. Kokku leppida võib igasuguseid asju mistahes ettekäänetel ma arvan jah, ilma et midagi väga katki läheks sellest

Lihtsalt et kuidas see rohkem raha nüüd annab sulle tagasi su usalduse mehe suhtes, et ta kuulub seksuaalselt ainult sulle?

Kui ei anna siis see ei lahenda ju teie suhtemuret aga kui mure maagiliselt enam teemaks ei ole selle peale, siis kogu see pidulik usalduse ja truuduse jura oli ju ettekääne lihtsalt ja tegelikult sa tahtsid maja oma nimele ja rohkem väljas käia ja kulutada lihtsalt aga varem ei julgenud küsida?

sissy84 - 04.09.2017 kell 17:10

Ma arvan, et selline variant annab võimaluse, et uue eksimuse kõrvalt ei kaota petetu kodu või ei pea seda jagama hakkama näiteks maha müües.

Usaldust ei tooks mitte miski tagasi. See annaks vaid turvatunde. Endasse investeerimine teiste meeste poolse heakskiidu. Ma ise mõtlen, et kui ka sealt maalt edasi elatakse teatud osas vabamalt, siis selle supi keetja oleks siiski mees. See, kes lööb vasaku ukse lahti peab ju arvestama, et kokku jäädes on suhe teistsugune ja sellega kaasnevad nö omad tingimused ja kaotused. Või tuleks jätkata samamoodi nagu enne? Kõlab naiivselt ja absurdselt.

Ma ise mõtlen, et teatud juhtudel oleks partneri vahetamine isegi halb otsus. Suure tõenäosusega leiaks naine end sama küna eest mehega, kes on elu muudes aspektides "koletis" või kes käitub sel viisil, et naine vihkaks meest nö igapäevaselt.

Kerge on öelda, et loo siis uus ja parem, aga targemad inimesed mõistavad, et lastega naise valikud turul oma vanuste seas tähendab sageli lahutatud meest kel on omakorda lapsed. Sealt leida "kalliskivi" on juba tõenäosuselt üsna väike. Lihtsam oleks olemasolev suhe muuta "kõlblikuks".

Ma ei tea aga vähemalt taolise soovituse annaksin ma kord oma tütrele. Parem käituda targalt, ei ole vaja oma auku sügavamaks kaevata.

Leni - 04.09.2017 kell 21:05

Okei, aga miks see eksinud mees tahab nii tohutult seda suhet jätkata sinuga, et on nõus olema terve ülejäänud elu supi keetja sinu silmis ja taluma ära kõik tingimused ja kaotused mis teda aegade lõpuni ees ootavad nüüd, eriti selle et süüd on vaja tunda kogu aeg?

Ja sind ennast ei häiriks see dünaamika? Austaksid veel oma meest pärast, erutuksid tema peale, tunneksid hingelist sidet mehega kes sul on niimoodi käpa all/teab n-ö, kus ta koht on nüüd edaspidi eluaeg, sest ta on patune?

Üksi saab ka elada imo. Isegi lastega.

sissy84 - 04.09.2017 kell 22:12

Supi keetjast ehk kokast mees oleks mu unistus.
Ma ei tea miks osad mehed tahavad jätkata, kuigi sealt edasi pole nad enam nö võrdväärsed. Kes teab vb rutiini, laste ja mugavuse pärast. Mul pole õrna aimugi.

Seks on vajadus ma erutun palja mehe peale nagunii. Ma armastan seksi kui tegevust ja seda ei suudaks küll miski ära rikkuda.

Hingeline side, ma ei tea. Taolises olukorras see ilmselt kaoks nii nagu ka emotsionaalne läheduse vajadus: kaisus olemine, musid jms. Ma ei tea täpselt. Ma teoreetilist juttu ajan aga ma arvan, et hingelise sideme osas oleks vaikus mõnda aega.
Ma pakun, et katkine inimene on ikka mõnda aega katki.

Üksi lastega. Vau, siis oleks vaja tugigruppi. Või ma peaksin ka Saaremaale kolima, ema juurde. Vahel saan lastelt viiruse ja olen ka ise laip, sel ajal oleks kedagi ikka toeks vaja. Pubekatest laste puhul oleks kindlasti kergem.

Leni - 04.09.2017 kell 22:29

Ok.

Igaks juhuks täpsustan et seda "supi keetjat" ma mõtlesin ülekantud tähenduses nii nagu su varasemas postituses oli Ma ei pea supi keetmist kuidagi alandavaks

Ma arvan mul on sellepärast raske mõista sind, et ma ei tahaks olla monogaamses ja pühendunud suhtes mingi allutatud mömmiga, kellega mul on selline ema ja poja suhe, et ta peab tegema igas asjas mis ma ütlen ja keda ma ei pea võrdväärseks (ise pead ju ka truu olema talle edaspidi jätkuvalt muidu oled sama patune). Ma hakkaks tundma ennast nagu mingi nõid vist igapäevaselt ja see rikuks mu elu ära. Võib-olla mulle meeldib põhimõtteliselt tunda et mehel on minu üle võim vahepeal, muidu see on nagu selline... ma ei tea, mulle ei sobiks vist.

Minu jaoks lihtsam oleks a) üle olla oma solvumisest selle petmise värgi osas ja ümber hinnata asjad selliselt, et saaksin ikkagi näha teda võrdväärse partnerina
või siis b) lõpetada ära see suhe ja jätkata kuidagi tsiviliseeritult lapsevanematena, kes on lahku läinud. Tähendab mul muidugi ei ole lapsi nii et ma ei oska vbl õigesti hinnata kui raske on neid üksi kasvatada. Üldiselt elada võib ka koos edasi niimoodi mõistuspäraselt, aga lihtsalt suhe-suhe ära lõpetada. Põhimõtteliselt seksida võib ka eksidega, kui on selline tuju parajasti, aga kui olete n-ö lahus siis kumbki jääks autonoomseks oma valikutes igapäevaselt ja see mees oleks mulle mehena huvitavam sellest ilmselt ja seks oleks vastavalt parem minu jaoks kui selles sinu variandis, emotsionaalne värk arvatavasti ka.

Lisaks ma mõtlen, et kui mul oleks nii, et paljas mehe keha on piisav ja emotsionaalne ots* üldse ei loe seksi jaoks, miks ma siis üldse looks mingi monogaamse suhte või oleks nii mures nende truuduse asjade pärast, et läheks hingeliselt katki nagu sa ütlesid, kui mees teisega seksib? Ma saaks väga hästi aru ju siis, et seks on niisama tegevus ega tähenda midagi isiklikku üldse, miks ma peaks kuidagi puudutatud olema sellest petmisest siis?

*mõtlen emotsionaalse otsa all peamiselt mingit elementaarset imetlust oma mehe suhtes v nii. Imetlus vbl ei ole see sõna, aga no mingi selline... Füüsiliselt jah vbl ei ole vahet mõnel juhul, aga lihtsalt ma ei teeks pooli asju, mida mulle meeldib teha, sellise mehega, keda ma ei imetle natuke (sest neid asju ei ole erutav teha kui partneri rahuldus korda ei lähe) ja kui ma oleks niisugusele mehele truu sest põhimõtted, siis mul oleks sitem sekselu sellest. Mulle tundub.

Samas ma ei tea muidugi, vbl tõesti toimiks ka kenasti nii nagu sa ütled. Ilmselt kui mingit sellist igapäevast irinat ei pea tegema et rakendada seda reeglite järgmist seal, siis võiks rahus imetleda ka piisavalt iga praktilise eesmärgi tarvis oma seda meest edasi ja kõik oleks ok tegelikult.

sissy84 - 05.09.2017 kell 10:42

Mina ei talu mõtet, et mehel on võim minu üle. Minu jaoks on inimesed võrdväärsed, st sugu pole mitte kuidagi seotud võimuga.

Kui oled ise truu olnud, siis see milles Sa pettud polegi truudusetus või tegu ise, pettud pigem selles, et teine on valetanud. Ja pikalt ehk aastaid valetanud. Tunned, et suhe ei tähendanud justkui midagi kuna teine ei püüdnud olla aus.
Ma arvan, et truudusetuse teema ongi individuaalne ja inimesed teevadki erinevaid otsuseid.

Minagi ei tahaks mömmi, keda käsutama pean. Mina valisin sellise mehe, kel on nägemisvõime, st ta näeb kui on vaja tolmuimejaga tolmu imeda. Teenija võiks ikka palgaline olla.

Lisaks arvan, et mis iganes inimese suhetes ei juhtuks, ei tohiks teha kiireid otsuseid. Igal teol on tagajärg ja minu moto on, et "tark ei torma".
Üksikema roll ei ole kerge. Ma ei kujuta ette päevast päeva üksi majandamist. Ilma igasuguse puhkuseta. Ma austan inimesi, kes seda suudavad aga ma tean, et nendel inimestel pole aega enda jaoks ja enamus ajast on nad väsinud ning nad ei ole õnnelikud.

Leni - 05.09.2017 kell 11:02

Tsitaat:
Mina ei talu mõtet, et mehel on võim minu üle. Minu jaoks on inimesed võrdväärsed, st sugu pole mitte kuidagi seotud võimuga.
Ühiskondlikus mõttes ma olen nõus sellega aga lihtsalt isiklikult... mulle meeldib.

Ma arvan see ei olegi soopõhine võib-olla, meestele meeldivad ka ju tihti sellised femme fatale'id näiteks.

Ja üldse see on selline vaheldumise asi ka. Mulle meeldib see tunne ka et mul on võim mehe üle, aga kui see on ainult ühte pidi, ehk siis kogu võim on minu käes, siis see suhe on mulle alandav kuidagi... Keeruline on seletada seda vist. Selline tunnetuslik asi.

Muidu armastus mulle ka suht tähendab seda et ma tunnen et armastusobjektil on minu üle mingisugune võim, ilma on sõprus suht. Ehk siis kui see armastus jääb alles seal mehe vastu, siis oleks ok ilmselt need muud asjad ka.

sissy84 - 05.09.2017 kell 12:33

Armastuse definitsioon on ajas muutuv.
See mis see oli esimesel 5 aastal on hoopis midagi muud peale 12 kooselu aastat.

Mulle meeldib ka domineerida voodis ja vahel alluda. Igapäevaelus mulle võim ei meeldi. Kardan, et inimene tahab kord liialt palju võimu, et muutub agressiivseks. Parem 50/50 kui muutused kehvas suunas. Suhted ikka ajas muutuvad. Hea kui heas suunas.

Leni - 05.09.2017 kell 13:01

Ma arvan et sul on õigus.

Võib-olla ma läksin natuke hoogu selle petnud mehe ettekujutamisega, et mis moodi see oleks siis pärast kui mõlemad teavad et sa ei võta teda võrdväärsena enam, sest ma kuulsin ükskord pealt kuidas üks kena daam (50+) ütles oma abikaasale korrale kutsuvalt seltskonnas et mis sa konn hüppad või midagi niisugust. Ei olnud huumoriga öeldud üldse, isegi vihaga ei olnud öeldud, tundus et see on selline tavaline etteheitev/ohjeldav-kõneviis neile. Pilk ja toon ütlemise juures olid naisel sellised vastikuse-tunde segused.

Ja siis läheb koju ja võtab suhu sellel konnal? Ma ei saa aru sellest.

Aga ma arvan et nii ei pea minema ja tundub, et sa sellist värki silmas ei pidanud ka, lõin nats meelevaldseid seoseid lihtsalt kogemata enne, sry.

sissy84 - 05.09.2017 kell 17:09

See on otsene avalikkuse ees alandamine/mõnitamine. Seda ei peaks inimesed ka kahekesi tegema. Sõnu tagasi ei saa võtta ja see on julm. Ma arvan, et kui on nii hull, siis peaks laiali minema.

Teist inimest võiks vähemalt natukenegi austada.

freelancer - 05.09.2017 kell 19:52

Tsitaat:
Freelancer: küll on kahju, et mees ei leia kodund: punapead, brünetti, blondi, A-korvi, B-korvi, C-korvi ja D- korvi, tumedanahalist, asiaati, mulatti, hindut jne...

Kui puudub haarem pole tegemist petmisega?

Ma olen aru saanud, et petetakse kui on igav ja tahetakse ka vaheldust. Pikk suhe pidavat väsitama.
Lisaks on küsimus, et miks neid tütreid truuks õpetatakse ja lastakse neil elus pettuda? Võikski ju siis rääkida asjast nagu on: "Kui on ilus juhus, siis kasuta seda kuna nagunii saad abikaasa poolt sajaga petta." NB! Rahaliselt tuleb mehi lüpsta, nemad teevad samuti aga seksides teistega...

Kas kuskil oli kirjutatud ja ma mainisin et tegu on mehega......Kuidagi väga üheülbaliselt oskad sa peresuhteid enese jaoks fikseerida.Ei sa päris kindlasti olla seisukohal,et naised on jumalast ja mehed saatanast.Statistika väidab et vägagi palju on neid mehi ,kes enese teademata kasvatavad ja hoolitsevad mitte nende bioloogiliste laste eest

Mis puutub sinu väitesse et pikk suhe pidavat väsitama siis isiklikult mina selle väite või arvamuse loosungit ei kanna.Suhe on täpselt selline nagu inimesed selle oskavad ülesse ehitada.Kui partneritel või ühel neist- puuduvad selleks eeldused siis muidugi pole midagi ilusat loota.Kett on täpselt nii tugev kui tema kõige õrnem lüli.

sissy84 - 05.09.2017 kell 23:43

Ma olen nõus. Jobusid naisi on samuti omajagu. Võõra lapse pähemäärimine ehk saladusega trikitamine on eriti julm ja omakasupüüdlik tegu.

Ma ütlesin, et pidavat väsitama kuna ma olen sellist väidet mehe suust kuulnud. Ja ma ei oma sama nägemust.

iir - 06.09.2017 kell 08:58

See kristliku vagatseva moraali kandmine on nii kurnav ja silmakirjalik.

Kui vanadel eestlastel oli komme, et jahiretkele ära minev peremees määras endale asemiku, siis sel oli kohustus kõike täita. Kui tüdrukul oli enne paaripanekut laps, siis oli ta eriti hinnas, sest mehepere nägi, et piiga on võimeline ja viljakas, sest tol ajal polnud suuremat karistust perele, kui naine oli aher. Ahtad naised ja lesed ja vanatüdrukud seisid isegi hiies, koos lastega tagumises ringis. Nüüd siis me moraalitseme selle üle, kas me andestame petjale?
Seks on võimas energiavahetus kahe inimese vahel, kus on tunne, kehakeemia jne mis kõik toetab tervist ja muuhulgas ellujäämist. Kui seda energiat ei saa kodust, siis otsib inimene selle energialaksu mujalt, see on vajalik tervisele ja sealt edasi tuletades ka ellujäämisele. See vagatsev moraal on nii tüütu, ausalt

skingirl - 06.09.2017 kell 09:31

Kuna tegu pole õnneks siin kristliku foorumiga siis ma andestan iirele tema
matsliku väljaütlemise
Ma olen samal arvamusel energia vahetamise küsimuses aga enamus mehi pole tantraseksist kuulnudki, seksuaalakti käigus vahetab tõesti veica energiat ka oskamatu ja see on tõesti füüsiliselt väga kasulik.
Onaneerijad ja mastrubeerijad näiteks seksivad tuulega ka tuulel on energialiigutamise ja muutmisvõime.
Samas võib ta ka mingi koleda haiguse endale saada aga see on juba karma
Hiies seismisest niipalju,et mõni ei tohi isegi seal olla kus vanatüdrukud ja lapsed seisavad

sissy84 - 06.09.2017 kell 10:39

Iir, mis nende meeste ja naiste vabandus on, kelle kodus on suurepärane seks???
Kus voodiriided kaovad, on higised kehad ja sõna otseses mõttes nauding. Need otsivad vaheldust ja põnevust ning neil pole enda vabanduseks midagi öelda.

iir - 07.09.2017 kell 12:22

Sissy, võib olla on seda suurepärast seksi vähe?? Kui mees läheb mujalt midagi juurde otsima, siis võiks ehk panna see skoorimise arvele, et mehed on seatud nii, et peavad seemet levitama. Naised ehk lähevad välja siis, kui et tunnetavad, et hakkab lähenema "parem enne möödas" ja siis ehk tekib soov võtta viimast... Või ehk lihtsalt otsiks oma kannile seiklusi.

sissy84 - 07.09.2017 kell 13:39

Mis siis kui seda pole vähe? Siis ikkagi vaheldus meeste puhul.
Jah, selle "parim enne" möödumise asja peale olen ka mõelnud. Nüüd poleks süümekaid kui ka juhtuksin eksima. Vähemalt tulevikus ei vehi ma sõrmuse käega vaid hoian võimaluste osas silmad lahti.

Kas pole kummaline kui vaba ja vallaline mees huvitub rasedast? Mu ema rääkis seigast kui oli 7 kuud rase ja ei saanud tänaval võõrast mehest lahti. Ja pärast katki minekut pakub ka sõber armukeseks olemist. See mõte on juba ainuüksi kentsakas... Vähemalt minu jaoks. Mis nendes rasedates meeste jaoks nii võluvat on?

reheline - 07.09.2017 kell 15:40

Aiaiaiaiai, Sissy, vahel mulle tundub, et sa oled Bulleti õde.
Sul on kogemus ühe mehega, kes on komistanud ja siis kuulnud ema käest lugu ühest perverdist, kes ilmselt täis peaga talle ligi ajas. Sa isegi ei tea, äkki talle lihtsalt meeldisid paksud naised. Ja nende kahe juhtumi põhjal esitad sa küsimuse, et miks meestele meeldib, või miks mehed teevad... Samamoodi võid küsida, miks meestele meeldib pargis liputada, miks poisse seksuaalselt ära kasutada, miks laipa keppida. Haloo, need on perverdid! Neid on üksikuid!
Eriti tore on sinu provotseeriv lause, et hakaku Reheline kohut mõistma! Kas sa ootad, et ma hakkan sulle kiidulaulu laulma? Võiksid aru saada, et kui sina oled lollpeaga elama hakanud, siis see ei tähenda et kõik sellised on. Et kui sinu maailmapildi kõrval eksisteerib teine maailm, siis ärme seda kuulame, eksole Mida sa siis üldse avalikustad oma asju, kui sulle ei meeldi teiste seisukohad?
Samuti see abieluvara lepingu jutt. Kogu elu sinu nimele? Valedetektor, lüpsmine, elu lõpuni teisele süütunde tekitamine... Sa oled haige ju
Mingit kohut ma ei mõista, lihtsalt mainin, et sinusugustest käin ma kaarega mööda. Parem hoia oma meest, sest teist sa tõepoolest ei leia

sissy84 - 07.09.2017 kell 19:43

"Kogemus ühe mehega." Mulle piisab ka oma suguvõsa meeste ajaloost. Sõpruskonna ja tutvusringkonna jamadest. Oskan saadud infot loogiliselt kasutada. Minu abikaasa väitis nagu kõik truud mehed, et on teistsugune...
Sa ei lugenud mu kirja, ka mina sain ettepaneku kainelt perverdilt. Lisaks olen kuulnud ka teistest sarnastest juhtumitest.
Jah, 12 aastat läks aega kuniks selgus, et inimene on andekas valetamises. Muudes eluvaldkondades ma teda lollpeaks nimetada ei saa.
Kas kinnisvarast loobumine on meeste jaoks kogu elust loobumine?
Valedetektor on objektiivne vahend millega tõestada inimese jutu õigsust. Muul juhul on kogu jutt võrdne muinasjutuga.
Miks elu lõpuni süütunnet tekitada? Ma pole sadist. Kas seda elu lõpuni süütunde tekitamine tähendaks see kodu kaotamine. See juhtuks ju ainult lahutuse puhul. Abieluvaraleping ei tähenda seda, et keegi on automaatselt kodutu.
Kas sellises olukorras on tõesti hea soovitus üksikema roll? Kas oled selles rollis olnud? Ma vaatan kõrvalt ja ma ei näe, et inimestel oleks kerge?
Lõhkuda on lihtsam kui parandada, seda tean minagi aga kas see on hea mõte kui muus osas on olnud õnnelik abielu?
Jah, ma mõtlen jätkuvalt parima variandi peale.

Meestest puudus pole. Ma lihtsalt igat jorssi ei taha. Leia see truu ja õige. Vau! Palun tee statistikat oma elukogemuse järgi. Palju neid õilsaid on? Neid kes on vabad ja vallalised ja kes tahaks lastega naist? Läheb keeruliseks... Ma Kodutunde saates nägin ühte jotat... Ma küsin Sinu arvamust, ei muud.

Muidugi ma olen haige, ma liigun depressiooni suunas. Ma lihtsalt püüan välja mõelda töötavat lahendust.
Oled vast ka sellist ütlust kuulnud:"ära vanasse kaevu sülita enne kui uus olemas on."

iir - 07.09.2017 kell 20:06

Sissy, mul tekkisid küsimused:
1. kas sel ajal lapsed said isalt vähem tähelepanu, aega, rahalisi vahendeid?
2. kas sina said vähem aega, tähelepanu, vähem sexi, tundsid, vähem hoitud ja armastatud?
3. kas teie pere eelarve sai kannatada?

sissy84 - 07.09.2017 kell 22:31

1) Ma olin paar kuud Saaremaal kuna mees tegi kodus remonti. Käisin mõned korrad kodus ka. Olin koos lastega eemal kuna olid tolmused tööd. See oli siis esimene erootilise massaa¾i kord. Hiljem läks ta isegi siis kui kodus olin nt peale tööd. Käis 1-2x aastas väidetavalt. Seega see esimene kord on vast jaatavalt vastatav. Muid muutuseid ma ei märganud. Kõik oli nii nagu tavaliselt.
2) Hiljem EI.
3) EI. Kas selliste asjade või ka juhusuhetega saaks? Oleneb vast mehe palgast.

iir - 08.09.2017 kell 07:23

Ja mille üle sa naine siis tegelikult kurdad?
Et su kõrge enesehinnang sai hoobi ja see teeb haiget? Sina, kui superemast nümfomaan ja järsku mees tahtis teistsugust naudingut. Ju siis seda oli vaja. Esiteks, mul on kahju, et sa oled veits idealistlikult olnud meelestatud, aga mehed jäävad vasakule panema kui neil vähegi mugav moment avaldub. Mind on sellises vaimus kasvatatud ja see on standard. Ebaharilik on pigem see, kui ei käi vasakul. Need nagu täiskarsklased meie keskel. See nagu haruldus pigem.
Mees, ega sina pole üksteise pärisorjad ja te ei kuulu teineteisele, ei ihult, ega hingelt. Teil on küll mingid lubadused ja tõotused üksteisele antud, mis on argise toimimise reeglid. Kui mehel tekib vajadus sinu kõrvalt millegi muu järele, siis pole vaja oma pead halliks mõelda ja arvata, et järelikult on sinus puudujääk. See ei ole nii!

Pealegi, miks sa nii õel oled, sinu kallil oli hea, ilma sinuta ja nüüd sa karistad teda selle eest! Milline omandivaim!
Lase inimesel olla, rääkige oma majanduslikud asjad selgeks ja ära ole laps! Ära urgitse ja kaeva, kui aeg on käes, tuleb mees ise rääkima ja kui ei tule, siis lepid sellega. Mingi väärikus peab ka sul olema. Ja ära luba igasugusel pisilainel oma paati (perekond) lokustada. Sina vastutad pere emotsionaalse ja klimaatilise terviklikkuse eest. See on nüüd see koht, kus elutargalt naeratada, mitte stseene teha. Pealegi laps on tulekul, keskenduge sellele.

sissy84 - 08.09.2017 kell 10:50

Ja kui nad ongi sellised, siis miks nad AUSAD ei ole? Kas naistele ei peaks samad asjad lubatud olema?
Miks ei võiks nad rääkida, et suhtevorm võiks muutuda? Miks on vaja krahhi seoses suguhaiguse saamisega? Muidu ei räägi aga kui valikut pole, siis hakkab kooruma jama. Ja ka kui hakkab rääkima, siis koguaeg on soov osa asju edasi varjata...

Suguhaigus: külvavad vähki, nt papilloomviirus võib vähiks muutuda. Kas see ei tekitaks viha? Seda on sada tüüpi ja juhhuuu iga 4 kannab mõnda numbrit.
Mu suguvõsas on palju vähki ja siis saad sellise haiguse. Väidetavalt parema paketiga erootilisest massaa¾ist (hõõrumine, mitte seks).

Reheline vist ei nõustu Sinuga või siis ei taha jagada, et mehed ongi sellised. Osad mehed tahavad, et naised andestaks ja vaataks pettununa aknast välja ning lärmi ei teeks. Seega saadaks enamus mehi valedetektori jutu peale naise sinna samusesse. Ma tahan vaid tõde.

Sellise tõe puhul ma ei saakski kinnisvara jagada kuna muidu olen kord lastega pisikeses üürikas. Kõige hullem on kodu kaotada enda omast lollusest.

Oma tütart ma igatahes ilma tõeta üles ei kasvata. Ma arvan, et pole halb nõuanne: "kui on hea juhus, siis kasuta juhust. Nagunii saad mehe osas sajaga petta!" On ehk õel aga tundubki, et see on tegelikkus. Krdi jobud kirjanikud, kes need "muinasjutud" kirjutasid.

skingirl - 08.09.2017 kell 11:34

Jessas ma pole nii vihast sissit veel näinud, ma tean,et see viha on pigem kurbus ja meeleheide, sest selline käitumine tema mehe poolet näitab mitte hoolimist.Nüüd kui ta veel pole üksinda.
Kui hakata kartma suguhaigusi siis tuleks üldse seksist loobuda või inimestega suhtlemisest. Seda ei saa teha siis kaoks üldse täisväärtuslik elu ära, seks on väga tähtis ja eluks vajalik energia vahetuse vorm.
Te naerate mind välja kui ma ülen,et haigused kõik on karma, ka perekonnahaigused, vähid jne. Kõik haiguse on millegi põhjus, mingi emotsiooni põhjus, see emotsioon või pärineda eelmisest põlvest.
Naised valivad endale kaaslase ja järeltulijate isa teatud kriteeriumite põhjal.Sul on väga armastav mees, ta südamest armastab sind.
Aga tal on ka emotsioonid ja tunded ja soovid.Kuula mind ma olen väga kaua mehi uurind ja nad pole lihtsalt tuimad lihakehad kes tahavad vaid seksida
Ta pole sinu oma, energeetiliselt olete te ühes ringis ja kui sinna siseneb keegi veel, läheb see energeetika paremaks, tugevamaks, juhul kui see
kolmas on terve ja tugev aga kui haige ja nõrk siis see hakkab sööma ja haigeks tegema ühte neist kolmest või kõiki.
Ma ei hakkaks ajama taga tõde valedetektoriga, kas tegi või ei teinud.
Pigem ma saadaks ta arsti juurde regulaarselt kaks või kolm korda aastas, see peaks toda meest harima.

reheline - 08.09.2017 kell 12:08

Sissy, palun räägi ainult oma mehest, eksole Lepi oma ämbriga ja väsi ära sopa kallamisest maailmale. Iir niisamuti. On teada, et inimesed kipuvad suhtlema sama tüüpi indiviididega. Nòiaring. Vòi äkki karma? 😎

iir - 08.09.2017 kell 17:45

Reheline, ma pole oma mehest sõnagi rääkinud. Mul on väga hea mees. Mina lihtsalt ei sobitu pilti.

sissy84 - 08.09.2017 kell 19:51

Skin: mehed arvavad, et milleks neile meestearst kui naine käib kord aastas naistearsti juures. Kõik haigused saab ju teada naise käest. Mugav kas pole?
Ma eelistaksin siis sellist kolmnurka kus on vahelduseks 2 meest ja mina.

Reheline: ma valisin spetsiaalselt rahuliku, introverdi, kes armastab sporti. Mu mees pole hea jutuga, seltskonnas on alati kõige väiksem. Mis moodi ma valisin kindlat tüüpi indiviidi? Ma pigem vältisin jutumehi...

Ma eelistaksin hetkel "see paha olemist" kui katki olemist... Tõega!

metsapull - 08.09.2017 kell 21:05

Tsitaat:
Ei pea järjepidevalt lüpsma.
Näide: mees on petnud, st eksinud aga tahab perekonda ja suhet jätkata.
Naisel puudub usaldus + turvatunne. Mees oli muidu hea: polnud tülisid, polnud vägivalda, polnud alkoholiga probleeme, oli hea isa, hoolitses pere eest, oli toeks ja olemas.

Kas see on suur kättemaks kui peale pikka abielu või kooselu nõuda mehelt maja või eluase 100% endale (saab teha abieluvaralepingu ka pärast abielu)? Käia ise tulevikus gramm rohkem väljas ja võibolla kulutada gramm rohkem raha kui varem? Kas see oleks pidev kättemaks?
Lüpsmine ei pea olema toores ja jõhker.

Muidu samamoodi jätkamine kohe kindlasti ei anna turvatunnet.

Huvitav lugu. Valiks sellise tee, et lükkaks käed tasku ja astuks minema lihtsalt. Aga kuna mees üritab midagi siluda, siis ürituseks see jääbki. Petmine kerkib teemaks alati. Pealegi kui kõik nii korras oli, siis järelikult oli ikka midagi puudu, et seda kõrvalt võeti. Või ei andnud mees juuatäispeaga enesele aru mida teeb.
100% eluase kaasale kui see on ka mehel saadud pärandusena näiteks, see on küll põnev lähenemine.
Miks? Elatisrahade suurusjärgud on kindlaksmääratud mida mehe sissetulekust kinni pidada.

Miks ainult rahast räägin. Sest sellistel puhkudel perekond kui selline enam ei eksisteeri.

sissy84 - 09.09.2017 kell 07:05

Õnneks pole mees saanud pärandust. Pigem oleme need keskealised, kes on lähiajal kodu ostmas. Teisel juhul nõuaksin pärandusega mehelt ilmselt ka uue kodu loomist, va põllumees, kelle peres on põlvest põlve midagi üles ehitatud.
Ilma lasteta minema astumine oleks lihtne, lastega keerulisem. Laste pärast koos olla ei tahaks aga samal ajal ma ei näe paremat meest kelle vastu vahetada. Ma ei taha vanasse kaevu sülitada, et siis nö oma elu keeruliseks ajada. Pluss hetkel on omajagu muid lahendusi. Võib ju aastaid pereteraapias käia ja vaadata kas inimesed saavad mu OFF nupult ON peale keerata (mõtlen emotsioone, mis ei tööta hetkel meessoo osas).
Pealegi kas usaldaksin uue mehe juttu "ma olen teistsugune ka truu". Katki olemise periood.

Perekonna eksisteerimist ei peata need probleemid. Igapäevaselt läheb elu edasi: kohustused, vajadused, tavapärasega tegelemine. Lastega koos liikumine jne... Lihtsalt paarisuhe on saanud löögi, seks vajaduse rahuldamiseks on aga puudub tahe kallistada, musi anda või puudutada. Kui mees on ka kodus on justkui ükskõik kas ta on kodus või ei.
Taas see on koht milles ise on end raske aidata kui asjad pole leidnud lahendust.
Minu jaoks on tõde oluline ja lisaks on vaja välja mõelda kuidas ja mis vormis jätkata.

Ma pole iseloomult inimene, kes laseb kuuli kerre ja pärast mõtleb kuidas laibast vabaneda ja karistusest pääseda. Pigem vajan plaani ja süsteemi.

reheline - 09.09.2017 kell 09:49

Ehk siis kasutad olukorda enda jaoks ära.
Tead, räägi palju tahad, tao endale vastu rinda ja õigusta, palju tahad, selge on see, et ise oled sa täpselt samapalju süüdi. Ja oma egoistlikkusega keerad sa asju ainult hullemaks. See küüned enda poole mentaliteet ja kaasa halvustamine on lihtsalt jäle. Läheks ära, ei tahaks kaevu sülitada, kui leiaks parema mehe, kui poleks lapsi...
Ärka üles, sa väärid täpselt seda, mis sul on ja antud hetkel palveta selle eest, et su mees mõistusele ei tuleks ja sulle jalaga ei annaks

sissy84 - 09.09.2017 kell 10:13

Milles ma süüdi olen? Palun täpsusta? Ma pole olnud kunagi võtja ehk egoist, alati andja või oodanud 50/50 suhet.
Kaasa halvustamine??? Halloo ma olen katki! Valedest on möödas vähem kui kuu kuna iga kuu tuli uut infot ehk uued valed tulid kapist välja.
Jah, on kolme sorti naisi veel: 1) need annaks lõuga ja viskaks mehe tänavale (see on mul veel võimalusena kasutamata, tegemist on minu pere korteriga).
2) neelavad alla ja on kibestunud.
3) muudavad suhte vabaks kus kõik panevadki kõiki.
Igast variatsioone saab ju juurde kombineerida.

Vanasse kaevu sülitamine on üksikemaks olemine. Mu sõbranna käib seda rada. 2 aastat depressiooni ja tabletid. Õnneks on talle vanemad toeks.

Mis variante Sa välja pakuksid? Juhul kui kaasa tahaks edasi koos olla. Kuidas käituksid? Ja muidu on olnud suhe ok, kui va valetamine: suurem asi 11 aastat ja teised teod 6 aastat, 12 aastasest suhtest siis.
Kas Sa jälestad tegusid ja ei mõtle, et eksimine on inimlik või vihastaksid aastate pikkuse valetamise peale?

Leni - 09.09.2017 kell 10:22

Jeerum, reheline. Mis uss sind hammustas? Sina vbl jah ei taha Sissyga koos elada, tema mees tahab. Sissy ladus kõik need oma tingimused ja eluvaated letti juba tutvudes, mees tahtis piisavalt temaga koos olla et oli nende kõigiga nõus (vbl talle sobisid, kes teab).

Siis läks mõni aeg mööda ja mees tegi mingeid seksuaalseid asju teiste inimestega, vaatamata nendele kokkulepetele. Kuna ta oli kursis, et see ei sobi Sissyle, siis ta salgas need asjad maha SEST TA TAHTIS IKKAGI KOKKU JÄÄDA (ise tahtis, keegi ei survestanud relvaähvardusel). Nüüd, veel hulga hiljem, tulid need asjad kuidagi välja.

Ja nüüd on Sissy süüdi või?

Ta püüab kaitsta oma tundeid lihtsalt sest ta ei tea kas ta saab turvaliselt tunda neid ja sellepärast on see praktiliste kaalutluste suitsukas siin peal. Vbl need on olulised asjad ka, aga see ei tähenda et ta ei tunne midagi oma mehe suhtes ega näe temas inimest vms, lihtsalt praegu ei ole loogiline aeg tunda neid asju - armastada kedagi kes vbl sind samamoodi vastu ei armasta on väga kuradi ohtlik emotsionaalselt ja egole. Paljude inimeste jaoks.

sissy84 - 09.09.2017 kell 10:34

Reheline: kui Sa nii vihaselt solvad, siis palun ole hea ja vasta küsimustele. Ma eeldan, et see on aus ja õiglane. Näitaksid end ka gramm paremas valguses.

skingirl - 09.09.2017 kell 10:46

Tsitaat:
Algne postitaja: metsapull

Huvitav lugu. Valiks sellise tee, et lükkaks käed tasku ja astuks minema lihtsalt. Aga kuna mees üritab midagi siluda, siis ürituseks see jääbki. Petmine kerkib teemaks alati. Pealegi kui kõik nii korras oli, siis järelikult oli ikka midagi puudu, et seda kõrvalt võeti. Või ei andnud mees juuatäispeaga enesele aru mida teeb.
100% eluase kaasale kui see on ka mehel saadud pärandusena näiteks, see on küll põnev lähenemine.
Miks? Elatisrahade suurusjärgud on kindlaksmääratud mida mehe sissetulekust kinni pidada.

Miks ainult rahast räägin. Sest sellistel puhkudel perekond kui selline enam ei eksisteeri.

Pean vajalikuks seda toredat kommi tsiteerida,sest võibolla mõtted äkki muutuvad aga siit tuleb välja sinu tõelise Sinu mõtted.
Palju õnne, sest sul on ideaalne perekond niikaua kuni kõik kenasti elu ja tervise juures on.

Tsitaat:
3) muudavad suhte vabaks kus kõik panevadki kõiki.
Igast variatsioone saab ju juurde kombineerida.

Vaba suhe , ei tähenda,et kõiki võib panna!

reheline - 09.09.2017 kell 11:11

Sissy, Ma olen juba kõigile küsimustele vastanud ju?
Ja mina ei solva, sa ise solvud. Sa ei saa aru, et peale sinu ja su mehe on ka teisi inimesi, kes polegi teiesugused. Et on ka teistsuguseid suhteid ja eluvaateid.
Leni, mingit ussi pole. Kas minu postitusest kusagilt on läbi kumanud mõte, et kõik naised on litsid? Kui kellegil on valikutega natuke nihu läinud, ei tasu sopaga teisi üle valada, vaid proovida aru saada, mida ISE ollakse valesti teinud

Leni - 09.09.2017 kell 11:39

Aga kui need ei ole sellised valesti tegemise asjad, lihtsalt mitte sobimise asjad? Isiksuslikud? Valesti ei ole midagi, aga lihtsalt teatud jooned kelleski tekitavad reaktsioone teises?

Näiteks mina vbl (postituste põhjal) jah ei valiks Sissyt omale elukaaslaseks kuigi ta on väga armas, aga lihtsalt teatud jooned mulle (kui ma oleks tema mees) vist aja jooksul tekitaks natuke sellise tunde, et ei tea kas ma kuidagi sisuliselt ka tähendan talle midagi või olen lihtsalt komplekt sobivaid omadusi ja ma võib-olla selle ajel kipuks ka otsima mingisugust vaheldust, jah vbl paljud inimesed otsiks seksuaalset sest see on selline lihtsaim viis mingit vaheldust leida. Konks ei ole seksis, aga oma maailma laiendamises, kui seda on võimalik mõista.

Samas SÜÜD ma küll ei näe siin Sissyl, miks ta peaks vabandama selle eest, kes ta on või kuidagi olema hoopis keegi teine et sobida kõigile igal ajal ja igaks tarbeks n-ö?

Mulle tundus, Reheline, et sa suht oled isiklikult vihane siin igas suunas jah, et kuradi naised Vbl ma lugesin selle emotsiooni sinna sisse ise.

reheline - 09.09.2017 kell 12:22

Oeh, tahan öelda ainult seda, et kuni süüd nähakse ainult teises, ei jõuta kuhugi. Kui tahetakse koos jätkata, tuleb üles leida need punktid, mis teises inimeses olulised on. Praegu on asi ilmselt liiga värske, läbi kumab vaid viha ja pettumus. Maailm varises kokku? Aga alati on võimalus, et peale sellist pauku muutub suhe hoopiski tugevamaks. Sellepärast peaks olema ettevaatlik, et seda võimalust ise ära ei rikutaks.
Loodame parimat ju

sissy84 - 09.09.2017 kell 13:25

Vot see on ilus vastus.

Ma küsin ja küsin, et mida ma valesti tegin. Esimese aasta petmise osas ma tean. Meil olid halvad suhted kuna ma katsetasin teda, et ma ei valiks oma isa sarnast meest: kes on agressiivne, vägivaldne, kes ei oska alkoholi tarbida ja kes on mölakas. Ma viisin ta üle piiri, et näha kas ta lööks. Selle asja süü on olemas. Mind häirib vaid see, et ta ei rääkinud peale 5 aastast kooselu kui tahtis perekonda luua. See oleks võinud olla õige koht aususeks.
Erootilise massaa¾i osas mind häirib, et ta isegi mitte ei kombanud maad, kas ma seda tolereeriksin. Meil oli poeg alla aastane ja ta lihtsalt tundis, et vajab väikelapse ja naise kõrvalt vaheldust. Ok see selleks aga ka siis ta ei jaganud oma tegu. Lisaks otsustas edasi käia 1-2x aastas. Ka sel aastal Tais. Ta polekski rääkinud kui ma poleks saanud HPV-d.
Mind häirib, et ma ei saa usaldada ja ma ei tea kas äkki on veel midagi kuna ta valetas selle aasta sees lisaks 4x.
Valedetektori poolt on ta ise kuna ta näeb, et ma olen katki ja mulle kõigest sõnad ei mõju.

Ühesõnaga ta valetas jätkuvalt ja aastaid.

Miks ma jätkan? Ta on igapäevaselt inimene kes on olemas, kes aitab, kellele saab loota, tal on omadused mida ma hindan. Rahulikkus, ta on tark, ta on imeline pereisa. Ma lihtsalt ei suuda usaldada, austada ja ma olen pettunud. Ma ei suuda hetkel anda kaisus olemist, silitusi, kallistusi ja suudlusi... Temal on tunded ja mul on kahju, et ta on kurb AGA minu emotsioonid on hetkel nende valede tõttu surnud. Kuna ma eeldan, et kui inimene austab ja hoolib, siis ta sel kujul ei valeta. Ma tunnen, et ma olen kohe kolme lapsega ja ma ei suuda jätkata ilma turvatundeta. Turvatunnet ei saa tekkida kui puudub usaldus ja mul on hirm, et tulevikus seisan silmitsi sama asja ees aga siis vb on tal ka kellegi vastu tunded ja reaalselt lähekski kodu müüki. Mis mõte on kodu eest hoolitseda, see oma nägu vormida kui pead sees elama justkui elaksid üürikas?

Ma pole lugenud psühholoogia raamatuid erinevatest suhte vormidest kuna ma pole pidanud vajalikuks kuna olen oma meest armastanud, truu olnud ja teinud suhte jaoks kõik (me vaieldes ei solva teineteist, me ei muutu isiklikuks, me ei karju, ei löö, me räägime asjad selgeks ja lahendame probleemi). Meil on filmiõhtu, õhtud kus arutame suhte teemadel, poliitikast, majandusest... NAGU IKKA. Lisaks perega reisimised, üritused, jalutamas käimised. Iga nädal on perepäev. Jah meie vanemad elavad kaugel, seega käime koos kontsertil ka teatris vaid siis kui on lapsehoidja, tellitud meie koju tema ema või kui oleme lapsed saatnud minu ema juurde SAAREMAALE. Suhe nagu suhe ikka.

Ühesõnaga ma olen olukorras kus ma ei tee mingeid otsuseid enne kui ma pole asju enda jaoks selgeks mõelnud. Lisaks me räägime kord nädalas või tihendamini neil teemadel ja mõtleme kuidas edasi.
Ma tean, et suhe ei muutu endiseks aga ma mõtlen, et kuidas jätkata nii, et ma ei kibestuks ja ei langeks depressiooni. Tervis enne kõike!

Leni - 09.09.2017 kell 13:56

Tsitaat:
Ma pole lugenud psühholoogia raamatuid erinevatest suhte vormidest kuna ma pole pidanud vajalikuks kuna olen oma meest armastanud, truu olnud ja teinud suhte jaoks kõik (me vaieldes ei solva teineteist, me ei muutu isiklikuks, me ei karju, ei löö, me räägime asjad selgeks ja lahendame probleemi). Meil on filmiõhtu, õhtud kus arutame suhte teemadel, poliitikast, majandusest... NAGU IKKA. Lisaks perega reisimised, üritused, jalutamas käimised. Iga nädal on perepäev. Jah meie vanemad elavad kaugel, seega käime koos kontsertil ka teatris vaid siis kui on lapsehoidja, tellitud meie koju tema ema või kui oleme lapsed saatnud minu ema juurde SAAREMAALE. Suhe nagu suhe ikka.
Nii, ok, ma ka ei ole lugenud. Aga enda põhjal siis: minu jaoks su see "suhe nagu suhe ikka" kõlab väga orkestreeritult ja kiretult ja üldse mitte nagu ükski suhe mida ma olen kuidagi kogenud. (Jah, ma tean: kirg on olemas magamistoas. see on tore, aga see on pm jälle siis üks asi, mis on "nagu peab" ) Peaaegu selline tunne, et kõik käib mingite listide järgi: milline olla ise, milline peaks olema partner ja millist elu tuleks elada, et kõik oleks "nagu korralikel inimestel".

Kui teile mõlemale sobib see, siis on kõik ok, aga lihtsalt Sissy, kas ei või olla et mehel tekkis mingi selline oma maailma avardamise vajadus selle kõrvalt nt? Ma oma eelmises postituses vihjan, kuidas see võiks tulla (mul nt).

Võib-olla see aitab meest mõista natuke.

sissy84 - 09.09.2017 kell 18:09

Ma ei tea Leni kui pikk on olnud Sinu kõige pikem suhe aga tõesti see armunu õhkamine kaob ära.
Asemele tekib teineteise mõistmine, rahulolu ja turvatunne koos olles, üksteise soovidega arvestamine ja mõistmine.

Panin tähele, et kahekesi reisides tuleb tagasi ka armunu moodi õhkamine ja teineteise igapäevane imetlemine. Imetlemine, ilma, et üks osapool peaks teise vastu hea olema või kuidagi aitama.

Teisiti öeldes armumine teiseneb armastuseks ja seisneb tunnetes , et Sa oled kaitstud, vajalik ja oled oluline. Ja see on ka vastastikune. Ma ei ole eriliselt hea tunnete või ilu kirjeldamise osas. See on see kui kahel inimesel on koos olla hea ja ei teki momenti kus tekib valesti mõistmine.

Teist sõnu siis vb igavus ja ikkagi on vaja oma maailma avardada. Kui on vaja, siis on vaja. Siiski oma vajadustest ja soovidest võiks suhtes olles rääkida.

Leni - 09.09.2017 kell 18:57

metsapull - 09.09.2017 kell 20:49

Maeitea, kogu se fufloo on klaviatuuri tühja kulutamine.
Küsimus on, miks mees kõrvalt võttis? Järelikult meest erutas miskit rohkem.
Kindel on, kahjuks või õnneks, kuidas kummalegi osapoolele, et Teie suhtest enam kunagi asja ei saa.
VIGA on tehtud. See on TEHTUD.

Maeitea, mina ei üritaks lappida seda. Tegeleks rohkem iseendaga. Selline suhtelappimine ja sellele mõtlemine on asjatu energia- ja ajaraiskamine.

aga no mida ma ka tean

skingirl - 09.09.2017 kell 20:57

Tead sa suhteekspert mine tegele endaga sa paned juba väiksemagi probleemiga jooksu. Ja sinagi oled seda kalviatuuri kulutand minu arust isegi liiga palju, tühja mulli ja hala peale.

metsapull - 09.09.2017 kell 21:03

No aga näe, eksperdi tiitel olemas ja puha. '

Ja no mis mina, mina olen niiehknii ammu juba kadunud hing. Sestap ongi mulle kõrvaltvaataja nõuandja roll jäänud vaid. Ise ma ju ei oska.

skingirl - 10.09.2017 kell 16:52

Sa üldse ei proovi kaa, midagi ise, sest see on nii ebaturvaline ja võõras.Inimene õpib eksimustest sina aga oled niivõrd arg´, sest sa kardad ka õnnestumisi.

sissy84 - 10.09.2017 kell 18:02

Bull: kahjuks pole Sa isegi mitte teoorias tegija. Sinust oleks kasu kui oleksid vähemalt antud teemasse käivat kirjandust lugenud.
Lahku minna on õks kõige lihtsamaid lahendusi. Lahutuste protsent on üle viiekümne. Võibolla tasub teatud olukorras anda teine võimalus.

Ma ei ole valedetektori testi tegemas käinud ja seega ma ei torma otsuseid tegema. Ma endiselt mainiksin, et ilma sellel aastal selgunud valedeta ja suguhaiguseta oli suhe harmooniline ja igati suurepärane.

skingirl - 10.09.2017 kell 18:18

Bull kui kõva vändagängster millal sa ise käisid arsti juures, sest mõned päris hullud haigused kulgevad suht sümptomiteta
näiteks mononukleoos millest võib edasi areneda sm siis igasugu seenhaigused mis õllejoomisega veel saavad hoogu juurde mis on nii meestel kui naistel, sissy mainis väga ohtlikku HPV-d mis põhjustab vähki, herpese erinevad vormid ka puudutusest võib saada kontaktherpese mitte ainult püksi
kas ma jätkan?klamüüdia, mükoplasmoos

metsapull - 10.09.2017 kell 20:09

Otse loomulikult vallalise mehena olen kontrolliks ja kindluse mõttes külastanud mõned korrad eesti juhtivat meestearsti.

skingirl, sa oled üsna kodus nende haigustega millegipärast.

Kuid minu testid näitasid negatiivset ja ülla ülla viljakus üle 70%, mida tohtrihärra pidas kõrgeks. Niiet õlu tugevdab luid ja ka muid näitajaid.

Mis puutub sissy postitusse siis, said haiguse ka veel mehe käest või? No palju õnne, viisakas mees sul ikka, ei ole kitsi jagamast kõike.

skingirl - 10.09.2017 kell 21:00

Äkki mind huvitab meditsiin aga
huvitav miks sina siis peret ei loo võid doonoriks ei lähe

metsapull - 10.09.2017 kell 21:06

skingirl, sa muidu arukas naine, kuidas siis nüüd niisugune küsimus? Loobid sarkasmi?

pereloomeks ja doonoriks olemiseks ei piisa vaid headest viljakusnäitajatest.
Geenid peavad ka head olema, haritus, sotsiaalne lävimine, staatus jne. Kõik see on hoopis oluline.

reheline - 10.09.2017 kell 21:32

Bull ja lapsed

metsapull - 10.09.2017 kell 21:40

Nojusttäpselt

seoses petmisega natuke teemasse ka:

Cheating is a personal decision. Some people will never cheat no matter how bad it is; others will cheat no matter how good it is!

sissy84 - 12.09.2017 kell 01:57

Tänud tsitaadi eest, see läheb asjalike asjade ridadesse. Kummardan.

freelancer - 13.09.2017 kell 22:02

Paneks ka siia teemasse ühe mõttekäigu.

Kui mehed,naised keda on petetud on kõige ideaalsemad elukaaslased siis millest tuleneb see et kuigi kodust on võimalik saada super-puper keppi -kusjuures ilma krossigi raha maksmata on inimesed nõus maksma kõvat raha et maksta prostile kepi eest kellel jumala savi kes teda kepib...

sissy84 - 14.09.2017 kell 01:10

1) sama naine 12 aastat ehk rutiin
2) saab kedagi uut ehk vaheldus
3) kui lapsed olid väiksemad, siis seks kord nädalas oli liiga vähe ühe osapoole jaoks
4) uudishimu ja vaheldus

Reede - 14.09.2017 kell 02:41

Eks ise peate klaarima, aga valedetektor oleks nagu liiast. Siit võib jälle küsimus tekkida, ehk hoiab naela kingas ja petab selle ära. Usaldus peaks kuidagi teisiti toimima.

skingirl - 14.09.2017 kell 08:45

No aga kui tulebki välja ,et valetas aga enda arust ei valetanud,
valedetektor võib reageerida mille iganes asja peale, kas sa paned nüüd masinale kogu vastutuse.Kas sa usud masinat või usud meest.
Ka kohtus ei mõisteta süüdi inimest masina põhjal vaid konkreetselt reaalsete asitõendite põhjal.
On inimesi kes suudavad petta ära selle masina või vastupidi.

sissy84 - 14.09.2017 kell 12:50

Siis see vähemalt tuleb välja.
Masin reageerib inimese higistamisele, vererõhule, hingamisel tekkivale rindkere ja kõhulihaste liikumisele (mis valetajal erineb tõe rääkija omast). Jaan Huik on 90date algusest peale sellega tegelenud, seega kindlasti ta püüab aru saada kas inimene püüab masinat petta.
Lisaks kavatsen ma nii kodus kui ka kohapeal oma meest puistata. Ta võtab end enne riidest lahti ja ka jalanõud ära. Lisaks saan ma aru kui ta on rahustit võtnud. Ma ju tean milline ta on.
Lisaks ma olen öelnud, et kui petab ja vahele jääb on ta kõiges süüdi ja siis on KÕIK. Ma ei saa aru miks maksta suur raha selleks, et minna masinat lollitama. Lihtsam oleks endale tuhka pähe raputada.

officer - 14.09.2017 kell 15:03

Tsitaat:
Paneks ka siia teemasse ühe mõttekäigu.

Kui mehed,naised keda on petetud on kõige ideaalsemad elukaaslased siis millest tuleneb see et kuigi kodust on võimalik saada super-puper keppi -kusjuures ilma krossigi raha maksmata on inimesed nõus maksma kõvat raha et maksta prostile kepi eest kellel jumala savi kes teda kepib...

...see ei ole võimalik, kui vaimne tervis vähegi adekvaatselt paigas on!

freelancer - 16.09.2017 kell 20:16

Kõigepealt südamlikud tervitused

Oskad kohe alguses rikkuda kõik ilusa ja .....

metsapull - 16.09.2017 kell 22:36

Tsitaat:
Siis see vähemalt tuleb välja.
Masin reageerib inimese higistamisele, vererõhule, hingamisel tekkivale rindkere ja kõhulihaste liikumisele (mis valetajal erineb tõe rääkija omast). Jaan Huik on 90date algusest peale sellega tegelenud, seega kindlasti ta püüab aru saada kas inimene püüab masinat petta.
Lisaks kavatsen ma nii kodus kui ka kohapeal oma meest puistata. Ta võtab end enne riidest lahti ja ka jalanõud ära. Lisaks saan ma aru kui ta on rahustit võtnud. Ma ju tean milline ta on.
Lisaks ma olen öelnud, et kui petab ja vahele jääb on ta kõiges süüdi ja siis on KÕIK. Ma ei saa aru miks maksta suur raha selleks, et minna masinat lollitama. Lihtsam oleks endale tuhka pähe raputada.

Kui mees polegi truu, siis mida see teadmine Sulle annab? Olgu, ütleme, et kindlustatuse mõttes läheb õnneks, saad varad endale. Siis ikkagi... .

Ma arvan, et sa oled juba praegu oma mehe enese jaoks maha kandnud, on ta siis süüdi või siis oskab ta seda oskuslikult varjata. Pole vahet.

Sinule jääb kahtlus ikka ja ka pidev niiöelda valvelolek.

Igasugused valedetektorid? See on esmakordne. Kas seda üldse võetakse vaevaks, et kooselupetmist tõestada?

sissy84 - 17.09.2017 kell 10:08

See valedetektori test annab mulle teadmise kui palju mulle on valetatud, et kas on veel midagi või ei ole.
Kui on veel midagi, siis saan välistada 4 tuttava/sõbranna osas kahtlused. Kahtlused tekkisid kuna üldjuhul kui mehed murravad, siia on nad laisad ja teevad seda kodu lähedal.
See annab teadmise kas mu sõbrad on ausad.

Hetkel pole suurt midagi mida vara nime all jagada, ainult investeeringud. Korter kus elame on minu ema nimel.

Valedetektor on üsna objektiivne võrreldes jutuga mida tema mulle räägib. Valvelolek ikka jääks. Pluss edaspidi enda seljataguse turvamine.

Kui muidu maksab valedetektoritest 290 eurot, siis minu paari lisaküsimusega on hind 340 eurot. Ja jah Jaan Huik testib ka kooseludes toimuvaid petmisi. Mul on juba kinni pandud kuupäev ja kellaaeg, seega test toimub. Test ise võtab aega 2-3h.

Teen seda vaid seetõttu, et mees ise tahab oma süütust muudes asjades tõestada.

metsapull - 17.09.2017 kell 19:26

See on lihtsalt masin, osavad valetajad lasevad selle üle niiet silm ka ei pilgu. See on minu arvamus aga ma usun, et on võimalik nii hästi end kontrollida.

Samas kui mees ise soovib tõestada, ja kuna ta ka eriti terav pliiats ei paista olema, siis ta selliseks asjaks ei valmistu ja vahelejäämine on üsna ilmne.

Süütus muudes asjades? Et ta siis on sind petnud ja on seda tunnistanud?

Investeeringud? Oled nendel järge ajanud kuidas investeeringud kasvanud/kahanenud on? Ettevõte? Osalus selles?
Ei maksa unustada seda, et kui on võlad ja kohustused ettevõtluses, siis kanduvad need ka kaasomanikele.

sissy84 - 18.09.2017 kell 02:41

See on masin mida on siiski raske petta kuna ta mõõdab erinevaid näite.

Et on muid petmisi, millest ta pole rääkinud või siis tuleb välja, et oligi aus.

Ettevõtte kohta tean kõike. Samas seal pole sadu tuhandeid, seega see pole oluline mu jaoks.

metsapull - 22.09.2017 kell 23:11

Sadu tuhandeid pole, kõigest miljonid.

Valedetektoritega reaalset kokkupuudet pole olnud. Niipalju kui teleekraanidelt näinud, siis peaksid olema mingisugused testküsimused, mille peale testitaval pole põhjust valetada(nt. kas te näete? vms.). Sellele järgnevad huvipakkuvad küsimused ja kui näidud erinevad kardinaalselt, siis ongi mies valetaja.

Või miskit sellist, minu alaarenenud teadmiste põhjal.

sissy84 - 25.09.2017 kell 18:11

Ei ole ka miljoneid.

Seletan kuidas asi töötab: seda, et masin eksib, selle tõenäosus on 10%. Selleks, et seda 10% vähendada esitatakse samu küsimusi 3x. Peale esimest testi tehakse paus, siis tuleb teine test, siis taas paus ja seejärel kolmas test. Diagramm on meetrites pikk ja pärast mõõdetakse tulemusi. Ning tulemust arvutatakse kasutades indekseid.
Inimesel on küljes 5 andurit: 2 higistamise oma, 2 mis on seotud lihastega (üks diafragma) ja viimane mõõdab vererõhku.

Jah, alguses on lihtsad küsimused: kas te olete praegu Tallinnas? Kas täna on laupäev? Hiljem tulevad soovitud küsimused.

skingirl - 25.09.2017 kell 19:16

sissy aga kui see test näitab kõike sinu soovitud asju mis siis saab?

reheline - 25.09.2017 kell 19:37

Küsimuste listi koostasid ise? Äkki jagad ka meiega, lihtsalt põnevaks läheb. Sellist eksperimenti ju iga päev pealt ei näe

sissy84 - 26.09.2017 kell 06:46

Küsimused olid lihtsad. Kas on meie suhte ajal olnud veel seksuaalvahekorda juhututtavate või võõrastega, peale ühe korra (lisasin nime)? Kas selle ühega (nimi) oli rohkem kui üks kord seksuaalvahekordi? Kas on meie suhte ajal olnud seksuaalvahekorda sõprade ja tuttavatega?
Sõnastus oli korrektne kuna Huik kasutas minu nime küsimuste sees.
Lisaks olid 4 sõpruskonna naise A4 fotod ja esitati küsimus,: "Kas olete olnud seksuaalvahekorras selle naisega?" Ja lisaks neljale pidid kaks fotot olema selliste naiste omad kellega minu arvates pole 100% seksuaalvahekorda olnud, nendeks valisin õe ja ta ema foto.

Ülejäänud küsimused olid kontrollimiseks Jaan Huigi enda poolt.

Siis võtan asjaosalistega ühendust ja ütlen, et ma tean. Sealt edasi kui nad suhtlevad minu või mu mehega laon ma ka siis teistele selle välja ehk keeran tuksi ka nende elud. Eeldan, et nad hoiavad siiski eemale.
Eks siis võtan uue psühholoogi veel enda jaoks peale paariteraapia oma ja ma ei tea, püüan mõelda kuidas mehega jätkata.

kommionu - 29.09.2017 kell 17:40

Parem proovige jätkata ja eluga üheskoos edasi minna.
Praegune olukord on küll suht meelevaldne käitumine, mõlemapoolselt.

metsapull - 29.09.2017 kell 20:10

Teiste elude rikkumisel mina ei näe mõtet, näen sellises käitumises kiuslikkust.
Ega ikka kui mees oleks enesest kõik teinud, et seksuaalvahekorda(sid) vältida, sii poleks neid ka juhtunud.
Ma saan aru, et õpetuse andmise soov on suur.

Mina olen vat poissmies ja üks ütlemata kole mies ja minule on selline ringiväntamine lubatud. Võimaluste piires.

A mis siis kui tal õe fotole ka tuksatab.

sissy84 - 30.09.2017 kell 02:33

Kommionu, eks pühapäeval selgub kas suudan. Kui ikka mu parim sõbranna on ka mängus, siis pean pikemalt asja üle mõtlema.

Kiuslikkus, et räägin ka teiste inimeste meestele asjast? Ma arvan, et kui selline jama kokku keeratakse, siis osalejad pidid asja välja tulemisega juba varakult arvestama. Saladused ei ole peidus igavesti... Või kui on siis need on väga vähesed saladused. Ei maksa loota, et "äkki mul veab". Ma loodan, et ei selgu midagi uut ja põnevat. Ma ei viitsi teiste asjade osas veelgi rohkem katki minna. Mulle sellest mis on räägitud niigi piisab.
Kui õe peale tuksatab, siis olid vast lapsena mingid "perverssed mängud"...

metsapull - 30.09.2017 kell 20:35

Tegelikult asja avalikuks tulemisega ei arvestata.

See, et mees mingil kummalisel moel sulle vahele jäi oli lihtsalt puhas õnn või siis mehe enese ettevaatamatus.
Ei õigusta eelneva tekstiga tegu, kuid nii on.

Petetuid oli, on ja tuleb veel ja rohkem.

Ja kui parima sõbranna osas on kahtluseid sul juba, siis ta ongi mängus. Eitamises on enamus inimesi uskumatult osavad.

Järelikult on sul väga atraktiivne mees

sissy84 - 30.09.2017 kell 21:38

Suguhaigus on puhas õnn? Õnn on see, et tegu on papiga, mitte hiv-iga. Lisaks on õnn see, et kui ka emakaelavähi saan, siis on vähemalt emakast loobumine lihtne kuna laste arv on nagunii täis. Kuigi ega ma sellist jama enda kaela siiski ei tahaks.

Mul on kahtlus kõigi suhtes hetkel. Kuigi ta pole inimene kes palju väljas käiks on tal siiski igal suvel 2-3 nädalat vaba olemist, siis kui lastega Saaremaal olen.

metsapull - 30.09.2017 kell 21:47

Ok sry see läksmeelest, et haiguse majja tõi. Ju pole teema nii oluline ja ei viitsi süveneda.

reheline - 30.09.2017 kell 23:00

Oot, mees tõi haiguse majja? Parima sõbranna käest? Nii ma saan asjast aru...

metsapull - 30.09.2017 kell 23:35

Kuidas sõbranna viimasel ajal käitunud on? Oli suhtlus enne petmise teadasaamist juba kesisem?

Krt sissy-l mees ikka vist väga ¹armikas, et naise parim sõbranna ka peale lendas.

papilloomviirus tähendab seda, et mees ikka pole miski mömm, ilma kaitseülikonnata kohe asjakallale

sissy84 - 01.10.2017 kell 01:08

Väidetavalt toodi viirus erootilisest massaa¾ist kus sai boonuspaketina seksi imiteerimist.
Valedetektori testis kasutasin sõbrannade pilte nii igaks juhuks kuna ma ei usalda ega usu teda.

Pap viirus ja ka tripper liiguvad nahk naha kontaktist, st kui keegi puudutab ennast ja siis sind ning lima vahetub, siis palju õnne. Suguline akt pole oluline viiruse jagamisel, saab ka lihtsamalt.
Mina lihtsalt ei usu oma mehe juttu. Minu jaoks on valedetektori test usaldusväärsem. Kes usub inimest kes on 6 aastat valetanud????

metsapull - 01.10.2017 kell 02:08

Kule te olete siis juba 6 aastat oma suhtega prrses ju. Ja alles nüüd imbus midagi välja?

Midamoodi ta veel sulle selle kõrvitsa põllealla suutis nihverdada?

See tõenäosus, et kehavedelikud kuidagi naha kaudu massaazi ajal justtäpselt õigetesse kohtadesse sattusid....
Pääris hea vale
Miks peaks abielumees suvel, selle kolme nädala jooksul kui naine on saaremaal, kasutama mingisuguseid erootilise massaazi teenuseid kus ka imiteeritakse seksi?

sissy84 - 01.10.2017 kell 02:15

Jah, 6aastat valetamist. Suhe pole olnud muus osas perses.

Ma olen alati tahtnud kolme last ja ühe mehega. Ma ei taha kärgperet: minu lapsed, sinu lapsed ja meie laps. Psühholoogiliselt on see jama nendele lastele kes ei kuulu "meie" rühma. Kui laiali lähen võtan mehe kes lapsi ei taha. Lihtne.

Jah ja seetõttu ma valedetektori testi tahtsingi. Ma lihtsalt ei usu seda jama. Ma ei usu mitte midagi mida ta räägib praeguse suhte osas. Usaldus on 0 %.

metsapull - 01.10.2017 kell 02:27

Sina võtad, sina sina sina. Noeitea, ehk leidub selline mees siis kunagi kuskil. Paras veidrik peab olema seljuhul.
Ja kui uus mies majas siis paratamatult hakkab olema eksiga minu ja sinu lapsed. Kärgpere väiksem mudel lihtsalt.
Juhul kui uus mies lapsi tõepoolest ei soovi või ei saa. Poolik mees selline.

sissy84 - 01.10.2017 kell 02:34

Kui mehel on omad lapsed, siis miks ta poolik on?

Ma tean inimesi kes on lastetud ja ikka lapsi ei taha. Meie ümber on igasuguseid inimesi. Eks otsin siis mõne 40+ aastase mehe.

metsapull - 01.10.2017 kell 02:41

Ok. Pidasin jah silmas päris lastetut miest.
Aga kui oled nõus sellise miehega kel varasemast kooselust lapsed siis jah.
Tuleb olla valmis ka siis mehe lastega arvestamiseks.

sissy84 - 01.10.2017 kell 02:47

Mulle lapsed meeldivad, ka pubed.
Poes teevad naljanägusid ja lehvitavad ka võõrad lapsed (isegi aastased lapsed).
Ju olen laste jaoks piisavalt siiras ja sõbralik tegelane. Ei ole karm ja tõsine täiskasvanu.

metsapull - 01.10.2017 kell 02:54

Mis puutub lastesse, siis üldiselt tunnen ebamugavust kui peab mingis situatsioonis nendega tegelema, aga kuna viisakas pole selga keerata, siis olen tegelenud.
Millegipärast väikesed lapsed on mind usaldanud.
Ju ma näen nii kommionu välja.

skingirl - 01.10.2017 kell 22:55

Igas suhtes tekivad kriisid, rõhul sõnas igal.
Tavalislet õeldakse, et esimesed kriisid algavad 3-5 kooselu aastal siis 7 ja 12dal jne.
Hetkel ma ei saa enam aru sissyst, kas ta usaldab nüüd masinat rohkem kui inimest.
Ja mida see annab lõppude lõpuks, see teadmine,et kas keegi petab või ei peta.
Truudus on juhuse puudus olen mina arvamusel.Olen suutnud ära rääkida kõik keda ma olen tõesti tahtnud, olenemata temaühiskondlikust kuuluvusest võiperekonnaseisust, vahet pole kas on süütu, preester, maag või abielus või teist sugu.
Mittemidagi ei loe, kui keemia lahustub õhus siis ei määra enam miski, metsikuid elavante ei hoia eemal mitte üksksi jõud.
Ma saan aru, et mängu tulid erinevad suguhaigused, jah siis tulevadki kui seda pattu ostetakse ja kui ei kontrollita oma partneri tausta.

metsapull - 01.10.2017 kell 23:02

Kas polnud mitte sissy see kes ütles kunagi, midagi sarnast, et "ma arvasin ka mingi aeg, et on vaid üks armastus, kuid ... ".
Kokkuvõtvalt siis sain mõista, et elus pole vaid üks ja ainus inimene, on mitmeid. Selline oli sissy lause mõte.
Nüüd aga klammerdub selle ühe külge lootes valedetektoritest abi, kuna mees sooovis nii.
Püha jumal sissy, käitu oma sõnade järgi, saada see vaikne tolkus nelja tuule poole, maja saad ju nagunii, alimendid kukuvad 3-e pealt ka kopsakad. Nii teeks enamus naisi.

skingirl - 01.10.2017 kell 23:36

Sa kujutad ka ette,et rase naine kahe lapsega saadab mehe kuskile, loll oled ikka, sinul on ema olemas kes sind poputab aga sissy ema ei ole nii lähedal.
Jah tean ka naisi kes on saanud antud olukorras hakkama ka ilma alimentideta.Naistel on väga suured trumbid kui neil on lapsed ja ka on nad ka väga mõjutatavad ning kaitsetud.

metsapull - 02.10.2017 kell 00:36

Et siis õigem variant sinumeelest skin oleks truudusetu mehega kokku elada ikkagi. Mõtle mida sa räägid?
Sissyl on sõbrannasid ja tuttavaid piisavalt kes toetavad, parem ikka kui selle mökuga koos ühe katuse all.
Skin ma mõtlesin, et sa näed ikka suuremat pilti.

Reede - 02.10.2017 kell 02:35

Sihuke suhete ekspert, et anna olla. Sa enne proovi mingi suhe aretada ja hoida. Alles siis anna nõu. Suhe emaga ei lähe arvesse.

Leni - 02.10.2017 kell 08:32

Suhe emaga läheb vägagi arvesse. Ma kavatsen selle raamatu ise kirjutada (Carmen A. Karino) nii et palun ärge ära varastage, kallid sugulased ja sõbrad.

sissy84 - 02.10.2017 kell 13:49

Tsitaat:
Algne postitaja: skingirl
Igas suhtes tekivad kriisid, rõhul sõnas igal.
Tavalislet õeldakse, et esimesed kriisid algavad 3-5 kooselu aastal siis 7 ja 12dal jne.
Hetkel ma ei saa enam aru sissyst, kas ta usaldab nüüd masinat rohkem kui inimest.
Ja mida see annab lõppude lõpuks, see teadmine,et kas keegi petab või ei peta.
Truudus on juhuse puudus olen mina arvamusel.Olen suutnud ära rääkida kõik keda ma olen tõesti tahtnud, olenemata temaühiskondlikust kuuluvusest võiperekonnaseisust, vahet pole kas on süütu, preester, maag või abielus või teist sugu.
Mittemidagi ei loe, kui keemia lahustub õhus siis ei määra enam miski, metsikuid elavante ei hoia eemal mitte üksksi jõud.
Ma saan aru, et mängu tulid erinevad suguhaigused, jah siis tulevadki kui seda pattu ostetakse ja kui ei kontrollita oma partneri tausta.

Ma pean oma peas asjad ümber hindama ei muud. Jah, kui inimene on nii ideaalselt aastaid valetanud, siis usun ma masinat rohkem.
Ta tegi ära testi, st uusi valesid ei tulnudki välja. Või siis Jaan Huik arvas, et me oleme nii hea paar ja ta ei tahtnud meid laiali ajada. Ma viimase osas arvan, et tegu pole ebakompetentse inimesega, ikkagi üle 20 aasta kogemust.

Jah, pole olemas ühte ja ainust sobivat partnerit, see ei tähenda, et tahan hakata nullist peale kui mu mees pole muudes asjades jobu. Ei saa vaadata ainult ühe külje pealt vigu. Tark on vaadata erinevate külgede pealt.

Reede - 02.10.2017 kell 14:26

Tsitaat:
Algne postitaja: Leni
Suhe emaga läheb vägagi arvesse. Ma kavatsen selle raamatu ise kirjutada (Carmen A. Karino) nii et palun ärge ära varastage, kallid sugulased ja sõbrad.

Kui te oleks mingid eksperdid, siis oskaksite ise ka mingis võrmis kooselu elada. Enamasti kipuvad õpetama need, kes on ainult teoorias tugevad. Jube täpselt teavad, kuidas igas olukorras hakkama saada, ainult jah, oma eluga hakkama ei saa. See pisiasi kõrvale jätta, siis on jah "eksperdid".

metsapull - 06.10.2017 kell 21:47

Kasutaja reede on keegi staazikas olija uue kasutajanimega?
Vist mitte.
Labane sõnakasutus ja üritus end ründava sõnavõtuga kehtestada.

skingirl - 06.10.2017 kell 22:49

Kas tõesti see tõesti häirib sind nüüd
võibolla on see sinu liba pull

metsapull - 06.10.2017 kell 22:55

Ei see pole minu liba.
Kui Sulle skingirl meeldib nii mõelda, et on minu liba, siis nii Sa mõtledki.

Reede - 08.10.2017 kell 12:07

Bullet on jälle ema kleite proovimas käinud. Sellest ka need õrnad ja peened tunded. Tule järgmine kord kleidita, siis maailm ei tundu nii labane

metsapull - 08.10.2017 kell 20:49

Kas küprokimehe alias või põlvamaa metsade troll?

reheline - 08.10.2017 kell 21:42

Mina ei vaevu küll selleks libakontot tegema, ütlemaks sulle, et oled sitapea. Seega arva veelkord .

metsapull - 08.10.2017 kell 21:43

Tavaliselt need kes on kõige suuremad eitajad käituvad just selliselt nagu ei peaks