Board logo

Keskiga
viidik - 13.02.2004 kell 14:22

Tulin täna lõunalt tööle ja mõtlesin tulles, millal see keskiga õieti algab? Kas mina olen juba keskealine? Või millal saan?

Öelge, kallid kodutud, millal siis algab keskiga? 35selt?
40?
50?

pisimimm - 13.02.2004 kell 14:25

ikka 50-selt, ma küll ei kavatse enne seda ennast keskealiseks kuulutada

Lola69 - 13.02.2004 kell 14:25

Kuidas kellegile. Mõni on 20-selt väike vanainimene valmis. Teine sureb ikka noorena Ka kui numbrid on vaevu siinpool sada.

Aga kui nii numbritena küsida, siis 35 on küll veidi liiga vara seda tahta-oodata. Kui, siis pealtpoolt 50-t. Ent siiski jätaks ma ruumi igaühe enda sisetundele.

/me oli, on ja jääb plikakeseks. Ikka 18

kontorihiir - 13.02.2004 kell 14:25

Ma usun, et sina oled nooremas keskeas nagu minagi... ...päris nooreks ei saa ju end ikkagi enam lugeda ..mis ei välista sugugi hingelist noorust
aga vot , kustmaalt see hakkab, mh....
mõni noorem inimene on tihtipeale olekult vanemgi kui välja paistab...nii et suhteline värk....

viidik - 13.02.2004 kell 14:33

Ma mõtlen ise ka, et pigem see moorem keskiga. Kuni 50ni noor ja siis kohe keskiga? Aga vanadus? See tuleb ju koos pensioniga - 60selt. Järelikult kestab keskiga ainult 10 aastat?

Ray - 13.02.2004 kell 15:02

Pakun välja, et keskea staatus omandatakse 33.eluaastal. Ätt (vana) ollakse kui saadakse 60.eluaastat täis.

Mina pole veel saavutanud keskealisuse staatust, jääb tsipa puudu!

pisimimm - 13.02.2004 kell 15:05

Oot, aga millal siis see 'kuldne keskiga' hakkab

viidik - 13.02.2004 kell 15:21

Kui keskiga 33, siis kuldne keskiga äkki 50?

Ray - 13.02.2004 kell 15:28

Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
Oot, aga millal siis see 'kuldne keskiga' hakkab

Naistel võib see venida üsna pikale, olenevalt "säilivusest"

kurat - 13.02.2004 kell 16:01

Ei tea. Minu hallipäine isa on ikka veel poisike mis poisike.

susanna - 13.02.2004 kell 19:20

ma küll veel ennast keskealiseks pea, kuigi nagu pakuti välja alguseks kusagil 33- st
ikka nii nagu keegi tunneb ja kui välimus annab veel välja, siis venitaks selle keskea alguse pisut edasi
keskearõõme aega kanda küll ja küll
oleks ikka veel vanem noor inimene:

püsimatu - 13.02.2004 kell 23:50

OI, ma kannan juba varajasest noorusest saati talviti keskea rõõme...icc
aga kuskil ütles, et 35(parim enne möödas) kuni 50(võtta viimast) on keskiga...aga mis peale 50 tuleb, seda ei öeldud...
ja siis millal algab raugastumine?

viidik - 14.02.2004 kell 00:00

Ma pakun, et rauk on peale seitsekümmet.

püsimatu - 14.02.2004 kell 00:04

no, minu seitsmekümnene vanaisa, reisis selles vanuses ja veel hiljemgi hääletades mööda venemaad...ja 80-selt sooritas edukalt jalgrattaeksamid

viidik - 14.02.2004 kell 00:13

Kuskil pole öeldud, et raugad ei tohi reisida!

Siis rauk alates kaheksakümnest, üheksakümnest? Enne seda vanur?

li-li - 14.02.2004 kell 00:45

njaah...kui 33 on keskiga siis ma äkki pean seda tunnistamaaga ei tahax küll
muidex,on ikka ilus aeg küll

sinisilm - 14.02.2004 kell 09:21

Nojah...pole eriliselt selle üle juurelnud aga selle üle küll, et kas keskea kriis icicic et olen nii närviliseks ja kannatamatuks ja ma ei tea milliseks muutunud...rahulolematuks vast....
Kas see ongi keskiga??? Ja kriis ??
Nojah-vanadusest nõder aga rauk ma veel pole...
Ja plikake kah mitte

zipelgatydruk - 14.02.2004 kell 12:17

emmm...40-selt ma pakun.
Ega ma ka tea. Nii umbes sel ajal

püsimatu - 14.02.2004 kell 12:20

Et 40 saab noorus läbi ja algab varajane keskiga...üldiselt pole paha ju...

sales - 21.02.2004 kell 22:06

Kuigi üldises plaanis on sellel igadesse jaotamisel mingi seaduspärasus aastatega, siiski on asi tunnetuslik, mu meelest.
Noorus lõpeb vast siis, kui inimene nii vaimselt kui füüsiliselt täis kasvab...
Siis saabub keskiga.
Ja kui seejuures on hea ja mõnus olla, siis ongi see kuldne keskiga
Aga kui kimbutavad ihu- ja hingehädad, siis on see lihtsalt keskiga
Kunas keskiga lõpeb?
Naljaga pooleks öeldakse: kui sulle hakatakse sageli ütlema "Kui hea sa välja näed!" ... ja sulle isegi meeldib seda kuulda, siis hakkab vist vanadus tulema
Aga ma arvan, et tegelikult siis, kui inimene hakkab haiglaselt palju tähelepanu pöörama tervisele ja kui probleemseks muutuvad paljud normaalsed funktsioonid... nagu näiteks seks , ka kehaline aktiivsus...
Aastad siin tõesti suurt ei loe

Micro - 22.02.2004 kell 17:19

Sales pani hästi !

Mõtlesin ennast ametlikult keskealiseks kuulutada kui 40 täis saan.
Aga ega tea ka, praegu on veel nii sageli poisikese tunne et teeksin vist kuldse keskealise väärikale staatusele häbi.

Maha numbrid, elagu sisetunne !

sirli - 22.02.2004 kell 17:26

arvan, et vanus siia eriti ei puutu, kõik sõltub sisetundest, minu vanaisa näiteks jäigi poisikeseks, kuni surmani, tegi nalja ja üleannetusi, kuni lihtsalt haigus ta ära viis.

pisihiir - 13.08.2006 kell 18:50

kui keskiga hakkab 33-selt, siis pole hullu midagi
keskiga=teine noorus
peaasi et süda nooreks jääb

olevt - 13.08.2006 kell 19:51

targad teadlased on vastu võtnud otsuse, noorus lõpeb 26-lt. Ja siis algab varajane keskiga. Niigi palju lohutuseks, et - varajane

ratatosk - 13.08.2006 kell 21:16

Nii umbes viiekümneselt hakkab ehk noorus tasapisi selja taha jääma ja kuskil kuuekümnendates võib juba meestega konjakit juua ja sigarit suitsetada. Eks see keskiga kunagi peale seda algab.

aareh - 14.08.2006 kell 19:54

iga inimene on täpselt nii noor kui võtta oma elu aastat pooleks ja elada sellise energiaga mis temal on,kuid positivselt.olen näinud inimesi kes on 33 kuid annad66 sori selline on elu.elage positivselt ja tunge rõõmu oma elust...

Andrew - 14.08.2006 kell 21:17

Räägitakse, et 40. Kuid kui inimese füüsiline ja intellektuaalne vorm on korras, ei pruugi ta seda tõsiselt võtta.

heletäht - 16.08.2006 kell 12:54

mõtlen, et 50 -selt, selleks ajaks ju ülepoole norm eluajast elatud ka

Deiviidas - 16.08.2006 kell 14:58

Eesti meeste keskmine eluiga on minu teada viimaste andmete põhjal 66,3 eluaastat ja naistel 77,8 aastat.
Karl Gustav Jung jagab inimese eluperioodi järgnevalt;
lapsepõlv 0-12 a.
noorus ja täisiga 12-40 a.
küpsus, keskiga 40-65 a.
vanadus, alates 65 a.

Veel keskeast järgnevalt aadressilt: http://www.parnu.ee/raulpage/sotstoo5.html

Kui nüüd aluseks võtta Jungi eluperioodi jaotus, siis ei jõua Eestis paljud mehed vanaduspõlve nautida.
Naistel on potensiaali rohkem.

EUR - 16.08.2006 kell 14:58

Minu alla 40-sed sõbrad peavad kyll veel ennast nooreks
Aga samas tean naisterahvaid kes 30 ja juba tunnevad et noorus läind. Eks ta rohkem sisetunde küssa ole.

sheridan - 16.08.2006 kell 22:01

olemuselt paras pubekas sheridan vist ei tohiks teemas üldse kaasa r22kida v2? kesk iga? see on siis keskel? kui inimene kavatseb elada 100 aastaseks, siis 50 ja kui 80 aastaseks siis 40 ja mul on nii mõnigi endast peaaegu 2 x vanem sõber... kõik ON mõtetes ja suhtumises kinni. mina kavatsen muide 120 aastaselt keskealine olla.

Enika - 16.08.2006 kell 22:25

Arvuta välja.
Eestlaste keskmine eluiga jagada kahega... Saad keskea!

emmeliine - 20.08.2006 kell 12:41

Alla 40 küll veel ennast keskealiseks kuulutada ei tahaks. Pakuks, et 45 oleks see piir, kust juba teatud mööndustega tuleb nõustuda, et keskiga on saabunud... Kuigi mis tähtsust see omab, oluline on ikka see, kuidas inimene ennast sisemiselt tunneb. Mina tunnen ennast pidevalt ligi 10 aastat oma tegelikust vanusest nooremana ja käitun ka vastavalt , keskealiseks ei kavatse veel niipea saada.

skingirl - 20.08.2006 kell 13:47

Siis kui puberteet saab otsa!

olevt - 20.08.2006 kell 18:31

Tsitaat:
Algne postitaja: emmeliine
Alla 40 küll veel ennast keskealiseks kuulutada ei tahaks. Pakuks, et 45 oleks see piir, kust juba teatud mööndustega tuleb nõustuda, et keskiga on saabunud... Kuigi mis tähtsust see omab, oluline on ikka see, kuidas inimene ennast sisemiselt tunneb. Mina tunnen ennast pidevalt ligi 10 aastat oma tegelikust vanusest nooremana ja käitun ka vastavalt , keskealiseks ei kavatse veel niipea saada.

organismi arengu seaduspärasusesd vilistavad sinu ulmadele. Sa ju võid 40-lt tunda end 30-na, aga ega see sind siis veel nooreks tee.

emmeliine - 20.08.2006 kell 20:30

Tsitaat:
Algne postitaja: olevt
organismi arengu seaduspärasusesd vilistavad sinu ulmadele. Sa ju võid 40-lt tunda end 30-na, aga ega see sind siis veel nooreks tee.

Keha võib ju vananeda, aga hingelt on inimene ikka nii noor/vana, kui ta ennast parajasti tunneb. Mul õnneks veel 40ni pikk tee käia, aga loodan ka siis ennast ikka noorena tunda.
Mul on silme ees oma 90-aastane vanatädi, kes kuni surmani väga nooruslik oli ja igasugu hulle tempe tegi. Selliselt tahaks ka ise vananeda, mitte juba 40selt ennast vanaks kuulutades.

Andrew - 21.08.2006 kell 06:54

Pöördumatu muutus pidi olema siis, kui naisel algab menopaus ja mehel enam ei seisa. See, mis varem- kui tervis on korras ja mõistus terve siis OK.Eelkõnelejale lohutuseks- see 40 saab kiiremini täis, kui sa arvata oskad. Olge aga tegusad!

Marxendorf - 21.08.2006 kell 07:14

Keskiga peaks statistika andmetel algama meestel kuskil 35 eluaastast, sest me ei ela tavaliselt üle 70-ne! Hinges ja tervises aga võibolla hiljem!

Mina elan raudpoldina 100 aastaseks ja olen koos oma kallimaga meie elupäevade lõpuni!!!

Andrew - 21.08.2006 kell 08:32

Kui mehel enam ei tõuse ja suguelu jääb ära, siis on ta varsti kastis. Olgu siis 35 või 70.

habe - 06.02.2008 kell 14:48

Arvestades eestlase keskmiseks elueaks 75 aastat (mööndkem et suuresti naiste arvelt...) ei ole see aritmeetika ju keeruline:
0-25 = lapse iga ja noorus
26-50 = keskiga (30-45 "kuldne" tsentrum)
51 - 75 = raugaiga.

Mis üle 75 see enam statistika alla ei lähe sest see on hälve.

ohakas - 06.02.2008 kell 15:37

habe
skaalat arvestades pean oma ajast viimast võtma,
mul see kuldne tsentrum
siis tuleb niiöelda mõni aasta virelemist
ja oh seda õnnetust ongi raugaiga, hälbest keeldun mõtlemast

fraibert - 06.02.2008 kell 15:45

tänan habe, kohe kergem hakkas
no pull ongi selles, et niikaua, kui tantsu ja palliplatsil kahekümnestele ikka "ärateed" pead ennast mitte väga vanaks ( üritasin poliitiliselt korrekt olla)
samas, kui miski paberi peal oma numbrilist vanust näed, hakkab peas tiksuma sinatra...
and now, the end is near...

julianus - 06.02.2008 kell 22:50

Ma küll ei arva, et 50-selt raugaiga algab. Selles vanuses inimene täiselujõus veel. Pakun raugaea alguseks 70 a.

LadyButterfly - 06.02.2008 kell 23:06

70 ei ole rauk. Rauk on üle 75 vast. Kõik ei ela selle eani välja aga siiski paljud - ka mehed.

Lapse iga ja lihtsalt noorust ei saa ühise nimetaja alla panna, sest 25aastane pole laps. Kuhu jääb teismeliseiga?

51 pole ka kindlalt rauk. Raudnael. Mõni "rauk" näiteks hakkab selles eas suisa peret looma.

Tabelit tuleb tuleb korrigeerida.

habe - 07.02.2008 kell 13:11

Aga teie mõttekäik mulle meeldib!

nudol - 07.02.2008 kell 13:31

Habeme tabeliga pole midagi peale hakata, mõni on rauk juba noorena ja teine kõrges vanuses teeb nii mõnelegi noorele silmad ette.

kranz - 07.02.2008 kell 13:36

Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
ikka 50-selt, ma küll ei kavatse enne seda ennast keskealiseks kuulutada

Ma olen 50,aga keskealiseks on plaanis 70-neselt hakata,sest praegu olen vahetevahel veel pubekas

Ray - 07.02.2008 kell 15:08

Tsitaat:
Algne postitaja: Andrew
Kui mehel enam ei tõuse ja suguelu jääb ära, siis on ta varsti kastis. Olgu siis 35 või 70.

Tõetera täiesti sees. Kastis ei pruugi veel olla varsti, aga kindlasti on see signaaliks organismis toimuvate protsesside kohta, et midagi on nihu. Tavaline haigus võib kulutada selliselt energiat, et teatud funktsioon võib ajutiselt isegi kaduda. On palju juhuseid teada raskelt haigetest inimestest, kellel vastavalt haiguse raskusele hakkavad teatud funktsioonid kaduma. Ellujäämiseks vajalikkuse järjekorras. Viimane on hingamine, siis on juba küpse. Tavaliselt enne seda kaob nägemine.

On juhuseid, kus inimene hakkab siiski tervenema ja funktsioonid tulevad tasapisi tagasi, nägemine taastub, (osaline)halvatus hakkab järgi andma ja lõpuks hakkab resoluutselt nõudma keppi ja keeksi.

Sellest kõigest ei saa järeldada, et kui on kõva kepimees, on tervis kindlasti väga hea. Ma olen isegi käinud mitmete noorte inimeste matustel, kes ise olid peaaegu viimase hetkeni lausa pataloogilised kiimakuked. Vähk, südamerike ja muud sellised võivad võtta päris kiiresti.

Okei, ma ei aja enam offtopicut.

anne51 - 07.02.2008 kell 15:50

Tsitaat:
Algne postitaja: Enika
Arvuta välja.
Eestlaste keskmine eluiga jagada kahega... Saad keskea!
Kuna keskmise eluea viivad alla noored, kes joovad ja sõidavad ennast surnuks, siis ehk ei maksaks sellest lähtuda.
Arvan, et enne 45. eluaastat ei saa keskeast rääkida.
Sõna "vanur" on nii kole, et seda ei kasuta ma üldse. Kui, siis ehk 90-100-aastaste puhul.

susanna - 07.02.2008 kell 15:51

plaanin keskikka jõuda alles siis, kui jalg enam ei astu.
nii, et tabel tuleb üle vaadata.
muidugi see on inimese enda teha ja suhtumine loeb ka midagi.

officer - 07.02.2008 kell 16:12

Tsitaat:
Algne postitaja: habe

Aga teie mõttekäik mulle meeldib!

...ahh et provotseerid siin raffast ütlema: "ohh sa ni kobe"..."pole sa vana veel midagi" ....... "mulle just sellised meeldivad"......"ma keppinud isegi 100 aastasega"...etc. etc.?

habe - 07.02.2008 kell 16:30

Noh isegi kui vale, ikkagi ilus ju kuulata...

moonlight - 07.02.2008 kell 18:32

Kui inimeludest surnud aastad lahutada, siis...
Olen alles poisike, ning keskeani aega veel sitaks.
Et andke mulle andeks.
Samas olen järele mõelnud Pipi sõnade üle, et..ärge saage must valesti aru, kui ma ühe mehe komme edaspidi eiran ja provokatsioonidele ei allu, sest mõistan ju isegi, kui inetu seee lugeda on. Las too totrus heietab terviseks edaspidi,,, sest ma olen veendunud, et te juba teate, et ma vastuseid leiaks, isegi ilma et välja vahepeal logima peaks aga....

Ühtlasi vabandan Rosita, Ullikese ja tiivitaavi ees (Skinn mõistab mind ehk vabandamatagi.)

habe - 07.02.2008 kell 20:11

Et siis päris ei sobinud see eelnev skeem?
Tegelt mulle ka mitte, ausõna

Teen uue pakkumise:
0-15 lapseiga
16-30 noorus
31-45 küpsiga
46-60 keskiga
61-75 kuldne keskiga
76-90 seenioriga
91-........ vaariga?

freelancer - 07.02.2008 kell 20:20

Habe ma täitsa sinuga nõus-kuid....
Sa unustasid et naistele see ilmselt ei istu.

rosita - 07.02.2008 kell 20:21

Just, naised hakkavad alates kolmekümnest uuesti noorenema.

officer - 07.02.2008 kell 20:22

Ta ei unustanud midagi ära,ta provotseerib jälle......ntx 31-45 noorus?

freelancer - 07.02.2008 kell 20:23

Ma jälle kuulnud ,et esimesed vananemise tundemärgid pidavat tulema peale kahenädalast mulla all viibimist.

See nagu vastuseks Rositale

sales - 07.02.2008 kell 21:11

haakub ka meie kandi rahvapärimusega, et naine on siis vana elik tarvitamiskõlbmatu, kui jõulukuuske tooma minnes metsa ära kaotad ja järgmisel jaanipäeval üles leiad... ja leto svet pidi seejuures määrav olema

habe - 08.02.2008 kell 08:32

Tsitaat:
Algne postitaja: officer
Ta ei unustanud midagi ära,ta provotseerib jälle......ntx 31-45 noorus?

Nõtkudes Offi alusetute ja räigete süüdistuste koorma all olen sunnitud oma viimast pakkumist täiendavalt selgitama:
Kogu jutt käsitleb siis inimesi, kelle ealine arengu (eeldatavalt) toimub stabiilselt.
Kuna naistel (erinevalt meestest ja autodest) on elu orgaaniliselt seotud Kuu ja kõige sellega seonduvaga, on nende ealine arend ilmselt pisut teisene:
Vanus kasvab kuni hilispuberteedi lõpuni (max30).Sealt edasi kuni teatud sündmuseni mille nimi algas kl-iga(edasi ei mäleta) toimub vanuse kasv koos noore kuuga ja selle taandareng seoses vana kuuga, nii et asi kokkuvõttes nullis seisab.
Peale nimetatud sündmust jätkub ealine areng poolelijäänud kohalt, s.o. max 30. eluaastalt.
See on ju elementaarne, Watson!

Mis lenduritesse ja muudesse tiivalehvitajatesse puutub, siis nende ealine areng on seotud relatiivsusteooriaga, mida ma siinkohal lahtiseletama ei hakkaks. Kuna aga tegemist on relatiivsusega, siis võib sealt alati mida tahes oodata...

officer - 08.02.2008 kell 09:02

tnx,aga ma kannaks hea meelega rauga tiitlit ...... las reletiivsusteooria ja maa külgetõmbejõu vastastikuse koosmõju üle arutab siinne lemmik ja viphaige

Andrew - 08.02.2008 kell 09:41

Kännud läksid karvupidi kokku.

officer - 08.02.2008 kell 09:50

to andrew: misss assjja??? lolliks läind väää,mine arene palun veel....

Radikaal - 08.02.2008 kell 10:18

Hea,et foorumid on olemas! Leiab tarkust ja teadmisi ja lohutust ka ... Aga tõsiasi,et paljud märkavad-loodavad noorust lõppevat ja keskiga algavat kusagil 40 kandis,seletab paljusid ilminguid:EBAKÜPSED ei saagi vastutustundlikult käituda! Ei perekonnas,ei maanteel,ei lapsevanemana,ei tööl ... Minu kaastunne!

hallhiir - 08.02.2008 kell 15:26

mina igatahes tundsin end juba 25-selt keskealisena. ja tegelt praegune ühiskond soosibki ju seda...kõik asjad ja üritused jne, mis on mõeldud noortele, on ju mõeldud tegelikult lausa lastele-kuni 18 aastastele. ja kui ongi mingisugune vanuse alammäära piirang, siis tegelikult on seal ju vaikimisi ka vanuse ülemäära piirang olemas, ja see on umbes 25-30.
nii et -elagu kolmekümnendates aastates keskealised

rosita - 08.02.2008 kell 15:56

Sa hallhiir, võid olla ka 18, aga kui sa mõtled nagu keskealine, siis sa sellisena ka ennast tunned ja teistele välja paistad.
Mina oma 40 aasta juures küll end keskealisena ei tunne .Elu on tunduvalt värvilisem kui kolmekümneselt.

susanna - 08.02.2008 kell 16:01

arvasin, et kui 4 ette tuli, et saabub maailmalõpp, mis tegelikult on jumalast vale suhtumine.
mind ei häiri noored, tantsin nendega kõrvuti ja ei mõtle üldse, kas sobin sinna või mitte.
ükskord on ka nemad selles vanuses, nii, et elu tuleb võtta sellisena nagu ta on.
näen asju hoopis selgemapiiriliselt ja elu alles algab.(see pole tühjagi ainult vanarahva sõnakõlks, aru saab alles siis, kui ise sealmaal oled)

Andrew - 08.02.2008 kell 16:05

Me peletasime viimane kord noored tantsuplatsilt ära, keskiga tahtis möllata.

skingirl - 08.02.2008 kell 16:20

huvitav mina ei tunne ennast küll nii vanana, ma tunnen ennast hästi nii,et võtke mind nagu pubekat

sales - 08.02.2008 kell 17:42

Eh, mehed! Sättigu me siin seda vanuseskaalat oma iskliku ego rahuldamiseks kuis tahame, siiski tundub mulle mu vanaisa kahendsüsteem - poisike ja täismees - kõige õigem
seejuures see esimene ei olnud sugugi nii positiivne hinnang, kui siin kõlab...

skingirl - 08.02.2008 kell 17:55

sel juhul sobivad mulle posikesed ja vanemad daamid

Andrew - 08.02.2008 kell 17:58

Skin, meil Tartu juures Hellenurmes on vanadekodus majatäis sulle sobivaid daamid. Poisikestega = kitsas.