Board logo

Mida teha võlglasega?
Otsija - 21.05.2005 kell 23:58

Inimene on mulle raha võlgu. Mis talle mõjuks, et ta hakkaks raha tagastama?

kontorihiir - 22.05.2005 kell 00:27

kandid kaela mis muud

Kayleigh´n I - 22.05.2005 kell 00:30

Kes ta sulle on? Sugulane, sõber, äropartner, juhututtav?
Palju ta võlgu on? Pisisumma, tuhandeid?
Kuidas teile oli kokku lepitud tagasimaksmine? Osadena või kõik korraga teatud kuupäevaks?
Kas maksetähtaeg on möödas?
Mis ta toob vabanduseks, et raha ei ole makstud või tahad sa ennetähtaegselt seda tagasi?

Enne oleks ikka taustainfi kah vaja, et aidata sind.

Keegi siin võib ju soovitada, et mine kantidega kohale- kas läheksid venna ukse taha kolistama?

kontorihiir - 22.05.2005 kell 00:39

ikka kandid muidugi muud võimalust ju pole, eksole?
või siiski...lähed ja palud laenu....temalt...
aga kui oma vend...no siis tuleb andestada ja unustada

Herr - 22.05.2005 kell 04:07

Tuleb otsida üks suur metalltünn, võlglane sinna sisse panna ja siis mingi nuiaga iga 20 sekundi tagant vastu tünni üks mats anda (kui tahab välja ronida, siis ka talle). See on järeleproovitud meetod. Töötas hästi.

Vanapaks - 22.05.2005 kell 04:11

Kui oli nii palju raha, et laenata.....
Küllap on siis nii palju ka aega, et oodata.

meryli - 22.05.2005 kell 06:57

Kui tahad, et teatud söeber/tuttav ei tuleks enam kylla-siis laena talle raha.-nagu näha...toimib

eero - 22.05.2005 kell 07:36

Mulle oli ka üks sõber võlgu päris suure summa. Mina kasutasin seda varianti et võtsin kaks suuremat sõpra kaasa ja tegime laenulepingu millele ta varem polnud nõus alla kirjutama. Panime summa kirja ja kuupäeva ka ja 1päev enne tähtaega oli ta rahaga kohal. Varem muudkui kurtis et pole raha ja pole.

susanna - 22.05.2005 kell 09:07

tundub, et sulle tehti külma
ja ei olnud siis sõber, kes laenas, aga tagasi ei taha anda
aga kuidas tagasi saada...ehk aitaks veelkordne rääkimine

Mamba - 22.05.2005 kell 16:12

Alati on nii et enne kui võlga annad tuleb mehele selgeks teha millised on erinevad võimalused temalt raha kätte saamiseks kui juhtub et ta ei suuda tähtajaks maksta, keegi ei taha riskida oma vara ja perega, eriti kui on läinud suhteliselt kaua aega et kõike seda saavutada, see kõik paneb mõtlema kuidas kasutada võõrast raha ja tänu sellele ei ole mul kunagi olnud probleeme et laenatud raha tagasi ei saa.
Aga ma ei ole kuri, kui tõesti on probleeme ja rasked ajad siis ma saan sellest aru, saab ka osade kaupa, eest ära jooksmine on kõige hullem mida võlglane omale teha võib, teeb asja ainult hullemaks ja sellisel juhul kõiki osapooli rahuldavat kokkulepet ei sünni

Hilikas - 22.05.2005 kell 22:14

Tsitaat:
Algne postitaja: eero
Mulle oli ka üks sõber võlgu päris suure summa. Mina kasutasin seda varianti et võtsin kaks suuremat sõpra kaasa ja tegime laenulepingu millele ta varem polnud nõus alla kirjutama. Panime summa kirja ja kuupäeva ka ja 1päev enne tähtaega oli ta rahaga kohal. Varem muudkui kurtis et pole raha ja pole.

mina tegin sama moodi ja mõjus ka

freelancer - 22.05.2005 kell 22:47

Eero lahendus on õige ja tulus.
Kontorihiire lahendus on viimane lahendus.mitte kantide pärast vaid selleks ,et nende taks on 50% tavaliselt.

anahid - 22.05.2005 kell 22:49

Tsitaat:
Algne postitaja: Mamba
Alati on nii et enne kui võlga annad tuleb mehele selgeks teha millised on erinevad võimalused temalt raha kätte saamiseks kui juhtub et ta ei suuda tähtajaks maksta

aga kui annad naisele võlga, siis lähed ka kappidega kohale või....naiskappidega...
kellel on hästi pikad punased küüned?

kontorihiir - 23.05.2005 kell 07:34

Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer
Eero lahendus on õige ja tulus.
Kontorihiire lahendus on viimane lahendus.mitte kantide pärast vaid selleks ,et nende taks on 50% tavaliselt.

eh, no minu kandid olid pakutud naljaga pooleks....
pärast oled veel ise neile võlgu..
eero lahendus on bro...aga kõigil pole neid suuremaid sõpru lihtsalt kuskilt leida

Vanapaks - 23.05.2005 kell 07:54

Sellest kantidega jahmerdamisest soovitaks üldjuhul hoiduda. Kui selles maailma osas ei orienteeru, siis võib sellest üks suur reha peale astumine välja tulla. Lõpuks maksad peale, kui ludri oled.
Kui miskit paberit ka asja kohta on, siis võib ka inkassofirmadega ühendust võtta. Need sellised vähe leebemad ja seadusekuulekamad tegelased. Protsendid ka väiksemad.
Aga üldjuhul- rääkida, rääkida ja veelkord rääkida. Ja rääkimist tuleks alustada ikka enne tärmini kukkumist, mitte siis, kui asi lootusetult hapu. Tüütu sihikindlus viib enamikel kordadel tulemuseni. Ähvardamisest tuleks vähemalt esialgu hoiduda. Tekitab lihtsalt lolli jonnimomendi juurde tihtipeale.
Asjaosalisi ja -olusid tundmata ei oska nagu midagi asjalikku peale üldteooria soovitada.

Andrew - 23.05.2005 kell 19:49

Kui annad laenu, siis vormista see ka vastavalt. Kui inimene solvub, et temalt allkirja nõutakse lepingule, siis pole ta seda laenu väärt. Annad niisama inimesele 50 tonni pooleks aastaks ja siis tõesta pärast, et need asjad nii olid. Väga hea tuttav on muidugi teine asi. Merylil kah õigus.

pointer - 23.05.2005 kell 22:55

Peaks ka vist hakkama sama taktikat kasutama...:S

Need järgmine nädal ja homme jne lubadused ajavad pehmelt öeldes sita keema...

Märtsi kuust alates on homme ja ülehomme ja järgmine esmaspäev käimas....

li-li - 24.05.2005 kell 05:01

ka mina pidin võlgnikule suurte sõpradega hoovi sõitma
aga olen näinud varianti, kus lehes on teatatud täis nimega, et ole kena ja maxa võlg ära.......äkki mõjub see kah

liisbeth - 24.05.2005 kell 16:33

mulle ollakse ka praegu suht koht suur summa võlgu. esialgu veel "kõige suuemate sõpradega" talle külla sõitnud ei ole. küll aga ütesin, et uurisin asja ning et kohtus lähevad tõendina, et ta mult raha on laenanud käiku ka need sms-id millega ta raha küsis ja kus tagasi maksta lubas. kuna mul on päris palju tuttavaid tööl kohtus ja maksupolitseis, siis on lähipäevadel mehikesel oodata ka kõnet " tere, olen kohtutäitur o.l tartu maakohtust. teie vastu on algatatud.... jne" eks näis kuidas tüüp sellele reageerib. kui muud mitte, siis saab tema verest välja löömise üle vähemalt hea suutäie naerda. praegu on lihtsalt tore kellegi peale oma paha tuju aegajalt välja karjuda. aga noh, kui see kõne maakohtust ka ei aita, siis tuleb vist ikka ürgmehe kombed taasasutusele võtta ja jõuga summa sisse nõuda.

Hera - 25.05.2005 kell 14:37

Ma ei saa aru, milleks sellised vägevad stsenaariumid. Palju lihtsam variant oleks dokumentaalne tõestus raha andmise hetkest, kõik edaspidised probleemid jääksid koheselt ära. Seda lugedes tulid silme ette need naiivikud, kes mustlaseeidele needuse mahavõtmise eest tohutuid käsirahasid maksid ning pärast nuttu löristasid. Kui oma rahadega nii usaldavalt ringi käiakse, siis pole ka põhjust praegu võla mittekättesaamise pärast nutta. Teise võib ju sandiks peksta, kuid tegelikult ollakse antud olukorra tekkimises ise süüdi.

Mamba - 25.05.2005 kell 20:29

Tsitaat:
Algne postitaja: anahid
aga kui annad naisele võlga, siis lähed ka kappidega kohale või....naiskappidega...
kellel on hästi pikad punased küüned?

Heee.....mina pole pidanud kunagi ühelegi naisele võlga andma, noh mingid väiksed summad nipet näpet, võib ju niisama ka anda, eriti kui tüdruk on nii armas
Aga praktika on näidanud seda, asjalikud naised kes ajavad ise asju, tegelevad mingi äriga, tunnen paljusid aga keegi neist ei riski liialt ja vot siin tulebgi vahe mehe ja naise äriloogikal, mees on valmis minema täispangale ja võib lihtsalt läbi põleda, naised ei julge, nad on tagasihoidlikumad ja kõik mis nad on saavutanud seda nad ka hoiavad ja pole valmis seda kiire edu nimel loovutama.

sissy84 - 27.05.2005 kell 13:14

tean yhte juttu,et yx andis raha võlgu nii,et ei teinud lepingut ja summa oli ikka kymnetes tuhandetes ja see kellele anti see hakkas maksetähtpäeval blokkima,et antax kuu juurde ja siis kui teine aeg kätte jõudis siis oli telefon ka väljas...lõpux leiti vend ylesse kodutänavalt,tõmmati autosse viidi metsa,seoti köis käte kylge..uputati natuke sohu ja siis kui juba suuni jõudis asi siisvend muudkui palus,kisendas ja isegi lubas raha 3päevaga leida...kusjuures maxis ka ära...ju laenas mujalt.Ju need kandid olid karmid.

ZyOn - 27.05.2005 kell 13:43

Igasugune kantide teema unustage kohe ära, pärast olete ise sellise jama sees kust ei pruugi enam lihtsalt välja rabeleda. Kas siis nende kantide endi poolt või kui see inimene lihtsalt politseisse pöördub.

ratatosk - 27.05.2005 kell 13:58

Kantidega ei minda kohe raha nõudma. Kõigepealt minnakse rääkima ja siis lepingut vormistama. Viisakas maailmas käivad asjad viisakalt. Ja kui leping on olemas, alles siis viiakse enda hauda kaevama.

Ja vaatamata sellele ühinen ZyOn-i soovitusega, et kantidega ei maksa jändama hakata, enamasti ei teata väga täpselt, kuidas selliseid asju aetakse ja siis on jama tõesti rohkem kui rubla eest.

ZyOn - 27.05.2005 kell 14:47

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=175009
http://www.ekspress.ee/viewdoc/110F5842CB816E32C225700B004286CC

Paar harivat artiklit nendele, kes mõtlevad, et kandid ja omakohu see õige viis asju ajada on ja see paberilipakas ei loe sul midagi kui sa seda just notari juures ära ei kinnita.

ratatosk - 27.05.2005 kell 14:59

Sa ei kujuta ettegi, kui palju meil tsiviilkohtu süsteemis üks paberilipakas loeb.

liisbeth - 27.05.2005 kell 20:35

mina nüüd läksin ka sinna kanti, et tegin asjad paberile ja praegu nõuan allkirju. ehki, kui asi kohtusse jõuab, siis lendaks võlguolija vist kinni, sest tal niigi jamasid kaelas.

Mamba - 27.05.2005 kell 21:29

Irv....üks väike õpetlik lugu mida ma nägin just eile pealt, poisu võttis võlgu 5000, noh pole summa ega midagi aga jutt oli et kuu ajaga maksab tagasi ja 10% peale sest keegi pole jõuluvana, heh ja tähtaeg sai täis juba mitu nädalat tagasi ja mindi kohale sellise huvitava pakkumisega et kas raha või peks, kuna peksa ei tahtnud saada ja raha polnud läks jälle auto, kedagi ei huvita mingi nutt ja hala, kui mees julgeb laenu võtta siis peab ka julgema vastutada
Tema võttis riski ja oli teadlik tagajärgedest, ärge laske sellistel vendadel endale pähe istuda.
Nii et mina igatahes mingite võlajooksikute ninnunännut homsest päevast uskuma ei jääks teie asemel ja pabereid ei määriks kui on olemas palju tõhusamad vahendid.

ratatosk - 28.05.2005 kell 14:39

Ja kui ka võlgnikul on tõhusad vahendid, siis lõpeb asi väljapressimise või röövimise süüdistusega võlausaldaja jaoks. Pole nagu ka ülearu roosiline väljavaade.

liisbeth - 28.05.2005 kell 15:51

nooh, auto koos võtmete ja kindlustusega konfiskeerimise peale olen ka mõelnud. tähtajatu volitus on mul sellele masinale niiehknaa.....

Mamba - 28.05.2005 kell 17:48

Tsitaat:
Algne postitaja: ratatosk
Ja kui ka võlgnikul on tõhusad vahendid, siis lõpeb asi väljapressimise või röövimise süüdistusega võlausaldaja jaoks. Pole nagu ka ülearu roosiline väljavaade.

MEGAIRV...............noh eks igaüks ise teab, oleneb muidugi kes on võlausaldaja ja kes on laenu võtja.
Kui oled mees kes laseb endale pähe istuda ja raha on tõesti nii ropult käes et saad endale mõtetut raiskamist lubada siis võib ju tagastamatut laenu anda, meil pole lihtsalt nii kombeks ja võlgnikul on igatahes parem oma probleemid valutult lahendada kui hakata oma joru ajama.

Aurelius - 30.05.2005 kell 18:00

Kui ise kant ei ole ja lepingut pole, jääb üle tüütamise variant. Ma ise pole muidugi kõige õigem seda ütlema.

dsikibriki - 02.06.2005 kell 16:45

kle heliista võlglasele ja ütle et sul kohe raha vaja, et mingi arve vajab maksmist ja mine peale helistamist ukse taha ja liimi superatakiga võlgase uksele silt (nimi) maksa oma võlg ära, või siin elab võlguvõtja

stimpy - 02.07.2005 kell 01:12

salliise - 02.07.2005 kell 08:30

Apseluutselt parim vahend on mitte laenata, omadest kogemustest. Mõni senini võlgu.
Tuleb järjekindel olla ja sama moodi pinda käia nagu mõni laenuküsija sind kiusab.

unistaja - 18.08.2005 kell 14:15

Mul ka omast lollusest selline mure tekkinud. Aga sai inimest usaldatud (mida enam ei tee, eriti raha koha pealt) ning nüüd on ta endale õiguse võtnud minu võla tagasisaamise küsimise kohta öelda mulle, et ta veel vaatab, kas ta maksab mulle üldse tagasi. Tekibki küsimus, et kas muidu pangaväljavõtteid saab kuidagi ametlikult ära kasutatud, et võlga kätte saada või ei loe see midagi? Sest kõik, mis sai võlga antud, käis internetipanga kaudu.

hannes63 - 18.08.2005 kell 16:57

On kaks võimalust: nõuda oma võlg ükskõik milliste vahenditega välja võlgnikult ning samas ka õppida oma vigadest ja edaspidi mitte enam raha välja laenata.

Titaan - 24.09.2005 kell 17:51

kui ta juba ikke pikemat aega volgu ja ise kah ei anna endast märku ja pole huvitatud tagasi maxmisest siis soidax sopradega kylla,ex endalgi on volgadega probleeme old a alati on voimalik kokku leppida inimestega selles suhtes,aga olen ikke yritanud oigel ajal ära maxta voi siis teavitanud inimest

Godfather - 24.09.2005 kell 19:13

kui võlgnik ärkab hommikul ülesse ja näeb, et hobuse pea on voodis siis küll tekib tal isu oma finantsasjad korda ajada

Epukas - 24.09.2005 kell 20:09

Tsitaat:
Algne postitaja: Godfather
kui võlgnik ärkab hommikul ülesse ja näeb, et hobuse pea on voodis siis küll tekib tal isu oma finantsasjad korda ajada

Irw. See oli stseen, mille pärast minul jäi esialgu see raamat pooleli.. hiljem aga võtsin raamatu uuesti käsile
Võlast.. kõik oleneb summa suurusest ja summa ajutisest omanikust..

unistaja - 24.09.2005 kell 23:43

Epukas - võlg on võlg!!!!!

Mul soovitati võlg maha müüa! Juba vaikselt kaalusin ka seda asja, aga õnneks hakati juba maksma. Öeldi küll, et jäta asi sinnapaika, aga kuidas ma jätan - inimene võtab kergekäeliselt võlgu, siis hakaku maksma ka. Ei ole ikka nii, et ollakse tervele ilmale võlgu ja ei kavatsetagi maksta ning pealekauba mängid veel ülbet ka. Keegi peab ju tiibu kärpima. Aga kui ükskord võlausaldaja sul ukse taga on, mis siis teed?

miranda - 25.09.2005 kell 09:40

Variant on ka vee selline, et uuri välja, kellele ta veel võlgu on, ja siis ütle talle, et kui võlga ära ei maksa, siis lähed räägid teistele, kellelt ta laenanud on, et said oma papi ta käest kätte Siis ta äkki hirmust, et teised ka nõudma tulevad, maksabki ära sulle

Mamba - 25.09.2005 kell 23:38

Tsitaat:
Algne postitaja: Godfather

Irv...no see peab suur võlg olema kui juba hobuseid ohverdama hakatakse, palju naljakam on ju sama võlgniku koera või kassi ribad padja alla poetada.......kõvasti odavam ka

Andrew - 26.09.2005 kell 20:19

Nali naljaks, kuid kantidega asju ajada on iseenda ruineerimine. Siin vastuste seas on palju häid nõuandeid, kuidas käituda.
Tsingis khaani mõttetera- kui teed,ära karda, kui kardad, ära tee.

Alfaromeo - 27.09.2005 kell 10:43

Mõistlik on see raha korstnasse kanda ja enam kunagi kellelegi lihtsalt mitte võlgu anda.

durden - 15.10.2005 kell 14:34

ei ole muidu väga vägivaldne inimene aga olen proovinud nii hea kui halvaga ja mis seal salata - halb mõjub paremini.

1. nõuanne - ära raiska energiat, resursse pideva meeldetuletamise peale. kui ise ükskord sellise tegevuse kulud kokku lõin (tel. arve, kaotatud aeg jne) siis tuli välja, et raiskan sama palju raha varsti kui võlgnik mulle maksma peaks

2. nõuanne - ära ähvarda. sellest kasvab välja vaen, kus üks ähvardab ühte ja teine teist lahenduseni ikka ei jõua.

kui pole ikka lubadustest kinni peetud, siis üks füüsiline noomitus ja kokku leppida uus tähtaeg. kui ka siis miskit ei juhtu (reeglina juhtub) siis uus noomitus.

ah jaa... äri valdkonnas olen saatnud ühele firma juhatajale koju hoiupõrsa kirjaga "Hakkame OÜ .....-le arve tasumiseks raha koguma". toimis juba hästi

unistaja - 16.10.2005 kell 01:56

Tsitaat:
Algne postitaja: durden
ah jaa... äri valdkonnas olen saatnud ühele firma juhatajale koju hoiupõrsa kirjaga "Hakkame OÜ .....-le arve tasumiseks raha koguma". toimis juba hästi

Vot selle peale ei tulnudki! Saab ka tavaelus selge vihje antud!

Otsija - 03.12.2005 kell 22:35

hea soovitus

roswell23 - 04.12.2005 kell 21:07

mul sama probleem, et üks isik võttis võlgu ja pettis välja mult 10tonni või isegi rohkem, ei jõua enam kokkku lugeda. lubas kõik ära maksta, a venitas kõvasti. siis sai pakutud talle varianti, et maksa nädala jooksul 3tonni ära ja unustan ülejäänud võla (no mul oli kiirelt seda summat vaja). lubas, läksin siis tartusse järgi, tema tingimuseks oli, et tuleksin ise järgi, ja kui jõudsin kohale, siis oli telefon välja lülitatud ja teda kätte ei saanud. kui õhtul netis kätte sain, siis sain ka sõimu ja solvangute osaliseks. paari päeva pärast saatis sms-i et maksab 1.septembril, a kus sa nüüd.... kui siis ähvardasin, et müün võla maha või saadan kandid peale, siis ütles, et palun väga. tema ei karda haiglasse sattumist ja mõna aja pärast tullakse siis minu ukse taha ja murtakse paar luud heal korral. ja mida ma peaks siis tegema? kantideks oleksid oma rahvas, kes mulle midagi ei tee, see on kindlaks tehtud. a hilisemat külaskäiku oma ukse taha ka ei taha. võlgnik oli kaval, enamiku rahast võttis sulana, pangaülekanded võidakse ju mitte arvestada, proovi sa tõestada, et need olid välja petetud või võlga antud. a see võlgnik peidab end, muudab tel.numbreid, elukohti, töökohti, jne. mis variandid mul on raha kätte saamiseks? ei tahaks seda unustada ka....

freelancer - 04.12.2005 kell 21:30

Kui ikka inimene ei taha mõista,et tema poolt omastatud raha on teenitud palehigis ja korduvatele meenutustele kiuste ei soovi seda teha siis TULEB kasutada mitteleebeid meetodeid(oma kogemus).Kahju et töötasu nii kõrge on kuid see-eest mõjub kindlasti.Kõik sõltub muidugi summast mis vaja kätte saada.

jaanely - 05.12.2005 kell 20:33

ehh mulle on ka paar inimest paris kena summa volgu, ja ega ma enam loodagi,et seda raha naen. tootan parem taie tambiga edasi ja teenin aga uut juurde. paljas raakime ja palumine vist uldjuhul ei aita. aga mond sedasusekuulelikku ja viisakat abi ka ei oska soovitada. ise annaks sinised silmad ja valutavad kondid neile rajakatele,aga oskavad eest ara hoida.

Pioneer - 06.12.2005 kell 11:33

Kui ma olen andnud võlgu, siis psühholoogiliselt olen valmis selleks et ma ei näe seda raha enam kunagi... sest elu on õpetanud.. tegemist on olnud ka vaid inimestega keda väga hästi tunnen ja nii olengi pidanud korstnasse kirjutama õnneks vaid väiksed - paari tuhandesed laenud.. mind nad vaesemaks ei tee ja jäägu see laenaja südametunnistusele.. kui ta arvab et see on meie tutvuse rikkumise vääriline..

sinitaevas - 06.12.2005 kell 16:13

Ma olen ka raha võlgu. Aga eelmine aasta oli sama inimene mulle võlgu ja maksis seda jupitades pool aastat, nüüd jupitan tagasi...

cheops - 07.12.2005 kell 11:52

Mina olen õppinud laenuandmisest üht: ära anna laenu!
Kui positiivsema nurga alt vaadata, siis niikaua kui ta võlgu on, rohkem laenama ta ei tule.

marga22 - 07.12.2005 kell 12:39

Eks kõik oleneb sinu enda suhetest selle inimesega ja summast mis ta sulle võlgu on. Mingi tühise summa pärast pole küll mõtet pingutama hakata, eriti kui on tegu tuttava inimesega, aga võõra inimesega ja suurema summa puhul peaksid küll kõrvalist abi otsima.