Board logo

Multikultuursus
anne51 - 25.10.2006 kell 12:19

Minu arvates on multikultuursuse ideoloogia sügavalt ekslik ja läinud Lääne-Euroopale kalliks maksma. Kõik need moslemite hordid, kes seal nüüd laiutavad, on nii tõsiseks probleemiks saamas, et tänahommikuses "Terevisioonis" ennustas A.Hvostov, et 20 aasta pärast algab Euroopa põlisrahvuste põgenemine nende eest siia idaaladele. See olevat Eesti Nokia ... koguni. Sellest mõttekäigust ei saa ma aru. Kas teie saate?
Üha rohkem maid kaalub viisapiirangute taaskehtestamist ja ma loodan, et Lääne-Euroopas leitakse lahendus moslemiprobleemile ja et meile ei hakka saabuma ei moslemeid ega ka Lääne-Euroopa põlisrahvusi. Ma kardan massilist sisserännet. Kui üksikisik tahab tulla, esitagu vastav taotlus sooviga assimileeruda.
Mida teie arvate?

skingirl - 25.10.2006 kell 12:35

anne51, ära karda 20 aastat meie eksitents ei kesta, algamas on kohutavad katastroofid, kes ellu jääb sel on vedan, need neegriposid ja kaltsupead vaevalt suudavad siinse kliimaga harjuda, loogis et meie põhjamaades on pigisid ja erinevadi rahvuseid elama asund, neid on vaid käputäis võrreldes soojemate aladega, soojus ning palk on see mis neid ahve tõmbab!

Kayleigh´n I - 25.10.2006 kell 12:35

Lõpuks oleme me ikka kõik üks. See, et piire kinni panema hakkame, ei tähenda ju veel, et omavahel rahvas ei sigineks.
Samas, Rootsis ja Saksamaal on palju probleeme seetõttu, et avasid piirid "hädasolijatele".

Mina ei karda massilist sisserännet. Neil ei ole siin eriti midagi teha. Eestlased ja venelased siin ise piisavalt tarmukad, et äri edendada ja ringi sebida. Rootsis nt said tsurkad võimu äritegevuses pealinnas, kuna rootslane ise nii hea elu peal, et teda suurt ei koti.
Saksas .. noh .. saksas sai sel ajal ka ilma töötamiseta sotsiaaltoetustest lõdvalt elada.

dilbert - 25.10.2006 kell 12:38

Mis siin esitada? Peale EL-iga liitumist võiba iga liidus kodakondust omav tegelane siia suht vabalt elama asuda, kaasaarvatud kõik moslemid ja muud vähemusteks peetavad tegelased. Ja niikaua, kui me seal liidus oleme ei saa me ka mingeid piiranguid kehtestada. Vastasel juhul oleksime kohe austet kaasliikmete silmis eraklikud tõusikud
Seega, Anne, osta aga enda ümbruskonna maad kokku ja ära lase sinna ühelgi kahtlasel tegelasel elama asuda.

Sybill - 25.10.2006 kell 12:40

maailm muutuks oluliselt igavamaks

dilbert - 25.10.2006 kell 12:41

Miks igavamaks?

Sybill - 25.10.2006 kell 12:42

segunedes kaob eripära

dilbert - 25.10.2006 kell 12:43

Või siis hakatakse seda just otsima ja järjest rohkem tähele panema

kontorihiir - 25.10.2006 kell 12:51

mina jälle ei saa aru sellest, milleks on Türgil vaja trügida EL-i?
kuigi selles osas olen skinniga nõus, et vaevalt nad siia külma kätte eriti tahavad tulla....
lootus jääb ka sellele, et meie armsad poliitikud ikka näevad, mis mujal maailmas sünnib....ei lähe see võõramaalste integreerumine sugugi nii libedalt...iga väiksemgi vääratus saab poliitilise või lausa rassistliku alatooni ja sellega peab olema superettevaatlik....
kuid ma usun, anne51, et paanikaks pole põhjust, vähemalt praegu

anne51 - 25.10.2006 kell 12:58

Üks asi on inimeste eraldi ränne üksikisiku tasandil. Ajalugu näitab, et ikka on mujal elatud. See pole minu arvates multikultuursus. Minule on ebameeldiv ideoloogia, mis ütleb, et rännake aga välja ja nõudke uues kohas oma rühmahuve ja etnilisi huve. Nagu eilsetes uudistes Putin kuulutas.
Kui tõesti tuleks Lääne-Euroopast meile hulgim rahvast, kes assimileeruksid kiiresti, siis võib see ju Eesti Nokia olla, aga alandav on mõelda, et me enne ja ise oma Nokiani ei jõua. Hvostov halvustas eestlasi.

skingirl - 25.10.2006 kell 12:59

ma arvan, et anne51 reaalsem on see, et iga aasta võib tulla selline purgaa nagu üks talv meil pärnus aint kogu lääne kallas upub ja siia kus on ohtlik elada ei tule keegi

jenix - 25.10.2006 kell 13:29

ega need värvilised ja sulelised tulematta ei jää, euroliit ja valitsus juba aitavad sellele kaasa ja need pigid on hea kohanemisvõimega, neile selline kliima ei loe nagu meil on. aga moslemite sisserännet on kah raske peatada, nad ju on juba otsapidi meil sees.

dilbert - 25.10.2006 kell 13:36

Tsitaat:
Algne postitaja: kontorihiir
kuigi selles osas olen skinniga nõus, et vaevalt nad siia külma kätte eriti tahavad tulla....

Mis külma kätte? Vähemalt 1/3 euroopa rahvastikust elab samasuguses või isegi külmemas kliimas, kui meie. See küll probleem pole. Pigem on siiamaani takistuseks olnud (vähemalt vaesemate/laisemate sisserändajate jaoks) ebapiisavad ja suht ebastabiilsed sotsiaalsed tagatised. Rootsi ja mujale saab ju ka abirahast elama minna. Meil see õnneks (või kahjuks) veel võimalik ei ole.

anne51 - 25.10.2006 kell 13:41

Ehk ei olegi nad nii hea kohanemisvõimega. Olen lugenud arvamust, et võõra kultuuri hulgas tunneb inimene ennast halvasti, isegi, kui ta seda otseselt ei tunneta. On arvatud, et Londonis toimunud pommirünnakute taga ei olnud mitte terroristid (nii nagu praegu terrorismi ja terroriste määratletakse), vaid lihtsalt frustratsiooni all kannatavad immigrandid.
"Sõda terrorismiga" - see on üldse üks imelik sõda. Sõdu peetakse inimestega.

dilbert - 25.10.2006 kell 13:48

Terrorismi taga on ka inimesed.

skingirl - 25.10.2006 kell 14:09

Terrorismi taga on targad inimesed!

jenix - 25.10.2006 kell 14:10

terrorism on suhteliselt lai mõiste ja terrorisimiks võib mõista ükskõik millist rünnakut kellegi vastu või türanniat. ja alati selle taga küll targad ei paista olevat.

Sybill - 25.10.2006 kell 14:10

iga moslem jäägu ikka oma süütepudeli juurde

pointer - 25.10.2006 kell 14:24

igal moslemil pole kindlasti mõtetki süütepudeliga jampsida. üldistamine on paha-paha

Sybill - 25.10.2006 kell 14:29

ok pointer
parandan ennast - iga moslem jäägu oma koju.

pointer - 25.10.2006 kell 14:36

valida pon varsti kahe vahel, kas meil on neid vaja või mitte. töökäsi olevat puudu ju...
Kas selle hinnaga neid Eestisse päriselt elama lasta....

Loodus tühja kohta ei salli. Kui meie inimesed otsivad paremt elu lääne-euroopast, siis tuleb keegi asemele.

Lahendust ei ole, EU maadest tulevaid isikuid ei saa me takistada ja ka oma inimestel on sinna vaba võimalus minna. Riik ei tohi liiga rikkaks saada ja elu ja olemine peab siin olema võimalikult sitt

dilbert - 25.10.2006 kell 14:52

Euroopa mõistes võib see ju üks paras saast olla, kuid mõnede endiste NSVL riikide jaoks võib see siiski päris hea koht olla. Palgad nende mõistes suht korralikud ning ka vene keelega saab siin hakkama. Ja nendes riikides on ka ikka päris palju moslemeid.

marvin - 25.10.2006 kell 15:13

Mingeid värvilisi tegelasi meil siia vaja küll pole. Ma ütleks, et euroopa on omalajal ränga vea teinud, et moslemeid ja neegreid aafrikast sinna lasi, samuti ju indialased ja hiinlased. Peab aint lootma, et Eesti immigratsiooni seadus ei nõrgeneks. Muidu kaome üldse ära siit asumaalt, niigi hädas mittekodanikega, kes pärit idapiiri tagant. Mingu sinna, kus on nende juured, seal saavad kodakondsuse, palju õigusi ja ruumi kus elda on palju, punakaru suur ja lai.

Pipilota - 25.10.2006 kell 15:47

ei tahaks oel olla, aga kas eestlased ei ole nii voi teisiti maaratud valjasuremisele? tulevikus ju vahet ei ole, kes meie maal elab - on see siis valge, must voi kollane.
kes sellele vastu vaidleb, tehku midagi - lapsi voi poliitikat. niisama foorumis halamine ei aita eriti kaasa ju.

Lola69 - 25.10.2006 kell 15:53

No nii lihtsalt ei sure ka meie viimse raasuni välja. Seniks läheb aega. Sinnamaani võib aga kogu ilmast saada üks paras puder ja kapsad.

li-li - 25.10.2006 kell 17:39

Nii rahu, kui tsivilisatsiooni tulevik sõltub mõistmisest ja koostööst maailma suurte tsivilisatsioonide poliitiliste, vaimsete ja intellektuaalsete liidrite vahel....kogu see krdi raffusvaheline korraldus on üx hell teema

jenix - 25.10.2006 kell 18:04

ega sellise rahvaste rännaku vastu saa eriti kah rahamaailma vägevad, massid liiguvad ikka kas legaalsel teel või siis ilegaalsel teel.

sheridan - 26.10.2006 kell 10:09

kui üldse keegi siis ikka värvilised hakkavad meie penskarite armeed ülal pidama. vot sellist asjade pärast meil valitus ongi. ma arvan, et nad juba trükivad ilukirjalisi kutseid kusagil: "igal nigrul eestis kodu!" ning "saku blond kutsub", allkirjaks muidugi pudel õlut, aga...

anne51 - 26.10.2006 kell 10:27

Tsitaat:
Algne postitaja: kontorihiir

Küllap nad kasu loodavad nagu meie lootsime. See võib neil ka lõppude lõpiks õnnestuda, seda enam, et Türgi islam ei olevat läänevastane. Olen kuskilt lugenud, et Türgi peaks EL saama sellepärast, et see hajutaks tsivilisatsioonidevahelisi piire ja looks mudeli teiste moslemirahvaste jaoks. No ma ei tea ... , türklased teistele eeskujuks ...
Tänahommikustes uudistes oli, et Prantsusmaal alustasid immigrandid jälle rahutusi - süüdati reisibuss.

Vanapaks - 26.10.2006 kell 11:01

Muidugi, muidugi.... Aeg-ajalt tahaks röökida, et minge õige p***, eurokuked! Ma olen kõike seda haige hülge möla juba kuulnud. Kuidas rahvad integreeruvad ja rahvused kaovad ja sünnib uus, nõukugude inimene, kel töö saab esmaseks eluvajaduseks justkui hingamine. Ainult, et see ei tööta.

/me on rahulikult ksenofoob edasi ja plaanib omas kaasasündind lolluses järjekordse paabeli torni löökehitusel mitte osaleda

anne51 - 26.10.2006 kell 11:17

Jah, vanapaks, mäletame, kuidas Brežnevi ajal viimistleti rahvus- ja keeleteooria, mille järgi keeled ja rahvused sulanduvad üksteisesse.
Muide, EL-s olevat mingi kava, kuidas Eesti ühendada Lätiga ja Leedu Poolaga. Midagi nii haiget on raske uskuda, aga mine tea ... Igatahes on surve väikerahvastele palju suurem, kui oli NSVL ajal.
Kuivõrd erineb üldse globaliseerumispoliitika Marxi ja Lenini maailmarevolutsiooni utoopiast või on see katse vana teooriat uue nime all väikerahvaste alistamiseks kasutusele võtta?

jenix - 26.10.2006 kell 22:41

pole kuulnud küll sellisest ühendamisest muidu, aga huvitav mis sellise riigi nimeks võiks tulla, muidugi pole seal midagi imestada, inimlollustel pole ju piire ja EU peakindluses neid ideede generaatoreid jätkub.

Godfather - 27.10.2006 kell 08:20

Multikulturaalsus on hea seni, kuni see põliskultuuri lämmatama ei hakka, kui see juhtub siis kerkib esile parempoolsus. eelmise sajandi lõpus olie hollandi poliitikas selline mees nagu Pym Fortyn, kes rääkis sisserände vähendamise vajadusest ja põlisrahva kaitsest ning võitis sellega tohutu populaarsuse aga üllatus - üllatus - mees lasti enne valmisi maha.

anne51 - 27.10.2006 kell 11:01

Tsitaat:
Algne postitaja: li-li
Nii rahu, kui tsivilisatsiooni tulevik sõltub mõistmisest ja koostööst maailma suurte tsivilisatsioonide poliitiliste, vaimsete ja intellektuaalsete liidrite vahel....kogu see krdi raffusvaheline korraldus on üx hell teema

Mõistmist ei ole märgata ei suurte ega väikeste vahel. Kõik on vaid võimumängud ja rahaahnus.
8. oktoobril olid Belgias kohalikud valimised ja et tõrjuda flaami iseseisvuslasi (nad tahavad oma riiki), kaasasid sotsialistid moslemitest sisserändajaid. Brüsselis osutus valituks keegi moslem, kes kuulub fašistlikku organisatsiooni, mille eesmärgiks on taastada Türgi impeerium. Nii et kõik vahendid on head ja eesmärk pühitseb abinõud.

li-li - 27.10.2006 kell 13:51

Sajandeid püsinud eri kultuure ei kujunda ikka ümber küll, ühte vormimütsi kandma
kes on need, kes kuskil seda kõike otsustavad? kus nad tulevad?

Luxor - 27.10.2006 kell 17:59

Mina ise elan Inglismaal ja no siin on neid tsurkasi ja murjaneid rohkem kui kyll. Kui Pakistani n@ha tahad siis pole kaugemale vaja minna kui Lutonisse, seal yhel t@naval lastekse valjuh@@ldist nende palvetamist jne... Suur osa neist k@ib mustalt t88l ja siis taotleb riigi k@est lisaks toetust, mida siis maksumaksjad maksavad. Yhekorra sattusin bussi yhe tsurka kampaga, oma 15 last ja 3 naist ja need naised hakkasid siis lastelt peast t@iu otsima, t@iad ja k6ikv6imalik praht loobiti loomulikult p6randale.
Tsurkad (moslemid) ja nende usk, elustiil jne... on valgetest inimestest liiga erinevad seega peaksid nad j@@ma sinna kus nad parit on.

li-li - 27.10.2006 kell 18:07

Tsitaat:
Algne postitaja: Luxor
Tsurkad (moslemid) ja nende usk, elustiil jne... on valgetest inimestest liiga erinevad seega peaksid nad j@@ma sinna kus nad parit on.

absoluutselt poolt

Vanapaks - 28.10.2006 kell 06:59

Multikultuursus on fiktsioon. Rändrottidel ja kultuuril ei ole seost.

Ray - 28.10.2006 kell 12:14

Tsitaat:
Algne postitaja: Godfather
Multikulturaalsus on hea seni, kuni see põliskultuuri lämmatama ei hakka, kui see juhtub siis kerkib esile parempoolsus. eelmise sajandi lõpus olie hollandi poliitikas selline mees nagu Pym Fortyn, kes rääkis sisserände vähendamise vajadusest ja põlisrahva kaitsest ning võitis sellega tohutu populaarsuse aga üllatus - üllatus - mees lasti enne valmisi maha.

EU poliitika on korduvalt otseselt või kaudselt (läbi meedia, pressi) õelnud et rahvusriigid on out ja jäänuk. Raipehaisulised mõrdipõlledega ribinärijad kes omasugustega regulaarselt kogunevad ja omi plaane ajavad, suruvad ikka enda oma.

Neid on liiga palju et isegi puhtteoreetiliselt, sõltumatuid ja mõistlikuid inimesei valimistel valides, saab ikkagi mingi rakise kus mõni suure kongus näoosaga indiviid nõõre tirib.

New World...

Marla - 28.10.2006 kell 18:49

minumeelest on see huvitav, mis prantsusmaal eelmise aasta sügisel aset leidis. ning on teateid, et mingid rüselused taas käimas ?! >>> http://www.postimees.ee/281006/esileht/valisuudised/225688.php?r

----
...aga tegelikult. tahaks olla pigem eelarvamustevaba. et räägin inimesega individuaalselt ja vastustest otsustan, kellega tegu.
jajah. alati ei ole nii võimalik. olen faken idealist. ja teil siin käib vist hoopis teine teema. niiet võiks öelda, et off-topic-sõnavõtt praegu mul.

Pipilota - 29.10.2006 kell 16:11

Tsitaat:
Algne postitaja: Luxor

vaga rassistlik suhtumine. kurp, vaga kurp.

anne51 - 30.10.2006 kell 12:30

Tsitaat:
Algne postitaja: Vanapaks
Multikultuursus on fiktsioon. Rändrottidel ja kultuuril ei ole seost.

Jah, fiktsioon küll, aga need "rotid" ei rändagi enam. Nad on aastakümneid juba paigas, kuhugi ära minna ei kavatse, aga ühiskonda ka ei sulandu. Võtame või Prantsusmaa või USA või Eesti: elavad oma kogukonnas ja isegi keelt ei õpi ära.
On üks ütlemine: vägivald sünnib tajutud tõrjumisest. Küllap nad tõesti tajuvad tõrjumist. Noored ei taha seda enam taluda ja nii on tekkinud pahandused Prantsusmaal ja mujal.

Andrew - 30.10.2006 kell 19:08

Mõtteterad.
Iga rahva esindaja on veidigi natsionalist. Muidu ei oleks seda rahvust.
Võõra rahva esindaja on võõras riigis külalisena oodatud. Kuni ta ei muutu ebaviisakaks. Vastasel juhul on ta ebasoovitav.
Kui ühe rahvuse seas on austatud lollus ja teisel töökus, siis pole neil rahvustel üksteisega asja.
Kui ameeriklane neegrid omale sisse ostis, siis las kasib ise oma häbiväärse teo. Mitte ärgu püüdku seda mujale maailma vaikselt kaelast ära veeretada.
Keegi võiks määrata hinna holokaustile. Muidu tundub, et juutide arvates on see hindamatu.
Maailma üldsus tundub jobu, kuna USA on suutnud neile selgeks teha, et nende sõjaline kohalolek Lähis-Idas ei seostu üldsegi naftaga.
jne. jne.
Poliitiline pask on selliseid selgeid seisukohti ümber sõrme keerata. Põhjus nagu ikka- raha.

anne51 - 29.11.2006 kell 13:16

Andrew! Kes oskas arvata, et külalised ebaviisakaks muutuvad! Arvati, et kui mitte immigrandid, siis nende lapsed võtavad omaks euroopalikud väärtused. Ei tuldud nende väärtuste - vabadus, sallivus - pärast. Tuldi raha pärast, aga raha saab teenida ka ilma neid väärtusi omaks võtmata.
Euroopa uskus multikultuursusse, et põliselanikud ja sisserändajad rikastavad teineteist. Nüüdseks on selge, et see ei toimi. Nüüdseks on kuulda arvamusi, et Euroopa saab osaks araabiamaailmast.
moslemite migratsioon + madal iive Euroopas = hoopis teistsugune kultuur, kui siin on olnud viimaste aastasadade vältel.

Vanapaks - 29.11.2006 kell 13:35

Maailmas on kümneid ja sadu seadusi ja kokkuleppeid ja mida kõike, millega takistatakse võõrliikide levimist ja kaitstakse looma- ja taimepopulatsioone nende looduslikel asualadel.
On äärmiselt ranged seadused loomade ja taimede üle riigipiiride toimetamisel.
Mitte keegi ei arva, et Sosnovski karuputk või mink rikastaksid eesti loodust, pigem on tegu tõsiste ökoloogiliste õnnetustega.
Aga miks kuradi pärast, kui asi puudutab ühte imetajate liiki, nimelt inimest siis nagu labidaga oleks pooled pähe saanud.
Minu isikliku arvamise järgi oleks ikka koerailmas ka vaja lõpetada apartheid ja rassism ning fashism ja soodustada suvalist ristsugutust. Mis sest, et kõik on prognoosimatute omadustega krantsid aga selleeest isegi haiguskindlamad ja milline rikkus, milline rikkus...

anne51 - 29.11.2006 kell 13:50

vanapaks, asi on ilmselt sigivuses ja elujõus. Vähemalt sosnovsi putke ja mingi ja üldse näriliste puhul. Sihikindel tõuaretus viib sageli elujõu kahanemisele. Võtame või aadlisuguvõsad. Kui on ikka väga sigiv ja elujõuline liik või rass, siis tuleb vähemelujõulistel end kaitsta nende eest.

Vanapaks - 29.11.2006 kell 13:55

Leia kolm erinevust karuputke ja majandusmigrandi vahel.

anne51 - 29.11.2006 kell 14:09

Ainuke erinevus on, et üks on taim ja teine inimene. Lahti ei saa kummastki.

JoanMadou - 29.11.2006 kell 15:07

Teate, seda on juba raske mitte isiklikult võtta. Teen kerge ümberjutustuse teemal Karuputk = JoanMadou. Originaaltekst aadressil http://veeb.tallinn.ee/keskkond/karuputk/

Karuputke võõrliigid: JoanMadou ja tema partner
Võõrliikide kaardistamine.

Sosnovski karuputk (JoanMadou) ja hiidkaruputk (tema partner) , mis toodi Inglismaale majanduslikel ja hariduslikel kaalutlustel pärast II Maailmasõda, kujutavad endast üha suurenevat ohtu traditsioonilisele inglasele ja liigilisele puhtusele. Neile tugeva invasiivse iseloomuga ja kiiresti levivatele immigrantidele on antud võimalus takistamatult paljuneda ja levida mitmekümne aasta jooksul pärast esialgse aktuaalsuse kadumist.

Karuputk-immigrant on levinud kõikjal Inglismaal, vähem põhjas ja rohkem Lõuna- ning Ida-Inglismaal. Immigrandid kasvavad tihedate, kohati kuni viietuhandepealiste kogumikena peamiselt jõgede ja ojade kallastel, maantee- ja raudteeservades ning prügipaikades ja söötis põllumaadel. (v.t JoanMadou asukoht = karjamaa)

JoanMadou ja tema kallim on inimesele otseselt ohtlikud. Kui nad puutuvad teise inimese nahka, põhjustavad neis sisalduvad furanokumariinid päikesepaistelise ilmaga põletusele sarnanevate villide teket. Tavaliselt ilmub nende isikutega kokku puutunud kohale esmalt kipitav punetus ning hiljem võivad tekkida valulikud suuri vesiville meenutavad villid. Kui kokkupuude on toimunud, tuleks ohvril end kiiresti vee ja seebiga puhtaks pesta ning mõnda aega otsest päikesepaistet vältida.

Hoidke end, kodutud, kui ma kunagi mõnele kokkukale peaks tulema ja kellegi kätt suruda tahtma!

anne51 - 29.11.2006 kell 18:17

JoanMadou, ma tean, et sa oled emotsionaalne inimene, aga nüüd oled sa üle reageerinud. Miks peaksid sa eelpoolöeldut isiklikult võtma? Sa läksid, et õppida ja töötada ja isegi siis, kui sa tagasi ei tule, ei saa sind võrrelda moslemitega, kes seal oma õigusi nõuavad. Sina ju tead, et oled külas.
Mina rääkisin sellest faktist, et moslemid annavad endast järjest rohkem märku. Igal pool: poliitikas, majanduses, hariduses ja meedias.
1980.a. ilmus "Moslemikogukonnad mitte-islami riikides". Sellele ei pööratud tähelepanu ja alles nüüd on taipama hakatud, et too raamat andis täpsed juhisad, mida on täpselt täidetud ja eesmärk - moslemid enamusse kõigid Euroopa riikides - terendab.

Pipilota - 29.11.2006 kell 18:42

anne, ma ei arva, et joanmadou yle reageeris. moslemite noudmised on yks asi, aga raagitakse (ja ka siinsamas teemas) vagagi teravalt KOIKIDE immigrantide noudmistest. noudmistest..??? mina ka nouan, nouan inimvaarset elu ameerikas, eestis, iraagis... kus iganes ma hetkel elan. ja inimvaarsus algab austusest. mis austust saab olla, kui momentaalselt peetakse koiki teistsuguseid halvemaks. kui oled must, siis oled narkodiiler, kui poolakas, siis koheselt prostituut voi vahemalt lotvade eluviisidega naisterahvas, venelased on ju koik joodikud, eks ja moslemid terroristid. selline label'damine on yks osa rassismist ja vihast immigrantide vastu. see on ka yks pohjuseid miks mina (ja kahtlustan, et ka joanmadou) ei taha tagasi eestisse tulla. ja arvata, et sellist suhtumist isiklikult ei saa votta, on veidi naiivne.

JoanMadou - 29.11.2006 kell 18:58

Tsitaat:
Algne postitaja: anne51
Miks peaksid sa eelpoolöeldut isiklikult võtma? Sa läksid, et õppida ja töötada ja isegi siis, kui sa tagasi ei tule, ei saa sind võrrelda moslemitega, kes seal oma õigusi nõuavad. Sina ju tead, et oled külas.

Ma ei saa aru miks ma ei peaks seda isiklikult võtma? Jutt oli majandusmigrantidest, ja just seda ma olen. Või käis jutt tegelikult vaid moslemitest, sest neid võib ju umbrohuga võrrelda, kuid eesti päritolu tütarlapsi mitte? Miks sa eeldad et mina "tean et ma olen külas" samas kui moslemid "õiguseid nõuavad"? Sa ei tunne mind. Kas sa äkki eeldad seda, jälle selsamal põhjusel et mina olen ju korralik, valge, ristiusu taustaga tüdruk?

Tegelikult huvitab mind veel kõige rohkem see vahe 'külas olemise' ning 'õiguste nõudmise' vahel. Kahtlemata on moslemeid kes proovivad ületada liberaalse ühiskonna taluvuspiire - ma ei poolda naiste ümberlõikamise või aumõrvade säilitamist õiguste nime all. Kuid esiteks on Euroopas palju moslemeid kes mitte midagi ei nõua ning rahulikult oma elu elavad. Ning teiseks nõuavad enamik nõudjatest palju mõistlikumaid õiguseid - õigust saada töö vastavalt kvalifikatsioonidele ja mitte nahavärvile, õigust tunda end inimesena ja mitte loomaaiast välja lastud näidisega. Sellist õiguste nõudmist ma toetan.
Mul endal pole vaja neid õiguseid nõuda, kuna need on mul juba käes. Selles mõttes on sul tõesti õigus, et mina 'olen külas' ja nemad 'nõuavad õiguseid'. Aga miks nad ei peaks? Kui tänaval iga vastutulija sind kahtlustava näoga vaataks ja isegi tööintervjuule saamine võtaks viis korda rohkem vaeva kui su valgetel tuttavatel, küll sina nõuaks ka. See pole eriõiguste taga ajamine, see on soov elada ühiskonnas integreerunud liikmena. Kui me tahame et nemad käituksid "nagu meie" siis pole liiga palju vastu tahetud et me neile seda võimaldaks, koheldes neid samamoodi kui "meid".

See, et moslemite hulgas on ekstremiste ei tähenda et neid võiks kollektiivselt umbrohuks nimetada. Ma tean et Euroopal on moslemite integratsiooniga probleeme, kuid rahvusvahelise liikumise/migratsiooni keelamine valaks lihtsalt õli ekstremistide tulle, ja tabaks tuhandeid korralikke perekondi ebaõiglaselt, kes omakorda muutuks ekstremistidele kergeks saagiks.

Ja eriti kurvaks teeb mind see, kui mul tekib tunne et kui jutt oleks noorest Iraani naisest kes on Eesti kolinud samadel põhjustel kui mina Inglismaale, siis oleks seda umbrohu juttu isegi väga tõsiselt mõeldud.

Lisatud: Aitäh pipilota, sama mõte palju lühemalt välja öeldud

anne51 - 30.11.2006 kell 11:37

Tsitaat:
Algne postitaja: Pipilota
mis austust saab olla, kui momentaalselt peetakse koiki teistsuguseid halvemaks. kui oled must, siis oled narkodiiler, kui poolakas, siis koheselt prostituut voi vahemalt lotvade eluviisidega naisterahvas, venelased on ju koik joodikud, eks ja moslemid terroristid

Midagi niisugust ei ole ma iial mõelnud ja päris kindlasti ei ole ma midagi niisugust kirja pannud.

JoanMadou, ütled, et ma ei tunne sind. Tõsi. Ometi arvan nii palju teadvat, et oled kosmopoliit, kes hindab multikultuursust, aga kes siiski ei soovi läänelike väärtuste kadumist vanast Euroopast. Ma räägin sellest. Mida sinul nõuda ongi?! Sa elad sellises kultuuriruumis, kus sulle on kõik kodune ja tuttav. Moslemi jaoks ei ole ja nüüd nõuavad nad tasustatavaid tööpäevi usupühade ajal, tingimusi palvetamiseks töö ajal, usuõpetuse "kohandamist" islamile, islamit solvavate kultuuriväärtuste hävitamist (Bologna katedraal, kus on fresko, mis kujutab Mohamedi põrgus) ja seaduslikuks tahetakse muuta palvele hüüd, mis kajaks üle suurlinnade.
Jutt on laiaulatuslikust ja väga sihikindlast liikumisest. Suur küsimus on see, millal saabub hetk tavamoslemi teadvuses, mil hakatakse Euroopat tunnetama islamimaailmana.
Euroopas ei ole enam kultuuriline islam, vaid poliitiline liikumine.
Veel ei ole minus viha, vaid kasvav ärevus. Ühest foorumist juhtusin lugema, et mingis Eesti koolis käib moslem, kes nõuab aega palvetamiseks ja kes loomulikult vabastati usundiõpetuse tunnist.

JoanMadou - 02.12.2006 kell 00:19

Ma arvan et mul on siin kaks erinevat asja millele vastata. Esiteks,

Tsitaat:
Jutt on laiaulatuslikust ja väga sihikindlast liikumisest. Suur küsimus on see, millal saabub hetk tavamoslemi teadvuses, mil hakatakse Euroopat tunnetama islamimaailmana.
Euroopas ei ole enam kultuuriline islam, vaid poliitiline liikumine.

Ma olen nõus sellega, et selline islamiliikumine eksisteerib. Aga ma usun et sa ülehindad selle liikumise tugevust Euroopa moslemite hulgas. Hetkel on ekstremistid vähemus vähemuse seas. Ekstremistide vastu võitlemises on eurooplaste kindlaim panus tasakaalukate moslemite kindla poolehoiu võitmine - ja seda ei saa saavutada moslemeid ühiskonnast välja surudes või nende kohta negatiivseid üldistusi tehes. Teisisõnu: üks asi on poliitilise Islami ees ärevust tunda, teine asi on selle ärevuse üleviimine kõigile islamiusulistele.

Mis toob mind teise vastuseni, ehk põhjuseni miks ma üldse reageerisin: üldistamine.

Tsitaat:
Ainuke erinevus on, et üks on taim ja teine inimene. Lahti ei saa kummastki.

Siin foorumis enamasti üldistamist ei taluta (proovi näiteks küsida "miks kõik naised diskol keppi otsimas käivad?" ). Käesolev teema on arenenud üldistades ning halvustava tooni all (islamiradikaalid on ühiskonnale ohtlikud -> kõik moslemid on ühiskonnale ohtlikud -> multikultuursus on ohtlik -> kõik majandusmigrandid on ühiskonnale ohtlikud) ja ma ei saanud sellele reageerimata jätta. Nii suure inimhulga samastamine umbrohuga, isegi kui see juhtub kirjutamishoos ja seda tõsiselt ei mõelda (ja ma usun et sa ei mõelnud seda tõsiselt) ei ole õigustatav. Hüüdlauseni "Katkume välja" on sealt lihtsalt väga vähe maad. Räägimata sellest et just taolised väited lükkavad tasakaalukaid migrante ekstremistidele piltlikult öeldes otse sülle.

olevt - 02.12.2006 kell 13:04

sellisel kujul multikultuursus, nagu püütakse teha - ühte patta sakslane, iraanlane, maur jne on täisti nurisünnitusliku lõhnaga. Koos ja kõrvuti saavad eksisteerida ainult võrdsel arengutasemel olevad tsivilisatsioonid/kultuurid. No kuidas saab kujuneda lugupidamist ja austust indiviidi vastu, kes ei suuda aru saada, miks on näiteks olemas pangad ja kuidas satub raha panka. Feodaalkorrast mitte ei tule hüpata kapitalismi, vaid tuleb areneda.

JoanMadou - 02.12.2006 kell 13:21

Eks igaüks räägib oma mätta otsast ja vastavalt isiklikele kogemustele. Need vähesed iraanlased keda mul on olnud au tunda on kõik olnud väga intelligentsed ja kõrgelt haritud. Võibolla sinu kogemused on lihtsalt teises äärmuses olnud... kuid usu mind, ühtegi rahvust ei anna ühese sildi alla panna.

olevt - 02.12.2006 kell 13:26

räägin kultuuridest, mitte üksikindiviididest. Nii peabki olema, et ka, ütleme ürgkogukondliku korraldusega kultuuris on teatav hulk isendeid, kes on kaugel ees/kõrgemal kultuuri keskmisest tasemest ja nemad saaksid isegi hakkama, kui nad hüppaksid üle järgmisele tsivilisatsiooni tasemele.

JoanMadou - 02.12.2006 kell 13:41

Sa räägid nagu impeeriumi kõrgajastul kasvatatud inglane. "The ways of Britain are the ways of the world" jne. Ma pole nõus et kultuure saab järjestada rohkem/vähemarenenud skaalale. Majandusarengut küll, kuid mitte kultuuri.

Vähese haridusega inimese jaoks on uue ümbruskonnaga kohanemine arvatavasti raskem kui kõrge haridusega inimesele; seega peegeldab riigi üldine haridustase mingil määral ka riigi elanike üldist kohanemisvõimet. Aga eeldus et *kultuur* kui selline võtab inimestelt ära õppimis- või kohanemisvõime on minu meelest liialdus.

olevt - 02.12.2006 kell 13:50

mina just peangi antud juhul silmas kultuuri mõiste all kogu kompotti, millest koosneb indiviidi igapäeva elu. Sepahaamer, arvuti, luule, filosoofia, religioon. Haridus kuulub lahutamatu koostiosana kultuuri mõistesse. Ja võimalik, et ühe tähtsamana. Haridus annab võimaluse näha metsa puude taga, näha tähti taevas. Haridus annab inimestele tiivad, kui nüüd luuleliseks minna Ilma hariduseta oleme kui ussikesed põrmus ja väriseme iga välgusähvatuse ja vulkaanipurske peale. /imetleb oma viimast lauset /

anne51 - 04.12.2006 kell 12:50

JoanMadou, sul võib õigus olla, et ülehindan islamiliikumise jõudu Euroopas. Tuginen ju vaid loetule. Liberaalsed ajakirjanikud löövad juba hingekella Euroopale. Arvatakse, et lääne väärtused kaovad immigratsioonilainesse, sest eurooplaste iive on väga madal, aga euromoslemite seas levib polügaamia.
Saan aru, et inimeste võrdlemine umbrohuga ei ole ilus, aga võrdlus on väga kujundlik ja täpne. Nimelt tunneb maailm üha rohkem muret umbrohtude pärast, mis levivad võõrliikidena üle maailma ja on osutunud väga elu- ja levimisvõimelisteks. Kui liigid ei tunne piire, siis tähendab see liikide arvukuse kahanemist. Nii ütlevad bioloogid ja sellest on tuline kahju. Umbrohtude puhul ei aita tõesti muu, kui välja katkumine, mida teeme meie sosnovski putkega, mida teevad havailased mikooniaga või aafriklased Viktoria järves vesihortensiaga.
Inimesi ei saa "välja katkuda", aga saab ajada tarka poliitikat. Arvan, et Euroopa peab ärkama poliitilise korrektsuse ja tolerantsuse letargiast. Enne, kui on hilja...

Ray - 04.12.2006 kell 13:33

Tsitaat:
kui oled must, siis oled narkodiiler, kui poolakas, siis koheselt prostituut voi vahemalt lotvade eluviisidega naisterahvas, venelased on ju koik joodikud, eks ja moslemid terroristid. selline label'damine on yks

Aga kes või millised on juudid?

ariita - 04.12.2006 kell 13:54

meil ei kasva kookosed ega banaanid, et all istudes suu lahti kõhu täis saaks ja ahju kütmata toa soojaks,siin tuleb tööd teha peaga ja kätega, rahagi ei liigu nii kiiresti kui neile meeldib: käivad proovivad ja lasevad jalga( pole neist " mõttetarkadest", kes siia äri tegema tulnud siia jääjaid ja ka suguvõsasid kaasa vedajaid)siit hõlptulu saada peab ikka olema eriti nupukas, mis kultuuri puutub,me võtame ju ainult hääd õppust, et oma kultuuri edendada - ei siia tekki nii kiiresti "marjamaad", kahju, et siit "karjamaalt kipuvad omad ajud parema elu sooviga jalga laskma

Vanapaks - 04.12.2006 kell 17:12

Tsitaat:
.....kui oled must, siis oled narkodiiler...

Aga mida meist tahta. Eesti avalikkus tunneb enamasti kolme kohalikku musta ja kaks neist on ka narkoäri pärast puuri pandud.

mmunk - 05.12.2006 kell 12:52

Tsitaat:
Algne postitaja: olevt
Ilma hariduseta oleme kui ussikesed põrmus ja väriseme iga välgusähvatuse ja vulkaanipurske peale. /imetleb oma viimast lauset /

nüüd sa ajad küll inimese ja kultuuri vastasmõju lootusetult sassi. neurootiline suhtumine oma kultuuritausta ja elukeskkonda ilmneb VAID ühiskonnas, kus on toimumas kultuuride konflikt, milles olemasolev kipub alla jääma sissetulnule/toodule. tavaolekus on kultuur suhteliselt tasakaalustatud - kui on häda, siis leidub ka kamaluga abivahendeid selle vastu. nt kui kägu sind ära petta üritab ja sul on hommikune linnupete (= linnu petmise vastu) võtmata, siis aitab nt sülitamine, lähedal asuva puu koore närimine jne jne. samas võib käo kukkumine suisa kasu tuua - kui kevadel esimest korda käo kukkumist kuuldes on paberraha taskus ja seda koheselt krõbistada, siis on tasku krõbisevat kogu kuni sügiseni täis. minul see sel aastal õnnestus ja ma ei kurda!

haridusel on selle kõigega väga vähe pistmist. võiksin tuua kamaluga näiteid, kus "haritud ja tsiviliseeritud" inimesed kriisiolukordades "kukuvad" animistlikku või animatistlikku maailmapilti ja teevad asju, mida nahktugitoolis istudes ennast tegemas ettegi pole kujutanud (mu sõbral on neid terve arhiivi jagu läbi uuritud). miks? sest "puukoore närimine" on meis tegelikult kogu aeg olemas olnud. mitte ükski varem olnud kiht pole meist kadunud ja õnnetu on see, kes üritab ennast midagi muud uskuma panna. sama õnnetu on haritud inimene, kes arvab oma haritust aitavat kõigi ilmahädade vastu ja püüab oma paariliitrise peakoluga ilmeksimatult ära kirjeldada kogu ilmaruumi. imetledes seejuures oma tähelepanekuid, mis siis, et lõpmatus kahaneb ajulaboris seeläbi liivatera suuruseks lõplikkuseks. kindlad ja selgelt defineeritud teadmised (sh seadused) on väeti aju ja kõrgelt arenenud ühiskonna (mida iganes see ka ei tähendaks) ainus õlekõrs lõpmatus maailmas toimetulekuks.

anne51 - 05.12.2006 kell 13:01

mmunk, minu väeti aju jaoks oli su traktaat ilmselgelt liiga keeruline. Tõlgi maakeelde!

olevt - 05.12.2006 kell 19:07

mmunk, tegelikult ma pidasin silmas palju lihtsamat asja. Kui ma tean, mis kujutab endast vulkaanipurse, siis ma ei karda seda. Kui ma ei tea, mis vulkaanipuse on, siis võin vabalt arvata, et vulkaanipurse on jumalasõrme väljendus... Elementaarteadmised aitavad keskkonda paremini mõista. Toimetulekul ei ole vaja haritust. Piisab teadmistest ja nende rakendamisest. Haritus on kultuuri tipp. Igapäevases elus me haritust ei vaja. Piisab teadmistest ja oskustest. Ja teadmised ning oskused on haridus.

olevt - 15.12.2006 kell 07:28

no mis arvate, kuidas saavad sõbralikult ja üksteist mõistvalt kõrvuti koos eksisteerida tänapäeval kultuurid, kus üks kultuur peab igapäevaseks loomade ohverdamist? Läks midagi hästi, kohe lastakse verel voolata. Uudis delfist, kus haritud türklased korraldasid ohverdusrituaali ainuüksi seetõttu, et saadi lahti vananenud lennukitest ...

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=14561701

ariita - 15.12.2006 kell 19:09

neid rituaale tehakse enamasti omal maal, mina ka vaatasin Armeenias õudusega kui rituaalseks toiminguks toodi lammas, kõigepealt lõigati elusal lambal kõrv ja siis alles lasti verd, aga see oli nende püha rituaal ja, et neid mitte solvata tuli see lihtsalt üle elada, sest loomake veristati meile suurest külalislahkusest, tahtsin öelda, et igal maal omad kombed ja kui oled külaline tuleb ka neid austada, mitte austamisega enda kultuuri ei tõsta.

Oleskleja - 16.12.2006 kell 01:29

Tsitaat:

Saan aru, et inimeste võrdlemine umbrohuga ei ole ilus, aga võrdlus on väga kujundlik ja täpne.

Justnimelt täpne. Elujõulisemad liigid jäävad alles. Ainuke küsimus, miks Sa arvad et eurooplane pole umbrohi? Kas lihtsalt selle pärast, et hakkas siin varem kasvama?
Umbrohi sööb enda ümber kõik paljaks, kärvab maha ja looduslik tasakaal taastub. Nii juhtub ka inimestega. Lihtne ja maakeeli

olevt - 16.12.2006 kell 11:14

Tsitaat:
Algne postitaja: ariita
neid rituaale tehakse enamasti omal maal, mina ka vaatasin Armeenias õudusega kui rituaalseks toiminguks toodi lammas, kõigepealt lõigati elusal lambal kõrv ja siis alles lasti verd, aga see oli nende püha rituaal ja, et neid mitte solvata tuli see lihtsalt üle elada, sest loomake veristati meile suurest külalislahkusest, tahtsin öelda, et igal maal omad kombed ja kui oled külaline tuleb ka neid austada, mitte austamisega enda kultuuri ei tõsta.

õigus, ariita. Kui me lähme võõrsile, tuleb võõrad kombed omaks võtta.
Hetkel on olukord selline, et türklased tahavad meile ehk Euroopa Liitu külla tulla, aga ei suuda jätta omi kombeid. Pole kahtlustki, et eurooplasele on taoline ohverdamine vastuvõetamatu. Areng on meil jõudnud sellisele tasemele, et loomade ohverdamine kuulub kaugesse minevikku. Türklastel aga on loomade ohverdamine olevik. Ja kui saavad kokku erineva arengutasemega olevikud, puhkebki kultuuride vaheline konflikt. Ja peabki puhkema.
Väike rollimäng. Kuidas käitud, kui sulle tuleb külaline ja lõunalauas see külaline peeretab ja röhitseb - ehk siis käitub nii, nagu ta harjunud omas kodus käituma.

ariita - 16.12.2006 kell 11:25

lunksatan korra , püüan edasi süüa teadmisega, et ta on külaline ja küll ta lahkub
ja kui mina paneks käed risti ja loeks söögipalvet poolkõvasti taluks selle ka haritud võõrustaja ära kui olen tema külaline, millegipärast peeretaja lauataga ma ei kipuks oma rituaale tegema, selline toiming oleks minu jaoks ebasünnis söögilauas

2mustikas - 30.01.2010 kell 12:20

Tsitaat:
Algne postitaja: skingirl
ma arvan, et anne51 reaalsem on see, et iga aasta võib tulla selline purgaa nagu üks talv meil pärnus aint kogu lääne kallas upub ja siia kus on ohtlik elada ei tule keegi

Jah, pigem koputame ise tulevikus vaguralt ja vaikselt lõunanaabrite uksele, ja palume süüa, sooja tuba lastele....

eerik2 - 23.12.2018 kell 08:27

Tõstaks ühe vana teema päevakorda... Postitajad saavad meenutada oma seisukohti ja mõelda, kuhu suunas ühiskond läinud on. Lisan ka lingi ühele artiklile.
http://objektiiv.ee/kolumn-migrantofiilidele/
Veel üks link ka teisele siin foorumis olevale teemale:
https://kodutud.com/viewthread.php?tid=16099

sissy84 - 23.12.2018 kell 23:42

Mind häirib viha õhutamine ja rahva kius eestlastest mustanahaliste vastu. Ega lollid ju ei küsi süsimustalt kas tegu on kohaliku või immigrandiga...
Mu pojal oli eelmine aasta mustanahaline siin sündinud klassivend 1.klassis. Trennis on ca 12-aastane mustanaline eestlane.
Segunemine ja multikultuursus toimub nagunii.

Sattusin EKRE fänni lapse sünnipäevale, tõstatati Soomes olev vägistamiste arvu kasv. Küsisin lauas olevatelt naisterahvastelt, kas on kedagi keda pole taga aetud ja püütud vägistada... Naised rääkisid LUGUSID Eesti meestest, kes on neid taga ajanud, proovinud oimetuks lüüa. Nagunii tuleks kõik tüdrukud saata võitluskunsti õppima. Ainuüksi kohalikud eestlased on jõhkrad.

Pealegi paar aastat toetatakse uustulnukaid ja siis nad lähevad edasi riikidesse kus sotstoetused on head. Meil makstakse liiga vähe, pole eriline Heaolu riik... Õues vedeleda ka ei saa, talvel külmuvad ära.

Mu ilus helesinine soov oleks, et immigrantide vastuvõtmise tingimus oleks: ainult lastega pered. Need täisealised noormehed võiks oma riiki kaitsta.

eerik2 - 26.12.2018 kell 10:31

Tõepoolest immigratsiooni varjukülg, millest keegi pole rääkinud..
https://uueduudised.ee/uudis/maailm/hoiatuseks-koerasopradele-islamiinvasioon-tahendab-teie-lemmikutele-surma/
https://uueduudised.ee/uudis/maailm/kultuurisokk-millest-ei-raagita-immigrantidele-koerad-roojased-voi-hoopiski-maitsvad/

sissy84 - 26.12.2018 kell 12:30

See esimene artikkel oli ikka eriline ila, nad kirjutavad vist madalama IQ inimestele.
Sa võid isegi Hiinas elades edukalt oma koeraga ringi liikuda, ilma et keegi teda purki topiks. Nii nagu meilgi on ühe jaoks kana lemmikloom, on see teise jaoks söök. Moslemeid ei saa iial olema sama palju kui nt meie venelasi, seega midagi massilist nad luua ei saa, iial ei hakkaks meie kohalik rahvast pidama normaalseks koera kui lihalooma. Kui seaduseid ei reguleeri moslemid, ei saaks luua ka siin midagi idiootset. Lisaks loomade väärkohtlemine oleks endiselt karistatav.

Pealegi meie inimeste vihased näod panevad moslemid mujale nn sõbralikumasse riiki kolima.

90datel mürgitas mu tädi koera ära naaber kuna ta ei talunud haukumist. 2000. aastate alguses kuulsin lugu kuidas naaber lasi püssist naabri koera ja teda ei takistanud isegi see, et samal ajal olid hoovis lapsed, üks oli vist isegi 3-4- aastane!
Lisaks kõik need väärkohtlemised meie tublide rahvuskaaslaste poolt: koerafabrikud jms...

Taoliste artiklite väited on lapselikud, stiilis:"Kui seadustame geide kooselud (miks mitte luba abielluda), siis heterodest saavad geid!" Päriselt?! Mind ei muudaks ükski vägi.
1000 söövad koeri, siis hakkan minagi sööma. EI IIAL!!! Kui 10 000 moslemit sööks koeri, siis raudselt 1,1 miljonit leiaks, et võikski uue delikatessi poeletile tuua. Olge normaalsed!!! Põranda all süüakse inimesigi, see ei tähenda, et me varsti letilt valiks kuni 3-aastaste laste värsket liha. Mõned inimesed võiks sahtlisse kirjutada. Ma saan aru, et ajakirjanik ei pea omama sageli muud kui 12 klassi haridust, kui sedagi aga väga raske on loogikavabu artikleid lugeda.

Deiviidas - 28.12.2018 kell 23:46

Maailm on kahjuks muutumas.
Kurb tõsiasi on see, et me ei kipu kuidagi siia planeedile maa enam ära mahtuma. Praegusel hetkel maailma vaesematest piirkondadest lähtuv mugavusimmigrantide voog on alles algus. Ma hirmuga mõtlen, et kui kliima muutused põhjustavad tulevikus planeedil piirkondade elukõlbmatust, siis järgneb sellele ju ka massiline kliima migratsioon. see omakorda ei kulge kindlasti rahumeelselt vaid hoopis põhjustab sõdu ja konflikte. Peaks mainima, et tulevikustsenaarium ei ole just liialt positiivne.

sissy84 - 29.12.2018 kell 02:36

Siis kolimegi Siberisse.
Päriselt, seal on palju tundrat ja tühjust. Tuleb vaid karmi kliimaga kohaneda.

muhhin - 08.01.2019 kell 15:56

Tsitaat:
Algne postitaja: sissy84
Siis kolimegi Siberisse.
Päriselt, seal on palju tundrat ja tühjust. Tuleb vaid karmi kliimaga kohaneda.

Esimese hooga on Estiski piisavalt võimalusi omaette olemiseks ...no ja siis juba Siberisse...

reheline - 10.01.2019 kell 23:01

Selleks ajaks hakkavad rikkamad kihid Marsile eest ära liikuma.

sissy84 - 11.01.2019 kell 04:36

Saavad marsile oma puhtavereliste koloonia asustada.