Board logo

Kuidas toetad sina Gruusiat!
sales - 11.08.2008 kell 22:23

Kui loomulikult ei arva, et venkudel õigust ülegi veel...
Üks võimalus oleks helistada Gruusia saatkonda 6988590 või saata kiri neti teel: embassy.georgia@mail.ee ja avaldada toetust.

No ma ei mõtlegi, et ennast vabatahtlikuks registreerida, kuigi ise tegin sellegi tembu ära ja süda läks justkui rahulikumaks

sossuke - 11.08.2008 kell 22:29

sales, ma tõesti ei tea, kuidas toetada. kas ma peaksin sinna minema või raha ja ravimeid saatma. nii kuradi kurb on ja hirm on ka.

loen ja loen, aga aru ei saa en´am midagi. mida rohkem loen, seda suurem segadus hinges.

sales - 11.08.2008 kell 23:25

kus saab anda ja toetusallkirja...

mingile toetuskirjale saab anda allkirja : http://www.petitiononline.com/peacege/petition.html

vaarema - 12.08.2008 kell 05:22

Venkudel ei jää mingit õigust kusagilt üle aga see neid ei huvitagi vist.
Toetan grusiine, abhaaslasi, osseete ja venelasi ning teisigi inimesi. Ei toeta Venemaad, Gruusiat jne.
Inimestega ja nende tunnetega mängitakse pidevalt. Ühe sellise mängu nimi on sõda. On olemas veel sellised mängud nagu majanduskriis, inflatsioon ja veel muidki mänge.

guttamax - 12.08.2008 kell 07:42

maitea, aga preaeguste sündmuste taustal meenub moole kohe Iraagi müttamine Kuveidis ja hilisem n.n. rahuvalvajate sekkumine..
no mille poolest nüüd siis teistsugune see olukord?
Ja millepärast me nüüd klähvime, kui iraaki saatsime perselakkumise eesmärgil omigi rahuvalvajaid?
Poliitikute mängud ja süütu lihtrahvas kannatab..kannatas ka iraagis...

whisper - 12.08.2008 kell 07:52

Vaaremaga 100% nõus

lati - 12.08.2008 kell 08:54

vaid allkirjadega saan toetada ja enda harimisega nende ajaloost ja olukorrast. samas ka teistele selgitades.

gutamaxile: olikord gruusias ja kuveidis on tõesti samasugune. ühte ründas iraak, teist venemaa.
kuveidile läks appi usa, gruusia veel ootab abi.

olen sellel seisukohal et iga kõrilõikajate tegu tuleb karistada keeles millest ta aru saab.

mõned leiavad, et ka politsei on suurim kurjategija, sest võtab pättide vabaduse.

Pipilota - 12.08.2008 kell 08:55

ma ei julge allkirja anda. ausona. kas ma olen nyyd vabaduse reetur ja haletsusvaarne inimene???

lati - 12.08.2008 kell 08:58

ka mina kardan, sest see annab põhjuse seinaäärde panna kui venelane tagasi tuleb.
aga ikka annan, sest ma olen juba mitmelpool varemgi seinaäärdepaneku ära teeninud.

sales - 12.08.2008 kell 09:01

Seda küll, et kui nüüd jälgida Kremli retoorikat, siis ei saa neid mitte lollideks nimetada - Putin on Bushilt päris hästi snitti võtnud kui meenutada Kuveiti ja Lahesõda, aga veel rohkem Kosovo kriisi algust
Kuid me oleme ennast vabatahtlikult nendesse mängudesse lasknud siduda 30 hõbeseekli (= hea elu) lootuses ning kui nüüd inimesed surevad ja eluasemed suitsevad, siis ei saa enam öelda, et see mind ei puuduta kuni meie linnu ei pommitata, kuigi nii on mugavam ja eestilikum

Tiile - 12.08.2008 kell 09:41

Andsin allkirja ja seina äärde panekut ei karda. Ei tule vene meile tagasi, sest on liiga arg. On ju siin oma toetuse ja koha kaotanud!
Agressiivsus on alati arguse väljend.

Pipilota - 12.08.2008 kell 09:54

tiile, kui sa nii arvad, et venemaa hoolib sellest, et tal ei ole eestis toetajaid (??), siis oled sa lausloll. vabanda.

sales - 12.08.2008 kell 10:07

Tsitaat:
Algne postitaja: guttamax
maitea, aga preaeguste sündmuste taustal meenub moole kohe Iraagi müttamine Kuveidis ja hilisem n.n. rahuvalvajate sekkumine..
no mille poolest nüüd siis teistsugune see olukord?
Ja millepärast me nüüd klähvime, kui iraaki saatsime perselakkumise eesmärgil omigi rahuvalvajaid?
Poliitikute mängud ja süütu lihtrahvas kannatab..kannatas ka iraagis...

Kahjuks, Marjamaitseline, sai see õnnis rehepapluse periood koos globaliseerumisega otsa ning võimalust üle ookeanide lennata, sooja mere lainetes mõnuleda või kasvõi Helsinkis soome õltsi limpsida ei saa enam saatanalt 3 jõhvikamarja eest üles osta... saatan raisk on kavalamaks saanud, nüüd tuleb anda verd ehk teisisõnu ei saa olla erapooletu ning poole valiku võimalusi jääb üha vähemaks kas Kreml või Valge maja, Brüssel on esialgu ikkagi papist maja...
Pealegi pole jõhvikas tänavu veel valmis ka...

Muide, tiile: viimastel andmetel on pea 1/3 meie endi poolt välja õpetatud sõduritest kaitseväes venelased ning kui mu selja taga kaevikus ikka vene keelt räägitakse, siis ma ei looda eriti sellele seljatagusele

guttamax - 12.08.2008 kell 10:13

Tsitaat:
Algne postitaja: lati
vaid allkirjadega saan toetada ja enda harimisega nende ajaloost ja olukorrast. samas ka teistele selgitades.

gutamaxile: olikord gruusias ja kuveidis on tõesti samasugune. ühte ründas iraak, teist venemaa.
kuveidile läks appi usa, gruusia veel ootab abi.

olen sellel seisukohal et iga kõrilõikajate tegu tuleb karistada keeles millest ta aru saab.

mõned leiavad, et ka politsei on suurim kurjategija, sest võtab pättide vabaduse.

krt.maisaa aru, miks unustatakse fakt, et Gruusia marssis eelnevalt ise Lõuna -Ossetiasse?

lati - 12.08.2008 kell 10:31

gruusia ei marssind lõuna-ossetiasse. lõuna-osseetia on gruusia osa, nagu saarema või virumaa on eesti osa.

sales - 12.08.2008 kell 10:36

Ajalooliselt on Lõuna-Oseetia olnud Gruusia riigi osa, aga Põhja-Oseetia Vene föderatsiooni osa. Mõlemal osal on oma riigis autonoomia. Mis on seega Kremlil asja L.-Oseetiasse?
Erinevalt praegusest olukorrast Ida-Virumaal ja Narvas on L-O-s jätkuvalt 50 % rahvastikust grusiinid. Kremli poolt üles köetud mäsu järel jagati L.-O nii, et kus oli üle 50 % grusiine, sinna jäid gruusia väed, mujal hakkasid "rahu valvama" venelased. Aga kuna Kreml suurendas oma vägesid tsoonis ja tõi põhjaoseetidest üksusi oma tsooni, siis tõi ka Gruusia tema valve all olnud tsooni lisavägesid mõnda linna, kus neid varem ei olnud
See on see, mida Marjamaitseline Kremlit kuulates "marssimiseks" nimetab

guttamax - 12.08.2008 kell 10:37

nujh, kuidas võtta, eksole....kui ikka 90% elanikkonnast soovib venemaa ja põhja-osseetia koosseisus olla...
aga nati huvitavat lugemist siis ka siia:
http://www.epl.ee/artikkel/437941
aga jh, missealsalata, mool pole eriti süüvida aega ka olnud..
ma pole mingi krrdi kremlimeelne ja pole mul venemaa suhtes ka sooje tundeid..
mind on alati häirinud pisikese EV poliitikute tahtmine suured olla hoopis..
peavad nad ikka gale poole oma nina topma?

sales - 12.08.2008 kell 10:41

... ka Narvas,Sillamäel ja Kohtla-Järvel soovivad seda

guttamax - 12.08.2008 kell 10:45

jajh, sool on õigus
võitle vapralt, saales!!!
Hoian teile pöiat!!!

lati - 12.08.2008 kell 10:50

kust võetud see 90%. minu mäletamist mööda korraldati seal kaks referendumit. ühest võtsid osa vene vägede kontrolli all olnud alad teisest gruusia kontrolli all olnud alad. mõlemad said üle 90 % , siis ühel juhul venemaa, teisel gruusia kasuks. kuidas saab üldse selliselt korraldatud referendumit arvestada?
kas mitte ka ida-virumaal polnud kunagi mingisugune referendum, kust eestlased osa ei võtnud ja tulemus oli eraldumine eestist või midagi taolist?
kui sinna oleks siis tulnud vene "rahuvalvajad" ja nii ta oleks vindunud, kuni sarnase situatsioonini ja siis oleks vene võtnud ka lääne virumaa kihutades sealt minema eestlased ja vallutades ka jõgeva ja loksa, pommitades ka hämari lennuvälja, ja pärnu sadamat. Kas see oleks ikka oluliselt erinev praegu gruusias toimuvast ja kas see ikka oleks võimatu?

officer - 12.08.2008 kell 10:55

Tsitaat:
Algne postitaja: guttamax
nujh, kuidas võtta, eksole....
http://www.epl.ee/artikkel/437941

to freelancer: kas sina,kui hullumaja expert kinnitad seda,et seal jagatakse haigetele vanu ajalehti

ariita - 12.08.2008 kell 11:22

käisin eile miitingul

Gruusia konfliktis kannatanute toetuseks saab teha annetusi märgusõna all “Gruusia relvakonflikt” kontole 1180001436 Hansapangas ja 10220039608010 SEBs.
http://blog.estonian-air.ee/

skingirl - 12.08.2008 kell 11:32

ariita on meil tubli
õnneks ma ei juhtund kesklinna eile aga ma jõin eile pudeli gruusia veini ja ropsisin selle ka välja

ariita - 12.08.2008 kell 11:46

isswer Sind küll! Oleksid võinud ju kolmel päeval seda veinikest rüübata, jätkunuks neljandalgi seedida - nii suure hooga siis pidid oma hääst südamest ka toetama

officer - 12.08.2008 kell 12:03

Tsitaat:
Algne postitaja: skingirl
eile aga ma jõin eile pudeli gruusia veini ja ropsisin selle ka välja

...ilmselt oli sinu poolt eile joodud veini juba enne keegi väljarposinud ja seda otse pudelisse

dex - 12.08.2008 kell 12:06

Kas sellist moodsat veinivalmistamise kunsti õppisid oma apteekritest vanematelt?

Ise nigu ei oska kuidagi Grusiine toetada, küll aga ei saa ma absoluutselt aru, kuidas meie poliitikud nagu Sepp (ja mõningad teised kesikud) suudavad siukest saasta ajakirjandusse paisata.

ariita - 12.08.2008 kell 12:15

Toetagem!
http://www.borjomi.com/en/

officer - 12.08.2008 kell 12:22

Tsitaat:
Algne postitaja: dex
Kas sellist moodsat veinivalmistamise kunsti õppisid oma apteekritest vanematelt?

ema oli mul küll apteeker,aga mitte grusiinlanna

jll - 12.08.2008 kell 18:17

Ma mõtlesin täna selle sõja üle. Teate kõik sõjad on olnud mingite kokkulepete tulemus või tulemusetus. Kus kokku lepivad suured. Äkki leppisid USA ja Venemaa kokku, et ühele Gruusia ja teisele Iraan. See kõlab natuke imelikult, kuid suurriigid on ennegi näidanud üles võimet maailma jagada. Rääkimata sellest et Härra Radovan olla lausa ametliku paberi saand suurte ja võimsate käest et teda ei püüta ja ei jahita. Oi kui paha et ta ikkagi kinni püüti. Gruusiast on kuradi kahju ja Venemaast ei ole ma mitte kunagi mitte midagi arvanud peale pohhuismi kultiveerimise.

Tiile - 13.08.2008 kell 09:25

Tsitaat:
Algne postitaja: Pipilota
tiile, kui sa nii arvad, et venemaa hoolib sellest, et tal ei ole eestis toetajaid (??), siis oled sa lausloll. vabanda.

Küll oled sina ikka tark

sales - 13.08.2008 kell 09:30

Gruusia koosseisus olevast autonoomsest rajoonist, kus elas NL ajal 120000 inimest, neist oli oseete 20000, grusiine - 30000 ja venelasi - 70000. Oseedid olid mägilased, karjakasvatajad, grusiinid elasid küllaltki kindlates enklaavides-külades ja venelased - linnades, peamiselt pealinnas Tshinvalis... mõneti väga sarnane situatsioon Ida- Virumaaga
NL kokkuvarisemisel ja Gruusia iseseisvumisel tahtsid kohalikud venelased Venemaaga ühineda ja tõstsid mässu - midagi sellist üritas Interrinne ja ka Ida-virumaal
1992 sõlmitud lepingu järgi loodi rahuvalvejõud - 3 pataljoni - 1 vene, 1 grusiinide ja 1 oseetia venelastest, kes pidid koos valvama rahu, mis jäi ainult unistuseks... sisuliselt sai võimu L.-Oseetias venelane ja grusiinide pataljon kaitses ainult gruusiinide külasid, mida jätkuvalt tulistati ja pommitati rakettidega vene separatistide poolt pidevalt...nii oli see ka ööl vastu 8.augustit, millele grusiinid vastasid rünnakuga...

Mismoodi näeb välja see külade tulistamine ja pommitamine läheks pikaks seletada, las mõni teie tuttav eesti rahuvalvaja räägib teile kuidas see toimus L-Liibanonis, või Balkanil või toimub praegu Iraagis ja Afganistanis... ega sellises külas ikka elada ei taha. Srrga on enamus grusiine praeguseks L-Oseetiast lahkunud... mõnede arvates on sealt ära viidud venelaste poolt ka oseedid... hinnanguliselt elab praegu seal 3900 km2 vast 75000 inimest ja ettearvamata hulk vene sõjaväge...

Tiile - 13.08.2008 kell 09:40

sales
oma töö tõttu puutun palju kokku vene keelt kõneleva elanikkonnaga. Paljud on Eesti suhtes positiivselt meelestatud ja need kes ei ole, neid on suht vähe.
Nii et, vene keelt pole mõtet sul karta!

sales - 13.08.2008 kell 09:59

tänan, tiile, aga ma eelistan ikka jätta omale valikuvõimaluse, keda ja kuipalju karta ja ma ei räägigi vene keelest ega vene rahvusest inimestest, vaid konkreetselt - nii Oseetias kui meil siin - vene riigi kodakondsuse võtnutest...
L.-Oseetia venelased on loomulikult Vene riigi kodanikud, keda Putin lubas kaitste "kustahes maailma nurgas" kui nende "õigusi ja väärikust" ahistatakse... et kas ma siis peaksin hakkama pakkima, valmistumaks siberisse saatmiseks, kui ma väidan, et Vene riigi kodanikud tuleks eestist välja saata ja kiiremas korras

Minu jaoks elab jätkuvalt ohutu venelane Peipsi taga... veel parem kui ida pool Jamburgi ja Pihkva liini...

P.S.
Kuivõrd ebamäärased on samal ajal rahvuse määratlused grusiinide ja oseetide vahel, siis seda demonstreerib kasvõi see fakt, et kirjade järgi gruusia rahva suurmees, kingsepapoeg ja hilisem ülemaailselt tuntud röövmõrtsukas Jossif Tšugasvili oli rahvuselt oseet

lati - 13.08.2008 kell 12:34

mina teadsin juba lapsena, et jossif tšugasvili oli rahvuselt hobusevaras. nõnda rääkis mu isa sügaval stagnaajal.

Myrk - 13.08.2008 kell 12:36

Toetan, hinges ja vaimus olen nendega. Sest paratamatult, vean paralleele meie, ja nende vahel. Ütlemata uhke tunne oli, näha meie Presidenti Gruusias ja lehvimas eesti lippe.

johann - 13.08.2008 kell 19:03

...kodu pidi olema viimane koht,kuhu tagasi jõutakse.Venemaa ei ole seda,et sinna(koju)tagasi minna.Isa-ema (venemaa)jääb alati neile armsaks.Ja usun ,et neid pole vähe ,kes ootavad "sugulasi"külla.

freelancer - 13.08.2008 kell 20:27

Kas äkki ei peaks mõtlema ka kaitseliini loomisele Salme külas.

officer - 13.08.2008 kell 20:34

kindlasti peaks seal avama mõõkade teritamise sõjabaasi(nii sirgetele kui ka kõvaratele mõõkadela),samuti inmnaha parkimise ja kahuriliha töötlemise töökoja

krustifix - 13.08.2008 kell 20:36

Annetasin raha

flyygel - 13.08.2008 kell 21:11

allkirju ei anna ,olen nahahoidja

ariita - 13.08.2008 kell 23:49

Ütelge parem, milline Gruusia vein on hea ja ikka magus ka (mitte kuiv), ma pean hiljemalt ülehomme ühe ostma. Ärge hakake irvama, ma räägin tõsist juttu

officer - 14.08.2008 kell 11:35

skinn teab seda kindlasti

pisimimm - 14.08.2008 kell 12:23

Old Tbilisi pidi hea olema, ise pole proovinud..aga sõbranna teadis rääkida

anne51 - 14.08.2008 kell 13:47

Tsitaat:
Algne postitaja: jll
Teate kõik sõjad on olnud mingite kokkulepete tulemus või tulemusetus. Kus kokku lepivad suured. Äkki leppisid USA ja Venemaa kokku, et ühele Gruusia ja teisele Iraan. See kõlab natuke imelikult, kuid suurriigid on ennegi näidanud üles võimet maailma jagada.
Loomulikult umbusaldavad idaeurooplased suurriike ja eks siis lähevad ka mitmesugused vandenõuteooriad liikvele. Ühte kohtasin täna netis: http://www.debka.com/headline.php?hid=5499
Kas Gruusia, Israel ja Lõuna-Osseetia on vaid malendid suurriikide mängus?
Eks me mõne aja pärast näeme, kuidas kõik edasi läheb ja oleme targad, aga tagantjärele tarkusest pole kasu. Venemaa puhul..., kas on üldse millestki kasu?

Andsin allkirja ja nädalavahetuseks ostan gruusia veini, kuigi ma veini ei armasta.

ariita - 14.08.2008 kell 14:14

Pisimimmile aitähh!
Suurriigid kasutavad ikka etturiteks väikeseid riike ja malelauakski on nende pind, tolm lihtsalt pühitakse ära
Kas sales on siin või lendas ka Georgiasse

pisimimm - 14.08.2008 kell 14:15

ajasite mulle ka veini-isu peale - poodi peale tööd Old Tbilist ostma, saab siis muljeid vahetada, kas on hea...

skingirl - 14.08.2008 kell 14:38

ei luba salesil kuskile minna! kes siis kodutuid naisi kaitseb

freelancer - 14.08.2008 kell 16:29

Tsitaat:
Algne postitaja: ariita
Pisimimmile aitähh!
Suurriigid kasutavad ikka etturiteks väikeseid riike ja malelauakski on nende pind, tolm lihtsalt pühitakse ära
Kas sales on siin või lendas ka Georgiasse

Sales tuleb määrata Kodutute ametlikuks rindereporteriks ,et omada infi kohalikest oludest.Kindlasti oleks temast kasu sest ta orienteeruks mõlema osapoole teguviisides.

reetlik - 14.08.2008 kell 23:09

toetame nädalavahetusel söbrannaga gr veini ostmisega ,muidugi nuumame rimi bosse,aga eks mingi pisku jõuab algtootjani ka

sales - 15.08.2008 kell 09:01

"president" Eduard Kokoitõ(kokojev) - endine Lõuna-Oseetia komsomolijuht, pikka aega moskva räkit ja sutenöör;
"peaminister" Juri morozov - Baškiiriast pärit kütuseärimees;
"kaitseminister" kindral Vassili Lunev - endine Permi sõjakomissar;
"siseminister" kindral Mihhail Mindzajev, endine Põhja-Oseetia SM polkovnik;
"presidendi kaitsenõunik" kindral Anatoli Barankevitš - endine Stavropoli krai sõjakomissar, mõlema Tšetseeni sõja veteran;
L.-O. KGB ülem kindral Anatoli Barabanov, endine Mordva Vabariigi FSB ülem;
"piirivalve ülem" kindral Aleksander Tšebodarov - endine FSB polkovnik... jne.
Soovitan soojalt lugeda täitsa venemeelse ajakirjaniku Julia Latünina artiklit - http://www.ej.ru

Ei, Gruusiasse ei sõitnud, sest sõda sai läbi, aga Lõuna- Oseetiast põgenenud grusiinide käesilitamiseks ma ei sobi las seda teevad siidkäelised Mart Laari "klubi" - reservohvitseride kogu mehed

pisimimm - 15.08.2008 kell 09:04

Sales, hea et elumärki andsid, me plaanisime siin juba päästeoperatsiooni siin sinu tarbeks

Väert mehi ei saa ju niisama minema lasta

officer - 15.08.2008 kell 14:34

Gruusia toetuseks sõin täna tööjuures kohvikus saslõkki vähese riisiga ja desserdiks vaatasin kõrvallauas einestava tumedapealise (gruuslanna sarnase) väikeste tissidega naisteraffa poole

susanna - 15.08.2008 kell 17:32

off
mis sa enam suve lõpus dieeti pead, nüüd tuleb hoopis juba rasva koguma hakata.

officer - 16.08.2008 kell 13:47

....kas mustapealist,väikeste......,vaatamine on dieet?OK,ma siis eluaeg dieedil olnud!

Mõtlesin täna,et ostan ka Gruusia veini ja lõdva käega võtsin riiulilt seal ainsana seisva pudeli "Kindzmarauli"(37.90!?).... kodus prillidega uurides selgub,et "product by Bodegas Lopez Morenas S.L: Spain.!?
Maitse väga hull ei olnud,usun,et mõni torustikuavamise vedelik on hullem

Marchrabbit - 16.08.2008 kell 16:58

Ma tahaksin kaa Gruusiat toeatma hakata. Praegu olen pidevalt jälginud sellekohaseid uudiseid ja kommentaare ning pole lõplikult aru saanud,kelle või mille pärast sõditakse ja mis on nende inimeste seisukoht,kelle maatüki pärast tegelikult madin käib.
Lisatud: Lugesin Sales-i kommentaare ja hakkas midagi juba koitma.

pisimimm - 17.08.2008 kell 11:22

Officer, Kindzmarauli originaal on siiski tehtud Gruusias, aga tolle hind algab number 2'ga ja on 3-kohaline...rabasid tolle veini ehk liiga madalalt riiulilt? Kvaliteetveinid on reeglina ülevalpool

Ise jõime eile seltskonnaga suure hulga veini - ka Gruusia omi oli hulgas - olid head küll

vaarema - 17.08.2008 kell 12:12

DDT laulja Juri Sevtšuk on poliitika suhtes alati kriitiline olnud. Nii ka seekord. "Condoleezza Rice, Dmitri Medvedev, Putin, Shaakashvili, Ilves.... nad kõik on vaimuhaiged militaristid" sõnas Ševtšuk.

Mina arvan, et Jürka räägib õiget juttu.

sales - 17.08.2008 kell 17:03

Nüüd, järelkajana kostvate halearmsate euroopalike hüüatuste peale humanitaarabist ja vajadusest viia osapooled läbirääkimiste laua taha ma enam gruusiale ei mõtle vaid Eeestile et kui tuleb ikka mingi mäsu seal Narvas ja meile märulipollarid julgevad kedagi näpuga puutuda seepeale, siis võidakse ju Jõhvi ära võtta Maksimarket tühjaks varastada ning seepelae alustada läbirääkimisi Merkeli eestvõttel, milline saab olema Narva tulevane staatus... ja see ei ole väga "hirmul on suured silmad" fantaasia... õnn, et mul omal Ida-virumaal kinnisvara pole...

Kurimoor - 17.08.2008 kell 19:09

Selle eelmise jutu põhjal peaks kinnisvara Saaremaal õige kalliks minema

officer - 17.08.2008 kell 20:03

Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
Officer, Kindzmarauli originaal on siiski tehtud Gruusias, aga tolle hind algab number 2'ga ja on 3-kohaline...rabasid tolle veini ehk liiga madalalt riiulilt? Kvaliteetveinid on reeglina ülevalpool

õige,joodud veinist tingituna olin üsna maadligi

sales - 20.08.2008 kell 06:40

Kui ma kunagi küsisin oma vene rahvusest rahuvalvaja- sõduri käest. kuidas käituda kui Koplis punt vene pätte tuleb tüli norima, siis seletas Andrei asja mulle lahti järgmiselt:
Ära mingil juhul hakka nendega nämmutama, et "Davai, ne pudem! Gavai, pudem družitsa!"... siis arvab venelane kindlasti, et sa teda kardad ning sa saad tappa. Sa jookse kohe esimesele neist näpud silma, anna jalaga munadesse või korralik kolakas vastu pead Ja kui siis nad ise ütlevad, et "Gavai, ne pudem!", siis pääsed terve nahaga, sest nad austavad sind...
Ja kui vaadata, kuidas Euroopa poliitikud praegu Gruusia küsimuses nämmutavad, siis vaevalt, et venelane sealt kunagi välja läheb

ullike - 20.08.2008 kell 09:49

Tsitaat:
Algne postitaja: officer
Mõtlesin täna,et ostan ka Gruusia veini ja lõdva käega võtsin riiulilt seal ainsana seisva pudeli "Kindzmarauli"(37.90!?).... kodus prillidega uurides selgub,et "product by Bodegas Lopez Morenas S.L: Spain.!?

Kohalikus kobrulehes kirjutati, et Kindzmarauli maksab siinse suurima kaubandusketi kauplustes 215 krooni. Jutt siis Gruusia toodangust

sales - 16.09.2008 kell 10:36

Kuulnud, et eestlasesd utlevad edaspidi "neeger" asemel "keda ei jaanud ka" otsustas Sakhartvelo (gruusia. georgia - heal lapsel mitu nime) kaitsevagi loobuda euroliidu schroderistide meeleheaks sonast "venelane". Edaspidi on operatiivteadetes "surnud venelane" - "keda enam pole" ja "elus venelane" - "kes veel on"...

Kaks grusiini vaidlevad kumb automaat on parem, kas venekaste Kalashnikov voi jankide M-16. Kolmas teeb vaidlusele lopu: "Loomulikult M-16, kenatshvale, dioptersihiku parast - nalgivad alaealised vene sodurid on nii kohnad, et ei paista Kalashnikovi kirbu tagant valjagi!"...

Venelaste "rahuvalve" patrull naeb L-Osseetia kulatanaval suurt vereloiku ja ohvitser kasib kinni pidada, et kindlaks teha, kas on looma voi inimese veri. "Niigitselge, kui oleks looma veri, siis oleks loigu ees pidurdusjalg" muhatab selle peale autojuht...

Kes said Pekingi olumpiamangude ajal koige rohkem medaleid?
Armeenia (Aiastani) raadio vastas: "Vene sodurid Gruusias!"

Ja muide, kui uskuda kenatshvalet, siis on koik magede ja mere taga pudelis muudavad gruusia veinid sitad... oige veini saab katte Kahheetia veinimeistrilt... seejuures 5 krooni eest liiter...

nudol - 16.09.2008 kell 15:11

Mõnikord ropendan Gruusia keeles.

freelancer - 16.09.2008 kell 16:01

olen kaks ööd juba tekitanud valust hääli,mida salvestatult võiks müüa Gruusia rahvamuusika pähe.

officer - 16.09.2008 kell 17:04

.... võibolla naabrid arvasid,et üle pika aja oled jälle orgasmini jõudnud

freelancer - 16.09.2008 kell 17:17

naabrid on nii vanad ,et nende nähes võid seksida,nad niikuinii ei suuda seda nähtust enestele enam seostada

sales - 30.09.2008 kell 20:12

Kehtib seal üks üldinimlik mõõde, et kui tülitseb 2 naabrit, siis on 2 tõde, aga kui tülitsevaid naabreid on rohkem,siis on tõdesid juba rohkem, kui naabreid...
Fakt seegi, et asja teeb segasemaks Vene riigi huvi.
L-Osseetia ja Abhaasia on erinevast ooperist.
Abhaasia on olnud kuningriik läbi aastatuhandete, oma keel, kultuur ja kirik, kui Vene tsaar lasi nende kuninga XIX saj keskel tappa, siis mässasid pikalt, et maa jäi päris tühjaks, sinna siis ka eestlased oma külad rajasid, Jossi ajal pandi sinna kohustuslikult grusiine elama, venelased seal on nagu meie vanausulised - kasakad oma staniitsades.1990. sai Georgia nende armeelt lüüa, sest abhaasidega koos sõdisid ka kasakad ja armeenlased. Sellest kandist on grusiinidel kasulik suu puhtaks pühkida.Abhaasid ei salli ka venelasi, kuid Georgia surve tõukab neid Vene rüppe.
Osseetide päriskodu on Põhjas, mägede taga, ilmselt põgenesid nad kunagi koos oma lammastega üle mäekuru vallutajate eest ja jäid grusiinidega segamini elama. L-Osseetia venelased on seeeest nagu meil, toodud sinna tina- ja tsingitööstust arendama
Osseetide ja grusiinide vahel tegelikult vaenu pole, on isegi gruusiameelne nn. eksiilvalitsus olemas ja palju segaabielusid, Thbilisi ülikoolis saab õppida osseedi keelt...

freelancer - 30.09.2008 kell 20:23

Osseetide ja grusiinide vahel tegelikult vaenu pole, on isegi gruusiameelne nn. eksiilvalitsus olemas ja palju segaabielusid, Thbilisi ülikoolis saab õppida osseedi keelt..

See kõlas nii härdalt ja ilusti.Äkki oled sa seal viibinud pikalt-näiteks paar aastat.Ma artvan et sellisel juhul vaataksid sa oma postitust ja tsenseeriksid seda nats.Antud kirjutis oleks nagu maha kirjutatud mingist kohalikulst skaudiraamatust ja ma lisaks siia juurde et haiseb see kõvasti venemaa sugemete ja arusaamade järgi.

Prayera - 30.09.2008 kell 21:16

vaimusilmas näen freelanceri vanuritest naabreid jälgimas mõtliku pilguga free mehetegusid ja nentimas: ja-jaa, need nooruse muretud mängud, ja-jaa...

tüdruk6ü - 30.09.2008 kell 21:54

Internatsionaalsed tundeid ei viljele,seega toetamisest olen kõrvale hiilinud

sales - 01.10.2008 kell 18:44

Abhaasias olen käinud rohkem kui Paides ja ööbinud rohkem kui Pärnus, sest mul oli klassivend sealt, Estonka külast pärit.Siis elas seal eestlaste enamuse kõrval ka iidsest ajast kreeklasi, I MS ajast armeenlasi, Stalini aeg toodud grusiine ja abhaase. Nüüd muidugi peale 1990.a. sõda olla kreeklased koju viidud, eestlaste enamus ära toodud ning grusiinid minema kihutatud...Aga osseetidega, kes koos grusiinidega venelaste eest põgenesid, seejuures ühe õpetajaga, ajasin juttu ise nii 3 nädalat tagasi...
Et siis pole see jutt skaudiõpikust...

Tiile - 02.10.2008 kell 11:14

Freelancer - teise mahategemine ei tõsta sind ennast kõrgemale. Paistab vaid sinu ehe kadedus - ei muud

freelancer - 02.10.2008 kell 12:28

Ja see ehe kadedus seisneb näiteks milles......

officer - 02.10.2008 kell 17:00

võibolla soovib ta sinult kolm tilka uriini (uriin= kusi!)

Tiile - 02.10.2008 kell 22:05

freelancer - ma võin oletada, aga täpsemalt tead sa iseg

Mu tutvuskonnas on kaks meest , kes pidevalt võistlevad omavahel selles, kumb hetkel kõige populaarsem on. Ja vahet polegi, kelle tähelepanu nad püüavad. Avaliku elu tegelased - ilmselt selle pärast võistlevadki.

sales - 03.10.2008 kell 20:46

Tsitaat:
Algne postitaja: officer
Maitse väga hull ei olnud,usun,et mõni torustikuavamise vedelik on hullem

Üllaqtus,üllatus - Kakheetia või Kahheetia veinid ka Eestis!
"Old Tbilisi" - ja täitsa joodav, eriti punane ning hind isegi nats alla soti