Board logo

Võimalused tööturul kui ei ole kunagi tööl käinud (vanus 30dates)
Leni - 03.03.2017 kell 23:39

Millised need on?

Mulle tundub et ehk peaks püüdma kusagile poodi kaubapaigutajaks nt (kassasse ma ei tahaks - seda sorti töö, et mida kiirem oled, seda rohkem inimesi sinu sabasse koguneb arvan et oleks pingeline).

Samas olen aru saanud, et kaubapaigutajaks sobiks ma põhiharidusega, aga mul on pooleli jäänud ülikoolis mitu eriala, valdan vabalt inglise keelt, kehvemini mõnda teist, raamatupidaja assistendi kutsetunnistus on ka Oleks võinud päris raamatupidaja kutsetunnistuse teha (eks need teadmised on juba aegunud, see oli hea hulk aega tagasi), aga selleks oleks pidanud juba raamatupidajana töötama, mida ma loomulikult ei ole teinud.

Mitte mingisugust tööd ametlikult teinud ei ole kunagi.

Nüüd oleks vaja. Kuhu ja kelleks?


metsapull - 04.03.2017 kell 00:07

Eks tööl peab ikka käima kui iseendale tööandja pole. Ja kui pole siis justnimelt tööl peab käima. Iseasi on kas pakutava tasu eest ka tööd teha, seda siis oma äranägemisejärgi.


Leni - 04.03.2017 kell 00:13

Ilus ümmargune jutt, aga mul oleks nüüd vaja konkreetset soovitust, et kes mind teiearust tööle võtaks mida tegema.

Ahjaa, firma mul on ka jah (ei tegele mitte millegagi) selles mõttes olen ettevõtja olnud aastaid paraku sobiv äriplaan tuli mulle alles nüüd pähe ja finantseerimisvõimalused olen juba ära kasutanud, hetkel maksan neid laene , seega selle teostamiseks vahendeid napib.


defuser - 04.03.2017 kell 00:28

Maakoha väikepoes ja Statoilis ei ole enam sellist kohta nagu kauba paigutaja. Kõik teevad kõike, aga vajadusel kollektiivis lepitakse kokku, kes mida teeb.

Tööturul lihttööd paistab olevat, samas 400€ kuupalk eriti ei motiveeriks, kui arveid vaja maksta. Ameteid on ka mitu. Küsi endalt, et mida sa teha tahaksid ja milline on reaalne võimalus hetkel? Näiteks sora suvaliselt CV-Keskuses ja vaata mis ette jääb. Vaata milline töö sobib sinu ande ja võimalustega.


Leni - 04.03.2017 kell 00:44

Hetkel oleks abiks mistahes palk, samas 400 töö eest, mis võtaks olulise osa mu ajast, oleks küll kurb.

Arvad ikkagi et peaks vaatama miinimumpalgaga lihttööd? Ma sain umbes nii aru et lihttöö tegemiseks ei pea olema isegi kirjaoskaja, aga samas ega ei julge ennast eriti kusagile pakkuda ka.


defuser - 04.03.2017 kell 01:02

Absoluutselt ei mõelnud Lihtsalt tõin näite, kus keegi tööd teha ei taha ja kuhu on kõige lihtsam ligi pääseda. Plaan B noh. Pigem arvan seda, et inimene peab tegema, mis talle meeldib.
Ahjaa, karjäärinõustamise testid unustasin pakkuda. Sealt ehk selgub milles hea oled.


Leni - 04.03.2017 kell 01:22

Hmm, ma võin ju teada, milles ma olen hea, aga see ei aita mind reaalselt saada tööd, kui mul ei ole vastavat haridust ega töökogemust ette näidata. Ma olen nt päris hea selles inglise keeles, parem kui inimesed, kes kipuvad ameti poolest filme tõlkima nt ega adu sisulisi nüansse (ma ei mõtle ilmseid naljakohti, aga laiemalt), samas ma arvan ma ei saaks sellist tööd mitte kuidagi, sest mul ei ole filoloogipabereid.

Samal teemal teise nurga alt: oletame et ma küpsetan okeilt, ma ei saa pakkuda ennast kusagile pagariks, sest inimesed käivad reaalselt kutsekoolis pagariks õppimas ja nad tahavad ka kusagil töötada.

Selles mõttes ma ei näe kuidas mind need testid aitavad. Kooli minna ei ole aega, tööd oleks vaja kohe

Halb olen eelkõige äkki paljude inimestega pidevalt suhtlemises, või vähemalt seda ma ei jaksaks teha päevad otsa ameti poolest - sellepärast igasugune klienditeenindus väga ei ahvatle.


defuser - 04.03.2017 kell 08:14

Julge hundi rind on rasvane. Kui otseselt ei nõuta eelnevat töökogemust või eriharidust, siis miks mitte pakkuda ennast? Minevikus olen olnud ka selline nahhal, kellel polnud eriharidust ja lihtsalt läksin kohale, joonistasin skeemi ja võeti elektrikuks Üldehitus pole just suurem asi näitaja, aga seal sain samuti jala ukse vahele. Kui mul oleks ambitsioonid, siis alustaks vähemalt keskmise suurusega ettevõttes lihttööga ja kohapeal pressiks end edasi. Ettevõttesisene karjäär oleks ka võimalustest.

Tõlkimise osas asi keerulisem. Kui oskaks, läheks kohale, räägiks ära millised on võimed ja küsiks proovitööd näitamaks, et saan hakkama kui vaja. Tean keskharidusega tõlkijat, kah isehakanu.

Üks mu tuttavatest alustas Leiburis lõikaja-pakkijana ja mingil moel hakkas hiljem küpsetama. Ah, neid jutte on mul palju..

Tundub, et sa kuulud hetkel heitunud tööotsijate gruppi. Seepärast üritangi natuke optimismi sisendada.


Leni - 04.03.2017 kell 08:36

Ma olen natuke heitunud jah, algatusvõimet on ka vähe vist, sest siiamaani olen proovinud ühte kohta - lasnamäel ühte Maximasse e-tellimuste komplekteerijaks, tundus, et see sobiks mulle väga hästi, kirjutasin kaaskirja nii ilusa kui oskasin, cv-st jätsin oma poolikud ülikoolid välja (ma arvan et ega neid ei tasugi mainida kusagil, see jätab pigem negatiivse mulje ju) ja mu meelest see kokku kukkus välja okeilt, aga nad ei vastanud mitte midagi.

Su lood on päris head, defuser, vbl peaks tõesti kuidagi nii proovima. Niisama oodates paistab, et töökoht ise üles ei otsi mind. Tegelikult mingi selline tehasetöö sobiks mulle ka päris hästi ilmselt (nt see lõikamise-pakkimise variant) ilma nende arenguvõimalusteta ka, peaks ilmselt rohkem selle pilguga kuulutusi kammima. Suur tänu mõtte eest


freelancer - 04.03.2017 kell 19:19

Austraaliasse banaanifarmi nagu Tuuli kutsus ja presenteeris.
Hakkad maal pidama koerahotelli-Pole samuti jabur mõte.


Leni - 05.03.2017 kell 11:27

Ma ei hakka austraaliasse kolima füüsilist tööd tegema ja kindlasti ei hakka ma pidama koerahotelli, kuigi see ei ole halb mõte tõesti.

Mul on kaks mõtet mida äri mõttes teha, üks tahab kapitali, aga ma teen seda ikkagi mingi aeg ma arvan, see on väga hea mõte. Teine on veel parem mõte selles mõttes, et ei vaja eriti palju kapitali aga jube palju füüsilist tööd on sellega nii, et jah.

Teema mõttes pidasin silmas just palgatööd, et kas on võimalik ja mis asjad. Mõnes mõttes on vedanud et ma olen naisterahvas, saab kenasti põhjendada tühjust cv-s sellega et olin koduperenaine Või ma ei tea, kas just "kenasti", aga mingi vabandus on olemas. Teises mõttes ei ole nii vedanud, sest ma vist ei saaks teha asju a la üldehitus.


sissy84 - 05.03.2017 kell 14:31

Sekretärid saavad paremat palka, igapäevaselt ei ole tohutult palju suhtlemist klientidega ja samal ajal sobib töökohale kandideerimisel lõpetamata ülikool. Sekretäri puhul on klientidega suhtlemise suurus kinni muidugi ettevõttes. Vähemalt meil trükikojas oli suhtlust sekretäril ehk kord 30 minuti jooksul - mõnel päeval Mõnel puhul rohkem aga mõni päev ta suisa igavles.
Müügimehe assistendiga on sama lugu. Kleintidega ei ole suurt suhtlemist, põhiline suhtlemine on müügijuhiga. Palk on hea. Suurepärane inglise keel tuleb ainult kasuks.

Miks vaadata kohe neid ametikohti kus vähem teenib?

Tökogemus pole alati oluline. Oluline on kuidas sujub vestlus tulevase ülemusega.


freelancer - 05.03.2017 kell 21:38

See viimane lause küll ei kannata mingit kriitikat võttes aluseks sinu eespool väljaöeldud mõtet ,,Miks vaadata kohe neid ametikohti kus vähem teenib?,,

Vestlus ja suhtlus on äärmiselt olulised.Seal selgitatakse välja see milleks just sina sobid sellele ametikohale ja miks pole nagu põhjust edasi otsida.Ja üheks esimesesks küsimuseks on pea et alati just see kas kandidaadil on olemas kogemus antud kohale kandideerides.Ma päris ei kujuta ette et võtaksin tööle inimese kel puudub antud asjas töökogemus.Aga see on muidugi üks arvamustest.


Prääks... - 05.03.2017 kell 21:53

Kui musta tööd ei pelga, siis leiaksin sulle koristajakoha, kus puhtalt saad kätte miskine 1200 euri, Tõsiküll, töö on raske ja perset pead ka liigutama, ning kodumaalt lahkuma


Leni - 05.03.2017 kell 22:08

Mis seal elamine maksab ja kas soome keelt on ka vaja osata? Ma ei oska, aga ma võiks natuke õppida.

Ja lisaks tahaks küsida kas nt väikse viivitusega oleks ka võimalik, st nt juunist alates, sest mul on siin kevadel natuke tegemist? Muidu ma haaraks su pakkumisest kinni küll hea meelega.


Prääks... - 05.03.2017 kell 22:22

Hea küsimus Selles koristusasutuses on mu naine, kellel ka juba iga kuues sõna soomekeelne, tõlgiks Soome firma ja juuni sobib väga hästi, sest siis saaks bronni teha (siis töökohta, mitte mina sulle)
Muide, trepikodade koristamine võib noore inimese isegi tappa
Aga eks utuuta siis, kui huvi tugev tekib millalgi..
Ei viitsi siin Freele teemat väga pakkuda


pimeduseprints - 06.03.2017 kell 08:58

minu mõte on siuke et kas adminniks ei taha kuhugile minna??adminn ka suht ok töö!!usun et palk ka ok!!

aga endast rääkis mul ammu idee olemas aga just see finantseerimise pool jätab soovida!!


pimeduseprints - 06.03.2017 kell 09:00

täna pange telekad 21.30 kanal 2!!ja saab naerda vähemalt!!


Leni - 06.03.2017 kell 11:35

Adminniks peab ikka õppima midagi Vaatasin et 21:30 on seal Naabriplika. Kas sa mängid seal sees?


freelancer - 06.03.2017 kell 12:27

Tsitaat:
Algne postitaja: Prääks...

Ei viitsi siin Freele teemat väga pakkudaNii tore,kui vähemalt keegi su peale mõtleb ja muret tunneb.Olen samuti hoidnud väravad lahti,et tööpakkujad läbi astuks aga neil paistab vist eriti kiire olema.Pean ilmselt elu lõpuni piskuga läbi ajama.
Siinkohal tänud sinu perele.Et teil alati hästi läheks ja oleksite õnnelikud.


Mis teleka vaatamisse puutub siis seal saab igas saates naerda.Minu lemmikuks on viimasel ajal H.Lenk.


sissy84 - 06.03.2017 kell 17:37

Freelancer: ma ei ole Sinuga nõus. Tean mitmeid inimesi kes on ilma töökogemuseta kandideerinud ja on töökoha saanud. Vaja on neil läinud keelte oskust, õigekirja oskust ja viisakat välimust.
Minu mees räägib ka, et on vaja madalamalt kohalt alustada. Fakt on aga see, et sinna madalale kohale Sa võid ka jääda (kuni pensionini). Vahel leitakse, et näed oled nii usin ja tubli, milleks ülendada.
Meie firmas oli nii, et imehea müügimees lootis aastaid saada müügiosakonna juhatajaks. Kui müügiosakonna juhataja võeti väljaspoolt maja siis too müügimees andis päevapealt lahkumisavalduse. Rabas ja rabas aastaid, oli super töötaja ja oleks olnud ka imehea osakonnajuht.
NB! uus juhataja oli ja on MÖKU. Ei oska korralikku müüki teha, ei ole hea jutuga. Tema välimus ja hääletämber on juba mökulikud. Juhataja peab olema enesekindel nii välimuselt ja ka jutult. Ta ei saa olla SUSS... Keda Sa juhatad kui kõik vaatavad Sind kui mökut.


See selleks. Mina arvan, et kui oled asjalik ja tubli, siis saab ka siin Eestis parema palga peale. Iseasi kui inimene ei ole julge ja ei oska piisavalt hästi esineda - see on juba teine teema.
Minule isiklikult tundub siinne Leni esinemine enesekindla ja asjalikuna.


eerik2 - 06.03.2017 kell 22:21

Ilma tutvusteta ei saa kuhugi parema palga peale.


freelancer - 06.03.2017 kell 22:25

sissy
Esitasin isiklikku seisukohta.Täpselt nagu on erinevaid inimesi on olemas ka erinevaid firmasid.Firma eesmärk on teenida kasumit.Täiendõppest -jah see on teine teema kuid alustada töötaja õpetamist nullist-need on juba päris suured kulutused ja pikaajaline protsess.Nagu ütlesin on firmad erinevad ja ka nende personalipoliitika erineb.

UUs juhataja on möku ja ei oska müüki teha......Minu arust andsid sa ise siin selge seletuse,mis juhtub kui võetakse tööle inimene kes ei jaga asjast muffigi..Ma muidugi ei mõista miks peabki JUHATAJA müüki tegema kui tal on normaalne meeskond ja igaüks teeks oma asja

Aga jah mida mina tean sellest töölrvärbamisest ja juhiks olemisest.Näed siiamaani pole tööd leidnud ja pean kerjakotiga ringi liikuma.Isegi töötukassa ei suutnud mind veenda teise eesti otsa miinimumpalga peale töötama meelitada.Aga pole hullu.Leiba annavad head inimesed ülejäänu tuleb külmkapist ja keldrist võtta.


metsatöll - 06.03.2017 kell 23:48

Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer

Nii tore,kui vähemalt keegi su peale mõtleb ja muret tunneb.Olen samuti hoidnud väravad lahti,et tööpakkujad läbi astuks aga neil paistab vist eriti kiire olema.Pean ilmselt elu lõpuni piskuga läbi ajama.
Siinkohal tänud sinu perele.Et teil alati hästi läheks ja oleksite õnnelikud.


Mis Sa jorised? Okok., kui tahad, leian Sulle ka koristaja koha!


sissy84 - 07.03.2017 kell 02:42

Free, tõesti on inimesi kes ei sobigi ametikohale kuhu kandideerivad. Kui on korralik värbamine siis on tobe kui eksitakse.
Juhataja jagas asjast, oli varasem kogemus aga ta ei olnud õige inimene ametikohale. Müügiosakonna juhataja peab ka vahel müügiga tegelema, lisaks on oluline meeskonda juhtida. Tema ei osanud kumbagi eriti hästi. Ju oli kuskil imelikud kohas juhataja varem. Ettevõtte kahjumit mis on olnud 8 aastat ei pidanud ta müügiosakonna süüks. Mis siis, et klientide ja tellimuste arv oli aastatega vähenenud. Kummaline.

Ahjaa mõnes kohas Eestis polegi lootust tööd saada. Mu kasuisa kirub ka. Tal on kaks ametikohta kuna muidu ei elaks ära. Räägib, et Kuressaare on IT inimesele mõttetu koht. Kindlasti on veel kohti kus teatud oskuste ja teadmistega pole midagi peale hakata. Mõnes kohas maal on jälle probleeme,et pole töötajaid. No on aga peale palgapäeva tõmbavad end umbe ja kaovad ära.
Free, ma ei tea kus kandis elad, mida oskad jms seega Sinu kohta ei oska ma midagi öelda. Kui ei saa töötajana tööd, siis äkki teed oma ettevõtte?


metsatöll - 07.03.2017 kell 02:50

Mina arvan, et Leni on tubli, kuna ta soovib tööd, ning see võib olla ka allpool tema IQ taset Samas ajab naerma, et nõu annab inimene, kes on ise töötu ja ei saa aru, miks ta seda on


ullike - 07.03.2017 kell 14:50

Viimased neli tööpäeva olen tulist vaeva näinud haigestunud koristajale asendaja leidmiseks.

No ei ole mede provintsis töötuid, mitte ei leia koristajat

Koristada on üksteist klassiruumi koos 6 vaibaga ja 2 pikka koridori.

Palk on miinimum.

Leni, kui mu jutt on teema risustamine, siis võid ära kustutada.


Leni - 07.03.2017 kell 16:38

Kuidas see teema risustamine on, see on igati asjakohane. Ma oskan soovitada, et võib-olla panna kusagile poe juurde, või mis teil seal käidavam koht on, reaalne kuulutus paberi peal, ma peaks ka tegelikult minema poe juures seda stendi uurima kui ma maal olen, seal võib kergesti mingi pakkumine olla, mis sobib.


sissy84 - 08.03.2017 kell 00:31

Tsitaat:
Algne postitaja: metsatöll
Mina arvan, et Leni on tubli, kuna ta soovib tööd, ning see võib olla ka allpool tema IQ taset Samas ajab naerma, et nõu annab inimene, kes on ise töötu ja ei saa aru, miks ta seda on


Töötu all mõtled vast mind.
Ma tean väga hästi miks ma töötu olen. Hetkel on kõik plaanipärane. Pole mõtet tööle tormata kui planeerid kolmandat last. Lähen siis 9 kuuks kuni aastaks lihtsalt selleks, et oleks vaja justkui käia kuskil või?
Kui mul on jube igav, siis mul siin kodukandis on omajagu ilusat metsa kus jalutada. Ma ei pea tingimata veel kohe tööle ronima seetõttu. Käimisi on mul omajagu, igavuse pärast pole vaja muretseda.

Ma kavatsen pere suurendamise asjaga ühele poole saada ja siis jõuan rabada piisavalt meie kalli riigi nimel. Ära muretse, ma ei soovi igavesti töötu olla.

Nõu annan ma seetõttu, et ma olen tööl käinud ja mingid kogemused on mul olemas (ei või olla, mul on tööstaa¾i 8 aastat isegi). Ma ikka olen näinud kuidas inimesed endale töökoha leiavad. See pole midagi nii erilist või kummalist.


Leni - 18.03.2017 kell 22:07

Uuemad uudised siis, et töökoht olemas Kenasti tore tubane kirjatöö, täpselt see, mida tahtsin, ja ma olen päris rahul. Saab küll, ühesõnaga.

(Igaks juhuks täpsustan, et kuigi ma töökohta ei ole varem pidanud siis mingid kogemused endal leidsin lausa olevat, ilmselt tänu nendele sain edasi kui pärast esimest vestlust, kus tuli välja et neil tõesti on vbl midagi pakkuda, küsiti cv-d. Pärast cv-d sain juba proovitöö ja kuna ma oskan seda asja siis oligi korras.)


ullike - 18.03.2017 kell 22:35

Leni, mul on südamest hea meel

Minu koristaja-otsimise-jutt oli väikese tagamõttega. Kui vaadata tööde mahtu ja saadavat palka, siis minu meelest on asi vägagi nihkes. Aga kumbki neist näitajatest ei sõltu minust. Saime ühe eesti keelt mitteoskava keskeas naisterahva, oleme enamvähem rahul. Ajutine töötaja ju ikkagi ja aitäh, et hädast välja aitas.


Leni - 18.03.2017 kell 23:00Ega küll, ma esialgu ei lugenud päris mõttega, 11 klassiruumi, 6 vaipa, 2 koridori ja nii iga (kooli)päev, võib olla veel mitu korda päevas ja siis miinimum.

See on huvitav, et võrdluses tavaliselt (ma ei tea kuidas Eestis, see on filmide põhjal rohkem) torumehed ja sibid saavad väga kõrget tasu, sest keegi peab tegema seda ja muidu jääb tegemata. Koristajate puhul see ei kehti üldse.


sissy84 - 19.03.2017 kell 01:27

Leni: suurepärane uudis!

Muide on koristajaid kes koristavad kontoriruume, ja kuna nad teevad tööd mitme erineva firma heaks, siis teenivad isegi rohkem kui kontorirotid. Koolimaja või lasteaia ruumide koristajatel muidugi nii hästi ei lähe...