Board logo

talismanid
skin - 17.03.2003 kell 16:38

kes mida usub ja mida kannab?, ja miks?

ise kannan thori vasarat, ühe väga tähtsa inimese kingitust, ja aitab

Kayleigh´n I - 17.03.2003 kell 18:13

Mina kannan väikest hõbedast graveeringutega süda kaelas. Ei usu, et ta mulle miskit õnne tooks, kuid ilma selleta ta väga imelik ja paljas tundun.
Aga rahakotis kannan uusaastaöösel söödud karpkala suurimat uime. Ema kunagi rääkis, et see raha rahakotis hoida aitab. Ja nii palju seda seal ei ole, et katse-eksitus meetodil proovida ka ei taha, et kas ilma uimeta raha ka säiliks
Aga kuskil on ka sünnikivi .. kuid sele kandmine nii, et ta ise mu üles otsib, kui teab, et mul abi vaja

pisimimm - 17.03.2003 kell 19:11

Mulle oli kallis ka üks kett, tähtkujuga, kuid kahjuks suutsin selle ära kaotada... Aga ega ma sellesse uskunud, lihtsalt oli ema kingitus ja küllaltki hinnaline...

Hiljem: ahjaa, ja soomused on ka minu rahakotis uusaastaöösel - pidavata rahapuuduse eemal hoidma...

Lola69 - 17.03.2003 kell 19:18

On üks kivi, mida ma kaelas kannan.

Vamp O Drama - 17.03.2003 kell 19:19

kannan ka Thori vasarat ja kingiks saadud ruunimärgiga ripatsit. üldse olen asjade suhtes natuke sentimentaalne selles mõttes, et iga vähegi hinnalisem asi muutub minu jaoks talismaniks. gümnaasiumi lõpusõrmust olen kandnud lakkamatult juba viis aastat iga jumala päev. ekstreemseim näide on vast siiski see, kuidas ma jalutasin veebruarikuus tööintervjuule, seljas suhteliselt õhuke nahktagi, mille üks väga kallis inimene mulle andis.

Oleskleja - 18.03.2003 kell 00:01

Kunagi ammuammu kinkis üks meremees(sõbra isa) mulle 1 tollarilise ja ütles, et niikaua kui sul se rahakotis on tuleb sinna ikka raha tagasi.Poolteist aastat tagasi leidis pätt selle üles ja nüüd ongi alalõpmata rahaga jama.

Eksoot - 18.03.2003 kell 00:06

Mulle kingiti paar aastat tagasi üks kaelaehe - kullast süda tumehalli keti küljes...sõnadega "always follow your heart" Nii ilus mõte, sellest ajast kannan ka.. Võibolla on olnud talismaniks.. Saatusel on meie elus kindlasti oma roll

Ray - 18.03.2003 kell 00:15

Tsitaat:
Algne postitaja: Oleskleja
Kunagi ammuammu kinkis üks meremees(sõbra isa) mulle 1 tollarilise ja ütles, et niikaua kui sul se rahakotis on tuleb sinna ikka raha tagasi.

Vahepeal oli suurem puhang "märgistada" rahasid ehk siis mõnda kupüüri. Ise olen korduvalt näinud inimesi midagi maksmas ja siis pomisedes väljatõmmatud sedeli tagasi pannud... üks ütles ise ka, et märgistatud, toob alati juurde.

Meremehed liiguvad palju ringi ja mõnigi on paljugi elus näinud, kuulnud. Võis olla samalaadne variant ehk.

elukas - 20.03.2003 kell 10:32

ma üritan enda läheduses hoida estide kaitseruune, nende töötavuses pole ma küll 100% kindel, aga arvan ,et kui uskuda, siis töötavad kahh!

Venom - 20.03.2003 kell 12:04

hmm
pikemat aega olen kandud väljatulistamata automaadi kuule kaelas.

Mara - 20.03.2003 kell 13:00

nabatantsu kett ja rekoridilise suurusega haaknõel...

Pioneer - 09.04.2003 kell 09:02

Mul pigem üks kiiksuga asi... kannan aastaid rahakotis ühe kunagise elukaaslase töötõendit (mida tal enam vaja polnud) tegin talle omal ajal väga haiget ja läksime lahku, see on mul justkui... ma ei oska seletada... meeldetuletus sellest, et ma kellegile teisele enam kunagi nii ei teeks...
Kuigi.. kui mu elukaaslane selle leiaks, siis ta seda ei mõistaks...

kontorihiir - 09.04.2003 kell 09:15

Pole kahjuks kunagi sellist asja olnud, kuid praegu kannan keti otsas pärlit kuldses merikarbis. Armas minuarust.sellest loobuda ei tahaks, sest pärast selle saamist on mu eluke kuidagi huvitavamaks muutunud.

kuriKass - 09.04.2003 kell 09:43

Nujah, kui ID plaate (nn laibakett) talismaniks lugeda siis kannan. Pidevalt need mul kaelas ei ripu, kuid olen märganud, et juhul kui alateadvus tunneb vajadust talismani järele siis riputan need endale kaela.

Tööalaselt on talismaniks 9mm rauaga mettalikärakas. Miskipärast on turvalisem tunne kui see käeulatuses on.

NormKutt - 28.04.2003 kell 01:15

Eks mul ole mõni kristall, mõni valvekujuke...kuid pole midagi mille külge oleksin klammerdunud.
Ei, siiski on midagi! -minu hing on see mis on minu talisman - seega sõltun kõikjal endast, olenemata kohast ja selle mõjuvõimust, olenemata olendist ja tema mõjuvõimust.
Mult ei saa röövida midagi mis mind nõrgestaks!

Ray - 28.04.2003 kell 03:01

Tsitaat:
Algne postitaja: NormKutt
Ei, siiski on midagi! -minu hing on see mis on minu talisman - seega sõltun kõikjal endast, olenemata kohast ja selle mõjuvõimust, olenemata olendist ja tema mõjuvõimust.
Mult ei saa röövida midagi mis mind nõrgestaks!

Väga üllatav mõttekäik
Ka mina väldin enamasti analoogseid esemeid. Kaitset saab tagada ka näiteks kodunt lahkudes, talismani kaasas kandmata...

Kaldun teadlikult analoogsel viisil käituma juba pikemat aega

See kõik on aga pikem teema.

Samas ma ei eita vastavate väeesemete v. amulettide toimimist ja praktilisust. Ka isegi tätoveeringud ja muu käib otseselt või kaudselt käesoleva teemakäsitluse alla.

Ull Miis - 28.04.2003 kell 07:57

Nu ise oman üht hõbeketti mille mulle vanemad kinkisid! Miskit uskunagu pole selle õnne toomisse või õnnetuse ära hoidmisesse aga sellest hetkest kui ta sain olen seda haru harva kaelast ära võtt.

Blond_Bimbo - 28.04.2003 kell 17:08

Mul ka on olemas. Mis nimelt, jätaks täpsustamata.

vantark - 28.04.2003 kell 22:25

ma olen ise, endale talisman

tiina - 29.04.2003 kell 06:16

Kunagi ostsin endale käsitööna tehtud kaelaehte. Arvasin, et see toob mulle õnne ja hoiab mind. Tegelikult eksisin...pärast selle ostmist hakkas kõik allamäge minema Nüüd on see kuskile kadunud ja tõesti ma ei leia seda enam...kuigi olen teve elamise läbi otsinud. Pärast selle kadumist, aga on elu hoopis paremaks muutunud ja tunnen isegi kergendust, et see ehe kadunud. Enam ma kunagi ostetud ehetesse ei usu.
Õigemini ei usalda neid...olen selliste asjadega nüüd palju ettevaatlikum.

Kavaldaja - 29.04.2003 kell 10:52

Mul oli kunagi ammu Saksmaalt kaasa toodud tammetõru - ja seda isegi keskkooli lõpuni - nüüd ei tunne millegi pärast vajadust mingi eseme järele ja see tõru - arvata võib, et ta mul kapis olemas kuskil veel on - nii igaks juhuks

Hiirekas - 29.04.2003 kell 11:56

Ema kingitud rist on kaelas. Ma küll ise usklik ei ole, kohe mitte ühestki otast, aga seda kanna küll. Vähe asju jäi peale ema surma mulle alles. Nii kannagi seda oma südame lähedal.

Lii001 - 30.04.2003 kell 14:37

Mul on juba kolm aastat talisman-mobiiltelefon, selleta on võimatu kuskile minna

Tegelikult mul on mäekristallist sõrmus, mille ema mulle andis ja suur rist, kuigi ma just ei ole sygavusklik

sõrmus hoiab mind emmal kurjusest mis mind võib kahjustada ja rist on rohkem ilu pärast, aga teised arvavad et hoian kurje vaime eemale

Mara - 30.04.2003 kell 16:11

ggg...mul on ka veel 1 sala-asi kapis... yks kirjand, mille yks kutt kunagi 12.klassis tegi...nyyd on kõigi teed lahus...kui julguse kokku saan, annan tagasi
eks ta mingi omamoodi talisman on kaa...

cleona - 30.04.2003 kell 17:00

Vist ei ole ühtegi asja mida saaks talismaniks nimetada.Vähemalt paugu pealt küll ei tea öelda.Mõni pisiasi ehk kusagil ikka mis minuga alati kaasas käib aga kas just talisman

yller - 30.04.2003 kell 22:25

/me kannab moblat kaelas
aga see pigem nagu s*tta toob
süda akkab streikima:S

li-li - 02.05.2003 kell 02:27

sõnumiga kingitud vidinaid on mul megalt....iga väiksematki asja enda külge riputades,kannan just üht v. teist sõnumit...talisman on ka,tegelt on neid 2.Kaugemale sõites on nad minuga alati kaasas

mmunk - 18.09.2003 kell 15:49

teada tõde see, et millest kärss saab kõige rohkem väge, selles osas on ta ka kõige haavatavam. mis siis, kui ta olulisel hetkel maha jääb, ära kaob või veel hullem - keegi saab ta enda valdusesse?

ise talismani ei kanna ja seni olen kasutanud nö ajutist pühadust. absoluut on kõikjal ja objekt, mille kaudu ma sellega ühendust otsin, muutubki selleks hetkeks pühaks.

skingirl - 18.09.2003 kell 16:26

Talismani ei ole ja ei vajagi on muidugi teatud ohutismärgid mida kasutan.

pennu - 21.09.2003 kell 11:29

Paar viimast aastat olen rahakotivahel kandnud Katariina II ajast pärit münti. Ei tea kas ta õnne on toonud, aga enesekindlust on andnud küll.

epp - 22.09.2003 kell 10:23

mul ei olegi talismani...
mul on asju mida ma pean kalliks.. kuid mida ma tirin igale poole endaga kaasa seda imeasja pole ma veel enda jaoks leidnud...

muhhin - 22.09.2003 kell 17:35

Muud justkui pähe ei tule, aga kui autot vahetan, siis peegli pealt ühe ussikese sätin küll järgmisse jälle samale kohale

unistaja - 15.10.2003 kell 13:51

Mina kannan exi sõrmust, kuna see annab jõudu ja enesekindlust. Siis on tunne, et tulen ka raskemate probleemidega toime.

euqen - 15.10.2003 kell 16:59

Mul oli vanaisa kingitud käekell mille vargad kuramused minema viisid
Aga praegu on mul kaelakett talismaniks mis mulle õnne toob

Beith - 15.10.2003 kell 17:10

EI ole talismani, vähemalt pole tähele pannud, et mingi vidin mulle rohkem õnne tooks või kindlust annaks.
Eks see ole rohkem uskumise asi.

chi - 10.11.2003 kell 17:47

Minul on hõbedast Thori vasar ja hästi lihtne sõrmus. Vat ei usu mingit erilist "talismani" väga. Need on lihtsalt kaks vidinat mis on kuidagi nii "minu" et ei kujuta hästi ette et ära võtaksin.

Sturmfuhrer - 10.11.2003 kell 23:13

Tsitaat:
Algne postitaja: skin
kes mida usub ja mida kannab?, ja miks?

ise kannan thori vasarat, ühe väga tähtsa inimese kingitust, ja aitab

Keldi risti kannan.

14/WP

metsakutsa - 05.04.2006 kell 22:00

kotkasilm on minul kaelas...ühe indiaanlase käest saksamaal saadud. Parandan...ostetud seega tavaline vidin, aga see eest ilus ja minu oma!!

Lani - 06.04.2006 kell 10:44

Kannan liblikat, kuid pärast eilset Liblikmehe vaatamist olen selle arukuses kahtlema hakanud.

LadyButterfly - 07.04.2006 kell 10:38

Ma kannan kotkasilma alati kaasas - õlavarrel See mu kolmas silm mis ei uinu kunagi Pole ka karta, et keegi sellele küüned taha ajaks.

arthas6014 - 09.04.2006 kell 21:26

Ma kannan alati omaenda keha. No oma hing on iseenesest mina, nii et see jääb jutuainest eemale.
Aga siin on talismanidega väike konks... Mida te teete nendeta? Et kui ära harjute, siis mis juhtub, kui neid enam pole? Mida te siis pärast tunnete?

Ei vaja vastust.

Minnie - 09.04.2006 kell 22:31

mina tassin väikest valget lammast endaga kaasas..kunagi üllatusmuna seest vist sain

Alfaromeo - 10.04.2006 kell 16:01

Mul suur ja karvane konnasilm on nööriga Vietnmi salvi karbiga kaelas koguaeg.

pisihiir - 16.07.2006 kell 19:04

rahakotis on 1 dollar vist üle kümne aasta, ei tea kas kehtibki enam.
Omal ajal tööreisidel saatis mind valgest savist delfiin,veest välja hüppavas poosis. Mitmeid kordi kokku liimitud ja nüüd puhkab pensionipõlve kapi peal.

Cassini - 19.07.2006 kell 22:24

hetkel küll pole midagi, mida kanda ööpäev läbi, st pole erilise tähendusega kelleltki midagi...

hitsushita - 19.07.2006 kell 23:15

Risti kannan, pidavad halbade jõudude vastu olema.

Marla - 26.10.2011 kell 08:22

Kas keegi foorumi praegustest kasutajatest kannab mõnda talismani? Kui jah, oleksin tänulik, kui saadaksite privaatsõnumi, tahaksin teiega natuke vestelda (uurimustöö jaoks). Tänan juba ette!

kodukäija - 26.10.2011 kell 12:20

Mul ka mingit talismani ei ole, lähen püstipäi elust läbi, ainsaks kaitsjaks julgus alati vastutada oma tegude ja sõnade eest. Eks siis saadud muhud vahepeal sügelevad ja kutsuvad korrale. Vanameessõbral ikka on mõni vana münt rahakotis ja kindlasti seisab raha seal paremini, kui minu kotis.
Küll aga on asju, mida ei tohi majas pidada.Kingitud kaktus, võõrad noad...See mu enda kogemus ja peale nendest vabanemist kadusid ka probleemid.Üks õpetlik kogemus veel- kunagi tahtis netipank paroolivahetust ja ma kirjutasin esimese pähetulnud sõna- pankrot.See mis järgnes, oligi tõeline pankrot , parandasin ruttu selle vea ja edaspidi panen paroolideks ainult selliseid sõnu, mis raha ligi meelitavad.

tibbitus - 26.10.2011 kell 21:31

vaatan ja imestan - õhtuleht on Kodututest inspiratsiooni saanud (http://www.ohtuleht.ee/256188)
Tähelepanu juhin artikli lõpule

guttamax - 26.10.2011 kell 21:37

Talismanikasutaja ei saa momeeli päris normaalne olla.. ...minu arvamus, mis ei pretendeeri tõele.

kommionu - 27.10.2011 kell 18:10

Mull on Isa silmad.

siilitar - 27.10.2011 kell 18:19

Tsitaat:
Algne postitaja: guttamax
Talismanikasutaja ei saa momeeli päris normaalne olla.. ...minu arvamus, mis ei pretendeeri tõele.

No ma ju teadsin, et ma ei ole normaalne. Siiski olgu märgitud, et ma pole kunagi sellele tiitlile pretendeerinudki.

Kui talismanidest rääkida, siis ma kannan kaelas sümbolit, mis tõlkes tähendab tiigrit. Täitsa minu oma ja sobib minuga kokku.

freelancer - 27.10.2011 kell 18:22

seifi võti,kust alati saab raha võtta.

Liilia - 27.10.2011 kell 18:44

Ise enda talisman,käin igalpool endaga kaasas
Endasse tuleb uskuda!

ariita - 13.07.2012 kell 17:05

Erilisi talismane pole, aga paar asjakest on küll sagedamini kaasas ja kooli lõpu sõrmus sõrmes)

eerik2 - 06.08.2012 kell 19:00

tükike siberi seedrit...

rohekonn - 06.08.2012 kell 20:16

mina kannan rahakotti ja telefoni kaasas

sales - 06.08.2012 kell 21:14

On talisman - ahhaatkiviga hõbesõrmus, nõia poolt õnnistatud konkreetse needuse vastu 1998, kannan alati kui kodunt välja lähen... ja rohkem pole õnnetustesse sattunud ka...