Board logo

palun aidake nime valikul
pipiplika - 30.07.2007 kell 16:29

et kas 1. Ron Andre või 2. Ron Ivar.
aga ehk on hoopis paremat lisaks pakkuda hetkel hääletusel olevatele tänan abistajaid.

Sybill - 30.07.2007 kell 16:30

Don Miguel?

pipiplika - 30.07.2007 kell 16:31

Tsitaat:
Algne postitaja: Sybill
Don Miguel?

Emily - 30.07.2007 kell 16:36

Aga kas see Ron peab tingimata just esimene olema? Minu arvates sobiks ta mõlema variandi puhul märksa rohkem teiseks nimeks, et siis esimene nagu rohkem eestlastele suupärane ja teine siis nagu mujal maailmas toimetamiseks

Marchrabbit - 30.07.2007 kell 16:37

Nime valivad titale ikka emme ja issi. Soovitan raamatukogust otsida kokku kõikvõimalikud nimeraamatud ja sealt hoolega valida. Siiski tasub mõelda,kuidas laps selle nimega tulevikus hakkama võiks saada.Paarkümmend aastat tagasi oli väga ekslusiivne tütarlapse nimi Daysy.Täna kannab sama nime tualettpaber. Ühe poislapse nimi kõlas jälle täpselt nagu espander.Nii,et te mõelge veel,mõelge...

pipiplika - 30.07.2007 kell 16:40

Tsitaat:
Algne postitaja: Emily
Aga kas see Ron peab tingimata just esimene olema? Minu arvates sobiks ta mõlema variandi puhul märksa rohkem teiseks nimeks, et siis esimene nagu rohkem eestlastele suupärane ja teine siis nagu mujal maailmas toimetamiseks

nimi koos kasutuses oleks kas sidekriipsuga või rõhumärk N-i peal pisi asjad hiljem.

pipiplika - 30.07.2007 kell 16:41

Tsitaat:
Algne postitaja: Marchrabbit
Nime valivad titale ikka emme ja issi. Soovitan raamatukogust otsida kokku kõikvõimalikud nimeraamatud ja sealt hoolega valida. Siiski tasub mõelda,kuidas laps selle nimega tulevikus hakkama võiks saada.Paarkümmend aastat tagasi oli väga ekslusiivne tütarlapse nimi Daysy.Täna kannab sama nime tualettpaber. Ühe poislapse nimi kõlas jälle täpselt nagu espander.Nii,et te mõelge veel,mõelge...

su jutus on iva, samas ron on piiritaga väga laialt levinud... andre aga meie ühsikonnas väga levinud, ei taha uskuda, et 100 aastajooksul need nimed nö. surevad.

Marxendorf - 30.07.2007 kell 16:41

Ron Gse sõiti stsu htsu htsuh

Marchrabbit - 30.07.2007 kell 16:52

Võõrapäraste nimedega on risk siiski suurem,kui Eesti päraste nimedega. Võibolla oskab isegi perekonnaseisuameti spetsialist nõu anda,sest kindlasti on modernsemaid Eestipäraseid nimesid,mis alles värsked ja popid.Samuti on meil suhteliselt sarnased nimed mõnede saksa,rootsi ja taani nimedega.Päris Ladina -Ameerika poole ei soovitaks kalduda.

Pipilota - 30.07.2007 kell 16:52

kas see ron just peab nimes sees olema? raske sobitada teiste nimedega?
aga sinu valikust votaks ron andre

officer - 30.07.2007 kell 17:09

...käisin tütrega eile üht 2 nädalast ilmakodanikku ülevaatamas,tema nimi on lihtsalt Ronald....

mirtell - 30.07.2007 kell 17:28

Ron Robert

skingirl - 30.07.2007 kell 17:32

Täiesti nõmedad õudne, mis nad on läbi soki tehtud, et neil foorumist nime otsitakse ja valiku võimalus on ka ajuvaba, kes paneb enda armastuse viljale sellist nime

pipiplika - 30.07.2007 kell 17:36

Tsitaat:
Algne postitaja: skingirl
Täiesti nõmedad õudne, mis nad on läbi soki tehtud, et neil foorumist nime otsitakse ja valiku võimalus on ka ajuvaba, kes paneb enda armastuse viljale sellist nime
aga mida teha kui elanor noku kasvatas... nüüd vaja nokukandjale nime paku siis midagi sellist kus pole w,q,x,z jne tähti, saaks kasutada ka piiritaga, oleks ühselt arusaadav, mitte ei pea laps visiitkaarte taskus kandma ja 7 korda nime ütlema (nagu seda on minu nimi), et see nimi ei oleks nagu hetkel karl ja eerik, iga teine laps selle nimega, ja et nimi ei oleks meie lähitutvusringis juba kasutusel....

skingirl - 30.07.2007 kell 17:54

Noo ja ei jääks üldse mingit märki, et tegu on eestlasega, nimi on inimese saatus järgnev elu kui see on juba kokku keertud.
PS ja ma ütlen ,et sinu tehtud inimene ei ole erilisem kui teised, sa ei ole teinud mingit heategu maailmale juhul kui pole tegu geeniusega

pointer - 30.07.2007 kell 18:16

Ron-Ald Rei-Cum
Ron Dennis oleks ka okei.

Ja Ron-Aldinho on väga hea Eesti nimi.

tsiisässs, ma olen skinniga nõus, vtf nimevalik

Aeryn - 30.07.2007 kell 18:27

Ron-Robert on väga ilusa kõlaga nimi. Kas lapse nimi peaks siis olema selline, mis igale kolmandale Eestimaa põngerjale juba pandud Ei midagi huvitavat ega originaalset

vaarema - 30.07.2007 kell 18:31

Pantelemon-Ron Habib kõlaks kenasti

johann - 30.07.2007 kell 19:04

Nimede puhul võite mütsi sisse valida nimed...
See on nagu õnnemäng:mis tuleb ,see jääb.Ja kõik see seltskond(ämmad-äiad)jäävad rahule.
Ja üksinda nime panekul teadustad lähedasi,et soovid sellist nime ja teed ära...
Eks pärastpoole võib tulla ütlemisi aga harjutakse ära,nii nagu uue ilmakodaniku siia ilma tulekul.
Seda hirmu pole vaja karta,igal inimesel on just see õige nimi.

johann - 30.07.2007 kell 19:07

... aga minu nimi on ka täitsa ilus(Johann),kahjuks pole nimes R tähte.

Pipilota - 30.07.2007 kell 19:30

ma arvan, et enne voiks lapse ara naha ja siis otsustada, mis nimi kolab. jarsku tuleb selline ninnu-nannu naoga laps ja kuidas sa siis paned ron ronald?

kerberos - 30.07.2007 kell 19:48

Ronaldo-rinaldini kõlakspäris uhkelt

Rashnu - 30.07.2007 kell 22:49

Kaksiknimed peavad omavahel absoluutselt kokku sobima, sinu variandid nende hulka ei kuulu.
Üldiselt, kas ühest nimest jääb väheseks? Nimedega originaalitsemine mõjub labaselt. Minu soovitused:

1. Ron
  2. Andre
  3. Ronaldo
  4. Rolando
  5. Ronald
  6. Roland
  7. Raoul
  8. Rafael
  9. Rinaldo
  10. Richard
  11. Rick

Muide, korrektne on siiski kirjutada Daisy, mitte Daysy. Viimane kuulub samase klassi Älisi (Alice), Pärise (Paris), Käthriini (Catherine), Deividi (David), Suuzsy (Susy) jms värdjatega. Pannes võõrapärase nime, peab kasutama korrektset kirjapilti.

Pipilota - 30.07.2007 kell 22:58

pane jah richard, siis parast saavad teised lapsed teda dickiks kutsuda

SinineLiblikas - 31.07.2007 kell 00:36

Ron Andre kölab paremini aga miks sa ei pane mingit muud nime..
nt Andreas Kim .Mina soovitan panna möne vanaaegse nime siin kohal ei pea silmas aadut ega priidut vaid vanu nimesid on küll ja küll ja isegi huvitavaid .Sellel poisil kellele sul vaja läheb oleks möni ürgvana nimi olla ainulaadne.kuna tänapäeval eelisatakse mingeid välismaalseid nimesid.

ratatosk - 31.07.2007 kell 00:56

Näiteks Ron Aaron Nimrod või siis Ron Joakim Metuusala. Ilusad vanaaegsed ja kaasaegse kõlaga nimed, mida välismaal kõik teavad kah juba.

P.S.
Nime valikul on vahel hea tutvuda ka nime etümoloogiaga, et teada saada, kust nimi üldse pärineb ning mida tähendab. Erik (ja kõikvõimalikud muud kirjapildid) ei ole üldse paha nimi.

Marxendorf - 31.07.2007 kell 08:19

Olen täheldanud, et soovita mis sa soovitad nimesid, lapsevanemad panevad lõpuks ikkagi selle nime, mis neil endil oli valitud!

sissy84 - 31.07.2007 kell 08:33

Tsitaat:
Algne postitaja: pipiplika
aga ehk on hoopis paremat lisaks pakkuda hetkel hääletusel olevatele tänan abistajaid.

Nendest kahest valiksin iga kell Ron Andre.
Siiski ise eelistan eesnimena ühte nime, lapsel endal oleks kerge ka allkiri ära õppida siis
SiniseLiblika valik Andreas on ilus aga hetkel tundub,et see levib ikka väga laialt.
Ma ostaks nimeraamatu ja siis ilstuks maha ja valiks sealt mõne hea nime.

Lola69 - 31.07.2007 kell 08:35

Kas see maimuke on juba sündinud? Kui jah, siis annab lapsuke ise vast parima vastuse. On oma nime nägu

Mulle mimetet variantidest ei meeldi kumbki. Küll aga Erik.

Pebbles - 31.07.2007 kell 09:32

http://www.babynamesworld.com/
Leiuta siit midagi kokku

djTaud - 31.07.2007 kell 19:48

pane vast üks nimi, liitnimed on vaikselt out'i libisemas.

pipiplika - 31.07.2007 kell 23:52

Tsitaat:
Algne postitaja: Rashnu
Kaksiknimed peavad omavahel absoluutselt kokku sobima, sinu variandid nende hulka ei kuulu.
Üldiselt, kas ühest nimest jääb väheseks? Nimedega originaalitsemine mõjub labaselt. Minu soovitused:

1. Ron
  2. Andre
  3. Ronaldo
  4. Rolando
  5. Ronald
  6. Roland
  7. Raoul
  8. Rafael
  9. Rinaldo
  10. Richard
  11. Rick

sul head nimed, aga... lähitutvuses kasutusel juba ja sisaldavad tähti mida ma kasutada ei taha .. need siis need võõrad tähed .... samas seebika nimed kah ei lähe loosi

pipiplika - 31.07.2007 kell 23:56

Tsitaat:
Algne postitaja: SinineLiblikas
Ron Andre kölab paremini aga miks sa ei pane mingit muud nime..
nt Andreas Kim .Mina soovitan panna möne vanaaegse nime siin kohal ei pea silmas aadut ega priidut vaid vanu nimesid on küll ja küll ja isegi huvitavaid .Sellel poisil kellele sul vaja läheb oleks möni ürgvana nimi olla ainulaadne.kuna tänapäeval eelisatakse mingeid välismaalseid nimesid.
kust neid vanu nimesi leida... olen otsinud siit ja sealt vaadanud ka mütoloogiasse, et tähendusega nime saada... aga tulemus null... mulle lihtsalt ei meeldi nimed mis ettejäävad ja midagi head ja meeldivat pole kohanud... ka need variandid mulle ei meeldi mis siin toodud aga ma ei pane lapsele ju hüüdnime passi, mis hetkel on Limukas... ma pidin elanori saama.... aga näed kasvatas noku külge ja pani meid ülikeerulisse olukorda... lõpuks saab temast viktor (tibinas ees on nimelt viktoria)

pipiplika - 31.07.2007 kell 23:58

Tsitaat:
Algne postitaja: ratatosk
Näiteks Ron Aaron Nimrod või siis Ron Joakim Metuusala. Ilusad vanaaegsed ja kaasaegse kõlaga nimed, mida välismaal kõik teavad kah juba.

P.S.
Nime valikul on vahel hea tutvuda ka nime etümoloogiaga, et teada saada, kust nimi üldse pärineb ning mida tähendab. Erik (ja kõikvõimalikud muud kirjapildid) ei ole üldse paha nimi.

esimesi ei vääna ma isegi välja mitte, aga erikuid ju kõik kohad täis.. see oli ka mu vanavanaisa nimi... aga ma saa panna nime, mis on igal teisel lapsel... kuda ta käib koolis ja lasteias. endalgi oli aia rühmas 3 karli, neist kahel oli ka nimi erik... no masendav ju niimoodi....

pipiplika - 01.08.2007 kell 00:00

Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Kas see maimuke on juba sündinud? Kui jah, siis annab lapsuke ise vast parima vastuse. On oma nime nägu

Mulle mimetet variantidest ei meeldi kumbki. Küll aga Erik.

ei ole teda veel välja roninud... aga olgem ausad Konn küll ei öelnud oma nime... valisime kahenimevahel ikka kõva mitu tundi ja siis tuli välja, et ikka veronika oleks pidanud panema, sest kõik miskipärast teda nii nimetasid kuigi nimi oli ju Viktoria

jenni - 01.08.2007 kell 06:31

Kuna Viktoria on juba ees, siis ehk sobib Henri, kah ju kuninglik nimi?
Või sobib Verner - tuletis Veronikast?

Muide, (kohalike) slaavlaste seas on ka Viktoria väga levinud nimi, samuti Veronika

pipiplika - 01.08.2007 kell 09:49

need nimed mõlemad lähiringis juba kasutusel... ütlen ju, et mulle ei jäetagi vaba nime, mida võtta... aga see link siin mis väljaanti oli küll lahe, mul juba A läbi vaadatud

skingirl - 01.08.2007 kell 10:04

Egas siis kohe kuningaks saa kui henri nimi aga eestlastel on jah kombeks kadakasakslus ja näidata ennast paremana ja lapsi targemana kui ise oldakse aga laske käija ,et piiblis on ka palju nimesid võtke sealt

pisimimm - 01.08.2007 kell 10:20

Kas lihtsalt Aaron (RON täitsa esindatud ju) ei sobiks või siis Aiko?

mmunk - 01.08.2007 kell 10:30

minu tibinal on selline lihtne ja kõlav eesti nimi, et esimest korda oskas selle arusaadavalt välja öelda, kui polnud veel poolteise aastanegi. meie ei ole edu ja erilisuse kultusest nakatatud ja paneme oma lastele lihtsad (eesti) nimed. miks peab lapse juures kõige erilisem olema tema nimi?! pane john-liu-ivan-pedro! küll siis ootab teda ülemaailmne tuntus ja heaolu, sest kõik suured rahvad ja rahvused oskavad vähemalt ühte neist nimedest kirjutada ja hääldada ja uhke on ju olla sellise nimega lapse vanem!!

sossuke - 01.08.2007 kell 11:20

võtke venelastest õppust
vanad head nimed ajast aega au sees.

ei mingit poosetamist

ratatosk - 01.08.2007 kell 12:34

Pealegi on minu meelest lahkunud lähisugulaste nimede panemine lapsele omamoodi kena.

Aga erilisi nimesid võiks ju veel soovitada. Näiteks muistse Skandinaavia päritolu Njord (tähendab tugevat) - oli Norra purjetamise ning viljakuse jumal, tema järglased olid Freyr ja Freya. Või siis Aafrika päritolu Zuberi - tähendab tugevat suahiili keeles.

Vaata lähemalt http://www.behindthename.com. Sealt saad valida sobiva nime tähenduse ning siis lasta endale nimesid välja pakkuda. Lisaks muule.

anne51 - 01.08.2007 kell 13:28

Tsitaat:
aga see link siin mis väljaanti oli küll lahe, mul juba A läbi vaadatud
Ma hüppasin kohe "R" juurde, et otsida riimuvaid nimesid. Hoopis riim on tähtis! Riim on ilus:
Ron-Ronan
Ron-Ronin
Ron-Ronny
Või siis kõlavus ja jõulisus:Ron-Rollo
Võib-olla natuke romantilisem - Ron-Romeo?
Muide, sain teada, et Ron sobib nii tütarlapsele kui poisile. Universaalsust oskan ma ka hinnata.

fraibert - 01.08.2007 kell 14:00

Anderon- õunte eest rohkem ei saa

jenni - 01.08.2007 kell 20:09

Tsitaat:
Algne postitaja: skingirl
Egas siis kohe kuningaks saa kui henri nimi aga eestlastel on jah kombeks kadakasakslus ja näidata ennast paremana ja lapsi targemana kui ise oldakse aga laske käija ,et piiblis on ka palju nimesid võtke sealt

Skin, sa kohe oskad näidata end naiivsena, sest kuidagi ei tahaks uskuda, et seda oledki, sain kõhutäie naerda, et keegi võib mõelda kuningliku nimega kaasnevat ka tiitlit
Tundub, et eestlasi on lausa mustmiljon maa peal, sest igaühele ei jätku enam nimegi, isegi piibel on läbi lapatud juba - Mattiased, Markused, Joonad ja Joosepid jooksevad pea iga maja ümber...

skingirl - 02.08.2007 kell 10:18

skinni naiivitariks nimetada ei tohiks Jenny mitte aga kena on ,et said enda soolikat nats õhutada, see on tervisele väga kasulik, ma pakun veel varjandi Andre Reklaam

Myrk - 02.08.2007 kell 16:40

Andre oleks väega ilus, minu meelest.Aga seeee Rongi moodi Ron kuidagi kõrvale valus kuulata.
Kui nimesid meeldib panna siis tuleb rohkem lapsi sünnitada.Muidu vaesed üksklapsed peavad veel õdede ja vendade nimed, ka enda kanda võtma.Isiklikult arvan üks nimi igale lapsele.

bellatrix - 03.08.2007 kell 13:51

mina paneks kaks, no nagunii ei jõuaks mehega vaielda, kumba panna.
siis tüli vähem

Rashnu - 04.08.2007 kell 01:13

Nime puhul on olulised lihtsus ja kõlavus. Tundub üsna morjendav, kui su laps, kel nimi eriti peen, peab alalõpmata seletama, kuidas see täpne kirjapilt ikka on. Lisaks sellele on unisex-nimed häirivad. Nuputa mõnd nimekirja vaadates, kumb ta siis õieti on...
Mis siis, et nimekandjaid palju? Kõigil kandjatel on ju erinev iseloom. Originaalne nimi ei anna lapsele isikupära, see peab tulema inimesest.

Andrew - 29.10.2007 kell 14:15

Pane Andrew. Aga kui kuidagi ilma roni` ta ei saa, siis Ron Dennis. Ron Ivar kõlab nagi Ron Ants. Kasuta Ron asenel hoopis Don. (Don Rafael). Usu mind, kõik hakkavad teda kartma.

habe - 29.10.2007 kell 16:07

Tsitaat:

Mulle oleks Ronk Ronald palju rohkem meeldinud!

mmunk - 29.10.2007 kell 16:19

... või Ron Jeremy

anabellah2 - 29.10.2007 kell 16:22

Ron Andre kõlab paremini

freelancer - 29.10.2007 kell 20:01

vaene laps peab siiani nimetu olema!

jenni - 29.10.2007 kell 20:04

Parem nimetu õudus, kui õudne nimi

brainstorm - 29.10.2007 kell 21:39

Kindlasti pandi hoopis Bruno-Benno-Bernhard
Ma õunte pealt vaatasin
Tegelikult peaks jah nimevariandid juba varakult valmis vaadatud olema,,, ma keelaks isegi eelneva keppimise seaduslikult ära.
Muidu peabki vaene tütar- või-poisslaps veel paar aastat kannatama, enne kui emme-issi mõtteid koondada suudavad.

Qqpai - 14.01.2012 kell 00:04

otsi teemat "naljakad nimed", äkkiste joppab?
Muuseas: Ron Iise on ka hea

guttamax - 14.01.2012 kell 00:31

Kui sssr tagasi peaks tulema, siis poisslapsele soovitaks sorvo, a kui ei tule, siis kapo, sest mõlemil juhul oleks ukse taga peale koputust paanikat.
Tüdrukule soovitaks midagi erootilisemat. Sssris siis partija, aga ev-s?
Krt ei tule midagi, et persse, pange kerttu.

freelancer - 14.01.2012 kell 00:35

Õige Guta.Hea nimi tõmbab tähelepanu ja võib olla aluseks edasisel karjääril.

sales - 15.01.2012 kell 12:30

No siis võiks juba kohe panna näiteks Kama Suutra

ohakas - 15.01.2012 kell 13:20

Imesta ikka täitsa pikali, lapse suutsid valmis teha, aga nime ei oska panna
Huvitav kui aeg edasi läheb, kuidas siis valikuid suudetakse teha
Näiteks teen foorumi teema ja küsin jälle nõu:
Kas poisslapsele osta sinine või roheline pissipott

kahju päris sihukestest lastest

tiivitaavi - 16.01.2012 kell 13:19

...nimi vaadatakse lapse pealt,meil küll käis nii,
mis sest,et lapse isa ütles kõik nimed.