Board logo

Kui tark ja intlligentne on teie kass või koer?
ariita - 26.06.2007 kell 13:50

Räägiks inimese sõpradest. Kas teil on õnnestunud kutsikast või kassipojast kasvataga tarka ja toredat sõpra või on neljajalgne jäänudki kellekski, kellele panna lihtsalt söök kaussi ja silitada kui tuju tuleb?
Kas olete vahest imetlenud looma taibukust, leidlikkust või soovi osaleda pereelus?

pointer - 26.06.2007 kell 13:54

absoluutselt. mu koer teab kas on tööpäev või puhkepäev. kas minnakse ära ja võetakse ta kaasa või jääb koju. kellel on paha olla või kurbus peal, seda minnakse esmajärjekorras rõõmustama. ja pugema

tema käitumise järgi võib isegi ootamatud külalised ette aimata, rääkimata siis oodatutest

skingirl - 26.06.2007 kell 13:57

kass loomulikult
inteligentsi tunnuseks on ise mõtlemine, ise otsustamine
koer teeb kõike mida peremees ees või lubab või õpetab

prints33 - 26.06.2007 kell 13:59

koer on väga tark, tänu koolile, aga kass lihtsalt tark ja ülbe

ariita - 26.06.2007 kell 14:01

Kass on kaval, koer on siiras

fraibert - 26.06.2007 kell 14:05

skin, sul kassiroju ka sussid toob, kui poole aasta tagant maale lähed vä?

madu - 26.06.2007 kell 14:11

Meie munadeta kassivolask on kõige siiram memmepojast üle küla kakleja, keda näinud olen. Naabri 35-kilone peni on täielikult tema käpa all, teistest kassidest rääkimata. Samas nõvvab pidevat silimist, tahab ninasid kokku panna, musi anda ja igatpidi oma hellust näidata.

Koer on liigagi isepäise mõtlemisega. Teab täpselt, millal keegi tal silma peal ei hoia ja kaob oma territooriumit laiendama. Kui teda minemahiilimisel tabada, vaatab ta enne tagasitulekut hoolikalt, kas sa ikka tegelikult ka nägid, et ta minekut tegi või ainult blufid.
Samuti suudab misiganes aiast ennast läbi murda, kui isu ja aega on.

Väga kallid totud mõlemad.

sirli - 26.06.2007 kell 14:19

vanemate juures oleva kassi seltsis kasvasin mina üles, nüüd on ta jäänud vanaks ja mina elan juba iseseisvat elu. Paremat sõpra on raske tahta, vanaema siiamaani räägib, kuidas kassi järgi sai infot, kes koju tuleb, ei möödunud ühtegi päeva, kui ta mul koolist koju tulles ukse peal vastas poleks olnud.
Mäletan, et kui Itaalias käisin ja 10 päeva ära olin, siis oli kass niivõrd solvunud, et ei lubanud ennast 2 päeva silitada ja hakkas kohe pahaselt kräunuma, kui mind nägi.
Nüüd on mul kodus koer, kes hoolimata meeletust hüperaktiivsuset on ka väga kallis ja väga truu sõber.
Ta on meie juures elanud küll ainult 4 kuud, kuid on õppinud ja arenenud selle aja jooksul väga palju. Sõber ta juba on, loodame et tast kasvab ajapikku selline pereliige, kes meile ainult rõõmu toob.

skingirl - 26.06.2007 kell 14:25

Tsitaat:
Algne postitaja: fraibert
skin, sul kassiroju ka sussid toob, kui poole aasta tagant maale lähed vä?

mu kass ei ole mu ori vaid rivaal

Kayleigh´n I - 26.06.2007 kell 14:54

Mõlemad väga intelligentsed ( nii arvavad vist kõik loomapidajad oma lemmikloomadest).
Vanem nt saab aru, kui ma haige olen või tuju paha, tuleb kohe minu juurde ja tudib seni, kuni mina tudin. Või siis jalutab hästi vaikselt ( tavaliselt laamendab nooremaga).
Mõlemad teavad, kus nende söök asub ja on õppinud uksi avama.
Väga targad

skingirl - 26.06.2007 kell 15:23

minu kui endine hobusepidja ütlen ,et hobune on kõige lollim loom lamba järel

Pipilota - 26.06.2007 kell 15:52

minu eestis elav kass on minu ehtne koopia - vota siis kinni kui intelligentne voi tark ta on

officer - 26.06.2007 kell 16:06

minu koer on minust kindlasti intelligentsem.....!

ariita - 26.06.2007 kell 16:10

skin! Et Sa teaks, lammas pole üldse loll loom, ta on isegi väga kaval loom ja oma ettevõtmistes eksitamatu: kui ta on otsuse vastu võtnud, siis ta ka selle täide viib. Nt. kui ta ei saa esimese 3-e päeva jooksul aiast välja, siis neljandal ta läheb kasvõi koos aialippidega Eh-hee! Ja hobune - loll! Häbi Sul olgu! Minu Marxs oli maailma kõige targem täkk!

Siki - 26.06.2007 kell 16:13

Mul kassi ega koera pole, aga see kass, kellele ma nn "ristiema" olen, on küll tase tegelane.
Isegi mina ei oska nii hästi solvuda kui tema
Ja millist leidlikkust ta üles näitab, et vaid saaks kõige kõrgema kapi otsa ronida ja sealt tapeeti seinast lahti nikitseda või voodisse tekkide alla magama hiilida.

prints33 - 26.06.2007 kell 16:19

Tsitaat:
Algne postitaja: officer
minu koer on minust kindlasti intelligentsem.....!

Seda ju ka pildil näha, kui valatakse veini siis pakutakse ka teistele

SinineLiblikas - 27.06.2007 kell 00:45

NO minu megapait kiisu emane ja neitsi( pole veel isast saanud) on nii kummaline olevus kes käib wc potil asju ajamas.Käitub nagu koer pallile järgi joostes ja tagasi tuues..kui aus olla on ka sussi hammbus sülle toonud,ja mis käige veidram ta peab mu poega oma pojaks.sünnist saati käib käppad püsti lapse voodinajal last kontrollimas.

officer - 27.06.2007 kell 07:49

Tsitaat:
Algne postitaja: prints33
Seda ju ka pildil näha, kui valatakse veini siis pakutakse ka teistele

.... minu koer pakkus mulle kaa,nagu alati !

kranz - 27.06.2007 kell 11:54

Oli väga tark ja intellgentne collye-koer.Ta oli tõsiselt võetav pereliige-töökas,seltskondlik,truu...isegi päevitas minuga koos ja peremehel oli õllejoomisel alati seltsiks.

Maiu - 27.06.2007 kell 12:15

Loom on loom.
Minu kassi tarkus on tulenenud kohanemisest oma keskkonnaga, nii hästi või halvasti on tal see õnnestunud. Mingeid kujutletavaid oskusi talle külge ei poogi.
Aga kes teavad ja näinud on- on ikka eriline küll

sinisilm - 27.06.2007 kell 13:20

Koer-hoiab territooriumi ja ära ei käi,kuigi ketis pole olnud kunagi. Peenardel ei jookse ega kaeva. Sügisel kui kraam valmis, käib hiiri jahtimas porknate vahel.Saab nagu aru, et nüüd võib.
Kass on kass-ikkagi isepäine. Aga mulle meeldib teda hellitada.Üldiselt ootab kenasti, kuni äratuskell heliseb.Enne ei sega.

Lola69 - 27.06.2007 kell 15:02

Mina kassi kasvatanud ei olegi eriti. On selline omasoodu loom, väga isepäine. Kass kes kõnnib omapead.

Aga omaenese tarkusest oskab too käituda küll. Ikkagi intelligentne loom.

hedy2 - 27.06.2007 kell 19:13

minu kutsu küll kõrgema intelligentsiga ei hiilga...
kui oleks ta kutsikana saanud, siis oleks oma käe järgi välja koolitanud

Maiu - 27.06.2007 kell 19:16

Tsitaat:
Üldiselt ootab kenasti, kuni äratuskell heliseb.Enne ei sega.

Kindlasti sa arvad, et vaat kui tark kass- ei taha mind üles ajada, nii kena temast?

anne51 - 27.06.2007 kell 19:25

Mul ei ole kassi ega koera. Kassi ei tahagi, ei teagi, miks. Pole olnud - ei tea tahta. Tütre šoti terjeriga olin just maal, sest tütar oli kodunt ära. Ilmatu vahva tegelane! Suutsin talle selgeks teha, et peenardele minna ei tohi. Hommikul istus mu voodi ees ja ootas, et ärkaksin. Kui keerasin külge, siis ta elavnes, aga kui nägi, et ma ei tõuse, siis pani ennast ka jälle pikali.
Solvub kergesti ja siis keerab ta mulle demonstratiivselt selja ja ei "räägi" minuga. Seda pole kauaks ja siis ta tuleb ja torkab nina pihku. Hirmus armas tegelane!

Pipilota - 27.06.2007 kell 20:03

Tsitaat:
Algne postitaja: hedy2

no voibolla kutsu motleb samamoodi no offence!

ja yldse millise moodupuu jargi see looma intelligentsi hindamine kaib? et kui susse toob, siis on vaga intelligentne? ma pakuks et pigem vastupidi, intelligentsed loomad saadavad sellise asja pikalt!

ariita - 28.06.2007 kell 09:46

kui koer või kass ei tule söögi aeg laua juurde suutäisi lugema, veel hullem oma tagajäsemete vahelistele elunditele saunatundi tegema, siis ta juba on veidi intelligentne, koeral ei sobi nagu igal ajal ja kohas klähvida ka, külalise toidukotid ja kaasas olevad esemed peavad ka puutumatuks jääma: üldiselt tuleb neil jagada ilma nääklemata, mis on pahanduse tegemine ja, mis on sõbralik kooselu.

Maiu - 28.06.2007 kell 09:48

ariita
mismoodi sa kujutad ette, et loom seda kõike jagaks? Loomulikust intelligentsist ega mitte?

ariita - 28.06.2007 kell 10:03

paari aastane koer või kass jagavad "koduseid intelligensi reegleid " kindlasti kui on nendega piisavalt tegeletud, lapsepõlvest peale mäletan, et koerad kassid teadsid: mis, kus ja kuidas. Polnud siis ju puhtatõulisi koeri ega kasse, aga kodukord oli olemas ja see kehtib ajast- aega, ei pea ju "metslastega" koos elama.

prints33 - 28.06.2007 kell 10:17

Tsitaat:
Algne postitaja: ariita
kui koer või kass ei tule söögi aeg laua juurde suutäisi lugema,

Kuna mul koer veel suht kutsikas ja liialt sõbralik, siis just külalised kipuvad seda söögilaua kommet eirama ja käest söötma, vaatamata keelule kuna nad ise kodus oma pontuga nii käituvad

Maiu - 28.06.2007 kell 10:18

Just- kui nendega on tegeletud!
Kas läbi piitsa või prääniku, igaüks ise valib talle sobiva.
Kui kiiresti või palju on võimeline õppima, sõltub samuti loomast, mõni kohe on raskestiõpetatav. Ja mõni jääb elu lõpuni laua peal käima..
Kas ta on sellepärast vähemintelligentsem?

Ka inimene on võimeline õppima ja koristab asjad laua pealt ära

ariita - 28.06.2007 kell 10:21

ega midagi: külaliste tarbeks ja koera kasvatamise eesmärgil tuleb Sul söök asendada male lauaga või tegeleda "Aliasega"

sinisilm - 28.06.2007 kell 11:36

/Kindlasti sa arvad, et vaat kui tark kass- ei taha mind üles ajada, nii kena temast? /

aga loomulikult

ariita - 28.06.2007 kell 11:58

Minu kiisu ei tule ka enne äratuskella mu unerahu rikkuma, aga kui kell on helisenud, pole mul mingit vedalemist enam, ta tuleb lausa minu pähe enda küüsi teritama, kui pagen üleni teki alla siis jätkab ülijõulist tegevust kasvõi teki lagunemiseni. Hommikutel kui äratajad ei ole sisse lülitatud laseb ta mind õõnata kasvõi poole lõunani. Isegi peale telefoni helinat ja kõnet ei kiusa ta mind. Huvitav, et ta teeb vahet telefoni helina ja äratuskella vajaduses.

Marchrabbit - 28.06.2007 kell 19:21

Meie kutsu on juba 13 aastat vana ja väga kaval. Teeb erinevaid hääli,et oma tahtmist saada.Kui ta on õue jäetud,siis haugub nii kileda häälega,et lõpuks ei ole võimalik seda enam välja kannatada. Ta oskab näiteks väga hästi pissi häda kinni hoida.Vabalt üle 24 tunni.Luurab õhtuti trepist üles magamistuppa.Kui kuuleme,et ta trepist tuleb siis keelame teda ja sis läheb jälle trepist alla tagasi.

susanna - 28.06.2007 kell 19:47

meie 5 aastane kass, kui talle tähelepanu ei osuta ja süüa tahab, kas läheb lilli retsima, nii lehe haaval ja siis vaatab aga minu poole, et mis ma ette võtan
või hakkab varbaid näksima
magab terved ööd, ei mingit hulkumist
tuleb uksele vastu ja eks ta teeb kõike, mis talle ise parajasti teha meeldib
põhiliselt magab ja üritab läbi akna linde kätte saada

kranz - 28.06.2007 kell 20:13

minu kass hulgub päev läbi,kui koju tuleb,on tema kõva näugumist juba kaugelt kuulda-nõuab süüa.Iluarmastaja on ta ka-magab lillepeenardel.Kevadel on üle küla sekspomm-verine ja pooled karvad puudu...aga see teda tagasi ei hoia.Nii,et minu kassil küll intelligents puudub-täielik parm.

Rashnu - 31.08.2007 kell 18:55

Minul on kodus u 3-aastane isane kass, tänavalt võetud ja väga sõbralik. Koju jõudes tuleb ukse peale tervitama. Ükskord oli väljas kole ilm ja väljaminekust polnud juttugi, samas häda ikka peale. Läks siis vannituppa, hüppas vanni ja ajas oma häda vanniaugu kohal ära.

jenni - 31.08.2007 kell 19:07

Eelpoolöeldust ajendatult tekkis inimlik uudishimu, kuidas kutsuksid kassid vanni urineerivat inimolendit, kas targaks või intelligentseks?! Loomulikult ainult koerailma puhul!

hedy2 - 31.08.2007 kell 20:17

Tsitaat:
Algne postitaja: Pipilota
Tsitaat:
Algne postitaja: hedy2

no voibolla kutsu motleb samamoodi no offence!

ja yldse millise moodupuu jargi see looma intelligentsi hindamine kaib? et kui susse toob, siis on vaga intelligentne? ma pakuks et pigem vastupidi, intelligentsed loomad saadavad sellise asja pikalt!

susside toomise järgi jah ei hindaks
aga sellele kui teda kutsutakse võiks koer ikka reageerida ja kõigiga mitte nii suur sõber olla kui oma pere inimestega. aga ega see mu lemmikut vähem kalliks tee...
ja eks on see ka võibolla õigus, et ma arukamat koera polegi väärt

Marchrabbit - 31.08.2007 kell 20:41

Peale selle,et meie pere koer on üks kavalpea,on ta kuumavereline Don Juan. Kätte on jõudnud jooksuaeg ja seda pensionieas seksisõltlast on võimatu kodus pidada.Just natuke aega tagasi tõmbas ennast ketist lahti ja põrutas naistesse.Omal pole enam hambaidki suus.Hullem,kui peremees!

Rashnu - 31.08.2007 kell 21:06

Tsitaat:
Algne postitaja: jenni
Eelpoolöeldust ajendatult tekkis inimlik uudishimu, kuidas kutsuksid kassid vanni urineerivat inimolendit, kas targaks või intelligentseks?! Loomulikult ainult koerailma puhul!

Imetlusväärne oli just see, et ta ei soristanud vanni, vaid lasi otse auku.

Kui tiirastest elukatest rääkida, siis minu tegelasel on vist kõik ümbruskonna emased ära viljastatud. Üht punasekarvalist kassipreilit käis ka mulle näitamas - tulid kõrvuti kõndides aeda ja jäid minu ette istuma.

unistaja - 31.08.2007 kell 23:31

On täpselt nii tark, kui olema peab. Just nii palju, nagu mulle meeldib!

vaarema - 01.09.2007 kell 20:33

Minu Rex kirjutab praegu väitekirja fekaalide lõhnaerinevustest, eile rääkis mulle aga ma pole jõudnud veel kontrollida.

delilah - 24.01.2008 kell 12:52

Meil on kodus üpris nutikas koer, kahjuks on praegu uute asjade õpetamine pisut toppama jäänud. Eks ikka inimeste taha

mmunk - 23.03.2008 kell 18:10

rääkisime mitu nädalat kodus sellest, et kass tuleb viia steriliseerimiseks velskri juurde. isegi kuupäev ja kellaaeg said velskriga läbi räägitud. tulemuseks oli see, et kass, kes on kahe eluaasta jooksul väljas (kuuris) ööbinud vaid paarikümnel suveööl ja kas siis alati järgmisel päeval vuta-vuta tuppa tulnud, haihtus poolteist päeva enne operatsiooni tähtaega ega andnud enne näole kui alles poolteist päeva peale tähtaega seejuures tuli taevast alla kõike peale pussnugade, mis puhul ta tavaliselt pirtsutab ja loeb parimal juhul välisukse pealt "uudised" üle ning vupsti! tuppa tagasi.

üks arukuse ilming oli nooruses see, et üle paari päeva me teda mingi uue mängu(asja)ga petta ei suutnud. üsna pea tabas oa ära ja tühja ei jooksnud. ainult palli järele jookseb veel kahekordse emanagi - viskad palli, ta püüab selle õhust kinni ja toob tagasi nagu koer. seejärel läheb taas kaugemale ja võtab püüdmisasendi sisse. lisaks sellele oskab ta ronida mööda betooni, ei võta suutäitki köögilauale jäänud heast-paremast, pole kordagi teisi pereliikmeid küünistanud ega hammustanud, on suviti enamjaolt putuktoiduline (pluss mõni lind või hiir) ning hoiab väljaspool inna-aega majaümbruse kassivaba.

sales - 23.03.2008 kell 22:23

Piisavalt tark on mu Hazar, et teada täpselt talumaade piire, mitte kedagi taluteeotsalt edasi minna lasta, kõik külakassid ja rebased, isegi varesed ning kullid eemale peletada... intelligentsuse ilminguks loen, et oma pere kassi lubab omas kuudis isegi magada, vabadusarmastus ka veel - ketti ei salli, ongi vabalt

Myrk - 24.03.2008 kell 19:56

Ja minu kassil selline komme, et tahab üle minu kaela magada, vahel luban seda. Kui ütlen, et ma ei taha, siis ei heida ka. Oskab reo vist võõrkeeli.