Board logo

Jooga
Beith - 25.06.2003 kell 20:57

Kas keegi teab midagi Tartus toimuvatest jooga kursustest?
Toimub neid üldse kusagil ja kui palju on nende osavõtumaks?

Ray - 25.06.2003 kell 21:08

Infot võid küsida ka Tallinna omadelt

http://www.joogatallinn.ee/tutvustus.html

Treenerid tunnevad üksteist üsna hästi ja kindlasti ollakse meelsasti valmis infot jagama.

MonaLisa - 25.06.2003 kell 21:09

Suvel enamus inimestest ikka puhkavad, ise pole Tartus joogas käinud, kuid siin saad vaadata, ehk midagi siiski toimub.

http://www.jooga.ee

Beith - 25.06.2003 kell 22:12

Suur aitähh abi ja info eest...Hakkan asja uurima...Ega kohe ei tahakski trenni minna, lihtsalt eeluurimist viin läbi, et sügisel asi tõsiselt käsile võtta...

Mara - 25.06.2003 kell 22:35

parem osta ise jooga-raamat ja hakka ise tegema...soovitan Enn Loo oma...

Ray - 25.06.2003 kell 23:17

Hingamis- ja kujustamisharjutused on soovitav siiski läbi konsulteerida mõne kogenuma praktikuga. Muidu kisub asi käest ära. Ka saatuslikult.

Beith - 26.06.2003 kell 09:31

Tsitaat:
Algne postitaja: Ray
Hingamis- ja kujustamisharjutused on soovitav siiski läbi konsulteerida mõne kogenuma praktikuga. Muidu kisub asi käest ära. Ka saatuslikult.

SEda minagi...Kardan, et äkki teen midagi kapitaalselt valest, mida hiljem ei saagi parandada.Parem on ikka alustada oskaja käeall... Ainult, et kõigepealt on vaja see oskaja ülesse leida.

Ray - 26.06.2003 kell 12:42

Tsitaat:
Algne postitaja: Beith
Tsitaat:

SEda minagi...Kardan, et äkki teen midagi kapitaalselt valest, mida hiljem ei saagi parandada.Parem on ikka alustada oskaja käeall... Ainult, et kõigepealt on vaja see oskaja ülesse leida.

Ära karda. Alguses võid ikka lihtsamast pihta hakata. Lihtsalt ei tasu üle pingutada.

Spetsiaalsed hingamisharjutused ja muu on ohtlik enamasti siis kui liiga varakult neid proovima hakata. Ka ise tegin selle vea, õnneks siiski mitte väga rängalt.

Mara - 26.06.2003 kell 19:59

hingamisharjutused ja hingamine yldse on seletatud harjutuste juures ja ka eraldi harjutustena ära...

yller - 26.06.2003 kell 20:57

/me'd akkas ka äkki see juuga uvitama

Mara - 26.06.2003 kell 21:40

Tsitaat:
Algne postitaja: yller
/me'd akkas ka äkki see juuga uvitama

huvitu-huvitu!!! väga kasulik asi!!

Ray - 26.06.2003 kell 23:43

Tsitaat:
Algne postitaja: Mara
hingamisharjutused ja hingamine yldse on seletatud harjutuste juures ja ka eraldi harjutustena ära...

Kundalini äratamine võib ka ohtlik olla.

Ray - 07.07.2003 kell 18:17

"Silva meetodit" soovitaks ka jooga kõrval kasutada. Sisuliselt tahtekonsentratsioon, mille abil soove täita (mõistlikuse piires), tervist parandada, mälu treenida jpm.

http://hot.ee/reimets/

http://www.hot.ee/peaasi/

Eriti tugev Silva meetodi praktik on joogatreener Milda Maria Trinskyte

yller - 07.07.2003 kell 18:20

/me nüüd puhta jooga uviline

kunagi pole ju liiga ilja õppima akata

Ray - 07.07.2003 kell 18:24

Tsitaat:
Algne postitaja: yller

kunagi pole ju liiga ilja õppima akata

Täitsa õige!
Kaotada pole suurt midagi ning harjutada saab ka invaliid või lihtsalt materiaalselt vähekindlustatud inimene.

yller - 07.07.2003 kell 18:34

/me siis piab akkma uurima seda juuga värki netist

raisk asi uvitab

tont - 07.07.2003 kell 18:43

Täpsem teave on Vello Vaherilt...Otsige teda netist.. kuulsin,et kuskil pidi see üleval olema....aga ise pole huvi tundnud..

Ray - 07.07.2003 kell 19:52

Tsitaat:
Algne postitaja: tont
Täpsem teave on Vello Vaherilt...Otsige teda netist.. kuulsin,et kuskil pidi see üleval olema....aga ise pole huvi tundnud..

Millist täpsemat informatsiioni Hr. Vello Vaher´ilt kuuleb?

bohemian - 08.07.2003 kell 15:37

ma kyll teemast mööda panen, ent ise ma kunagi käisin joogas...päris huvitav kogemus oli...maise ykskord kokku vajusin seal mingisuguse asja pärats ja peale seda enam ei julgenud minna, mine sa tea mis nad seal minu ajuga teevad

Ray - 08.07.2003 kell 15:56

Väga peenike kunst on just teatud tasemel viia hapniku/süsihappegaasi suhe veres. Teatavate konsentratsioonidega hakkab inimene kiiresti paranema. Ka võib langeda enesehüpnoosi jpm. Veidi valesti tehes võib kaduda kontroll organite vahel nt. süda hakkab juhuslikus rütmis lõõma jne. Sealt ka ohud, lisaks enesehüpnoosi käigus võib ka ajuelektri resonantsi ajada, mis võib hullumajja viia.

Loomulikult ärge nüüd kohe kartma hakake, ma olen ise ka ikka palju aastaid tegelenud ja uurinud asju, pigem rutatakse ja tulemused jäävad kesiseks. Eesmärgiks polegi mingite "imevõimete" taotlemine vaid enesearendus.

bohemian - 08.07.2003 kell 16:04

Tsitaat:
Väga peenike kunst on just teatud tasemel viia hapniku/süsihappegaasi suhe veres. Teatavate konsentratsioonidega hakkab inimene kiiresti paranema. Ka võib langeda enesehüpnoosi jpm. Veidi valesti tehes võib kaduda kontroll organite vahel nt. süda hakkab juhuslikus rütmis lõõma jne. Sealt ka ohud, lisaks enesehüpnoosi käigus võib ka ajuelektri resonantsi ajada, mis võib hullumajja viia.

Loomulikult ärge nüüd kohe kartma hakake, ma olen ise ka ikka palju aastaid tegelenud ja uurinud asju, pigem rutatakse ja tulemused jäävad kesiseks. Eesmärgiks polegi mingite "imevõimete" taotlemine vaid enesearendus.

ei tahtnudki miskit saavutada, licalt tegime seal mingisugust harjutust ja siis mina mingihetkel oli lännu kuhugi kaugele ära...nagu oleks uni vmiski olnud...kuid ma kuulsin ja nägin kõike...olin lihtsalt ära...

Ray - 13.10.2003 kell 03:17

Paljud teist tegelevad vähemal- või suuremal määral mõne joogapraktikaga?

madu - 13.10.2003 kell 09:30

Ma olen kah mõelnud, et võiks minna, aga kardan seda, et kuna ma "elektrijänes" olen, siis ei jaksa/viitsi mitu minutit miskit imetillukest lihast tunnetada ja siis veel mitu minutit selle imetillukese lihase kaksikvennaga tegeleda
Aga huvitaks muidu küll.
Tahab keegi mu kartusi peletada?

eero - 14.10.2003 kell 07:26

Tsitaat:
Kas keegi teab midagi Tartus toimuvatest jooga kursustest?
Toimub neid üldse kusagil ja kui palju on nende osavõtumaks?

8oktoobril algasid miskised kursused...koolis siena peal oli kirjas....vist tähe tnavas fyysika majas....ja infot sai telefonil 05013833 ja jooga nimi oli janne

Ray - 27.07.2004 kell 21:49

Tsitaat:
Suur aitähh abi ja info eest...Hakkan asja uurima...Ega kohe ei tahakski trenni minna, lihtsalt eeluurimist viin läbi, et sügisel asi tõsiselt käsile võtta...

Kuidas asi on edenenud? Leidsid treeningkoha?

Adaro - 28.07.2004 kell 20:28

Toimub küll Tartus joogatrenne. Ise käin kooliprogrammi raames, aga ma tean, et sama õpetaja annab ka täiskasvanutele tunde. Täpsemalt praegu ei tea, suvel nad vist kokku ei saa, pead selle peale aga ei anna.

Neil toimuvad isegi mingid eraldi laagrid ja puha.

familyman - 15.08.2004 kell 13:20

Endalgi plaanis vaikselt omapäi joogaga tegelema hakata.
Eks ma järgmine kevad annan teada kuidas mul on läinud.

mehuke - 07.01.2008 kell 13:51

Paljud teist praeguseks joogaga tegelevad? Kelle joogatrenni minna soovitate või soovitate alustuseks raamatu järgi õppida?

Leni - 09.07.2009 kell 22:46

asanate instruktaa¾ siit

iga päev uus joogatrenn video kujul siit

Mm.... üks väga hea ülipõhjalik (ja märksa parema veebilahendusega kui see esimene) link on veel, aga ma olen selle kusagile ära kaotanud/unustanud. Leian, siis panen.

vihmameez - 22.12.2012 kell 17:21

hea alternatiiv joogale on Shindo venitusharjutused. Seal pead igas venituses olema mingi 5 minti ja see venitab meridiaane lahti.

mmunk - 23.12.2012 kell 00:56

pisut OT, aga mul oli seoses joogaga pool aastakest tagasi huvitav kogemus. olin kliendiks ühele tai massöörile, kes pärast viit minutit mudimist küsis minult, kas ma olen tõsisemalt joogaga tegelenud. ma ei küsinud, et millest ta seda järeldas, aga oletan, et hingamisest. see on mul lõdvestunud ja aeglane, mis on olnud üks püsivamatest joogaga tegelemise tagajärgedest, samal ajal kui painduvus on ammu taandunud harju keskmise tasemele. ehk siis - tasub ikka proovida, kuna halvasti see vaevalt et mõjub!