Board logo

Kohvihoolikutele...
Virgin - 22.05.2003 kell 10:41

Mis nime kannab Sinu lemmikkohv? Jood kohvi koore & suhkruga või mustalt?
Kumb maitseb paremini, kas masina- või presskannu kohv?
Maitsestatud kohvid spetsiaalsetes poodides, oled proovinud?

webkaaren - 22.05.2003 kell 10:49

Tsitaat:
Algne postitaja: Virgin
Otsest lemmikmarki pole. Nende kvaliteet tikub erinevate aastate lõikes tugevasti kõikuma kahjuks. Üldiselt rootsi kohv rösti poolest. Soome liiga hale/hapu, taanipärane liialt ülekõrvetataud.
Tööl masin, kodus presskann.
Suhkrut/koort defineerin kui mürgitamiskatset.
Olen ise lisanud muskaati ja kaneeli.

pisimimm - 22.05.2003 kell 10:49

Lemmikkohvi - cappucino (vahukoore ja kaneeliga)
Igapäevaselt joon masinakohvi.
Aromaatkohvidest olen proovinud rummikohvi, oli väga maitsev....
Kodus joome valdavalt Jacobsit ja Merrildit...

Ahjaa, joon seda musta jooki koorega, ilma suhkruta eelistan keskmist rösti...

Lola69 - 22.05.2003 kell 12:13

Selline igapäävane kohvipulber mis mulle meeldib, seda meite poed ei müü kahjuks. Kodus joon presskannu, masin tuleb mängu pidude puhul, kui korraga rohkem vaja. Üldiselt Jacobs, Gevalia, Luxus ja President .. kuidas juhtub ja kus midagi om müügil.
Muidu .. koorega. Piimaga ei taha, siis juba must. Aga suhkrut ... tänan, ei.

Mis meeldib ... Espresso. Cappucino käib kah vahel vahelduseks. Kui ikka korralik kohv om, mitte ei müüda lurri teab mis nime pähe.
Aga lemmikute lemmik on ...iiri kohv.

Lola69 - 22.05.2003 kell 12:17

Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
Lemmikkohvi - cappucino (vahukoore ka kaneeliga)
/.../

Vahukoorega? Kus seda pakutakse?
Kas see teeglt mitte vahustatud piimaga ei käi?

pisimimm - 22.05.2003 kell 12:23

Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Tsitaat:
Lemmikkohvi - cappucino (vahukoore ja kaneeliga)
/.../

Vahukoorega? Kus seda pakutakse?
Kas see teeglt mitte vahustatud piimaga ei käi?

Ise teen seda ja raputan väheke kaneeli vahukoore peale, kõige parem asi, nämmmm
vahustatud piimaga....no käib kah....

Hiirekas - 22.05.2003 kell 12:56

Mulle meeldib üks Kolumbia kohvi, mida vaid vähestes poodides olen näinud. Pakk ka 2 x kallim, kui tavaline. Seda on tore lausa teha, sest lõhn levib tõesti üle korteri.
Kohvi joon alati suhkruga, eelisatn piimakohvi muidugi, aga kui pole siis musta.

Presskannukohvi eelistus on ka.

Mara - 22.05.2003 kell 13:24

ei joo ei teed ega ka kohvi..fuhh!! lõhn on imehea, aga enda tervise huvides ei joo...

yller - 22.05.2003 kell 14:51

no jah
joon seda mida ommikul ette antakse
ei uvita mis nime see kannaba
peaasi et koor ja suhkur sees oleksid

Venom - 22.05.2003 kell 16:07

joon kõikvõimalikke kohvisorte.
otsest lemmikut pole.
seisnud kohi ei armasta eriti. Veel enam väldin seisnud presskannu kohvi.
Lahustuvat joon erandkorras meelsamini siiski ei joo.
Koorega kohvi ei riku
suhkruga vaid siis kui midgi kõrvale näksin.

Vamp O Drama - 22.05.2003 kell 17:32

kõik, mis kofeiini sisaldab, läheb loosi.

see vist tõelise sõltlase tunnus?

aga kui valida saab, joon musta, suhkruta, kanget, Gevaliat või Luxust.

igatsen Prantsusmaa espressot.

mada - 22.05.2003 kell 17:37

Ei hooli kõlavatest nimetustest - kohvi puhul on minu juures kvantiteet oluline. Luxus eriti ei maitse ning lahustuvaid ning viljakohve ei tarvita.

Presskannudel on meie peres pidevalt puruneda, praegu kohvimasin (kuigi kannukohv rohkem moka järele).

Kohvisõltuvust näitab minu puhul see, et söögi olemasolu pole tavaliselt nii tähtis, kui kohvi (ja tubaka) olemasolu. Mõned liitrid päevas saab seda hääd kraami ikka kõrist alla lastud.

montca - 22.05.2003 kell 17:54

Tsitaat:
Algne postitaja: Mara
ei joo ei teed ega ka kohvi..fuhh!! lõhn on imehea, aga enda tervise huvides ei joo...

Mida siis jood, kas vaid piima?

jenni - 22.05.2003 kell 17:55

Kodune kohv on Löfbergs Lila (keskmine röst) , kohvimasinas tehtuna ja kindlasti koorega.
Kui aga nautida, siis iiri kohvi või mandlicappuccinot

montca - 22.05.2003 kell 18:04

Joon kohvi üpriski harva. Võib mööduda nädalaid kui üldse ei tule meelde. Aga kui keegi külla tuleb või ise kuskil istumas, siis küll mõnus jutu juurde kohvitada .... nagu öeldakse "et juttu jätkuks kauemaks" Ja kui joon, siis ikka suhkruga, kuid mitte mingil juhul piima või koorega, öäkkk

Ray - 22.05.2003 kell 18:11

Joon kanget musta tseiloni teed, tihti koorega. Maitseb hästi. Kohvi enam ei saa juua, hakkab veidi tervisele.

marx - 22.05.2003 kell 18:13

Tsitaat:
Algne postitaja: Vamp O Drama
kõik, mis kofeiini sisaldab, läheb loosi.

see vist tõelise sõltlase tunnus?

aga kui valida saab, joon musta, suhkruta, kanget, Gevaliat või Luxust.

igatsen Prantsusmaa espressot.

Täpselt minu arvamus kah

MonaLisa - 22.05.2003 kell 18:14

kohvi järgi suurt igatsust tavaliselt ei tunne, aga kui ikka pakutakse, siis joon ja meeleldi. Piimaga tavaliselt.
Aga roheline tee on minu meelest parem

roosi - 22.05.2003 kell 18:32

MUl vahet pole mis kohvi on,joon kõike aga kõige parem on siiani olnud presskannu kohvi

vantark - 22.05.2003 kell 23:28

gevalia presskannukohvi joon liitreid päevas suhkruga

muhhin - 22.05.2003 kell 23:32

Must ja mõru ja kodus prasskannust ning tööl masinast. Aga mitte eriti palju päevas.
Ajab ullemini peldikusse , kui õlu

li-li - 22.05.2003 kell 23:39

espresso kohv on hommikune äratuskell..eriti hea on ta muidugi itaalaste spets kannuga tehtud aga ka aparaadist saab paraja Kui aga suurem hulk kohvi vaja keeta ,siis olen ikkagi kasutand kohvimasinat ja enamjaolt olen kasutanud Luxus kohvi

meggle - 23.05.2003 kell 11:06

Otsest lemmikut pole kujunenud joon tavalist masina kohvi,olen proovinud ka neid maitse kohvisid rummi oma oli jube häää ja siis vanilje ja pähkli oma ka

cleona - 31.05.2003 kell 20:26

Eelistatud kohvisordid...no ikka need mis meie kaubanduses müügil.Luxus,Gevalia,Löfbergs...vist tihedamini mu kodus.
Presskannu oma maitseb paremini aga masinakohvi joon tihedamini...

Krissu - 01.06.2003 kell 07:44

Armastan masinakohvi ja joon kah seda. Suhkrufa ja suure koguse koorega. Mmmm. Eelistatud tavalised kättesaadavad levinud kohvad poest, enamasti keskmise röstiga.
Cappuccinot joon kah sageli. Maitsestatud kohve ostan kah mõnesaja grammi kaupa. Niisama puhtalt hakkab see mulle vastu, aga ehk pole ka sobivat leidnund. Minul on komme segada seda natuke niisama tavalise kohvi sisse. Aroom on võrratu ja maitses ei anna tunda

marintz - 01.06.2003 kell 10:29

Kõige rohkem meeldib Jacobs!Aga mingi Kulta Katrina...on täiesti outTeised on nagu on...joon kõike.Viimasel ajal kombeks teha tassi tõmmekat,ei viitsi nende kannude ja aparaatidega mässata!
Reegline joon musta mõrudat kohvi,kuigi ega jah,tervise huvides peaks jooma ikka piimaga.....

sirli - 22.02.2004 kell 17:46

Lemmikkohv on Gevalia ja joon üldiselt ilma suhkruta ning panen piima ka peale, koor eriti ei meeldi. Presskannu kohv on tegelikult parem, aga üldiselt teen ikka masinakohvi, kuigi presskann on kah olemas, lihtsalt harjumuse asi. Maitsestatud kohvi pole siiani veel proovinud, kuna ma väljas käies kohvi ei joo, vaid ainult enda tehtud, oma kodus.

Siku - 22.02.2004 kell 18:31

Kunagi jöin tohutavalt palju kohvi, aga nyyd vöib öelda et ei joo yldse kohvi, väga harva tuleb kohvi isu. Ennem meeldis wayne´s coffee hele kohvi, piima ja tumeda tykk suhkruga.

zipelgatydruk - 22.02.2004 kell 19:16

Kohvi joon koorega a suhkruta.
Suhkruga ei meeldi kohe yldse

suhkruga kohvi siuke läila
Mudu igasugust marki joon. Lemmikuid ple. A cappucino on niiiiiii yammi! + caffe latte.
Keele viib alla

Killagal - 03.03.2004 kell 19:36

Hmm.. otsest lemmikmarki pole... kohv meeldib mustalt... ja vahel meeldib külmalt ka
joon nii masinakohvi, kui pressuka oma... viimane siiski natuke prarem

susanna - 04.03.2004 kell 00:16

hullult olen kohvisõber
capputcino on ka lemmik
panen nii suhkurt, kui koort
vahest valget plombiiri jäätist ka ... nii hea
kiirel ajal teen otse kruusi, see mul hästi suur, et ei peaks kohe uut minema tegema
ostan merrildit, luxsust
väga kibedad ei meeldi, sellised vahepealse kangusega
kui magusat on kõrval, siis suhkurt ei kasuta

muvelin - 04.03.2004 kell 08:56

nö tavalistest kohvimarkidest eelistan gevaliat või löfbergsi. maitsekohvidest olen proovinud mitmeid, aga eriti huvitav oli viskimaitseline kohvi . kohvikutes näiteks eelistan hoopis nö piimakohvi

Ull Miis - 04.03.2004 kell 08:59

Kui üldse kohvi joon siis panen sinna ästi palju suhkurt (umbes nii palju, et lusikas püsti seisax) ja tavaliselt nii, et kolmveerand tassi kohvi ja veerand tassi koort siis kannatab juua. Olen proovinud ka suhkruta ja mustalt a siis nagu minu arvates kohv selline tõrvavesi

Suurelt jaolt siiski ise tee jooja

ipsu - 04.03.2004 kell 11:57

Kuidagi on välja kujunenud et olen LUXUS kohvi peale pidama jäänud.

Dinxu - 04.03.2004 kell 13:01

Lemmik on Gevalia...
Joon nii nagu tuju, mõnikord mustalt teinekord suhkru ja koorega.... masinakohvi erandjuhul, tavaliselt ikka presskannu kohv kuna see on maitsvam, pole kohvimasina maitset juures

Eraldi maitsestatud pole proovinud....veel... aga kui ära teen siis ytlen

maritv - 04.03.2004 kell 20:13

mina ei teagi, mis kofi ma joon
aga enamasti tuleb see presskannust.
cappucino on kah ülihääää

minnic - 04.03.2004 kell 20:23

kõige rohkem meeldib löfbergsi see sort, kus pilt tuulisest maanteest peale on kleebitud. sellest sordist tuleb nii hea tökat, et seda joob kõige parema meelega mustalt.

teisi kohvisorte joon tavaliselt piima või koorega. enamasti suhkrut ei pane.

krich - 16.09.2004 kell 16:36

Lõfbergsi tavaliselt ostnud. Ei viitsi ma jamada kohvimasina ja presskannuga. Hommikul panen paraja koguse kohvipuru tassi, valan keeva vee peal, natsa suhkrut ja piima ning ongi kogu lugu.

vantark - 16.09.2004 kell 16:43

minu kohvitamised on läbi, tervis ei luba aga kui head lõhna tunnen siis ajab küll keele ripakile ja tahaks õudsalt juua

lendajapoiss - 16.09.2004 kell 17:21

Olen vähenõudlik kohvi suhtes,aga ilma ka ei saa läbi!

Alfaromeo - 16.09.2004 kell 17:31

Cappuchino ikka on hea kohvijook

Bithe - 16.09.2004 kell 20:05

Olen üks vastik kohvijoodik
Ikka hulgi läheb seda vedelikku nahavahele. Kui hommikul tõusen siis esimese asjana rooman kööki kohvi tegema...muidu ma lihtsalt ei ärka üles
Joon mustalt ja sugarit kah ikka sisse

tinkivinky - 16.09.2004 kell 20:21

olen suur kohvi sõber,joonud mitmeid marke..pole nagu lemmikut..joon kohvi piimaga ja ilma suhkruta...masina kohv istub paremini kui espresso...

mils - 16.09.2004 kell 20:27

Mulle meeldib väga cappucino, kuid tavaliselt joon kohvi koos suhkru ja koorega

Hommikuti kui suur uni on ergutab cafe latte!!

Olen ka läbinud kohvikoolituse !

Beith - 16.09.2004 kell 21:22

MIna ei joo reeglina kohvi üldse. Kui joon, siis ainult väga harva nt. kringlite ja tordi kõrvale. Alati rohke koore ja suhkruga.
Cappucino on küll hea, kui harva saab

hestia - 16.09.2004 kell 22:06

olen küll omast arust kohvihoolik, ent järelikult mitte sellisel määral, et poest maitsekohvit ostma kipuksin... piirdun ikka tavalisega ning hetkelemmik on luxus.... ja 90%-il joon seda koos suhkruga ning 50%-il koos koorega... statoilis pakutav masina-cappucino väga hää.... leedumaal pakkus statoil veel miskit masinakohvisorti, mida eestis pole kohalikes statoilides näinud, kujunes teatud ajaperioodil päris lemmikuks

kontorihiir - 16.09.2004 kell 22:50

hommikuti tass kohvi ja mõnikord ka lõuna ajal.....masinakohvi enam ei joo, kui just tööl keegi ei tee ega paku ntx sünnipäevade ajal...ise teen presskannukohvi ja see on hää....

refo - 16.09.2004 kell 23:35

Ikka mustalt ilma kooreta.Erilist kindlat sorti ei oma.

marliin - 17.09.2004 kell 09:23

Armastan igasuguseid maitsekohvisid ja kohvijooke. Vahukoorega ja jäätisega üle kõige. Juba sellest kirjutades tuleb selline isu peale, et...

sinisilm - 17.09.2004 kell 09:39

Eelistan Presidenti...masinakohvi joon siis,kui muud ei pakuta.Isegi presskannu olen nurka visanud ja teen tassi ja sõelutan kohe mõne minuti pärast ära.Koor käib ka juurde ja suhkur...Või siis kui koort pole-mesi.Vahel lisan ka sidrunit.Hommikul asendamatu ja vahel ka pealelõunal,kui uni peale tuleb või rõhk alla langeb
A need maitsestatud kohvid enam millegipärast ei istu....isegi lõhn läks vastikuks

mersumees - 17.09.2004 kell 11:46

Kohvi....mmmm ikka joon, koos koore (piima) ja suhkruga. Hommikune äratus ju.

mompsik - 17.09.2004 kell 21:35

mina joon luxus kohvi-koore ja suhkruga,vahest ka mustalt aga koorega meeldib rohkem..ilma kohvita homikul kooli minna on lausa õudukas.pole maitsestatud kohvi maitsnud,kuid tahaks ära proovida

salliise - 23.09.2004 kell 12:19

Teejoodik tegelt aga kohvist ära ka ei ütle ja praegu joon üksi hommikuti kodus ka.
Joond mustalt ja suhkruta, suhkruga ka; piimaga ja suhkruta, praegu piimaga pooleks väga kanget ja suhkruga. presskannus on parem, kui masinas ja tassis on üle prahi, valan enne joomist ringi. Eile just sõbranne õpetas, kuidas seda päris õiget tassikohvi tehakse - soola ja külma vee lisamisega, läks hommiku meelest ära proovida. Homme - nagu vanaeit ootas surma.
Ema kunagi tegi õiget türgi kohvi, oli hää ja moccat teeb senini teinekord, kui isu tuleb.
Maitsekohve ka proovind, kookose kannatas juua, vahel päris hää oli isegi, tujust olenes.
Vahukoorega ja jäätisega kohvist ei suuda kunagi keelduda, meega ka proovinud, ei raatsi kaht hääd asja raisata. mesi ikke tee sisse koos ebaküdooniaga.
Mingi aeg jõin teed piimaga ja suhkruta. Rohelist tarbin tänini nii. Tallinnas Harju tänaval Hõbekassis üks baarman läks nii segadusse, et tahtis kolm korda kohvi valada. Lahenes asi nii: Keev vesi, sorts piima sisse ja teepakk näppu
Istusin siis akna all ja itsitasin omaette pealinna kogenud inimeste naeruväärsust.

dsikibriki - 24.09.2004 kell 09:28

Tsitaat:

minu lemmikkohv on nn. kodune kohv - mis on kellegi poolt kodus valmistatud, kas kruusis, savikannus või presskannus. kohvi joon koore suhruga ja suhrut peab suure tassi kohta 2 teelusikat olema
maitsekohve olen ka proovinud - enim meeldib sokolaadi oma .
ei joo pärast paari kohvijoomist üldse enam avalikes söögikohtades pakutavat kohvi - pärast seda hakkas pea valutama ja magu hakkas "mürisema"

delilah - 31.07.2006 kell 12:20

Mmmm...kohv...

Kodus teen matsi moodi - puru tassi ja keev vesi peale. (Pole veel espressomasinat ) Ja mingit suhkru ega piimaga solkimist ei toimu. Filtrikohvi üldiselt jälestan, joon ainult äärmise häda sunnil.
Markidest eelistan Luxust, Gevaliat, Löfbergs Lilat.

Aegajalt käin ühes kohvibaaris maiustamas espresso või jääkohviga. Muide, viimati pakuti Munamäe vaatetorni kohvikus väga head espressot, jäävesi kombekohaselt juures - ja väike ¹okolaadikild ka. Hm, suu hakkas vett jooksma.

rosita - 31.07.2006 kell 12:26

Hommikut alustan presskannukohviga.Koor ja suhkur ka sinna lisaks.Kohvimasinat mul pole ja ega sellest puudust ka tunne, sest ega ma suurt rohkem päeva jooksul kohvi joogi.

Sybill - 31.07.2006 kell 13:36

Armastan presskannukohvi - mustalt suhkruta. Kodus joome juba aastaid Krönungit. Pole mõttessegi tulnud marki vahetada.

pisimimm - 01.08.2006 kell 09:01

Kodune kohvitarbimine on koondunud laupäeva ja pühapäevahommikustesse kohvidesse vaid, ja noh ja siis saab ka joodud, kui külad tulevad

Tööl aga, hommikune nupuvajutus (siis et värskelt jahvatatud oakohvi otse masinast saada) toimub umbes 8.30 paiku, päeval lisandub veel paar tassitäit nimistusse, mis aga sageli kipuvad poolikuteks jääma, kuna teen paraleelselt tööd ja jahedat kohvi ei armasta ...

Lisatud: ahjaa, endiselt tarbin kohvi koorega, ilma suhrkuta

muhhin - 01.08.2006 kell 09:06

Tsitaat:
Algne postitaja: muhhin
Must ja mõru ja kodus prasskannust ning tööl masinast. Aga mitte eriti palju päevas.
Ajab ullemini peldikusse , kui õlu

Presskannu killud juba ammu prügimäel.
Nüüd ka kodune kohvi ubadest ja masinast ning seeläbi ka kohvitarbimine minu puhul oluliselt suurenenud.
Muidu talvisel ajal asendus kohvi tihtilugu teega - saab näha, mis sel aastal juhtub.

Aga mis nendesse maitsestatud kohvidesse puutub, siis seda riski ei ole mina veel võtnud, et mõnda neist proovinud oleksin - viga või
See tundub sama, mis suhkru või koore lisamine kohvile, et ei ole enam kohvi, vaid on mingi kohvijook

Marxendorf - 01.08.2006 kell 09:52

Joon musta tökatit, suhkruta ja vähemalt 2L päevas! Söögi alla ja peale! Seega olen kohvihoolik.

Nii presskannu oma, kui masina kohvi ja ka üliõpilast!

Maiu - 01.08.2006 kell 11:20

Muhhini mõtet üle võttes joon ilmselt mingit kohvijooki- lahustuvat kohvi, millele lisaks pool tassi piima ja suhkur. Väljas käies joon lattet.

muhhin - 01.08.2006 kell 11:22

Vaata, kui sa viina mahlaga jood, siis on see kah ju kokteil juba

anne51 - 01.08.2006 kell 13:09

Kuigi mulle on kingitud nii kohvimasin, kui presskann, sossutan mina ikka vana armsa kannuga - vesi keema ja palju "presidenti". Too kohvikann on igivana ja mul on temast isegi villand, aga ma tahan ära oodata, millal ta "otsad annab".
Maitsekohvidest olen vaid kuulnud, aga ma tõesti ei tea, miks mul puudub huvi neid proovida.

jenni - 01.08.2006 kell 13:21

Kodus/tööl kohv koorega (suhkrut minu jaoks ei eksisteeri) nagu mimmgi,
väljas latte (suhkruta ikkagi) nagu Maiugi.
muhhin, maitsekohv sobib mõnulemiseks jalg üle põlve. Kas sina seda teeksid?

Hoolik pole, sest päevas üle 2-3 tassikese ei tarbi iial.

metsakutsa - 01.08.2006 kell 13:22

Olen märganud, et enamuse ajast tõstan pakist kruusi Gevalia kohvipuru

muhhin - 01.08.2006 kell 13:27

Tsitaat:
Algne postitaja: jenni

muhhin, maitsekohv sobib mõnulemiseks jalg üle põlve. Kas sina seda teeksid?
.

Ehk siis, kui juttu jätkuma hakkab
Samas ei joo ka mina kohvi kunagi joostes!

Kas ma seda treeksin? - aga kas ma peaksin või võiksin??? Olen ma millestki heast ilma jäänud ?

pisimimm - 01.08.2006 kell 13:27

jenni, muhh muud ei teegi ju, kui ajab mõnu mööda keha laiali nagu ta ühes kenas postituses kunagi mainis...seega võib ta vabalt ka jalga üle põlve kõlgutada

muhhin - 01.08.2006 kell 13:30

Täiesti vale! Ajan lõbu mööda kere laiali ja see on hoopis midagi muud

pisimimm - 01.08.2006 kell 13:32

okok, ega ma arvanudki, et sa kohvi sees supelda armastad

jenni - 01.08.2006 kell 13:34

Kui juttu jätkub, siis miks ka mitte,
mulle istub Amaretto iga kell

Ja midagi ei pea, kui ei taha. Aga ilma jäänud oled teadmisest, kas maitseb või ei

ariita - 01.08.2006 kell 15:21

kohvi joongi mõnulemise eesmärgil, tõusen hommikul selleks 15min. varem ja üldse ma ei sega kohvitamisega mingit tegevust kui siis ainult "lõualaata", hommikul joon presskannukohvi ühe 200ml. tassi, päeval töö juures masinakohvi ja kodus kui isu on jälle presskannust,kodused sordid on olnud:L-Lila, Luxus ja P.President, samad kohvid on vaheldumisi ka töö juures,kodus olen maitsestanud talvel kovi lõigu sidruniga, külmetuse nähtude korral 20gr. "vanakesega" või taruvaigu- piirituse tõmmisega 1tl.(aitab alati terveks jääda),tundub, et olen kohvihoolik, sest kui kahe tassi vahe jääb üle 6 tunni muutun tujukaks ja kipub tulema kergem pea valu, tean ,et mul on madal vererõhk. 0,5 tl. suhkrut panen kui joon koorega,õhtune kohvitamine minu und ei sega,seega on sageli kohvitass ka minuga teleka ees.

samsara - 01.08.2006 kell 16:20

Olen kah kohvisõber, presskannukohv, hommikul mustana-muidu ei saa ennast lihtsalt käima- tiba suhkrut sisse, lõuna ajal meeldib koorega, suhkruta. Imelik, et kohvid on muutunud ajapikku kehvemaks-väga mustaks röstitud, ise eelistan kesmist rösti, et oleks ka maitse ja aroom, siis ehk... Kulta Katrina, heledam Merrild ja Löfberg Lila. Lahustuv kohv- brrrr...

Cassini - 01.08.2006 kell 21:13

Gevaliat joon, muu sobib ainult hädaolukorras
Hommikul esimene asi- vesi keema ... ja ilma selleta nagu ei oskagi päeva alustada.
...kuna masinad on korduvalt alt vedanud, siis oleme avastanud presskannu -korraliku ja kvaliteetse, topeltklaasiga, mis ei lase nii kiirelt kohvil maha jahtuda.
... ja päris musta ma ikkagi ei joo, parajalt piima v koort ja suhkurt.

Oleskleja - 02.08.2006 kell 02:27

Tsitaat:
Algne postitaja:
Väljas käies joon lattet.

Mingi uus sõnavärdjas eeti keelde tekkinud

Teemast niipalju, et suurt vahet pole, kuidas se mõru vedelik valmistatud, pea-asi et piisavalt kange ja ilma suhkruta.

Spiritraver - 02.08.2006 kell 04:50

Tsitaat:

/me=täiesti paadunud kofeinomaan... (ainus "-maania", melomaaniale lisaks )

Pärast ärkamist lihtsalt pean kohustusliku annuse 2 suurt kruusi kätte saama. Ükspuha mis marki või mis meetodiga vaaritet, oluline, et oleks kohv ja kuum ja hästi kange... Viimasel ajal on "President" kätte juhtunud, enne seda olin "Löfbergslila" peal, "Gevaliatki" pruugitud päris pikka aega järjest.

Kaneeliga maitsestan ise ja valge suhkru asemel olen pruuni kasutanud. Vahepeal jõin üldse suhkru asemel hoopis meega.

Killagal - 02.08.2006 kell 07:50

Parim kohv on Jacobs Krönung, kõlbab nii mustalt, kui ka suhkru ning koorega.
Eelistan nö purupõhjakohvi kõigile teistle. Kui hommikuti kiire on, pean siiski Staoili masinakohviga leppima, mis ka õnneks suht joodav on.

Pipilota - 02.08.2006 kell 12:27

viimase aja hommikulemmikuks on saanud taiesti tavaline kohvi vanilje sojapiimaga...

lounaajal tuleb suuremat sorti cappucino ara juua. kuumalaine tottu tuleb siiski seda manustada ice coffee'na.

pisihiir - 03.08.2006 kell 09:22

Gevalia kohvi on vanast harjumusest ostetud.
Hommikukohv-hommikune asendamatu asi,päevapeale pole oluline kas joon või mitte.

anemia - 24.08.2006 kell 00:54

Cafe Latte/piimakohv kohvikus vms kohas. Kodus panen ka kohvi sisse natuke alla poole tassi piima.
Viimasel ajal olen avastanud ka 3-in1 kohvid, need väiksed Nescafe'd jm -- täitsa head! Sinna panen ka veel piima peale muidugi, hah.

Spiritraver - 24.08.2006 kell 01:19

Tsitaat:
Algne postitaja: anemia
Viimasel ajal olen avastanud ka 3-in1 kohvid, need väiksed Nescafe'd jm -- täitsa head!

Neidsinatseid väikseid Nescafe'sid on mul hea peotäis sahtlipõhjas varuks - juhuks kui hommikul ärkan ja märkan, et kohvipuru on otsas. Tavaliselt kipub ikka meelest minema uus pakk osta enne kui vana otsa saab.

desiree - 24.08.2006 kell 06:39

Ma ei saa aru mis värk on, viimasel ajal joon ma vaat et 5 tassi kohvi päevas, ebanormaalne vajadus tekkinud lausa kohvi järele. Vanast jõin vaid hommikul max 2 tassi, aga nüüd keevitan endale õhtulgi tassikese sisse. Õnneks silmad mul veel sellised ---> ei ole
A kohvi joon koore/piima ja suhkruta.

jll - 24.08.2006 kell 13:32

Kange Pauligi president meega, presskannus tehtud, piimaga lahjendatud, tass peab olema suur.

Moosinina - 21.10.2006 kell 20:35

Oii, kohvi ma joon, ükskõik millist (v.a. väga piimane/koorene kohv) Pean hoopis asja ettevaatlikumalt võtma hakkama, sest seoses uues töökohas hommikuti ja lõunati kohvi joomisega kipub päevaseks koguseks tulema vahest 3 tassitäit See aga pole sugugi hea... Muidu tavanorm on 1 tassitäis hommikuti ja kõik. Nii et mark ja sort ja kangus pole oluline, oluline on kogus.

sossuke - 21.10.2006 kell 21:31

kohvimaan olen ma. vahetan mingi aja tagant sorti, et erinevusi mõikaks. kohvita elu täitsa p....s
nõuka aega tagasi ei taha igasugu asju sai tehtud, nagu näiteks roheliste ubade praadimine. ja pean tõdema, et sellest parimat pole enam saanud

maritv - 21.10.2006 kell 21:41

Jääkohv on kah väga bueeno.

ariita - 22.10.2006 kell 18:19

ka mina praadisin rohelisi ube, oli seegi üks omaette peen töö ja sai õnnelik oldud kui hästi välja tuli ja ämm kiitis

kontorihiir - 22.10.2006 kell 18:23

aga ariita....nendest küpsetatud ubadest kohv oli ju täitsa hea....
mäletan, et kord küpsesid veidi üle....kohv tuli veelgi parem

ariita - 22.10.2006 kell 18:26

ega ma nurisegi ja mida paremini välja kukkus seda uhkem tunne, meeski mõmises kui teised naist kiitsid

freelancer - 22.10.2006 kell 18:27

10tassi päevas umbes.

Hoiatus:Ärge keegi tarbige nii palju kohvi-hakkab tervisele.

rosita - 22.10.2006 kell 18:31

Olen väike kohvitarbija ja õhtuti üldse ei joo, kui just pole teada, et niikuinii peaks öösel üleval olema.Kaks tassi päevas on keskmine norm.

ariita - 22.10.2006 kell 18:33

joo sõrmkübara süürusest tassist - säästad tervist

kodukana - 22.10.2006 kell 22:24

Väga suur kohvijoodik ma ei ole, aga igal juhul eelistan nn "laisa inimese kohvi" s.t et puru tassi põhjas. Presskannus ei tule ka minu meelest piisavalt hea. Ja seda kannu kasutan vaid siis, kui külalisi rohkem kui kaks. Automaati ei oma ja ei taha ka.
Kohvisortidest eelistan Jacobsit ja seda pruunis pakis Pauligi kohvi. Töö juures kolleegide soovil joome juba aastaid ainult Löfbergsi, ausalt öelda hakkab juba ära tüütama...

unistaja - 23.10.2006 kell 14:54

Lemmikmark on Luxus. Meeldib masinakohv. Muidu joon koos piima ja suhkruga. Väga hea!!!

dilbert - 23.10.2006 kell 15:31

Lavazza ubadest, suhkru ning ohtra piima(vahu)ga. Aga masin andis täna otsad

jenix - 24.10.2006 kell 12:18

Gevalia on kujunenud lemmikuks. ja tööl olles kulub seda üsna ohtrasti

boobster - 08.11.2006 kell 00:17

Ma kohe ei teagi, kas olla rõõmus või kurb, aga avan, et pigem rõõmus, sest mina joon kohvi vaid mingi tass- paar nädalas, nii moepärast, et jutuajamise kõrvale midagi teha
Öösel rekkaga sõites sai vahel ikka termos täis võtta, kuid see ajas pea valutama ning loobusin sellest...

Aeryn - 08.11.2006 kell 01:15

Üle keskmise kange kohv koore ning suhkruga ja ikka mitu tassi päevas. Olen kohvihoolik

taavi30 - 08.11.2006 kell 09:32

erilist vahet ei ole mis kohv,peaasi et mustalt..suhkur rikub asja ära

Lilith - 08.11.2006 kell 12:39

Joon kanget,musta ilma suhkru ja kooreta Luxus kohvi.Tavaliselt teen otse tassi,aga sobib ka presskannukohvi.

Lola69 - 08.11.2006 kell 13:38

Tsitaat:
Algne postitaja: taavi30
erilist vahet ei ole mis kohv,peaasi et mustalt..suhkur rikub asja ära
Suhkur rikub maitse ära jah. Aga koor on oluline detail. Piim pole enam see.

madu - 08.11.2006 kell 13:44

Tarbin kohvi vähese suhkru ja piimaga. Cafe latte ja cappuccino on lemmikud.
Ei salli hapuka maitsega kohvisorte.

Tavaliselt joon tassi kohvi hommikul ja sellega asi piirdub. Head teed eelistan kohvile iga kell.

murdjamees - 08.11.2006 kell 13:49

Joon lahustuvat nescafed mustalt suhkru ja rummiga. Rumm peab olema tume.Lemmik on Capten morgan.

JoanMadou - 08.11.2006 kell 15:54

Tavalist filtrikohvi joon enamasti, suhkru ja piimaga.

Maitsvaim kohvi oli pisike annus *väga* kanget kohvi, segatud kondenspiimaga ning serveeritud suures klaasis jääkuubikutega. Mmm... aga see oli kaugel maal, siin ei serveerita sellist asja, ja endal ei tule sama hea välja.

Ja Starbucks'is tellin capuccino piparmündisiirupiga. Üllatavalt hea kooslus.

pointer - 09.11.2006 kell 08:58

suhkruga must masinakohv. kodus tavaliselt löftbergs.

bellatrix - 09.11.2006 kell 11:02

Luxus joodav.täiesti joodav..

robertksp - 10.11.2006 kell 00:04

presskann, must, suhkruga

sukijaki - 24.12.2006 kell 15:46

Lavazza, Segafredo või Illy. Ehk siis, espressokohvi.
Oad aparaati ja tuld - tuleb kõike.
Kui rohkem viitsimist, siis lisan ka mingit maitsesiirupit.

kerberos - 02.04.2007 kell 16:32

täna hommikul jõin statoilist ostetud kohikoorega päris hea.Kodus joon tavalist musta masinakohvi, aga kui tsipa rikkam siis ostan kohviube ja siis tuleb eriliselt värske ja maitsev kohvi.

Fiona - 02.04.2007 kell 16:40

Jacobs Krönung aga kui seda parasjagu pole siis ükskõik mida aga mitte cappucinot.

olevt - 02.04.2007 kell 16:50

Merrild on kõikse parem kohv, mis meil saadaval. Ei suhkrut, ei koort. Ülisuure kuhjaga supilusikatäis 250-le milliliitrile. Huvitaval kombel erinevad kohvid annavad erineva suurusega kuhjasid. Mõnel kohvil tuleb kuhi üsna niruke. Merrildil on eriti kõrge kuhi.

sossuke - 02.04.2007 kell 17:34

Tsitaat:
Algne postitaja: kerberos
täna hommikul jõin statoilist ostetud kohikoorega päris hea.Kodus joon tavalist musta masinakohvi, aga kui tsipa rikkam siis ostan kohviube ja siis tuleb eriliselt värske ja maitsev kohvi.

izzand, kas mõnel on veel kohviveski kodus olen kohe täitsa kade

Pipilota - 02.04.2007 kell 17:38

hommikuti tavaliselt ei ole aega kohvi juua. valja arvatud kui silmi muudmoodi lahti ei saa. lounaks laheb ekstra piimaga cappucino vaga hasti peale. ja sellega yritan piirduda.

anne51 - 03.04.2007 kell 11:02

Tsitaat:
Algne postitaja: sossuke
Tsitaat:

Kohviveski on ikka alles, aga ma ei ole tulnud selle peale, et ube osta. See on hea mõte.

vanasilk - 03.04.2007 kell 11:44

Kohv võiks ikka korralikult kange ja must olla. Kulub teist mitu tassi päevas

OT: Kas äkki keegi ei tea kuskohast võiks saada neid rohelisi kohviube mida ise praadida?

bellatrix - 03.04.2007 kell 14:42

Mina teen kohvi tassi sisse. Solgisöödik seega?

Pole neid massinaid ja nendega on tükk pusimist ka enne kui oma kohvi kätte saad..käsitsi on kiirem.

olevt - 03.04.2007 kell 16:12

Tsitaat:
Algne postitaja: vanasilk
Kohv võiks ikka korralikult kange ja must olla. Kulub teist mitu tassi päevas

OT: Kas äkki keegi ei tea kuskohast võiks saada neid rohelisi kohviube mida ise praadida?

see ise röstimine on paras tsirkus. Aga rohelisi kohviube peaks saama kohviistandusest

johann - 03.04.2007 kell 17:38

Must kohv,suhkurt nii palju juurde,et ei rikuks kohvi maitset.Kõige parema kohvi sain ubadest ,mis sai Angoolast toodud ja ka seal tarvitatud.Kõik oli ehe,100%naturaalne.
Praegu on kodus odav kohv,sakslaste(Bremer Koffee).Sünnib juua,ei jää milleski alla.

kerberos - 03.04.2007 kell 18:42

Tsitaat:
Tsitaat:

Sossuke pean sulle pisipettumuse valmistama. kuna minul isiklikult kohviveskit ei ole siis olen sunnitud vanemate pool jahvatama. Aga kindlasti soetan kohviveski endalegi, siis kui tahad võid külas käia kohvijahvatamas.

ariita - 04.04.2007 kell 14:07

"Straume" veski olemas ja korra olen isegi paarsada gr. ube koju toonud, parema kohvi saab küll ja ka kallima, tegelikult on ju tore vahest kedagi üllatada.
Hoolik olen hommikul kindlasti ja päeval otsin ka kohvitamise võimaluse

Hitch - 04.04.2007 kell 14:41

Peab tõdema, et alustasin kohvi tarbimist suht hiljuti nii pool aastat tagasi, enne seda olin täiesti puhas....ainult piima
Mulle sobib kohvi tarbimine piima ja suhkruga... hoiab hambad valged
Nähes sõpra kelle käed hakkavad värisema musta kohvi mittesaamisest, pani see mind sügavalt mõtlema kohvi tarbimise vajalikkuse üle...

pisimimm - 04.04.2007 kell 14:53

Minust on viimase nädalaga saanud totaalne kohvihoolik - alla 8-10 tassi päevas ei tule kuidagi... see on see, kui lõunale pole aega minna, kuid kõht nõuab oma

Hitch - 04.04.2007 kell 14:56

Tsitaat:
see on see, kui lõunale pole aega minna, kuid kõht nõuab oma

Kas tööle lõunat ei saa tellida?
8-10 tassi

Lola69 - 04.04.2007 kell 14:56

Kõht nõuab niipalju kohvi?
Nujah, peagi nõuab ta miskit muud. Kui piiri ei pea.

Lola69 - 04.04.2007 kell 14:57

Tsitaat:
Tsitaat:

Meil peaks kah alles olema. Kunagi pulmadeks Straume oma kingiti igatahes.
Pean täna kaasa käes kohe küsima. Mitte et seda sihtotstarbeliselt kasutaks, aga ...

pisimimm - 04.04.2007 kell 14:57

kui sööma ei jõua Lola, on vaja ju millegagi kõhtu petta...et näljatunne kaoks

...ja taas ma istun tass kohvi nina all siin

Hitsh - kõike saaks, aga alati mõtlen, et lähen lõunale (aga see on vaid õnneks nädala jagu nii olnud )

Tempera - 04.04.2007 kell 15:05

mina end kohvihoolikuks nimetada ei saa, sest erilist tungo kohvi järele ei tunne ja igapäevaselt seda ei tarbi, kuid siiski...kui unetukk tahab keset tööpäeva kaela langeda on päästev kohvi just see õige rohi.

tarbin kohvi järgmiselt: kange kohvi puhul veerand kohvi + kolmveerand piima Ehk siis latte.

Elu parima vahulise-õhulise latte sain Sardiinia lennujaamas Italianod on ikka õiged kohvimeistrid.

olevt - 04.04.2007 kell 16:02

mul venna äi peab kohvi kõige paremaks unerohuks. Ja seetõttu pruugib seda enne magamaheitmist

Lola69 - 04.04.2007 kell 16:09

Ma tundsin kunagi ka üht neidist, kes ei saanudki kohvi juua ilma et uni pääle tulnuks.

Nii et .. kellele kuidas.

Marla - 04.04.2007 kell 16:11

Oi, pean end kohvihoolikuks küll. Päevas v ä h e m a l t kolm küllaltki suurt kruusi, aga võib tarbida ka 6 or more. Ja kõige paremini istub ikka 'notsukas' (st pulber tassi ja vesi pääle), seevastu masinakohv eriti ei meeldi. Joon absoluutselt kõiki sorte, aga enim meeldib Löfbergs Lila & siis see Pauligi uusim - pruunis pakendis - nimetust ei ole meeles

olevt - 04.04.2007 kell 16:17

kui ma poes seda Lilat riiulis näen, siis alati käib nõksak südamest läbi. Mõni aeg tagasi jõin seda kohvi ja ... 3 päeva pärast seda kõht valutas. Ma ei suuda siiamaani välja mõelda, miks mu magu nii ägedalt reageeris...

ariita - 04.04.2007 kell 16:54

Ka mina võin väikese tassi kohvi enne magama minekut juua, kähku tuleb hea uni, tegelikult sobib igal ajal selline mõnulemine, kui aga võimalust pole siis pole ka aega kohvist mõelda ja midagi märkimisväärset ei juhtu

muhhin - 04.04.2007 kell 18:38

Ma võin terve ämbri kah õhtul sisse luristada ja ainuke asi, mis mind magamast segada võib siis, on kohutav kusehäda

skingirl - 04.04.2007 kell 18:42

Sa ära kohe mine sa mine siis kui sul juba tilgad püksis ja poolkõva on

kontorihiir - 04.04.2007 kell 19:41

Tsitaat:
Algne postitaja: olevt
mul venna äi peab kohvi kõige paremaks unerohuks. Ja seetõttu pruugib seda enne magamaheitmist

kusjuures mul tuleb ka hea uni
aga tean inimest, kes kohviaurude peale juba enam und ei saa

Leni - 12.04.2007 kell 14:28

käpaga espressomasinast tuleb kõige parem (olen latte-sõber)

presskann on järgmine ja siis niisama tassi tehtud (kohv tassi, keev vesi peale, paks jääb põhja)

tavalist masinakohvi ei joo üldse

Myrk - 13.04.2007 kell 09:03

Ise suur kohvijooja.Lugesin netist,et enamus Parkinsoni tõbe põdevatest inimestest olid mittesuitsetajad ja ei joonud kohvi. No nii, tervislikeluviis tapab tervist.

marga22 - 13.04.2007 kell 09:29

Kohvisortidest joon juba aastaid Gevalia keskmist rösti. Kodus joon enamasti musta kohvi, külas või mujal väljas koorega, kummaline millest see tuleb? ja pisut suhkurt lisan ka, u 1 lusikatäie, triiki mitte kuhjaga

bellatrix - 13.04.2007 kell 12:55

Tsitaat:
Algne postitaja: Hitch
Peab tõdema, et alustasin kohvi tarbimist suht hiljuti nii pool aastat tagasi, enne seda olin täiesti puhas....ainult piima
Mulle sobib kohvi tarbimine piima ja suhkruga... hoiab hambad valged
Nähes sõpra kelle käed hakkavad värisema musta kohvi mittesaamisest, pani see mind sügavalt mõtlema kohvi tarbimise vajalikkuse üle...

Huvitav jah, paljud räägivad et kohvi teeb seda ja teist, mul ei tee ta midagi ja unepeletajana on ta suht mõttetu minu puhul, mis on kurb sest ei tea midagi, mis eksamiperioodil hilisõhtuti pea klaariks lööks.

Joon teda sellepärast et maitseb ja siis ei pea ka nii palju sööma.

kerberos - 23.04.2007 kell 19:50

Tsitaat:
Algne postitaja:

eile käisin ämmal külas ja ta kinkis kohviveski. ja õhtul tegin ühe korraliku värske kohvi

cetlyn666 - 23.04.2007 kell 22:03

Kunagi oli Luxus. Nüüd on Nescafee...

SinineLiblikas - 23.04.2007 kell 23:07

spoets kohve ei ole..liiga kallid..kuidas kunagi kodus joon kannukohvi ,tööl presskannu oma kuna meie tööl olev kohvikas on väga räpane ja settes..ei tahaks seederikket saada..Kõik kohvid ei ole head..joon mustalt ja minu lemmikuteks on Paulig ja President..

Marla - 29.04.2007 kell 10:40

Ma avastasin siin päevad tagasi, et vist väike sõltuvus on tekkinud, hommikul, kui kohvi ei saa, mul hakkab pea kõvasti valutama, neelasin siis 2 koffeiini tabla ja kõik sai korda (aga võib ka olla, et see alusetu seos). Samas, millegipärast paari päeva eest hakkas kohvi maitse vastu, uurisin asja, ja joon nyyd mate teed. Tundub hää alternatiiv olevat praegu, sama efekt, aga maitse teine.

mada - 03.02.2013 kell 13:19

Kohvisõltuvust enam õnneks ei ole. Kui suitsu ei tee, ei ole kohvi ka esimese asjana hommikul vaja. Nüüd saan ülesärkamist nautida ja rahulikult teha hääd kohvi mokakannuga.

Mingil põhjusel ei ole ma leidnud ühtegi kontoritesse mõeldud espressoautomaati, millest tõeliselt head kraami saada.

guttamax - 03.02.2013 kell 13:24

Viimasel ajal hakkab mul peale hommikukohvi paha...olen selle asendanud kange teega...Kofeiini saab sealt muide rohkem ka
Vene ajal oli Rummus, sõduritel-vangivalvuritel seinal hoiatuskiri, et kui vang on joonud kanget teed, siis hüppab ta kõrgust viis meetrit ja tabab noaga saja meetri pealt südamesse...

mada - 03.02.2013 kell 13:25

Krt, siia teemasse kirjutades läks nüüd nii, et tegin samal ajal kohvi.. ja kuna kahte asja korraga korralikult teha ei saa, läks mokakann ilma veeta tulele

guttamax - 03.02.2013 kell 13:27

Kann nüüd õhtal?

mada - 03.02.2013 kell 13:32

Ei, nii hull asi ei ole

guttamax - 03.02.2013 kell 13:35

See nett on hull asi jh...Kui veel eestis elasin, siis unustasin ükskord pelmeenid praadima kööki ja...õnneks päästis mu lemmikloom hullemast stsenaariumist... Olin öisest vahetusest koju tulnud, ning arvutilaua taha uinunud....
Oleks pidand kohvi jooma, mitte õlut

tiivitaavi - 03.02.2013 kell 15:09

Võtame tänase hommiku,jõin musta teed piimaga.
Muidu oma tee-ja kohvijookides suhkrut ei tarvita,täna proovisin,pole viga käib kah.

kommionu - 03.02.2013 kell 16:55

Must kohv on tavaline ja seda kulub palju päevas. Hommikul- siis esimese pausi ajal, koos Soomlastega kohvitama, lõuna ajal ja viimne paus, enne tööpäeva lõppu.
Kodus teen vanamoeliselt, puru ja vesi peale.

reheline - 03.02.2013 kell 19:47

Arvasin, et olen veidrik... Mulle meeldib ka üksi olles puru tassi panna ja vesi peale kallata. Kuidagi maitsvam tundub.

guttamax - 03.02.2013 kell 19:55

Pätikohvi jõin, kui kiire oli, muidu eelistasin ikka presskannus v filtrikohvi, nestcafe lahustuv ajas ka asja ää kuidagi...Aga nüüd olen kohviprii, et vaatab, kumb kestab kauem: minu kohvi v Mada nikotiinipriius...

tiivitaavi - 03.02.2013 kell 20:04

http://www.youtube.com/watch?v=mNeHuyVnwhc&list=AL94UKMTqg-9CkqUPl7Qjqzk9QPJrxnl0W

Leni - 04.02.2013 kell 19:53

Ma olen nüüd laskunud nii madalale, et hakkan kohvinippe jagama: röövlikohv, vesi peale, neli minutit tõmmata lasta ja läbi sõela ümber kallata. Parim.

sales - 04.02.2013 kell 20:07

(Armee) metsakohv - kuum vesi peale, 30 sek tõmmata, riisuda paks pealt ära põõsa alla ja juua... Kiireim.

kommionu - 04.02.2013 kell 20:08

Ma ei viitsi hommikuti nii palju jamada. Veekeetjas kuumutan vee umbes 60- 70 kraadini ( käega hoian küljepealt, kuidagi on se paras temp välja kujunenud. ) Kallan purule peale, teen rõdul ühe suitsu ja tulen kohvi jooma.
Piisab vaid natukesest loksutamisest ja kogu puru vajub ilusti põhja. Plus kohvi pole tulikuum, seda saab kiiremini juua.
"Juhla Mokka" nimelist kraami kasutan, Pauligilt.

guttamax - 04.02.2013 kell 21:24

Juhla on rõvedalt hapukas ju...Ainus pauligi joodav kohvi on president...viimasel ajal eelistan sellest ka vaid goldenit...maksab siin ca' 6 euri 500 g, aga hea mõnus röst on.

kommionu - 04.02.2013 kell 22:53

President on "moskaa", liiga suure puruga, jube kaua tõmbab.
Masinas või presskannus sobib seda isikliku arvamuse järgi teha.

mada - 04.02.2013 kell 23:11

kohviteemaline film:

http://www.youtube.com/watch?v=pxYRsqkRS_k

eerik2 - 05.02.2013 kell 01:35

Ma olen seda kuskil näinud .
Ise joon presskannu kohvi, lahjemat, magusat, palju piimaga

tiivitaavi - 05.02.2013 kell 11:20

Must tee piimaga pole ka paha,kasutasin seda võimalust eile tööl olles.

mada - 11.02.2013 kell 12:17

Täna ununes mokakann taaskord pliidile. Asi lõppes sellega, et sang sulas küljest ära

Murakaraba - 11.02.2013 kell 12:35

Tsitaat:
Algne postitaja: reheline
Arvasin, et olen veidrik... Mulle meeldib ka üksi olles puru tassi panna ja vesi peale kallata. Kuidagi maitsvam tundub.

Minu kodune kohvi just nii käibki.
Suhkrut lisan, koort mitte.
Ei sõelu, pole vajadust. Tass on suur ja puru settib põhja.

tiivitaavi - 11.02.2013 kell 16:03

Muide,ka mul pole kohvikannu igapäevases kasutuses.
Presskannus,teadjamad inimesed on öelnud,et kohvi seistes seal tekkivad mürgid,mine võta kinni.
Üldse on presskann mul taimetee jaoks.

eerik2 - 11.02.2013 kell 22:16

Aga presskannu ei jäetagi kohvi seisma. See tuleb ikka kuumalt ära juua.

freelancer - 11.02.2013 kell 23:27

Pooldan samuti Rehelise varianti.Kiire ,praktiline,alati värske.

Kirke - 12.02.2013 kell 14:38

Justament! Puru tassi, vesi peale, koor ja suhkur ka ning kõik sassi ja mõne minuti pärast on kogu puru kenasti tassi põhja vajunud ja võibki juba larpida Külalistele kohvi tehes kasutan presskannu Vahest on hea ka erinevaid maitsekohvisid lisada(tibakene tavalisele kohvipurule lisaks), hetkel minu lemmik banaani-karamelli oma

reheline - 12.02.2013 kell 15:58

Justnimelt värske! Tassi tehes siis . Ja alati õige kogus.
Kõige jubedamad on minumeelest just need "tanklakohvid", kus kannus on jook tunde seisnud ja hapukasmõruks muutunud. Laevabaarid ja just soome söögikohad on seda solki täis. Espressomasinat peab tikutulega otsima. Küll Kommionud ja Guttad teavad

ullike - 12.02.2013 kell 19:03

Tsitaat:
Algne postitaja: Kirke
Puru tassi, vesi peale,

Seletage nüüd ullikesele ikka kohe täpselt ära, mismoodi see asi käib. Küsimus jummala tõsine, kuna olen siiani teinud ainult filtrikohvi. Teatavasti visatakse läbitilgutatud kohvipuru siis koos filtriga prügikasti. Aga kui meil oli kanalisatsioonitoru ummistus, tuli ülevalt naabrimees ja süüdistas, et ilmselt olen ma kohvipaksu kraanikausist alla lasknud ja nüüd on toru umbes. No ei olnud mitte terakestki ja pealegi kraanikausi äravoolul on tihe sõel peal, mida alatasa tühjendan.

Aga kuhu siis kohvipaks panna, kui ta kruusi põhja jääb? Kas kraabite salvrätiga kruusist välja ja viskate prügikasti? Või kallate WC-sse? Või ta ikkagi läheb kenasti kraanikausist alla ja ei ummista mitte torusid ära?

Ullike, kiirkohvivõhik

freelancer - 12.02.2013 kell 19:46

Mulle ullikese jutt meeldis-Eriti see koht- tuli ülevalt naabrimees ja süüdistas, et ilmselt olen ma kohvipaksu kraanikausist alla lasknud ja nüüd on toru umbes-
Kui on normaalne kanalisatsioon-nagu ehitusnõuded nõuavad siis kohvipaks ei ummista torustikku.Kõige raskem koht läbimiseks on haisulukk.Võid samas rahustada oma ülevalt naabrit et füüsikaseaduste korral jookseb vesi alati allapoole ja enne kui tema korrusele jõuab pressib altpoolt välja.Kui temal uputas tähendab et ummistus oli tema ja allpool oleva korruse vahel....Edasine on juba fantaasiast kinni.

Mina panen kohvipuru tassi,lasen vee keema ja kallan kohvipurule peale-segan lusikaga ja valan veel sortsu.Mõne hetke pärast langeb kohvipaks põhja.Mis paksuga teha-mina viskan minema noorik teinekord paneb toalilledele(miks ei tea)Kõige olulisemaks pean värskust ja paras kogus et mitte seisma jääda.Filtrikohvi ei armasta-võibolla eksin kuid minu arust annab paberfilter mingi kõrvalmaitse.Võin ka eksida.
Ah soo veel üks detail.Igal kohvivalmistamisel oleks kasulik jälgida tema jahvatusastet.Milleine see olema peab sõltub juba sellest millist kohvi tahad saada.

iir - 12.02.2013 kell 19:52

Free, kullakene, sa oled unustanud kortermaja kanalisatsiooni olemuse. Kuna Ullike ei öelnud, mis koha pärast naabrimees tuli, siis ma võin öelda, mis koht see on. See on püstaku alumine ots, mis on hoone keldris ja peaks minema trepikoja ees olevasse kaevu, reeglina on torud vanad ja kottis, nii et see kaev on tihti peale pisut kõrgemal, kui vaja ja siis on nii, et vähegi paksem kraam ummistab alumist viimast sirget. Tihtipeale on keldrites ka koosolekuruumid, mille juurde kuulub trepi alla ehitatud WC, nii et siis pott ajab üle. Võimalikud variandid

freelancer - 12.02.2013 kell 20:02

Oh sa mu pisikene.Pean sulle kurvastuseks ütlema et tunnen kortermaja kanalisatsiooni ehitust.Olen elanud kortermajas kus ummistus oli esimese ja teise kooruse vahel püstakus.Maja oli 16 kordne.Ja kogu pask ja sitt voolas välja köögi kraanikausist,peldiku potist ja vannist samuti.Tookord oli keegi lihtsalt ajanud pesumasina ja sitapoti segamini ja seal oli olnud kleit.
Lisasin oma postitusele juurde klausli nagu märkasid--kui on ehitatud vastavalt nõuetele--Nurgad õiged ja muu samuti.

Olgugi et hurjutasid mind tuleks ikkagi su kannuusse.
PS..pisidetail ununes.Elasin korrusmajas teisel korrusel ja asi päädis kapitaalremondiga mille finantseeris kindlustus.

tiivitaavi - 12.02.2013 kell 20:06

Oojee,kohvipaksuteema oli mul ühel suvel hästi teema tõin seda töö juurest,nimelt sipelgad kimbutasid ühte eluhoonet.Panin neile liikumisteele,koos palvega lahkuda ja mingi aeg nad tegidki puukuuri varjualusesse oma elamise.

reheline - 12.02.2013 kell 20:16

Minul läheb kohvipaks komposti. Koputan kruusi tühjaks ja lõpu kruusipõhjast uhan rohke veega kraanikaussi. Märksõna ongi rohke vesi, see ei lase väga ummistustel tekkida (kui nurgad õiged)
Valmistan kohvi täpselt nagu Free, selle erinevusega, et valan keeva vee peale ja ei sega. Kohe mitte. Vahel katan kruusi tõmbamise ajaks alustassiga. Peale tõmbamist segan ja lisan puuduva koguse vett
Point selles, minul ei vaju kõik tükid põhja, kui kohe segada. ma ei tea miks. Tiirlevad joomise lõpuni. Kui segada tõmbanud kohvi, kukub kogu see mass silmapilkselt kruusi põhja

ullike - 12.02.2013 kell 20:48

Pagana terased on meie Kodutud Seepärast pean oma torujüri-saagat jätkama. Kõnealusel juhtumil oli tegemist olukorraga, mida nimetas Free. Nimelt minul ei olnud mingit ummistust sel hetkel. Toru naabrimehest kuni keldrini vahetasime tollal ära oma kulu ja kirjadega, panime plastiktoru ja ummistusi ei ole seal enam esinenud. Millalgi oli ka iire kirjeldatud probleem meil päevakorral ja kogu majal vahetati need väljavoolud(?) ära ühistu kulul, sest mingi kaldenurk olevat vale olnud. (iir, kas oled miski majahaldaja?)

Aga kohvi kavatsen hakata katsetama nii, nagu reheline ja teised siin ahvatlevad Aastaid jõin kohvi ingverijuurega, hiljuti jätsin ingveri sinnapaika ja nüüd on mu lemmikuks kaneelikohv. Seda on hea kruusi sisse teha, sest kaneeli filtrisse panna ei saa - ta tekitab sültja massi, mis ei lase ka kohvil filtrist läbi tilkuda. Aga kruusi põhja settivad kaneelikämbud kenasti.

eerik2 - 12.02.2013 kell 23:15

siguriga kohv koorega on ka hea

Murakaraba - 13.02.2013 kell 10:37

Üks kõrtsmikuemand õpetas mind kunagi lisama jääkuubiku tassi valatud kohvile.
Puru läheb maal kompostihunnikusse, linnakorteris uhan kraanikausist alla, teinekord riisun osa purust biojäätmete kotti. Taimedele pidavat olema kasulik jah, ise pole veel katsetanud, kuigi olen kuulnud taolisest nipist.

tiivitaavi - 13.02.2013 kell 22:23

Kannukohvile võib lisada soola.