Board logo

neidudele ja naistele üks küsimus....
karuplix - 30.06.2004 kell 12:08

mul on iga kord kui päevad on hakanud hullud kõhuvalud....paar esimest päeva....peale seda kõik korras....ei saa öösel magadagi ....lihtsalt nutan...sest nii valus on....kas keegi oskab öelda mida ette võtta? milliste koduste vahenditega seda leevendada? (öösel on apteek kinni ju)....ja kas peaksin arsti juurde minema? ja kui siis millal on üldse õige aeg günekoloogi juurde minna (pole veel käinud kordagi)...ja mis ta teeb minule ja kas see on valus? ootan.....KIIRE!!!

pisimimm - 30.06.2004 kell 12:22

Günekoloogi ei tasu karta, meelega haiget ei tee nad kunagi...mõnikord lihtsalt on valus .... valulävi ju ka kõigil nii erinev... Kodusteks vahenditeks ehk vaid valuvaigistid, ibumetin on üks selline, mis mind on aidanud igati... Aga soovitan ikka arsti juures käia, iga kuu selliseid valusid kannatada ei ole ju meeldiv. Pane aeg kirja ja lase uurida, ehk saad abi

karuplix - 30.06.2004 kell 12:25

ma mõtlesin et mida siis teha kui valuvaigisteid ei ole parasjagu kodus? ja arvan et pean vist jah minema arstile...ei suuda enam niimoodi...

pisimimm - 30.06.2004 kell 12:27

...siis soe kott kõhule kui see olemas on, soojas annab valu järele mingil määral... Tean ise, enne kui sünnitanud polnud olin ka aeg-ajalt hädas nende valudega, seisin siis sooja pliidi ääres, oli kohe kergem olla

sirli - 30.06.2004 kell 12:37

mul on ka tihti väga suured valud aga siis võtan mingeid valu alandavaid tablette ja püüan pikali olla, kui see on võimalik soojas teki sees ja jään magama ning siis lähevad üle, nii et ärgates ei ole enam, siis võtan jälle valuvaigistit ja nii ma need paar esimest päeva üle elan, soovitatav on nii, et ibuprofen või mõni muu valuvaigisti on alati kodus olemas,aga üldiselt minu günekoloog kirjutas mulle ka mingeid muid tablette välja, mis pidid lihtsalt kiiremini ja efektiivsemalt valu ära võtma, nii et käi ikka arsti juures ära, midagi karta ei ole

karuplix - 30.06.2004 kell 12:45

a mis te siis teete kui te peate suurte valudega tööl olema? mina ei tea mida teha...olen müüja turul ja täna jäin koju kuna leidsin asendaja aga muidu???ja mul sooja kotti ei ole mul on poole liitrine sooja veega pudelvot....aga jah see ka enam ei mõju....ja ei saa magada kui niiiii ullult valutab...

pisimimm - 30.06.2004 kell 13:30

...äkki on siis tegu hoopis mingi põletikuga ?? Katsu kiiremas korras arstil ära käia ja sotid selgeks saada...ja turul müüja - sa ju siis talvel suisa külma käes ai-ai...

karuplix - 30.06.2004 kell 13:34

ei ole päris külma käes ja alles läksin sinna...see on nagu angaar kus ma töötan et ikka siseruumid....ja millal peaksin minema arstile kas siis kui päevad läbi? ja kas peab enne pesemas ka ära käima? ja mismoodi ta mind läbi vaatab?kas pean alasti olema?

viidik - 30.06.2004 kell 13:37

Ma pole küll naine (tüdruk ka ei ole), aga tean, et paljudel naistel kaasnevad päevadega sellised valud. Mu praegusel naisel küll pole olnud, eelmisel aga küll. Ka mitmetel naistuttavatel on nii... Ega siin polegi vist muud teha kui võtta valuvaigisteid... kui ükskord ära sünnitad, läheb kergemaks...

pisimimm - 30.06.2004 kell 13:38

Ehh, kindlasti sa täna kohe arstile ei saa, sest reeglina on günekoloogidele pikad järjekorrad (v.a. erakliinikutes)...aga kindlasti uuri kohe seda vastuvõtule pääsemist... Mine siis kui võimaluse saad, see kas on päevad või mitte, ei loe... Pesemine enne, no igaljuhul, sest ega arstil pole eriti meeldiv ju pesemata ihu uurida...
Päris alasti ennast koorima ei pea, ainult alakeha , sest mismoodi see arst sind muidu ikka läbi vaatab

karuplix - 30.06.2004 kell 13:46

selge....tänan soovituse eest...ja endiselt ootan et mida teha kui kõht ikka ullult valutab ja valuvaigisteid ple ja soe vesi ei aita....
ootannn

pisimimm - 30.06.2004 kell 13:53

Kas sa siis ise ei saa apteki minna ?? Nii palju kannatad ikka veel, et apteegist endale abi saada...Või on apteek väga kaugel

kurat - 30.06.2004 kell 13:54

Äkki on sul võimalus kohe praegu võta jalge alla tee apteeki ja omale küsida midagi valu vaigistavat? Ma usun, et apteekrid oskavad kindlasti midagi soovitada.

karuplix - 30.06.2004 kell 13:55

apteek küll lähedal a kui raha ei ole siis ei saa ju osta endale rohtu.....hetkel raha ple....seega mida teha kui ei ole raha et rohtu osta? kuidas kõhuvaludest lahti saab?

dsikibriki - 30.06.2004 kell 14:05

no aga haigekassa kaart sul on? käi kasvõi kiirabis, või küsi kelleltki tuttavalt valuvaigisti raha.

karuplix - 30.06.2004 kell 14:30

kas tõesti mingeid koduseid vahendeid peale sooja vee ei tea keegi? elan sellises kohas kus on perearstikeskus ja apteek....mingit kiirabi küll ei ole....

Beith - 30.06.2004 kell 14:36

Mulle soovitas kunagi kiirabi päevade ajal, kui väga valutab, hästi palju sooja teed juua. See pidavat kah aitama.

Soekott ajab mul ainult südame pahaks ja teeb asja hullemaks.
Aga ma ise olen ikka rohkem valuvaigisteid sisse söönud ja kui beebipille tarvitasin, siis ei olnudki neid jubedaid kõhuvalusid.

Ja üks asi on veel, mis aitab valu leevendada, see on koogutamine. Lihtsalt kiigutan ennast voodis pikali olles edasi ja tagasi. Ja lõpuks kui magama jään, siis on ärgates enesetunne juba kõvasti parem.

päikesekilluke - 01.07.2004 kell 01:11

Mul on täpselt sama probleem-õudsed valud, vahest ikka...kutsu või kiirabi...
Muidu olen kasutanud ikka aspiriini, kaks korraga, muidu ei aita.
Aga kui ühtegi ravimit kodus pole...
Taimeteed-kummeli, piparmündi, naistepuna...
Millegi sooja kõhule asetamine on ka mind aidanud, ei pea olema soojenduskott.
Üks pehme kaisuloom, aitas.
Ja kui tõesti üheltki tuttavalt abi küsida, rohtude suhtes ei saa, siis...
Mina küsiks naabritelt.
Oleneb muidugi inimesest, aga...küsida ju võib.
Kaotada pole midagi. Vähemat nii kauaks, kuni arstile saad. Abiks ikka.

PrettyLizi - 01.07.2004 kell 11:31

Kõhu valu, ebamugav tunne kõhus jne. on kõik nii tuttav.

Tablette ma eriti ei armasta. Kui päevade alguses kodus olen, siis ainult paksu teki sees ja kiigutan ennast - kuni magama jään.

Tööle minnes võtan alati hommikul Ibumetini.

Naistearsti karta pole küll vaja. Mina käin väga hea meelega seal. Eks see muidugi oleneb arstist ka.

Andri - 01.07.2004 kell 12:58

Tsitaat:
Algne postitaja: karuplix
a mis te siis teete kui te peate suurte valudega tööl olema? mina ei tea mida teha...

Normaalses maailmas naisterahvas jääb selleks päevaks (päevadeks) koju ja haiguslehe alusel talle makstakse ka raha. Meil sinna veel pikk maa kahjuks...

Valude leevendamiseks kasuta tavalist Aspiriini (Acidum Acethylsalicylicum), parem, kui see oleks Bayeri oma. Tunduvalt efektiivsem on Mefenamiin (Acidum Mephenamicum), kuid ka sinna meie oma meditsiiniga pole veel jõudnud - kui ongi müügil, siis ainult retseptiga.

kontorihiir - 01.07.2004 kell 13:19

Andri, see pole haigus (nagu raseduski!) vaid naisterahva juures loomulik nähtus....
iga naine aga isemoodi...mõnedel pole üldse valusid või kui siis kord aastas...tuleb lihtsalt üle elada need päevad ja valud ei jää ka igavesti kestma...aga ega arstile rääkimine muidugi paha tee....mingit leevendust annavad ka valuvaigistid ....
aga veel kord, päevad pole haigus.....lihtsalt teadmiseks mõnedele meestele..

madu - 01.07.2004 kell 13:38

Kui päevad algavad/käivad suurte valudega, võib tegemist olla ka endometrioosiga ( http://www.kliinikum.ee/naistekliinik/endometrioos.htm ).

Igal juhul tuleks naistearstiga konsulteerida.

kurat - 01.07.2004 kell 15:12

Tsitaat:
Algne postitaja: kontorihiir
Andri, see pole haigus (nagu raseduski!)

Kui naine on valust kägaras, siis ei ole ta ju ka päris terve. Kuivõrd teise inimese sisse ei näe- et kas tal on valud või mängib valusid- siis on aus kõigile soovi korral punastel päevadel kodusolemist võimaldada.

Andri - 01.07.2004 kell 15:25

Tsitaat:

Ma ju ütlesin, et NORMAALSES maailmas. Postsovieticumis aga, inimene peab taluma ja ületama valu. Sinu loogika järgi ka spontaansed abordid on normaalne nähtus ja seda üldse ei peaks ravima...

Üldlevinud praktika (normaalses maailmas) leevendada inimese kannatusi, mitte parastada. "Terve inimene" definitsioonist rääkides, siis isegi siinmaal on aktsepteeritud "seisund, kus isik ei kannata füüsiliste või vaimsete häirete all" - seal oli veel suht palju seletusi, ma ei mäleta enam kõike.

Endometriosis õnneks esineb üsna harva ja loodame, et ka teema algatajal seda pole. Igal juhul, kui ta korrapäraselt (vähemalt kord aastas) külastab naistearsti, siis põhjust seda kahtlustada ei tohiks olla.

Andri - 01.07.2004 kell 15:28

Tsitaat:
päevad pole haigus.....lihtsalt teadmiseks mõnedele meestele..

Julgen arvata, et päevadest (ja paljust muust, mis on seotud inimkehaga) mul üsna selge ettekujutus.

madu - 01.07.2004 kell 15:39

Tsitaat:
Algne postitaja: Andri
Endometriosis õnneks esineb üsna harva ja loodame, et ka teema algatajal seda pole. Igal juhul, kui ta korrapäraselt (vähemalt kord aastas) külastab naistearsti, siis põhjust seda kahtlustada ei tohiks olla.

Endometrioos on suhteliselt laialt levinud. Diagnoosimine ei ole lihtne ning sageli avastatakse see alles mingi operatsiooni ajal. Sageli kasutatakse haiguse avastamiseks laparoskoopiat, kõik teised meetodid (sh ultraheli) on vaid abistavad meetodid diagnoosimisel. See on põhjuseks, miks haiguse esinemissageduse piirid erinevate uuringute andmetel kõiguvad 7-35%.

susanna - 01.07.2004 kell 16:00

Tsitaat:
Algne postitaja: madu
Tsitaat:

Endometrioos on suhteliselt laialt levinud. Diagnoosimine ei ole lihtne ning sageli avastatakse see alles mingi operatsiooni ajal. Sageli kasutatakse haiguse avastamiseks laparoskoopiat, kõik teised meetodid (sh ultraheli) on vaid abistavad meetodid diagnoosimisel. See on põhjuseks, miks haiguse esinemissageduse piirid erinevate uuringute andmetel kõiguvad 7-35%.

vanust see haigus ei küsi, olen selle kõik läbi teinud
aga soovitan siiski samuti, et kui raha hetkel pole ja muid vahendeid ka, helista kiirabisse ja räägi oma lugu ära
vaata, mida nad arvavad ja soovitavad, kõige kindlam, kui ise katsetama erinevatega vahenditega hakata
küsi julgelt koduste vahendite kohta ja räägi seda ka, et osta hetkel ei saa, ehk tulevad ja teevad süsti, mis valu ära võtab
ning nagu eelnevalt soovitatud, pane arstile aeg

Andri - 01.07.2004 kell 16:09

Pean ilmselt paluma vabandust, kuid see (kuskil ülal toodud link) artikkel on kirjutatud koduperenaistele ja üsna labaselt reklaamib laparoskoopiat. Mõningad stiili ja defineerimise nüansid panevad nii mõtlema. Igatahes, mõni intelligentsem õppejõud võiks seda teksti üle vaadata ja parandada vastuvõetavamaks, või lihtsalt asendada tõlkega mõnest lugupeetust günekoloogia õpikust. Muidu väga meenutab medõe referaadi.

Andke andeks, ma võin eksida ja meie meditsiine tase ongi selline (mis polegi välistatud, kui hästi mõelda).

Muideks, fantastiliselt hea meditsiini lehekülg tehtud Brasilias, kuid portugali keeles ta on enamusele raskesti mõistetav.

kontorihiir - 01.07.2004 kell 16:19

Tsitaat:
Tsitaat:

Ma ju ütlesin, et NORMAALSES maailmas. Postsovieticumis aga, inimene peab taluma ja ületama valu. Sinu loogika järgi ka spontaansed abordid on normaalne nähtus ja seda üldse ei peaks ravima...

........

Küll sa tunned hästi minu loogikat...

ma olen naine ja küllalt eland ja ka ise valusid kannatanud...usun end teadvat neid asju sinust paremini...nii et milleks sellised solvavad toonid?
ja loomulikult tuleb arsti juurde minna, kui muidu valud üle ei lähe ja on pidevalt...keegi ei vaidle sellele vastu ju...
ja jutt oli päevadest, mitte abordist....
ja tunnen kaasa nendele, kes peavad vaevlema, see on täielik piin....mis parastamisest saab siin juttu olla...
aga iga naine ju isemoodi loodud...minul on näiteks kõik valutu ja täiega õnnelik selle üle....valud on jäänud varajasse noorusesse lihtsalt..nii et kõike on isegi üle elatud....

Lola69 - 01.07.2004 kell 16:25

Ma pean tunnistama, et see valulikkus päevade ajal pole just eriti tuttav teema mulle isiklikult, aga paljudel tuttavate puhkudel on soovitatud kortslehe teed. Ja üks neiu istuski kunagi lihtsalt voodil ja kiigutas ennast. See oli parim lahendus valude vasta. Temale. Ega päevadeaegsed valud alati kohe haigust tähenda küll. Aga ega see viimane ka võimatu pole. Arst ikka alati abiks.

Aga et raha ei ole valuvaigistiteks? Mitte et ma valuvaigistiusku oleks, aga püüan ikka seada nii, et alati oleks ükski päästerõngas võtta. On asju, mille pisike taskuvaru on õigustatud.

madu - 01.07.2004 kell 16:27

Tsitaat:
Andke andeks, ma võin eksida ja meie meditsiine tase ongi selline (mis polegi välistatud, kui hästi mõelda).

Kui sa väidad, et endometrioos on midagi, mis on väga haruldane, siis nähtavasti on tõesti "meditsiini tase selline". Mu vennaraas (lõpetas 5. kursuse) ja üks mu sõber (lõpetas mõned aastad tagasi) nõustuvad mõlemad, et endometrioos on suhteliselt levinud haigus.

"Endometrioos on üldlevinud haigus. Günekoloogiliste patoloogiate hulgas teisel või kolmandal kohal.". Allikas: http://www.ut.ee/ARNS/Kasv-endom.htm#anchor984182

Palun avalda enda teistsuguste andmete allikad.

Andri - 01.07.2004 kell 19:16

N-nii..! Olen kodus ja jätkan...

Statistikad on erinevad, olenevalt sellest mida ja KUIDAS vaatleme. Kas endometrioos on esineb igal 7...35 naistearsti poole pöördujal? Miski pärast kahtlen selles. Enamasti esinevad labased suguhaigused ja kaugele läinud banaalsed põletikud (tingitud elementaarsest harimatusest ja mustusest). Aga ma ei taha kellegile vastu vaielda, algselt tahtsin ainult soovitada lihtsa/odava asja menstruatsiooni valude puhuks. Võimalik, et minu andmed ka aegunud - ma lõpetasin kooli üsna ammu, mitte siin ja ei praktiseeri juba mitu head aastat. Üht-teist veel mäletan-oskan, kuid hea meelega kuulaksin ka spetsialistide arvamust.
Eraldi jutt siinse meditsiini tasemest....: seda ei ole. Ma mõtlen tavameditsiini tavainimese jaoks. On olemas head arstid, kuid väga palju ka ennast täis kõrgharidusega matse, kes rohkem imetlevad end, kui osutavad abi. Noh, see on juba süsteemne viga.
Veel kord, ma ei tahtnud kedagi solvata, kui juhtus kogemata, - andke andeks.

karuplix - 01.07.2004 kell 20:03

klge raffas...ärge nüüd kakelge....loodan ka et mul seda mingit endo asja ple...a eks siis saan teada kui arstile jõuan ükskord...vot...nii et võtke rahulikult ja ei nääkle siin...palun... ok?

kodukiisu - 02.07.2004 kell 08:37

Keegi väitis, et sünnitad ära ja on asi kergem?? Looda sa.

Minul olid päevad alati hästi valusad - esimesed kolm päeva olid kõige hullemad, valuga kaasnes iiveldus ja vahest ka kõhulahtisus. Söögiisu puudus. Enamasti võtsin 2tk 200mg Ibuprofeni ja see aitas umbes 3-4tunniks, siis võtsin uuesti. Ibuprofeeni vedasin endaga alati kaasas ükskõik, kus käisin. Üks kurb kogemus oli, et koolis kunagi minestasin valu kätte, sest valuvaigisteid kaasas polnud. Tavaliselt ma puudusin koolist nendel esimestel päevadel - magasin kodus padi kõhu all.
Kodustest vahenditest aitas veel soe dush ja kägaras olek. Aga need aitavad vaid hetkeks...

Kusjuures valulikud päevad võtsid mul ära Loggest pillid, tsükkel läks regulaarseks, verd jäi vähemaks ja valu polnudki. Enesetunne oli väga hea. Ainuke miinus oli, et kaalu tuli juurde 6kuuga u 10kg ja söögiisu oli kogu aeg meeletu.

Nüüd peale sünnitust on jälle päevad valulikud (kõhu ja seljavalu) ja paha olla ja söögiisu puudub. Nüüd ainult on veel jama, et Ibuprofeen on imetamise ajal vastu näidustatud...

Roxena - 02.07.2004 kell 12:13

Vanaema väitis, et kerge alkohol aitab - kellel õlu, kellel lahja vein. Või näiteks lonks konjakit kuuma tee sisse (vabandan kohatuse pärast, kui asi puutub rahasse). Nii põhimõtteliselt, et teinekord võiks proovida.

Kapsauss - 02.07.2004 kell 14:12

ka minul endal on hullud valud päevade ajal.Nyyd viimasel ajal on sellele lisandunud ka seljavalud juurde.Tean mis tunne sul on.Korra arsti juurde läkin, kuid jah targemaks ma ei saanud ja nii peangi kannatama edasi.On olemas ainult asju mis seda nats leevendavad,kuid ära nad ei võta.On soovitav ka yks pits viina võtta, kuna see ka leevendab ning sooja vee kott.Kahjuks rohkem võimalusi ma ise ka ei tea.

missdarkness - 02.07.2004 kell 15:34

mul ka vahest sellised valud, kuid ibumetin on jah üks kõige tõhusam vahend selle valu vastu. tavaliselt öösel pole olnud, kuid päev enne päevade algust on ikka valutanud

netty - 02.07.2004 kell 16:33

Mul ka igakord algavad koos suure kõhuvaluga...võtan valuvaigisteid aga vahest need ka ei aita...siis aitab vein(punane vein) ja väike uni

kodukiisu - 02.07.2004 kell 17:13

Aga tegelt tean et loggesteid kirjutatakse ka sel eesmärgil välja et neid valusid ära võtta! Proovida ju võid, eks see mõju ole igal ühel erinev. Mulle loggestid lihtsalt ei sobinud.

Killagal - 02.07.2004 kell 17:24

Tsitaat:
Algne postitaja: kodukiisu
Enamasti võtsin 2tk 200mg Ibuprofeni ja see aitas umbes 3-4tunniks, siis võtsin uuesti.

Veab, kui nii lahjast aitab, mina võtan nüüdseks juba 600'st ibumetini, ja see ka igakord ei aita. Iiveldus, kõhulahtisus, isutus-- esimesed kaks päeva garanteeritud. Umbes kolmandast päevast enam valu pole ja kõht korras aga söögiisu veel nädala läinud. Mul vähemalt see hea, et öösiti ei valuta. Üks sõbrants on 24h piinades Mul perearst ka aidata ei osanud. Soovitas valuvaigisteid ja käskis sünnitada. (Hormoone ma tarvitada ei tohi. ) Aga kui sa nüüd ütled, et see ei pruugigi aidata... Hmm jama... Ma nagu koguaeg lootnud, et kunagi on kergem

sirli - 02.07.2004 kell 17:31

nuh, selle sünnitamisega on vist erinevad lood, minu ema näiteks ütles, et temal läksid küll valud ära pärast seda, nii et ma loodan, et ma selles suhtes tema moodi olen, aga nuh eks inimesed on erinevad.

karuplix - 02.07.2004 kell 17:36

nujah.....lähen jah arstile varsti...loodan et mina saan veic targemaks seal ja et arst oskab kuidagi aidata...ja sünnitama kohe kindlalt ei hakka...veel mitte...vara minu jaoks....ja see soovitus alkoholi veic võtta siis kahjuks ei suudaks....kui niigi paha on ja üldiselt alkot ei tarbi siis ei suuda seda küll teha...vot

susanna - 02.07.2004 kell 17:36

olen kolm last sünnitanud ja valud pole kusagile täielikult kadunud
ei väida, et kergem peale opil käiku ja ravi, peale laste sünnitamist, aga siiski selline, mis võtab eluisu ära
kui varem vaevlesin kolm päeva, ainuke mõte peas vasardamas, et homme.. ülehomme enam ei valuta, siis nüüd selle võrra kergem, et homme tõesti on kergem
samuti , kui võimalus, tõmban ennast kerra, magan, võtan valuvaigisteid, loodan, et ärgates kergem
siit tuleb siis küsimus: kui see nii normaalne, naiseks saamisega ja olemisega kaasaskäiv element, miks ta siis enamikule nõnda vaevaline on

zitazitikaz - 02.07.2004 kell 18:37

Kui mul jube valu oli, siis ma läksin pesu väel WC põrandale(see hästi külm oli)... Ajasin ennast sinna külili... ja võtsin endale teki peale...
Ei tea, miks soe ja külm korraga heaks asja tegid... Aga see oli ainus asi, mis enne ibuprofeni mõjuma hakkamist mõjus...
Ma ilmselt suht õnnelik... Vahest harva päevade eelsel või siis esimesel päeval kõht valutab...
siinkohal sülitan küll 3 korda üle õla kiiresti...

karuplix - 03.07.2004 kell 17:05

tore et sul kõik hästi....

kitty - 13.07.2004 kell 21:37

küsi arstilt

li-li - 13.07.2004 kell 22:51

mul vaid paaril korral hullusti valutand ja tavaliselt see vaid peale külmetust........olen paar pitsi kangemat napsi hinge alla tõmmanud

dope - 13.07.2004 kell 23:13

minul hakkab tavaliselt valutama 2 päeva enne päevade algust...valuvaigistid ei aita...kõht pidevalt krampis..hetkeks aitab soe du¹¹ ja mingil määral liikumine, sest paigal olla ei saa...
käisin arsti juures ja seal targemaks ei saanud...soovitas vaid pille vahetada....
logestit võtsin nii aasta jagu, alguses võttis valu ära, aga nüüd on valud jälle platsis

ullike - 14.07.2004 kell 08:40

Mõni saab abi mitmesugustest vaagnalihaste harjutustest. Kaasa arvatud lihtne jalalt-jalale tammumine - mite ette-taha, vaid vasakule-paremale, ehk nn. puusanõks. Mida rohkem puusad üles-alla liiguvad teineteise suhtes, seda vähem on valu tuntav. See ei võta küll valu päriselt ära, aga teeb olemise talutavaks ja pärast on võimalik koguni magama jääda.
Teoreetiliselt peaks soojus olema kõige käepärasem valuvaigisti, aga antud juhul ei pruugi ta igaühele sobida.

Killagal - 14.07.2004 kell 16:25

ullike seda ma järgmine kord katsetan.

ullike - 15.07.2004 kell 23:07

Leidsin lingi http://woman.delfi.ee/tervis/naised/article.php?id=8031198
Aga minu meelest on see jutt üks sulaselge jama. Arst kirjutab ju sel puhul hormoontablette välja ja neil on kaltsiumi ning seleeniga vähe ühist. Aga võibolla on neist kellelegi tõepoolest kasu? Oleks huvitav teada

Kapsauss - 16.07.2004 kell 09:58

siin on palju nippe mida ma polegi veel proovinud.Eks yritan selle söömise asja ka ära proovida ja kyll ma siis teada annan teile ka.

Emily - 20.07.2004 kell 21:11

Siin oli küsitud ka et, millal oleks õige aeg günekoloogi juurde minna - kuna günekoloog tahab üldiselt ka pilgu peale heita, et kuidas sul seal sees need asjad on, siis päevade ajal ei maksa päris minna, kuna siis ei ole suurt midagi näha. Ja kui lähed siis kui päevi ei ole, siis oma päevade aegset valu tasub ikka kurta. Kodustest vahenditest soovitaksin mina näiteks naistepuna- või kummeliteed.

helikax - 21.07.2004 kell 08:35

Minul sama lugu ja juba 10-nendat aastat järjest. Sama on ka mu õel ja sama oli ka mu emal. Ema kaotas pidevalt valu pärast teadvuse ja viidi haiglasse pea iga kuu. Arstitädid juba naersid, et näe jälle meie türduk tuleb. Selle vastu ei aita mitte midagi peale valuvaigistite. Olen kuulnud, et mõnel küll läheb kergemaks peale esimest sünnitust, kuid see pole garantii, et ka sinul nii läheb. Mina olen sellega juba harjunud. Tean umbes ikka päeva, millal peaksid päevad hakkama ja kannan sellel ajal kindlasti endaga tablette kaasas ja nii kui tunnen, et juba hakkab kasvõi natukene valutama, võtan kohe vajaliku koguse valuvaigisteid sisse ja selleks ajaks kui hakkab tõsisel valutama ei tunne ma enam midagi! Algul ma ka kannatasin ja piinlesin, ei tahtnud eriti tablette süüa jne., kuid olen aru saanud, et pole mõtet ju kannatada. Kord kuus tablette süüa ei tee veel organismile liiga!

salliise - 21.09.2004 kell 17:20

Kui sa günekoloogi kardad küsi mõne usaldatava näoga apteekrilt abi.

salliise - 23.09.2004 kell 11:30

Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
...siis soe kott kõhule kui see olemas on, soojas annab valu järele mingil määral... Tean ise, enne kui sünnitanud polnud olin ka aeg-ajalt hädas nende valudega, seisin siis sooja pliidi ääres, oli kohe kergem olla

Kui kotti pole aja suurem plastpudel sooja vett täis ja vajuta vähe lapikuks.

karuplix - 22.10.2004 kell 10:21

nu tere taas...kahjuks pole arstile jõundnud kuna mul on uus töökoht ja kohe ei tahaks ka haiguslehte saada. ja päevad jälle käes....kõht lahti, oksendasin, süüa ei julge, tahtsin vett juua aga see tegi ainult hullemaks kõhuvalu. soojaveepudel ka ei aita. kiskusin akna pärani lahti...tuli külma värsket õhku ja nüüd naca parem...hea et mul nüüd kolm vaba päeva...saab selle hullema aja kodus olla... õnneks... vot.seekord on ka valuvaigistid olemas õnneks...aga noh mis ma neid võtan kui kõik eest ja tagant välja tuleb? ei tea mida ette võtta jälle ja kas peaks sööma või mitte?

Killagal - 22.10.2004 kell 10:41

ma valutan ka aktiivselt kõhtu.. ja just täna on niipalju tegemist koduses majapidamises.. süüa ei taha.. ainult kohvi joon... 600'ne ibumetin on pea-aegu mõttetu varsti hakkan uksepiitu närima

pisimimm - 22.10.2004 kell 10:44

Tsitaat:
/.../seekord on ka valuvaigistid olemas õnneks...aga noh mis ma neid võtan kui kõik eest ja tagant välja tuleb? /.../
mis sa neist siis niisama kotis hoiad, siis need ei aita ju sootuks - ikka võta sisse, need imenduvad suht ruttu organismis ja seega aitavad....

karuplix - 22.10.2004 kell 11:10

nu kella 7e ajal ajas kõhuvalu üles...jõin vett naca ja võtsin ühe 200-se ibuprofeeni sisse...kuskil kella 9-10ajal panin veel kaks tükki...ei tea kas see nüüd hea on et tühja kõhu peale võtsin aga nuh hetkel on küll parem olla juba ...

karuplix - 25.10.2004 kell 22:16

käisin vahepeal ka emal külas...ja nagu paljud teisedki foorumites on kirjutanud ütles temagi et ega sul enne sünnitust eriti paremaks see lähe...aga nii ei saa ju normaalselt töölgi käia, kui päevad peaksid tööpäevale sattuma ja mul kõht lahti ja oksendan??? appiiii!!! õnneks seekord sattus vabadele päevadele

HoneyBunny - 02.11.2004 kell 13:31

ega nende valudega nalja pole...ise olin suht õnnelik ja valudest vaba kuni jaanuarini, mil 3-4 päeva ennem päevasi lõi sihukene valu sisse, et jalapealt kukkusin ää....hiljem selgus, et munaraku vabanedes munasari lõhkes...ja nii sattusin haiglasse ja seal omakorda opile...sellest ajast peale on alati 3-4 päeva ennem punaseid valud ja ka päevade esimesel päeval...ega selle valu vastu ei aita muu kui valuvaigisti ja üks korralik uni...siit muidugi sain õppetunni, et külma eest tuleb end hoida...sest kirurg väitis, et just tänu suurele külmetusele kõik see õudus just juhtuski...nii et hoidke end

karuplix - 02.11.2004 kell 14:39

nu a mis ma siis teen kui just suurte valude ajal peaksin sattuma tööle??? suren ära sinna...ja enamjaolt on päevade ajal ka kõht lahti...ja wc on suht kaugel..seega veidi jama ja pean vist ikka arstile minema millalgi...

bijoubi - 04.11.2004 kell 17:29

Minul olid ka päevad sageli suht valulikud. Kuid peale seda kui kasutan rasestumisvastaseid hormoontablette, on see probleem kadunud.
Ei soovi siinkohal teha reklaami hormoontablettidele, kuid minu puhul need aitasid.

karuplix - 21.11.2004 kell 11:46

nägin just hiljuti sõbrantsi kes oli just güneka juures käinud. günekoloog oli küsunud et milliseid kaisevahendeid kasutate. selle peale kui sõbrants ütles et kummi kasutan, tegi arstitädi suured silmad ja küsis et kas tablette ei kasutagi...kas see tablakate kasutamine on siis nii tavaliseks saanud juba ja mitte keegi ei karda enam suguhaiguseid??? andis mu sõbrannale mingi raamatu tablakate kohta lugemiseks. uudised missugused, sain teada et suured plussid on nende kasutamisel. pidavat kaduma vistrikud, vereeritus koos valudega vähenevad, kaal langeb enamikel. super ju. või mis? saaksin ka siis valudest lahti ve?

Lycette - 21.11.2004 kell 15:16

Mul aitasid rasedusvastased tabletid valudest lahti saada, kuid lisasid lahkelt mõned kilod juurde. heal asjal ju alati ka halb külg.

karuplix - 21.11.2004 kell 15:47

kahju siis et kilod tulid. a kas peaksin siis sellest mõttest loobuma. siiski arvan et kaalun veel seda asja kuna valud teevad mu elu põrguks eriti kui pean tööl olema näiteks kolm päeva jutti ja 12h päevas.

pointer - 21.11.2004 kell 16:21

Tsitaat:
...vereeritus koos valudega vähenevad, ://:l. super ju. või mis? saaksin ka siis valudest lahti ve?

olen kuulnud, et aitavad jah valu vastu need need pillikesed,

karuplix - 22.11.2004 kell 09:38

vahva

bijoubi - 30.11.2004 kell 17:40

Loomulikult tuleks kautada kummi, kui palju erinevaid partnereid, või kui 100 % usaldada ei saa partnerit.

Mina aga olen mehega juba pikemat aega koos ja usaldan teda, nii et kasutan vaid tablette.

Tabletid tõepoolest vabastasid mind päevade-aegsetest valudest ja vinnidest samuti. Lisakilosid aga tablettide kausutamisega küül ei kaasnenud. Küllap tablettide mõju individuaalne, kuid mina seni (olen kolm aastat kasutanud) küll midagi halba öelda ei saa.

vanadill - 30.11.2004 kell 17:46

Krdi kasulik teema -poolte kodutute naiste tsükli saab teada. Võtsin special kalendri selleks tarbeks. Teab kuna kellega kokku saada siis.

TJ

bijoubi - 06.12.2004 kell 18:55

Tsitaat:
Algne postitaja: vanadill
Krdi kasulik teema -poolte kodutute naiste tsükli saab teada. Võtsin special kalendri selleks tarbeks. Teab kuna kellega kokku saada siis.

TJ

Veidi hale käitumine ühe meesterahva poolt või mis?

liisbeth - 21.12.2004 kell 18:18

soe soovitus, lase omale antibeebibillid välja kirjutada. need vähendavad vereeritust, valusid ja enne päevade algust tekkivat hormoonidest tingitud tujumuutust (premenstruaalset sündroomi). pole ju mõtet asjatult piinelda. kui need ka valu päris ära ei võta, proovi 400mg ibumetini, ja kui ikka on hull, külasta perearsti või günekoloogi ning lase välja kirjutada silelihaseid lõõdastavat valuvaigistit (nospad) ja diclofenaki. reeglina see aitab.

CagedBird - 27.12.2004 kell 00:06

Võta kõhule kuuma du¹i
See
aitab!

karuplix - 17.01.2005 kell 21:39

tõesti kuum aitas hetkeks küll kuid siiski. käisin vannis, ja kui poleks välja tulnud oleks hetkel elevandi nahaga aga ilma kõhuvaluta mõnus oli

neiuke - 18.01.2005 kell 16:50

Rasestumisvastaste tablettide kasutamine vähendab ka valu...vähemalt niipalju kui ise kogend ja mujalt kuulnud.

mils - 18.01.2005 kell 18:29

Kannatan samasuguse mure all...et elan seda esimest päeva kohutavate valudega üle, see on raudne et voodis ja valust nuttes. kuid see eest järgmine päev on nii et nagu poleks mitte kui midagi olnud :p
olen käinud ka günekoloogi juures nad soovitavad võtta leevenduseks ibuprofeeni...kuid ütlevad et täielikult lahti saab alles valudest alles peale esimest sünnitust
mul on väga ebaregulaarne tsükkel , kuid nii palju kui võimalik püüan seda ennetada ja siis mitte süüa...siis elan ilma valudeta üle selle päeva kui ma ei söö..

cetlyn666 - 09.02.2005 kell 22:56

Omast kogemusest võin ka öelda,et need valud on sellised,et anna otsad...üks öö hakkasid ka mul valud ja ei saanud magada.Võtsin mingit valuvaigistit,aitas ka mõne aja pärast ja olen ka soojenduskoti kõhu peale pannud(ja kui mul valud hakkavad siis on süda paha ja vahel isegi oksendan )

Beith - 09.02.2005 kell 23:08

Nii minul kui ka minu emal on olnud päevad suurte valudega. Minul leevendasid seda antibeebipillid, kui mul ema rääkis et tema jõi alati siis, kui päevad hakkasid, pool pudelit veini ära ja jäi siis magama. Nii, et alkohol leevendab kah valu. Peaasi, et sõltuvusse sellest ei satu.
Kui ülesse ärkas, siis olid ka valud nõrgemad.

Dinxu - 24.07.2005 kell 12:53

Kusjuures mingiaeg mul olid valud eriti hullud ja ei aidanud seal valuvaigistid ega soe tee. Läksin lihtsalt du¹¹i alla, vesi rahustas. Väga hea oli ja valu peaaegu 100% kadunud.

meggle - 08.01.2006 kell 16:18

200g konjakit aitab Soe vann ja soojakott kõhule. Mingid valuvigistid mul ei aidand. Peale sünnitust pole valudest enam haisugi õnnex

roswell23 - 11.05.2006 kell 22:12

muide, regulaarne sportimine ja jalgade venitus harjutused, spagaat (vaagna piirkonna treenimine, venitamine) vähendab (isegi kaotab) valu päevade ajal. kui kahel esimesel kursusel tegin 2-3 korda nädalas trenni, siis kadusid valud üldse ära. enne aga olin valu tõttu kägaras, sõin valuvaigisteid nagu komme ja krigistasin hambaid. nüüd aga polegi valutanud, kuigi selg annab vahel tunda.

Sybill - 12.05.2006 kell 10:28

no spa abiks (kahjuks on see nüüd retseptiravim). Huvitav, et viitsid igakuiselt valusid kannatada selmet arsti juurde minna

gosi - 12.05.2006 kell 23:21

2 päeva enne teadaoleva valuperioodi hakka võtma ibuprofeeni (Ibuprofenum) 200mg. See peaks aitama ennetada valu.