Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Lits mees
Bix
Kasutaja

Registreeritud: 05.12.2002
Viimane külastus: 21.06.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.12.2002 kell 21:53 Reply With Quote
Lits mees

Naised, kuidas te suhtute sellesse, kui teil oleks tipp-topp abikaasa, teenib väga viisakat palka, ei joo, ei suitseta, seks on viimase peal, hoolib teist ja armastab, aga ainult üks häda on küljes: ei saa kuidagi oma näppe võõrastest naistest eemal hoida. Lihtsalt peab aeg-ajalt mõne näki rajalt maha võtma.
Kas sellise mehega on võimalik edukas kooselu või mitte. Ja kui pole, siis millised kaks eelpoolnimetatud voorust oleksite nõus selle puuduse kõrvaldamise eest ohverdama?

View User's Profile View All Posts By User
michelle
ERILISELT OHTLIK INIMENE

Registreeritud: 21.11.2002
Viimane külastus: 12.07.2009
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.12.2002 kell 21:54 Reply With Quote
esimesed paar korda annan andeks, kõik võivad ju eksida ja vigu teha. aga mingi raha või muu mind sellise juures küll ei hoiaks.

elan vaid korra...seepärast kasutan juhust ja proovin ta ära.

Bix
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.12.2002 kell 21:56 Reply With Quote
Ma ei mõtle korda või paari, mees ongi lits mees ja parandamatu seelikukütt. Ja seda hoolimata sellest, et ikka oma naist armastab.

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 18.12.2019
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.12.2002 kell 22:21 Reply With Quote
Taaskord põhjus oma imelikkust üles näidata.
Nu kui laseb ringi siis laseb. Kui kõik mudu ok ja ma ise kah just 4 seina vang olla ei taha, st ainult kodus konutada ei taha, siis om kõik ok. Mõlemal omad käigud st.

Kuid kui oletame, et see käiks mulle ikka pinda kah, siis suitsetamist ja veidi vähem" vägamat" palka olen valmis küll arvesse võtma mehe hobi loovutamise hinnana.

Aga ma pean muul ajal seda armastust ikke nagu triikmasinat ihul tundma.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Mamba
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 06.11.2002
Viimane külastus: 15.07.2007
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.12.2002 kell 22:22 Reply With Quote
Tean päris paljusid selliseid vendi.
Töö juures ka mittu sellist, ei saa mina neist aru ja iga kord kui jutt naistest lahti läheb, siis hakkab neid "jahimehe" jutte alles tulema ja kuna neil nagu sinna silmaringi sisse eriti muud ei mahu, siis nad ainult sellistel teemadel päevad läbi jahuvad.

ullike
naiivitar

Registreeritud: 10.10.2002
Viimane külastus: 11.01.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.12.2002 kell 22:24 Reply With Quote
Arvan, et ma ei abiellukski niisuguse mehega Kui vanajumal on mind õnnetul kombel loonud armukadedaks, siis vaevalt suudan ma seda tunnet oma mehe puhul maha suruda. Järelikult tuleb mul sellistest meestest kauge kaarega mööda käia:p
Kui nüüd tõepoolest oletada, et ma olin kogu meie käimise ajal nii kanapime, et ei märganud tema liiderlikkust, siis - mees võiks olla ju sedavõrd džentelmen, et ajaks oma asju võimalikult salaja. Tõenäoliselt ei avalda seelikuküti puhul kõrvalehüpped tema kodusele käitumisele suurt mõju ja niisiis tehku, kui teeb targasti
Kolmas variant. Kui ma oma meest tõepoolest armastan ja eelnimetatu on tema ainuke puudus, siis ilmselt hakkan mingil hetkel suhtuma sellesse nagu haigusesse, mille peale ei ole ju mingit mõtet pahandada, pigem oleks vaja leida moodused, kuidas see kõige vähem meie perele kahju teeks. Ilmselt oleks siis mees ise kah õnnetu, et tal niisugune viga küljes Kahjuks aga kaasnevad kõrvalehüpetega ka muud negatiivsed nähtused, nagu kodune närvilisus, vaenulikkus oma naise suhtes, vähene kodusviibimine jne. Lisaks võivad tekkida rahalised probleemid, sest armukesed ei ole odav lõbu. Nii et ma ei oska kuidagi ette kujutada situatsiooni, kus see üks miinus ei tooks kaasa tervet kuhja teisi probleeme. Ja siis ei suuda ma seda enam haigusena võtta
Aga millise loetletud puudustest võtaksin naistelembuse asemele... vast ehk suitsetamise - ma ei oska ette näha selle nähtuse negatiivseid külgi, kuna ei ole sellega kunagi kokku puutunud. Kui nüüd tekib küsimus, miks ma ei vali rahapuudust, siis seda ma tõepoolest ei valiks. Kui on pere ja lapsed, siis ei ilmselt ei suudaks ma neid ja lisaks meest ainult oma palga eest ära toita-katta... Kui lapsi ei ole, siis iseenda pärast ma küll ei muretseks ja sel juhul võibolla valiksingi rahapuuduse.

Kus nüüd kukkus lobisema

Bix
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.12.2002 kell 22:32 Reply With Quote
Nojah, igale naisele koju oma ideaalmees. Litslust ei talu, aga ühti hääd omadust eriti ei taha ära anda kah.
Tegelikult on ju nii, et mida perfektsemat kaasat otsid, seda väiksem tõenäosus on seda leida. Varem või hiljem tuleb mingisugustele kompromissidele minna. mind just huvitab, et millised on need kompromissid, mida naisterahvas endale mehe otsimisel teeb (või teeks).

tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 19.08.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.12.2002 kell 22:32 Reply With Quote
Kui ta on ikka hea abikaasa. Armastab mind ja nätab seda ka mulle igal sammul, on lastele hea isa ja meil oleks harmooniline perekond. No las siis näpistab kõrvalt. Mis selles niiväga hullu siis on? Aga selle juurde ka vastavad kokkulepped käivad....alati kummiga, kui võõrastega ollakse ja võimalikult salaja, et terve linn pläägutama ei hakkaks. Seda ju lõpuks ka lastele hakatakse mainima...inimesed ju õelad. Ikka viisakalt ja diskreetselt.

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.12.2002 kell 22:39 Reply With Quote
Minu jaoks selline ikka niiväga ideaalne ei oleks. Sest ma arvan ikka, et kui tal minu kõrvale on kedagi vaja, siis võtku .. hulgim kasvõi .. aga mind küll enam ei näe!
Sest mina ise ei suudaks seda mehele teha ja tahan ikka meest, kellele minus oleks piisavalt nii vaatamiseks, katsumiseks ja ka jutuajamisteks ..

ullike
naiivitar

Registreeritud: 10.10.2002
Viimane külastus: 11.01.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.12.2002 kell 22:42 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Bix
Nojah, igale naisele koju oma ideaalmees. Litslust ei talu, aga ühti hääd omadust eriti ei taha ära anda kah.

Mulle tundus, et eelduseks oligi ideaalmees ühe veaga - ullikese pisiaju ei saanud asjale pihta. Tegelikus elus tuleb elada ikka koos oma armsa kaasa suurte ja väikeste puudustega. Aga nende kallal tuleb võimalikult vähe näägutada, sest ei ole mõtet hakata suurt inimest ümber kasvatama - nagunii ei õnnestu. Ja sama ootaksin temaltki

gio
Kasutaja

Registreeritud: 02.11.2002
Viimane külastus: 5.02.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.12.2002 kell 23:01 Reply With Quote
gio on lits mees seda mulle om kogu aeg ette heidetud aga ma pyyan ennast parandada

DISPLACMENT UNLIMITED!!!!!!!!!!!

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 18.12.2019
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 00:13 Reply With Quote
Aga Bix, oletame et on muidu igati tibens-tobens mees, ent .. tõmmab ringi.
Aga kuidas ta suhtub, kui naine kah seda teeb? Kui positiivselt, st. viltu ei vaata naise pisikestele sehvtidele, siis ok. Aga kui vaatab viltu?

See on see, enda pind ja teise palk. Kuid antud juhul siis kaks palki vist? Või siis et naisele pole sugugi lubatud kõik sama mis mehele ...

Minu puhul oleks seniks kõik OK, kuni minu vabadust piirama ei kiputa. Siis saab ka silma kinni pigistada. Kuid jah, tiinal õige tähelepanek. Asi ei tohiks olla üdini avalik. Ikke tasa ja targu.

Ma täna ka ilma veinita segane. Sry

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

pipiplika
lahutatud :P

Registreeritud: 20.11.2002
Viimane külastus: 23.08.2019
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 00:19 Reply With Quote
no kui viga külges.. siis tuleb sellega leppida ja minna ise jalgu hoidma

tegelikult aga asjad nii, et käigu aga mind ei tohi unarusse jätta ja haiguseid ei tohi koju tuua ja lapsi kellelegi teha ei tohi.

ja kui viga on võimalik parandada siis lepiks väiksema palgalise mehega ja teised naised kaovad, sest näljarotte ju ei vaadata

kõigeks on aega mul, kõigeks, ainult igavuseks ei leia ma hetkegi, sest igavust ei olegi kusagil mujal, kui vaid neis enestes, kes seda tunnevad

tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 19.08.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 10:03 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Aga Bix, oletame et on muidu igati tibens-tobens mees, ent .. tõmmab ringi.
Aga kuidas ta suhtub, kui naine kah seda teeb? Kui positiivselt, st. viltu ei vaata naise pisikestele sehvtidele, siis ok. Aga kui vaatab viltu?

See on see, enda pind ja teise palk. Kuid antud juhul siis kaks palki vist? Või siis et naisele pole sugugi lubatud kõik sama mis mehele ...

Minu puhul oleks seniks kõik OK, kuni minu vabadust piirama ei kiputa. Siis saab ka silma kinni pigistada. Kuid jah, tiinal õige tähelepanek. Asi ei tohiks olla üdini avalik. Ikke tasa ja targu.

Ma täna ka ilma veinita segane. Sry

Sa ikka oskad omi mõtteid paremini kirja panna kui mina Mõtlesin umbes sama. Kui mees suudab ka naise puhul samaga leppida mida ise teeb...siis pole ju probleemi. Aga kui tekib üldlevinud mõttelaad, et mehed kõvad mehed, mida rohkem murravad ja naine olgu korralik kodukana...sel juhul ma sellega ei lepiks.
Kui mees vajab neid väikesi kõrvalsüste, las siis olla...kui ta muidi igati tore ja hea kaasa. Ideaalset inimest pole olemas ja ikka tuleb mõne asjaga leppida.

Kui ma kaasat armastan ja tema mindki...hoolitseme koos pere eest ja oleme lisaks veel head sõbrad...mida siis veel vaja....kõike ju kah ei saa nõuda.

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

pirka
Bännitud

Registreeritud: 21.09.2002
Viimane külastus: 1.08.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 10:16 Reply With Quote
Tahtsi siia ka oma arvamuse kirja panna... kuid lugedes Tiina ja Lola jutte, leidsin et kõik juba nii kenasti ää õeldud. Ei pole nagu mõtet kordama hakata. Minugi arvamus nende omaga jummala täpselt klapib
Vaid ehk niipalju lisaks, et see mees siis ka väga võimekas peaks olema, et ta nende kõrvalhüpete tõttu minuga jänni ei jääks. Sest kui minul jääb miskit voodis vajaka, ja tema murrab kõrvalt.... no siis ma küll rahul ei oleks.... Kõigepealt ikkagi üritagu kodus kõigega kenasti toime tulla ja siis kui veel jagub jõudu kõrvalt võtmiseks.... no mis siis ikka parata, lepin sellega kui paratamatusega... juhul kui tõesti kõik muu om korras ja neid kõrvaltvõtmisi suisa avalikult ei tehta

... Naer annab inimesele tagasi jõu, mille talt võtsid pisarad...

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 10:20 Reply With Quote
Oeh, olin juba oma vastust ära saatmas kui saabus pisike miik-miik ja arvuti kinni klöpsas...
... Aga siis teemast See ilus ideaalne kirjeldus pani mind kohe eeldama, et midagi peab sellise hea asja juures mäda olema ja nagu teemaalgataja mainis siis selleks litsakus!
Minu vastus on selline, võtku oma porche, krediitkaardid, seitse asja ja sooritagu paar korda meie rõdult vabalangemist kui ellu jääb ja vigaseks ei kuku, siis trepikoja kaudu korteriukseni asja ei ole!!! Ei lepi ma eelpool toodud väitega, et käigu aga ärgu haigusi koju toogu ja mind unarusse jätku. Ei meeldiks mulle, et mees jagab ennast mitme naise vaehl. Kuigi tean päris reaalsest elus edukat korralikku ja tervislike eluviisidega ärimeest, kes ennast jagab nelja kodu vahet, kõik neli naist on teiste naiste olemasolust teadlikut. No ei iial!

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

pirka
Bännitud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 10:35 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: meryli
tean päris reaalsest elus edukat korralikku ja tervislike eluviisidega ärimeest, kes ennast jagab nelja kodu vahet, kõik neli naist on teiste naiste olemasolust teadlikut. No ei iial!

Hm... see vist ikka natuke midagi muud on kui lihtsalt väiksed kõrvaltvõtmised. Tunded ja süda kuulugu ikka ainult ühele. Nende jagamist ei taluks mina küll mitte.
Kuid mõnel lihtsalt see seksuaalne eripära nõuab nati rohkem. Ehk siis ametliku diagnoosiga oleks et hüperseksuaalsed. Muide see diagnoos on täitsa ametlikult olemas. Ja kui muidu ideaalsel mehel see eripära, no miks siis teda piinata, kui ta vajab veidi rohkem ja oskab seda ka korralikult varjus hoida, et oma pere ei oleks kannataja. Ja mida vähem mina sellest tean, seda parem oleks.
Kuigi jah minu kõrvalt oleks vist mehel raske veel miskit hüpet teha... ma ise liig suurte soovidega

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 11:28 Reply With Quote
Hm... see vist ikka natuke midagi muud on kui lihtsalt väiksed kõrvaltvõtmised. Tunded ja süda kuulugu ikka ainult ühele. Nende jagamist ei taluks mina küll mitte.
Kuid mõnel lihtsalt see seksuaalne eripära nõuab nati rohkem. Ehk siis ametliku diagnoosiga oleks et hüperseksuaalsed. Muide see diagnoos on täitsa ametlikult olemas. Ja kui muidu ideaalsel mehel see eripära, no miks siis teda piinata, kui ta vajab veidi rohkem ja oskab seda ka korralikult varjus hoida, et oma pere ei oleks kannataja. Ja mida vähem mina sellest tean, seda parem oleks.
Kuigi jah minu kõrvalt oleks vist mehel raske veel miskit hüpet teha... ma ise liig suurte soovidega

Nojah, võib-olla vaid siis, kui mina seda ei teaks.... muidu ei suudaks taluda vist küll mitte.

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

ipsu
kodune

Naine
Registreeritud: 17.11.2002
Viimane külastus: 18.11.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.12.2002 kell 13:31 Reply With Quote
Mull oli selline....kuna väike linn ja neid heatahtjaid kole palju oli siis läks see asi katki. Teist sellist küll ei tahaks.
murdjamees
skinnofiil

Registreeritud: 12.09.2002
Viimane külastus: 1.12.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.12.2002 kell 13:40 Reply With Quote
Ma vist klassikalises mõttes lits mees ei ole. Miks nii teate vist enamus isegi!

Tänan!
.

Pole olemas kaugeid ja kättesaamatuid kliitoreid, lihtsalt keel võib olla liiga lühike!

Bix
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.12.2002 kell 13:55 Reply With Quote
Meesterahval ongi võimatu klassikalises mõttes lits olla. Seda tingib juba erinev sooline käitumismudel, ehk lits naine annab kõigile, aga lits mees üritab kõigilt saada.
Meesterahvas peab naisterahvalt saamiseks tegelema naise emotsionaalsete vajaduste rahuldamisega, mistõttu see võib väga edukalt näida hoolivuse ja muude "kõrgemate tunnetena". Muidu lihtsalt ei saa. Kas mees, kes paljude naistega magab on selle poolest vähem "lits mees"

arvutihiir
Kasutaja

Registreeritud: 15.12.2002
Viimane külastus: 29.07.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.12.2002 kell 15:22 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Bix
Meesterahval ongi võimatu klassikalises mõttes lits olla. Seda tingib juba erinev sooline käitumismudel, ehk lits naine annab kõigile, aga lits mees üritab kõigilt saada.

irw... kui naine üritab kõigilt saada, siis pole ta enam lits naine, vaid murdjanaine

Bix
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.12.2002 kell 15:40 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: arvutihiir
irw... kui naine üritab kõigilt saada, siis pole ta enam lits naine, vaid murdjanaine

Õige jah, murdjanaistest meil siin puudus ongi. Enamik mehi nii häbelikud ja tagasihoidliku, et ei julge naiste poole oma murega pöörduda. Kardavad koledal kombel enda naerualuseks tegemist, sest mõtle kui hirmus, kui järsku naine "ei" ütleb.
Ühest korralikust murdjanaisest on alati puudus (aga ega vist rohkem ka vaja poleks).

wimp
Algaja

Registreeritud: 25.11.2002
Viimane külastus: 14.09.2006
Otsib: armukest
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.12.2002 kell 16:03 Reply With Quote
Tsitaat:
Tunded ja süda kuulugu ikka ainult ühele. Nende jagamist ei taluks mina küll mitte.

Sry, ma olen vist imelik. Ja kitsarinnaline. Ja konservatiivne kõige halvemas mõttes. Ilmselt idealist ja sinisilmne kah takkapihta.
Aga minu arvates on abikaasa A ja O. St abielu lisaks laste kasvatamisele ja pere toitmisele jne jne jne on ka teineteisele pühendumine.
Mida mõtet ma sinna abiellu ronin siis, kui armastust ei ole.
Abielu kui enese sidumine.
Kas sa tahad või ei tah, ikkagi igasugune suhe (ka puhtseksuaalne) on enese sidumine kellegagi. Aga kui ma olen otsustanud siduda end selle ühe ja ainsa ja õigega... siis need muud sidemed hakkavad seda ühte ja ainust ainult lõhkuma.
=> nii ei saa ikkagi.

Kuna küsimus oli esitatud naistele, ei ole ilmselt pädev vastama.
Aga mina sellise naisega, kes lepiks sellega, et mina "üle aisa löön", ei abielluks. Iialgi. Niipalju peaks naisel eneseväärikust ja -uhkust olema, et arvata (ja õigusega arvata), et temast minu jaoks piisama peab.

pirka
Bännitud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.12.2002 kell 17:03 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: wimp
Mida mõtet ma sinna abiellu ronin siis, kui armastust ei ole.

Kuna küsimus oli esitatud naistele, ei ole ilmselt pädev vastama.
Aga mina sellise naisega, kes lepiks sellega, et mina "üle aisa löön", ei abielluks. Iialgi. Niipalju peaks naisel eneseväärikust ja -uhkust olema, et arvata (ja õigusega arvata), et temast minu jaoks piisama peab.

Oot nüüd...aga sellise situatsiooni üheks eelduseks ju oligi see, et mees armastab oma naist väga ja naine ka meest. Nii et öelda et armastust ei ole... nii ju ei saa. Abielluda ilma armastuseta on juba iseenesest üks väga vale tegu (kuigi ajapikku see armastus jahtub, jääb järele rohkem austus ja usaldus ja hoolimine teineteisest, aga see juba teine teema). Kuid selliste kommetega mehe juures leppimise eelduseks just see armastus oligi.
Muidugi kui mees on lihtsalt nahhaal ja teeb oma käike suisa avalikult ja kõigile teadaolevalt, siis selline käitumine küll ei sobiks, kuid kui ta oskab olla nii et küla ei räägiks sellest, siis pisut teisemad lood.

Ja veel... on juhuseid, kus naine peale sünnitust muutub tundetuks. See polegi eriti harv nähtus. No lihtsalt ei taha meest enam. Armastavad teineteist väga ja tahavad perena koos olla, kuid füüsilist kontakti ei talu. See võib kesta ka paar aastat. Kas siis ka võib mehelt nõuda et oleks ta mega truu... või hukka mõista naise kes lubab siis mehele väikeseid kõrvalhüppeid...
No see oli nüüd erandlik olukord. Kuid on ka täiesti tavalistel inimestel erinevad vajadused. Kaks inimest kes teineteist väga armastavad aga mees näiteks tahab iga päev ja naine vaid paar korda kuus... mis siis mees peab naise maha jätma selle pärast või siis ise piinlema...

Muidugi kui jälle naine kodus ilma ja siis mees kõrvalt tõmbab, siis sellise mehe lööks küll kähku ukse taha...
Või kui mees lihtsalt arvab, et tema võib kõike ja naine ei midagi, see jälle omamoodi olukord, ka siis lendaks mees välja kähku..

Olukordi võib elus igasuguseid ette tulla ja kunagi ei saa rusikaga vastu rinda taguda ja öelda et vat mina nii ei tee ja see om väga paha...
Ja tegelikult mul veel üks tunne tekkis...sa vist pole veel abielus olnud...

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0212622 sekundit