Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  9    10    11    12    13    14    15  >>
Autor: Teema: Kes te olete - segatoidulised,taimetoitlased või lihasööjad.
mexicon
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 01.05.2007
Viimane külastus: 12.09.2007
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.06.2007 kell 15:36 Reply With Quote
madu
Otsi siis mõni ovo-vegetaarlane(taimetoitlane ) üles ja küsi sellelt inimeselt vastus oma küsimusele.

View User's Profile View All Posts By User
Imre
:

Registreeritud: 30.12.2004
Viimane külastus: 12.01.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.06.2007 kell 15:50 Reply With Quote
Tjah, liha ei söö, aga loote paneb nahka.
Sa siis neist nüüd aru ....

Minu ebaselge jutt on tingitud alkoholist või selle tugevatest jääknähtudest,mille tõttu ei saa mind milleski süüdistada.

mexicon
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.06.2007 kell 19:45 Reply With Quote
Eetilistel põhjustel taimetoitlane või vegan võib anda hoopis teistmoodi vastuse kui tervislikel põhjustel vegan ja taimetoitlane.
Kas abort on lapse mõrv või mitte - seisukohad selles suhtes erinevad.

Myrk

Naine
Registreeritud: 12.02.2007
Viimane külastus: 15.12.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.06.2007 kell 20:27 Reply With Quote
Arvan, marga22 on kõik oma ütlemiseg paika pannud.Ja edasine väitlemine täiesti mõttetu.Humaansus ei ole nii kitsapiiriline mõiste,et peaks piirduma ainult taimetoitlusega.
mmunk
emeriiteremiit

Registreeritud: 05.09.2003
Viimane külastus: 28.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.06.2007 kell 21:41 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: mexicon
Juhul kui need Veganid ikka elus püsivad ja elavad kõikesööjadest palju vanemaks, siis see teooria, et inimene on loodud kõikesööjaks on vale. Veganid sureksid ju ära, kui nad valesti toituksid.

kahtlemata on ka kloostris, joogat praktiseerides, 23 tundi ööpäevas mediteerides, olles pärilikult pikaealine vms võimalik keskmisest palju vanemaks elada. minu jaoks on pikk eluiga väääga kaugelt ja nõrgalt seotud elukvaliteedi ning rahulolu tundega. ennem elan kümme aastat vähem, aga see-eest niisugusel moel, nagu mina seda soovin! minu vanaema on üle 95 aastane ja tema argimuredega kursis olles kavatsen mina küll vähemalt kümme aastat varem lusika nurka visata.

tulles tagasi aminohapete juurde. kui inimene (darwini teooria alusel) oleks olnud kohe alguses taimetoitlane, siis elaks ta veel praegugi puu otsas ja sügaks tagajäsemetega kukalt. inimene poleks ühestki idust saanud aju (kiireks) arenguks piisavalt aminohappeid.

niisugusel kujul (pikaealised heatahtlikud ja edukad maailmapäästjad (loe: taimetoidulised) versus julmad ja hoolimatud eluheidikutest neandertaallased (loe: kõigetoidulised)) on see arutelu sama hea või halb nagu pronkssõdur - sa saad olla vaid selle vastu või poolt. kui enne ei trehva, siis põrgukatlas kohtume, kõigesööjad! mina lahkun mängust, enne kui see mäejutlus päris jehoovatunnistamise meki man' saab. "ja sa ei tohi himustada oma ligimese lauta, tema karjamaad, ei ta seaveristajat ega lihunikku, ei ta härga ega eeslit, ega midagi, mis su ligimesel liha meenutab!" meeldiva jällenägemiseni mõnes teises, veidi vähem paksu verd tekitavas teemas

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

HyPe
Kasutaja

Registreeritud: 22.11.2006
Viimane külastus: 5.01.2017
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 01:37 Reply With Quote
ma panen liha täiega. taimetoitlased on peded :S
View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
mexicon
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 09:40 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: marga22
Siis ei ole see mitte taimetoitlus vaid lihtsalt liha mitte söömine. kui sa lugesid mu jutu korralikult läbi, saad aru, et ka liha on väga oluline, mis on ka teaduslikult tõestatud. Ma ei tea ühtegi paremat rauaallikat.

Ülemaailmsed definitsioonid on aga teistsugused.
Kes on siis vegan kui valede definitsioonide järgi tembeltatakse vegetaarlane(taimetoitlane ) veganiks.
Milleks see liha oluline on - selleks, et inimene kindlamalt vähki haigestuks.Need, kes teavad ,et neil on eelsoodumus vähki haigestuda on loobunud lihatoodetest.Ülemäärane raud on kahjulik,osad inimesed ei omasta liha kaudu rauda ja on küllalt palju taimseid raua allikaid (porgand,peet jne ).

Imre
:

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 09:45 Reply With Quote
Tsitaat:

Milleks see liha oluline on - selleks, et inimene kindlamalt vähki haigestuks.

Enam rumalamaks vist minna ei saa.

Minu ebaselge jutt on tingitud alkoholist või selle tugevatest jääknähtudest,mille tõttu ei saa mind milleski süüdistada.

vaarema
koristaja

Mees
Registreeritud: 31.12.2006
Viimane külastus: 12.01.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 09:51 Reply With Quote
Saab, saab

Imre
:

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 09:52 Reply With Quote
Ma olen optimist ja loodan väga, et tal tibake ikka mõistust on.

Uss
tross

Registreeritud: 12.05.2004
Viimane külastus: 6.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 10:21 Reply With Quote
Tsitaat:
Tsitaat:

No sellise asja peale saab tulla ainult keegi, kellel on kahe kõrva vahel kapsas.

P.S. Minu lugupidamine taimetoitlaste suhtes, kes lihtsalt on taimetoitlased, ilma et peaks ennast kuskilt laest võetud "teadusega" tõestama ja kummalist selgitus-kihutustööd tegema.

Sybill
uitaja

Registreeritud: 23.11.2005
Viimane külastus: 1.02.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 10:27 Reply With Quote
Päris huvitav lugemine
http://www.second-opinions.co.uk/vegetarian.html

jenni
I Am What I Am

Registreeritud: 16.02.2003
Viimane külastus: 11.07.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 10:31 Reply With Quote
Tsitaat:
/.../ Ülemäärane raud on kahjulik,osad inimesed ei omasta liha kaudu rauda ja on küllalt palju taimseid raua allikaid (porgand,peet jne ).

Mina ntx kannatan rauapuuduse all, samas ei saa ma tonnide viisi porgandit-peeti sisse ajada, et vajalik rauakogus omastada, vaid pean tarbima toidulisandina rauapreparaate - nii tehis kui ka looduslikke.

Anna mehele vabad käed ja sa tead, kust neid leida...

mexicon
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 12:06 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Imre
Tsitaat:

Enam rumalamaks vist minna ei saa.

Mis selles väites siis väga rumalat on.Kas sul on andmeid, et liha omab võimet vähki takistada või seda hävitada. Paljud taimed , näiteks omavad sellist võimet. Eriti ohtlikud on suitsetatud liha,kala,linnud , mis on kantserogeensed.

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 10.06.2021
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 12:16 Reply With Quote
Tsitaat:
Kas sul on andmeid, et liha omab võimet vähki takistada või seda hävitada. Paljud taimed , näiteks omavad sellist võimet. Eriti ohtlikud on suitsetatud liha,kala,linnud , mis on kansorigeensed.
Ma eksin nüüd reegli vastu, aga ...

Äkki selgitaksid, mida tähendab "kansorigeene" .

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
kirzike
Kasutaja

Registreeritud: 20.01.2007
Viimane külastus: 2.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 12:21 Reply With Quote
Arvan et Mexicon pidas silmas terminit kantserogeenne (vähki tekitav)
Sybill
uitaja

Registreeritud: 23.11.2005
Viimane külastus: 1.02.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 12:23 Reply With Quote
btw. ilmselt sama kansorigeensed (või kuidas see nüüd oligi) on grillitud juurikad. Sama hästi võiks rääkida taimede kahjulikkusest - väga paljud neist on muuseas surmavad.

Ja et asi ikka selge oleks, siis puust ja punaselt - probleem ei seisne ju lihas vaid selle töötlemise meetodis.

mexicon
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 12:29 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kirzike
Arvan et Mexicon pidas silmas terminit kantserogeenne (vähki tekitav)

Õige, seda ma silmas pidasin.

madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 12:37 Reply With Quote
Tsitaat:
madu
Otsi siis mõni ovo-vegetaarlane(taimetoitlane ) üles ja küsi sellelt inimeselt vastus oma küsimusele.

Vaat ei tunne ühtegi taimetoitlast. Ja niiväga mind nüüd ka antud küsimus ei vaeva, et peaksin hakkama spetsiaalselt mõnd säärast isendit üles otsima. Mõtlin, et kuna siin võtab sõna ka üldnimetaja "taimetoitlased" alla kuuluv seltskond (sh sina), siis oleks huvitav kuulda nende kommentaare.

Muide, mexicon, kas liha suitsetamine on mingi uut sorti narkomaania?
Liha suitsutamisest saan küll aru.

"Isane peab olema karvane, haisev ja väga resoluutne."
Aleksei Turovski, Drosophilate (äädikakärbeste) partnerivalikust

ratatosk
vabamõtleja

Registreeritud: 07.11.2003
Viimane külastus: 22.01.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 16:10 Reply With Quote
Ära nõua liiga palju, ta vaeseke sööb ju ainult taimi. Isegi peale tähelepanu juhtimist ei ole osanud "kantserogeenset" õigesti kirjutada vaid on jonnakalt "kantserogeennse" kirjutanud.

Ainult silo mugimisest ei saa head nahka mitte vaid see põhjendamatute uskumiste ja lõppeks ka skisofreeniahaiguseni viib õnnetu inimese.

-- all works are protected by GNU Free Document License --

vaarema
koristaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 16:26 Reply With Quote
Olen olnud mingi perioodi, ca 14 kuud, toortaimetoitlane. Tervis oli väga hea ja energiat külluses aga lõpuks siirdusin sujuvalt segatoidu juurde tagasi. Ei tea isegi miks? Aga loomakaitsjaid ma ei salli

marga22
Auväärne Kasutaja

Mees
Registreeritud: 07.09.2005
Viimane külastus: 25.02.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 17:48 Reply With Quote
Tsitaat:
Ülemaailmsed definitsioonid on aga teistsugused.
Kes on siis vegan kui valede definitsioonide järgi tembeltatakse vegetaarlane(taimetoitlane ) veganiks.
Milleks see liha oluline on - selleks, et inimene kindlamalt vähki haigestuks.Need, kes teavad ,et neil on eelsoodumus vähki haigestuda on loobunud lihatoodetest.Ülemäärane raud on kahjulik,osad inimesed ei omasta liha kaudu rauda ja on küllalt palju taimseid raua allikaid (porgand,peet jne ).

Sa oled ju haige inimene, sinu jutust on tunda, et oled ainult juurikatest toitunud, see on tugevalt su mõttevõimet pärssinud. Minul ei ole mitte midagi taimetoitlastte vastu, saad aru??? Kui sulle see juurikas nii väga maitseb, anna minna, aga ma juba ütlesin, ära tule kuulutama, et see on ainuõige toitumisviis. Ka segatoidulised inimesed tarbivad pea samapalju taimset kui taimetoitlased, me sööme ka kõike seda mis sina, lisaks natuke liha. Sellepärast me küll vähki ei haigestu. Soovitasin sul ju mõne toitumisalase raamatu läbi lugeda, paistab et sa pole seda teinud, tee seda ja siis tule minuga vaidlema.

kaitsevaim
hell tantsulõvi

Registreeritud: 13.06.2003
Viimane külastus: 17.05.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 18:46 Reply With Quote
krt karta igatsugu kantserogeene ja salmonelloosi ja mida iganes... Tuleb lihtsalt valida värsket kaupa. Kõik Eestis müüdavad kaubad on reeglina tervisekaitseinspektsioonis kontrollitud enne müüki lubamist. Muideks inimestel on vaja nii taimseid kui loomseid toitaineid.

See oli kauge Vene aeg kui võis veel juhtuda, et vorsti seest või roti jäänused leida. Isa rääkis sellest kui kusagil vorstitehases töötas. Öösel kui tehas seisis, ronisid rotid liinidele sinnajäänud töötlemisjääke hävitama. Hommikul kui liinid käima pandi, oli alguses kõrvulukustav kisa. Noh...rotid said siis ise vorstiks.

anna endale võimalus olla eriline!

vaarema
koristaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 19:31 Reply With Quote
Nägin hiiresaba vorstist välja ulatumas ca 3a tagasi. Ei märganudki et see vene aeg oli
Tootja firmat ei avalda igaks juhuks

mexicon
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2007 kell 19:40 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: marga22

Sa oled ju haige inimene, sinu jutust on tunda, et oled ainult juurikatest toitunud, see on tugevalt su mõttevõimet pärssinud. Minul ei ole mitte midagi taimetoitlastte vastu, saad aru??? Kui sulle see juurikas nii väga maitseb, anna minna, aga ma juba ütlesin, ära tule kuulutama, et see on ainuõige toitumisviis. Ka segatoidulised inimesed tarbivad pea samapalju taimset kui taimetoitlased, me sööme ka kõike seda mis sina, lisaks natuke liha. Sellepärast me küll vähki ei haigestu. Soovitasin sul ju mõne toitumisalase raamatu läbi lugeda, paistab et sa pole seda teinud, tee seda ja siis tule minuga vaidlema.

Ma ei ole siin mitte kuskil kirjutanud mida ma söön ja see pole ka kellegi asi mida ma söön.Mõned isikud peavad siin aga ennast kõiketeadjateks, teades juba, mida keegi sööb.Huvitav kus kohast see teadmine tuleb !
Kes siin kuulutab, et taimetoitlus on ainuõige toitumine ! Kui kõikesööja kuulutab , et tema toitumine õige , siis pole nagu probleemi aga kui keegi teine julgeb midagi muud väita siis kisa kohe lahti.
Marga22! siin on sinu tekst ...
"Mina ei poolda äärmustesse langemist, taimetoitlus seda kahtlemata on. See on tõestatud korduvalt, et täisväätusliku toitumise tagab mitmekesisus, ainult juurikatega seda ei saavuta ja soja ei ole mingi imeasi, et see kõiki muid asju asendab. Et hoida tasakaalus süsiveskute ja valkude suhe, ei saa toituda ainult juurikatest. Lugege läbi ükski toitumisalane raamat, mis ei ole kirjutatud taimetoitlase poolt, vaid põhineb teaduskilel uuringutel ja te näete ise. Ja kui teile tõesti see juurikas nii väga maitseb, siis palun väga, aga ärge kuulutage, et see on ainuõige toitumisviis, see on vale."
Selles tekstis sa halvustad ja teed maha taimetoitlust , samas sa nagu ei lubaks kriitikat teha liha suhtes.
Ei ole kuskil märkinud, et taimetoitlus on ainuõige, pole minu asi mida keegi sööb aga oma arvamuse väljaütlemise õigus on küll igal ühel.

<<  9    10    11    12    13    14    15  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0606961 sekundit