Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  11    12    13    14    15  >>
Autor: Teema: Kes te olete - segatoidulised,taimetoitlased või lihasööjad.
susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 29.01.2021
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.11.2007 kell 22:53 Reply With Quote
pidin ma siis nüüd piiluma neid naisi või mis iganes neist järel on
jube
aga hetkel olen ainult vedeliku tarbijamannakört ja muu selline(polnud vaja ribi näost sisse ajada ja nii see hammas murdus)

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

View User's Profile View All Posts By User
olevt
kasutu

Registreeritud: 27.06.2006
Viimane külastus: 12.07.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2007 kell 19:34 Reply With Quote
Free pildigalerii hoiatab, mis võib juhtuda, kui üleliia tõsiselt dieeti võtta...
Chili
eilesündinud

Registreeritud: 08.11.2004
Viimane külastus: 25.11.2008
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.04.2008 kell 20:12 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: ratatosk
Ära nõua liiga palju, ta vaeseke sööb ju ainult taimi. Isegi peale tähelepanu juhtimist ei ole osanud "kantserogeenset" õigesti kirjutada vaid on jonnakalt "kantserogeennse" kirjutanud.

Ainult silo mugimisest ei saa head nahka mitte vaid see põhjendamatute uskumiste ja lõppeks ka skisofreeniahaiguseni viib õnnetu inimese.

Üks näide siin teemas olevast väga rumalast kommentaarist.
Kullakesed, silo närivad ikkagi mäletsejad, inimene seda pole, aga kõik taimetoidulised loomad pole mäletsejad. Kõik toitumisõpikud soovitavad inimesel vähemalt suuremas osas taimi süüa. Ülejäänu on aga igaühe enda otsustada, vastavalt tema eetikale, tõekspidamistele ja tervislikule seisundile. Atkinsi dieet, kus süüakse põhiliselt rasva ja valku, st liha, kala ja kana, ning välditakse süsivesikuid, on ameeriklaste tervisele väga halvasti mõjunud.
Absoluutselt kõik vajaliku saab taimedest kätte. Isegi B12-ne, kui juur- ja puuviljad (kodumaised ja ökoloogilised muidugi) koorimata ning rangelt nühkimata jätta.
Mulle tundub, et enamik lihasööjaid tunneb end lihtsalt solvatuna, kui kuuleb midagi taimetoitlusest, või enamgi, kui taimetoitlased julgevad öelda, miks nad liha, kala ega kana ei söö, kuigi see teemaalgatus ei olnud rünnak ega isegi küsimus lihasööjatele, vaid taimetoitlastele. Kõik, kes julgevad teistmoodi käituda, tehakse labaste kommentaaride ning suvaliste piltidega maha.
Ükski taimetoitlane ei muuda mingi "inimene on karnivoor" suhtumise pärast oma eluviisi.

Chili
eilesündinud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.04.2008 kell 20:23 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Sybill
Tuntud vegan Pol Pot ja taimetoitlane Adolf Hitler olid tõepoolest ülima leebuse kehastused.
Kuid samas - miljonid tapetud inimesed ja nende järeltulijad ei tapa nüüd loomi ega söö ka liha

Hitlerile meeldisid väga vorstikesed ka näiteks. Pealegi polnud ta taimetoitlane soovist loomi aidata, vaid tahtis juute alla suruda. Mõte, et juudid on isegi loomadest alamad, erutas teda lihtsalt. Kui inimesel on palju halbu põhimõtteid, ei tee kõiki ta arvamusi valeks. Näiteks pole ma kuulnud, et keegi keelaks lapsi saamast, sest Hitleril olid ka lapsed.

Chili
eilesündinud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.04.2008 kell 20:40 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: mmunk
kui kanakullil on toitu küllaga, siis ta sööb saaklinnul ära vaid aju. mutt muudab varutud vihmaussid elavateks laipadeks. lõvid hakkavad saaki sööma ammu enne seda, kui too on hinge heitnud. seda loetelu võiks jätkata n+1 korda. need on toitumisharjumused, milles on lõimunud kohastumine ning soov saada (veel) paremat. see, kas eelmainitu on 1/ 7000 inimkonna jaoks hirmus, jälk ja julm, et koti mitte ühtegi neist n+1-st liigist. ühes "jahimehe" numbris ning ka hiljutises dokustaadis näitati puust ja punaselt, mis juhtub siis, kui mingis piirkonnas kaovad kiskjad. näiteks yellowstone rahvusparki läbiva jõe ääres oli kõige noorem haab ~ 75 aastat vana. täpselt nii vana, kui piirkonnas oli tapetud viimane hunt. pärast seda tegid hirved puhta töö. pajuvõsa neid enam ei huvitanud, sest kiskjahirmus ei pidanud ahmima sealt, kust oli vähegi võimalik. jõekallas kasvas kinni ning kadusid mitmed kaitstavad looma-, kala- ja linnuliigid.

elu on näidanud, et kõik, mis toimub muudes konkurentsitingimustes, on praktiliselt üks-üheselt ülekantav ka inimühiskonda. kui kuus miljardit inimest hakkaksid alates tänasest taimetoitlasteks, siis aastat 2200 ei võtaks vastu enam ühtegi inimest.

mulle meeldib süüa kõike, mida kõht vastu võtab, sulle taimi, mõni sööb liiva, teine joob kust. söögem siis seda, mis meile meeldib ja ärgem sidugem seda mingisuguse üliinimese või maailmapäästmise ideoloogiaga. niisuguses suhete virrvarris nagu seda on maa, peab lihtsalt leiduma nii ühte, teist kui ka kolmandat moodi toitujaid. teisiti pole see võimalik.

Tore ju, et inimene oskab toiduülejääke järgmiseks korraks hoida.
Inimesel on üldiselt arenenum moraal ja ühiskond kui loomadel. Samuti on võimalus valida, mida süüa. Karnivoor lihtsalt peab liha sööma, seda küll. Aga neil ei teki ka näiteks C vitamiini puudust. Inimene pole ka kiskja, kes looduses tasakaalu hoiaks. Usun, et need hundid hävitasid inimesed, võib-olla samad jahimehed, kes seda artiklit lugesid.
Ilmselt ühel hetkel ei jäägi inimestel muud üle kui oma paljunemist ja liha söömist piirata. http://www.earthday.net/footprint/

Miks ei võiks toitumist nagu ka kõiki muid tarbimis/elamisharjumusi maailmapäästmise ideoloogiaga seostada?

mmunk
emeriiteremiit

Registreeritud: 05.09.2003
Viimane külastus: 28.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.04.2008 kell 22:19 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Chili
Miks ei võiks toitumist nagu ka kõiki muid tarbimis/elamisharjumusi maailmapäästmise ideoloogiaga seostada?

ja jõudsime taas samasse kohta välja... säästan oma silmi ja kaaskannatajate aega ega hakka pikka loengut pidama. ainuüksi ilmselt iga taimetoitlase (iseäranis meie kliimavöötmes!) toidusedelisse kuuluva ühe laevatäie soja kasvatamiseks hävitatakse juba praegu 19000 ha vihmametsa. jah, peaasjalikult küll loomasööda ja bioetanooli tarvis, aga järelikult oleks taimetoitlaste jaoks vaja kordades suuremat kasvupinda. oled sa, naiivitar, mõelnud selle peale, KUS sinu taimi kasvatatakse ning kui palju ressursse kasutatakse selleks, et see värskena (kes siis närtsinut ostab-sööb?) sinu toidulauale jõuaks? mida sa arvad, kui palju liike ja liikide isendeid on maailmas monokultuursete põldude laiendamise tõttu kadunud elupaikade tõttu hukka saanud? mis maailma päästev toitumis-/tarbimisharjumus on nui-neljaks-taimetoitlus?

mul on keskkonna-alane kõrgharidus ja ma lihtsalt ei saa sellise new-age lollusega kaasa minna, et pool tosinat miljardit inimest on võimalik taimedega ära toita. saati veel selle abil maailma päästa.

mina töötan poole töönädalast kodus, kütan peaasjalikult puudega (hangitud <10 km raadiusest), kasvatan 95% taimsest toidust ise või korjan metsast-rabast (jalakäigu kauguselt) ja liha kaugemalt kui 200 km ei hangi (paari aasta pärast kasvatan osa juba ise). elukoha olen valinud sinna, kus saan praktiliselt kõik eluks vajaliku kas koha peal või 50 km raadiusest kätte. julgen väita, et elan ressursisäästlikumalt kui 99% taimetoitlastest.

lisatud: mõtlen neid parasvöötme taimetoitlasi, kes pole maja tagant tehtud heinast ja puitumata võrsetest toitainete omistamiseks veel lehma magu soetanud.

ressursside kasutamise kohta selgituseks veel seda, et 100g taimseid toitaineid annab ca 50 kcal (välja arvatud nt küüslaugu mugulad (106 kcal) mida keegi pole võimeline suurtes kogustes manustama), 100 g liha annab 200-300 kcal. ilmselt pole seos päris üks-ühene, aga sama energeetilise väärtusega toidukoguse transportimiseks nt brasiiliast eestisse tuleb taimse toodangu puhul arvestada oluliselt suuremate ressursikuludega ainuüksi transpordile, võrreldes lihaga. kumb võtab rohkem ruumi - kas searümp või 180 lillkapsast?

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.04.2008 kell 23:21 Reply With Quote
Ise söön jumalast kõike, mis otse ei tapa (valge kärbseseen - näiteks) ja kõhtu täidab

Aga naisi hullutan omatehtud magusateküpsetistega

Minu au on minu truudus!

nudol
Friik

Mees
Registreeritud: 20.01.2008
Viimane külastus: 7.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.04.2008 kell 08:30 Reply With Quote
Söön seda mis parasjagu meeldib, kuigi viimasel ajal rohkem kala.

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.04.2008 kell 10:04 Reply With Quote
jah, meil peaks ka nüüd kala ülesjõge tulema hakkama

Minu au on minu truudus!

vaarema
koristaja

Mees
Registreeritud: 31.12.2006
Viimane külastus: 12.01.2016
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.04.2008 kell 13:49 Reply With Quote
Aplaus ja kummardus mmungale
Mul on neist looduse ja loomakaitsjatest juba kõrini kes ise ka ei tea mida suust välja või ka sisse ajavad

Sybill
uitaja

Registreeritud: 23.11.2005
Viimane külastus: 1.02.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.04.2008 kell 17:47 Reply With Quote
Tsitaat:
Tsitaat:
Algne postitaja: Sybill
Tuntud vegan Pol Pot ja taimetoitlane Adolf Hitler olid tõepoolest ülima leebuse kehastused.
Kuid samas - miljonid tapetud inimesed ja nende järeltulijad ei tapa nüüd loomi ega söö ka liha

Hitlerile meeldisid väga vorstikesed ka näiteks. Pealegi polnud ta taimetoitlane soovist loomi aidata, vaid tahtis juute alla suruda. Mõte, et juudid on isegi loomadest alamad, erutas teda lihtsalt. Kui inimesel on palju halbu põhimõtteid, ei tee kõiki ta arvamusi valeks. Näiteks pole ma kuulnud, et keegi keelaks lapsi saamast, sest Hitleril olid ka lapsed.

Chili - Kui Sa tahad väidelda, siis tutvu kogu teemaga mitte ära rebi üksikuid kommentaare kogu arutelu kontekstist välja. See pole aus!
Minu antud kommentaar oli toodud vastuseks tulihingelisele taimetoidu propageerijale, kes väitis, et liha söömine teeb inimesed kurjaks.

lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.04.2008 kell 13:54 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: vaarema
Mul on neist looduse ja loomakaitsjatest juba kõrini kes ise ka ei tea mida suust välja või ka sisse ajavad

taimetoitlus pole mingi loodus ega loomakaitse, see vaid oma anoreksiale õigustuse otsimine. seepärast puuduvadki neil vastused paljudele küsimustele ja tegelikult nad töötavad osaliselt nende samade loomade vastu keda eest pidid seisma.

vaarema
koristaja

Mees
Registreeritud: 31.12.2006
Viimane külastus: 12.01.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.04.2008 kell 15:54 Reply With Quote
Ja-jah aga see lärmakam sort veganeid kipuvad inimestele kallale, et vaid loomad elada saaksid

Chili
eilesündinud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.04.2008 kell 16:58 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: mmunk
Tsitaat:

ja jõudsime taas samasse kohta välja... säästan oma silmi ja kaaskannatajate aega ega hakka pikka loengut pidama. ainuüksi ilmselt iga taimetoitlase (iseäranis meie kliimavöötmes!) toidusedelisse kuuluva ühe laevatäie soja kasvatamiseks hävitatakse juba praegu 19000 ha vihmametsa. jah, peaasjalikult küll loomasööda ja bioetanooli tarvis, aga järelikult oleks taimetoitlaste jaoks vaja kordades suuremat kasvupinda. oled sa, naiivitar, mõelnud selle peale, KUS sinu taimi kasvatatakse ning kui palju ressursse kasutatakse selleks, et see värskena (kes siis närtsinut ostab-sööb?) sinu toidulauale jõuaks? mida sa arvad, kui palju liike ja liikide isendeid on maailmas monokultuursete põldude laiendamise tõttu kadunud elupaikade tõttu hukka saanud? mis maailma päästev toitumis-/tarbimisharjumus on nui-neljaks-taimetoitlus?

mul on keskkonna-alane kõrgharidus ja ma lihtsalt ei saa sellise new-age lollusega kaasa minna, et pool tosinat miljardit inimest on võimalik taimedega ära toita. saati veel selle abil maailma päästa.

mina töötan poole töönädalast kodus, kütan peaasjalikult puudega (hangitud <10 km raadiusest), kasvatan 95% taimsest toidust ise või korjan metsast-rabast (jalakäigu kauguselt) ja liha kaugemalt kui 200 km ei hangi (paari aasta pärast kasvatan osa juba ise). elukoha olen valinud sinna, kus saan praktiliselt kõik eluks vajaliku kas koha peal või 50 km raadiusest kätte. julgen väita, et elan ressursisäästlikumalt kui 99% taimetoitlastest.

lisatud: mõtlen neid parasvöötme taimetoitlasi, kes pole maja tagant tehtud heinast ja puitumata võrsetest toitainete omistamiseks veel lehma magu soetanud.

ressursside kasutamise kohta selgituseks veel seda, et 100g taimseid toitaineid annab ca 50 kcal (välja arvatud nt küüslaugu mugulad (106 kcal) mida keegi pole võimeline suurtes kogustes manustama), 100 g liha annab 200-300 kcal. ilmselt pole seos päris üks-ühene, aga sama energeetilise väärtusega toidukoguse transportimiseks nt brasiiliast eestisse tuleb taimse toodangu puhul arvestada oluliselt suuremate ressursikuludega ainuüksi transpordile, võrreldes lihaga. kumb võtab rohkem ruumi - kas searümp või 180 lillkapsast?

Suurem osa inimesi sööb tööstuslikult toodetud liha, mis on ka kaugemalt pärit, näiteks Poola sealiha või Ameerika kana. Neid, kes üldiselt ökoloogiliselt toituvad, on ikka väga vähe.
Searümba ja lillkapsa Brasiiliast siia toomise juures peab arvestama, et seda siga on Brasiilias toidetud, näiteks sellesama sojaga. Siga saab neid kaloreid samamoodi nagu inimene, aga tõenäoliselt on tema taimne toit kahjulikum ja kasvatatud rohkem loodust hävitaval meetodil.
Kui monokultuuridest rääkida, siis soja kogus, mis taimetoitlased inimesed ära söövad, on olematu, võrreldes loomasöödaks minevaga.

See, kas keegi valib kaugelt tulnud toiduaineid või kodumaiseid, ei sõltu taimetoitlusest. Soja ei ole kohustuslik, selle asemel saab kõik proteiinid kätte kui süüa suvalist kaunvilja ja teravilja. Eestis söövad soja väga paljud inimesed, kes pole taimetoitluse peale mõelnudki, samas kui suur osa taimetoitlasi soja ei söö. Jutt, et taimetoitlased söövad rohkem eksootilisi vilju

Taimetoitlus pole mingi suur plaan maailma päästa, new age'i teemat ajada või muru närida ja kanepit suitsetada. See on lihtne otsus, et vähem raisata. Juba see oleks ühiskonnale kasulikum, kui hakataks vähem liha sööma ja kaotataks intensiivpõllumajandus nii loomade kui ka taimede kasvatamisel. Kusjuures, need kaks on omavahel seotud, sest intensiivselt kasvatatud (suurfarmides) loomadele söödetakse just sellist vilja, mille tootmine mujal maailmas loodust hävitab. Sest see on odavam ka siis, kui tuleb kaugelt.
Loomade kasvatamine on niisiis paratamatult eetiline otsus- kui hakatakse neid elavate asjadena kohtlema, siis muutubki kõik lihtsalt kulude kokkuhoiuks ja hävitatakse ennast, loomi ja loodust.

Ja selline jutt, et taimetoitlased heina söövad, on küll äärmiselt tobe. Kas siis lihasööjad toituvad ainult lihast või ampsavad sea vahele heina ka?

Chili
eilesündinud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.04.2008 kell 17:00 Reply With Quote
Tsitaat:
Ja-jah aga see lärmakam sort veganeid kipuvad inimestele kallale, et vaid loomad elada saaksid

Ole siis õnnelik, et loom pole, muidu kipuks mõni sinu mõttekaaslastest sinu elu kallale.

Chili
eilesündinud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.04.2008 kell 17:07 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: lati
Tsitaat:

taimetoitlus pole mingi loodus ega loomakaitse, see vaid oma anoreksiale õigustuse otsimine. seepärast puuduvadki neil vastused paljudele küsimustele ja tegelikult nad töötavad osaliselt nende samade loomade vastu keda eest pidid seisma.

Lihatoidulistel inimestel puuduvad samuti vastused paljudele küsimustele.
Ma ei leia, et taimetoitlased peaksid enda seisukohti kellegi ees kaitsma või põhjendama, ammugi siis kõigile lihatoiduliste küsimustele vastuseid andma. Fakt on see, et taimetoitlased on olemas, elus, neil on üldselt hea tervis, neil on selleks väga erinevad põhjused.

Uss
tross

Registreeritud: 12.05.2004
Viimane külastus: 6.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.04.2008 kell 18:32 Reply With Quote
Chili, söö rohkem midagi rahustavat. Fakt on see, et segatoidulised on inimesed olnud ajast aega ja on ka nüüd. Fakt on see, et kui inimkond ei oleks liha toiduks kasutanud, poleks praegu ilmselt sind siin foorumis närvilisi postitusi tegemas. Rahune maha ja ela õnnelikult taimetoitlasena edasi, soovitavalt segatoidulisi loomamõrvades süüdistamata.

P.S. Ei ole vaja enda aega raisata mulle vastamisega. Mina nagunii sulle rohkem vastama ei vaevu - ma ei pea oma seisukohti ning toitumisharjumusi sinu ja sinu mõttekaaslaste ees kaitsma.

lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.04.2008 kell 14:19 Reply With Quote
teatavasti on looduses nii, et kiskjad ja segatoidulised on reeglina taiplikumad, julgemad ja õppimisvõimelisemad kui rohusööjad, samas mitte nii riiakad omavahel. rohusööjad jälle on aremad, lollimad ja sigivad nigu küülikud.
tundub, et inimesi on nii paljuks saanud, et osad tahavad uut rohusööjate liiki moodustada. huvitav kas nad siis ka käitumiselt ja mõistuselt känguvad ja edasiarenevad omnivoorid hakkavad nende arvukust piirama
praegu peavad inimesed omavahel sõdu, kuid siis muutuvad sõdurid jahimeesteks kes rohusööjate inimeste arvukust piirab ja trofeesid seinale riputab.

iseenesest poleks see ju midagi uut. ajaloo mõttes on ju meie esivanemate poolt alles hiljuti hävitatud või väljasuramisele sunnitud inimliigid homo neanderthalis ja homo erectus.

tahaks loota, et ajalugu ikka ei kordu.

mmunk
emeriiteremiit

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.08.2008 kell 11:50 Reply With Quote
kumb on õigem/parem/vajalikum-
elu või surm?
öö või päev?
mees või naine?
niiskus või kuivus?
söömine või joomine?
lihatoit või taimne toit?
kiire ainevahetus või aeglane ainevahetus?
veeline või maine eluviis?
linn või maa-asula?
...

nendes küsimustes saab veendunult poole valida ainult inimene, kellel terve aju asemel on kahe kõrva vahel vaid pool. me elame niisugustes tingimustes sellepärast, et mõnda asja pole võimalik muuta, mõne asjaga on mõistlik pigem kohaneda ja mõnda on võimalik muuta, kusjuures lõviosa vastavatest otsustest on tehtud juba aegade alguses. ellujäämise nimel langetatud eksistentsiaalsete valikute "õigsus" väljendub vaid liigi ellujäämises ja "ebaõigsus" vaid liigi hukkumises. neist ainult ebaõigsust saab käesoleval hetkel hinnata sajaprotsendilise täpsusega, sest liik ei saa olla poolsurnud ja selle isend poolrase. kuni inimsugu elab ja selle isendid suudavad sugu jätkata, seni ei saa keegi väita, et tehtud valikud on valed. sh valikuid peegeldavate ellujäämist ja selle jätkamist tagavate organite ehitus ja talitlus.

üks on küll selge- kahe miljardi inimese lisandumisel pole enam võimalik humaanseid valikuid teha, sõltumata toitumisest või muudest elulistest vajadustest-valikutest. ja need mittehumaansed otsused mõjutavad kõiki, sest ükski bioloogiline ühik pole nõus valima mitteelamise, kuniks on veel võimalusi valida elamine. saati veel sotsiaalne bioloogiline ühik.

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

Tiile
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 28.05.2008
Viimane külastus: 3.01.2010
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.08.2008 kell 14:35 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: hitsushita

Juhul kui vaadata seda kuidas liha saadakse, siis kas nendel liha tarbivatel isikutel ei kao liha söömise isu ära!

Kui vaadata, kuidas saadakse taimne toit, siis kas sul selle söömise isu ära ei kao?

Pole ju vahet, millist toitu sööd, ikka kaotab teine elusorganism selle tõttu oma elu.
Ja mis poolest on looma tapmine hullem kui taime tapmne?
Ise olen segatoiduline.

mmunk
emeriiteremiit

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.11.2008 kell 10:57 Reply With Quote
see pole küll puhtalt toitumisega seotud, aga väärib siiski lugemist

link

kranz
Friik

Registreeritud: 11.12.2006
Viimane külastus: 4.04.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.11.2008 kell 11:15 Reply With Quote
Mina söön küll kõike,mis mulle maitseb.
Tiile
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 28.05.2008
Viimane külastus: 3.01.2010
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.11.2008 kell 13:36 Reply With Quote
Olen kasvatanud sigu, lehma, vasikat, hanesid, muskusparte, kanu, kitsi, koera ja kassi. Kassi, koera ja lehma pole ise tapnud, aga kõiki teisi küll. Ja siiani olen ka lihasööja, muidugi ka taimetoit on mu laual au sees.
Mis moodi on looma tapmine koledam kui taime tapmine?
Ühet moodi võtame elu elavalt.
Pirtsakatel soovitan hakata tarbima sünteesitud tablette, kaua vastu ei pea

Inimest saab osta vaid korra. Pärast müüb ta end juba ise.

kranz
Friik

Registreeritud: 11.12.2006
Viimane külastus: 4.04.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.11.2008 kell 13:45 Reply With Quote
Ka mina olen kanu ja parte ise tapnud.Seatapul olen ikka juures olnud.Pisara on küll selline tegevus silmanurka kiskunud,aga mis sa hädaga ikka teed-ei saa ju loomal lasta vanadussurma surra....kuigi juhtus siiski,et lasin oma lemmikkanal vanadussurma surra.
habe
mõttetu mölaööbik

Registreeritud: 27.05.2004
Viimane külastus: 11.11.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.11.2008 kell 15:06 Reply With Quote
Olen lihasööja. Näljaga võin süüa ka mitteliha.
Rõhutan - väga suure näljaga!

Sõna antakse sellele, kes karjub kõige valjemini.(Murphy)

<<  11    12    13    14    15  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0645521 sekundit