Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Kuidas suhtute isikliku kodu omamisse?
meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 13:53 Reply With Quote
Kuidas suhtute isikliku kodu omamisse?

Mina ei tea kas mina olen blondie, ei mõtle piisavalt kainelt oma ja laste tulevikule...aga...leian , et paganama palju tuleb odavam elada linna ürrikas ja teha lastele tuleviku kindlustamiseks igasugused kindlustused ja arved...jne...See oma isiklik kodu tundub mulle rohkem kui surnud hobuse eest maksmine. No muudkui kõpitsed siit ja sealt, aga ikka valmis ta ei saa ja muudkui matad sinna raha. No tehtke selgeks kas olen ikka täiega blond vai on mul veel ruumi kuskile poole areneda. ehk siis minu arvamus on, et ei päris isiklikku kodu!

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

View User's Profile View All Posts By User
arvutihiir
Kasutaja

Registreeritud: 15.12.2002
Viimane külastus: 29.07.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 14:04 Reply With Quote
Üksiku inimesena elan korteris. Aga kui ma oleksin abielus, et keegi oleks toeks kõrval, siis kindlasti pooldaksin maja ja mitte kusagil linnas, vaid serva pidi ikka maal. Selline, kus Sa võid suvehommikul ringutades paljajalu aeda minna ja vahtida, kuidas kõik ärkab
Ei pea mingit eriliselt hoolitsetud ja viimase peal mugavustega olema. Lihtsalt kodu, kus meeldib olla

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 14:10 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: arvutihiir
Üksiku inimesena elan korteris. Aga kui ma oleksin abielus, et keegi oleks toeks kõrval, siis kindlasti pooldaksin maja ja mitte kusagil linnas, vaid serva pidi ikka maal. Selline, kus Sa võid suvehommikul ringutades paljajalu aeda minna ja vahtida, kuidas kõik ärkab
Ei pea mingit eriliselt hoolitsetud ja viimase peal mugavustega olema. Lihtsalt kodu, kus meeldib olla

Vot sellise suvekodu mis oleks isiklik, olemasolu suhtes olen igati positiivne Aga linnas ma selline rändaja tüüp, et kui aga kuskil rajoonis midagi vabat on, siis minu mõttemaailm on juba uude rajooni kolinud

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 14:22 Reply With Quote
On oma pisike korter. Aga hing ihkab maja metsa veerde. Maja isegi oleks, aga ... kaugel linnast teine. Siis tekivad need kooli ja lasteaia probleemid.

Üldiselt eelistan üdini oma. Polegi nagu kunagi üüripinnal pesitsend. Pool aastat peale abiellumist saime kahetoalise korteri ja seal siiani. Lastega läheb küll kitsaks, aga ega raha niipalju kah ole, et kohe ostma tõtata. Nii püüangi siia jääda kuniks võimalik, et uus oleks ihatud unistuste OMA ja mitte mingi vahevariant. No näis.

Aga muru tahaks jalge alla suveomikuil. Ja auravat kohvitassi tõusva päikese kiirtes ...

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
michelle
ERILISELT OHTLIK INIMENE

Registreeritud: 21.11.2002
Viimane külastus: 12.07.2009
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 14:27 Reply With Quote
aga meil 6 inimest kahes pisikeses toas elab suures majas ja hakkaam saame lähemas tulevikus oamette olemist loota pole, viimased 5 aastat hakkama saanud. üüriks raha pole, ka mitte liisinguks aga see mis käes, see meie isiklik

elan vaid korra...seepärast kasutan juhust ja proovin ta ära.

Bix
Kasutaja

Registreeritud: 05.12.2002
Viimane külastus: 21.06.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 14:42 Reply With Quote
Mul on maja. Igale plikale peaaegu oma tuba kohe jagub. Aga seda papirulli, mis juba olemasoleva maja sisse taguda tuleb, võiks palju paremini kulutada.
Kuna juba praegu on mul küsimus, et kas kolida parem ridaelamusse või suisa korterisse (laste koolitee tõttu langeb metsatalu võimalus praegu ära), siis maja ostmise mõtte võib suisa eos vastu taevast lasta. Maja omamine on nii suur luksus, et pangalaenust seda küll teha pole mõtet.

joosu
Kasutaja

Registreeritud: 29.11.2002
Viimane külastus: 1.06.2011
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 14:55 Reply With Quote
Minule meeldib küll, et mul on oma isiklik kodu. Olen elanud nii ema kui ämma juures kapi taga.Üürimise peale polnud nagu mõelnudki.Ja arutlused kas korter või maja lõppesid alati oma maja kasuks. Kuigi jah, praegu veel sellest omast vaid pool maja meie käsutuses ja ruumi jääb veidi väheks. Aga selle eest on suur aed ja lastel hiiglama mõnus ringi paterdada. Endal kah

Kõik jooned on unikaalsed. Ka iseloomujooned. Võtkem siis neid kui autogramme

mada
-

Mees
Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 4.12.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 15:06 Reply With Quote
Igaljuhul koliks esimesel võimalusel korterist ära ja ostaks linnalähedale vana majaloksu. Sellise saab piisavalt odavalt kätte ka, parem maksan iga kuu pangale mõne aja selle eest, et mul oma maja on, kui maksan igasugu üürikulusid...

Ainuke nõue sellele maamajale oleks mul see, et peab olema interneti püsiühenduse võimalus. Kõige muuga harjub, suuri nõudmisi mul elamispinna suhtes ei ole, kodu on siiski koht kus puhata ja ennast mõnusalt tunda, mitte koht kus peab vaatama, ega kogemata uut odavalt ostetud ülikallist männiparketti ei kriimusta...

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 15:11 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: mada
Ainuke nõue sellele maamajale oleks mul see, et peab olema interneti püsiühenduse võimalus.

See ongi see, mis mind linnas kinni hoiab. Hetkel küll linnalähedal maal. Aga mu majakeses selleks võimalus puudub.

mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 15:12 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Tsitaat:
Ainuke nõue sellele maamajale oleks mul see, et peab olema interneti püsiühenduse võimalus.

See ongi see, mis mind linnas kinni hoiab. Hetkel küll linnalähedal maal. Aga mu majakeses selleks võimalus puudub.

Uuri millal külatee majakeseni jõuab

Bix
Kasutaja

Viimane külastus: 21.06.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 15:24 Reply With Quote
Tsitaat:
Igaljuhul koliks esimesel võimalusel korterist ära ja ostaks linnalähedale vana majaloksu. Sellise saab piisavalt odavalt kätte ka, parem maksan iga kuu pangale mõne aja selle eest, et mul oma maja on, kui maksan igasugu üürikulusid...

Mada, on sul õrnematki aimu, mis selline majaloks igapäevahoolduses kulutab? Kui ise oled ehitaja, kellel aeg-ajalt paar sõpra karmanist võtta, siis iseasi. Aga minusugune mõttehiiglane, kes heal juhul ainult tapeedivahetamisega hakkama saab on maja pidamisega kaasnevate remonditöödega ikka kapitaalselt jännis. Parkett on üks asi, aga katuseparandamine või ahjuladumine on ikka täiesti teine tubakas.

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 15:27 Reply With Quote
Bix, see on raske jah, aa mitte ülejõukäiv asi. Maja on täitsa võimalik pidada. Ja ka laenuga soetatult.
Aga jah, käsa on vaja, kes teeks ja töötaks.

mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 16:27 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Bix
Mada, on sul õrnematki aimu, mis selline majaloks igapäevahoolduses kulutab? Kui ise oled ehitaja, kellel aeg-ajalt paar sõpra karmanist võtta, siis iseasi. Aga minusugune mõttehiiglane, kes heal juhul ainult tapeedivahetamisega hakkama saab on maja pidamisega kaasnevate remonditöödega ikka kapitaalselt jännis. Parkett on üks asi, aga katuseparandamine või ahjuladumine on ikka täiesti teine tubakas.
Eks ma ikka kujutan ette. Olen ju oma elust 80% majaloksus elanud. Remonditöödega saaks ka hakkama, nõu eest ehk väga hullult raha nüüd ei küsita, käed on omal olemas...

Raha ta võtab, aga samas on oma maja hooldusega nii, et nende rahasummadega annab olenevalt olukorrast mängida, kui raha on hetkel, võib rohkem kulutada, kui hetkel ei ole, siis üldjuhul ei juhtu ka midagi, kui järgmisesse kuusse või kvartalisse mõni asi edasi lükata. Üüriga niimoodi ei saa...

murdjamees
skinnofiil

Registreeritud: 12.09.2002
Viimane külastus: 1.12.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 16:32 Reply With Quote
Ma olen bixiga ses osas üht tüüpi mees, et parem maksan kui ise jamama hakkan.Krt iga mees jäägu ikka oma liistude juurde.ma võiks hommepäev 2 korterit maha müüa ja maja osta aga see oleks siis emaga kahe peale ja muidu tülikas.Ja korras maja nõuab ikka rohkem raha kui kohe varnast võtta.

Tänan!

Pole olemas kaugeid ja kättesaamatuid kliitoreid, lihtsalt keel võib olla liiga lühike!

mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 16:41 Reply With Quote
Minule täitsa meeldib selliste asjade kallal nokitseda. Kui ma ainult oma liistude juurde jääksin, oleksin varsti arvuti nägu...

Pealegi - mis oma kätega tehtud, see ikka kõikse parem

Inna
Kasutaja

Registreeritud: 04.12.2002
Viimane külastus: 4.06.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 16:55 Reply With Quote
Endal on kahetoaline linnakorter.
praegu on hea
laps on väike ja pole ohtu et ta üksinda treppidel komberdaks.
Aga varsti plaanime mehe suvilas remondi teha ja sinna kolida.
Aga seda selljuhul kui laps on suurem ja mul ülikool lõpetatud.

Ettevaatust blond!

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 17:12 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: murdjamees
Ma olen bixiga ses osas üht tüüpi mees, et parem maksan kui ise jamama hakkan.Krt iga mees jäägu ikka oma liistude juurde.ma võiks hommepäev 2 korterit maha müüa ja maja osta aga see oleks siis emaga kahe peale ja muidu tülikas.Ja korras maja nõuab ikka rohkem raha kui kohe varnast võtta.

Tänan!

Vaat see kahasse asi on see, millesse minu usk puudub. Ikkagi hakkab elu nii pisut haaval pinda käima. Ja päris oma see ka pole.

Ja mina kah madaga ühte meelt. Veidi ikke käsi külge panna võiks. No mees mul ühteteist suudab kah. Kas ja kui hästi ... Omaks tarbeks piisavalt. Ikkagi oma käega tehtud.

tiina
Administrator

Viimane külastus: 1.08.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.12.2002 kell 18:03 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: murdjamees

Tänan!
See näitab tüüpilist luksust ja viimasepeal asjade tagaajamist Ei pea olema maja viimase peal korras, euroremondiga, vesi sees, põrandakütted ja blablabla....

Elasin väga kaua väikeses pisikeses majas. See oli ehitatud veel eelmisel Eesti ajal. Vesi tuli kaevust tuua, puud kuurist, solk välja vedada. Ei leia, et see oleks tülikas. Oma on oma. Ka raha ei läinud selle vana maja sisse palju. Kõpitseti siis kui hädapärane oli ja selleks parasjagu raha oli. Aga see maja oli OMA ja armas ja oma aed oli. Kahjuks sugulaste kemlemise pärast lasti see ära laguneda

Olen nõus elama sellises majas ka tulevikus. Tööd ma ei karda. Ja oma on oma...olgu see siis milline tahes.

Mulle tundub, et eelpool kõnelejad rohkem luksust ja mugavust taga ajavad. Aga noh...ega seegi halb pole Lihtsalt igal inimesel oma väärtushinnagud ja omad plaanid ja unistused. Minu unistuseks on pisike maja aiaga...olgu siis kaev õuel ja puud kuuris ja veidi vildakas võib ta ju kah olla...aga ta oleks oma ja armas ja lastel oleks päris oma kodu

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

Virgin
Naine

Registreeritud: 01.09.2002
Viimane külastus: 3.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.12.2002 kell 12:19 Reply With Quote
Oma on ikka oma Ei pea muretsema, et omanik mingi hetk Su lihtsalt välja viskab ja tuleb uut elukohta otsima hakata... majast ei käi mu jõud üle, samuti mitte linnakorterist... aga see eest on mul suur korter pisikeses majas maal... ei tunne millestki puudust ja see mulle kindlusex, kuhu vahel maailma eest täiesti peitu pugeda Lapsel ka tegevust rohkem ja ei pea kartma, et midagi halba juhtub kui ta üxi välja lasen...

See kes olin eile, ei ole ma täna ja see kes olen täna, ei ole ma homme

krõõksa
Algaja

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 12.01.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.12.2002 kell 12:35 Reply With Quote
Mulle ikka meeldib kui kodu on päris minu oma, mitte nii, et üks päev öeldakse, et koli kuu lõpus välja. Samuti pole siis ju mõtet remonti teha, kui kunagi ei tea, millal tuleb ära kolida. Oma kodu ikka sisustad nii nagu sulle meeldib ja tuleb ikka kodutunne ja puha.

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.12.2002 kell 16:31 Reply With Quote
Oma kodu, raudselt. Tartus on, maja ja,linnalähedal, tegelikult kohas mis veel linna alla kuulub, kuid koht ise nagu maal - kena ja roheline...suvilate rajoon, mis kujuneb tasapisi elurajooniks juba... Tallinnas vaid korterinärakas, kuigi oma, st. maksame hirmsat laenu, pole see siiski see - hing on jäänud Tartu, maja külge ja too on OMA KODU. Tahaks siia ka, näis kuidas tuuled pöörduvad, kuid kuna töökoht on ikka siin, suures linnas, peab hakkama atra seadma... Kui ehk siingi mingi oma elamine tekib, saaks ehk ka need iganädalased reisimised ära jätta, hetkel ikka muudkui hõõru kodu ja korteri vahel... Kuigi ega tea, too mehe enda ehitatud ja kuiia lihtsalt mingi valmis maja hankida, kas siis saab nii armsaks ? Kuid siis on vähemalt oma õu, koht kus külalisigi rohkemal arvul vastu võtta ja suvel lõket teha, väike basseinike aiamurul ja omad puud-põõsad, maasikad ja lapsed aias ringi tormamas, kiikumas, liivakastis - helesinine unistus, mis ei tundugi nii kättesaamatu enam.

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

SilverD
Algaja

Viimane külastus: 23.11.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.12.2002 kell 16:51 Reply With Quote
oma paris isiklik kodu on yle k6ige... kui seda sda ei oleks siis oleks ju yldse jama... ma tahaksin saada enesele saada kyll oma paris isiklikku kodu...

kahjuks peab oma kodu eest ka rohkem hoolitsema... ja see ei ole vahest yldse lahe asi...

SilverDragon

muhhin
Kuuvarjutus

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 12.12.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.12.2002 kell 00:00 Reply With Quote
Mina koduta ei saa. Üüritud asi ei ole oma ja puudub teatud kindlus tuleviku ees. Ja pole midagi hullemat, kui kolimine. Olen seda oma elu jooksul juba liiga palju pidanud tegema ning loodan et järgmine jääb viiimaseks.
pirka
Bännitud

Registreeritud: 21.09.2002
Viimane külastus: 1.08.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.12.2002 kell 01:16 Reply With Quote
Vat kohe mitte ei saaks üürikas elada.
Oma kodu on see põhiline kindlustunde andja. Muidugi mida nüüd selleks koduks just pidada.
Hetkel korteriomanik. Ja rahul ka sellega. Ikkagi oma kindel koht ja ei ole ka mingit järelmaksu peal.
Kuid unistustekodust jääb üks pungil rahakott puudu... see ikkagi oma maja peaks olema ju... ehk minu jaoks siis talukoht. Kuid see vajab väljaehitamist ja selleks juba rohkem raha vaja...
Kuid ei mingit üürimist, see oleks minu jaoks väga vale variant. Tekitaks ebakindluse, ja võõral kohal olemise tunde...

... Naer annab inimesele tagasi jõu, mille talt võtsid pisarad...

Mamba
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 06.11.2002
Viimane külastus: 15.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.12.2002 kell 00:17 Reply With Quote
Ei kujuta ka ette elu üürikorteris, ikka oma on kõige parem.
Ja kui korteri ja maja vahel valida oleks, siis võtaks ikka maja, kohe ikka suure maja kuskile looduskaunisse maakohta.
Ei tõmba mind suurlinna tuled

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0240841 sekundit