Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Mida valida, kas lojaalsus või teise pere siseasjadesse mittesekkumine?
miranda
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 07.07.2005
Viimane külastus: 18.06.2007
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 08:57 Reply With Quote
Olen arvamusel, et oma musta pesu pestakse kodus. Sestap ei lähe ma ka teiste musta pesu avalikkuse ette tirima või sellest asjaosalistega rääkima.
Pealegi, sellistel asjadel on komme ikkagi mingil ajal pinnale ujuda. Ilma minu sekkumisetagi.

Kunst ei ole kunsti teha....kunst on kunstis kunsti näha.

View User's Profile View All Posts By User
roswell23
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 29.08.2005
Viimane külastus: 3.08.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 09:11 Reply With Quote
huvi pärast küsin, et kas sellises olukorras poleks parem esialgu patustaja poole pöörduda ja rääkida temaga sellel teemal, küsida et mis toimub, kas oli "hädavalik" ühekordne kõrvalehüpe või pidev asi jne? ok, saan aru, et võidakse kohe saata "metsa seenele" ja öelda, et pole sinu asi, aga kui petetakse väga lähedast inimest, siis ei tohiks see ju jätta külmaks teades, et kui hiljem tuleb asi ilmsiks ja sinu lähedane inimene saab teada, et sa teadsid asjast ja ei öelnud midagi jne. siis ta ei andesta seda sulle, vähemalt esialgu...
kas keegi on seda varianti ka proovinud???

officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 16.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 09:29 Reply With Quote
no kuule.....siis veel uuriks ka,et milliseid poose kasutati....ja kas ntx tagant asend oli ikka põhjendatud etc,etc?

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

roswell23
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 09:31 Reply With Quote
officer, no kui sulle nii väga huvi pakub, siis võid ju järgi uurida või paluda järgmine kord ennast ka kampa võtta
officer
lollile ...üle mõistuse!

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 09:59 Reply With Quote
Tahtsin tegelt vaid seda öelda,et teiste pereasjades sobramine on tegelt ikka enda madala uudishimu rahuldamine,ei midagi muud!

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

Sybill
uitaja

Registreeritud: 23.11.2005
Viimane külastus: 1.02.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 10:03 Reply With Quote
Aga kui tegemist on õe või venna petmisega nende partneri poolt. Siis on see ju nats nagu minu pere ka. Kas ka siis jääte ükskõikseks? Vaatate tuima kalanäoga pealt, kuidas näiteks õde oma meest kiidab ja ümmardab samas teades, mis mees see selline on???

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 10:20 Reply With Quote
Jah, ma küsiks samamoodi nagu Sybill.
Kaldun arvama, et paljud inimesed lähtuksid teesist, et veri on paksem kui vesi. Mõte, et minu õde on alandatud ja naerualune, paneks minu küll tegutsema.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

officer
lollile ...üle mõistuse!

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 10:28 Reply With Quote
aga kas sa Sybill oled kindel,et sinu informatsiooni vajatakse,kas tead põhjusi,miks üks-või teine suhtepool niimoodi käitub,kas tead nendevahelistest võimalikest kokkulepetest ja kas oled kindel,et oma infoagarusega ei tee sa liiga kellegile kolmandale -neljandale?
Sellist informeerija käitumist võib ikkagi pidada veica haiglaseks eneseväljenduseks ja selle üheks põhjustajaks muude, positiivsete väljundite vaegus,sry!

roswell23
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 10:30 Reply With Quote
tundub, et ma istun sybilliga ühel mättal, sest võtan asja samast vaatenurgast. pere on ju pere ja seda peab kaitsma. võõrad-tuttavad on omaette...nende pereasjadesse vbla ei tasugi sekkuda.
aga miks kõik arvavad, et kui ma teatan halba uudist, siis MINA teen haiget haiget teeb ju hoopis partner kes petab. see, kui uudise peale karatakse sulle peale on ju tegelikult nö ohvri (sry hetkel ei leia paremat sõna) probleem, et ta valab oma viha ja frustratsiooni vale inimese peale. see, et ma talle ütlen (õnneks pole ise sellises situatsioonis olnud), ei tähenda, et ma olen seda teistele kuulutanud jne.
no on ikka keeruline teema.... nii mitu inimest, nii mitu ka lahendust ja arvamust
suhetes pole miskit lihtsat...

anne51
Mul on kahju ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 10:35 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: officer
aga kas sa Sybill oled kindel,et sinu informatsiooni vajatakse,kas tead põhjusi,miks üks-või teine suhtepool niimoodi käitub,kas tead nendevahelistest võimalikest kokkulepetest

Oletame, et olen õega lähedane ja tean tema elu üksikasjadeni ja orienteerun tema hingeelumaastikel.

G.Keller

officer
lollile ...üle mõistuse!

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 10:58 Reply With Quote
aga öelge siis palun,mis on selle nn "informeerimise" positiivne tulemus....peale selle,et saite väljaöelda ja hakkas kergem?

emmeliine
Kasutaja

Registreeritud: 19.08.2006
Viimane külastus: 14.11.2006
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 11:14 Reply With Quote
Jäin päris mõtlema, kuidas käituksin, kui teaksin oma õe või venna partneri vägitegudest. Esimene reaktsioon oli ka, et siis ikka ilmselt räägiksin. Aga siiski... kunagi pubekana sain jälile oma isa armukesele, seda ma küll emale ette kandma ei läinud... Isa peale olin kohutavalt vihane, aga mõtlesin, et milleks ma pean emale haiget tegema, kui see ilmselt on mingi mööduv seiklus. Ei kahetse, et rääkimata jätsin.
Õe/venna puhul oleneb ilmselt siiski olukorrast. Mingit ühekordset vääratust küll ei läheks ette kandma, kui asi juba tõsisem on, siis võib-olla kaaluksin asja, aga pole ka kindel, kas räägiksin.
Ma tõesti ei tahaks, et keegi mulle tuleks minu mehe tegudest rääkima. Ja püüan käituda teistega nii, nagu tahaksin, et teised minuga käituksid.

Nõiarohtudega ja üldse nõidusega on nõnda, et kõik see, mis on ühe asja vastu hea, võib teise asja vastu halvaks pöörduda.
Kunksmoor

anne51
Mul on kahju ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 11:15 Reply With Quote
Positiivne oleks see, et õde teaks, mis tema elus toimub. Tal on see õigus. Informatsioon on kõige tähtsam, sest see annab võimaluse valikuteks ja otsustamiseks. Tema asi, kuidas ta otsustab.

G.Keller

ipsu
kodune

Naine
Registreeritud: 17.11.2002
Viimane külastus: 18.11.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 11:18 Reply With Quote
No krt, kui minu mees tõmbaks ringi nii mis kole ja kõik teavad ja mina olen se ainuke loll kes ei tea.....sellist asja küll ei tahaks. Parem valus tõde kui magus vale.

Ära kaeva teisele auku.......

emmeliine
Kasutaja

Registreeritud: 19.08.2006
Viimane külastus: 14.11.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 13:11 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: ipsu
No krt, kui minu mees tõmbaks ringi nii mis kole ja kõik teavad ja mina olen se ainuke loll kes ei tea.....sellist asja küll ei tahaks. Parem valus tõde kui magus vale.

Enda puhul ma lihtsalt ei usu sellise asja võimalikkusesse. Ma panen selleks liiga palju pisiasju tähele ja millegipärast jooksevad asjad ise kätte. Kui mu mees ringi tõmbaks, saaksin sellest isegi teada, pole vaja, et keegi mulle seda ütlema tuleks.

Nõiarohtudega ja üldse nõidusega on nõnda, et kõik see, mis on ühe asja vastu hea, võib teise asja vastu halvaks pöörduda.
Kunksmoor

roswell23
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 14:04 Reply With Quote
emmeliine peaks sulle minu eksi tutvustama, siis saaksid teada, mis on elus võimalik ja mis võimatu ta oli/on lihtsalt pataloogiline valetaja ja mitte keegi, isegi sõpradest/tuttavatest/lähikondlastest ei saanud aru, et ta valetab. ma soovitasin talle hiljem mitmel korral ametlik paber muretseda, siis oleks saanud mitmest probleemist välja rabeleda näidates ametlikku pataloogilise valetaja tõendit.
ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 15:27 Reply With Quote
teise pere siseasjad ei ole mitte oma pere asjad, lapsed, õed-vennad on ikka oma pere aga naabri Mari ja Jaagup on teine pere ja sinna ma küll oma nina ei topiks, ega soovi ka nende"abi", oma pere liikmete sisemaailmasse sisenen ka äärmisel vajadusel, suured inimesed ise teavad, kuidas elavad, kui appi karjuvad eks ma siis lähe
Sybill
uitaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 17:28 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: officer
aga öelge siis palun,mis on selle nn "informeerimise" positiivne tulemus....

Peamine argument rääkimise kasuks otsustades - valikuid ja otsuseid teha on oluliselt lihtsam, mida rohkem omatakse informatsiooni ja mida tõesem see on.
Veel üks positiivne võimalik stsenaarium - näiteks naine saades teada konkurendi olemasolust võtab hoopis end ja oma käestläinud pereelu käsile pöörates mehele edaspidi rohkem tähelepanu? Üritaks päästa (koos partneriga ikka) muidu karile jooksva kooselu?

Maailm on üldjuhul nii väike, et kroonilise hooraja teod tulevad päevavalgele varem või hiljem. Tulgu juba siis varem, kasvõi minu suu läbi. Üksteisest mööda elatud aastad jääksid olemata.

Huvitav on see, et paljud nn. teiste pereellu mitte sekkujad ise sarnasesse olukorda sattudes sooviksid teada.

Need siis mõned kiiruga kirja pandud mõtted vastamaks officerile. Ma usun, et pikemalt järele mõeldes leiaksin ma veel positiivseid argumente.

officer
lollile ...üle mõistuse!

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 17:57 Reply With Quote
aga kuidas sa oled kindel oma "info" audentsuses...sa ju ei hoia jalgu kinni....samas aga kujutad midagi pikantset ette ja sellest moodustub nn. soovmõtlemine,mille "vilja" sa siis armsaste edastad.....ikka lähemaste õnne nimel

Sybill
uitaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.09.2006 kell 18:05 Reply With Quote
officer, ma ütlesin kusagil varem, et enne rääkimist pean ma veendunud olema info tõesuses. Külajutte ma ei levitaks. Selleks, et aru saada toimuvast ei pea tingimata kellegi jalgu vms. hoidma. Eks petmise mõiste ole lai muidugi. Mõni arvab, et kui sisse pani aga ei liigutanud, siis polnudki tegu petmisega

Quex
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 23.07.2006
Viimane külastus: 11.09.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.09.2006 kell 14:02 Reply With Quote
Minu tagasihoidlik isiklik arvamus: Mõningatel puhkudel eelistan elada silmaklappidega, kuivõrd tunnen ennast siis parema inimesena, kui temakest selles suhtes usaldan. Niikaua kuni minu arust suhe toimib, ei soovi, et keegi tuleks ette kandma, et mu kaasa tegi seda või teist. Ja vahet pole, kas teeks seda vend, õde, sõber või külatuttav. Nagu öeldud, kroonilise ringilaskja teod tulevad nii või naa välja. Mõne lühiajalise afääri andestaksin, sest on, mille nimel andestada. Kuna selline andestamine eelkõige emotsionaalselt suht jura ja kurnav on, siis eelistan teadmatust nö. informeeritusele.
delilah
läbisõidul

Registreeritud: 26.05.2005
Viimane külastus: 12.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.09.2006 kell 15:00 Reply With Quote
Jälle öeldi midagi minu eest ära. Aitäh, Quex!

Küll on hea laisk olla

officer
lollile ...üle mõistuse!

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.09.2006 kell 16:52 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Sybill
Selleks, et aru saada toimuvast ei pea tingimata kellegi jalgu vms. hoidma.

võibolla sa veica täpsustaksid seda.....nii üldharivalt?

Sybill
uitaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.09.2006 kell 18:29 Reply With Quote
Officer
Sa said aru küll, mida ma silmas pidasin.

rosita
Vaga vesi, sügav põhi...

Registreeritud: 12.10.2005
Viimane külastus: 28.05.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.09.2006 kell 18:32 Reply With Quote
Õnneks pole siiani pidanud küll kellegi silmi avama ja ei ole mulle ka midagi ette kantud.Loodan, et nii see ka jääb.

Naine peab kõike tegema kaks korda paremini kui mees, kui tahab, et teda märgataks.Õnneks pole see raske. /Charlotte Whitton/

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0213699 sekundit