Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Multikultuursus
Pipilota
unetud ood tais armastust

Registreeritud: 21.10.2004
Viimane külastus: 17.09.2016
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.11.2006 kell 18:42 Reply With Quote
anne, ma ei arva, et joanmadou yle reageeris. moslemite noudmised on yks asi, aga raagitakse (ja ka siinsamas teemas) vagagi teravalt KOIKIDE immigrantide noudmistest. noudmistest..??? mina ka nouan, nouan inimvaarset elu ameerikas, eestis, iraagis... kus iganes ma hetkel elan. ja inimvaarsus algab austusest. mis austust saab olla, kui momentaalselt peetakse koiki teistsuguseid halvemaks. kui oled must, siis oled narkodiiler, kui poolakas, siis koheselt prostituut voi vahemalt lotvade eluviisidega naisterahvas, venelased on ju koik joodikud, eks ja moslemid terroristid. selline label'damine on yks osa rassismist ja vihast immigrantide vastu. see on ka yks pohjuseid miks mina (ja kahtlustan, et ka joanmadou) ei taha tagasi eestisse tulla. ja arvata, et sellist suhtumist isiklikult ei saa votta, on veidi naiivne.

"on võimatu olla masenduses kui sul on õhupall "
winnie puhh

View User's Profile View All Posts By User
JoanMadou
pixie

Registreeritud: 22.11.2004
Viimane külastus: 10.10.2007
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.11.2006 kell 18:58 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: anne51
Miks peaksid sa eelpoolöeldut isiklikult võtma? Sa läksid, et õppida ja töötada ja isegi siis, kui sa tagasi ei tule, ei saa sind võrrelda moslemitega, kes seal oma õigusi nõuavad. Sina ju tead, et oled külas.

Ma ei saa aru miks ma ei peaks seda isiklikult võtma? Jutt oli majandusmigrantidest, ja just seda ma olen. Või käis jutt tegelikult vaid moslemitest, sest neid võib ju umbrohuga võrrelda, kuid eesti päritolu tütarlapsi mitte? Miks sa eeldad et mina "tean et ma olen külas" samas kui moslemid "õiguseid nõuavad"? Sa ei tunne mind. Kas sa äkki eeldad seda, jälle selsamal põhjusel et mina olen ju korralik, valge, ristiusu taustaga tüdruk?

Tegelikult huvitab mind veel kõige rohkem see vahe 'külas olemise' ning 'õiguste nõudmise' vahel. Kahtlemata on moslemeid kes proovivad ületada liberaalse ühiskonna taluvuspiire - ma ei poolda naiste ümberlõikamise või aumõrvade säilitamist õiguste nime all. Kuid esiteks on Euroopas palju moslemeid kes mitte midagi ei nõua ning rahulikult oma elu elavad. Ning teiseks nõuavad enamik nõudjatest palju mõistlikumaid õiguseid - õigust saada töö vastavalt kvalifikatsioonidele ja mitte nahavärvile, õigust tunda end inimesena ja mitte loomaaiast välja lastud näidisega. Sellist õiguste nõudmist ma toetan.
Mul endal pole vaja neid õiguseid nõuda, kuna need on mul juba käes. Selles mõttes on sul tõesti õigus, et mina 'olen külas' ja nemad 'nõuavad õiguseid'. Aga miks nad ei peaks? Kui tänaval iga vastutulija sind kahtlustava näoga vaataks ja isegi tööintervjuule saamine võtaks viis korda rohkem vaeva kui su valgetel tuttavatel, küll sina nõuaks ka. See pole eriõiguste taga ajamine, see on soov elada ühiskonnas integreerunud liikmena. Kui me tahame et nemad käituksid "nagu meie" siis pole liiga palju vastu tahetud et me neile seda võimaldaks, koheldes neid samamoodi kui "meid".

See, et moslemite hulgas on ekstremiste ei tähenda et neid võiks kollektiivselt umbrohuks nimetada. Ma tean et Euroopal on moslemite integratsiooniga probleeme, kuid rahvusvahelise liikumise/migratsiooni keelamine valaks lihtsalt õli ekstremistide tulle, ja tabaks tuhandeid korralikke perekondi ebaõiglaselt, kes omakorda muutuks ekstremistidele kergeks saagiks.

Ja eriti kurvaks teeb mind see, kui mul tekib tunne et kui jutt oleks noorest Iraani naisest kes on Eesti kolinud samadel põhjustel kui mina Inglismaale, siis oleks seda umbrohu juttu isegi väga tõsiselt mõeldud.

Lisatud: Aitäh pipilota, sama mõte palju lühemalt välja öeldud

Let's go save the world guys!

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.11.2006 kell 11:37 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Pipilota
mis austust saab olla, kui momentaalselt peetakse koiki teistsuguseid halvemaks. kui oled must, siis oled narkodiiler, kui poolakas, siis koheselt prostituut voi vahemalt lotvade eluviisidega naisterahvas, venelased on ju koik joodikud, eks ja moslemid terroristid

Midagi niisugust ei ole ma iial mõelnud ja päris kindlasti ei ole ma midagi niisugust kirja pannud.

JoanMadou, ütled, et ma ei tunne sind. Tõsi. Ometi arvan nii palju teadvat, et oled kosmopoliit, kes hindab multikultuursust, aga kes siiski ei soovi läänelike väärtuste kadumist vanast Euroopast. Ma räägin sellest. Mida sinul nõuda ongi?! Sa elad sellises kultuuriruumis, kus sulle on kõik kodune ja tuttav. Moslemi jaoks ei ole ja nüüd nõuavad nad tasustatavaid tööpäevi usupühade ajal, tingimusi palvetamiseks töö ajal, usuõpetuse "kohandamist" islamile, islamit solvavate kultuuriväärtuste hävitamist (Bologna katedraal, kus on fresko, mis kujutab Mohamedi põrgus) ja seaduslikuks tahetakse muuta palvele hüüd, mis kajaks üle suurlinnade.
Jutt on laiaulatuslikust ja väga sihikindlast liikumisest. Suur küsimus on see, millal saabub hetk tavamoslemi teadvuses, mil hakatakse Euroopat tunnetama islamimaailmana.
Euroopas ei ole enam kultuuriline islam, vaid poliitiline liikumine.
Veel ei ole minus viha, vaid kasvav ärevus. Ühest foorumist juhtusin lugema, et mingis Eesti koolis käib moslem, kes nõuab aega palvetamiseks ja kes loomulikult vabastati usundiõpetuse tunnist.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

JoanMadou
pixie

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2006 kell 00:19 Reply With Quote
Ma arvan et mul on siin kaks erinevat asja millele vastata. Esiteks,
Tsitaat:
Jutt on laiaulatuslikust ja väga sihikindlast liikumisest. Suur küsimus on see, millal saabub hetk tavamoslemi teadvuses, mil hakatakse Euroopat tunnetama islamimaailmana.
Euroopas ei ole enam kultuuriline islam, vaid poliitiline liikumine.

Ma olen nõus sellega, et selline islamiliikumine eksisteerib. Aga ma usun et sa ülehindad selle liikumise tugevust Euroopa moslemite hulgas. Hetkel on ekstremistid vähemus vähemuse seas. Ekstremistide vastu võitlemises on eurooplaste kindlaim panus tasakaalukate moslemite kindla poolehoiu võitmine - ja seda ei saa saavutada moslemeid ühiskonnast välja surudes või nende kohta negatiivseid üldistusi tehes. Teisisõnu: üks asi on poliitilise Islami ees ärevust tunda, teine asi on selle ärevuse üleviimine kõigile islamiusulistele.

Mis toob mind teise vastuseni, ehk põhjuseni miks ma üldse reageerisin: üldistamine.

Tsitaat:
Ainuke erinevus on, et üks on taim ja teine inimene. Lahti ei saa kummastki.

Siin foorumis enamasti üldistamist ei taluta (proovi näiteks küsida "miks kõik naised diskol keppi otsimas käivad?" ). Käesolev teema on arenenud üldistades ning halvustava tooni all (islamiradikaalid on ühiskonnale ohtlikud -> kõik moslemid on ühiskonnale ohtlikud -> multikultuursus on ohtlik -> kõik majandusmigrandid on ühiskonnale ohtlikud) ja ma ei saanud sellele reageerimata jätta. Nii suure inimhulga samastamine umbrohuga, isegi kui see juhtub kirjutamishoos ja seda tõsiselt ei mõelda (ja ma usun et sa ei mõelnud seda tõsiselt) ei ole õigustatav. Hüüdlauseni "Katkume välja" on sealt lihtsalt väga vähe maad. Räägimata sellest et just taolised väited lükkavad tasakaalukaid migrante ekstremistidele piltlikult öeldes otse sülle.

olevt
kasutu

Registreeritud: 27.06.2006
Viimane külastus: 25.08.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2006 kell 13:04 Reply With Quote
sellisel kujul multikultuursus, nagu püütakse teha - ühte patta sakslane, iraanlane, maur jne on täisti nurisünnitusliku lõhnaga. Koos ja kõrvuti saavad eksisteerida ainult võrdsel arengutasemel olevad tsivilisatsioonid/kultuurid. No kuidas saab kujuneda lugupidamist ja austust indiviidi vastu, kes ei suuda aru saada, miks on näiteks olemas pangad ja kuidas satub raha panka. Feodaalkorrast mitte ei tule hüpata kapitalismi, vaid tuleb areneda.
JoanMadou
pixie

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2006 kell 13:21 Reply With Quote
Eks igaüks räägib oma mätta otsast ja vastavalt isiklikele kogemustele. Need vähesed iraanlased keda mul on olnud au tunda on kõik olnud väga intelligentsed ja kõrgelt haritud. Võibolla sinu kogemused on lihtsalt teises äärmuses olnud... kuid usu mind, ühtegi rahvust ei anna ühese sildi alla panna.

olevt
kasutu

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2006 kell 13:26 Reply With Quote
räägin kultuuridest, mitte üksikindiviididest. Nii peabki olema, et ka, ütleme ürgkogukondliku korraldusega kultuuris on teatav hulk isendeid, kes on kaugel ees/kõrgemal kultuuri keskmisest tasemest ja nemad saaksid isegi hakkama, kui nad hüppaksid üle järgmisele tsivilisatsiooni tasemele.
JoanMadou
pixie

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2006 kell 13:41 Reply With Quote
Sa räägid nagu impeeriumi kõrgajastul kasvatatud inglane. "The ways of Britain are the ways of the world" jne. Ma pole nõus et kultuure saab järjestada rohkem/vähemarenenud skaalale. Majandusarengut küll, kuid mitte kultuuri.

Vähese haridusega inimese jaoks on uue ümbruskonnaga kohanemine arvatavasti raskem kui kõrge haridusega inimesele; seega peegeldab riigi üldine haridustase mingil määral ka riigi elanike üldist kohanemisvõimet. Aga eeldus et *kultuur* kui selline võtab inimestelt ära õppimis- või kohanemisvõime on minu meelest liialdus.

olevt
kasutu

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2006 kell 13:50 Reply With Quote
mina just peangi antud juhul silmas kultuuri mõiste all kogu kompotti, millest koosneb indiviidi igapäeva elu. Sepahaamer, arvuti, luule, filosoofia, religioon. Haridus kuulub lahutamatu koostiosana kultuuri mõistesse. Ja võimalik, et ühe tähtsamana. Haridus annab võimaluse näha metsa puude taga, näha tähti taevas. Haridus annab inimestele tiivad, kui nüüd luuleliseks minna Ilma hariduseta oleme kui ussikesed põrmus ja väriseme iga välgusähvatuse ja vulkaanipurske peale. /imetleb oma viimast lauset /
anne51
Mul on kahju ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.12.2006 kell 12:50 Reply With Quote
JoanMadou, sul võib õigus olla, et ülehindan islamiliikumise jõudu Euroopas. Tuginen ju vaid loetule. Liberaalsed ajakirjanikud löövad juba hingekella Euroopale. Arvatakse, et lääne väärtused kaovad immigratsioonilainesse, sest eurooplaste iive on väga madal, aga euromoslemite seas levib polügaamia.
Saan aru, et inimeste võrdlemine umbrohuga ei ole ilus, aga võrdlus on väga kujundlik ja täpne. Nimelt tunneb maailm üha rohkem muret umbrohtude pärast, mis levivad võõrliikidena üle maailma ja on osutunud väga elu- ja levimisvõimelisteks. Kui liigid ei tunne piire, siis tähendab see liikide arvukuse kahanemist. Nii ütlevad bioloogid ja sellest on tuline kahju. Umbrohtude puhul ei aita tõesti muu, kui välja katkumine, mida teeme meie sosnovski putkega, mida teevad havailased mikooniaga või aafriklased Viktoria järves vesihortensiaga.
Inimesi ei saa "välja katkuda", aga saab ajada tarka poliitikat. Arvan, et Euroopa peab ärkama poliitilise korrektsuse ja tolerantsuse letargiast. Enne, kui on hilja...

G.Keller

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.12.2006 kell 13:33 Reply With Quote
Tsitaat:
kui oled must, siis oled narkodiiler, kui poolakas, siis koheselt prostituut voi vahemalt lotvade eluviisidega naisterahvas, venelased on ju koik joodikud, eks ja moslemid terroristid. selline label'damine on yks

Aga kes või millised on juudid?

ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.12.2006 kell 13:54 Reply With Quote
meil ei kasva kookosed ega banaanid, et all istudes suu lahti kõhu täis saaks ja ahju kütmata toa soojaks,siin tuleb tööd teha peaga ja kätega, rahagi ei liigu nii kiiresti kui neile meeldib: käivad proovivad ja lasevad jalga( pole neist " mõttetarkadest", kes siia äri tegema tulnud siia jääjaid ja ka suguvõsasid kaasa vedajaid)siit hõlptulu saada peab ikka olema eriti nupukas, mis kultuuri puutub,me võtame ju ainult hääd õppust, et oma kultuuri edendada - ei siia tekki nii kiiresti "marjamaad", kahju, et siit "karjamaalt kipuvad omad ajud parema elu sooviga jalga laskma
Vanapaks
Vastaline Krants

Registreeritud: 12.04.2005
Viimane külastus: 8.05.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.12.2006 kell 17:12 Reply With Quote
Tsitaat:
.....kui oled must, siis oled narkodiiler...

Aga mida meist tahta. Eesti avalikkus tunneb enamasti kolme kohalikku musta ja kaks neist on ka narkoäri pärast puuri pandud.

Sed Moscovia delenda est

mmunk
emeriiteremiit

Registreeritud: 05.09.2003
Viimane külastus: 28.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.12.2006 kell 12:52 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: olevt
Ilma hariduseta oleme kui ussikesed põrmus ja väriseme iga välgusähvatuse ja vulkaanipurske peale. /imetleb oma viimast lauset /

nüüd sa ajad küll inimese ja kultuuri vastasmõju lootusetult sassi. neurootiline suhtumine oma kultuuritausta ja elukeskkonda ilmneb VAID ühiskonnas, kus on toimumas kultuuride konflikt, milles olemasolev kipub alla jääma sissetulnule/toodule. tavaolekus on kultuur suhteliselt tasakaalustatud - kui on häda, siis leidub ka kamaluga abivahendeid selle vastu. nt kui kägu sind ära petta üritab ja sul on hommikune linnupete (= linnu petmise vastu) võtmata, siis aitab nt sülitamine, lähedal asuva puu koore närimine jne jne. samas võib käo kukkumine suisa kasu tuua - kui kevadel esimest korda käo kukkumist kuuldes on paberraha taskus ja seda koheselt krõbistada, siis on tasku krõbisevat kogu kuni sügiseni täis. minul see sel aastal õnnestus ja ma ei kurda!

haridusel on selle kõigega väga vähe pistmist. võiksin tuua kamaluga näiteid, kus "haritud ja tsiviliseeritud" inimesed kriisiolukordades "kukuvad" animistlikku või animatistlikku maailmapilti ja teevad asju, mida nahktugitoolis istudes ennast tegemas ettegi pole kujutanud (mu sõbral on neid terve arhiivi jagu läbi uuritud). miks? sest "puukoore närimine" on meis tegelikult kogu aeg olemas olnud. mitte ükski varem olnud kiht pole meist kadunud ja õnnetu on see, kes üritab ennast midagi muud uskuma panna. sama õnnetu on haritud inimene, kes arvab oma haritust aitavat kõigi ilmahädade vastu ja püüab oma paariliitrise peakoluga ilmeksimatult ära kirjeldada kogu ilmaruumi. imetledes seejuures oma tähelepanekuid, mis siis, et lõpmatus kahaneb ajulaboris seeläbi liivatera suuruseks lõplikkuseks. kindlad ja selgelt defineeritud teadmised (sh seadused) on väeti aju ja kõrgelt arenenud ühiskonna (mida iganes see ka ei tähendaks) ainus õlekõrs lõpmatus maailmas toimetulekuks.

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

anne51
Mul on kahju ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.12.2006 kell 13:01 Reply With Quote
mmunk, minu väeti aju jaoks oli su traktaat ilmselgelt liiga keeruline. Tõlgi maakeelde!

G.Keller

olevt
kasutu

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.12.2006 kell 19:07 Reply With Quote
mmunk, tegelikult ma pidasin silmas palju lihtsamat asja. Kui ma tean, mis kujutab endast vulkaanipurse, siis ma ei karda seda. Kui ma ei tea, mis vulkaanipuse on, siis võin vabalt arvata, et vulkaanipurse on jumalasõrme väljendus... Elementaarteadmised aitavad keskkonda paremini mõista. Toimetulekul ei ole vaja haritust. Piisab teadmistest ja nende rakendamisest. Haritus on kultuuri tipp. Igapäevases elus me haritust ei vaja. Piisab teadmistest ja oskustest. Ja teadmised ning oskused on haridus.
olevt
kasutu

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2006 kell 07:28 Reply With Quote
no mis arvate, kuidas saavad sõbralikult ja üksteist mõistvalt kõrvuti koos eksisteerida tänapäeval kultuurid, kus üks kultuur peab igapäevaseks loomade ohverdamist? Läks midagi hästi, kohe lastakse verel voolata. Uudis delfist, kus haritud türklased korraldasid ohverdusrituaali ainuüksi seetõttu, et saadi lahti vananenud lennukitest ...

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=14561701

ariita
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2006 kell 19:09 Reply With Quote
neid rituaale tehakse enamasti omal maal, mina ka vaatasin Armeenias õudusega kui rituaalseks toiminguks toodi lammas, kõigepealt lõigati elusal lambal kõrv ja siis alles lasti verd, aga see oli nende püha rituaal ja, et neid mitte solvata tuli see lihtsalt üle elada, sest loomake veristati meile suurest külalislahkusest, tahtsin öelda, et igal maal omad kombed ja kui oled külaline tuleb ka neid austada, mitte austamisega enda kultuuri ei tõsta.
Oleskleja
Laiskur

Registreeritud: 05.02.2003
Viimane külastus: 2.04.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.12.2006 kell 01:29 Reply With Quote
Tsitaat:

Saan aru, et inimeste võrdlemine umbrohuga ei ole ilus, aga võrdlus on väga kujundlik ja täpne.

Justnimelt täpne. Elujõulisemad liigid jäävad alles. Ainuke küsimus, miks Sa arvad et eurooplane pole umbrohi? Kas lihtsalt selle pärast, et hakkas siin varem kasvama?
Umbrohi sööb enda ümber kõik paljaks, kärvab maha ja looduslik tasakaal taastub. Nii juhtub ka inimestega. Lihtne ja maakeeli

Isegi postitada ei viitsi.

olevt
kasutu

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.12.2006 kell 11:14 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: ariita
neid rituaale tehakse enamasti omal maal, mina ka vaatasin Armeenias õudusega kui rituaalseks toiminguks toodi lammas, kõigepealt lõigati elusal lambal kõrv ja siis alles lasti verd, aga see oli nende püha rituaal ja, et neid mitte solvata tuli see lihtsalt üle elada, sest loomake veristati meile suurest külalislahkusest, tahtsin öelda, et igal maal omad kombed ja kui oled külaline tuleb ka neid austada, mitte austamisega enda kultuuri ei tõsta.

õigus, ariita. Kui me lähme võõrsile, tuleb võõrad kombed omaks võtta.
Hetkel on olukord selline, et türklased tahavad meile ehk Euroopa Liitu külla tulla, aga ei suuda jätta omi kombeid. Pole kahtlustki, et eurooplasele on taoline ohverdamine vastuvõetamatu. Areng on meil jõudnud sellisele tasemele, et loomade ohverdamine kuulub kaugesse minevikku. Türklastel aga on loomade ohverdamine olevik. Ja kui saavad kokku erineva arengutasemega olevikud, puhkebki kultuuride vaheline konflikt. Ja peabki puhkema.
Väike rollimäng. Kuidas käitud, kui sulle tuleb külaline ja lõunalauas see külaline peeretab ja röhitseb - ehk siis käitub nii, nagu ta harjunud omas kodus käituma.

ariita
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.12.2006 kell 11:25 Reply With Quote
lunksatan korra , püüan edasi süüa teadmisega, et ta on külaline ja küll ta lahkub
ja kui mina paneks käed risti ja loeks söögipalvet poolkõvasti taluks selle ka haritud võõrustaja ära kui olen tema külaline, millegipärast peeretaja lauataga ma ei kipuks oma rituaale tegema, selline toiming oleks minu jaoks ebasünnis söögilauas

2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.01.2010 kell 12:20 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: skingirl
ma arvan, et anne51 reaalsem on see, et iga aasta võib tulla selline purgaa nagu üks talv meil pärnus aint kogu lääne kallas upub ja siia kus on ohtlik elada ei tule keegi

Jah, pigem koputame ise tulevikus vaguralt ja vaikselt lõunanaabrite uksele, ja palume süüa, sooja tuba lastele....

"Sa pole siin selleks, et rahuldada teiste inimeste hinnanguid ja seisukohti." ( Don Miguel Ruiz )

eerik2
kollane koer

Registreeritud: 04.09.2005
Viimane külastus: 16.06.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.12.2018 kell 08:27 Reply With Quote
Tõstaks ühe vana teema päevakorda... Postitajad saavad meenutada oma seisukohti ja mõelda, kuhu suunas ühiskond läinud on. Lisan ka lingi ühele artiklile.
http://objektiiv.ee/kolumn-migrantofiilidele/
Veel üks link ka teisele siin foorumis olevale teemale:
https://kodutud.com/viewthread.php?tid=16099

Te ei saa võita.
Te ei saa viiki mängida.
Te ei saa isegi mängu lõpetada.
http://www.youtube.com/watch?v=OuNpZYJTjco

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 18.06.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.12.2018 kell 23:42 Reply With Quote
Mind häirib viha õhutamine ja rahva kius eestlastest mustanahaliste vastu. Ega lollid ju ei küsi süsimustalt kas tegu on kohaliku või immigrandiga...
Mu pojal oli eelmine aasta mustanahaline siin sündinud klassivend 1.klassis. Trennis on ca 12-aastane mustanaline eestlane.
Segunemine ja multikultuursus toimub nagunii.

Sattusin EKRE fänni lapse sünnipäevale, tõstatati Soomes olev vägistamiste arvu kasv. Küsisin lauas olevatelt naisterahvastelt, kas on kedagi keda pole taga aetud ja püütud vägistada... Naised rääkisid LUGUSID Eesti meestest, kes on neid taga ajanud, proovinud oimetuks lüüa. Nagunii tuleks kõik tüdrukud saata võitluskunsti õppima. Ainuüksi kohalikud eestlased on jõhkrad.

Pealegi paar aastat toetatakse uustulnukaid ja siis nad lähevad edasi riikidesse kus sotstoetused on head. Meil makstakse liiga vähe, pole eriline Heaolu riik... Õues vedeleda ka ei saa, talvel külmuvad ära.

Mu ilus helesinine soov oleks, et immigrantide vastuvõtmise tingimus oleks: ainult lastega pered. Need täisealised noormehed võiks oma riiki kaitsta.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

eerik2
kollane koer

Registreeritud: 04.09.2005
Viimane külastus: 16.06.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.12.2018 kell 10:31 Reply With Quote
Tõepoolest immigratsiooni varjukülg, millest keegi pole rääkinud..
https://uueduudised.ee/uudis/maailm/hoiatuseks-koerasopradele-islamiinvasioon-tahendab-teie-lemmikutele-surma/
https://uueduudised.ee/uudis/maailm/kultuurisokk-millest-ei-raagita-immigrantidele-koerad-roojased-voi-hoopiski-maitsvad/

Te ei saa võita.
Te ei saa viiki mängida.
Te ei saa isegi mängu lõpetada.
http://www.youtube.com/watch?v=OuNpZYJTjco

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0245841 sekundit