Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Surmanuhtlus
Ac
Kasutaja

Registreeritud: 25.10.2002
Viimane külastus: 23.12.2004
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.12.2002 kell 12:32 Reply With Quote
Surmanuhtlus

Mina arvan, et oli vale surmanuhtlus kaotada?
View User's Profile View All Posts By User
pipiplika
lahutatud :P

Registreeritud: 20.11.2002
Viimane külastus: 23.08.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.12.2002 kell 13:11 Reply With Quote
sinuga nõus, aga siin on palju agasid. teinekord jääb süütu süüdi ja kui ta küünal kustutatud ilmneb tegelik süüdlane. selline nuhtlus võiks olla aga ainult siis kui on teada 110% 100-st, et ta on süüdi või kordvuvalt süüdi.

kõigeks on aega mul, kõigeks, ainult igavuseks ei leia ma hetkegi, sest igavust ei olegi kusagil mujal, kui vaid neis enestes, kes seda tunnevad

Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.12.2002 kell 14:01 Reply With Quote
Kuigi ma usun, et igas inimeses on midagi head ..
Siis siiski olen ka surmanuhtuse poolt.
On jah see kartus muidugi, et alati ei saa ju kindlalt väita, et kas on süüdi või süüta. Ja vahel on tegemist ka nõiajahiga ..
Ja surmanuhtlus on tegelikult ka minu meelest kergem karistus. Kui võrrelda eluaegset vangistust ja lühikest hetke.
Kuid siin on ikka nii palju agasid. Sest mis vaev on kanda karistust oludes, mis ületavad paljude elukeskonna oma healt tasemelt?
...
Paneb mõtlema ..
Ma olen ikka surmanuhtluse poolt. Kui on kindel, et on süüdi ..
( Aga seda ei ole vist kunagi)

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.12.2002 kell 16:31 Reply With Quote
Täielikult õiglast (ametlikku) kohtu/õigussüsteemi pole olemas.

Ise olen vastu, samas on teoreetiliselt vahvaid alternatiive olemas....

kwantum
Algaja

Registreeritud: 30.11.2002
Viimane külastus: 5.09.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.12.2002 kell 17:35 Reply With Quote
krd-i karm teema sul aasta lõpul, aga pooldaks minagi (maailm ainult võidaks sellega).
mada
-

Mees
Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 18.06.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.12.2002 kell 17:51 Reply With Quote
Jah, kui oleks kuritegu võimalik 100% tõestada, oleksin kindlalt surmanuhtluse poolt... Ja ka vahel emotsioonidele toetudes kisub pähe mõte, et miks ometi see keelatud on... olen ju ka inimene...

Aga kui nüüd reaalselt asja võtta, siis tegelikult võib juhtuda kõiksugu suuri prohmakaid ning sellega seoses pean õigeks, et surmanuhtlus on keelatud...

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
tiina
Administrator

Viimane külastus: 1.08.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.12.2002 kell 19:52 Reply With Quote
Olen poolt, et eksisteeriks ikkagi surmanuhtlus. Kui ikka inimene võtnud jõhkralt teiselt elu...miks peaks teda elu aeg veel riigi kulul ülal pidama? Igal juhul roimarid ja laste ahistajad väärivad surmanuhtlust

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

saskia
Kasutaja

Registreeritud: 25.09.2002
Viimane külastus: 5.02.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.12.2002 kell 20:52 Reply With Quote
Kuidas võtta... Kellegil ei ole teise elu üle õigust otsustada, ega selle lõppu määrata, aga samas jällegi kurjategijad, kes igasuguse süümepiinata teise inimese elu võtavad...
Pigem olen poolt...

me elame ju vaid korra...

joosu
Kasutaja

Registreeritud: 29.11.2002
Viimane külastus: 1.06.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.01.2003 kell 19:47 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: tiina
Olen poolt, et eksisteeriks ikkagi surmanuhtlus. Kui ikka inimene võtnud jõhkralt teiselt elu...miks peaks teda elu aeg veel riigi kulul ülal pidama? Igal juhul roimarid ja laste ahistajad väärivad surmanuhtlust

Olen igati nõus Tiina arvamusega. Need karistused mida praegu mõrtsukatele määratkse on ikka naeruväärsed.

Kõik jooned on unikaalsed. Ka iseloomujooned. Võtkem siis neid kui autogramme

MonaLisa
mõtlik kasutaja

Registreeritud: 01.01.2003
Viimane külastus: 20.05.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.01.2003 kell 21:09 Reply With Quote
Kui juba surmanuhtluseks läheb, siis KEEGI peab ju timukas ka olema.. üsna õudne, kui on inimene, kelle kohustuseks on teiste mõrvamine, kusjuures teised sellega nõustuvad.. juba mõte sellest ajab värinaid peale...

ja ei tea, kas kunagi jõutakse nii kaugele, et võidakse 100% kindlusega öelda, kes on süüdi, kes mitte.. Pole see maailm nii lihtne ja mustvalge ühtigi..

SilverD
Algaja

Registreeritud: 05.12.2002
Viimane külastus: 23.11.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.01.2003 kell 21:20 Reply With Quote
surmanuhtlus... jube asi... aga ma arvan kah et see oli vajalik... ja ara kaotamine ei olnud eriti 6ige tegu... humaansus vaidleb kyll sellele vastu... aga keda see humaansus huvitab.... inimeste korrasolek on tahtsam... ytleme nii et nad ei tee siis nii palju pattusi ... seda juhul kui nad kardavad surma... mina naiteks ei karda.... ja seda eluaegset karistust kardan ma rohkem... selles suhtes ... ah... mul on inimene teisel liinil... mul m6te mooda k6ike laiali... loodan et saite aru...

SilverDragon

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.01.2003 kell 22:30 Reply With Quote
Tegelikult on see ikka raske küsimus.
Kuid palju on ikka ilmas siukseid perverte ja mõrtsukaid, kes tuleks vist küll maha lüüa, tõepoolest.

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 18.12.2019
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.01.2003 kell 23:52 Reply With Quote
Põhimõtteliselt võiks surmanuhtlus ju olemas olla. Aga samas ... karistusena on ta teatud mõttes leebem kui eluaegne vangistus. Lihtsalt surmanuhtlus on ühekordne mitte ei tähenda x korda 365 päeva eraldatust. Ja eraldatus võib olla ränk kanda küll.

Kuid jah, olud mida karistust kandvatele vangidele nõutakse igatsugu normidega, on paljude tavakodanike tingimusi arvestades jamad ikka küll.

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

penelope
Kasutaja

Registreeritud: 05.08.2002
Viimane külastus: 11.06.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.01.2003 kell 09:48 Reply With Quote
nõus, et võiks olemas olla ja need juhud kui tõesti ei saa tõestada siis seda mitte täide viia aga kui on ikka kindel, et see konkreetne inimene tappis siis küll.
eesti on kahjuks hetkel üks suurema vangide arvuga riik ja ometi saavad tapjad ja igasugu muud imelikud ikkagi selliseid karistusi, et nutt tuleb peale, isegi kohtuskäimine ei tasu ära. vahel on selliseid hetki kus teeks omakohust aga asjal on nii palju külgi, et selleks oleks nii palju aega vaja, et neid kõiki lahata ja õiget lahendust tõenäoliselt ei olekski.

arvutihiir
Kasutaja

Registreeritud: 15.12.2002
Viimane külastus: 29.07.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.01.2003 kell 09:50 Reply With Quote
Surmanuhtlus ei ole KARISTUS. Surmanuhtlus on veendumus, et inimest pole võimalik parandada ja et tema ühiskonnast igaveseks eraldamine on heategu.
Olen veendunud, et selliseid inimesi on olemas, kes vääriksid surmanuhtlust. Paraku kardan selle rakendamise juures kõige rohkem eksitusi. Et karistatakse inimest, kes tegelikult pole süüdi. Lavastati süüdlaseks või lihtsalt meeltesegaduse hoos tunnistas ennast süüdi vms.

wimp
Algaja

Registreeritud: 25.11.2002
Viimane külastus: 14.09.2006
Otsib: armukest
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.01.2003 kell 11:06 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: arvutihiir
Surmanuhtlus ei ole KARISTUS. Surmanuhtlus on veendumus, et inimest pole võimalik parandada [...]

Nõus.
Mina eksitust ei karda. Vähemasti mitte sellist, et mõistetakse süüdi süütu. Pigem sellist, et surma mõistetakse inimene, keda on võimalik karistada. Ehk siis oma teost aru saama ja kahetsema panna. Igale peab võimaluse andma.
Ja kui me ütleme, et tapmine on paha, siis peaksime selle järgi ka talitama. Inimest surma mõistes aga laskub ühiskond samale tasemele mõrtsukaga.
Ja kas saab inimene otsustada teise inimese (olgu pealegi, et halva ja ohtliku etc.) elu ja surma üle? Ei saa ju. See, et "aga tema ju otsustas", ei ole vabandus.

0808
Algaja

Registreeritud: 01.12.2002
Viimane külastus: 12.01.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.01.2003 kell 20:07 Reply With Quote
surmanuhtlus ei ole lahendus

TTÜ-s samal teemal peetud kõne (ingl. k.). Siinkohal lühike kokkuvõte.

Surmanuhtlus ei saa olla kunagi karistus. Olen surmanuhtluse vastu ja oma järgneva kõnega üritan teid kõiki selles veenda.

Keegi meist ei taha saada hukatud, seetõttu on inimese esimene reaktsioon inimese seadusliku surmamise võimalikkusele alati negatiivne.

Kõigepealt, mis see surmanuhtlus üldse on – surmanuhtlus on karistus, mis seisneb seadusjõusse astunud kohtuotsuse alusel süüdimõistetu hukkamises. Eesti Vabariigi kriminaalkoodeksi kohaselt saab surmaotsust kohaldada 3 kuriteo eest: Tahtlik tapmine raskendavatel asjaoludel, Terrorism ja Terroristlik akt välisriigi esindaja vastu.

Surmanuhtlust ei kohaldata naistele ja isikutele, kes olid kuriteo sooritamise ajal nooremad kui 18 a või vanemad kui 65 eluaastat. Igal surmamõistetul on õigus paluda armu või kohtuotsuse pehmendamist ja Eesti Vabariigi presidendil on õigus surmaotsust asendada armuandmise korras eluaegse vanglakaristusega kinnises vanglas.

Võitlus SN-e vastu algas 18. saj. valgustusajastu ideede mõjul, eriti Cesare Beccara teosega „Kuritöö ja karistus“ (1764). Tänapäeval võitleb SN-e vastu rahvusvaheline organisatsioon Amnesty International. Enamik Euroopa riike on juba surmaotsuse kaotanud. 1992. aastaks oli 15 riiki ratifitseerinud Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste konventsiooni lisaprotokolli nr. 6, mis tähendab SN-e kaotamist rahuajal tingimusteta.

Euroopa Liidu inimõiguste direktoraat on seisukohal, et Balti riikides tuleb SN kaotada, sest see on üks nende riikide Euroopa Liiduga ühinemise tingimusi. Väga mitmed eksperdid üle kogu maailma on surmaotsuse kaotamise poolt. „SN ei saa olla kasulik, sest selle barbaarsus mõjub inimestele halvasti. Mulle tundub absurdsena, et seadused, mis väljendavad rahva tahet, mis jälestavad ja karistavad mõrvu, lubavad ise mõrva toime panna“.

Inimõiguste ülddeklaratsiooni 3. artikkel ütleb, et „Igal inimesel on õigus oma elule ja keegi ei tohi seda meelevaldselt kärpida“. Õigust elule peetakse tihtipeale tähtsamaks ja kõige põhilisemaks õiguseks, millest teatud mõttes tulenevad kõik teised inimõigused.

Et surmanuhtlus rikub õigust elule, rikub see ühtlasi kõiki ülddeklaratsioonis sätestatud inimõigusi.

Kõige levinum pooltväide surmanuhtluse kasulikkuse kohta on selle vajadus ühiskonnale. Nimelt olevat see hirmutusvahend seaduse ja korra tagamiseks. Vastavalt hirmutusteooriale on ühiskonan heaolu tarbeks vajalik tappa korrarikkuja, mis peletaks teised inimesed tagasi mõttest midagi samalaadset korda saata.

On tehtud lugematu arv teaduslikke uuringuid, kuid ükski neist pole tõestanud, et SN-l oleks tõesti mõjus hirmutav toime. Tegelikult on hoopis vastupidisele osutavaid märke. Vägivaldsetel kättemaksumeetmetel võib olla negatiivne mõju ühiskonna moraalile ja nii võib surmaotsus hoopistükkis suurendada vägivaldsust ning muuta ühiskonna brutaalsemaks.

Teine pooltväide ütleb, et kui kurjategija on tapetud, ei saa ta enam teist korda kuritegu sooritada (nn. Igavene Teovõimetus). See on küll õige, kuid teistel karistusvormidel, mis isoleerivad kurjategija ühiskonnast, on SN-e ees vähemalt üks eelis.

Nimelt aitavad nad kasvõi osaliselt vältida õigussüsteemis kõigest hoolimata ette tulevate eksimuste osutumist saatuslikeks. SN aga kustutab nii nende eluküünla, kes on ekslikult süüdi mõistetud, kui ka nende oma, keda võinuks rehabiliteerida. EBAÕIGLAST KOHUT ON MINEVIKUS HULGANISTI OLNUD JA EI JÄÄ SEE OLEMATA TULEVIKUSKI.

Eelmistest väidetest erineb kättemaksu kontsept. Selle peamine sisu on mitte kuritegu vältida, vaid tasuda kätte vääritikäitumise eest, s.o. kurjategijale kätte maksta. Väidetakse, et õigus nõuab kättemaksu ja ühiskond näitab selleläbi oma hukkamõistu. Nii oleks SN ühiskondline normide peegeldus – mida ta ju ometigi ei ole.

Siiski saab kuritegevuse vastu võidelda ka mõistuse, mitte ainult emotsioonide ja kättemaksuiha tasandil.

Nagu mainitud, on teaduslikud uuringud näidanud, et üsna illusoorne on arvamus, nagu mõjutaks SN kuritegevuse taset. Tegelikult võib mõju olla isegi vastupidine, sest see pöörab riigi ja ühiskonna pilgud ära sotsiaal- ja majandussfääri puudujääkidelt. Ainult viimaseid kaotades saab ette valmistada pinnast, millelt võrsuks üha vähem kurjategijaid.

Vang tuleb panna tööle ja seda nii, et ta tasub ära enda ülalpidamise ja valvamise kulud ning heastab kahju, mille ta oma teoga tekitas. Kui kurjategija hukatakse, siis seda võimalust ju ei ole!

Ühesõnaga: SURM EI OLE LAHENDUS!

Tänan tähelepanu eest!
A.

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 18.12.2019
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.01.2003 kell 20:30 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: 0808
... Vang tuleb panna tööle ja seda nii, et ta tasub ära enda ülalpidamise ja valvamise kulud ning heastab kahju, mille ta oma teoga tekitas. Kui kurjategija hukatakse, siis seda võimalust ju ei ole!

Ühesõnaga: SURM EI OLE LAHENDUS!

Sellega olen ma nõus. Aga kui keegi ikka teise inimese elu väga vähetähtsaks peab, siis esimene reaktsioon on ikka surmanuhtluse ihalus. Kuigi ega ta karistus tõepoolest ei ole.

Ja kui mujal maailmas suudetakse ka vange tööle rakendada (olen tutvunud veidi Saksamaa vastava süsteemiga), siis meil mul sellesse süsteemi usk puudub. Senini veel. Nii et kuriteoga põhjustatud kahju hüvitamine tundub veel mägede taga. Sest kui surmanuhtlust sisimas ka nõuda, siis ega me esimese asjana ju vangi ülalpidamisele mõtle. Pigem kannatanutele. Kuigi iga kahju ei olegi korvatav.

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

muhhin
Kuuvarjutus

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 17.06.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.01.2003 kell 20:37 Reply With Quote
Kuniks meil puudub selline süsteem, kus iga vang ennast n.ö. ise ära majandaks olen mina surmanuhtluse poolt. On lihtsalt olemas teatud seltskond, kelle elamist mitte ei tahaks kinni maksta.
gio
Kasutaja

Registreeritud: 02.11.2002
Viimane külastus: 5.02.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.01.2003 kell 21:19 Reply With Quote
nagu esto tv tglased ytlesid tappa tuleb eetiliselt mitte et see sia puutuks midagi aga mina pooldan surma nuhtlust nahui me peame igast perverte tappjaid j amuid v2rdjaid yleval pidam akui ei osand elada siiis ple pikka juttu kuul p2he ja valmis

DISPLACMENT UNLIMITED!!!!!!!!!!!

wimp
Algaja

Registreeritud: 25.11.2002
Viimane külastus: 14.09.2006
Otsib: armukest
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.01.2003 kell 09:55 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Aga kui keegi ikka teise inimese elu väga vähetähtsaks peab, siis esimene reaktsioon on ikka surmanuhtluse ihalus. Kuigi ega ta karistus tõepoolest ei ole.

Kas asjaolu, et keegi on teise inimese elu vähetähtsaks pidanud, annab siis tõepoolest õiguse tema elu samuti vähetähtsaks pidada???
Lähtugem ikkagi humaansuse põhiprintsiibist, et elu on püha. Igasugune elu.
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Ja kui mujal maailmas suudetakse ka vange tööle rakendada (olen tutvunud veidi Saksamaa vastava süsteemiga), siis meil mul sellesse süsteemi usk puudub. Senini veel. Nii et kuriteoga põhjustatud kahju hüvitamine tundub veel mägede taga. Sest kui surmanuhtlust sisimas ka nõuda, siis ega me esimese asjana ju vangi ülalpidamisele mõtle. Pigem kannatanutele. Kuigi iga kahju ei olegi korvatav.

Kui meie ühiskondlik süsteem on piisavalt nõrk, et mitte suuta vangidele tööd leida, siis ei saa see olla vabandus nende mahanottimiseks. Samamoodi võiks ju siis ka kõik töötud maha tappa. Ja pensionärid. Sest ega nemadki midagi Eesti Vabariigile sisse ei too.
Ja misasi on üldse kuriteoga põhjustatud kahju hüvitamine? Võetud elu ei ole võimalik kuidagi hüvitada. Ja siin on ükstapuha, kas vang töötab või mitte.
Teatud mõttes on see, kui keegi teise maha tapab, ka ühiskonna viga. Tegelikult peaks ideaalis ühiskond olema võimeline avastama sellised potentsiaalsed kõrvalekalded eos ning olema võimeline need elimineerima. Ja ma ei mõtle siin inimese likvideerimist, vaid halbade kavatsuste likvideerimist. Ja kui ühiskond ei ole võimeline kasvatama indiviidi selliselt, et ta teistele indiviididele ohtlikuks ei muutu, siis tuleb selle eest lõivu maksta. Kindlasti ei saa aga lahenduseks olla inimese tapmine.
Kuritegevus kui nähtus on tagajärg. Ma ei taha ütelda, et sellist tagajärge sallima peaks, kuid et tagajärgi vältida, tuleks võidelda põhjustega. Ja väärarusaam on, et põhjuseks on inimene, vaid põhjuseks on ikkagi vajakajäämised kasvatuses (ka ühiskondlikus kasvatuses ja hoiakutes), mis lasevad inimest kurjategijaks saada. Loomulikult on vangide ülalpidamine kulukas. Aga see, et meil neid vange üldse nii palju on, näitab ainult kriminaalpreventsiooni (ehk eesti keeli siis roimaennetuse) nõrkust.
Karistuse üks eesmärke on ka kasvatuslik mõju. Ja olgu pealegi, et antud juhul on tegemist erandliku olukorraga, kuna hoolimata sellest, kas kurjategijale suudetakse selgeks teha, et et teise inimese tapmine on väär või mitte, jääb ta ühiskonnast isoleerituks niiehknii, mistõttu pole võimalik karistuse kasvatuslikku mõju hiljem kontrollida; siiski arvan, et vähemasti peaks üritama panna inimest aru saama oma eksimusest ning sellest põhjustatud tagajärgedest.
Kuigi ma ei ole eriline kristluse pooldaja, olen ma antud juhul siiski ühel nõul, et lunastus on võimalik üksnes läbi kahetsuse. Inimest surma mõistes võtame me temalt võimaluse oma tegu mõista ja seda kahetseda.

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.01.2003 kell 10:01 Reply With Quote
Surmanuhtluse asemele võiks ehk pakkuda sunnitöö. Niisuguse nagu see oli vanasti...raske ja füüsilise ja vähese söömaga
Lihtsalt tigedaks teeb, et mõrtsukad pääsevad nii väikeste karistustega ja ise veel irvitavad kohtus, kui nende üle kohut mõistetakse.
Ei hakka mina selliseid kunagi haletsema...pooldan kas surmanuhtluse taastamist, või tõesti mingit eriti rasket sunnitööd.

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.01.2003 kell 10:11 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: tiina
Surmanuhtluse asemele võiks ehk pakkuda sunnitöö. Niisuguse nagu see oli vanasti...raske ja füüsilise ja vähese söömaga
Lihtsalt tigedaks teeb, et mõrtsukad pääsevad nii väikeste karistustega ja ise veel irvitavad kohtus, kui nende üle kohut mõistetakse.
Ei hakka mina selliseid kunagi haletsema...pooldan kas surmanuhtluse taastamist, või tõesti mingit eriti rasket sunnitööd.

Just, nõus Tiinaga, võttis sõnad suust.

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.01.2003 kell 10:32 Reply With Quote
pisimimm, tagasi ma sõnu ei anna
Aga eile just vanglatest juttu oli meil seltskonnas. Üks mees narkotsi viimisega teise riiki jäi vahele. Sai kümme aastat. Nüüd kirjutab, et igavene vinge vangla. Käivad jõusaalis, solaariumis, raamatukogud ja kõik meelelahutus olemas. Kohalikud nädalavahetuseti koju puhkama lastakse. Millest puhkama, see jäigi arusaamatuks? Kas jõusaal nii väsitav või? Istub see inimene Rootsis. Tuli jutuks, et ka Taanis pidi väga mõnus vangla olema. Ma kohe vihastasin ja mõtlesin, et laseks ennast lastega sinna kinni panna mõneks aastaks...mees kogub seni raha ja meie lastega käime solaarjumis ja puhkame ja kõhud täis ja viimasepeal elamine. See muidugist niisama lõksutamine oli, aga viha tegi ikka, see eurovärk Ja kui me kenasti selle euroga liitume, siis kindlasti hakkavad ka meil vangid ülihästi elama ja arvan, et enamus vaesematest inimestest hakkab siis lausa unistama vangi minekust. Elumured siis ju kaelast ära.

penelope
Kasutaja

Registreeritud: 05.08.2002
Viimane külastus: 11.06.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.01.2003 kell 11:44 Reply With Quote
jah ja nii ongi, et igavene vinge vangla. minu jaoks on surmanuhtlus ja vangistus ikkagi karistuse eest. iga paha teo eest tuleb karistus, ei kasvata see vangla inimesi ümber....
sunnitöö oleks küll hea variant...

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.4994960 sekundit