Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: religioon, usk, kristlus
kata
Kasutaja

Registreeritud: 01.07.2004
Viimane külastus: 5.05.2009
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.02.2007 kell 19:10 Reply With Quote
religioon, usk, kristlus

mida arvate?
miks suhtutakse usku halvasti?
paljud teie seast on usklikud?
mis vahe on usklikul ja mitteusklikul?
kas usklikud arvavad, kasutavad usku ära, et olla kuidagi erilisemad?
ma olen kõiges selles kuidagi pettunud...
mis on selle mõte, kuhu me niivisi jõuame...
miks niipaljud inimesed tulevad kirikusse?
kulunud teema muidugi...
keegi võiks mu maha rahustada...

mida tähendavad teie arvates need read?
Mina rõõmutsen väga Issandas,
mu hing ilutseb mu Jumalas,
sest ta on mind riietanud päästeriietega,
katnud õigusekuuega,
otsekui oleks peigmees enesele pähe pannud piduliku peakatte
või pruut ennast ehetega ehtinud. Js 61:10

View User's Profile View All Posts By User
kirzike
Kasutaja

Registreeritud: 20.01.2007
Viimane külastus: 2.02.2012
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.02.2007 kell 19:17 Reply With Quote
Ise usklik ei ole, st ei kuulu kuhugi sekti. Muidu usun küll igasuguseid asju
Arvan, et nii küll ei saa üldistada, et miks usklikke ei sallita Niikaua, kui mind teiste usk ei sega, lasku aga käia. Segamise all pean silmas mõningate sektide värbamistaktikat jne.
Postituse viimast lõiku ei söanda kommenteerida

kerberos
Friik

Registreeritud: 31.01.2007
Viimane külastus: 31.01.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.02.2007 kell 19:19 Reply With Quote
ütlen nii.kuna ma ei ole usklik.austan ma luteri,katoliikliku,ning õigeusku eriti seda viimast. kuna oli mul meeldiv diskusioon õigeusu preestriga. antagu mulle andeks mu patud,kui ütlen et ei salli niinimetatuid jehoovatunnistajaid... nad ajavad külmavärinad peale

krematoorium kuuleb! Teie tellite,meie põletame

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.02.2007 kell 19:23 Reply With Quote
Viisakas oleks alustada iseendast.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.02.2007 kell 19:42 Reply With Quote
Inimestel vaja kõigil uskuda millessegi, mis aitab neid, kui on raske.
Mõni usub kõrgemasse võimu- jumalasse, jehoovasse jne. On leidnud enda tõekspidamiste järgi selle õige tee, oma mõtetele sarnase religiooni.
Mõni taas usub, et saatus on see, mis kõik paika paneb - juhtub see, mis on määratud juhtuma.

Sama on poliitikaga. Liitutakse erakonnaga, mille mõtted ja suund sobib inimese mõttega.

Halvasti suhtuvad need, kes ei lepi, et teised ei mõtle temaga sarnaselt vaid otsivad lohutust milleski, mis tema jaoks vastuvõtmatu.

Ei usu, et ükski usklik arvab, et kasutab usku selleks, et olla silmapaistvam. Need inimesed ei ole usklikud, kes nii teevad.

Kui kata on selles kõiges pettunud (millest ma ei saa aru, milles täpselt pettutud on), siis tasuks aja maha võtta ning järele mõelda. Kas tasub ikka olla pettunud selles, mis siis ehk ei olnud sinule õige.

Mina ei usu "kõrgemasse võimu", kes lubab head, kui teha vastavalt selle religiooni tõekspidamiste järgi. Inimene peab leidma oma tee ja mina olen selle leidnud.

Mida need read tähendavad? Inimene, kes need kirjutas on leidnud enda jaoks selle õige. Ta on leidnud tee, mida mööda käia ning selle kaudu tunneb ta end sisimas paremini, täislikumana. Täiuslikkuse all ma mõtlen harmooniat valikute pärast, leidnud rahu enda ja ehk ka maailmaga. See on nagu armumine. Hetk, mil tunned end võimsa, otsusekindla, julge ja kaunina.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage OTSINGUT

Marchrabbit
Üks rahutu hing.

Registreeritud: 05.03.2006
Viimane külastus: 12.07.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.02.2007 kell 19:43 Reply With Quote
Usu ja religiooni mainet viivad alla kõiksugu ekstreemsed ususektid,kes pealegi aktiivselt endale tegelasi värbavad.Mõni aasta tagasi oli see asi veel hullem.

Lugupeetud lugejad! Käin siin lihtsalt möla ajamas. Minu postitusi ei maksa kohe südamesse võtta.

lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.02.2007 kell 21:47 Reply With Quote
mis kuradi usk see kristlus on? puha vale ja inimeste poolt loodud ettekujutuste vili. see algne iva võis seal ju olla, kuid selle leidmine on võimatu. jumal võib ju olla, kuid usk mis inimeste poolt loodud vastukäivatele fantaasiatele üles ehitatud, pole tõsiselt võetav.

Tühjade kätega sa tuled ja tühjadega lähed. Ning kahe mittemillegi vahepeal oled sa piisavalt hull, et uskuda nagu omaksid sa midagi.

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 10.06.2021
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.02.2007 kell 21:51 Reply With Quote
Kui onpettumus, siis äkki on ka sel põhjus. Kui, siis .. milline?

Nimetet hetkel ei saa mina aga aru, miks need kirikusse "tulevad" tegelinskid sind häirivad?
Et kirikus on korraga liiga palju rahvast või? Uskmatuid on seal kombetalituste pärast tõesti mitut masti. PAraku .. oma asi.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Pipilota
unetud ood tais armastust

Registreeritud: 21.10.2004
Viimane külastus: 17.09.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.02.2007 kell 01:26 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: lati
mis kuradi usk see kristlus on? puha vale ja inimeste poolt loodud ettekujutuste vili. see algne iva võis seal ju olla, kuid selle leidmine on võimatu. jumal võib ju olla, kuid usk mis inimeste poolt loodud vastukäivatele fantaasiatele üles ehitatud, pole tõsiselt võetav.

sama voib ju vaita iga religiooni kohta.

"on võimatu olla masenduses kui sul on õhupall "
winnie puhh

ratatosk
vabamõtleja

Registreeritud: 07.11.2003
Viimane külastus: 22.01.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.02.2007 kell 01:48 Reply With Quote
Päris nii see ei ole, pipilota. Kristlus on võrreldes teiste enamlevinud religioonidega tõesti väga kunstlik. Enamik kristlikke dogmasid kinnitati hääletamise tulemusel Nikaia kirikukogus, mille kutsus kokku rooma keiser. Tema jaoks oli see poliitiline tööriist, mis hoidis riiki koos. Oma eluajal võttis ka keiser Constantinus ristiusu vastu, kuid oma surivoodil tunnistasi siiski Sol Invictust, ilmselt ei olnud ta Päikesekummardamist sisimas iialgi lõpetanud.

Ka luterlaste ja katoliiklaste vahe on suurem kui vaid piibli tõlgendamise ja protsessioonide toretsemise vahel. Luterliku ja katoliikliku piibli erinevus on lausa mitu peatükki.

-- all works are protected by GNU Free Document License --

ratatosk
vabamõtleja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.02.2007 kell 01:55 Reply With Quote
mida arvate? - mida arvame millest siis konkreetselt?
miks suhtutakse usku halvasti? - ei ole õrna aimugi. Aga kas üldse suhtutakse halvasti?
paljud teie seast on usklikud? - ei ole õrna aimugi.
mis vahe on usklikul ja mitteusklikul? - usklikud usuvad on olemas jumal, mitteusklikud usuvad, et jumalat ei ole. Kumbki pool oma väidet tõeastada ei saa, nii ei see on puhtalt usu kusimus.
kas usklikud arvavad, kasutavad usku ära, et olla kuidagi erilisemad? - ei tea, selle teadasaamiseks peaks kuskil kogudustes küsitluse korraldama.

mis on selle mõte, kuhu me niivisi jõuame... - mille mõte?
miks niipaljud inimesed tulevad kirikusse? - ei tea, aga sa lisa see küsimus sinna eelmisele küsitlusele, mida sa kogudustes korraldama hakkad.
kulunud teema muidugi... - jah, on küll, kui sa foorumis natuke ringi vaatad ja otsingut kasutad, siis saad isegi aru, et see kõik on siin juba olemas
keegi võiks mu maha rahustada... - rahune maha!

mida tähendavad teie arvates need read? - nagu sa juurde märkisid on need viidatud read psalmid piiblist. Nende tähendusest aru saamiseks peaksid sa lugema neid selles keeles, mida sa valdad.
[read kustutatud]

vaarema
koristaja

Mees
Registreeritud: 31.12.2006
Viimane külastus: 12.01.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.02.2007 kell 09:36 Reply With Quote
Ma ei arva, et usku üldiselt halvasti suhtutakse. Halvasti suhtutakse sellesse mida omaks ei võeta ja mis enda arusaamistega vastuollu läheb.
Tinglikult võib ka ateismi omamoodi usuks nimetada ja ma olen üsna veendunud, et enamjagu inimesi usuvad millesegi omal moel.
Kui asendada sõna usk sõnaga õpetus muutuvad asjad lihtsamaks ja selgemaks. Minu arvates ei ole Kristuse õpetusel häda midagi kui arvestada, et õpetus on Kristuse, mitte kiriku oma. Ka Muhamedi ja Budha õpetused on head. Kui uurida vanu kultuure tekib arusaamine (minul igatahes tekkis), et kõik need õpetused on üldpõhimõtetelt väga sarnased ja üldsegi mitte taunimisväärsed. Minu järeldus on, et vaenu külvab kirik, mitte usk (õpetus).

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.02.2007 kell 11:57 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kata
miks suhtutakse usku halvasti?
paljud teie seast on usklikud?
mis vahe on usklikul ja mitteusklikul?
kas usklikud arvavad, kasutavad usku ära, et olla kuidagi erilisemad?
mis on selle mõte, kuhu me niivisi jõuame...
miks niipaljud inimesed tulevad kirikusse?

Arvan, et usu vastu võetakse sõna siis, kui keegi tuleb usku vägisi "pähe määrima", aga muidu on eestlane pigem ükskõikne.
Mina ei ole usklik. Küllap erineb usklik selle poolest, et palvetab ja käib kirikus. Mõni võib ennast ka erilisena tunda, kuna tema pääseb paradiisi, aga mina ..., mina jään mulda kõdunema.
Milles sa pettunud oled? Et eestlased on ükskõiksed? Samas ütled, et palju inimesi käib kirikus. Kas sa imestad selle üle?
Eestlastel on rasked ajad olnud ja paljud otsivad tuge, kes kust. Mis siin ikka pettuda.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

Quex
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 23.07.2006
Viimane külastus: 11.09.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.02.2007 kell 12:27 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: ratatosk
Kristlus on võrreldes teiste enamlevinud religioonidega tõesti väga kunstlik.

Mis need teised enamlevinud religioonid on - islam, budism? Ühe juured on kristluses ja judaismis. Teine on otsestelt seotud Siddharta Gautama elu ja tegevusega. Mille poolest need vähem "kunstlikud" on?

skingirl
Armuline Proua

Naine
Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 18.04.2022
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.02.2007 kell 12:46 Reply With Quote
Mõned lihtsad asjad mida inimesed ei näe ega oskagi vaadata on nende endi nina all, mõnda asja aga sunnitakse vägisi peale, miks?
Sama on religiooniga, inimene peab olema usklik, uskuma kasvõi ainult iseendasse, täisateisti ei ole olemas.
Nõrgad inimesed valivad jumala ja religiooni kuna nad ei usu endasse.
Budism on eluõpetus, kuidas elada.

https://www.youtube.com/watch?v=EC7RAXfWRXM&index=108&list=PL989D1CE89B10455F

Fiona
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 02.12.2006
Viimane külastus: 20.08.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.02.2007 kell 13:26 Reply With Quote
Ma sündisin juba saba ja sarvedega, ei minust usklikku saa kunagi.....
kata
Kasutaja

Registreeritud: 01.07.2004
Viimane külastus: 5.05.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.02.2007 kell 14:28 Reply With Quote
no jah, eks ma olen otsinud ka. elu on nii lihtne kui lihtsaks sa selle teed, eks ju. võib-olla oleks parem kellegagi silmast silmarääkida. igaljuhul kui kirikus ja noortekatel sai käidud alguses polnud viga midagi, nyyd nii tydinud.
Pipilota
unetud ood tais armastust

Registreeritud: 21.10.2004
Viimane külastus: 17.09.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.02.2007 kell 15:50 Reply With Quote
kata, ju sa ei ole enda jaoks siis asju lahti motestanud, kellegi vanema ja targemaga raakimine aitab kindlasti.

sinu enesekahtlused ja kohklused on tegelikult vajalikud - panevad sind motlema ja otsuseid tegema. tubli tydruk!

"on võimatu olla masenduses kui sul on õhupall "
winnie puhh

Marla
Friik

Naine
Registreeritud: 04.11.2002
Viimane külastus: 23.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.02.2007 kell 19:28 Reply With Quote
Minumeelest algab kõik sellest, mida kristluse all mõteldakse, kuidas see enesele defineeritakse. Niisiis, individuaalsest lähenemisest, pigem. Piiblit võib tõlgendada 100 erinevat moodi. Kristlane võib olla ka kirikus käimata, iga kirikupapa moraalilugu kuulamata.
Ise olen seda meelt, et kui on tõesti suhe Jumalaga, siis muud polegi põhimõtteliselt vaja. Võib jah, juurde kuulata, lugeda jms, aga see "inimeste poolt loodud" usk ei pea üldse segama, tähendab, võib ju ignoreerida! Pigem pealiskaudsed igat õpet manitsust järgivad.

(no see viimane lõik käis nüüd üldiselt kõikide religioonide kohta vast.
ja tegelikult natuke imestangi teema pealkirja loogika üle. et religioon->usk->kristlus. ???)

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.02.2007 kell 11:19 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kata
kui kirikus ja noortekatel sai käidud alguses polnud viga midagi, nyyd nii tydinud.

Noored tüdinevadki kiiresti, aga sina kasvata endas püsivust ja jätka tutvumist kristlusega. Kahjuks ei tule see sulle isegi siis mitte, kui sinust usklikku ei saa. Usklikku selles mõttes, et usud Jeesusesse ja tema ülestõusmisse. Kristlased oleme me kõik. Selles mõttes, et püüame elada nagu ütlevad 10 käsku.
Pealkiri on laiem, kui sinu probleem - tüdimus.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

kirzike
Kasutaja

Registreeritud: 20.01.2007
Viimane külastus: 2.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.02.2007 kell 11:32 Reply With Quote
Mul ei ole midagi kristluse vastu, aga isiklikult sümpatiseerib rohkem kausaalne eetikamudel, mis eeldab põhjalikumalt oma käitumise analüüsivõimet.
ratatosk
vabamõtleja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.02.2007 kell 16:12 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Quex
Tsitaat:
Algne postitaja: ratatosk
Kristlus on võrreldes teiste enamlevinud religioonidega tõesti väga kunstlik.

Mis need teised enamlevinud religioonid on - islam, budism? Ühe juured on kristluses ja judaismis. Teine on otsestelt seotud Siddharta Gautama elu ja tegevusega. Mille poolest need vähem "kunstlikud" on?

Budism ei ole klassikalises mõttes religioon oma jumala ja maailmaloomislegendiga vaid pigem eluviis ja maailmanägemise mudel. Islami juured on sarnaselt kristluseg tõesti judaismis, mis omakorda on saanud oma alustalad sumerist, egiptusest ja Kesk-Aafrikast. Ainult et islamis minu teada ei ole hääletatud selle üle, kas Jeesus või Muhhamed on jumalad või inimesed.

Kristlased on Jeesuse jumalaks hääletanud napi häälteenamusega. Ja ka paljud muud kristluse aspektid on kujundatud poliitilisi eesmärke silmas pidades. See lubab mul kristlust tõesti natuke kunstlikuks religiooniks pidada. Kunstlikumaks kui teisi. Samasugune kunstlik religioon on näiteks taarausk.

mmunk
emeriiteremiit

Registreeritud: 05.09.2003
Viimane külastus: 28.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.02.2007 kell 17:17 Reply With Quote
kristlasel ja kristlasel, budistil ja budistil ning animistil ja animistil on vahe sees. kristlus, kausaalne eetikamudel, kohtuotsus või tootem ei muuda kedagi iseenesest paremaks, rahulolevamaks, õnnelikumaks. lõppeks taandub ju kõik sellele, kuidas inimene telos't järgib ja kuidas see tema argielus kajastub. kõik usundid on kunagi isiklikest nägemustest alguse saanud, aga pelgalt selle pärast saab mingi usundi "õigsust" kahtluse alla seada vaid paduateist. usk annab elule sihi, ja nagu marla ennist kirjutas, võib radu valgustuse, satori, nirvana, ... või ... juurde olla täpselt sama palju kui meid endid. mõne raja algus on lihtsalt laiemalt ja sügavamalt sisse tallatud, sest seda teed alustanuid on olnud rohkem. see aga ei oma lõpus vähimatki tähtsust.

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0185041 sekundit