Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4    5  >>
Autor: Teema: Õndsad on need, kes on vaimus vaesed, sest nende päralt on taevariik...
habe
mõttetu mölaööbik

Registreeritud: 27.05.2004
Viimane külastus: 17.05.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.02.2008 kell 20:43 Reply With Quote
Ära näe asjata vaeva. See on radikaali kõrgem pilotaa¾ alias tõlkimatu sõnademäng. Kasutades vanu häid partorgi tööriistu, paneb ta ikka lapiti, mis sest et siil teisipidi õpetas...

Sõna antakse sellele, kes karjub kõige valjemini.(Murphy)

View User's Profile View All Posts By User
Radikaal
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 10.12.2007
Viimane külastus: 1.04.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2008 kell 09:59 Reply With Quote
Kui kirikumeeste ajaloo solkimist,kirikukogude kummalisi valikuid ja absurdset võimuvõitlust-piibli tõlgendamisi-solkimisi,teaduse saavutuste väärateks ja jumalavallatuteks kuulutamist,laste ristisõja jubeduste algatamist-heakskiitu,jne,jne puudutada julged,siis oled kirikumeeste seisukohalt otsemaid nõukaaegne PARTORG!!! Ei ole õigustust,ei ole sõnu kaitseks ... siit demagoogia ja rünnakud IGA teisitimõtleja vastu. Habe,ma võin Sulle erinevate kirikukogude "saavutusi" lähemalt tudvustada ... kuigi olen veendunud,et tead seda solkimiste "paraadi" isegi .

Lagundamine on tuleviku toitmine.

habe
mõttetu mölaööbik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2008 kell 10:16 Reply With Quote
Loomulikult tean ja see ei muuda minu Jumalapilti ometi milleski. Partorgiteema tuleb aga pähe alati, kui keegi poliitpäevi korraldama hakkab ja selle juures asjaosaliste arvamustest muhvigi ei pea. Sul on õigus olla oma tões veendunud ja selle järgi oma elu kujundada. Aga sul ei ole õigus iga foorumisse postitaja kallal ajukeppi harrastada. Nii lihtne see ongi - vähemalt minu jaoks. Räägi, kui sult küsitakse. Mitte ükski ÕPETAJA, ei määri kellelegi oma teadmisi pähe. Minnes ÕPETAJA juurde, nõuab too reeglina, et esmalt peab küsija enda jaoks formuleerima oma küsimused. sagelui on see raskem kui ÕPETAJA leidmine. Iga tarkus tuleb inimese juurde siis, kui ta selleks valmis on. Poliitpropaganda seda valmidust lähemale ei too, pigem tõukab kaugemale. nagu ka sina oma tõekuulutamise meetodiga. Su üritus on võrreldav klassikalise KARUTEENEGA, plaan on hea, aga välja kukub, nagu venelastel tavaliselt...
Ära võta meie nääklemist isiklikult. Kuigi ma Sind isiklikult ei tunne, olen ometi siiralt veendunud sinu sisemises rikkuses ja heatahtlikkuses. Minu ja Sinu vahel käib jutt mitte Sinu maailmavaatelistest tõekspidamistest, vaid sinu tegevuse vormilisest meetodist siin foorumis, millega ma nõustuda ei saa. Kui Sa aga minu maailmavaatelisi seisukohti halvustades ennast õigustada püüad, ei ole see ei eetiline ega ka eesmärgipärane. see ei tööta...

delilah
läbisõidul

Registreeritud: 26.05.2005
Viimane külastus: 12.08.2011
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2008 kell 10:17 Reply With Quote
Braavo, Habe!

Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 4.04.2020
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2008 kell 11:20 Reply With Quote
Pole paha, Habe. Aga ega sa pärleid sigade ette ei pillu?

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

Radikaal
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.02.2008 kell 10:34 Reply With Quote
Minu vastus ateistile ja usklikule "kadus teispoolsusesse"! Jumaliku väega siin vaevalt pistmist oli ... Aga ega SIGADE VASTUS PÄRLILOOPIJATELE olegi kusagil tsenseeritud lehekülgedel üldjuhul lubatud! Vaatame,kas siin on?!

Hera
Friik

Registreeritud: 23.03.2004
Viimane külastus: 27.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.02.2008 kell 07:10 Reply With Quote
Vaimus vaene = puudujäägid vaimus, järelikult ikkagi mitte täisväärtusliku mõistusega. Vaim ise on kehatu olend, mis piinleb kõiksuses, saamata rahu, hinge täitmatuse või kellegi ülekohtuse/ vägivaldse tegevuse tõttu. Vaevalt et Piibel seda olendit silmas pidas. Tegu on ikkagi puudulike vaimuväärtustega. Ja see, et vaimust või vaimus (pole tegelikult vahet, mispidi öelda) vaene kellelegi halba ei tee, on üks paras luulu. Seda väitjad peaks korra tiiru hullumajas tegema ja sealseid asukaid nägema. Tean ka ühte peret kus täisealist väga tugeva vaimupuudega poega kodus hoiti. Tema jaoks oli sisustatud üks kena vooderdatud tuba, kuhu ta siis raudukse taha lukustati kui talle hullushoog peale hakkas tulema. Õnneks oli poeg hoogude vaheajal suht ohutu - mängis väikeste autodega liivakastis. Hullushoo ajal muutus ta aga täielikuks metslaseks. Hullu mõistust ja mõtete käänakuid ei tea keegi ning seepärast on tavainimene nende ees kaitsetu. Miks aga vaimus vaeste päralt taevariik on, see on mulle küll arusaamatu. Ehk vast vaid selle pärast, et nad ise ei tea seda kui midagi halba või rumalat teevad, teised - normaalse mõistusega inimesed aga teavad ja ikka teevad.

mõtlemine on vahel tervislik

nudol
Friik

Mees
Registreeritud: 20.01.2008
Viimane külastus: 7.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.02.2008 kell 10:56 Reply With Quote
Ka targad inimesed teevad mõnikord halba ilma et nad ise teaksid, alles hiljem aru saades löövad kaht kätt kokku ja ohkavad, oh jumal mida ma nüüd tegin.

Myrk

Naine
Registreeritud: 12.02.2007
Viimane külastus: 12.05.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.02.2008 kell 11:46 Reply With Quote
Toetan habe arvamust. Nii rahulikult ja veenvalt esitatud mõtted. Oleks meil kõigil nii palju sallivust ja tahtmist teisi ära kuulata, samas oma arvamusele kindlaks jäädes. Kui sa jutlust peaksid, kuulaksin sind hea meelega. Kuid piiblit vibutavad usuhullud, hoiaksin oma aiaväravast kaugel. Minul on selline arusaam, et inimene peab ise jumala juurde jõudma, mitte ei pea teda mulle uksest sisse lohistama.
Radikaal
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2008 kell 17:17 Reply With Quote
Õigus kriitiliselt ristiusule läheneda,ei tähenda mitte rünnakut foorumi aktiivse külastaja vastu ...
Ma ei arva,et inimeste heaoluseisundi kõigutamine alati kurjast oleks - eriti tänases pealetükkivas ja agressiivses maailmas. Aga rünnakute esile kutsumine elavdab sebimist teemas ja teema ümber - see on FAKT! See pärast siis ...

rosita
Vaga vesi, sügav põhi...

Registreeritud: 12.10.2005
Viimane külastus: 28.05.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2008 kell 21:26 Reply With Quote
Vaimust vaesed võivad ju õndsad olla, aga kui sattuda nende poolt väljavalitute hulka, kellele nad oma vaimuvalgust hakkavad peale suruma, võib see olla ikka päris tüütu.

Naine peab kõike tegema kaks korda paremini kui mees, kui tahab, et teda märgataks.Õnneks pole see raske. /Charlotte Whitton/

moonlight
böööötaja.

Registreeritud: 12.01.2008
Viimane külastus: 10.02.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2008 kell 21:35 Reply With Quote
Jah, eriti kui on harjutud pimeduses kõndima ja toidupakke( või ma ei tea misasju) vaid lennukiga tuuakse...
Eks see valgus üks hull asi ikkagi on
Ses mõttes võis ürgajal tõesti mega olla, kui isasloom hõõrus kõigepealt lõkke põlema ja seejärel oma emasloomale ka natukene..hõõrus siis
Heameel on tõdeda, et veel leidub inimesi, kes sellist valgust naudivad...

Keelatud on teiste foorumikasutajate pahatahtlik solvamine ning sõimamine. Alati ju juhtub, et arvamused ja maailmavaated kõigiga kokku ei lähe, aga sellepärast ei ole veel vaja teisi inimesi sigadeks või lammasteks tembeldada, võimalik on ka inimese kombel oma seisukohad teatavaks teha. Foorum on mõeldud inimeste arvamuste kommenteerimiseks, mitte inimeste kommenteerimiseks.

Tuletan meelde ühe tähtsa inimliku reegli, mis tundub, et viimastel päevadel ja nädalatel hakkab ununema.:nb(susanna)

http://www.youtube.com/watch?v=vQVeaIHWWck

rosita
Vaga vesi, sügav põhi...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2008 kell 21:55 Reply With Quote
Kuuvalgus, kogu elu ei käi ümber sinu ja nii ka minu viimane postitus pole sinuga mingilmääral seotud.
Ja see, et sa pidevalt üritad teatud inimesi solvata, on sinu probleem, mitte nende.

Naine peab kõike tegema kaks korda paremini kui mees, kui tahab, et teda märgataks.Õnneks pole see raske. /Charlotte Whitton/

moonlight
böööötaja.

Registreeritud: 12.01.2008
Viimane külastus: 10.02.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2008 kell 22:07 Reply With Quote
Ok. vabandan, aga miks Sa siis mind elmariachiga samastasid, Rosita?

http://www.youtube.com/watch?v=vQVeaIHWWck

rosita
Vaga vesi, sügav põhi...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2008 kell 22:15 Reply With Quote
Vabanda, aga tema teemapüstitus tundus nii jabur, et kohe lihtne oli seda sinuga seostada.Õnneks taipas kodanik elmar.... seda isegi õige pea ja võttis puhkuse, mida ei saa aga sinu kohta öelda.
Tegelikult kuluks sulle ka ju puhkus ära.

Radikaal
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.02.2008 kell 10:46 Reply With Quote
Õndsad on need ,kel piisavalt raha läbustamiseks-lagastamiseks ja nende päralt on ...????

Wet
Friik

Naine
Registreeritud: 26.10.2011
Viimane külastus: 16.07.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.01.2012 kell 08:52 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: sales
Mida te selle all mõtlete, või mida pidasid silmas need, kes selle lause piiblisse kirjutasid

Ma usun,et selle lause all ei mõelda,et sa oled totu või rumal vaid- kui sulle piisab ainult jumala uskumisest. Ei aja taga tarkusi,et saavutada midagi vaid piisab sellest ,mis sul on ja ei kathtle jumala olemasolus.

kodukäija
Friik

Naine
Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 27.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.01.2012 kell 20:56 Reply With Quote
Ma ei viitsinud hakata piiblit lappama, et näha, mida seal hullumeelsete kohta kirjutatud on, aga nende sõnade üle mõtiskledes olen arvanud, et pigem siiski tähistavad need lihtsameelset, rumalat inimest, päris hullu pigem vist nimetati seestunuks.Kui nüüd maailmas ringi vaadata, siis mida vähemarenenud on ühiskond, seda rõõmsameelsemad on selle liikmed. Neil ei ole mingeid globaalseid muresid ega tahtmisi, tore, kui pühvli kätte said või banaani leidsid.Tagasi vaadates meie esiisade poole-ka nende elu oli palju lihtsam.Hea viljasaak, palju lapsi- sellest piisas rõõmu tundmiseks.Tänane päev aga pakub nii palju ja nõuab palju ja inimene lõhestab ennast ikka paremat taga ajades ja rõõmu tunda enam ei oska.Kui nüüd üks rumalakene on üliõnnelik, et tal on, kus elada, et tal on tükike leiba, mida süüa, siis ta ongi juba õnnis (oma õndsuse leidnud), ta ongi taevariigis, sest mis on siis taevas kui selline- suurim õndsus kõigile.Ning mida primitiivsem ühiskond, seda rohkem õndsaid ullikesi- aga kes ütles, et meie elu on õigem ja parem?
Õndsad on need, kes on vaimust vaesed, sest nende päralt on taevariik. Nii ongi.Sõna-sõnalt.

saunas käivad ainult laisad inimesed. Virgad kratsivad...

habe
mõttetu mölaööbik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.01.2012 kell 18:08 Reply With Quote

Hea Kodukäija, teema on vaimus, mitte vaimust vaestest. Seda on siin juba piisavalt korratud.

Kui Sina Piiblit lapata ei viitsinud, siis tegin selle vaevarikka töö nüüd ise ära ja kui lubatakse, esitan asjakohased tsitaadid Matteuse evangeeliumist:
"Ärge koguge endile aardeid maa peale, kus koi ja rooste neid rikuvad ja kuhu vargad sisse murravad ja varastavad! Koguge endile aardeid taevasse, kus koi ega rooste neid ei riku ja kuhu vargad sisse ei murra ega varasta! Sest kus su aare on, seal on ka su süda."
"Keegi ei saa teenida kahte isandat, ikka on nii, et ta vihkab üht ja armastab teist või et ta pooldab üht ja põlgab teist. Teie ei saa teenida nii Jumalat kui mammonat. Seepärast ma ütlen teile: Ärge muretsege oma hinge pärast, mida süüa, ega oma ihu pärast, millega riietuda! Eks hing ole enam kui toidus ja ihu enam kui rõivas? Aga otsige esmalt Jumala riiki ja tema õigust, siis seda kõike antakse teile pealegi!"

Vaene olemine vaimus on vastand vaene olemisele asjade maailmas... Õpetus suunab tähelepanu vajadusele panustada prioriteetselt mitte asisele- vaid vaimsele arengule. Nii lihtne see ongi...

Aga tore näha et Salesi algatatud teema nii elujõuliseks on osutunud! Ole sa terve!

kodukäija
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.01.2012 kell 11:50 Reply With Quote
Okei, okei, ma vaatasin piiblist järele ning veendusin, et mul oli õigus:
"Õndsad on vaimust vaesed, sest nende päralt on taevariik. Õndsad on kurvad, sest nemad trööstitakse.Õndsad on tasased, sest nemad pärivad maa.Õndsad on need, kelledel nälg ja janu on õiguse järele, sest nemad rahuldatakse. jne.
(matteuse 4,5)
Nagu ma ka enne teadsin, on piiblis siiski sõna VAIMUST. Ning see tähistab siiski vaimuvaesust.Targemad inimesed on arvanud, et piiblit ei peagi tõlgendama, vaid lugema nii, nagu kirjutatud on.Ning teine tsitaat on pühendatud mammonateenimisele ning selle pärast muretsemisele. Nimelt MURETSEMISELE, sest materiaalsete väärtuste pärast muretsemine võtab une- ja söögiisu ja sedasama räägivad kõik tänapäeva eneseabiraamatud- ärge muretsege, hakake elama.Aga Sa ise kirjutasid juurde need olulised sõnad- ...siis seda kõike antakse teile pealegi. Seega ei ole hukka mõistetud raha ja rikkuse olemasolu, vaid sellele elamine.Kogu see jutt ongi suunatud vaimse varanduse kogumisele, mis ju ei välista materiaalset, pigem annab lootust seda veel enam saada.
Veel kord siis- vaimust vaestel seda vaja ei ole ja nemad on õndsad juba eluajal.

pirjokene
Algaja

Naine
Registreeritud: 08.01.2010
Viimane külastus: 8.06.2013
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.01.2012 kell 11:57 Reply With Quote
Olen ka alati arvanud, et Püha vaimuga pole sel piiblitsitaadil mingitki pistmist..oluline on, et vaimuvaesed kümnist maksaksid...

esimesed seitseteist saavad poole hinnaga.

kodukäija
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.01.2012 kell 12:02 Reply With Quote
Õige!

Qqpai
Köster Goebbels

Mees
Registreeritud: 02.10.2011
Viimane külastus: 30.11.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.01.2012 kell 23:44 Reply With Quote
huvitav oli lugeda. habe tuleks vist sinna teise foorumisse pista kirja

mul on üks peaaegu sõber (religioosne omal,ainult temale omasel moel), kellega on huvitav selliseid teemasid arutada. huvitav sellepäras, et ei püüta teineteisele oma uskumusi ja veendumusi peale suruda.
usk on suur ja võimas asi, sõltumata, kas sa paned sinna taha religiooni vms. ma usun, et indiviid on lõplik koos vaimsusega, lõpp tuleb koos surmaga. ma ei arva, et mul oleks õigus aga ma ei näe ka midagi, mis selle arvamuse kummutaks.
minu arvates on religioon tore, igati. eriti kui seda on kodaniku sees rohkem kui välja eksponeeritud. Samas .. mulle tundub, et mõte vaimsuse kadumisest mingil ajahetkel on nii vastuvõetamatu, et see ehk ongi kogu religiooni kui sellise jõud.

aga siis veelkord: tore oli lugeda

Hämmastav, kui vähe on vaja teada, et olla nii enesekindel.
---
Inimene õpib läbi p-se, kuni on nii valus, et enam õppida ei taha.

kodukäija
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.01.2012 kell 06:53 Reply With Quote
Jah, ma ka varem suhtusin religiooni umbes nii nagu Habe ja väga paljud teised inimesed, kes kipuvad piiblit tõlgendama paari tsitaadi ja oma parema äranägemise kohaselt.Siis tõi saatus mu teele paduuskliku sõbranna, kes muidu oli igati tore inimene.Et vaidlustes mitte alla jääda, võtsin vaevaks ja lugesin piibli läbi, samuti mitmeid selgitava sisuga raamatut.Usklikuks ma küll selle suure tarkusega ei saanud, küll aga muutsin kardinaalselt oma suhtumist ja mind ärritab, kui usuteemal vaidlevad inimesed, kes asjast ööd ega mütsi ei tea.Nagu ma isegi seda enne tegin.Aga ma vähemalt õppisin, et enne, kui vaidlust alustada, tuleks veenduda oma väidete õigsuses.

habe
mõttetu mölaööbik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.01.2012 kell 08:13 Reply With Quote
Vaidlusalust kirjakohta on aegade vältel tõlgitud nii ja naa, hetkel on maksev redaktsioon, mis on kirjas ka netipiiblis (http://piibel.net/?rmt=Mt&ptk=5).
Sarnaselt on teksti tõlgitud ka Wastses Testamendis aastast 1686, varasemad Rossihniuse perikoobid aastast 1632 ütlevad aga nii:
Önsat ommat nemmat, kumbat waimolikult waiset ommat, sest se taiwane rickus om neine perralt.

<<  1    2    3    4    5  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0163300 sekundit