Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Lapsele oma tuba- poolt või vastu?
anne.nigul
Kasutaja

Registreeritud: 16.01.2007
Viimane külastus: 9.06.2012
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.09.2008 kell 14:28 Reply With Quote
Lapsele oma tuba- poolt või vastu?

Mind sundis seda teemat üles võtma tõsiasi, et ei saa enam vaiki olla. Nimelt töötan koos ühe naisega, kes on väga negatiivne selle suhtes, et lastel on oma toad, nad on tänu sellele nii rikutud, nad ei suhtle oma vanematega ja õdede vendade suhted on ka jahedad, et ei suhelda isegi täisealistena. Tema ise on üles kasvanud ju peres, kus kõik elasid pead-jalad koos, kõik oli ühine ja nii on ideaalne. Ma ise seda küll eriti ei usu, ta elas nii, sest ta vanematel lihtsalt ei olnud paremaid elutingimusi pakkuda ja olen kindel, et salaja unistas ta oma väikesest nurgakesest. Kuid ta ei räägi sellest, pigem rõhutab, et lapsed peavad vanematega ühises toas elama, sest siis on lapsed üksmeelsed, tema omad on ju nii ideaalsed (tüüpiline kiidulaul kanaema sündroomi põdejatel, kellel on elu perses ja peale laste neil midagi ei ole- ei huvisid, ei sõpru ainult valu ja kannatused!). See teeb viha, ma tunnen, et mind on pasaga üle valatud! Kas ma olen hukkaläinud laps, kuna mul oli oma tuba, mida ma õega jagama pidin? Kallid vanemad, öelge palun ausalt, kas oma tuba rikub õdede-vendade- laste ja vanemate vahelised suhted ära? Kas see on nii, et lapsed ei suhtle vanematega, lähevad oma tuppa jms.? Kas lapsel ei ole õigust mingile privaatsusele? Vanematel on ka oma magamistuba, nad on ju ka abikaasad- aga inimene, kellel on joodikust parasiit, ei saa sellest aru, mis on abikaasadevaheline suhe. Tal on ainult kodu ja lapsed, see on ka kõik. Ei sõpru, ei tuttavaid ega ka huvisid- inimene on ehtne kodukana, kõigest 46-aastane, aga mõtlemine nagu 96-aastasel. Iga kord, kui ta mainib sapiselt, et noored on rikutud, tahaks talle kõrri karata ja käratada, et pane suu kinni- aga ma ei saa teist inimest ju ümber muuta.

Elus on kaks asja, millest ei saa üle ega ümber-need on surm ja maksuamet.

View User's Profile View All Posts By User
Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.09.2008 kell 14:32 Reply With Quote
Kuula vähem suvalisi.

Kõiketeadjaid on niigi igal sammul, püüa mitte välja teha.

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.09.2008 kell 14:36 Reply With Quote
OMA tuba vöi mitte oma pole emade-laste vaheliste suhete lõhkuja, suhete lõhkuja on ikka inimene ise, elik siin suhtumisest ja korraldusest asi kinni. Ise pooldan loomulikult oma tuba. Oma tuba-oma luba, seisa või peapeal seina ääres. Suuremad jagasid tuba meiega päris kaua kuid kaksikute sündides ma tundsin, et ei suuda seda nappi ööd mil saaks magada, ärgata emma-kumma nahistamise peale Hommikul kõik kenasti puhanud ja tuju hää
Ma hindan öist ja hilisõhtust vabadust. Söögikoorem voodisse, läppar kõhule, tuled põlema, telekas taustaks pirisemas. Vot elu ja seda kõike siis kui lapsed magavad

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

reheline
The Bad Thresher

Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 5.01.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.09.2008 kell 15:21 Reply With Quote
Lugesin paar esimest rida- nett raiskab isegi aega...
Lastel peab olema oma tuba. See tema jaoks lahe ja ka vanematele parem.

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

Marchrabbit
Üks rahutu hing.

Registreeritud: 05.03.2006
Viimane külastus: 12.07.2013
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.09.2008 kell 16:59 Reply With Quote
Pooldan ka seda,et lastel oleks oma tuba. Meie pingutasime selle nimel päris kõvasti. Võtsime laenu ja ehitasime maja suuremaks. See on tegelikult elementaarne.Laps on pika päeva koolis ja saab seal küll teistega suhelda ja arvestada. Kontakt lapsevanemaga ei saa olla sunduslik sellepärast,et mõlemad on sunnitud ühes toas olema. Oma tuba kasvatab lapses iseseisvust ja õpetab oma asju korras hoidma. Seal saab sõpru vastu võtta. Noor inimene peab aru saama,mis on elus hea ja mis on halb.Kõike ei pea järele proovima,aga lapse silmade kinnikatmine ja tema pea katmine kanaema tiivaga eiaita küll olukorda parandada.

Lugupeetud lugejad! Käin siin lihtsalt möla ajamas. Minu postitusi ei maksa kohe südamesse võtta.

susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 2.01.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.09.2008 kell 17:40 Reply With Quote
ma poleks ettegi kujutanud, et terve pere oleks kogu-aeg ninapidi koos.
kõik vajavad hingamisruumi.
poisid on koos pidanud olema ühes toas, tütrel oli oma tuba.
kuigi korraarmastusest poiste puhul ma ei saa veel rääkida, siis peale seda kui tütar vaid koolist paar korda kuus kodus käib:saan aru, et me jutt enda järelt koristamisest pole päris tuulde jooksnud.

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

Pipilota
unetud ood tais armastust

Registreeritud: 21.10.2004
Viimane külastus: 17.09.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.09.2008 kell 17:59 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: anne.nigul
...... See teeb viha, ma tunnen, et mind on pasaga üle valatud! Kas ma olen hukkaläinud laps, kuna mul oli oma tuba, mida ma õega jagama pidin? .....

miks sa selliseid asju nii isiklikult votad??

"on võimatu olla masenduses kui sul on õhupall "
winnie puhh

anne.nigul
Kasutaja

Registreeritud: 16.01.2007
Viimane külastus: 9.06.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.09.2008 kell 19:37 Reply With Quote
Noh, ma ei tohiks võtta, aga näed, paratamatult ikkagi võtan, sest kriitika stiilis te olete hea eluga rikutud on mind läbi elu saatnud. Ent irisejatest tuleb üle olla, seda ma üritangi. Siiamaani olen suutnud keelt hammaste taga hoida ja ei ole talle väga sitasti ka öelnud.
Ent ka mina arvan, et oma tuba laste suhteid ei riku. Tean oma sugulasi, kus tütardel on oma tuba ja pojal oma, ometi saavad nad igati hästi läbi ka. Vahest on naginaid, aga kus seda ei oleks- ka tülitseda peab oskama! Ei saa ju poissi ja tüdrukut ühte tuppa panna, väikesena veel, aga kui nad murdeikka jõuavad, sorry. Oma toas saab laps asju nii paigutada nagu talle sobib ja ta õpib ka oma tuba kujundama. Pealegi vajavad ka vanemad kui abikaasad omaetteolekuks aega.

Elus on kaks asja, millest ei saa üle ega ümber-need on surm ja maksuamet.

lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.09.2008 kell 21:01 Reply With Quote
olen ikka arvanud, et ideaalne oleks, kui igaühel oleks oma tuba. kahjuks aga pole jõudnud niipalju tube juurde ehitada kui lapsi on tehtud, seega nad peavad kahekaupa ühes toas olema.
Tiile
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 28.05.2008
Viimane külastus: 3.01.2010
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.09.2008 kell 07:48 Reply With Quote
anne.nigul
ehk peaksid just suu lahti tegema ja välja ütlema, mida sina sellest asjast arvad. Ja hästi valusasti peaks seda tegema.
On inimesi, kes senikaua teiste närvidel tambivad, kuni keegi neile valusalt vastu annab. Olen proovinud, aitab

Inimest saab osta vaid korra. Pärast müüb ta end juba ise.

sossuke
töötamas3

Naine
Registreeritud: 12.09.2006
Viimane külastus: 18.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.09.2008 kell 19:30 Reply With Quote
tiile, ei ole kena õhutada teist tühjast tüli kiskuma.

valustati näkkuütlemise vastane.

kuna lapsed ei saa endale valida vanemaid ja keskkonda, kuhu sündida, peavad nad leppima elamistingimustega, mis vanemad neile suudavad tagada.

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.09.2008 kell 19:36 Reply With Quote
Lastel ei pea olema mitte ainult oma tuba vaid kohe kindlasti oma korter või maja.Ja uskuge mind see lähendab kindlasti inimesi rohkem kui tõsiasi,et su lapsed hommikul söögilauas irvitades arutavad kuidas nende vanemad keppisid.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

kaitsevaim
hell tantsulõvi

Registreeritud: 13.06.2003
Viimane külastus: 20.01.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2008 kell 15:53 Reply With Quote
mina igal juhul kahe käega poolt, et lastel peaks oma tuba olema. Esiteks selle pärast, et lapsed ja täiskasvanud saaksid eraldi olla kui tahavad. Siis saab lapsed oma tuppa mängima kamandada kui üle viskavad . Teiseks lapsel peaks olema eraldi koht oma asjade jaoks ja kolmandaks ei pea tõesti lapsed samas ruumis olema kus vanemad tahavad vanainimeste asja teha

anna endale võimalus olla eriline!

Sanuk
Algaja

Registreeritud: 25.09.2006
Viimane külastus: 18.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2008 kell 17:08 Reply With Quote
tuttaval ameerikas on lapsel oma tuba. noh, mingi hetk hakaks poiss üle pea kasvama. põmmis ustega, istus päevad läbi arvuti taga, saatis vanemaid teisele planeedile jne.
karistada sealmaal lapsi ei tohtivat. seega ei jäänud sõbral muud üle kui kruvis lapse toa ukse eest ära. lihtsalt.

mingi aja pärast olla poiss olnud taltsas kui tall, et vaid privaatsus tagasi saada.

siit moraal - lapsele oma tuba, aga uks käigu lihtsalt eest ära!

misasja nad sinna plangu taha ometi ehitavad?

sossuke
töötamas3

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2008 kell 17:27 Reply With Quote
lapse oma-toa- teemasse on seksiteema absoluutselt loomulikult sisse tunginud

omal ajal üks maamees kiitis, kuidas viskab lastele mitu pakki hernekomme ühte tuppa laiali, teine tuba seni vaba.

vab. kui keegi ennast ära tundis

johann
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 13.11.2006
Viimane külastus: 20.01.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2008 kell 18:28 Reply With Quote
...kas see oli see lugu ,kus mees läks naabrinaisele külla ja lapsed olid segamas.Hernekommid päästsid olukorra.
Aga nüüd teema juurdeLastel võiks olla oma "nurk"(tuba),muidugi võimaluste piires.See tuleb aja jooksul,noortel on elamise otsimisega niigi probleeme.Selline on elu alustajatel olnud ajast aega.

tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2008 kell 18:49 Reply With Quote
Selle ameerika mainimisega teemas meenus mul üks kunagi ammu nähtud dokumentaalfilm jaapani noormeestest,kes on end vabatahtlikult isoleerinuna ühiskonnast.Nad ei õpi,ei suhtle eakaaslastega, ei käi tööl.Istuvad oma toas,oma virtuaalses maailmas arvuti taga.Lubamata isegi lapsevanematel sinna siseneda.Miks?

Nende väide,et ühiskond,kus nad elavad on rajatud sellele,et elus on kõige tähtsam - olla edukas.
Seega protest.

http://www.youtube.com/watch?v=fEtwsTfBzLc

sossuke
töötamas3

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2008 kell 18:55 Reply With Quote
tiivi, kas protesti ei või käsitleda kui hirmu ja saamatust? ja oma tuba on hea varjupaik, kuhu see ära peita.
freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2008 kell 19:02 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Sanuk
tuttaval ameerikas on lapsel oma tuba. noh, mingi hetk hakaks poiss üle pea kasvama. põmmis ustega, istus päevad läbi arvuti taga, saatis vanemaid teisele planeedile jne.
karistada sealmaal lapsi ei tohtivat. seega ei jäänud sõbral muud üle kui kruvis lapse toa ukse eest ära. lihtsalt.

mingi aja pärast olla poiss olnud taltsas kui tall, et vaid privaatsus tagasi saada.

siit moraal - lapsele oma tuba, aga uks käigu lihtsalt eest ära!

Ma vaidleks vastu.
Inimene-olgu ta millises eluetapis iganes peab olema koht ,mida ta peab ainult enese omaks.Küsimus pole mitte toa omamises vaid kasvatuses.Millegipärast soovivad osad lapsevanemad oma järeltulevat põlvkonda tassida nagu sitta poilpa peal.Andmata enesele aru elavad nad oma laste peal välja oma kunagisi unistusi ja neid asju millest neil omal puudus oli.Nad lihtsalt teavad ilma lapseta arutamata mida viimane soovib ja mida ta tahab.
Ma loen ise egoismi tipuks kui sul kodus on mõtlev olevus ja sa lihtsalt võtad talt võimaluse oma valikuid teha.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2008 kell 19:11 Reply With Quote
Sossuke,see oli väga kurb film,eriti julm.
Väga vabalt võib hirm olla selle nimi.

Olen jätkuvalt lastele oma toa poolt,sest ka mul oli see võimalus.

http://www.youtube.com/watch?v=fEtwsTfBzLc

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 18.12.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2008 kell 22:24 Reply With Quote
Kui võimalik, siis ikka oma nurgake.
Oma tuba nüüd vaevalt lapsi rikub.
Kui oma tuba aga välistab muu perega suhtlemise, siis on peres miskit mäda. Mammal-papal oleks aeg iseendasse vaadata.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.09.2008 kell 08:09 Reply With Quote
Jah, kui vanemad kapselduvad ainult omadesse asjadesse, milleks nad siis lapsed muretsesid...
Loomulikult tahavad siis lapsed rohkem ja rohkem omaette. Järelikult lapsed peavad saama kodus oma probleemid ja vajadused välja elada. Üks laps ja üks tuba talle, ei ole hea variant tervele ühiskonnale.....

"Sa pole siin selleks, et rahuldada teiste inimeste hinnanguid ja seisukohti." ( Don Miguel Ruiz )

lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.09.2008 kell 08:15 Reply With Quote
huvitav ma pole tegelikult kunagi mõelnud sellele, pidanud ikka oma tuba ideaaliks. nüüd aga tänu teemale mõtlen ja tõepoolest, need inimesed, kes on kasvanud paljulapselises peres pead jalad koos, on palju sõbralikumad ja teistega arvestavamad, toredamad inimesed.
seda teavad ju ka kõik, et üksikud lapsed on tihti probleemsed ja suhteraskustega ka täiskasvanult.
nii et tõetera on sellel kindlasti sees.

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.09.2008 kell 16:03 Reply With Quote
Jah, lati, sul on õigus, enamasti on suurte perede lapsed sõbralikud ja abivalmid, aga paljulapselisi peresid on ka igasuguseid. Tundub, et naine, kellest räägib teemaalgataja on rumal ja kitsarinnaline. Miski on tema arengut piiranud. Võimalik, et pärinemine paljulapselisest perest?
Oma tuba on hädavajalik igale inimesele.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.09.2008 kell 16:54 Reply With Quote
Lapsed ei tahagi niiväga omaette algul, see oma toa jutt tekib teismelise eas.

"Sa pole siin selleks, et rahuldada teiste inimeste hinnanguid ja seisukohti." ( Don Miguel Ruiz )

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0237062 sekundit