Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Vabastav hingamine
Myrk

Naine
Registreeritud: 12.02.2007
Viimane külastus: 19.11.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.05.2009 kell 09:31 Reply With Quote
Arvan teemaalgataja vajas rohkem "padjaklubi", kus aega veeta, kohvitada ja vahepeal hingata ka. Miks mitte inglid, ja kosjakuulutused. Mõnigi teraapias osaleja oleks seeläbi saanud õnnelikuks, ja oma muredele lahenduse.

.

View User's Profile View All Posts By User
mmunk
emeriiteremiit

Registreeritud: 05.09.2003
Viimane külastus: 28.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.05.2009 kell 10:28 Reply With Quote
mul on põhjust olla väga valiv igasuguste taoliste ürituste osas, kuna sain oma sellesarnase "kooli" väga ägedas, kokku töötavas ja avatud seltskonnas. seal polnud haruldane nähe, et keegi tormas vahepeal oksendama või tuli kedagi "tagasi kutsuda", rääkimata "laagrile" järgnenud mõnepäevasest haigusest vms. nullist alustamiseks puudub motivatsioon, aeg ja vajadus. viimased seitse-kaheksa aastaringi ei sisalda suurt midagi, mida peaks vabastama, lahendama, lõpetama (tänu omandatud oskustele ei leia ka eelnenud ajast suurt midagi). saati veel selleks kuhugi sõitma ja tundma hirmu, et äkki mõni neohipi või juhusliku külalise katus sõidabki lõplikult pealt ära. tehnika ja meditatsiooni vahel pole isegi mitte tuhkpeenikest joont.

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

Myrk

Naine
Registreeritud: 12.02.2007
Viimane külastus: 19.11.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.05.2009 kell 11:33 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: mmunk
mul on põhjust olla väga valiv igasuguste taoliste ürituste osas, kuna sain oma sellesarnase "kooli" väga ägedas, kokku töötavas ja avatud seltskonnas. seal polnud haruldane nähe, et keegi tormas vahepeal oksendama või tuli kedagi "tagasi kutsuda", rääkimata "laagrile" järgnenud mõnepäevasest haigusest vms. nullist alustamiseks puudub motivatsioon, aeg ja vajadus. viimased seitse-kaheksa aastaringi ei sisalda suurt midagi, mida peaks vabastama, lahendama, lõpetama (tänu omandatud oskustele ei leia ka eelnenud ajast suurt midagi). saati veel selleks kuhugi sõitma ja tundma hirmu, et äkki mõni neohipi või juhusliku külalise katus sõidabki lõplikult pealt ära. tehnika ja meditatsiooni vahel pole isegi mitte tuhkpeenikest joont.

Just. Olen sinuga täiesti nõus. Tänapäeval isegi ennast reklaamiv sensitiivgi, reklaamib " et paberitega ja tunnustatud" Siin aga hakkab keegi nurgataga, lihtsalt omades oma pinda, ja vähest ettekujutust sellest mida teeb, inimkatseid sooritama.

.

rama
Kasutaja

Registreeritud: 21.06.2009
Viimane külastus: 8.04.2012
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.06.2009 kell 09:18 Reply With Quote
Tere. Olen ka hingamisest huvitatud ja kaks aastat teemat uurinud, tutvunud. Minule tundub teema väga huvitav ja niipalju kui enda nahal kogenud, ka meeldiv.
Hingamine on meie elus olemiseks vast kõige tähtsam toiming, söömine milleta võime päevi olla, pühendame väga palju tähelepanu. Hingamist peame seevastu tähtsusetuks, arvasin seni ka nii.
Tegelikult me hingame väga erinevalt, personaalselt kui ka vastavalt tegevusele.
Sportlaste juures on see väga ilmekalt näha.
Miks mitte nii tähtsa asjaga tutvuda, saada rohkem teada ja kui annab midagi head, siis seda kasutada.
Las poliitukud kaklevad.

Pealetükkiv Doktor: "Armuline proua, peate rohkem rauda sööma"
"Aga mul on nii viletsad hambad, et saan vaevu leivastki jagu"

rama
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.06.2009 kell 09:46 Reply With Quote
Hingamistemaatikaga tutvumiseks:
http://naistekas.delfi.ee/&#8230;/article.php&#8230;
Tsigun &#8212; see on hingamisvõimlemine
http://www.sloleht.ee/index.aspx&#8230;&#8230;
Vabakutseline laulja Pirjo Levandi (38) töötab ka vabastava hingamise terapeudina ja ravib inimesi kätega.
Pirjo nüüd vaelalt soolapuhumisele aega kulutab.
http://www.terviseleht.ee/&#8230;ingamine.php
LIINA LUGUS, Hingamine äratab uinunud tunded
http://www.ajakirinaised.ee/artikkel.php&#8230;

Vabane stressist lihtsa hingamisharjutusega
ajalehed, ajakirjad millegipäras näitavad viimast väljaannet, mitte seda kus oli mainitud artikkel, selle leidmiseks tuleb kahjuks kasutada väljaande enda otsingut

http://www.hingamine.com/
enamus tegijaid on selle ümber koondunud.

http://www.inspirekeskus.ee/
Liina Luugas, üks alustajatest eestis

http://www.oonyks.ee/index.php&#8230;
Marianne Metsanurm, paberitega koolitajad

http://www.vabastavhingamine.ee/index.php&#8230;
Marika Tomberg, ka üks alustajatest

http://www.voog.ee/
Tiia Lõoke, koonadb ka enamuse eestis tegutsejatest.
Seda tematikat on netis üllatavalt palju, eriti ingiskeelset.
Ka venekeelset
http://www.wholeworld.ru/index.php

Rahvusvahelised tegutsejad
http://artofliving.ee/

Ja ega selle teema juuras ka ilma haltuurata saa, vähemalt mulle tundub nii
http://reikieluenergia.googlepages.com/küllus

ja Jaan Suurküla oma tegemistaga.

Aga kindlasti ei ole need lõplikud tõed, ainult minu arusaam.

cc
Friik

Registreeritud: 04.06.2009
Viimane külastus: 7.03.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.06.2009 kell 12:08 Reply With Quote
Ma ise mõtlen, et hingata tuleb ikka mõistusega, hea äri muidugi see hingamise õpetamise äri.
rama
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2009 kell 13:12 Reply With Quote
Et kas huvitatud sellisest asjast, teen pileti välja kui pärast infot saan, teema huvitav aga keelt ei valda selleks piisavalt
Kui algaja huvitub, siis annan eelinfot.
Ja jätkuvalt ka teadliku hingamise vastu huvi, et teemat reaalis arutada.
...........
Dave Oshana online-tund "Lõputult sügav meditatsioon"
05.08.2009 : Lia Lepane
Juhitud meditatsioon, kus on võimalik kogeda kõrgemaid teadvuse seisundeid ja sügavat lõõgastust. Täpsemalt http://daveoshana.com
Tere,
Briti vaimne õpetaja Dave Oshana õpetab peale suvevaheaega jälle internetis. Tunnid toimuvad viiel järjestikusel pühapäeval algusega kell 18.00 Eesti aja järgi ja on inglise keeles. 9.augustil kell 18.00 toimub juhitud meditatsioon teemal "The Endlessly Ever Deeper Meditation" (Lõputult sügav meditatsioon). Vajalik on eelnev registreerumine, osalemise tasu on 15 EUR.

Lisainfo, registreerumine ja kuulamine vt http://daveoshana.com/ ja http://enlightenment-now.com/index.html (sh õpetuste ajakavad ja tutvustused mujal maailmas).

Kõik on oodatud!

Tegija:
Dave Oshana
Aadress:
http://daveoshana.com/
Kuupäev: Algus:
09.08.2009

rama
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.07.2010 kell 21:53 Reply With Quote
Loksutan teemat, kas huvilisi on ilmunud?

2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.07.2010 kell 22:42 Reply With Quote
Vabastada saab oma ajuresurssi mingi teemaga juhtimine, pole tähtis milline . Hingamine on vast! üks paljudest neist ülesmäge teedest, lõpuks on ikka üks tee....

"Sa pole siin selleks, et rahuldada teiste inimeste hinnanguid ja seisukohti." ( Don Miguel Ruiz )

mmunk
emeriiteremiit

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.07.2010 kell 15:00 Reply With Quote
olen kohati liigagi tundlik ja võin oma sõna selle peale anda, et kuradima kehv on puid lõhkuda, kui pead samal ajal 125 km kaugusel sureva inimese agoonia kehaaistingutena läbi elama. meditatsiooniseansse on vaja inimestele, kes, piltlikult öelduna, eelistavad oma elu huvitavaks elamisele kinos käimist. nojah, ja siis on see teine seltskond, kelle jaoks meditatsioonid on seotud mingite tõsisemate taotlustega. ma pole hetkel ei emb ega kumb.

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

rama
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.07.2010 kell 22:36 Reply With Quote
siin on ikka väga kõrge pilotaa¾, mitte mõhkugi ei saa aru, kas siin maakeeli ka räägitakse?
125 km tagant kehaaistinguid läbi elama.
See on siis tõesti võimas kujutlusvõime, aga kuidas see hingamisega seotud on?
Ja aju ressursside vabastamine, mida me niigi vaevalt mõne %-kese kasutame oma ajuraasu, millest teda veel vabastada?
Hingamine- ülesmäge teedest-tabamatu ime-tabamatu huumor, vähemalt maakale.
Väga peen huumor teil siin, pean kordama, et kõik on üks tee.
Kas kodutud on usulahuks muutunud?

2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.07.2010 kell 23:29 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: mmunk
olen kohati liigagi tundlik ja võin oma sõna selle peale anda, et kuradima kehv on puid lõhkuda, kui pead samal ajal 125 km kaugusel sureva inimese agoonia kehaaistingutena läbi elama. meditatsiooniseansse on vaja inimestele, kes, piltlikult öelduna, eelistavad oma elu huvitavaks elamisele kinos käimist. nojah, ja siis on see teine seltskond, kelle jaoks meditatsioonid on seotud mingite tõsisemate taotlustega. ma pole hetkel ei emb ega kumb.

Kas need olid india õpetajad, kes ütlesid: et enne ühendväljadega tuttavaks saamist, peaks vaim oma emotsioonid tasakaalustama. Ju neil , kes iganes, oli ka tagamõte. See vaikus saab tulla ju ainult seestpoolt, ....
Äärmiselt hea tunne on, kui suudame maailma võtta nii nagu see ka tegelikult on. Nii-et kõik tehnikad on samuti in.

"Sa pole siin selleks, et rahuldada teiste inimeste hinnanguid ja seisukohti." ( Don Miguel Ruiz )

Leni
Friik

Naine
Registreeritud: 02.12.2005
Viimane külastus: 8.12.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.07.2010 kell 23:32 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: rama
Väga peen huumor teil siin /.../ kõik on üks tee.
Jah.

Mis selgusetuks jäi siis?

mmunk
emeriiteremiit

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.07.2010 kell 07:50 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: rama
/---/ mida me niigi vaevalt mõne %-kese kasutame oma ajuraasu, millest teda veel vabastada?

see on kõikide müütide ema. inimene kasutab praktiliselt kogu oma "ajuraasu" ära ka magades, päevastest toimetamistest rääkimata. tutvu värskema kirjanduse, mitte vanaisa memuaaridega.

jääb mulje, et haibid siin asja, millega tegelikult kokku pole puutunud. hingamismeditatsioonid ei ole (see) vaimne eneserahuldamine (, mida keskeale lähenevad naised mingites hingamisklubides new age muusika saatel teevad). hingamine on vorm, mis täitub sellega, mis inimeses TEGELIKULT peitub ja/või millise sõnastatud taotlusega meditatsiooni siseneti (nt lahendada üleeilne tüli elukaaslasega). üldiselt on meie sees palju rohkem seda, mida me ei taha endale tunnistada, kui seda, millist kuvandit tahame endast endale/teistele jätta. paljud pole valmis iseendale ilma filtrite ja kõverpeegliteta otsa vaatama ning see annab meditatsioonile pigem ebameeldiva ja ränga sisu, millest toibumine võib võtta päevi, nädalaid. seda sõltumata sellestki, kumb peale jääb- kas soov hoida oma senist minapilti või vastupidine.

mis puutub toodud surmaagoonia näitesse, siis sel polnud kujutlusvõime ega tehnikatega midagi pistmist. see lihtsalt tuli ennelõunasel ajal, mattis mu enda alla ja haihtus märkamatult umbes tunni jooksul peale seda, kui olin telefoni teel teada saanud ühe mitte eriti lähedase inimese surmast. alles hiljem sain teada, et minu kirjeldatud sümptomid sarnanesid üks-ühele nendega, mille pärast oli surijale ennelõunal kiirabi kutsutud.

kui elus on piisavalt tähelepanu ja ausust enese mõtete, tunnete ja kehaaistingute vastu, siis milleks veel meditatsioonid?

rama
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.07.2010 kell 20:18 Reply With Quote
ajuraasu kasutamise koha peal ma oma müüti enne muutma ei hakkaks, kui vettpidavat uut ei kohta, seni pean selle esiisade omaga läbi ajama.
Ma ei tea mida sa haipimise all mõtled, aga sellest sain aru, et see mida saa räägid hingamisest, ei ole teps mitte see, mida mina, ma rääkisin teadlikust hingamisest.
Aga see teema on jah piisavalt keeruline, et pole ka mingi ime, et sa selles ei orienteeru.
Ja väga kahtlen, et sa tead mis on hingamismeditatsioonid, sel lihtsal põhjusel, et seda pole seni veel määratletud, igal hindul oma teooria ja eurooplane helbib rosoljet mõnuga
ja väga iseteadja ilmel.
Aga see selleks ja oma kokkupuutumise pikkust ja laiust on ka naljakas seletama hakata, et mõtle kuidas sulle mugavam, aga hinnangutega ürita tagasihoidlikum olla, jätad targema mulje.

Ja neist agooniatest räägitakse ka alati takka järgi ja kui seda sama juttu oled aastakümneid ja iiveldamiseni kuulnud, üliväikeste nüanssierinevustega, siis ei viitsi seda haipida.

Et milleks meditatsioon, sisuliselt väga naljakas küsimine, sa ise mediteerid iga päev ja piisavalt palju, kas sa seda ise teadvustad või ei, ei oma mingit tähtsust.
Piisav tähelepanu, ausus, tunded on nii venivad mõisted, et need ei paku huvi. Aga keha aistingud, see on midagi huvitavat.
Milliseid kehaaistinguid sa oled ÕPPINUD tunnetama, ega neil nüüd nimesi ei ole, aga kirjeldada on võimalik, väga huvitav oleks kuulda.

Tegelikult tahaks jätta kõlama tagasihoidliku soovi tutvuda teadliku hingamise huvilistega, ei muud.

iir
läks ära

Naine
Registreeritud: 28.10.2009
Viimane külastus: 16.11.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.07.2010 kell 20:34 Reply With Quote
Rama, pane mõni hariv link.

mmunk
emeriiteremiit

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.08.2010 kell 11:19 Reply With Quote
rama, ma ei pea oma elusättumust nii tähtsaks või ainuõigeks, et hakata seda (Sinu või kelle iganes) ees kaitsma vahendeid valimata. hinga ja lase teistel ka hingata

ajuressursi kasutamise kohta kasvõi nt selline raamat: Wanjek,C. 2003. Bad Medicine. Misconceptions and Misuses Revealed. John Wiley and Sons, Inc. 289 lk. ilmselt ei tee paha ka gümnaasiumiastme anatoomia-alaste teadmiste värskendamine (kui jääb keeruliseks, siis hädapärast sobib ka 9. kl bioloogiaõpik). kasvõi nt evolutsioonilisest seisukohast- aju moodustab ainult 5% kehamassist, kuid tarbib 20% energiast. evolutsiooni käigus poleks mingil juhul saanud arengueelist suure (välispinna) ja mõttetult energiakuluka ajuga inimesed, kui ellujäämise taga(nu)ks sellest pelgalt murdosa kasutamine. milleks selline raiskamine ja mõttetult pikk neoteenia? homöostaasi seaduspärasustel ei hakka siinkohal peatuma pikemalt, kui et elus rakule mõjub hukatuslikult nii ala- kui ülekoormus. saati veel neuronitele, mille puhul pole mitoosistki abi.

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0148439 sekundit