Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Kas Eesti ennast välise kallaletungi puhul kaitseb!
sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 13:54 Reply With Quote
Kas Eesti ennast välise kallaletungi puhul kaitseb!

lähen kohe oma noorkotkastega Mini- Ernale... ja minult on küsitud, miks ma tegelen just peale taasiseseisvumist sündinud noortega

Vaat ma ei usu, et suurem osa vene ajal kasvanud... või neid, kellede isad olid korpusemehed... või sotsialistliku töö ordenikandjad... oleksid valmis Eesti iseseisvust kaitsma, sest nende hulgas on küllaga neid, kellele iseseisvus ei ole oluline kaitstav väärtus

Aga tasub püüelda, et vähemalt vabas Eestis sündinutele oleks!

Minu au on minu truudus!

View User's Profile View All Posts By User
Jajahhh
Metsas

Registreeritud: 15.06.2009
Viimane külastus: 24.05.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 14:02 Reply With Quote
Ei tea, kuidas sinu tutvustega on aga enda omade pealt võiks kohe vähemalt 30 nime ära loetleda, kes kõhklemata positsioonile läheks Kusjuures kõik nad veneaegsed Eesti inimesed

Teisalt on see, et ega kunagi ka ei tea, kuidas inimesed reageerivad, kõige suures toss võib korda saata suuri tegusid ohuolukorras ja rindatagujad kössitavad nurgas..

Aga tubli, et varakult lapsele selgeks teed, mis on mis ja kuidas peaks üks õige eestlane olema

Shhh
Astu tasa

röövlitütar
Kasutaja

Registreeritud: 26.05.2009
Viimane külastus: 5.09.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 14:07 Reply With Quote
sales, võtan Su ees mütsi maha!

Küll ja veel kuulen 30+ meesterahvaste suust, et ei, nemad püssi alla ei läheks... Kurb...

Jajahhh
Metsas

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 14:34 Reply With Quote
Noh, eks neid teleka ees kõhu kasvatajaid on alati olnud aga nagu öeldud, teise sisse ei näe ja ei tea kunagi kuidas keegi ikkagi reageerib.
Samas sellised kohe rind ees kahurilihasid pole ka tarvis, need võivad kahju rohkem teha kui kasu tuua.
Põhiline on see, et õigel ajal õiges kohas oleks mehi võtta!

Shhh
Astu tasa

cc
Friik

Registreeritud: 04.06.2009
Viimane külastus: 28.04.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 14:35 Reply With Quote
Selle püssiga on nii ja naa. Asi on selles, et ilma korraliku väljaõppeta ei tee sõjas midagi ära. Ma peaks ikka puhta narko uimas olema selleks, et ilma asjaliku ettevalmistuseta kaevikusse hüpata. Parema meelega sõidan Tallinkiga Soome. Kuigi noh, kaevikusõda jääks eesti tingimustes vast ära. Arvestades, et peale "terroristide" on ainuke potentsiaalne ohu allikas Venemaa. Ja venelastel oleks Tallinna vallutamine nii paarikümne minuti küsimus või nii...

Vabatahtlikud organisatsioonid nagu Noorkotkad ja Kaitseliit on muidugi ülimalt vajalikud, aga veel vajalikum minu arvates oleks ajateenistuse efektiivsemaks muutmine. Ma ei tea kuidas. Aga nii palju kui mul sellega kokkupuudet on olnud on jäänud mulje, et Eesti Sõjavägi on üks äärmiselt ebaefektiivne ja raiskav institutsioon, kus õitseb lollus ja lodevus. Rääkimata kaitseliidust, mis külajuttude põhjal pole muud kui üks kari metsas kuulipildujatega täristavaid õlleseid saunalisi.

Jajahhh
Metsas

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 14:43 Reply With Quote
ega eelmiste suurte sõdade ajal sõdisid ju ka suht suvalt võestud vennikesed, kes aga aastanumbrilt sobis, sellele relv pihku suruti. Suht ebareaalne on eeldada, et nende käputäie väljaõppinutega saaks lahingu maha peetud, ikka tuleb tavakodaikke ka kaasata kahjuks.

Eesti sõjaväe efektiivsusest ja kaitseliidu pädevusest ei tea midagi kaasa rääkida, loodame parimat aga oleme valmistunud halvimaks

Shhh
Astu tasa

Pipilota
unetud ood tais armastust

Registreeritud: 21.10.2004
Viimane külastus: 17.09.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 15:08 Reply With Quote
ilmselgelt muutun ma monede jaoks paeva ebapopulaarsemaks isikuks visates siia sisse jargneva tsitaadi: old men dream up wars for young men to die in.

kahurilihana teele saadetud noorte poiste emadega olen ma raakinud ja mitte miski ei kompenseeri nende valu, kui laps kinnises metallkirstus lennujaama tagauksest salaja koju tuuakse. sorry sales.

"on võimatu olla masenduses kui sul on õhupall "
winnie puhh

Quex
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 23.07.2006
Viimane külastus: 11.09.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 15:11 Reply With Quote
Kaitseksin juba enesetunde pärast. Ei elaks sellist egolaksu üle, et olukord läks jamaks, aga näe, mul lõi pasa lahti ja põgenesin Soome.
Jajahhh
Metsas

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 15:13 Reply With Quote
Mina olen pipiga nõus, et ema valu ei kompenseeri üldse miski, kusjuures pole oluline mil moel.
teisalt olen ma ka seda meelt, et kui kodumaa kutsub siis peab minema.

Seda, et meie mehed kuskil lõunamaades rabistavad, seda ma ei poolda.

Shhh
Astu tasa

officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 11.06.2020
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 15:13 Reply With Quote
olen kindel,et meie mehed ikka ise ka kaitseme,nii kuidas oskame ja tahtmisest ei tohiks puudust küll olla....ei ole ju me kõik siin a'la Hoch&Kaosemasin.
Ei taha uskuda,et kordub jälle Laidoner&Co case!

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

Quex
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 15:17 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Pipilota
ilmselgelt muutun ma monede jaoks paeva ebapopulaarsemaks isikuks visates siia sisse jargneva tsitaadi: old men dream up wars for young men to die in.

kahurilihana teele saadetud noorte poiste emadega olen ma raakinud ja mitte miski ei kompenseeri nende valu, kui laps kinnises metallkirstus lennujaama tagauksest salaja koju tuuakse. sorry sales.

Pipi, kas sulle meeldiks rohkem, kui mehed, naised, lapsed lihtsalt tapale viiakse nagu juhtus II MS ajal juutide, eestlaste ja paljude teistest rahvustest inimestega?

Pipilota

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 15:20 Reply With Quote
oma kolme tanki, 100 soduri ja olematu sojalise treeninguga ei suuda me midagi kaitsta. ja ilmselgelt on signaale piisavalt saadud, et mujalt abi suurt loota pole.

quex, tulemus on seesama. jah, ilmselt on yllam langeda pyss yhes ja lipp teises kaes.

winnie puhh

Quex
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 15:34 Reply With Quote
Pipi, esiteks Eestil ei ole kolme tanki, tegelikult ei ole mitte ühtegi, va. kusagil polügoonil mõned vrakid märgilaskimiseks. Teiseks sõjaline treening on Eestis tänapäeval üsna hea ja kolmandaks pole tulemus alati kindel kui tuletame meelde kasvõi Vabadussõda, Talvesõda või esimest Tsetseenia sõda. Kui sõdimine aggressori jaoks piisavalt kalliks ja kulukaks teha, siis on rahu isegi võimalik. Talvesõda selles mõttes hea näide. Ressursside poolest oleks N-Liit lõpuks kindlasti võitnud (mõned aastad hiljem saadi jagu ju Saksamaast), kuid lihtsalt mingil hetkel ei tasunud enam meeste surma saatmine ära.
Pipilota

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 15:40 Reply With Quote
ja sa vaidad, et kui venemaa meid nyyd peaks ryndama, siis suudame neile vastu panna? ma olen erinevaid arvamusi kuulnud, aga koik need jaavad nii 3-6 tunni vahele. see siis see aeg, mil eesti vallutatakse.

sojaline treening hea?

winnie puhh

Jajahhh
Metsas

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 15:42 Reply With Quote
Üldse on tegelikult üsna kasutu prognoosida, kuidas ja kui kiirelt kõik asjad käivad.
Gruusias käib suht aktiivne riigikukutamine ja ülejäänud maailm ei tea ööd ega mütsi.. Ehk siis raske öelda, kes ja millal meid ründab või appi tuleb.

Shhh
Astu tasa

Quex
Kasutaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 15:48 Reply With Quote
Üks asi on tankidega Tallinnasse sissesõitmine, mis tõesti võib näiteks mõne päevaga toimuda, teine asi on territooriumi üle tegeliku kontrolli saamine. Jälle ajaloost näiteid - Vietnam, Afganistan jne.
Aga vana Hiina sõjatõde on ka see, et edukas sõjategevus algab vastase moraali nullimisega ehk sellega, millega, Pipi, hetkel tegeled

OK, ma nüüd koju.

Pipilota

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 15:55 Reply With Quote
meil pole magesid, kus vihaselt metsavendlust harrastada ja tankidega tallinna sissesoitmine votab ikka vahem kui moned paevad. mu jutu mote on ikkagi see, et isegi kui meie moraal oleks eriti korge ja/voi meid psyhholoogiliselt yles pumped, siis olemasoleva ettevalmistuse ja arvuga ei suuda me yksi midagi ara teha. ja see, et meie noored mehed kaivad suurte vendade sodades kahurlihadeks, ei anna meile mingit lootust toetuda nende abile. sonad voivad ilusad olla, aga lopuks taandub asi siiski poliitikale ja heade suhete hoidmisele teiste suurte vendadega.

winnie puhh

cc
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 16:26 Reply With Quote
Pipi, mis mägesid sa taga ajad? Meil on ju metsa nii et tapab.

Tsitaat:
PipiLota kirjutas:
sojaline treening hea?

Eks oleneb kellega ennast võrrelda. Ajateenistujaid elukutselistega on raske samale redelile asetada. Kui aga võrrelda venelaste ajateenistust eestlaste omaga, siis ma ei tea... keegi targem võiks sellest pikemalt rääkida.

kuvalda
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 13.03.2009
Viimane külastus: 2.01.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 16:42 Reply With Quote
ma arvan et kaitseb ikka, ainult kui kaua see on juba teine küsimus ja teema. Ja kas venemaa peakski ründama? Sõda on ikka kuradima kallis asi? Äkki hoopis Lätlased kui kriis süveneb võtavad võsast vemblad ja tulevad paremaid jahimaid otsima

Aga kui kedagi maailmas karta siis hiinlasi ja moslemeid

Kaosemasin
Mind ausalt ei huvita kuidas sul läheb!

Registreeritud: 22.05.2009
Viimane külastus: 3.09.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 17:29 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: officer
olen kindel,et meie mehed ikka ise ka kaitseme,nii kuidas oskame ja tahtmisest ei tohiks puudust küll olla....ei ole ju me kõik siin a'la Hoch&Kaosemasin.
Ei taha uskuda,et kordub jälle Laidoner&Co case!

Kitsarinnalisus tõestatud. Offitser saab ordeni rinda jälle. Mitu sa Koasemasinalt saanud oled? See on nüüd vist teine. Kas Kaosemasin on kuskil ütlenud, et ta ei astuks? Too rida ette.

Jah, kaitseks küll, osad kaitseksid kindlasti ja läheks kahurilihaks, osad ei kaitseks kindlasti ja annaksid omad ülesse, osad teevad võimalikult kiiresti vehkat, osad peidavad ennast ära ja hakkavad sõna levitama. Seda mis rolli Kaosemasin mängiks ei tea keegi. Aga omasid ülesse ei annaks.

Ise kaitseks esmajärjekorras peret, sest ilma nendeta ei ole ka minule enam mõtet. Samas pole praegu enam kuhugi tänu tuumaohule joosta ja põgeneda sellel maakeral.

Sõjafilosoofia imeb täiega, peab jälle ennast kordama, eriti olukorras, kus me võime koheselt kogu selle maailma ära hävitada kui kellelgi suurel onul katus pealt ära sõidab.

Soovitaks vaadata natuke suuremat pilti ja enda mätta otsast kaugemale ja üldisemalt, aga mis seal ikka. Samas võite vaadata ka Discovery Science pealt seriaali "Futureweapons". Siis võite öelda, et mis mõte sellel rindesõjal üldse on kui sa võid pool Eesti armeed ja tankidiviisi (midagi vist oli, ei ole väga pühendunud, ühe haubitsa millega enam mitte millelegi pihta ei saa kuna kõik suurriikide sõjatehnika liigub juba 100 korda kiiremini) ja ühe helikopteri kõik ühe smartpommiga maatasa teha. Kaosemasin arvab, et 3ndas maailmasõjas ei ole rindeid, sellel ei ole mõtet. Tehnika on lihtsalt niivõrd kaugele arenendud (umbes 20 aastaga, enneolematult ajaloos(võib-olla panen mööda, kui panen, vabandan tarkade ees kes teisiti mõtlevad ja neil on õigus) ja arneb täpselt samamoodi edasi. Samas oli just natuke aega tagasi uudis, et kuidas teatud isikud kes olivat üsna suure rahutuse korrladanud, mõisteti õigeks, anti kommi jne. Hullu tore, austus kõige suhtes kohe kasvas (see on mõeldud iroonilselt juhuks kui keegi ei peaks aru saama, Kaosemasin on otsuse üle marupahane). Praegu oleneb kõik Euroopa liidust, arvab Kaosemasin. Pigem teeks küsimuse ümber, kas Kaosemasin kaitseks Euroopa liitu välise kallaletungi eest? Jah. See sõda mis äkki kunagi tuleb, tuleb hoopis teistsugune kui eelnevad. Seda oli vist Einstein öelnud, et tema ei tea millega 3s maailmasõda peetakse, aga 4s peetakse kaigastega.

Mind tuntakse kui Valentinez Alkalinella Xifax Sicidabohertz Gombigobilla Blue Stradivari Talentrent Pierre Andri Charton-Haymoss Ivanovici Baldeus George Doitzel Kaiser III. Ära kõhkle kutsumast!

cc
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 17:35 Reply With Quote
Kaosemasin, kuidas sa pead õigeks oma peret kaitsta sõja puhul? Kas püssiga või kiirete jalgadega? Mina näiteks ei kujutaks hästi ette, et kui mul oleks naine ja lapsed, et ma siis võtaks relva ja tormaks rindele. Üheksal juhul kümnest teeks ma Eestist nii kiiresti vehkat kui jalad kannavad, kogu oma pere ja tavaariga.
Nii kaua kui kusagil mujal parem on.

Aga noh, see on kõik nii "what if" teoreetiline möla. Loodetavasti mul ei ole vaja kunagi seda otsust reaalselt teha.

Jajahhh
Metsas

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 17:44 Reply With Quote
Ses mõttes muidugi õigus, et loodame, et sellist otsust tegema ei pea meist keegi AGA .. ma ei kujuta ette ennast mehega, kes esimese asjana saba jalgevahel minema lidub...

Rahuajal võib endale igasugu teooriaid lubada

Shhh
Astu tasa

cc
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 18:48 Reply With Quote
Võibolla see on üks nendest tänapäeva noorte eripäradest, et iseennast armastatakse rohkem kui oma riiki. Ma ei tea, kas vanasti oli teisiti. Ennast ma ei taha sellel skaalal hinnata. Samas kui homme sõda tuleks, siis ma mobilisatsiooni eest ära ei jookseks. Meheau on ka siiski midagi väärt. Eriti noorele poisile. Aga kui mul pere oleks, siis Eesti Vabariigi iseseisvus eriti ei motiveeriks pead pakule panema. Vist. Teine asi, kui ma oleks elukutseline sõjaväelane, siis nagu peaks.
Noh, ma püüan lihtsalt ausaks jääda siin teemas. Eelkõige iseenda vastu.

reheline
The Bad Thresher

Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 21.08.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 18:58 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: röövlitütar
sales, võtan Su ees mütsi maha!

Küll ja veel kuulen 30+ meesterahvaste suust, et ei, nemad püssi alla ei läheks... Kurb...

Vaata, 30+ meesterahvad oskavad kainelt (loe:targalt) mõelda. Selle ajaga on natuke analüüsivõimet ja elutarkust tekkinud.
Tahaks hirmsasti teada, kelle eest püssi alla minna? Savisaare või Ansipi? Ehk hoopis kikilipsus presidendi eest?
Kodumaa eest? Samas mis vahet seal on, valitsus moodustabki kodumaa näo ja puhub lõkkele rahva patriotismitunde. Või hävitab selle.
Mina olen riigile juba oma panuse relvade soetamise näol andnud. Nendest lasti vahepeal hoopis valitsuse liikmete piltide pihta. No andke andeks

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

Kaosemasin
Mind ausalt ei huvita kuidas sul läheb!

Registreeritud: 22.05.2009
Viimane külastus: 3.09.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.06.2009 kell 19:50 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: cc
Kaosemasin, kuidas sa pead õigeks oma peret kaitsta sõja puhul? Kas püssiga või kiirete jalgadega? Mina näiteks ei kujutaks hästi ette, et kui mul oleks naine ja lapsed, et ma siis võtaks relva ja tormaks rindele. Üheksal juhul kümnest teeks ma Eestist nii kiiresti vehkat kui jalad kannavad, kogu oma pere ja tavaariga.
Nii kaua kui kusagil mujal parem on.

Aga noh, see on kõik nii "what if" teoreetiline möla. Loodetavasti mul ei ole vaja kunagi seda otsust reaalselt teha.

Ei tea.

Mind tuntakse kui Valentinez Alkalinella Xifax Sicidabohertz Gombigobilla Blue Stradivari Talentrent Pierre Andri Charton-Haymoss Ivanovici Baldeus George Doitzel Kaiser III. Ära kõhkle kutsumast!

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0170341 sekundit