Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Kui Sina saaksid diktaatoriks...
guttamax
sain taas mahti ravida...

Registreeritud: 07.06.2008
Viimane külastus: 2.05.2016
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 00:16 Reply With Quote

Suur JOSSIF,Sa oled nii armas....
Meid lapsi-i-i v6taks ta syll--ll--ee--eee....

http://www.youtube.com/watch?v=QIQbIZ_YXnI
http://www.youtube.com/watch?v=lIMftqKgWLs

http://www.youtube.com/watch?v=aoEkw02VuvM
http://www.youtube.com/watch?v=NMNgbISmF4I
http://www.youtube.com/watch?v=9yAeJemoTXg
http://www.youtube.com/watch?v=oAm5sZrkgMM
http://www.youtube.com/watch?v=dl3njU44KoE

View User's Profile View All Posts By User
cc
Friik

Registreeritud: 04.06.2009
Viimane külastus: 28.04.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 01:01 Reply With Quote
imo, see üks imelik teema. Tegelikult.
Aga meeldiv tõdeda, et on õnnestunud edukalt naljaks pöörata.

Mul oli plaanis siit teemast eemale hoida, aga ma siiski ei suuda jätta küsimata küsimust, mida ma küsida tahan.
Kas me oleme ka nõus vastutust võtma kogu selle jama eest, mida me (võib-olla) korda saadaksime oma radikaalsete roosamannaste reformidega? Ma ei räägi siin pedesaarekestest ja muust huumorikast vahemölsist. Mõtlen tõsistest asjadest. Riigi majandamisest, tulevikustrateegiatest, visioonidest, haridusest, jne.
Kas me peame ennast tõesti nii tarkadeks? Miks me arvame, et me teame maailma asjadest rohkem kui me tegelikult teame?

Kui me oleksime türann, kas me võtaksime vastutuse oma eksimuse eest?
Kui me oleksime minister või kõrge riigiametnik, siis kas me leiaksime endas piisavalt riigimehelikkust, et suurema jama korral ametist tagasi astuda, nii nagu kohane oleks? Kas me suudaksime loobuda oma hüvedest ja palgast, kui rahvas seda nõuab, aga juriidiliselt on kõik korrektne?

Et teemast mitte täiesti mööda tüürida, siis üritan vastata ka, et mida ma siis muudaksin meie riigis.
imo, see, millest ma üleval pool kirjutasin on üks suur probleem. Selle pärast me olemegi riigist võõrandunud. Selle pärast me ei olegi valmis oma riiki sõjalise ohu korral kaitsma jne.
Mis on riik? Villu Reiljani paks perse. Keda meil kaitsta?

Vastutada on vaja. Vastutada võiksid ka kõrged riigiametnikud ja poliitikud. Sest seni kaua, kuni nad ei vastuta, elame me korruptsioonis ja ära panemises.

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 09:19 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: guttamax

Suur JOSSIF,Sa oled nii armas....
Meid lapsi-i-i v6taks ta syll--ll--ee--eee....

Vale vastus, guttamax!
Siis ei olnud igal perel oma autot
Õigem vastus oleks olnud: Sieg heil!

Minu au on minu truudus!

Quex
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 23.07.2006
Viimane külastus: 11.09.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 14:37 Reply With Quote
Tundub, et absoluutne võim võib pähe hakata tõesti Sellised kanepihaisulised targutajad saadaks ka laagrisse.
MorganLaFey
Imekaunis Adelina

Registreeritud: 26.12.2007
Viimane külastus: 7.08.2013
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 14:55 Reply With Quote
Hähä, riigist on võõrandunud inimesed, kes ei näe enda peest kaugemale ja ootavad, et kodanikuks olemine ongi üks suur pudrumägede vahel tillerdamine ja ¹okolaadijõgedes suplemine.
See pole mingi inimene, kes esimese raskuse korral jalad selga võtab ja mingi lollaka protesti korraldab eiteakellele, see on argpüks.

..:://I was an atheist, until I realized I was God!\::..

http://www.studentsoftheworld.info/sites/tv/img/25381_21113_Happy_Bunny_hating_you.jpg

cc
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 14:57 Reply With Quote
Oleks vist õigem vaikides kannatada oma kanepi haisu sees.
MorganLaFey
Imekaunis Adelina

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 15:03 Reply With Quote
Vähemalt on sul sinu kanep ja roosad elevandid

http://www.studentsoftheworld.info/sites/tv/img/25381_21113_Happy_Bunny_hating_you.jpg

cc
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 15:15 Reply With Quote
Ei ole viisakas näo järgi diagnoosi panna, imo.
Leni
Friik

Naine
Registreeritud: 02.12.2005
Viimane külastus: 8.12.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 15:30 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: cc
piisavalt riigimehelikkust, et suurema jama korral ametist tagasi astuda, nii nagu kohane oleks?
Ma olen kõva vastutaja ja vastutusvalmidus on ka pm ainus asi, mida ma inimeste juures täiesti vältimatult oluliseks omaduseks pean, aga seda et ... selle tagasiastumisega. Ma ei ole kunagi aru saanud, kuidas see iseenesest väga loogiline "vastutustundlik samm" on. Enamasti astuvad viisakalt tagasi vastava kõrge riigiametniku otsesed ülemused, ehk siis nt minister kui otseses alluvuses keegi mingi jamaga hakkama saab. Selle asemel, et jama ära lahendada eks ole, astume kenasti tagasi ja oleme väärikad ja jama hakkavad lahendama "uued" kellel läheb kõigepealt pool ametiaega lihtsalt selleks et üldse sisse elada ja aru saada, mis seis on. Kas see on tingimata alati mõistlik ja vastutustundlik samm?

(Ma olen vägamarupalju päevapoliitikakauge ja mind üldse ei huvita kohalikud tegijad ja nende isiklikud intrigeerivad lood ja palun mulle seda arvestades andeks anda rumal küsimus ja seletada nagu viieaastasele lapsele. Mäletan, et mind pahandas Signe Kivi tagasiastumine kunagi, aga asjaolusid ei mäleta.)

cc
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 16:02 Reply With Quote
Tõesti. See kahe otsaga asi. Mul on raske vastata sellele, sest ega ma isegi mingi politoloog ole. Üritasin ainult väljendada seda, mis mu süütut hinge häirib nii selles teemas, kui ka meie ühiskonnas ja poliitikas tervikuna.

Aga mida peaks siis tegema sellistega? Et las kombineerivad edasi, peaasi et päeva töö tehtud oleks. Nii ei saa, imo.
See, mis sa välja tõid on muidugi üli hea vabandus, miks igasuguseid korruptante ametis edasi hoida - kõva töö heastab kõik patud?

Kuidas erasektoris need asjad käivad? Kui treial toorikuid metalli kokkuostu veab, siis kas talle antakse andeks lihtsalt selle pärast, et ta on jõle hea treial ja mitte keegi ei suuda teda asendada.
Ma arvan, et seda treialit ei saa usaldada siiski. Täna peidab ta raua jupi saapa säärde. Homme krabab peoga terikplaate. Ühel sumedal öösel võib-olla tuleb koos sõpradega pingile järgi...

Duh... Nüüd ma võrdlesin ministrit treialiga. Ehk mulle antakse andeks see sigadus.

MorganLaFey
Imekaunis Adelina

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 16:03 Reply With Quote
cc, jama on selles, et ma pole su nägu näinud ja vaevalt Quex minust rohkem õnnelikum on

Aga Leniga täiesti nõus, samas on see samm tulnudki mingis mõttes viisakusavaldusena neile, kes ei suuda mõelda, et eksinud minister suudaks enda vea ka kuidagi heastada ja pinisevad seni, kuni inimesel närv üles ütleb. Ministritele on see muidugi hea vabandus, et rahvas tahab ja rahvas ootab, saab suisa rahva loal enda vastutusest kõrvale hiilida.

Samas võib minister, kes on kord lohakusest või rumalusest tehtud apsakaga maha saanud, olla suisa parem valik pukis, sest hirm hoiab mõnda aega ärksamana.

Täienduseks: arusaadav on see, et vahe on eksimusel ja eksimusel. Korrumpeerunud sitapea ei peagi pukki jääma, aga inimese üle, kes on teinud vea pingsas ametis, võib ju ometigi enne mõelda kui hakata nõudma tema asendamist. Kui väga hea, praktiliselt asendamatu, treial teeb vea, mis pole seotud firma tagant rottimisega, siis kas see ülemus on tark, kes ta vallandab?

cc
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 16:28 Reply With Quote
Miskipärast mulle tundub, et Quex on ametilt ajalooõpetaja. Seega jah, tõenäosus, et ma tema juurde ennast näole olen andnud on absoluutne 0.

MorganLaFey, hea et sa selgitasid seda eksimuse ja eksimuse asja.
Ma jõudsin esimese poole posti põhjal terve sapise essee valmis kirjutada. Ministrid ei eksi ju kunagi. Selle pärast nad ongi ministrid.

Aga miks mulle tundub (meedia põhjal), et poliitikute ja riigiametnike eksimused suures osas ongi heast tahtest kuid andestatavast ebakompetentsusest tingitud süütud apsakad.
No välja arvatud tõesti need juhtumid, kui üks härra teise härra pildi peal laskmist harjutab või politseinikud liivakastis relvadega kõmmivad.
Mulle jääb sellest mulje, et latt on kuidagi kahtlaselt madalale langetatud.

MorganLaFey
Imekaunis Adelina

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2009 kell 16:49 Reply With Quote
Inimestelt on tihtilugu küsitud, keda teie näete järgmise ministrina (ei pea silmas siis käesolevas foorumis püstitatud teemat, vaid laiemaid küsitlusi) ja enamasti on vastused erinevate valdkondade ministrikandidaatide kohta kallutatud isiklikest arusaamadest. Näiteks paljud näeksid Savisaart ükskõik millise ministrina, peaaasi, et hea isake tsaar pukis oleks.
Aga kas keegi on kunagi mõelnud nõudes tagasiastumist, et KES sobiks paremini ja miks? Miks enamike inimeste nägemus ei jõua kaugemale tema enese sisemaailmast, kus inimesed on jaotatud nägude, mitte oskuste järgi?

Eks see andestamine on keeruline protsess - tuleb osata mõelda, kas inimene tegi apsaka ebakompetentsusest või tahtlikult, olles korrumpeerunud, ja millisel määral ta on ebakompetentne. Ilmselge, et inimene, kes kogu aeg susserdab, ei tohikski ametis olla, sest tal pole ju aimugi, mida ta teeb, aga samas on aegu, mil võetaksegi vastu üldsusele vastukarva käivaid otsuseid ja paljud poliitikud on just seetõttu ebapopulaarsed.
Khm...vastukarva käivate otsuste all pean silmas hoolikalt läbimõeldud otsuseid, mitte suvalisi maksutõuse, mis riigikassase laekuvat summat hoopis vähendavad vms

Aga no kogu selle pika jutu peale mõtlen ma ikka, et juttu oskame me kõik (ok, peaaegu kõik) ajada ilusat, aga tegusid tehakse ikkagi mujal.

tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.07.2009 kell 09:20 Reply With Quote
Kui Sina saaksid diktaatoriks...

No esiteks ei taha saada diktaatoriks,seega ei saa minust kunagi diktaator...

http://www.youtube.com/watch?v=fEtwsTfBzLc

reheline
The Bad Thresher

Viimane külastus: 21.08.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.07.2009 kell 11:38 Reply With Quote
Kõik nad räägivad alguses nii.

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

tiivitaavi
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.07.2009 kell 13:01 Reply With Quote
Lootsin,et ei pea põhjendama

Ei taha juba ainuüksi sellepärast,et kogu aeg tahetaks mind siis tappa!
Seoses sellega -
kust kohast tänapäeval leida sellist usaldusväärset toidumaitsjat

Leni
Friik

Naine
Registreeritud: 02.12.2005
Viimane külastus: 8.12.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.07.2009 kell 21:40 Reply With Quote
Miks peaks toidumaitsja olema eriti usaldusväärne? Ma oleks mõelnud, et inimese loomupärane kalduvus mürgi manustamise peale ära surra ei ole tema eetilise profiiliga otseselt seotud

tiivitaavi
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.07.2009 kell 11:17 Reply With Quote
Õigus,miks peakski ta teesklema surnut,kui ongi tegelikult surnud.

Tänapäeval sobiksid selleks eluaegsed vangid,keda on premeeritud hea käitumise eest lisatoiduga.

guttamax
sain taas mahti ravida...

Registreeritud: 07.06.2008
Viimane külastus: 2.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.07.2009 kell 17:09 Reply With Quote
http://www.postimees.ee/?id=143915
Leedukate taustal peris kummaline värk--ilmselt tahavad meie poliitikud ikka näidata kui eurooplasemad me leedukatega v6rreldes oleme

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.07.2009 kell 22:08 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: MorganLaFey
Inimestelt on tihtilugu küsitud, keda teie näete järgmise ministrina (ei pea silmas siis käesolevas foorumis püstitatud teemat, vaid laiemaid küsitlusi) ja enamasti on vastused erinevate valdkondade ministrikandidaatide kohta kallutatud isiklikest arusaamadest. Näiteks paljud näeksid Savisaart ükskõik millise ministrina, peaaasi, et hea isake tsaar pukis oleks.
Aga kas keegi on kunagi mõelnud nõudes tagasiastumist, et KES sobiks paremini ja miks? Miks enamike inimeste nägemus ei jõua kaugemale tema enese sisemaailmast, kus inimesed on jaotatud nägude, mitte oskuste järgi?

http://www.postimees.ee/?id=143807

Jah- jah...niipalju siis valikutest...

Minu au on minu truudus!

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.07.2009 kell 10:38 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Quex
Ajendatuna tänasest uudisest, et Leedu parlament keelas homopropaganda, tekkis selline teemapüstitus.
Ma ei mõista, kuidas see uudis sai ajendada taolist teemat. Rahulolematus parlamendiga ei tähenda, et me peaksime pukki aitama diktaatori. Niisuguseid "eksperte" pole olemas, kes teaksid, mis on hea absoluutselt kõigile. Hea diktaator?
Aga homopropaganda ei meeldi ka mulle. Mulle ei meeldi paljud asjad.
Kas rahva hulgas ikkagi eksisteerib kõva-käe-ihalus?

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

Quex
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 23.07.2006
Viimane külastus: 11.09.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.07.2009 kell 15:34 Reply With Quote
No eks see sellest tuli, et üle pika aja tehti selles manduvas ja vananevas Euroopas liigutus, mis tavapärastest mustrist erineb. Minu küsimus oli pigem püstitatud selles mõttes, et mis oleksid sinu valikud, kui sa ei peaks muretsema valijate, teiste poliitikute jne. pärast , vaid saaksid teha neid asju mis sinu arvates õiged.

Kõva käe ihalust võib ka mõista, rahvas võib tahta, et olgu pukis üks inimene, kes riisub nö. koore, kui et iga mõne aasta tagant saab pukki uus seltskond, kes hakkab seda jälle tegema. Teiseks võiks veel filosofeerida, et firmade juhtkonda ei valita ju üldiselt valimistel tööliste poolt, vaid inimesi edutatakse oskuste, hariduse ja pealehakkamise järgi. Miks ei võiks riigi juhtimisel samamoodi käituda?

MorganLaFey
Imekaunis Adelina

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.07.2009 kell 15:48 Reply With Quote
Sales, kas sa tahad öelda, et riigi valitsemine on samaväärne doominoefektiga - keegi on kunagi torni varisema pannud ja meil, tulevikuinimestel selles kontekstis, pole enam midagi parata?

Tavaliselt hakkab seda kõva kätt ihalema rahvas, kes pole riigikorraga rahul ja kujutavad ette, et ühe inimese suur kõneoskus või muidu silmapaistev karisma ongi võti parema tuleviku juurde. Seda on ju läbi ajaloo näha olnud, millal ühiskond segi pöörab.

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.07.2009 kell 21:56 Reply With Quote
Jah, sellest kõva käe ihalusest ei saa mina ka aru, sest ka diktaator on inimene... ja saanud võimule teeb ta kõik, et sinna jääda... sõltumata esmastest üllatest ideedest päästa riik või rahvus anarhiast, kaosest on lõpptulemus ajaloolise kogemuse läbi ikka üks ja seesama...
Vast ühe või teise riigi valitsemine ei ole alati doominoefekt... diktaatorlikus riigis - kahtlemata.
Selle asemel, et ihaleda diktaatori järele peaks rahvas ihalema võimu järele riigis läbi aktiivse osaluse...olles valitud ja ise aktiivselt valides, et mitte anda riigijuhtidele voli omapäi otsustamiseks... aga see mu idee naerdakse nüüd kohe välja...
Kuid mingi doominoefekti sarnane paratamatu hääbumine on saatnud kõiki tsivilisatsioone... paratamatult ka meie euroopalikku...

Minu au on minu truudus!

habe
mõttetu mölaööbik

Registreeritud: 27.05.2004
Viimane külastus: 17.05.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.07.2009 kell 08:07 Reply With Quote
Eelpostitust tsiteerimata:

See aktiivne valimine peab toimuma lühikese tsükliga, sest muidu kujuneb võimul olek diktaadiks?

edasi 2 võimalust:
1. diktaat muudetakse peidetuks mingi eriskummalise valimisseaduse põlistamise kaudu;
2. Võim hakkab vahetuma iga tsükli järel.

1.1. Kujuneb välja võimuloleva erakonna liider, kes samastub diktaatoriga;
1.2. Kujuneb välja võimuloleva võimuliidu ladvik, mis korrumpeerub;
2.1. Iga valimise järel tehakse kõik arenguplaanid nullist ümber ja uueks ning kõik senised investeeringud kujunevad mõttetuiks;
2.2. Koguvalitsemisalas puudub täitjatele vajalik kindlus ja järjepidevus. Võimatu on koostada strateegilisi plaane ja neid realiseerida; valdkonnalarenguks eraldatavaid vahendeid kasutatakse väheefektiivselt.

3. ???

4. Tuleb veel arvestada et hästi elada tahavad kõik aga oskavad vähesed. Sama käib ka juhtimise ja valitsemise kohta...

Sõna antakse sellele, kes karjub kõige valjemini.(Murphy)

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0154312 sekundit