Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Sokke!
bellatrix
Carl Sagani groupie

Naine
Registreeritud: 13.11.2004
Viimane külastus: 23.11.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.08.2009 kell 23:06 Reply With Quote
Sokke!

Talv on tulemas ja teada on, et tavalised niidisokid, on siis paksemad või õhemad, ei pea sugugi nii hästi sooja kui villane sokk, ja ikka ehtsast lambavillalõngast kootud, koeravill pidi veel rohkem sooja hoidma aga kuna koeravilla suurtes kogustes raskem saada, siis jäägem lambavilla juurde esialgu.

Käsitööpoodides olevad rahvusmustriga rikastele välismaalastele müümiseks mõeldud sokid maksavad alates 400 krooksu ja ei ma siis julge neid pesemata kätega katsudagi, rääkimata veel jalga panekust, appi jeerum.. irw.

nii et öelge mulle, kustkohast teie, auväärt raffad saate endale ja oma perele soojad villased sokid jalga, kui vanaema ei ole või kui see ei oska kududa..

või need on igand ja ei kantagi?
või ostate igale pereliikmele ühe paari aastas õudkalli hinna eest, et siis vähemalt pühapäeviti jalad ei külmetaks?
või topite salaja ajalehte saabastesse?
või ostate hoopis auto, mis vahe seal enam on, kuus paari käsitööpoe lambavillasokke või autoliising?
matkaspordist polaaruurijate varustuse riiulist?
sunnite relva ähvardusel vanaema kuduma?

veel mõni variant?

Hell was full... So im back!

https://www.youtube.com/watch?v=JjTV8i_KjXM

View User's Profile View All Posts By User
viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.08.2009 kell 23:22 Reply With Quote
Villaseid sokke seisab juba aastaid kapis mitu paari, aga ei kanna neid, sest pole tarvis olnud.
1. pole nii külmi talvesid olnud, et tarvis olnud. Eelmisel talvel vist ei saanud eriti saapaidki jalga. Käisin tossudega.
2. jalad higistavad nii palju, et jalad ei külmeta.

Vanasti, kui oli tarvis matustel käia, siis oli paksemaid sokke vaja. Enam mitte.

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

Myrk

Naine
Registreeritud: 12.02.2007
Viimane külastus: 7.11.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.08.2009 kell 23:51 Reply With Quote
Just veel mõni variant. Ei vaeva üldse pead sellise pahnaga.

Iga inimene on täpselt niikaua elus,
kui mõni olend maailmas temast veel tõeliselt hoolib.

2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 00:01 Reply With Quote
Myrk, teema on täitsa tõsine...., bensuhinnad tõusevad ja talv tuleb vist seekord ka karmim.
nüüd oleks aeg uue , trendi toote järele-kolm sokki....

"Sa pole siin selleks, et rahuldada teiste inimeste hinnanguid ja seisukohti." ( Don Miguel Ruiz )

bellatrix
Carl Sagani groupie

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 01:27 Reply With Quote
mul küll jalad külmetavad iga talv.

cc
Friik

Registreeritud: 04.06.2009
Viimane külastus: 28.08.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 05:47 Reply With Quote
Pane mitu paari niidisokke jalga.
madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 07:13 Reply With Quote
Mu isiklik vanaema kudus omal ajal nii suure varu ette, et siiani kanname. Kui otsa saavad, koon ise. Lihtne ja mõnus ajaviide.

"Isane peab olema karvane, haisev ja väga resoluutne."
Aleksei Turovski, Drosophilate (äädikakärbeste) partnerivalikust

jenni
I Am What I Am

Registreeritud: 16.02.2003
Viimane külastus: 11.07.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 12:14 Reply With Quote
Ma kooks ka ise, kui vajadus oleks, kunagi kooliajal sai tehtud sellised Rebase-Reinu pikad triibulised suusatamise jaoks Viimased talved tõesti nii soojad olnud, et isegi voodrita saapaid talvesaabastele eelistanud.
Bella, kui osta soovid, siis tädikesed müüvad mitte rahvusmustriga odavamaid, nö tavalisi villasokke, kõikvõimalikel laatadel - nüüd sügislaadad tulekul, hopsti! autosse ja sokijahile
Ahjaa, meenub, et olen märganud sokke isegi lilletädikeste pinkidel.

Anna mehele vabad käed ja sa tead, kust neid leida...

Pipilota
unetud ood tais armastust

Registreeritud: 21.10.2004
Viimane külastus: 17.09.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 13:46 Reply With Quote
vanasti olid turgudel tadikesed, kes oma kasitood myysid ja yldse mitte kallilt. ja kindlasti saaks mone (vana)tadiga praeguses languses kenale kokkuleppele jouda.
bella, ma sygavat soovitaks sul isiklik tadike leida, kel vanaemalikud instinktid yle aare keevad, suhtest oleks kahepoolselt kasu. ma olen isegi siin omale mitu tadikest leidnud, kes heal meelel mulle vanaema mangivad. superhea diil!!

"on võimatu olla masenduses kui sul on õhupall "
winnie puhh

bellatrix
Carl Sagani groupie

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 14:23 Reply With Quote
olen mitu aastat otsinud, see sokikuduja mammi mõte minulgi peast läbi lipanud tegelt.
turule ei pääse ma kuidagi, kui mees kell seitse töölt tuleb, siis on turg ammu kinni.
võimalik et mul on ka liiga vähe pealehakkamist, nagu mõned ütlevad vahel aga tegelikult ma ei taha mitu km. bussiga jõhvi seigelda ja siis lapsega turgu mööda traavida ja trügida, siis oodata tund aega bussi sellesama lapsega, kes on end täis teinud ja nälga suremas ning selles pagana linnas pole ma isegi ühtki invavetsu märganud, kus hädaga saaks lapse mähkme ära vahetada.
Lapsekäru mul ka pole ja ise ta veel ei kõnni.
Iseenesest kui ma oleks ette teadnud et ussikene aastaselt ainult roomab, siis oleks selle väljamineku pidanud ikka tegema, aga vastu sügist sündinud lapse puhul ma ei hakanud toona üle pingutama, nagunii ma vabatahtlikult vihmaga nina välja ei pista ja siinsete kõnniteede talvine puhastamine eeldab rohkem alpinistisaapaid, nii et selle kahe korra pärast kuus, kui mul oleks vaja käia kuskil, ei hakanud summast nii alates 5 tuhhist välja köhima küll, eriti kui iga suvi on ka alati rott taskus rahakoti all ja kasutab seda õhukest liistu rõõmsalt tekina..

raulike141
Kasutaja

Registreeritud: 15.12.2003
Viimane külastus: 9.10.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 14:36 Reply With Quote
Naised jah kannavad sokke, sest neil talvel korralikku jalatsit tavaliselt polegi. On erandeid ka. Sama ka kehakatetega, et tavaliselt pannakse külma ilmaga memmede moodi raske kasukas selga ja higistatakse liikudes. Tuulega saab keha külma, sest kasukas ju laseb tuult ilusti läbi ja ongi kõik. Ja haigest peale veel targutavad memmed takkajärgi: " Vaata, et paned end paksult riidesse !" Naera surnuks
Jalgadega samamoodi, ei ole mina senimaani haigeks jäänud , kui palja peaga või jalad on külmetada saanud pakasega. Olen jah külmetanud, kui jalg on higistanud siseruumide ja seejärel külma kätte läinud, sama ka toimib keha puhul. Et külm ei tee inimest haigeks, viirused teevad. Jõudu möistusele!

jenni
I Am What I Am

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 14:42 Reply With Quote
Küll mitte teemasse, aga uskumatu, et on emmesid, kel pole käru
Bella, kas tõesti pole sõbrannasid-sugulasi-tuttavaid-naabreid, kel käru niisama seismas või siis poolmuidu nõus edasi müüma?! Kasvõi selsamal tulevasel hoidjatädil, kel endal 4 last?
Ega ma propageeri lapsega bussides trügimist, aga liikumisvabadus ja -võimalus peaks ikka olema, pole need ilmad nii vihmased ühti, et peaks toas konutama. Mu arust kulub käru veel teiselgi eluaastal ära
Kus nüüd on Lola, ta oleks kindlasti nõus sulle sokke kuduma ja postiga saatma. Ise olen nõus toetama seda püha üritust materiaalselt

Myrk

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 14:42 Reply With Quote
No mida sa Bella hädaldad, sest vaata, sa oled ju väitnud, et sul on super lapsehoidja, oled koolis saanud käia osalise koormusega, kas siis tõesti on nii raske ühitada soki osturallit Ega sa pea ju sokke iga päev ostma, ja last selleks ka veel kaasa lohistama. Minu arvates pseudoprobleem.

habe
mõttetu mölaööbik

Registreeritud: 27.05.2004
Viimane külastus: 28.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 14:51 Reply With Quote
Sokikudumine tundub olevat täiesti õpitav. Minu kaasa näiteks on selle kunsti üsna hästi omandanud ning villaseid sokipaare on kummalgi tagavaraks ikka üsna mitu. Viimati ostsime mesinduspoest kilo villa (väga ilus peaaegu must oli) ja sellest tuli ikka väga mitu paari sokke välja.
Lisaks eelnevale- turistidele kootud sokid on väga viletsa kvaliteediga. Selleks, et sokk vastu peaks, tuleb ta kududa palju tihedamalt kui need turistihirmud ja kanna kudumisel pannakse villase lõngaga paralleelselt jooksma puuvillaniit, mis tugevust juurde annab ja kulumist vähendab.

Nii palju siis minu teadmistest sokinduses...

Sõna antakse sellele, kes karjub kõige valjemini.(Murphy)

jenni
I Am What I Am

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 14:52 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: raulike141
Naised jah kannavad sokke, sest neil talvel korralikku jalatsit tavaliselt polegi. On erandeid ka. /.../

Küll ikka mõnele mehele meeldib lambist plõksida ja teha mõne erandi põhjal üldistuslikke järeldusi.
Tsiteeriks Sind, raulike, ja ütleks: Jõudu mõistusele, mõistmaks keerulisi olendeid koodnimega "Naine"

Jajahhh
Metsas

Registreeritud: 15.06.2009
Viimane külastus: 24.05.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 15:00 Reply With Quote
Meie pere sokkide eest hoolitseb ema ja hästi hoolitseb, ma ei kujuta ette, mis siis saab kui ta enam ei kooks, jääks vist küll paljasjalgseks. seejuures ma kodus talvel kannangi ainult villaseid sokke, susse jalg üldse ei kannata kui põrandad jahedad on. Saapa sisse ma samas küll ei pane, kui siis ainult kummikusse kui hilissügisel metsa minek.
Olgu ka ära mainitud, et ma tean küll mitut meest, kes talvel villaseid sokke kannavad ehk siis see pole kindlasti naiste pärusmaa

Shhh
Astu tasa

susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 6.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 15:15 Reply With Quote
memm kudus vanasti lastele, vanaemad on hädast välja aidanud ja olen ka turult memmede käest ostnud.
igaühe juurde ostma ei kipu, aga sellised heasüdamlikud tädid tunneb ära ja ei kurda, sokid ilusti vastu pidanud.

bella.
kas oled mõelnud pisitibu jaoks soetada kandmisrätikut, ikka parem, kui mitte midagi ja üsna mugav, parem, kui need muud kandmistarvikud, mis tuleb rihmadega endale ümber tõmmata ja kinnitada.

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

rosita
Vaga vesi, sügav põhi...

Registreeritud: 12.10.2005
Viimane külastus: 28.05.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 15:27 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: habe
Sokikudumine tundub olevat täiesti õpitav. Minu kaasa näiteks on selle kunsti üsna hästi omandanud ning villaseid sokipaare on kummalgi tagavaraks ikka üsna mitu. Viimati ostsime mesinduspoest kilo villa (väga ilus peaaegu must oli) ja sellest tuli ikka väga mitu paari sokke välja.
Lisaks eelnevale- turistidele kootud sokid on väga viletsa kvaliteediga. Selleks, et sokk vastu peaks, tuleb ta kududa palju tihedamalt kui need turistihirmud ja kanna kudumisel pannakse villase lõngaga paralleelselt jooksma puuvillaniit, mis tugevust juurde annab ja kulumist vähendab.

Habel on õigus, mis puudutab sokikudumise õpitavust.Oskus endalgi omandatud ja siiani olen kõik sokid oma perele ise kudunud.Ja viimased paarid lausa nii, et terve pöiaosa käib lõng ja puuvillane niit koos. Tulemus on ilus ja hea.

Naine peab kõike tegema kaks korda paremini kui mees, kui tahab, et teda märgataks.Õnneks pole see raske. /Charlotte Whitton/

bellatrix
Carl Sagani groupie

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 15:39 Reply With Quote
mul on olemas.
aga olen läinud kergema vastupanu teed, et kas ajan asju pühapäeviti või jätan lapse lapsehoidja kätte, sest ma ei kujuta eriti ette, et kui plikal on midagi vaja ja ma siis karjuva lapsega keset linna siban sääl, siis ma vist poeks tõesti maasse nagu vihmauss.
peale selle, senine elustiil on tekitanud olukorra, et ta veidi pelgab inimesi ja siis ei tahaks katsetada, kui kaugele ma linnas jõuan temaga.
aretan siin jah vist sellist üksikut irdujat nagu ma isegi, kes öösel väljas jalutamas käib, sest päeval ei saa, inimesed ju kõnnivad kõikjal ringi..

susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 6.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 15:46 Reply With Quote
bella..
ma sibasin kolmega, no las karjub, las inimesed vaatavad, kas nad pole näinud karjuvat ja jonnivat last.
ja las neile jääb nende arvamus asjast, sul peaks sellest kamakaks olema, see nende probleem.
aga üksinduses pole midagi ju halba, saab pea selgeks ja ausalt öeldes ei meeldi mulle ka linnarahvamassid, nii, et selles pole midagi imelikku.

mis sokkidesse puutub, siis head haldjad kudusid lisaks pöiale puuvillast niiti ka kanna kohale sisse, pidasid/peavad kauem vastu.

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 16:02 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: habe

Mul on sokid, mistra-villased sokid, nende sisse on kootud veel mingi armatuurlõng. Need on metsas käimiseks . Juba sama paar sokke mingi 15 aastat kestnud. Roxena ema kudus need mulle tänud talle!
Turistisokke võib jõulute ajal päkapikkudele riputada...

"Sa pole siin selleks, et rahuldada teiste inimeste hinnanguid ja seisukohti." ( Don Miguel Ruiz )

bellatrix
Carl Sagani groupie

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 16:08 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Myrk
No mida sa Bella hädaldad, sest vaata sa oled ju väitnud, et sul on super lapsehoidja, oled koolis saanud käia osalise koormusega, kas siis tõesti on nii raske ühitada soki ostu rallit Ega sa pea ju sokke iga päev ostma, ja last selleks ka veel kaasa lohistama. Minu arvates pseudoprobleem.

tahaks teada just kustkohast, ma olen jõhvi turul käinud, nu not sokke seal.

muidu oleks mul olemas ja kõik okitoki.

Myrk

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 16:11 Reply With Quote
Tartust.

Pipilota
unetud ood tais armastust

Registreeritud: 21.10.2004
Viimane külastus: 17.09.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 16:25 Reply With Quote
no keegi voiks postiga bellale sokid saata!!!

"on võimatu olla masenduses kui sul on õhupall "
winnie puhh

jenni
I Am What I Am

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2009 kell 16:43 Reply With Quote
Leidsin, et Jõhvi seltsimajas tegutsevad käsitööring "Nobenäpp" ja MTÜ Ida-Virumaa Käsitööselts, kontaktid ilusti kirjas: http://www.johvi.ee/index.php/mod/site/act/nav/id/494/i/581
Kindlasti on hulgim sokipaare saadaval
Ei saa aru, kas probleem on tekitatud või tõsine, sokid pole ju maa pealt kadunud ja kui bellal on huvi, siis võtab ühendust, sest teadmata suurust, on võimatu midagi saata!

Lisatud: Kas üle aastast last (ca 10 kg ehk?) pole mitte raske kandelinaga kaasa tarida poeretkele?

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0210400 sekundit