Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: Õppima või tööle?
Marla
Friik

Naine
Registreeritud: 04.11.2002
Viimane külastus: 23.06.2013
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.03.2010 kell 08:09 Reply With Quote
Õppima või tööle?

Tervist kõigile!

Sooviksin nõu küsimuse kohta, kas praeguses olukorras siin Eestis on (teie arvates) arukam minna õppima või püüda leida tööd?

Täpsustan - on olemas juba BA kraad, mille sain jaanuaris, kuid erialal, mis on vägagi teoreetiline. Ma ei kahetse õpinguid. Eriti selles mõttes, et need 3 aastat sellel erialal kasvatasid mind inimesena väga palju, iseseisvaks, isemõtlejaks jne. Kuid eriala on niisugune, et selle raames on väga raske leida tööd, eriti praegusel ajal, mil tööd nagunii väga palju ei jagata.
Nüüd ongi tulnud pähe mõte, et läheks õpiks veel rakenduslikus kõrgkoolis ka ameti, et siis oleks midagi kindlat nö tagataskust võtta. Kas see on mõistlik plaan?
Olen õpingute vahel jne käinud tööl, kuid ei ole väga pikaajalist kogemust. Selles suhtes võibolla järjepanu õppimine ei oleks hea idee. Teisalt - kui tööd nagunii ei leia, siis võibolla oleks mõttekas omada kutse, mis annaks suht igal ajal leiba lauale jne.
Mida arvate?
Võiksin minna edasi ka MA'd tegema, kuid peaksin siis ilmselt jätkama sel samal teoreetilisel liinil...Kui läheksin midagi praktilisemat öppima, saaksin 2 x BA. Kumb on teie meelest parem variant?

Olen 24 & mõte on selline, et kui ei leia enne sügist tööd, lähen uuesti kooli. Kui leian, lähen tööle ja ehk mõne aasta pärast edasi õppima.

Ootan arvamusi & tänan juba ette neid, kes vaevuvad küsimusega tegelema!

View User's Profile View All Posts By User
Liilia
Kuuvarjutus..

Naine
Registreeritud: 03.10.2009
Viimane külastus: 5.03.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.03.2010 kell 08:35 Reply With Quote
Põgene vaba laps,õppida võid ka mujal edasi ja töötada samuti,kuigi eks igalpool on omad mured.
Aga kui tahad koju jääda siis hoian sulle pöialt,et meie pügalad paneksid omad pead õigesse kohta tagasi ja aktsepteeriksid tarku Eestisse jäävaid noori ja kõike mis sellega kaasneb....

Mudjamix
Administraator

Mees
Registreeritud: 03.08.2002
Viimane külastus: 23.05.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.03.2010 kell 11:56 Reply With Quote
Ei julge väga nõu anda sellistes küsimustes aga mõtlen vähemalt nii, et kui õppida siis ikka midagi sellist mida reaalselt kasutada ka saab.Mul nii mõnigi tuttav kõrgharidusega inimene kes töötavad kohtadel, kus iga keskhariduse saanud inimene saaks hakkama.Ehk siis tohutu raisatud aeg ja raha ja ei midagi kasulikku ühiskonnale.Samas muidugi peab mainima, et nad kõik on väga intelligentsed inimesed ja suht noored ka mõned.Ehk siiski kunagi saavad ka omal eialal tööd, kuid siis on palju ununenud ja muutunud jne.

It's nice to be important but
It's more important to be nice.

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.03.2010 kell 12:08 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Marla kui tööd nagunii ei leia, siis võibolla oleks mõttekas omada kutse, mis annaks suht igal ajal leiba lauale
No-jah, ega kodus istumisel küll mõtet ei ole. Kui rahaline seis võimaldab, siis mina läheksin õppima. Millist elukutset, mis annab leiba iga riigikorra ajal ja 30 aasta pärast, sa mõelnud oled?

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

Marla
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.03.2010 kell 14:19 Reply With Quote
Nojah, see esimene valik, mida läksin õppima (kultuuriteadus) oli ka mulle endale pigem. Teoreetilist eriala vist peaks öppima magistris, doktorantuuris lisaks (st - süvitsi), et töötada näiteks õppejõuna v teha teadustööd jms.

Olen momendil valmis minema tööle, kus saaks hakkama vaid keskharidusega. Selles suhtes ei ole valiv. Arvan, et ülikoolis ei pea käima eelkõige selleks, et saada võimalikult väljapaistev CV tööturu jaoks...Kuigi praktilistel kaalutlustel ju võiks.

Anne - mõelnud olen õenduse peale. Kuigi ma ei tea, milline nõue ödede järgi tööturul hetkel on. Seda mõtet eriti ei tahaks möelda, et välisriiki minna.

pingviiner
Algaja

Mees
Registreeritud: 21.02.2010
Viimane külastus: 9.05.2010
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.03.2010 kell 15:10 Reply With Quote
Milleks õppida? Inimene ju õpib kogu elu kuid sureb ikka lollina ju

Esimesel kohtumisel ma seksist kaugemale ei lähe...

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Mudjamix
Administraator

Mees
Registreeritud: 03.08.2002
Viimane külastus: 23.05.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.03.2010 kell 15:25 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Marla
Olen momendil valmis minema tööle, kus saaks hakkama vaid keskharidusega. Selles suhtes ei ole valiv. Arvan, et ülikoolis ei pea käima eelkõige selleks, et saada võimalikult väljapaistev CV tööturu jaoks...Kuigi praktilistel kaalutlustel ju võiks.

Nojah eks selles ongi uba, et momendil on selliseid keskharidusega töökoha otsijaid ilmselt jalaga segada.Ja ega seal välisriigis ka keegi vist mingit ametit mitte oskavat inimest ei oota.Igal juhul soovin edu.Õeks õppimine on kindlasti positiivne kui huvi on.

It's nice to be important but
It's more important to be nice.

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.03.2010 kell 17:38 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pingviiner
Milleks õppida? Inimene ju õpib kogu elu kuid sureb ikka lollina ju

Isegi selleks et rimis kärusid saaks lükata peab olema teatud eeldused.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

iir
läks ära

Naine
Registreeritud: 28.10.2009
Viimane külastus: 16.11.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.03.2010 kell 08:48 Reply With Quote
See on keeruline ja väga oluline otsus.
Räägin endast. Lõpetasin ühe rakendusliku, eriala väga meeldis ja kui paber oli käes, tuli karm reaalsus, et mis edasi, olin ka 24 a vana.
Otsustasin omandada eriala, mis esitas mulle väljakutse ja tagaks kindla leiva. Läksin, õppisin tasulises kaugõppes 5 aastat. Kuna olen enamiku õppimise aja kõrvalt tööl käinud, siis ei olnud probleemi sissetuleku osas. Eks lapseisa oli ka kõrval ja toetas mu otsust igati.
Sain kaalukama paberi ja teadmised, mis mu omadustega sobisid ning kui läksin uut töökohta otsima, lõin jalaga ukse lahti. See oli hea tunne.
Mis on selle kõige juures kõige suurem miinus mu jaoks. Mu titendus lükkus väga hilisele ajale ja sellest on kahju. Ilmselt, kui vanematest oleks avitajaid ja kui sissetulek oleks nii suur olnud, et lisaks üüridele ja õppemaksudele lubaks hoidjaid palgata, oleks asja käigus ka titendus kuidagi kõne alla tulnud, aga ma ei oska teha hästi kõiki asju korraga.
Mis mul on... on mitu paberit, enam vähem normaalne erialane töö ja 1 laps, 5 aastane. Aga lapsi oleksin ma tahtnud rohkem, millest on mul kahju....praeguses vanuses, ma ei tea, kas võtan ette...ei usu.

2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.03.2010 kell 09:39 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Marla
Mida arvate?
Võiksin minna edasi ka MA'd tegema, kuid peaksin siis ilmselt jätkama sel samal teoreetilisel liinil...Kui läheksin midagi praktilisemat öppima, saaksin 2 x BA. Kumb on teie meelest parem variant?

Kui teaduskraadi plaani teed, tuleb täpselt kirja panna ka, kust sa raha saaksid, et ei peaks kogu aeg sellele mõtlema. Täpselt nii nagu igas projektis, pannakse kirja kõik luud ja lihased....

"Sa pole siin selleks, et rahuldada teiste inimeste hinnanguid ja seisukohti." ( Don Miguel Ruiz )

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.03.2010 kell 14:59 Reply With Quote
Meie euro-atlantilises kultuuriruumis, mida ka kristlikuks euroopa tsivilisatsiooniks nimetatakse, on see eelis, et sa võid tegeleda millega tahad, mis meeldib või milleks on annet, kartmata seejuures jääda alasti, surra nälga ja olla peavarjuta... kuid selle jumaliku eelise nurga taga passib saatan, heaoluühiskond oma võludega, mille kättesaamiseks globaliseerunud liberaalne turumajandus küsib raha
Ja nii on inimene dilemma ees, kas teha mis meeldib ja milleks on annet või müüa end heaoluorjusesst
Enamasti võidab saatanlik heaolu...
Aga tõeliselt suur on teha, mis meeldib ja arendada oma andeid... kuigi see tee on enamasti vaevarikas, siis ometi tuleb lõpuks ka heaolu, kaasinimeste isiksusele nii vajalik tähelepanu... ja miks ka mitte - kuulsus...
Kuigi te, teemaalgataja ja teised kommijad, keerutate siin üles üldlavinud käibetõdesid, mis ongi just selleks liikvele lastud, et heaoluorjust ilustada, siis tegelikult tuleb sul lahendada just see dilemma

Minu au on minu truudus!

Prayera
Kasutaja

Registreeritud: 27.09.2008
Viimane külastus: 19.06.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.03.2010 kell 21:46 Reply With Quote
no enamus magistris õppijaid käib paralleelselt ka tööl.

püüda püüdmatut...

Marla
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.03.2010 kell 09:59 Reply With Quote
Aitäh kõikidele vastajatele so far. Mõtlemisainet on küll & küll.

Praegu oleks ideaaliks see, kui saaks mitte minna edasi magistrisse, vaid pigem omada rakenduslikku kõrgharidust tegelikult. Nojah, kuid siit algabki see kysimus, et töölkäimine oleks sellisel juhul ilmselt vägagi raskendatud (arvestades, mis eriala huvitab). Ja siis kysimus, kas on mõttekas niimoodi järjest õppida või pigem vahepeal töötada kah. Ja võibolla hiljem minna uuesti BA'sse.

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.03.2010 kell 11:19 Reply With Quote
Tähtis on panna oma teadmistele kindel teoreetiline alus... ehk nagu mu tädimees mind kunagi samases situatsioonis lohutas: kui kirvetöö on ära tehtud, siis annab sinna juurde viiliga mistahes nikerdada

Minu au on minu truudus!

officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 11.06.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.03.2010 kell 15:04 Reply With Quote
...kui on võimalus õppida,siis pole küsimust,ikka õppima (selle lause ütlesin oma 20 a tütrele).
Endal 2 tehnika alast bakalaureusekraadi+kõrges vanaduses hangitud magister....ega see otstarbeks küll ei ole ja tingitud sellest,et õpiaeg jäänud nsvl aega

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0124440 sekundit