Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Kreeka abipakett... Kuidas sina abistaksid?
sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2011 kell 14:25 Reply With Quote
Kreeka abipakett... Kuidas sina abistaksid?

Selline eluseik siis:
Eile küsis üks mees mult poe taga 60 senti, et Bocki rahast tuleb puudu. Andsin 5 eurot, et tee lahe õhtu, aga homme hommikul tule ja lõhu minu juures 2 tundi puid...Rudolf oligi nõus, aga keda ma täna näinud pole on Ruudi
Ilmselgelt olen ma sellest rahast ilma nagu peni pehmest leivast

Aga nüüd Kreekast:
Selle asemel, et raha anda võiks Eesti valitsus kogu eesti rahva hällist hauani Kreekasse turismireisile viia...ja veel igaühele 500 euri peo peale kulutamiseks anda... ja jääks veel järelegi.
Ja kujutage ette - mitu miljonit kreeklast saaks tükiks ajaks tööd...
Aga muidu läheb nagu mul selle Ruudiga poe taga

Minu au on minu truudus!

View User's Profile View All Posts By User
iir
läks ära

Naine
Registreeritud: 28.10.2009
Viimane külastus: 16.11.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2011 kell 14:46 Reply With Quote
Neile tuleb kõige pealt töötegemist õpetada, nad raisad ei teagi, mis see on. Üks siesta ja manjana mentaliteet. Kui kõik see, mis ajakirjandusest läbi jooksis ka tõele vastab...mis seal oligi...et rongijuht sai käte pesemise eest preemiat ja bussijuht selle eest, kui õigeks ajaks tööle tuli ja ametnik selle eest, kui arvutit ja koopiamasinat oskas kasutada jne. Siis ma ei aitaks neid üldse. Nad peavad oma perset liigutama.
Mõni aasta tagasi käisin Thesalonikis. Kreeka suuruselt teine linn. Kõndisin ja mõtlesin, et kuidas on võimalik, et nemad on euroopaliidus ja euro on rahaks jne. Sest mitte üks valdkond, kuhu meil asja oli ei vastanud oironõuetele, st selliseid asju polnud, mida meilt tavaliselt nõutakse. Kas valitsus on nii nõrk, et ei rakenda oirost alla tulevaid nõudmisi või on tal neist paberitest poogen ja laseb omadel inimestel olla nii kuis hää om.
Kõige kohutavam oli kontrollimatu suitsetamine. Inimesed suitsetasid valimatult igal pool...kristallipoes, pesupoes, messikeskuses...pesupoe müüja sokutas koni leti alla, kui poodi läksin. Kõik oli vines. Ma pole omast arust traagik ja meeleldi tutvun uute maade ja kommetega aga no...

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2011 kell 17:12 Reply With Quote
Küsimuse esitus on juba iseenesest imelik.Kõlab nagu usklike värk.Kas oled minuga või oled minu vaenlane.
Isiklikult arvan,et eesti riik on ise kõrvuni sita sees ja abi tuleks suunata oma eksistentsi kindlustamiseks mitte nagu ravatarkus ütleb---Tõbine kannab tervet.
Kogu see abi jutt ja värk on selleks et mingit muteerunud moodustist hammastega koos hoida.

kommionu
Kaupmees tõe turult

Registreeritud: 15.07.2009
Viimane külastus: 10.11.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2011 kell 19:54 Reply With Quote
Peole järgneb ikka pohmell.
Loodetavasti õpivad sellest. Isiklikult pole vastu väiksele abistamisele, kuid olgu siis ka teada milleks se raha läheb.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 2.11.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.08.2011 kell 12:18 Reply With Quote
Eestlastena saaksime neile õpetada kuidas vähesega toime tulla. Me võiksime neile näidata kuidas hakkama saada väikeste palkadega, aina kallinevas tarbimisühiskonnas. Samuti võiksime me nendele paljastada saladuse, mismoodi võib palju tööd tehes ja rügades, ikkagi õnnelik olla vaatamata sellele, et iga kuu lõpus pead hakkama rahaliselt kalkuleerima.
Miks peaksime me aitama kinni maksta teiste poolt teostatud priiskamist? Kreeka teema puudutab paljuski meie õiglustunnet. Sest meie ei ole kunagi elanud priiskavat elu. Meie rahvas on aegade jooksul pidanud toime tulema vähesega see eest aga tööd rügades. Seega õiglustunde riivamine on täiesti asjakohane. Kuid õiglust ei ole siin maa peal eksisteerinud kunagi nii, et lihtsalt tundeks kellegi hingesopis see ilmselt jääbki.
Kuid kui mõelda nüüd sellele, et me oleme Euroopa liidus ja vennastunud paljude rahvastega, siis abipakett, liidu püsimajäämiseks on vajalik. Liidu siseselt oleme me teistega võrdsed ja peame lihtsalt ühte sammu astuma.

Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 6.07.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.08.2011 kell 12:33 Reply With Quote
Nad on paremad reheapid, kui eestlased ongi. Tavaliselt antakse kahe si.a vahel valida, nemad andsid EL ainult ühe.
To kommionu: pigem on see nagu püksipissimine - alguses on hea soe, pärast külma märg ja paha.

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

guttamax
sain taas mahti ravida...

Registreeritud: 07.06.2008
Viimane külastus: 2.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.08.2011 kell 14:11 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Andrew
Nad on paremad reheapid, kui eestlased ongi. Tavaliselt antakse kahe si.a vahel valida, nemad andsid EL ainult ühe.
To kommionu: pigem on see nagu püksipissimine - alguses on hea soe, pärast külma märg ja paha.

Kreeklased, ühes oma liikumatu perssega ei koti, aga Sina Sales oled orjapidaja---viis euri kahe tunni eest!!! Sa põled ju põrgus See põle enam õng v õngekonks, vaid Sa annad talle pisikese lusika, ning sanod, et mine kaeva metsa all, leiad ussi, ning võimalik, et see uss toob Sulle kala ka

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.08.2011 kell 18:49 Reply With Quote
Ka minu õiglustunne on riivatud, kui kuulen, et peame nende priiskamise kinni maksma. Veel vihasemaks saan, kui mõtlen, et kes neist lihtsatest kreeklastest ikka hoolib, et küllap on seal taga hoopistükkis mingite pankade päästmine. Kes sellest aru saab. Loen lehti ja kuulan raadiot, aga üha segasemaks läheb see värk. Eriti tore saab olema siis, kui keegi võlgu maksta ei suuda ja need kustutatakse. Meile öeldakse rõõmsalt: alustame algusest.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

kodukäija
Friik

Naine
Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 27.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.08.2011 kell 20:21 Reply With Quote
ah et kuidas aitaksin? Keeraksin kõik rahakraanid kinni ja jagaksin toetused eestlaste vahel ära, eestlased saaks korra elus ka kõhu täis ja odüsseused peaks minema kuldvillakut või vähemalt kala püüdma, kaks head korraga, liigutavad end natuke ja veitsa tööga ka isu parem.

saunas käivad ainult laisad inimesed. Virgad kratsivad...

reheline
The Bad Thresher

Viimane külastus: 28.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.08.2011 kell 20:51 Reply With Quote
Mina saadaks sinna eelkõige tavalisi mündisuurusi metallkettaid, no kusagilt tootmisest stantsimisjääke, et nad oma kamaluga jootraha andmisest ei peaks loobuma
See komme neid pankrotti viiski

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.08.2011 kell 22:28 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Deiviidas
Eestlastena saaksime neile õpetada kuidas vähesega toime tulla. Me võiksime neile näidata kuidas hakkama saada väikeste palkadega, aina kallinevas tarbimisühiskonnas...

See õpetamise jutt on ikka täitsa loll jutt Isegi hullem kui vene ajal, kui ka meile uut töö- ja elukultuuri õpetada üritati... kuid siis vähemalt jäeti neile, kes ei taha, võimalus, et siis sunnitakse
Sest inimest panevad tööle ja vaevama nägema ainult 3 asja: nälg, külm ja piits
Meil siin Põhja- Euroopas istutas karm kliima geenidesse töö- ja vaevanägemise oskuse ja mõisatallides kinnitati see ajju, kuigi sealt on see kerge lenduma, miska muidu meil niipalju võlaorje poleks
Aga kreetlased jm. vahemereäärsed? Kui ka õnnestuks maa telge kallutada, et meil oleks soe kui neil praegu ja neil külm kui meil, siis läheks vast paar tuhat aastat kuni nad nälja ja külma mõjul töötama õpivad. Ehk siis on Kreeka päästmise ainus viis piits, mis rahakinkimine kindlasti pole
Ehk siis pole meie kaugeltki mingid töökad pühamehed aegade algusest, et neid õpetama minna... nagu ka kreeklased pole sündinud laiskvorstid... Kui ei usu, minge sinna ja tehke proovi ja katsude pidevas 40 kraadises kuumuses ilma siestata eestlase kombel tööd vihtuda

Minu au on minu truudus!

arablane1
Kasutaja

Registreeritud: 26.11.2010
Viimane külastus: 22.03.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.08.2011 kell 22:52 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: guttamax
Tsitaat:

Kreeklased, ühes oma liikumatu perssega ei koti, aga Sina Sales oled orjapidaja---viis euri kahe tunni eest!!! Sa põled ju põrgus See põle enam õng v õngekonks, vaid Sa annad talle pisikese lusika, ning sanod, et mine kaeva metsa all, leiad ussi, ning võimalik, et see uss toob Sulle kala ka

Gutta olen sinuga nõus, 2 tundi puude lõhkumise eest 5 eurot on orjatöö, aga tule maapeale (tule eestisse ja vaata kuidas siin elatakse, väga sitasti)
Ka meie riigijuhid, endised kommunistid vaatavad kõike oma sissetulekute järgi (3000~4000 eurot iga kuu kätte), siis tunduvad vaesed kreeklased eriti hädised kujud keda on vaja aidata, aga meie vaesed, näidake kus nad on, Peeter Võsa tegi mingi saate, aga see oli ju keskerakonna propaganda. Ma kardan et paari aasta pärast saab eestlaste mõõt täis, ja see ei ole lihtsalt väike väljaastumine vaid midagi enamat, sest me eestlased oleme sellised imelikud, peame ikka sitaks kõvasti petta saama enne kui plahvatame.

guttamax

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2011 kell 03:23 Reply With Quote
jh. kes keppi tahab, võib mulle privada

http://www.youtube.com/watch?v=QIQbIZ_YXnI
http://www.youtube.com/watch?v=lIMftqKgWLs

http://www.youtube.com/watch?v=aoEkw02VuvM
http://www.youtube.com/watch?v=NMNgbISmF4I
http://www.youtube.com/watch?v=9yAeJemoTXg
http://www.youtube.com/watch?v=oAm5sZrkgMM
http://www.youtube.com/watch?v=dl3njU44KoE

rama
Kasutaja

Registreeritud: 21.06.2009
Viimane külastus: 8.04.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2011 kell 23:35 Reply With Quote
Ma pole midagi kuulnud Kreeklaste toetamisest, nad ju kordi meist rikkamad.
Niipalju kui olen aru saanud, pangad nõuavad oma raha tagasi, ja rahamaailm saab alati oma tahtmist.
Ja miks peaksid kreeklased tööd tegema, kui neile vägisi topitakse raha, isegi mina ei teeks siis tööd.
Ja jälle topitakse, tublid poisid need kreeklased.
Ja Ansipi targal juhtimisel tahame nüüd ka meie liituda kreeklaste moosimisega, ikka kultuuri häll jne.
Eriti nõme on a jutt, et me ei ole andnud kreekale raha, muidugi me ei anna otse raha, EL on rõõmuga nõus vahendama.
Ja arvate võib, et nende teenus ei ole just eriti odav, ikkagi kah kvaliteet tööjõud.

Ja meie suhtumine, kui jotale pakutakse lihttööd, 8000kr kuupalgaga, siis räägime, et see on orjastav tingimus.
Millegi pärast olen veendunud, et kõik siine rahvas ei saa suti keerulisema töö eest 8000kr kätte kuus.
Aga jotale pakutavat nimetatakse orjastavaks, vot ei leia loogikat. Vägisi viib see orja mentaliteedi mõiste lahkamiseni.

Need nn EU normid, ma olen aru saanud,et need on meie kodukootud pugejate ja lakeide normid, EL jagab soovitusi.
Siis saab suurte ninade ees eputada, nagu hiljuti moskva ees eputati. Samad poisid, samad kombed.
Ja rahvas sõimab savikat, jälle vigur, millest ei saa aru.

Pealetükkiv Doktor: "Armuline proua, peate rohkem rauda sööma"
"Aga mul on nii viletsad hambad, et saan vaevu leivastki jagu"

Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 2.11.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.08.2011 kell 15:59 Reply With Quote
Lugesin täna uudisteväljaandeid ja peamised teemad keerlevad kuuma kartulina maailmamajanduse ümber. Mure uue languse ees on suur. Tõsiasi Euroopa suhtes on aga see, et kui peaks kukkuma Itaalia ja veel ka Hispaania, siis kahaneb abistajate ja abivajajate vaheline rahastamispiir sedavõrd väikeseks, et probleeme tekib juba ka abistajate leeris. Kui nii peaks minema on stsenaariumid väga mustad ja euroopa liidule võidakse lüüa hingekella või vähemalt senisel kujul võib ta siis lakata eksisteerimast. Mida selline asjade käik toob kaasa maailmamajandusele üldiselt ei julge ilmselt keegi prognoosida.
tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.08.2011 kell 16:33 Reply With Quote
Huvitav,kas keegi meile ka appi tõttab,kui riigina kärssama läheme.Vaevalt.

Oleme vaene riik,mis abipakkujad meie oleme ja kas rahval pole sõnaõigust ja kus on meie majandusanalüütikud,kas neil pole sõnaõigust.

http://www.youtube.com/watch?v=fEtwsTfBzLc

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.08.2011 kell 17:06 Reply With Quote
Tiivi
Eks seda euroraha on ka siia sisse pumbatud.Selle nimel oldi valmis mida ianes teema.Nii mõnii poliitik oleks oma ema ka sigade söödaks selle nimel ära andnud ja lapsed maha orjadeks müünud.Nüüd kui munad peos siis köhi pappi.Lihtsalt tuleb harjuda se3llea et eesti asju otsustatakse mujal.Nau ise oled aru saanud on juba ka see kuipalju moosi keedame kellei kolmanda otsustada.

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.08.2011 kell 17:57 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kommionu
Peole järgneb ikka pohmell.
Loodetavasti õpivad sellest. Isiklikult pole vastu väiksele abistamisele, kuid olgu siis ka teada milleks se raha läheb.
Ei õpi nood seal essugi. Ja tegelik rahaauk jääb kah teadmata. Paberil paistab kõik ilus nagu alati. Tegelikult ... ikka ei miskit tolku.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.08.2011 kell 18:33 Reply With Quote
See ongi Kolmas Ms,varade vaikselt ümberjaotamine.

http://www.youtube.com/watch?v=fEtwsTfBzLc

guttamax

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.08.2011 kell 19:22 Reply With Quote
Vanas Kreekas toimusid olümpiamängud...Herakles oli ka vinge säga..isegi kaasajal on Ateenas mänge toimunud ja olümpiakülasid ehitatud, nujh võimalik, et võõrleegionäride abil.. Mina olen Kreeka poolt

http://www.youtube.com/watch?v=QIQbIZ_YXnI
http://www.youtube.com/watch?v=lIMftqKgWLs

http://www.youtube.com/watch?v=aoEkw02VuvM
http://www.youtube.com/watch?v=NMNgbISmF4I
http://www.youtube.com/watch?v=9yAeJemoTXg
http://www.youtube.com/watch?v=oAm5sZrkgMM
http://www.youtube.com/watch?v=dl3njU44KoE

2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.08.2011 kell 21:55 Reply With Quote
Tsitaat:
Tsitaat:

Gutta , ma andsin ühele sellile kodutule avanssi ja kirve ja kindad ja ta lubas tulla ja lõhkuda.
See oli kevadel. Nüüd ta tuli oma rattaga mu töökotta, et me parandaks tal ratta
Me siis keevitasime ja lappisime ja lohutasime . Küsisin igaks juhuks ka jutu vahele lubatud puude kohta ka aga seda vastust ei tulnud.

"Sa pole siin selleks, et rahuldada teiste inimeste hinnanguid ja seisukohti." ( Don Miguel Ruiz )

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.08.2011 kell 19:59 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: anne51
Ka minu õiglustunne on riivatud, kui kuulen, et peame nende priiskamise kinni maksma. Veel vihasemaks saan, kui mõtlen, et kes neist lihtsatest kreeklastest ikka hoolib, et küllap on seal taga hoopistükkis mingite pankade päästmine.

Nii ongi. Ega seda raha neile antagi, see läheb laenu andnud Saksa, Prantsuse, Inglise jne. pankadele Kreeka riigi laenuintresside tasumiseks ja võlgade "restruktueerimiseks", millega on seletatav ka "vana" Euroopa eriline aktiivsus abipaketi elluviimisel - raha jääb ju nende kätte...

Minu au on minu truudus!

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.08.2011 kell 10:09 Reply With Quote
Ja-jaa... Aga poliitthnoloogidel-silmamoondajatel läheb väga raskeks. Kas nad ikka suudavad meie "ühishuve" klapitada? Ühiskondlik lepe tuleb saavutada ju tervel kontinendil. Minu arvates on see võimatu. Kreeklased peavad ennast jumalate järeltulijateks, meie ei saa lahti orjamentaliteedist. Roomlased, kes käisid 2000 aastat tagasi Germaanias maksudistsipliini tugevdamas, ootavad jälle Saksamaalt tšekki. Kreeklased tuletavad Saksamaale meelde, et see nende kulla 1941.a. varastas. Jne. Kus siin kokkuleppele võimalus on?! Kes kokku leppida suudavad, on Venemaa ja Saksamaa...

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.08.2011 kell 11:50 Reply With Quote
Noh Venemaa ja Saksamaa pole kunagi vaenlased olnudki! Juba Hansaaegadest peale saatis Venemaa sakslastele kulda, kalliskive, nahku, vilja jm. tooret, vastu said tsaaridele printsesse naisteks ja head nõu riigi korraldamiseks...
Noh need 2 Maailmasõda olid ju Inglise-Prantsuse vastuolud Saksamaaga, kus inglise diplomaatia oskas alati kriitilisel hetkel Venemaa teise rinde näol sakslaste vastu välja nihverdada

Minu au on minu truudus!

guttamax

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.08.2011 kell 17:03 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: 2mustikas
Tsitaat:
Tsitaat:

Gutta , ma andsin ühele sellile kodutule avanssi ja kirve ja kindad ja ta lubas tulla ja lõhkuda.
See oli kevadel. Nüüd ta tuli oma rattaga mu töökotta, et me parandaks tal ratta
Me siis keevitasime ja lappisime ja lohutasime . Küsisin igaks juhuks ka jutu vahele lubatud puude kohta ka aga seda vastust ei tulnud.

Nujahh, see, et usaldasid, näitab aint Su sinisilmsust. Ei munnigi muud Kle, laena 200 euri..homme v hiljemalt ülehomme saad 300 tagasi

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0320332 sekundit