Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Koolivägivald...
synoptik
Kasutaja

Registreeritud: 26.01.2003
Viimane külastus: 30.12.2005
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 09:50 Reply With Quote
Koolivägivald...

Kui paljud teist on kokku puutunud koolivägivallaga nii oma koolis käimise ajal kui ka nüüd?
View User's Profile View All Posts By User
ipsu
kodune

Naine
Registreeritud: 17.11.2002
Viimane külastus: 18.11.2009
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 09:59 Reply With Quote
Eks see asi on olnud igal ajal aga nüüd tundub see kuidagi julmemaks läinud. Probleem oli ja on ja jääb.

Ära kaeva teisele auku.......

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 10:02 Reply With Quote
Oleneb, mida Sa selle vägivalla all silmas täpselt pead.... pilkamist, narrimist või lausa jalaga tagumist, peksmist jms.? Pilkamise, naerualuseks olemise ja näpuganäitamisega olen väga hästi kursis... Olin ise mingi vahe teiste tüdrukute narrimise, pilkeobjektiks, kuid vist olen niipalju tugev ja endas kindel (olin siis), et see mind eriti ei häirinud. Mingis vanuses tekkis meie klassi tüdrukutest punt (6-7 liiget), kes kõike, mis nendest erines, kohe halvustama hakkasid... Nii saigi saatuslikuks mulle minu väikene armas koeranässakas, kes kevadeti ja sügiseti karva ajas... Ja muidugi, olin sageli hädas sellega, et ka kooliriietelt võis karvu leida... Ajas neid marru see kui keegi neist paremini õppis ja ühesõnaga, üldse kõik teiste juures, mis ei seostunud nende enestega... Aga, klassijuhataja oskas sellele lõpu teha (arvan, et palju rohkem kannatasid meie klassi paksud, kellele ei antud rahu ühelgi hetkel) ja 7-ndast klassist alates (peale mõningate meie klassist lahkumist) oli ka rahu majas. Kuid jah, kuulnud olen, et mõnes kooli ikka asi päris hull ja lasped ei julge kodus sellistest asjadest rääkida ka, kardavad teiste laste kättemaksu... Kurb, kuid kuidas seda pidurdada ? Kas üldse on võimalik ?

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 1.08.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 10:03 Reply With Quote
Kõrvalt näinud olen väga palju. Meie koolis, kus mina käisin ja kus praegu lapsed käivad on seda väga palju. Minu ajal oli seda ka õpetajate poolt väga palju...nüüd õpetajad teise hoiaku võtnud ja vaatavad lihtsalt rahulikult kõrvalt. Ja see kelle kallal kõige rohkem nokitakse tembeldatakse probleemseks lapseks, sest teised ju omavahel saavad läbi...teda üksi ju kiusatakse Eh...ei tahagi pikemalt rääkida...võigas kool on meil...kahjuks meie linnas valiku võimalusi koolide puhul vähe, õigemini nad lausa puuduvad...nii et peab õppima seal kus õpid ja asi korras.

Poisiga nagu pole kunagi probleeme olnud. Vaid ühe korra läks terve klassiga riidu, kui kaitses ühte hästi paksu tüdrukut, keda kogu aeg noriti. Aga see oli teises klassis ja nüüd nad juba suuremad ja hoiavad ühte. Nüüd käib tütar esimeses klassis...mnjah...probleeme palju. Ja kui ta üritab enda õigust seal taga ajada, siis õpetajale on ta probleemne laps ja kuna õpetaja tohib teda halvustada, siis ka klassikaaslased seda vahel teevad. Exmehega siin mõtlemegi juba, mida saaks ette võtta. Laps ju käib ka muusikakoolis ja seal tal pole teistega läbisaamisega probleeme...aga tavakoolis ta miskipärast on suhtlemis probleemidega õpetaja arvates. Lapsele on praegu koolis käimine igapäevane pinge ja stress....lausa kahju teda vaadata...ta on väsinud Aga ma ei jäta seda asja nii....ja kui vaja siis lähen ükskõik kui kaugele välja. Kõige huvitavam ongi see, et lasteaias tal polnud suhtlemisega probleeme....piisavalt andekas on ta ka...muusikakoolis pole suhtlemisega probleeme....saab peale oma venna kõigiga hästi läbi....ja oma klassis on tal suhtlemisega probleeme
Mida peaks siis ette võtma, et oma last kaitsta...kui teist kooli kah pole?

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 10:09 Reply With Quote
Olen kokku putunud
Palju on seda mammutkoolides ja mammutklassides Ei hakka pikemalt kirjutama vaid jään tasakesi nõusse Tiina poolt räägituga

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 10:12 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: meryli
Olen kokku putunud
Palju on seda mammutkoolides ja mammutklassides Ei hakka pikemalt kirjutama vaid jään tasakesi nõusse Tiina poolt räägituga
Minu arust meie linnas on see ühes koolis kogu aeg eksisteerinud...ja ometi see kool peab ennast parimaks kooliks...räägin Haapsalu Gümnaasiumist...aga vägivalda kipub seal vaat et rohkemgi olema, kui suurlinna koolides

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 10:20 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: tiina
Tsitaat:
Olen kokku putunud
Minu arust meie linnas on see ühes koolis kogu aeg eksisteerinud...ja ometi see kool peab ennast parimaks kooliks...räägin Haapsalu Gümnaasiumist...aga vägivalda kipub seal vaat et rohkemgi olema, kui suurlinna koolides

Jup Tiina, antud asutuses on igast normid täielikult käest ära! Ja paljud vanemad kes suudavad oma lastele rohkemat lubada, soodustavad seda vägivalda ja pölgust veelgi enam Näide on samast koolist esimesest ja kolmandast klassist kus mul tuttava kahel lapsel on lausa sellised mobiilimargid koolis kaasas, mida isegi mina pole oma elu jooksul veel omdandada jaksanud, pannakse riidesse kui puped ja taskuraha on kui merd....ja see mis seal (neis) klassides toimub on laste suust sageli kuulda....

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 10:21 Reply With Quote
Tsitaat:
Tsitaat:
Algne postitaja: tiina
Tsitaat:
Olen kokku putunud

Jup Tiina, antud asutuses on igast normid täielikult käest ära! Ja paljud vanemad kes suudavad oma lastele rohkemat lubada, soodustavad seda vägivalda ja pölgust veelgi enam Näide on samast koolist esimesest ja kolmandast klassist kus mul tuttava kahel lapsel on lausa sellised mobiilimargid koolis kaasas, mida isegi mina pole oma elu jooksul veel omdandada jaksanud, pannakse riidesse kui puped ja taskuraha on kui merd....ja see mis seal (neis) klassides toimub on laste suust sageli kuulda....
ühesõnaga...koolis kus on hiigelklassid võiks lapsevanemad ise igast "seisude" ärahoidmiseks natuke kaasa mõelda!

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 10:31 Reply With Quote
No meie siin exmehega iga õhtu üritamegi mõelda. Palju ju sõltub ka õpetajast. Poisil on algusest peale noor õpetaja, kes just lõpetas kooli...nii minu vanune. Algul arvasin...et nii hullu klassi ta küll taltsutada ei suuda...ja arvasin, et see klass jääb igatpidi alla igasugust arvestust. Kord sai majja teise klassi lõpuks. Ja siiani üks parimaid klasse on. Paralleelklassid...mida algul paremaks peeti...on nüüd täitsa alla mäge. Olen rõõmus, et poisile sattus niisugune õpetaja ja nende klassis on jäänud enam vähem ära see "kes on rikkam, kes on vaesem" jne. Isegi direktor pani oma poisi sellesse klassi, sest nägi, et sellest klassist ja klassijuhatajast saab asja.

Aga tüdrukul vanem õpetaja...ta juba minu ajal õpetaja oli. Suuremate klasside lapsed....6-7 klass...käivad vahetundide ajal väikeste klassis väikesi kiusamas...õpetaja vaatab lihtsalt pealt ega sekku. Kui kaebama minna, siis õpetaja ütleb, et kannata välja küll maha rahunevad. Kas tõesti pole siis õpetajal võimu suuremaid välja ajada klassist? Täiesti imestama paneb selle õpetaja suhtumine...ja selliseid vana aja õpetajaid on kooli veel oi kui palju jäänud Algul oli meil hea meel, et vana ja range õpetaja on, et saab korra majja....tuhkagi...parem oleks võinud noor ja uus õpetaja olla, kes teab ka midagi kooli vägivallast ja ei suhtu sellesse nii külmalt

synoptik
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 10:39 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
Oleneb, mida Sa selle vägivalla all silmas täpselt pead.... pilkamist, narrimist või lausa jalaga tagumist, peksmist jms.? Pilkamise, naerualuseks olemise ja näpuganäitamisega olen väga hästi kursis... Olin ise mingi vahe teiste tüdrukute narrimise, pilkeobjektiks, kuid vist olen niipalju tugev ja endas kindel (olin siis), et see mind eriti ei häirinud. Mingis vanuses tekkis meie klassi tüdrukutest punt (6-7 liiget), kes kõike, mis nendest erines, kohe halvustama hakkasid... Nii saigi saatuslikuks mulle minu väikene armas koeranässakas, kes kevadeti ja sügiseti karva ajas... Ja muidugi, olin sageli hädas sellega, et ka kooliriietelt võis karvu leida... Ajas neid marru see kui keegi neist paremini õppis ja ühesõnaga, üldse kõik teiste juures, mis ei seostunud nende enestega... Aga, klassijuhataja oskas sellele lõpu teha (arvan, et palju rohkem kannatasid meie klassi paksud, kellele ei antud rahu ühelgi hetkel) ja 7-ndast klassist alates (peale mõningate meie klassist lahkumist) oli ka rahu majas. Kuid jah, kuulnud olen, et mõnes kooli ikka asi päris hull ja lasped ei julge kodus sellistest asjadest rääkida ka, kardavad teiste laste kättemaksu... Kurb, kuid kuidas seda pidurdada ? Kas üldse on võimalik ?
Algselt pidasingi silmas lihtsat narrimist kui üks laps teistese erineb,aga tänapäeval kuulub koolivägivalla juurde peksmine raha pommimine ja muud sarnased tegevused.Minu poiss käib karate trennis ja ei lase end lüüa kaitseb ka väiksemaid tüdrukuid aga paljud ei oska ennast kaitsta ja õpetajad ei sekku...kahjuks

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 11:24 Reply With Quote
See tekitab minus kummastust, et õpetajad ei sekku kui näevad, mis nende nina all toimub ? Miks, mida nemad kardavad või on neil tõesti ükskõik ?? Kuidas suudavd täiskasvanud nii külmalt pealt vaadata kui suuremad väiksemaid kiusavad ? Kas olete üritanud õpetajatega rääkida ? Mis nad ise vastavad ? Ma kujutan ette, et kui peaks lastel probleeme tekkima, siis läheks ja kõneleks kõigepealt klassijuhatajaga, nemad ju ka peaksid seletama lastele, kuidasmoodi käituda... Nojah,praegu hea argumenteerida, enda poja läheb aga paari aasta pärast kooli, eks siis näe, mis saama hakkab. kas tuleks ka varakult karate trenni panna ? Saaks vähemalt ise enda eest seista.

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

synoptik
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 11:45 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
See tekitab minus kummastust, et õpetajad ei sekku kui näevad, mis nende nina all toimub ? Miks, mida nemad kardavad või on neil tõesti ükskõik ?? Kuidas suudavd täiskasvanud nii külmalt pealt vaadata kui suuremad väiksemaid kiusavad ? Kas olete üritanud õpetajatega rääkida ? Mis nad ise vastavad ? Ma kujutan ette, et kui peaks lastel probleeme tekkima, siis läheks ja kõneleks kõigepealt klassijuhatajaga, nemad ju ka peaksid seletama lastele, kuidasmoodi käituda... Nojah,praegu hea argumenteerida, enda poja läheb aga paari aasta pärast kooli, eks siis näe, mis saama hakkab. kas tuleks ka varakult karate trenni panna ? Saaks vähemalt ise enda eest seista.
Jääb mullegi arusaamatuks miks õpetajad ei sekku...aga see et poiss karate trennis käib on andnud talle julgust väiksemaid kaitsta.

Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 12:21 Reply With Quote
Eks ma sain ka oma osa.
Sellepärast, et vene verd sees voolab ...
Et ei olnud minu ema küllalt rikas ...
Ja üldse .. kas on tegelikult vaja põhjusi, et kedagi kiusata .. eriti veel koolis.
Lastakse laiali mingid jubedad kõlakad ja sealt ju tegelikult algabki ..

muhhin
Kuuvarjutus

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 21.01.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 12:32 Reply With Quote
Olen kah seda omal nahal tunda saanud ja alguse sai asi juba õpetajatest.
li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 14:30 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: muhhin
Olen kah seda omal nahal tunda saanud ja alguse sai asi juba õpetajatest.

paraku,paraku......vale suhtumine õpetajate poolt kallab veel õli tulle kaasõpilaste suhtumisele ja nii ta vist alguse saabki

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

Mara
Olgu jääv meile päike!

Registreeritud: 11.12.2002
Viimane külastus: 29.10.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2003 kell 14:47 Reply With Quote
seda vägagi kahjuks leidub koolis tohutul hulgal..õnneks on agaramad õpilased seevastu tugigruppe asutanud

Parim vibukytt siinpool Uuraleid...

epp
Tige Kull

Registreeritud: 04.05.2002
Viimane külastus: 2.09.2016
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.03.2003 kell 20:51 Reply With Quote
nii.. mina ei ole olnud koolis vägivalla ohver ja ise selle tekitaja olen olnud keskpärane ja rahulik lapsepõlves... ning vägivallaga on kokkupuude ainult kodus ja see on ka vaid kasevits

Ärge uskuge midagi sõna-sõnalt.
Ärge eitage midagi täielikult.
Kahelge ja otsige tõde.
Olles leidnud hingerahu,
tunnete ära ka tõe.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
lota_kalla
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 18.08.2002
Viimane külastus: 3.08.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.03.2003 kell 17:21 Reply With Quote
meie klassi pihta käib õpetajate poolt koolis vaimnevägivald..nad on surmkindlad et me ei lõpeta 12 klassi ära...et me oleme alkohoolikud ja narkomanid...kaasa arvatud olime proovikirjandi ajal joonud...kuid üxki õpilane ei tundnud lõhna..vaid 2 õpetajat kes seda kiuste rääkima läxid...kõik õpetajad on meie vastu...kui meie ees rääkides ehk poolt aga nurgataga taas klatsimas... ohh me õnnetud abituriendid..keegi meid ei toeta =(
Vamp O Drama
star deluxe

Naine
Registreeritud: 12.03.2003
Viimane külastus: 28.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.03.2003 kell 23:49 Reply With Quote
algklassides olin poksikoti rollis minagi.... ela(si)n vääääga väikses linnas, kus kõik kõigile teada ja millegipärast paljud ei sallinud mind (siiamaani ei tea, miks, vanemad küll nagu korralikud inimesed ja puha). oma klassis polnudki väga hull, ainult paar poissi kiusasid, aga sellised paar aastat vanemad.... tagasi mõelda, imelik et ma üldse nii kergelt pääsesin, sest mind on nii trepist alla lükatud kui vastu seinu taotud. suurim vigastus oli murtud ninaluu. kusjuures ma olen tüdruk.

I know you hate me
for me it's real love

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
ohakas
Oluline pole, kes me oleme, vaid kuhu liigume

Naine
Registreeritud: 04.12.2007
Viimane külastus: 2.01.2017
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.11.2009 kell 19:11 Reply With Quote
eelmisele postile tahaks küll hüüda, et tule taevas appi!
ise käisin pubekana mööda seinaääri, vahetasin siis just kooli, läksin väiksest koolist suurde
no paar aastat kannatasin, minu pääsemine oli sport
hambad ristis murdsin ennast läbi
enda vanem tütar vahetas samuti kooli
esimesed kuud oli paras põrgu
tüdrukud kaklesid, sõna otseses mõttes
taheti maakas paika panna, ega tal muud üle jäänudki, kui enda eest seista
õpetajad kutsusid mind koos teiste vanematega kooli ja siis loen seletuskirju kus minu tütar oli kirjutanud /..mina ennast peksta ei lase.../õnneks poole aastaga rahunes asi maha
noorem vahetas samuti kooli, olin valmis juba kes teab milleks , aga temaga probleeme polnudki,
kõik kujunes väga sujuvalt
et ei oskagi öelda millest see koolivägivald, oleneb see lapsest või keskkonnast kuhu satub
eks ta ole kõikide halbade juhuste kokkulangevus

ullike
naiivitar

Registreeritud: 10.10.2002
Viimane külastus: 9.12.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.11.2009 kell 23:59 Reply With Quote
Valus teema.

Täna sattusin juhtmeid liigutama ühte klassiruumi. See mürgel, mis seal toimus, lõi mind oimetuks ja kui tunni alates klassist välja läksin, olid kõrvad lukus. Mulle tundus, et paarikümnelapselises klassiruumis kakles vähemasti neli erinevat seltskonda. Kui ei kakelnud, siis äigas lihtsalt niisama mingi ettejuhtuva esemega. Kui ei äianud, siis vähemasti karjus täiest kõrist.

Ko¹maar. Ma ei kujuta ette, kuidas niisugust möllu tekitanud õpilased on suutelised midagi õppima. Õpetaja klassitulek ei muutnud olukorda detsibelli võrragi.

Ma ei oskagi nimetada, mis see on. Vägivald või miski psühhoos või stress või mis...

Ole õnnelik selle üle, mis sul on - siis on sul palju, mille üle õnnelik olla.

Iiri vanasõna

ohakas
Oluline pole, kes me oleme, vaid kuhu liigume

Naine
Registreeritud: 04.12.2007
Viimane külastus: 2.01.2017
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.11.2009 kell 00:28 Reply With Quote
ma olen ka taolist olukorda näinud
seda ei oska seletadagi, et mis see siis on
meie elus on palju korrast ära
huvitav kas vanemate stress kandub lastele, et need siis omakorda elavad seda karjudes, lõhkudes välja
tööd pole, raha vähe, ilm on vilets, põhjusi ju stressiks jagub
keegi võiks oma magistri töö selle kohta teha

metsapull
master

Mees
Registreeritud: 08.01.2017
Viimane külastus: 1.07.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.09.2017 kell 23:05 Reply With Quote
Tavaliselt leitakse keegi kes laseb end peksta kuna ei julge vastu lüüa ja end kaitsta. Selline vastuastumata jätmine on väga suur viga. Selliselt ei õpita end kehtestama. Kooliajal rusikatega ja hilisemas elus sõnadega. Ehk siis jäädaksegi peksupoisiks. Tekib haiglane hirm inimeste väljaütlemiste ees ja solvumine. Ülemõtlemine jne.

Ehh, väga vale ja kehv on sedasi.

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 23.01.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2017 kell 08:42 Reply With Quote
Vanad olijad juba teavad kes on olnud koolivägivalla ohvrid.

Ma arvan, et need kes täiskasvanuna tunnevad, et selline asi on raskelt mõjunud edasisele elule vajavad psühholoogi abi. Lahendamata probleem ei tee elu kergemaks ja kibestumine rikub elu, mida inimene võiks elada hulga õnnelikumalt.
Kibestumine on kibestumine - pikas perspektiivis hävitava jõuga. Mürgitab ja mürgitab kuniks inimene ongi nö peast haige.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

metsapull
master

Mees
Registreeritud: 08.01.2017
Viimane külastus: 1.07.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2017 kell 21:13 Reply With Quote
Kindlasti õige. Kuid..

Kas kiusatav on ise selles süüdi, et tema kiusamist üleüldse alustati? Võib-olla tõesti, käis kehvemalt riides, ei julenud vastu astuda.
Siin nagu tuleb välja, et see on kiusatava probleem, et ta on sellise eemaldumise kaitsetaktika ümbritseva vastu võtnud. 'Kurb, et kiusatu peab minema pärast väisama psühholooge ja kulutama veel lisaks enese ressurssi mille kiusajad põhjustasid.

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0205040 sekundit