Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Koolivägivald...
sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 22.03.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.09.2017 kell 08:34 Reply With Quote
Kas inimene on süüdi kui juhtub mõni õnnetus? Kui on füüsiliselt katki või haige, kas ta peaks siis end ravima?
Sama mõttetu küsimus.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

View User's Profile View All Posts By User
metsapull
master

Mees
Registreeritud: 08.01.2017
Viimane külastus: 1.07.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.09.2017 kell 20:14 Reply With Quote
Siinkohal on sinu seisukoht selge, kiusajatel on õigus, nad on tegijad. Kiusatav vaadaku ise kuidas saab, ise on ju süüdi, et nii pehmo on. Kas on nii?

Siin saab isegi jah-ei vastusevariandiga hakkama.

Reede
Algaja

Mees
Registreeritud: 16.06.2017
Viimane külastus: 21.03.2019
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.09.2017 kell 18:18 Reply With Quote
Sinusuguse kiusamine on õige. Nagunii olid juba koolis tropp. On erandeid, aga sinu puhul on see õige käitumine.
reheline
The Bad Thresher

Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 17.03.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.09.2017 kell 19:59 Reply With Quote
Aiaiai, Bull, isegi uued foorumlased hammustavad kohe läbi, et oled sitapea
Aga see selleks, lihtsalt mainisin.
Mina arvan, et koolivägivald ei kao kuhugile, kuna lapsed on eriti leidlikud ja sadistlikud. Sellega peab küll vòitlema, aga midagi pole teha, koduteel tehakse ikka kiusatavale kambakas. Vòi kemmergus mònitatakse kiirkorras läbi. Igas vanuses inimeste grupis, tekivad pinged ja liidrid ja hälvikud. On see siis vangla, lastelaager vòi tòsielusari. Lootusetu juhtum.

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.09.2017 kell 02:07 Reply With Quote
Kiusajatel pole õigust kiusata. Ohver aga kui ei räägi sellest, siis võiks püüda end kaitsta.

Minimaalne rääkimine tuleks kasuks kui pole just idiootidest vanemaid.

Reede
Algaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.09.2017 kell 12:28 Reply With Quote
Heh. Millisest õigusest sa räägid? Või misasi see õigus on? Kas mõistad hukka nagu mikser? Või lihtsalt taunid? Enne mõtle misasi see õigus on. Võime suuri sõnu teha, aga kottimine jääb alatiseks. Ükskõik millises vormis.

Nojah, muidugi 1000 aasta pärast, kui kõik on geneetiliselt muundatud ja oma kookonites elavad, siis ehk sihukesi probleeme pole.

Leni
Friik

Naine
Registreeritud: 02.12.2005
Viimane külastus: 13.01.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.09.2017 kell 15:25 Reply With Quote
Vbl see vorm on oluline ikka? Ma mõtlen mind küll noriti nt algklassides ja põhikoolis ja pärast keskas ma ei olnud ka mingi kõigi lemmik ma usun (ei pannud eriti tähele neid grupidünaamika asju seal enam tbh) aga kuna see oli selline semi-tsiviliseeritud alati (keegi ei loopinud mu asju laiali ega toppinud mind peadpidi vetsupotti) siis polnud nii hull.

Ja ma olen suht 100% kindel et oma loomuselt need samad kiusajad teises keskkonnas oleks kindlasti olnud valmis ja võimelised kõiki neid klassikalisi piinamise asju tegema mingil ajal mulle, lihtsalt meil ei tehtud sellist, sest sotsiaalsed normid.

Ühesõnaga äkki on mõtet kuidagi kasvatada inimesi vähe normaalsemaks ikkagi käitumiselt? Kiusajad tekivad ikka, aga nad ei tule füüsiliselt kallale, kui on normaalne lastetuba.

Ma alustaks selliste hoiakute lastele MITTE SISESTAMISEST nagu Reheline siin välja tõi näiteks: liidrid ja hälvikud vastavalt sellele, kes on "tugevam" sellises esimest-päeva-vanglas enesekehtestamise mõttes. Defineeri liider ja defineeri hälvik kiusaja ja kiustava vahekorras kus kiusatav teeb n-ö oma asja ja kiusaja läheb teda peadpidi vetsupotti toppima for no reason? Kiusaja on "liider" mingis sisulises, mitte-loomalikus mõttes üldse või? Ja kiusatav on hälvik sellest et ta ei lähe selle hundikarja temaatikaga kaasa? Inimene ei ole metsloom tegelt. Isegi lapsed ei ole. Ei pea olema.

Reede
Algaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 01:50 Reply With Quote
Ei ole see vorm oluline. Sadism on sadism, ükskõik millisel moel avaldub. Füüsiliselt nõrgad kardavad kolakat ja inisevad, samas tugevad ei kannata sellist inisemist ja panevad kolaka. Lepiks kokku, et igasugune sadism on taunitav. Mitte muidugi sellisel kujul, et minu sadism on ikkagi natuke parem, kui sinu oma.

Peale selle on inimene õudne kiskja, jällegi erineval kujul. Loomaga ei anna võrrelda. Mida rohkem on mõistust antud, seda hullem on. Lapsed õpivad ka kiirelt. Ja muidugi ei peaks olema, aga ühiskond õpetab kiirelt. Näiteks 30 a. tagasi ei topitud peapidi pellerisse.

Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 06:29 Reply With Quote
See ei ole kindlasti õige üldse, see nõrgad inisevad tugevad annavad alati kolakat. Ma suht tean ju kes mu kiusajad olid Üks oli selline väga tomboy t¹ikk nt olemuselt kes aktiivselt vihkas mind ja ta oleks 100% pannud selle kolaka kirja mitmes olukorras kui see oleks kuidagi mahtunud sinna normide sisse, et sellist asja saaks teha. Never happened tho, ei koolis ega väljaspool. Kõige füüsilisem asi mis ta ever tegi oli see et loopis mind peenrahaga.

Ja teised kiusamissituatsioonid ka. Ma olin seal, ma tunnen neid inimesi ja nad oleksid täpselt see tüüp, kes oleks teinud kõiki neid füüsilise ahistamise asju kui see oleks neile pähe mahtunud et nii saab - sotsiaalne norm loeb väga palju selles kui kaugele keegi läheb.

Ma ei ole nõus sellega et sadism on sadism selles mõttes. Sa soovitad pm kasvatada lastest mingid kaagid, sest see on võimalik. Ma ütlen, et võiks nagu inimesed kasvatada, sest isegi kui on mingid kaagi-kalduvused lapsel siis see mis on ok ja ei ole ok teha mõjutab ikkagi seda kuidas laps neid oma asju välja elab.

Tsitaat:
Algne postitaja: Reede
Peale selle on inimene õudne kiskja, jällegi erineval kujul. Loomaga ei anna võrrelda. Mida rohkem on mõistust antud, seda hullem on.
Mis mõttes? Mida rohkem mõistust seda toorem hormoonipõhine instinktidel baseeruv käitumine sotsiaalsetes olukordades? See on küll kummaline mõte imo, seletad äkki lahti?

Reede
Algaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 11:37 Reply With Quote
Ära pane mulle sõnu suhu. Mina ei soovita midagi. Ütlen lihtsalt et lahendust pole. Ja tegelikult on see koolikiusamine isegi hea mõnes mõttes. Nagu treening. Vanemad ja õpetajad ei suuda lõpuni ära seletada, kuidas peaks eakaaslastesse suhtuma. Selle reaalse kogemuse saab ikka ise. Aitab täiskasvanuna erinevaid keerulisi olukordi lahendada. Nagu siin mainiti, on igas grupis liidrid ja hälvikud. Tee mida tahad, see kõik jääb. Selle üle ei viitsi vaielda kummas vormis kiusamine on parem. Olen ikka üsna veendunud, et igasugune vägivald on vägivald. Ja ei ole nii, et üks on ikka natuke parem.

Laste kasvatamise osas on mul kõvasti rohkem kogemusi, seega siin pole sul vaja nõu anda.

Ja minu mõte pole kummaline, lihtsalt jälgi kuidas inimesed käituvad.

Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 11:50 Reply With Quote
On ikka kummaline ju, ma arvan sa ajad segamini mingid muud asjad mõistusega tbh. Sulle päriselt tundub et n-ö kiskjad on targemad? Et tarkus põhmõtteliselt sünnitab vägivalda (vaimset või füüsilist)? Wtf? Ise ka usud?

Sellepärast sa ei näegi lahendust. Minu arust on lahendus olemas sest inimesed on suht mõjutatavad sellest mis on või ei ole aktsepteeritav nende keskkonnas, vanglas on väga normaalne kindlasti anda nuga kellelegi sest võimusuhted, päris maailmas not so much.

Reede
Algaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 12:01 Reply With Quote
See on kõvasti keerulisem, aga üldiselt jah. Pigem võimendab, mitte ei sünnita. Kiskja ainus pidev soov on paremini elada. Ja siin vahendeid ei valita. Mida rohkem on antud võimu, seda rohkem seda realiseeritakse. Loll võimu ei saa, saab see kes paremini kohaneb ja kellel rohkem arukust. Ja tema jõhkrus on sellevõrra suurem.

Kuna sa oled vahepeal teksti täiendanud, siis lisaks omalt poolt, et on riike, kus päid maha nüsida on ikka päris "so much". Muide nad trügivad siiapoole ka kunagi. Ja netis klõbistades sa neile vastu ei hakka. Ilusa punase plakatiga ka midagi ära ei tee.

Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 12:12 Reply With Quote
Ok, ma ei seosta üldse ambitsioonikust arukusega. Mu meelest näiteid ei ole isegi vaja tuua, jälgi inimesi

"Loll" on siuke suhteline mõiste, muidugi sul on õigus et oletame kui on kaks kiskjat siis arukam neist on edukam oma manöövrites teoreetiliselt (sõltub vbl grupist, aga loogiliselt peaks nii olema), aga nagu sa ütled "kiskja ainus pidev soov on paremini elada" ükskõik kuidas ja soovitavalt kellegi arvelt... see on nii piiratud vajadustepüramiid, et juba suht välistab erilise intelligentsuse imo.

p.s. mis sa selle "on riike, kus" asjaga tahad öelda siis? On küll jah. Ajalooliselt ajas üldse pool euroopat rahavast avalikult vardasse aeg-ajalt sest võimusuhted ja no üldse, inimestele ju põnev. Või siis nt siuksed classic kiusajad nagu Hitler hiljem. Ilmselt olid need jõhkardid kõik liiga targad lihtsalt. Minu lugupidamine.

Reede
Algaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 12:27 Reply With Quote
No kui sul on lahendus koolivägivallale olemas, siis miks seda pole juba realiseeritud? Suuri sõnu on lihtne teha. Ainult, see on odav.
Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 12:43 Reply With Quote
Ülalt alla ongi keeruline lahendada selliseid asju. Sa arvad et see mida sa kodus oma lastele õpetad neid eriti ei mõjuta nende väärtushinnangutes? Et keegi peaks kuskilt kõrgemalt poolt ära kaotama selle koolivägivalla igal pool ja kui seda ei suudeta siis tähendab, et nii ongi normaalne ja inimloomus lihtsalt?

Kui sa ütled oma lapsele nt seda nagu mulle enne, et mida targem inimene seda hullem kiskja, siis oma lapsearuga loeb ta sealt välja käitumisjuhise eluks.

Reede
Algaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 14:40 Reply With Quote
Lahendustest räägi. Kes, kuidas ja mismoodi.

Mis komme sul on oma poste mitu korda muuta? Et kui üks seisukoht pole piisavalt provokatiivne, siis otsid uue nurga?

Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 14:48 Reply With Quote
Lahendus on arukamad lapsevanemad ja ühiskond mis ei soosi vägivallaga enesekehtestamist, muud midagi.

Muudan jah vahel, täpsustan oma mõtet ja võtan jura vähemaks vahelt, mille oleks võinud ütlemata ka jätta, mis siis on sellega? Ei jõua jälgida või?

EDIT: vabandust selle viimase eest. Obv ma ei tahtnud nähvata Nagu näed siis ma pean muutma jälle et seda lisada siia. Kohutav, kohutav.

Reede
Algaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 15:30 Reply With Quote
Mine jälle kaotan nälja ja haigused. Lahenduseks arukamad vanemad ja ühiskond, mis ei soosi nälga ja haiguseid.

Kas ma sinu vägivalla mõttest sain aru? Kolakat kardad saada, aga vaimne vägivald oleks sinu jaoks nagu parem vägivald eks? See nagu ei tohiks ju inimesega midagi teha. Ainult sõnad ju.

Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 16:03 Reply With Quote
Ma arvan suht häiriv oleks jah olla laps ja siis muretseda selle pärast kas sina ja su asjad pärast koolipäeva ühes tükis on enam ja ma arvan et võiks põhimõtteliselt õpetada küll maast madalast, et ei ole okei kellelegi kallale kippuda heast peast.

Vaimset vägivalda on ka erineva kaaluga. Mingi süstemaatilise tõrjumise või alandamisega vbl saab jah teha palju halba, aga ma ei ole kokku puutunud. Minuarust kiusajad tihti ei ole mingid hästi kohanenud ega arukad üldse (kuigi neil on alati mingid jüngrid ja pm nad on jah oma grupi liidrid) ja see vaimne vägivald vastavalt ei tee suurt kahju ka kui kiusatav just ei ole väga nõrk ise samades asjades (nt sellest et ta oma vanemad/ühiskond laiemalt jagavad väga kiusajate seisukohti vms).

Tõin siin selle peenrahaga loopimise näite varem. See t¹ikk püüdis mind avalikult alandada (esialgu sõnadega, pärast siis müntide loopimisega) selle eest et ma elasin üksi emaga, kes siis mingi moment kaotas töö ja mul ei olnud nagu raha eriti (välja see ei paistnud riietest vms minuarust, aga ta kuulis kusagilt (edit: aa, mingit tasuta koolitoitu sain ka vahepeal ja trennist pidin ära tulema, väga alandav obv, tõeline hälvik olin ikka )). Mulle see ei teinud eriti midagi, sest mu meelest see ei olnud mingi piinlik asi ja ma ei tundnud et tema oleks minust parem selle pärast et tema isa oli kaubamaja direktor, see mõnitamine tundus suht nõme lihtsalt, aga ma ei kannatanud selle all.

Kui ta oleks nüüd tulnud ja reaalselt toppinud mu pea vetsupotti samadel motiividel, siis mul oleks juuksed märjad olnud ja suht ebamugav päev otsa, sõltumata sellest et see kiusamise ALUS oleks olnud sama (ja tühine mulle).

On ju vahe vaimse ja füüsilise puhul selle näite varal?

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.09.2017 kell 20:30 Reply With Quote
Ma arvan, et kui kõik vanemad tegeleks laste kasvatamisega, siis koolivägivald puuduks. Kurb on aga see, et suures seltskonnas leidub alati lapsi kes tulevad perekonnast, kus leitakse, et lasteaed või kool peab nö nende lapsi kasvatama, pluss pered kus on alkohoolikutest vanemad.

Mina saatsin oma lapse 1.klassi sõnadega: "Isegi kui noritakse, ei tohi Sa esimesena lüüa, AGA ennast kaitsta võid alati. Nii kui keegi lööb, siis "lenda" peale!" Kahju on sellest, et ta on introvert ja liialt arukas oma eakaaslaste kõrval, seega kardan, et ta ei kaitse ennast siis kui oleks vaja. Loodan, et ta vähemalt RÄÄGIB. Homsest hakkab käima Taekwondo trennis ka, loodan, et see suurendab enesekindlust ja teeb ta julgemaks. 6- aastase poisi kooli saatmine võib tähendada rasket koolipõlve kuna kasvult on ta palju väiksem kui teised.

Ahjaa eile poes tahtsin naabrinaisele rusikaga näkku lüüa. Ma täitsa sain aru, miks Vene mees seda teeks. Naine inises mu kõrval kääride suuruse teemal 7-8 korda, täpselt nagu 2-aastane. Kurb on see, et tegemist on 34-aastase naisega. Kui ma olin 6x rahulikult öelnud, et need käärid sobivad ta tütrele, siis tundsin korraks, et pilt hakkab mustaks minema. Tundsin, et kui ta nüüd mu karmima ütlemise korral veel iniseb, siis ma kas löön või suudan inimlikult aga kiirelt poest lahkuda. Igal juhul, pole ma ammu nii vihane olnud. Mu kumbki laps pole mind nii jubedalt välja vihastanud.
Seega jah, inimene on loom ja kohati tekivad küll vägivaldsed mõtted. Kas realiseeriksin? Üsna kindlalt ma ei teeks seda.

Reede
Algaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.09.2017 kell 02:21 Reply With Quote
Tõestisündinud lugu meie koolist. Poisi vanus 14a. Ta oli üsna tõrjutud ja kümnel erineval viisil läbi mõnitatud. Teda ei pekstud. Ühe kehalise kasvatuse tunni ajal ei saanud ta üle kitse hüpatud. Seepeale õpetaja küsis, et kuidas sa naisega kavatsed hakkama saada, kui sa isegi üle kitse ei saa, pihens. Sihuke nali teate. See tegi tervele klassile nalja. Hüüdnimi oli koheselt Pihens. Sellest räägiti umbes nädala ja pärast seda poos ta end kodus keldris üles. Füüsilist vägivalda ei olnud.
Kuidas vahe füüsilise ja vaimse vägivalla vahel nüüd tundub?

Täpsustan, kuna see lugu tuli nüüd üsna elavalt meelde. Minu mäletamist mööda ei keeranud ta kellelegi käru ja kitukas ei olnud. Lihtsalt vaikne ja sõbralik oli. Kogu tema süü.

Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.09.2017 kell 09:50 Reply With Quote
Mu meelest need kehka tunnid on põhimõttelsielt selline põnev vaimse ja füüsilise vägivalla kokkupuutepunkt. Su näites seda poissi mõnitati selle eest et ta ei teinud füüsiliselt seda asja mida kästi teha. See on ka suht vägivalla olukord juba: panna kedagi tegema mingit füüsilist asja, mida nad ei taha teha. Põhimõtteliselt see on sama nagu seksuaalakt vastu tahtmist. Jah trenn tore, jah seks on tore. Käsu peale ikka ei seksi, samamoodi trenn. Kellegi kuradi asi ei ole kui kõrgele keegi hüppab millal ja minu arust seda oleks ka vaja aktsepteerida ühiskonnas laiemalt. Füüsilise keha autonoomiat. Miks ma pean minema ujuma koolis kui ma kardan õudsalt ära uppuda või mida iganes? Sõitke seenele.

See õps lasti lahti ka ikka? Ma kuulsin ükskord rakveres üks klassijuhataja ütles oma õpilasele: "Sina, lits, ole üldse vait". Ma sain kultuuri¹oki tbh. Kohutavad inimesed.

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.09.2017 kell 10:08 Reply With Quote
On kurb kui laps ei jaga muret või kui jagab aga kodus on debiilikutest vanemad.

Minu mehe sõber sai hüüdnime Till tänu isale, kes kord kui sõbrad olid külas oma poega sel viisil hüüdis. Õnneks polnud poeg õhukese nahaga. Näost näkku talle Till ei öeldud aga teised rääkisid temast ja alati kasutasid nime asemel Till.

Vaimne vägivald on sama hull.
Mu poja pinginaaber ei oska mu poja arvates joonistada. Poiss joonistas kolm lille ja mu poeg iga kord kihistas naerda. Kolmandal korral tõmbas pinginaaber ta vihikusse vihaga kriipsu, mille mu poeg ära kustutas. Ühesõnaga kui küsisin, et kas ütlesid, et ta joonistada ei oska vastas poiss EI. Ütlesin, et tubli, muidu oleks see teie viimane vestlus vb olnud. Ma alati räägin, et solvata ei ole ilus. Olen öelnud, et ainult lollid ei oska muud moodi suhelda.

Meie koolis tegi poiss enesetappu kuna sai iga koju viidud 4 eest peksa. Poos end metsa üles. Me olime sel nv sõpradega metsas lõket tegemas kui politsei metsa läbi kammima tuli. Metsas haises kahtlaselt aga me lapsed polnud varem roiskuva laiba lõhna tundnud. Õnneks me teda ise ei leidnud.
Mõnel on julmad julmad vanemad.

metsapull
master

Mees
Registreeritud: 08.01.2017
Viimane külastus: 1.07.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.09.2017 kell 22:43 Reply With Quote
Tsitaat:
Tõestisündinud lugu meie koolist. Poisi vanus 14a. Ta oli üsna tõrjutud ja kümnel erineval viisil läbi mõnitatud. Teda ei pekstud. Ühe kehalise kasvatuse tunni ajal ei saanud ta üle kitse hüpatud. Seepeale õpetaja küsis, et kuidas sa naisega kavatsed hakkama saada, kui sa isegi üle kitse ei saa, pihens. Sihuke nali teate. See tegi tervele klassile nalja. Hüüdnimi oli koheselt Pihens. Sellest räägiti umbes nädala ja pärast seda poos ta end kodus keldris üles. Füüsilist vägivalda ei olnud.

Täpsustan, kuna see lugu tuli nüüd üsna elavalt meelde. Minu mäletamist mööda ei keeranud ta kellelegi käru ja kitukas ei olnud. Lihtsalt vaikne ja sõbralik oli. Kogu tema süü.

Huvitav kes peidab end kasutaja Reede taga? Tundub "meeldiv" inimene olevat.
Selline reaalne, kes arvab, et vaikseid peabki peksma, et nad end lõpuks üles pooks.
Selline kellele pakub haiget rõõmu kellegi eneseväärikuse alandamine.
Sest siis on "tegijate" seltskonnas hetkeks ka millestki üleolevalt rääkida.

Reede
Algaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.09.2017 kell 01:02 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: metsapull
Tsitaat:

Huvitav kes peidab end kasutaja Reede taga? Tundub "meeldiv" inimene olevat.
Selline reaalne, kes arvab, et vaikseid peabki peksma, et nad end lõpuks üles pooks.
Selline kellele pakub haiget rõõmu kellegi eneseväärikuse alandamine.
Sest siis on "tegijate" seltskonnas hetkeks ka millestki üleolevalt rääkida.

Mitte üks metsapulli väide ei vasta tõele. Metsapulli väited on räme luululise inimese laim. Ja tõepoolest olen meeldiv inimene, ilma jutumärkideta.

Milleks sul minu isikut vaja on? Kas tahad tulla minu lapsi ähvardama? Või tahad niisama klombiks taguda? See on sinu stiil eks?

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0234959 sekundit