Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: islamiterroristid: äkiste me oleme silmakirjalikud?
Qqpai
Köster Goebbels

Mees
Registreeritud: 02.10.2011
Viimane külastus: 30.11.2014
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.01.2012 kell 13:23 Reply With Quote
islamiterroristid: äkiste me oleme silmakirjalikud?

Ei varja: esimene põhus on, et igavaks kipub siin ilma emeriit hingetohter Guttata.. Et õli siis tulle.

Kunagi väga ammu sattusin US kodanikega arutlema sellel teemal ja sain kõhutäie naerda ning virtuaalse kambaka.

Esiteks: nemad ei roninud meile ja ei hakanud seletama, kuidas tegelikult elama peaks ning millised on tõelised
väärtused ning prioriteedid. Selge, et igas ühiskonnas on oma hälvikud ning kui piisavalt palju just neid esiletõsta, on võimalik kujundada üldine suhtumine.

Teiseks: kui jõuvahekorrad ei ole üldse võrreldavad, siis ei ole võimalik ka lahinguväljal omi tõekspidamisi kaitsta, neist sõidetakse lihtsalt üle. Neid lüüakse seal, kus see on lihtsam ja mõjuvam - nemad löövad sinna, kus see neil on võimalik ja mõjus.

Ma ei kaitse neid ja ega nad eriti ei sümpatiseeri ka. Aga .. Kui venelased siia tulid, teadsid nemad ka, kuidas tegelikult elama peab. Ühtlasi tehti neile vastuvõetav "kohalik" valitsus ja väheseid loodusressursse hakati kasutama nagu neile paremini sobis. Meil pole ei naftat, kulda ega muud säärast, mis koheselt silma särama lööks (meie õnneks), muidu oleks siingi korraloojaid jalaga segada.
Keegi ei loenda igapäevaselt, kui palju tsiviile neil surma saab aga pakun, et 10 võibolla isegi sadu kordi rohkem, kui kõigis terrorirünnakutes kokku. Ups, rakett läks pisut viltu.. Ups, arvasime, et oli terroristide laager aga.. jne.jne. Kui mul oleks poliitikast savi aga minu lapsed peaks saama surma sellepärast, et "tsiviilohvrid on sõjategevuses möödapääsmatud", siis ma küll pead ei anna, et mõni mundrikandja kuskil kaugel ei peaks oma mõttemaailmas korrektiive tegema üle isikliku sarnase kaotuse.

Ühtlasi arvan, et kui neil naftat poleks, ei huvitaks kedagi ei sealne inimõiguste järgimine, kohalik valitsemiskord vms. Ja keegi oma sõjamasinat sinna ei veaks, juudid ehk kakleks oma riigi ümber ja kõik.

Põhja-Koreas (ja krt teab, mitmes Aafrika riigis) on ju kõik korras

Hiljem: (iroonia: et ei ole aga keegi ei torgi eriti ka. ilmselt pole midagi huvitavat võtta või antakse niisama..)

Hämmastav, kui vähe on vaja teada, et olla nii enesekindel.
---
Inimene õpib läbi p-se, kuni on nii valus, et enam õppida ei taha.

View User's Profile View All Posts By User
ohakas
Oluline pole, kes me oleme, vaid kuhu liigume

Naine
Registreeritud: 04.12.2007
Viimane külastus: 24.09.2019
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.01.2012 kell 15:39 Reply With Quote
loen siin seda ja siis tekkis küsimus, et kuhu see Guta, puruluti läks?
islamismist ja sealsest kodukorrast pole siiani aru saanud
st suutnud lahtimõtestada
ja Põhja- Korea on muidugi vägev, sellises riigis ei ole tõesti midagi korrast ära. Mulle tundub, et psühholoogilisest vaatevinklist oli hea, et see riigipea suri. Inimesed said ennast kollektiivselt tühjaks nutta. No nüüd on palju kergem uutele katsumustele vastu minna

Kes tasa sõuab, sellel mädanevad aerud ära!

rama
Kasutaja

Registreeritud: 21.06.2009
Viimane külastus: 8.04.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.01.2012 kell 17:33 Reply With Quote
Me oleme VÄGA silmakirjalikud.
Peale mõnede tegelaste (korravalvurite) avameelitsemist ja teise nurga alt info nägemist,
siis seoksin ka pommivöö ümber.
Ei mingeid mängureegleid, inimõigusi - nafta ja ainult nafta on see õigus.

Pealetükkiv Doktor: "Armuline proua, peate rohkem rauda sööma"
"Aga mul on nii viletsad hambad, et saan vaevu leivastki jagu"

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.01.2012 kell 17:58 Reply With Quote
Ärme islamist praegu räägi Niipalju, et kui 600 a peale Kristlust kaupmees Muhhamed peale järjekordset vürtsireisi koju oma lesestunud isanda naise juurde tuli (pahad räägivad, et reisi ajal olla ta 5, 10 või isegi 15 aastat vahepeal algkristlastega semminud), siis sai ta allahilt ilmutuse - ja vaid 100 aastat hiljem oli prohvetil juba miljoneid järgijaid...Kristlastel nii häste ei läinud - ikka tule ja mõõgaga tuli...
Algul ei olnudki moslemite ja kristlaste vahel mingit tüli, islami järgi on ka tänapäeval Jeesus Kristus - pühak...
Kui moslemid olid juba 400 aasdtat Jerusalemma valitsenud, siis alles 1095 tuli paavst Urbanus II hiilgav mõte, kuidas kaunikesti sassi läinud kristlust õhutada ja kutsus vabastama Kristuse hauda Jerusalemma...
Ja siis hakkasid eri hõimudest ja riigikestest eurooplased Lähis- Ida poole liikuma. rüüstades, vägistades ja süües paljaks kõik oma teel - algas ristisõda...aga alles 13.juulil 1099 vallutati Jerusalemm, kogu moslemitest, aga ka juutidest, elanikkond umbes 60000 tapeti, "saratseenide veri ulatus me hobuste põlvedeni" hooplesid ristisõdijad...
Siitpeale on kristlus ja islam vaenujalal...

Minu au on minu truudus!

Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 12.06.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2012 kell 00:00 Reply With Quote
Pole me nende islamiäärmuslaste vastu ei silmakirjalikud ega ülekohtused. Neid tuleb kohelda karmilt, sest ise nad sõda õhutavad.
On ju moslemeid, kes ütlevad, et nende äärmuslastest kaasmaalased on häbi ja oht kogu nende elanikkonnale, sest loovad negatiivset fooni kogu rahvale, kes üldjoontes on sellise tegevuse igati hukka mõistnud. Ma olen nende moslemitega nõus ja tunnen kaasa rahvusliku mandumise puhul.

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2012 kell 10:20 Reply With Quote
Läänemaailma silmakirjalikkus on lausa karjuv. Olen ikka arvanud, et ameeriklased ajavad segi põhjuse ja tagajärje. Kas mitte 9/11 ei olnud tagajärg?
Euroislam ärritab inimesi, aga kõik räägivad tolerantsusest. Kui kaua?

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2012 kell 10:31 Reply With Quote
Jah, jutt tolerantsusest pole eriti mõtekas, parem ikka piirid kinni ja igasugused muulased, kes näitavad üles vaenulikust võõrustaja suhtes, kohe kodumaale või esiisade maale tagasi.
sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2012 kell 11:49 Reply With Quote
Põhjusest ja tagajärjest - eelmise ajalooheietuse järg

Järgmise 900 aasta jooksul (1099 - 1948) ei juhtunud islami ja kristluse vahel õieti midagi.
Maailmas küll... ja euroopa kristluse tiiva all: lagunesis ja loodi riike, eurooplased hõivasid 2 mandrit ja alistasid kogu maailma ja kaotasid ta lõpuks jälle, tapeti hulgi kuningaid ja miljoneid inimesi, sõditi, vallutati, tehti revolutsioone, õpiti kasutama sisepõlemismootorit ja aatomipommi, käibesõnadeks said demokraatia, liberaalsus ja tolerantsus, aga ometi käis kristlik euroopa tsivilisatsioon summasummaarum alla...
II Maailmasõda äratas koloniaalmaailma, sealhulgas ka araablased ja islami.
Ja äratajaks polnud üldse otseselt nafta, vaid Adolf Hitler, kelle meie omamaine rassiteoreetik Alfred Rosenberg kirjutas otse rasvases gooti kirjas, et punakajuukselised ja rohesilmsed araablased on aarialased... Missest, et sakslastel oli tegelikult Aafrikas ja Lähis- Idas vaja liitlast inglaste ja prantslaste... ja muidugi - juutide vastu.
Kurioosum, kuid Egiptuse kuninga kukutaja ja araabiasotsialist Nasser tuli Moskvasse Hru¹t¹oviga kohtuma rüütlirist kaelas...
Aga ka see veel ei sünnitanud islamiterrorismi...
1948 pidi ÜRO otsusel Palestiinasse sündima 2 riiki: juutide - Israel ja araablaste - Palestiina, aga esimese iseseisvuspäeva hommikul tungisid juudid araablastele kallale ja ajasid kodudest miljonid palestiinlased...kogu maailm vaatas seda pealt, aga mitte keegi ei astunud vahele... algas see senini vinduv Lähis- Ida konflikt... ja just siis ja sealt sündis ka islamiterrorism...

Minu au on minu truudus!

ohakas

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2012 kell 13:42 Reply With Quote
see nafta on tore ja sõda selle ümber on isegi mõistetav
täna oli naljaviluks jutuks, et kas mehed oskaks ehitada võsaküttele autod ümber, no pidavat teoreetiliset hakkama saama
ma saan aru, et neil ajalugu, kultuurilugu
sõdivad mis nad seal sõdivad, aga mina ei ole suutnud mõista nende peremudelit ( eks ma olen väga poliitikaväline tegelane)
loen lihtsaid asju, neid naistest lugusid ja üldse püüan ennast samastada sealse keskkonnaga. tuleb tunnistada, et kerge see pole
ei suuda ja ei oska, ikka veel
ja siis ma mõtlesin, et on parem kui ma enam ei loe
ja ajalooga on ka nii, et minu meelest on nad mitmetuhandese arenemise tagajärjel omadega täitsa pees
ja siis ma arvan, et nad ise on enda kõige suuremad vaenlased
tegelikult ma olen ka silmakirjalik, ise heaoluühiskonnas elades tahaks, et nad teisiti elaks ( ma tean, et eestis elamine ple miski meelakkumine, aga nähes sealset saasta võib öelda, et oleme omadega suisa võis)

Qqpai
Köster Goebbels

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2012 kell 16:06 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: lati
Jah, jutt tolerantsusest pole eriti mõtekas, parem ikka piirid kinni ja igasugused muulased, kes näitavad üles vaenulikust võõrustaja suhtes, kohe kodumaale või esiisade maale tagasi.

ok. Ja neil siis oma kodumaal on sama õigus ilmselt? Krt kardan väga, et US mariinid ei taha vist hästi arusaada sellest...

Tsitaat:
Algne postitaja: Deiviidas
Neid tuleb kohelda karmilt, sest ise nad sõda õhutavad.

No Sales just näitas miskit muud. Ja ma arvan ka, et kristluse "keera teine põsk ja ole vakka" mulle isiklikult samuti hästi ei sobiks.

Aga juba läheb...

---

kodukäija
Friik

Naine
Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 27.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2012 kell 20:03 Reply With Quote
Ma`i tea, ei ole viimasel ajal enam süvenenud, maailmas juhtub kogu aeg midagi ebaõiglast ja kõike seda hinnata või südamesse võtta... Aga alati on kuskil keegi, kes selle arvelt miljoneid taskusse libistab.
Sõjad, vägivald, kui natuke laiemalt mõelda, tasakaalustavad veidi ohtu ülerahvastuda (nagu ka nälg, haigused...) ning on head meetodid rahapesuks, rikastumiseks. Nii riikidele kui üksiküritajatele.Kas on mõtet kedagi hukka mõista, enne, kui me ei suuda mõista, kellele, milleks, see üldse vajalik on.
Terrorism...Isegi kui seda teostavad usufanaatikud, tegelikke tagamaid me ei tea .See ajalooline põhjus on ammu dollaritekuhja alla mattunud ja unustatud, isegi kui Salese moodi ajaloolised põhjused ära klaarida ja õiglus jalule seada, ikkagi ei muutuks miski.Kõik siin maailmas on äri. Ja kui isegi jääb alles kolm nuiaga meest, siis kaks heidavad punti ja püüavad kolmandalt kasu kätte saada. Karukintsu näiteks. See on elu.

saunas käivad ainult laisad inimesed. Virgad kratsivad...

siilitar
läks ära

Naine
Registreeritud: 11.12.2010
Viimane külastus: 5.01.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2012 kell 21:35 Reply With Quote
Missugune intrigeeriv teema... Siia võiks heietama jäädagi, aga õnneks ma ei viitsi taaskord romaane trükkida.

Üldiselt on kogu see nn arenenud lääs silmakirjalik. Ei ole vaja toppida oma nina sinna, kuhu seda ei soovita. Pugemine demokraatia viimise vabanduse taha on tüüpiline läänelik pläma, tegelikult on loomulikult asi naftas ja veelkord naftas. See mida nemad nimetavad demokraatiaks on sama kaugel demokraatiast kui lehm lennukist. USA on tänase maailma kõige suurem agressor, kes teeb võimaliku ja võimatu, et pääseda ressursside kallale. Miks? No selles osas on palju erinevaid teooriaid, kuid eelkõige on ikka tegemist oma juhtpositsiooni säilitamise ihaga. USA ei soovi oma maailmaliidri positstiooni kaotada ja mida suuremat osa maailma ressurssidest Onu Sam kontrollib seda suurema tõenäosusega nad pildis püsivad.

9/11 on selline lugu, et erinevate allikate, mille hulka tõepoolest kuulub ka Wikileaks, andmetel ei olnud seal mingit pistmist terrorismi kui sellisega. Samas võib selle ka tõestamata vandenõuteooriate patta visata.

Islami fundamentalistid ja radikaalid on muidugi ka üks huvitav kontingent, aga imelik, et ainult neid nimetatakse terroristideks ja USA sõjavägi on demokratiseeriv ja vabastav jõud. Läänelik silmakirjalikus nagu öeldud!

Kuda sa lilleke seia sattusid?
Geniaalsuse ja lolluse vahe on see, et geniaalsusel on omad piirid.
A. Einstein

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2012 kell 21:39 Reply With Quote
Suurte meeste väikesed mängud.Vastavalt oma vbõimalustele valime ka mänguvälja.Mida võimukam seda suurema strateegiamängu valime.See on ju nii inimlik et oleks vastupidist äärmiselt naiivne oodata.Kahju on ainult sellest et kaasakisutud kontingent ei taha kuidugi endale ette kujutada millesse on segatud.

Mulle ääretult meeldis pilt mis kujutas meie naaberrahva kunagist presidenti Putinit ja selle all kiri...
Raske on olla jumal.....
Veel raskem see mitte olla.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

Qqpai
Köster Goebbels

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2012 kell 21:47 Reply With Quote
just! ma kisuks välja teise seotud teema ka
kuidas on võimalik, et täiesti normaalne (olgu, muie oli ka ) inimene on võimeline üht ja sama olukorda radikaalselt teisiti mõistma, sõltuvalt kas ta on künka otsas või künka all... vot sellega saaks õli keema vast nüüd

lati kirjutas ju õigesti, kuid: miks siis NEILE sama õigust ei laiendata?

---

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 30.07.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.01.2012 kell 01:55 Reply With Quote
Vaatasin dokumentaali Wikileaksist ja mul hakkas vastik. USA sõdurid ei hooli tsiviilisikutest absoluutselt. Nende sõdurite jaoks on kogu sealne tegevus nagu üks arvutimäng. Vaatavad ekraani ja vajutavad aga nuppu ning inimesi langeb. Ise irvitavad täpselt sarnaselt nagu need arvutifriigis kes Doomigi mängivad. Vastik. Kui poleks sealset võimalust missioonil olla oleks ju sõduritel IGAV aga näed seal saab praktikat ja möllu. Ahnus, ahnus musta kulla pärast toob palju traagikat aga mis sest inimressurss ei maksa ju midagi. Teeme natuke kurba nägu aga elu läheb edasi.
Mul ei ole kahju kui mõni valge sõdur seal langeb, ei ole kuna ma leia, et see mis seal toimub on õige.

Naftat leiti Gröönimaa vetest ja ikka on vähe. Eks ameerika autod vajavad ju rohkem-rohkem ja samuti Ameerika rikkurite elu ei tohi halveneda. Vaatasin kütuse hindu, 20 krooni/liiter (vanas rahas) on saavutatud, kuigi naftat on. Samas jah milleks alandada kui rahvas tarbib. Kogu meie elu ja ühiskond on täis silmakirjalikkust.

Seni on ju meile eestlastele ükskõik kuniks terroristid pole meile mõningaid pomme pannud. Meie riigi poisid sõdivad ju seal, seega ma ei imestaks kui meidki "karistataks". Kui mu perekond kannatada saab siis peaksin tänama ikka meie riigi poliitikuid. On elu.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

ohakas

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.01.2012 kell 10:30 Reply With Quote
ma vist juba armastan Põhja-Koread, sest nende riigipea on geeniuste geenius
seda, et mul on kahju kui mehed hukkuvad. see tavasõdur kes pommi otsas ribadeks lendab pole ju süüdi, ta täidab käsku
käsk on täitmiseks, olgu siis eesmärk milline tahes

ja see kõik tuletab mulle meelde kuidas eesti poisid kevadtormil mu kasvuhoone ümber sõda pidasid
naised töötasid samal ajal kasvuhoones, üks pistis pea välja, et vaadata mis sünnib
sõdur siis ütles, et kle proua hoia eest ma ei saa vaenlast tulistada
padruneid ( nende kesti) või mis nad nüüd ongi korjan siiani

ja kui lahing läbi sai istus mingi seeru või kes iganes kastmistünni otsas ja raporteeris:
lahing edukalt sooritatud, vaenlane purustatud, kõik lilled ja tomatid jäid ka terveks

kohutavalt toredad poisid olid
ma võiks nende tegemistest siin kandis mitmeid lugusid rääkida

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.01.2012 kell 10:41 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: lati

Aga kui need muulased on lausa meelitatud maale, nagu türklased saksa autotööstust turgutama või vägisi toodud nagu neegrid ameerikasse. Eks laisal valgel siin Euroopas, nagu ka üle ookeani oli ja on hea siestat pidada. Täitsa mõnus, kui keegi musta töö ära teeb - kraamib, koristab, teeb süüa, puhastab tänavasid või küürutab konveieril.
Lati on muidugi umbes samal tasemel kui plantaator ameerikas 100 aastat tagasi: ori ole vait ja tee tööd...
Ainult, kui orje saab olema teatud kriitiline mass, siis nad hakkavad mässama.
Selles mõttes oskan ma paralleele tõmmates ennustada euroopale moslemitega täpselt sama arengut, mis ameerikas neegritega 25 - 30 aasta pärast ei tohi ilmselt keegi euroopas isegi mitte paha pilguga moslemi peale vaadata
Kõik siin maailmas kordub...

Minu au on minu truudus!

ohakas

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.01.2012 kell 10:59 Reply With Quote
kui neid eestlasi veel minema jookseb siis saab soomes teiseks riigikeeleks eesti keel
et mis need eestlased siis targemad on, täpselt samas seisus kui moslem ja türklane euroopas
ka egipt ja muu sihuke itaaliaski

aga teemaväliselt, kui mul peaks sündima puudega laps siis müüksin siin oma maise vara, (kõik seitse asja) ja koliksin itaaliasse, kasvõi koristajaks, sanitariks vms

Qqpai
Köster Goebbels

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.01.2012 kell 11:35 Reply With Quote
ega ma Latit väga maha ei teegi, sai teine väljatoodud, kuna meenutas väga ameeriklaste poolt armastatud viisi maailma tõlgendada: asju tuleb vaadata nii, nagu meile konkreetses olukorras sobib, mitte põhimõtteliselt. Muuseas, ma arvan et Lati mõtles palju kaugemat kohta kui kodumaa selle "esiisade juurde" saatmisega

See peetud vaidlus ameeriklastega ehk selgitab pisut:
oli just iraagi teine sõda alanud, räägiti pikalt ja laialt, kuidas tegemist ennatliku löögiga, kuna kodanik saddam justkui plaanivat ja hakata valmistama massihävitus relvi (justkui P.Koreas ei oleks neid ammu juba olnud ). Nu et keegi peab ju selle korrakaitse töö ära tegema. Ma ei õigusta seda vuntsidega tõbrast ja võllas oligi tema õige koht, aga kuulata selliseid argumente oli haritud olevuste suust naljakas. Küsisin siis muuseas, et see ei saa ju päris õige olla, et üks riik arvab endal õiguse olevat minna teise suveräänsesse riiki ja seal lammutama hakata. Et kui näiteks Kanada valitsus ükspäev arutaks ja leiaks, et US kuritegevus on tõsiseks ohuks nende siseriiklikule stabiilsusele ja kuna US ise ei suuda korda majja luua, saadaks oma sõjaväe seda korda siis looma..
sa krt, mis lahti läks. üleolev jutt a'la me lööme kõik kanadalased mättasse; me ei karda Kanadat, meie sõjamasin on miljon korda tugevam, mis see nende asi on, villigu oma vahtramahla edasi jne jne.
Mitte ühtegi paralleeli... ja mind bänniti mõistagi tervituste saatel ää.

või siis 9/11 .. kõik, kes kuidagi olid selle tragöödiaga lähedalt seotud, vihkavad rätikuid oma maise elu lõpuni. selge see. aga sarnased tunded on ka kuskil afgaanis või iraagis või krt teab kus, kus kodumaja varemete kõrval seisev vanem nutab oma lähedasi taga. minu jaoks jääb ikkagi see "kes alustas" primaarseks.

Pealegi mulle sobiks, kui jäetaks kõik see bullshit kõrvale, ja samu asju aetaks lihtsate selgitustega - neil on ja meile ei anta aga meil on väga vaja ja me võtame. sest aetaks neid niimoodi niikuinii.

---

tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.01.2012 kell 11:51 Reply With Quote
Mul on kahju t¹et¹eenia rahvast.
kodukäija
Friik

Naine
Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 27.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.01.2012 kell 12:07 Reply With Quote
Mul on täpselt sama palju kahju neist sõduritest, kes "kodumaa kutsel" sinna lähevad ja tagasi ei tule.

saunas käivad ainult laisad inimesed. Virgad kratsivad...

anne51
Mul on kahju ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.01.2012 kell 15:19 Reply With Quote
Mul on kahju ka neist, kes on läinud raha kutsel. Nii nagu ikka on kahju, kui noor inimene hukka saab. Aga Eesti riik andis võimaluse teenida, sest meie riik sai võimaluse näidata truudust Washingtoni sõjapoliitikale. See võimalus ei kao meie poistel ilmselt niipea, sest USA peab igavest sõda püsiva rahu nimel. Viimased uudised räägivad, et nüüd suunavad nad oma rahuarmastava pilgu Aasiasse ja Vaiksele ookeanile. Huvitav, kuhu täpsemalt?

G.Keller

ohakas

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.01.2012 kell 15:52 Reply With Quote
Nafta. Pole ime, et keegi teine ka sellest manti tahab, ise need moslemid pole sellest naftatulust oma piirkonna hüvanguks midagi teinud. Mage priiskamine, neile sultanitele aitab küll juba.
Nad võiks selle nafta kasvõi meile anda, kohe ise selle peale tulla.
ja ma üldse ei imesta, kui keegi moslem mu kõrvale elama tuleb, meil ju maa maksab nii vähe
Iseasi kas me teda siin omaks võtame
No ja iseasi kas tal siin midagi teha olekski, õnneks see ongi meie pääsemine
ja sõda ja sõdimine? ma kardan sihukesi asju tegelikult

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.01.2012 kell 17:35 Reply With Quote
Jah, see rahva vaesus on mingist otsast isegi õnn
Kujutage vaid ette, kui oleksime äkki 5 rikkama riigi hulgas ja moslemeid oleks samapalju kui venelasi, et kivil poleks ka Tallinna linnas, kuhu kukkuda
Aga hirmu selle mittekonvensionaalse sõja ehk terrorismi ees tasub ometi tunda sest Al´Queda on oma võrgu kudunud kõigisse jänkide "relvavendade" riikidesse...
Ja see võrk on 99,9 % sügavkülmutatud, antud riigis kõige lojaalsematest, riigikeelt valdavatest ja iialgi mitte kohalikku mäsusse sekkuvatest meestest, kes "sulatatakse üles" ainult X-hetkel vahetult paugu eel.
Õnneks muidugi on see ristike Eesti kohal maakaardil ka ütlemata tilluke

Minu au on minu truudus!

anne51
Mul on kahju ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.01.2012 kell 10:46 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Qqpai
just! ma kisuks välja teise seotud teema ka
kuidas on võimalik, et täiesti normaalne (olgu, muie oli ka ) inimene on võimeline üht ja sama olukorda radikaalselt teisiti mõistma, sõltuvalt kas ta on künka otsas või künka all.
Sellest saan ma aru. Kui oled künka jalamil, siis on vaja demokraatiat, et saaks ülespoole liikuda. Kui oled tippu jõudnud, kasutades küünarnukke ja küüsi-hambaid, siis on vaja demokraatiat piirata, et takistada järgitrügijaid ja lükata alla teisi tipus balanseerijaid. Näiteks J.Ligi rääkis hiljuti vajadusest kontrollida demokraatiat. Venemaa puhul me põlastame kontrollitud demokraatiat, aga USA-le aitasime kaasa, et Iraagi kontrollitud dem. maatasa pommitada. Silmakirjalikkus, silmakirjalikkus... Aga kontrolldemokraadid Saddam, Gaddafi ja bin Laden löödi maha, kuigi enne olid nad liitlaste liitlased. Peaksime vist muretsema? Ehk ei lasta meil sinna tipu poole trügida? Tippu jääb ikkagi ainult USA.

G.Keller

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0226202 sekundit