Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: Rahva mandaat?
sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.03.2012 kell 10:25 Reply With Quote
Rahva mandaat?

"Ei, selleks pole valijad andnud valitsusele mandaati.!"
(Peaminister Ansipi vastus palgatõusunõudmistele)
Ja kohe seejärel lekitasid samasisulise mõtte meediasse ka haridusminister, rahandusminister ja IRL esimees.
Iseenesest huvitav vaatenurk riigi valitsemise teooriasse
Seni on ju ikka nii olnud kõikidel valimistel, et parteid üllitavad oma programme ja "võistlevaid" valimislubadusi ja siis valijad otsustavad, kelle poolt hääl anda.
Äkki ongi riigivalitsemise ummikseisust väljatulekuks vaja keerata kogu asi ümber!
Et rahvas esitab oma nõudmised, mandaadi, ja siis parteipoliitikutel on valida, kes võtab need täitmiseks see saab hääle ja kes mitte, see passigu vesise suuga pealt

Minu au on minu truudus!

View User's Profile View All Posts By User
testitud.parm
Kasutaja

Registreeritud: 02.08.2009
Viimane külastus: 9.04.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.03.2012 kell 11:31 Reply With Quote
Siin riigis on rahvas viimane, kelle sõna kuulatakse. Me võime streikida ja meelt avadada, aga sellega asi ikka ei muutu. Riik saab tõsta ainult enda töötajate palka, ülejäänu on ettevõtete teha. ettevõttest endast sõltub see, kas ta tõstab oma töötajate palka. Riik annab igale valdkonnale kindla summa. See sõltub ettevõttest, kuidas ta suudab sellega majandada. See, et me valitud ei täida oma lubadusi on juba ammu teada. Eks nad esindavad teatud seltskonna huve.

Nõu küsi tarkade käest, kes teemat valdavad, mitte võhikute käest!

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 13.11.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.03.2012 kell 14:00 Reply With Quote
Riigitöö ja töötajate osas ehk küll aga tavaettevõtete puhul see ei kehti.
Meie firmas on olnud osadel inimestel 10 aastat üks palk(mõtlen tootmise poolt). Meenutagem nüüd kui palju on toidu, riiete, kommunaalide hinnad vahepeal tõusnud. Selleks,et saada palgatõusu peab töötaja ise otsima omale uue töökoha ja minema siis jutuga ülemuse juurde,et lähen minema kui palka ei tõsteta. Juhuks kui ülemusel on savi peab ka jah uus töökoht olemas olema. Muud moodi võib palgakõrgendusest vaid unistama jäädagi.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.03.2012 kell 19:55 Reply With Quote
Minu arusaamise kohaselt pole riigikogu üldse aruu saanud oma töö põhimõttest.Ülbus,ärplemine,süüdimatuse tunne ja karistamatus on tänase riigikogu sünonüümid.Pidev vingumine ja rahvale sülitamine on nii omane ja sissejuurdunud et ilmselt ainult Kennedy variant kümnekonna suhtes paneks teised endalt küsimusi esitama.
Viimane leelotus haridusministri suust oli eriti debiilne.Meil pole raha.Siis leidke see ja ärge enne sööge,magage ja kohtuge kellegagi kui see leitud on.Ja kui ei meeldi niimoodi olla siis tõmmaku sealt jeehat.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.03.2012 kell 10:12 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: testitud.parm
Siin riigis on rahvas viimane, kelle sõna kuulatakse. Me võime streikida ja meelt avadada, aga sellega asi ikka ei muutu.

Väga tüüpiline ja ehteestlaslik taust rahva rahulolematusele - nagunii midagi ei muutu
Aga äkki siiski!
Mis sest, et neil päevil on keskmes õpetajate palk, äkki järgmine kord jõuame kõigi palkade ja muude meie elu varjukülgede juurde... ehk siis, mina näen nende päevade sündmustes alget sellele, et eestlane lõpuks julgeb välja tulla ja avalikult rääkida meie riigijuhtimise varjukülgedest... mitte ei piirdu enam koduse kirumise ja netikommentaaridega...
Eeelkõige oleme justkui saanud mingi kogemuse, kuidas organiseeruda erakonnaväliselt... sest eks ole ju poliittehnoloogid pikalt püüdnud meile sisse süstida ervamust, et see ainult erakondade pärusmaa oleks...
Kas sellest nüüd eestimaine "araabia kevad" saab See oleks ehk liiga suurejooneline lootus Aga kui valitsus on väsinud ja rahvas organiseerub, siis miks ka mitte...
Kuidas see revolutsiooniline situatsioon defineeruski: valitsejad ei oska ja valitsetavad ei taha enam vanaviisi...
Tore oleks kui nii oleks!

Minu au on minu truudus!

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.03.2012 kell 11:27 Reply With Quote
Ilmselt nii ongi - tekkimas on kodanikuühiskond ja see on väga tähtis.
Õpetajad peaksid nende päevade jooksul rohkem rääkima sellest, et vaja on tõsta õpetajaelukutse mainet. Kui keegi rääkis eile raadios, et seltskonnas ei julgeta nimetada oma elukutset, siis on olukord veelgi halvem, kui ma arvasin. Peaks rõhutama, et palka ei küsita mitte sellepärast, et leivaraha ei jätku, vaid selleks, et tekitada konkurentsi. Kõigile on palka juurde vaja, aga õpetajatöö on esmatähtis, sest nad kasvatavad uut põlvkonda - vastutus on tohutu. Vähemalt peaks väikerahvas nii suhtuma. Sest vaadake, mis muidu juhtub rahvaga, kui näiteks tuua kreeklased. Millal ja miks nad nii lolliks muutusid? Nüüd kerjavad ja elavad almustest.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

Roobert
Kasutaja

Registreeritud: 26.10.2003
Viimane külastus: 1.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.03.2012 kell 11:38 Reply With Quote
Minu arusaamist mööda peaks riigikogu koosnema rahva esindajatest, kes selgitab valitsusele rahva tahet ja jälgib, et valitsus seda ka elluviiks. Praegusel hetkel on riigikogus 101 mõtetut valitsuse tallalakkujat. Rahva kohta väljendas Lang kogu valitsuse ja riigikogu seisukohta - lumpenproletariaat. Peale seda kõike oleks aeg see Toompea mägi tühjaks lüüa ja otsast alustada.

Arvamus on isiklik ja ei väljenda tööandja seisukohti.

kodukäija
Friik

Naine
Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 27.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.03.2012 kell 12:11 Reply With Quote
Siinkohal tahaks meelde tuletada, et selle jaoks me need praegused sinna üles Toompeale saatsimegi ja, tõesõna, nad olid päris kenad inimesed.Kuhu nende kaine mõistus kadus, kui riigikogu uksest sisse astusid- mina küll ei tea. Kes garanteerib, et järgmistega jälle nii ei juhtu ja ülejärgmistega... Mu kadunud mees ütles selle kohta, et mis neist uutest valida, vanad vähemalt on isu täis juba varastanud, uued peavad jälle otsast peale hakkama.
Ma arvan küll, et Salese variant on õigem, rahvas peaks esitama oma mandaadi ja sundima needsamad tööle, et tehku ka siis midagi oma palga eest.

saunas käivad ainult laisad inimesed. Virgad kratsivad...

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 13.11.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.03.2012 kell 18:04 Reply With Quote
Üht ma ei mõitsa, miks kõik streigid toimuvad argipäeviti ja päeva esimesel poolel?
Esiteks kui tööl käisin, siis ei saanud töö pärast ja nüüd lapsega kodus olles olen ma päeval autota.
Õhtuti kella 7 alates ma võiksin kõigest osa võtta.
Kas seda tehakse meelega seetõttu,et enamus inimesi ei saaks osa võtta???

Üks asi häirib veel, isegi kui ma valin kedagi uut ja ta saab piisavalt hääli,et riigikokku minna, siis ometi läheb sealt erakonnast pigem vana olija. Mõtet siis üldse hääletada on kui nagunii pannakse pukki see kes neile sobivam on?

Allkirjade kogumisel olen ma osa võtnud ja teeksin seda veel ja veel kui ka tolku oleks. Savisaare vastane hääletamine ei andnud ju mingeid tulemusi. Sellest vennast saab alles siis lahti kui ta vanadusse sureb.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.03.2012 kell 20:20 Reply With Quote
Kui streikida puhkepäeval, siis ei ole see streik, vaid meeleavaldus.
Valimisseadust tuleb muuta. Et võim ei ole parlamendi, vaid valitsuse käes, on vigase valimisseaduse süü.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 2.11.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.03.2012 kell 18:19 Reply With Quote
Mina arvan, et me suhtuksime riigikogulastesse palju paremini vaid juhul kui nende ebaõiglaselt suuri palganumbreid hakataks õiglasema kordajatega arvutama.
Ma ise sooviksin väga, et nende palgakordaja viiakse suhtesse palga alammääraga. Keskmine palk on sedavõrd arusaamatu termin, millega annab trikitada.
Esiteks on keskmine palk tavainimese jaoks arusaamatu kuna seda etteantud numbrit on raske tõlgendada. Selle arvutamine on suhteliselt keerukas ega anna reaalset, ühiskonnast tagasipeegelduvat tulemust. Paljud meist siis seda konkreetset kesmist nagu saavad?
Ma saan aru, et rahva suhtes on keskmise palga järgi välja toodud kordaja näitamine vähem valulik, sest vahe keskmise palga ja riigikogulase palga vahel on väiksem. Kui nüüd sama numbrit võrrelda alampalga määraga, siis on käärid aga suured. Ja selle juures ikkagi suurem osa ühiskonnast saab palka alammäära ja kesmise vahele jäävas osas. Kesmiseni küünivad vähesed.
Aasta lõpus neljandas kvartalis koos jõulupreemiate ja muude taoliste palgalisadega tõuseb automaatselt ka keskmine palk, mis võetakse aluseks ka uue palgakordaja arvutamisel. Seega on asjal küljes teatav ebaõiglane maik.

ohakas
Oluline pole, kes me oleme, vaid kuhu liigume

Naine
Registreeritud: 04.12.2007
Viimane külastus: 24.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.03.2012 kell 21:29 Reply With Quote
tea midagi seda keskerakonna võimekust oma liikmeid hirmutamise ja ohjamisega kinni hoida
lugesin täna delfist Viisitamme,
imesta ikka pikali, tekib küsimus, et mis toimub?
Igatahes huvitav aeg on mul hakkab juba lootus tekkima

mis puutub riigikogu palka siis minul pole kahju, et nad saavad
tõesti ei morjenda
aga deviidase pandud linki lugesin
eks sellel sellil täitsa õigus öelda, et me müüme odavalt
palk võetakse metsast maha ja nii see üle piiri läheb
mul tekkis mõte, et meie tootja on selle palgi mahavõtmiseks pidanud tehnika soetamiseks suuri laene tegema ja praegu maksab seda
et seda puitu väärindada peaks veel tohutult investeerima
et siis jõudu pole suurt raha teenida
egas ma ka tegelikult ei tea kuidas asi on, või on eestlane lihtsalt loll, et ei suuda pikemas perspektiivis mõelda

Kes tasa sõuab, sellel mädanevad aerud ära!

tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2012 kell 08:57 Reply With Quote
Valitsus on rahva ees usalduse kaotanud ja peaks kogu täiega nagu üks mees tagsiastuma.Valitsuseliige,kes ei saa aru,mis on streigimõte ja pole seda endale selgeks teinud,vaid esineb streigipäeval ajakirjanduses sellekohase avaldusega,siis no andke andeks,pole lihtsalt sõnu!

Opositsioon,kuhu kuuluvad sotsiaaldemokraadid,moodustagu uus valitsus.

http://www.youtube.com/watch?v=fEtwsTfBzLc

vaarema
koristaja

Mees
Registreeritud: 31.12.2006
Viimane külastus: 12.01.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.07.2012 kell 08:03 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: tiivitaavi
Opositsioon,kuhu kuuluvad sotsiaaldemokraadid,moodustagu uus valitsus.

Mida see annaks? On väga naiivne arvata, et mõni partei viib ellu rahva tahet. Meil on kapitalism ja kapital on tööandjaks nii rahvale kui ka poliitikutele. Valitsus viib ellu kapitali huve ja pole vahet kes selle valitsuse moodustavad.

ohakas

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.07.2012 kell 22:11 Reply With Quote
on mis on, aga eestlane on teisele eestlasele ikkagi söömiseks

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2012 kell 12:55 Reply With Quote
Söömine oleks köömes kui ikka kannibalismile mõelda, minu arust käib meil enamuse eestlaste sadistlik piinamine vähemuse poolt

Minu au on minu truudus!

ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2012 kell 14:43 Reply With Quote
On ikkagi mõistatuseks, et miks neid sinna on 101 tarvis, sest neil ju nõustajad ja muudki dentsikud veel suurte palkadega sabas. Rahvas, aga plekkigu kinni 55-st oleks küll! Eks needki korjaksid endale "armeed" sappa, aga siiski, ehk oleks mingigi kokkuhoid
ohakas

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2012 kell 20:12 Reply With Quote
see riigikogu mind igapäevases elus küll ei morjenda
pigem ma panustaksin selle eestlase teisele eestlasele söödaks olemisele
kui ma mõtlen kes mulle on rohkem s.... keeranud kas riigikogu või lihteestlane siis ma jään viimase juurde. absoluutselt
mu laps oli Tartus tööl, no mida põrgut mihukese ülemuse otsa sattus. anna väikesele kabajantsikule võim kätte, maigaad, ikka hulluks läheb
aga mu laps on nüüd uues kohas ja eluga rahul

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0186679 sekundit