Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Valus on
tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.03.2013 kell 22:05 Reply With Quote
Valus on

http://www.ohtuleht.ee/512893

Kuidas on üldse võimalik reklaamida hobuseliha söömist.
Minu jaoks on hobune pereliige.Vanad ja haiged hobused söödeti rebastele,hobuseliha lihtsalt ei söödud,see oli mõeldamatu.

http://www.youtube.com/watch?v=fEtwsTfBzLc

View User's Profile View All Posts By User
obdachlos
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 07.03.2013
Viimane külastus: 6.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.03.2013 kell 22:27 Reply With Quote
ega muud kui järjest jaburamaks tahab see elu minna, pole s6nu. siin kus ma ise asun korjati hobuseliha sisaldavad tooted müügilt ja jagati taffeli (toidupank) kaudu vaestele

Amon Amarth - Guardians of Asgaard Metal Blade

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 2.11.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 00:03 Reply With Quote
Kui seda liha söödi vanasti, siis miks ei peaks seda söödama tänapäeval. Mingil ajahetkel said burgeriputkast koresnitslit. Jube küll aga mis teha. Inimene on peamine kütt siin maamunal ja tema valitseb teiste liikide üle.
skingirl
Armuline Proua

Naine
Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 14.12.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 01:48 Reply With Quote
Venemaal lähevad isegi inimesed konservipurki mis siis hobused.
Ma olen pidanud sööma kassiliha, teadmatult.Ma olen näinud koeri kellest tehtakse praadi.Hobuseliha on veiseliha.
Me oleme lihasööjad, kui me oleme nälgas siis me sööme liha, kahjuks. Proovime süüa nii,et ei teeks haiget üksteisele.

https://www.youtube.com/watch?v=EC7RAXfWRXM&index=108&list=PL989D1CE89B10455F

obdachlos
Kasutaja

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 02:18 Reply With Quote
oioi, inimesed konservipurki? meenus kohe üks teema tallinnas aastal 1982 v6i nii, oli viisakas baarmen andres...
guttamax
sain taas mahti ravida...

Registreeritud: 07.06.2008
Viimane külastus: 2.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 02:46 Reply With Quote
Teema tIIVILE taas
Valus jh., olles ise ratsaspordiga noorena tegelnud, aga tIIVI otsib muidugi palavikuliselt midagigi järgmise teema teeb raudselt põhjakorea koertest
uus, obladiiobladaa v mis see saksa mutt nüüd ongi, alles kohaneb,,,võimalik, et samasugune idioot, kui tiivi
Ravi näen vaid mõlemile hobuseverd manustades,

siilitar
läks ära

Naine
Registreeritud: 11.12.2010
Viimane külastus: 5.01.2014
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 03:28 Reply With Quote
Hobuse liha pole kohe kindlasti veiseliha, hobuseliha toiteväärtus on madalam. Rääkimata sellest, et üks on kabjaline ja teine sõraline ja lõpeks veel mäletseja.

Ja probleem minu meelest ei ole mitte selles, et hobuseliha söömine oleks taunitav, no miks mitte, kellele meeldib, söögu kui tahab. Probleem on selles, kuidas aetakse karpi tuhandeid hobuseid salaja, ebaseaduslikult. Salaami on ka hobuselihast ja see on ainumas hobuselihast asi, mida ma olen nõus sööma, see lihtsalt tõesti maitseb mulle ja ma söön teda ka umbes korra kahe aasta tagant.

Minul on hobune lemmikloom, vanasti ei söödetud vana, peremeest hästi teeninud hobust mitte rebastele vaid jäeti koplisse prii elu peale. Vot!

Kuda sa lilleke seia sattusid?
Geniaalsuse ja lolluse vahe on see, et geniaalsusel on omad piirid.
A. Einstein

kodukäija
Friik

Naine
Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 27.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 06:16 Reply With Quote
... ja seal koplis elavad nad õnnelikult tänase päevani, kui veel ära pole surnud...

Ma ei näe erilist mõtet sel paanikal. Krt., kas te ei näe, delikatessiriiulis on vaesed nälkjad purki pandud! Tigude õigusi on rikutud ja vanasti surid kõik teod loomulikku surma, mitte ei pandud marinaadi.
Jama jh, et toodet ei müüdud õige nimetuse all, aga hakata vaidlema, kui eetiline see hobuseliha söömine ikka on... Mongolid muud liha ei tunnustanudki. Juudid tegid esimese vabariigi ajal hobuselihavorsti ja müüsid igal pool. Tuld juutidele!

saunas käivad ainult laisad inimesed. Virgad kratsivad...

Hermel
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 26.03.2012
Viimane külastus: 17.01.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 07:16 Reply With Quote
Liha on liha ja asi on lihtsalt maitses. Kes tahab see sööb, kellele ei meeldi ärgu söögu
Oli kuulda, et Rimi ja Maxima korjasid ka turisti eine ära. Kahtluses, et sisaldab hobuseliha. Kes meist poleks söönud turistieinet? Mina küll vanasti sõin elan siiani ja iial ei tea, millisest lihast teda veel vene ajal tehti

audaces (audentes) fortuna juvat - julgeid abistab saatus

siilitar
läks ära

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 11:35 Reply With Quote
Eetika on iga inimese enda sees nagunii. See vaidlus on kahtlemata totter, ega ma selle tõttu, et mingisugune ühiskondlik norm nüüd järsku kehtestab, et okei on hobuseliha süüa, seda sööma ei kavatse hakata. Kusagil Vaikse ookeani saarel on hõim, kes leiab, et vägistamine on ka ühiskondlikult aktsepteeritav ja lausa normatiivne nähtus. See ei tähenda, et eestlased nüüd sama peaks tegema hakkama! Või tähendab?

A. Einstein

Murakaraba
*'*'*'*'*

Naine
Registreeritud: 15.06.2010
Viimane külastus: 18.10.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 11:49 Reply With Quote
Ausalt öeldes olen hämmingus. Kas kusagil on lihahobuste farm? Kasvatatakse hobuseid lihatoodanguks?
Kusagil statistikas oli, kui palju on EL-tu hobuseliha tarnitud. Ikka suurtootmine, peab ütlema. Hobune pole odav loom, või on? Võrreldes veisekarjaga.

Vead on patud ainult siis, kui neid ei tunnistata. /R. Buckminster Fuller/

siilitar
läks ära

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 12:11 Reply With Quote
Oleneb muidugi hobusest, tõugusid on palju ja sama palju on ka hindasid. Näiteks Eesti raskeveomära maksab oma 4000 eurot. Aga see on aretuslooma hind, mis ta eest lihana küsitakse, seda ma ei teagi. Aga meil vast on Eestiski mingeid tööstusi, mis lausa tunnustatult hobuseliha töötlemisega tegelevad. Kusagil oli hiljuti artikkel sellest, kuidas Rootsis on ilma vastavate kontrolli instantside teadmata kadunud elusloomade hulgast tuhandeid hobuseid, neid ei ole EL-ist välja viidud ja ei ole ka arvelt maha võetud(hukatud). Hobune on kallis loom, sööb palju ja ilus vaadata. Siis kui oli majandusbuum, siis ostsid paljud inimesed endale hobused ja hiljem, kui raha otsas, ei ole nendega midagi peale hakata, sest toita looma enam ei jaksata.

A. Einstein

tiivitaavi
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 12:18 Reply With Quote
Huvitav,vist sööksite oma sõbra ka ära,kui te näljas olete.

lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 12:32 Reply With Quote
Keskajal keelati hobuseliha söömine ära, seda eelkõige sõdimiseks vajatavate ratsude pärast. Sellest ajast toimuski eestlaste võõrdumine hobuselihast. Tänapäeval on maailmas suured piirkonnad, kus hobune on oluline lihaloom, neid peetakse suurte karjadena ja aegajalt siis eristatakse lihaks minevad loomad ja jäetakse alles suguloomad, nii aastast aastasse.
Tegelikus on aga selline, et hobust kasvatatakse nii töö-, ratsa, kui ka lihaloomana ja hobuseliha on täiesti söödav ja hea. See pole mingi väide, et kellegi lemmikloom on hobune või kellegi pereliige on hobune. Olen kuulnud, et paljude naiste pereliige on siga ja ka põrsad, ometi ei sega see neid teiste sigade liha söömast. Nüüd on ka küülik muutunud tavaliseks lemmikloomaks, kas me teised peaksime siis loobuma küülikuliha söömisest? Ega ikka pea küll.
Mina söön igatahes rahumeeli hobuseliha, ka küülikuliha, hea meelega maitseks ka oma kodumaal lihaloomana peetavat merisea liha ja poleks mul ka koeraliha maitsmise vastu midagi.
Meil kõige populaarsem lihaloom ongi siga, aga üle miljardi inimese maailmas arvab, et siga on täiesti kõlbmatu loom, ta liha on roojane.
See ei sega meil teda edasi süüa.

tiivitaavi
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 12:35 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: guttamax
Teema tIIVILE taas
Valus jh., olles ise ratsaspordiga noorena tegelnud, aga tIIVI otsib muidugi palavikuliselt midagigi järgmise teema teeb raudselt põhjakorea koertest
uus, obladiiobladaa v mis see saksa mutt nüüd ongi, alles kohaneb,,,võimalik, et samasugune idioot, kui tiivi
Ravi näen vaid mõlemile hobuseverd manustades,

"Kes suudab tärganud viha nagu perutavt hobust tagasi hoida,ainult seda nimetan ma vankrijuhiks.Muud on vaid ohjahoidjad."

siilitar
läks ära

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 12:38 Reply With Quote
Liha söömise mõttekus peitub selle toiteväärtuses ja aitäh, mina küll ei soovi koeraliha süüa, milleks üldse peaks mõtlema kiskjate liha söömisele? Inimestel on ikka mingid idiootlikud kombed ja mõtted, ausõna ma enam ei imesta, et mõni inimese liha söömist normaalseks peab ja seda teeb. Ja kujuta nüüd pilti, ta pannakse selle eest veel kinni kah.

Muide, minu hobune, on minu lemmikloom jah ja ei ma ei kavatse teda ära süüa ja pean seda taunitavaks. Aga see on minu isiklik eetiline vastuolu ja igal ühel on omad.

A. Einstein

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 13:47 Reply With Quote
Põhimõtteliselt - liha on liha. Kas me teda sööme või ei söö üldse... või missugust eelistame on kinni meie harjumustes ja eelarvamustes.
Hobuseliha olen söönud ühe korra, kui kusagil lõunapoolsel maal oli menüüs "biifsteek a la tatar". Sõime ja kiitsime. Aga kui pärast küsisime, mis lihast ja öeldi, et hobuselihast, siis üks mu kaaslastest läks oksele...
hobuseliha söövad suurte sõjakäikude hõimud - araablased, tatarlased ja mongolid. Samas on neile oma hobune armsam kui koer ja naine... kuigi jälle koera- ja naiseliha ei söödud... Pikkadel retkedel polnud muud liha ju saada kui oma vigased hobused.

Minu au on minu truudus!

obdachlos
Kasutaja

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 13:53 Reply With Quote
hmm, lihasöömisest- samas vanad kurjad keeled räägivad, et kui vanal hallil "Edda" ajal laevatäis merehätta jäi ja toit otsas oli,söödi ära noorim kaaslane
sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 14:01 Reply With Quote
Anektoot:
On isa ja poeg inimsööjad jahil. Näevad teispool jõge noort ja prinki naist. Isa läheb luurele, et kas on ikka pehme liha. Kui tagasi tuleb, siis poeg uurib, et kas on ikka pehme liha, mille peale isa: "Tead ma mõtlesin ümber, lähme ja sööme hoopis ema ära - ta suurem ja rasvasem..."

Minu au on minu truudus!

kodukäija
Friik

Naine
Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 27.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 19:15 Reply With Quote
Eespool korraks puudutasin seda teemat, aga möödaminnes. Enne teist maailmasõda Eestis elanud juudid, kes ju suured-teada ärimehed, tegid usinasti hobuselihavorst, mida siis ka edukalt oma poekestes müüdi. Kes neid ostsid- no eestlased ikka, kes muu. Pääris palju vaeseid obeseid söödi ära ja kellelgi ei tulnud miskit imelikke mõtteid pähe.
Ärge nüüd valesti aru saage, ma põhimõtteliselt ise ka loomakaitsja ja isegi amet nüüd sellega seotud. Aga mul kohe kihvatab, kui räägitakse udujuttu eestlaste eetikast ja traditsioonidest. Söödi küll ja kuidas veel! Ma`i saa aru, kui kiiresti ikka meedia pakutud versioonid tõe pähe liikvele lähevad.

saunas käivad ainult laisad inimesed. Virgad kratsivad...

siilitar
läks ära

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 19:38 Reply With Quote
Kui sa nüüd sellele vihjad, et mina mainisin, peremeest, kes oma tööhobust lihaks ei teinud, kui too liiga vana oli, et metsa vedada või põldu künda, siis see käis nonde inimeste kohta, kes päälinnas juudiisandate vorsti ostmas sugugi ei käinud. Ja kui mõni linnavurle 30-ndatel aastatel käis hobusega põldu kündmas, siis võtan sõnad tagasi. Aga nii on mulle räägitud põlvkondade kaupa liikunud jutte.

A. Einstein

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 19:53 Reply With Quote
Loen samuti siin verdnõretavaid jutte sõbra söömisest.Ma olen samuti sama meelt et toidusedeli valib inimene oma tõekspidamiste kohaselt.Huvitav et hobuseliha söömise nimetame barbaarseks ometigi väga paljud inimesed peavad hobusesöömist normaalseks.Samuti süüakse konni,koeri,kasse ja muid loomi.Pole mõtet ka unustada et teatud olukorras on söödud isegi inimesi.Ma ei pea silmas sugugi mitte kauge maa inimsööjaid ja samuti mitte inimesi kes kannatavad vastava kiiksu all.Ja näiteid ei tule otsida sugugi kaugelt.
Jah sanuti ei söö me ka koera vaid lihtsalt anname ta ära.Algselt on sõber kuid mingil hetkel muutub sõber tülikaks nähtuseks,ja visatakse lihtsalt minema.
Ja mis see taimetoitlus parem on -tapetakse miljoneid süütuid taimi ainult selle nimel et neid ära süüa.Taimed on samuti kasvatatud hoole ja armastusega.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

ohakas
Oluline pole, kes me oleme, vaid kuhu liigume

Naine
Registreeritud: 04.12.2007
Viimane külastus: 24.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 20:13 Reply With Quote
minu teada minu peres pole hobust söödud

Kes tasa sõuab, sellel mädanevad aerud ära!

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 20:20 Reply With Quote
mina küll olen-nii konservina eelmisel aastal kui otse valmistatult.Konserv on parem

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

ohakas
Oluline pole, kes me oleme, vaid kuhu liigume

Naine
Registreeritud: 04.12.2007
Viimane külastus: 24.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2013 kell 20:22 Reply With Quote
ma pole peale kopra midagi erilist söönud

Kes tasa sõuab, sellel mädanevad aerud ära!

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0204461 sekundit