Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Kas armastus kogu eluks, on reaalne?
guttamax
sain taas mahti ravida...

Registreeritud: 07.06.2008
Viimane külastus: 2.05.2016
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.05.2013 kell 05:59 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kodukäija
On varahommik, nagu ikka, kui ma siia satun. Ja mul on igav, sest muu maailm magab.Eks ma siis targutan natuke

Armastus ongi lihtne ja loomulik asi. Keeruliseks muutub see siis, kui keeruliselt mõtlema hakkad.
Leidsid inimese enda kõrvale- no milleks hakata teda oma soovide järgi ümber vormima? Ta on Sinu kaasteeline, mitte omand. Ta annab sulle seda, mida tal on. Pole mõtet iriseda, ei hakka õunad kuusepuu otsas kasvama! Ennastki on raske muuta, miks peaksime seda tegema siis teise inimesega? See ongi vist see kõige lihtsam "õnne valem", leppida teineteisega nii, nagu me oleme, püüda muuta pigem ennast, et kaaslasega sobida. Küll siis teine ka üritab, kui näeb, et temaga arvestatakse. Võib-olla sellepärast vanemad inimesed ongi kaua kannatlikult koos elanud, et puudusid trendid ja suured soovid, tuli hakkama saada sellega, mis olemas on ja ennast sellega kohandada.
Mu vanameessõber oli alguses ikka paras tont, ausalt,, bussis haaras endale ainukese vaba istekoha ja kõik magusa sõi kodust üksi ära... Ma ei ole iial irisenud, et sa nüüd tegid midagi valesti. Ja praegu on mul maailma parim ja hoolivam mees. Ei ole vaja teist kasvatada, on vaja kasvada koos. Meil on nüüd 7 aastat koos oldud, vaielnud ei ole me veel kordagi, tülitsemisest rääkimata. Meil on kõik eeldused koos õnnelikult vanaks saada. Ja kui armastusest rääkida, siis selles asi ongi, et me pole tekitanud varje enda vahele.

Tegelt olen mõnes mõttes nõus. Mu kodus söödi noa ja kahvliga, ning juba teise külaskäigu korral olid need riistad mul ees. Ma ei pooseta, vaid...ma tõesti ei oska isegi nt. makarone ilma süüa. ausalt

View User's Profile View All Posts By User
sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.05.2013 kell 09:57 Reply With Quote
Jah, lastetuba...
Eks me pea ennast ikka kultuurirahvaks, aga kui pooled ajateeniajd ei oska alguses noa ja kahvliga midagi ette võtta, siis
Teemasse, sellest kasvamisest ja kasvatamisest...raske on täiseas inimest ümber kasvatada, ise ümberkasvamisest rääkimata... ka karm distsipliin ei õpeta ajateenijaid 8 kuuga nuga-kahvlit kasutama... "irisemisega" vaevalt...samas ei ole "õnne valem" ka põhimõttel - las kumbki teeb nagu oskab...
Huvitav, kodukäija, kuhu suunas sina siis kasvasid, kas õppisid esimesena maguse pintslisse panema?
See mantra "koos kasvamisest" hakkab juba ära tüütama...
Kui ikka, siis peab matsist kaasa tunduvalt kiiremini kasvama... võibolla saab oma edasikasvu natuke pidurdada...

Minu au on minu truudus!

mariia
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 23.11.2011
Viimane külastus: 29.11.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.05.2013 kell 17:20 Reply With Quote
Selle asjaga peaks nii olema...et see pidi nagu lotovõit olema. Vähesed saavad tunda armastust kogu eluks, enamusel läheb ikka tavapäraselt
Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 2.11.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.05.2013 kell 21:22 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Ray
Suhetes on ikka madalseise, aga kui palju on inimesi, kes suudavad leida ausa kesktee abikaasa ja välise illusiooni suhtes?

Kas se on Teie meelest realistlik?

Kui ei, siis missugustel põhjustel?

Kas on normaalne oodata abielus põhimõttelist ja intellektuaalset pühendumist?

Abieluni jõudmine iseenesest on juba valmidus põhimõtteliselt pühenduda. Paljude jaoks on abielu aga eneseületus ja seega pole imestada kui asjad varem või hiljem koost lagunevad.
Abielus olles võiks ju eeldada, et inimesed on lõplikult teineteist leidnud ja nad on valmis teineteisele pühenduma ainiti. Aga see on paljudel juhtudel siiski vaid illusioon.
Miks üldse abielluda?
Saab elada ka kooselu vormis ilma sügavamate lubaduste ja ootusteta.

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.05.2013 kell 21:26 Reply With Quote
Kui nüüd mõelda siis pole küll lubanud tähti taevast alla tuua ja iga päev meelde tuletanud kuidas ma ilma temata elada ei suudaks.Siiani on asi toiminud-kusjuures piisavalt edukalt et edaspidisele mitte mõelda.
Abielu on vaba tahte avaldus-kedagi pole seda sammu tegema sunnitud ja vägisi altari ette veetud.Otsuse teeb ikkagi inimene ise kas nii või naa.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

guttamax
sain taas mahti ravida...

Registreeritud: 07.06.2008
Viimane külastus: 2.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.05.2013 kell 23:14 Reply With Quote
Nii armas Tulles teemasse, siis kuidas toimivad asjad neil, kel puudub hauakaevamisekogemus?

http://www.youtube.com/watch?v=QIQbIZ_YXnI
http://www.youtube.com/watch?v=lIMftqKgWLs

http://www.youtube.com/watch?v=aoEkw02VuvM
http://www.youtube.com/watch?v=NMNgbISmF4I
http://www.youtube.com/watch?v=9yAeJemoTXg
http://www.youtube.com/watch?v=oAm5sZrkgMM
http://www.youtube.com/watch?v=dl3njU44KoE

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.05.2013 kell 08:22 Reply With Quote
Kui abielust, siis mõnikord on see ka sunnitud titeootega, varalise huviga, aga enamasti hetkelisest meeltesegadusest.
Hauakaevaja kogemusest, siis ega ei peagi kooskasvamiseks partnerile nelja jalaga selga istuma, õnne peab ka olema...

Samas kõigest väest eluaegset püüelda pole ka mingi õnn nagu pole ka õnnetus kui ei õnnestu...

Minu au on minu truudus!

skingirl
Armuline Proua

Naine
Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 13.11.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.05.2013 kell 18:09 Reply With Quote
Deivi mõte on väga tore aga isegi minusugune vastane hakkab viimases keskeas mõtlema kindlustundele mis see pakub

https://www.youtube.com/watch?v=EC7RAXfWRXM&index=108&list=PL989D1CE89B10455F

annilisette
Algaja

Naine
Registreeritud: 11.08.2013
Viimane külastus: 16.08.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.08.2013 kell 15:39 Reply With Quote
On, kui see on suhtes olevate inimeste teadlik otsus.

Elu on see, mis juhtub siis, kui sul on teised plaanid!

habe
mõttetu mölaööbik

Registreeritud: 27.05.2004
Viimane külastus: 28.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.09.2013 kell 18:50 Reply With Quote
Meil kaasaga on toredaks eeskujuks meie naabrid (elavad meist 3 km kaugusel...) kes meist veerandsaja aasta jagu vanemad. Veerandsada aastat tagasi rääkisime et tahaksime veerandsaja aasta pärast olla sellised nagu nemad... Nüüd on see veerand... möödunud aga eeskujuks on nad meile parimas mõttes siiani. Mees 86 ja tema kaasa 81...

Sõna antakse sellele, kes karjub kõige valjemini.(Murphy)

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.09.2013 kell 01:04 Reply With Quote
Ma usun, et ka 1% tõenäosust tähendab, et tegu on reaalsusega. Seega kõik on võimalik.
Eks ma vanana vaatan kui palju armastust mul enda kaasa vastu on või kui suur % on tutvusringkonnast pensioni eani elanud koos kaaslasega keda nad armastavad.
Samas ma usun, et ka armastus kogu eluks tähendab nt 60 kooselu aasta jooksul tõususid ja mõõnasid.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

habe
mõttetu mölaööbik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.09.2013 kell 07:48 Reply With Quote
Läbi elu kestva armastuse juures on kindlasti märksõnaks dünaamika.
Kui 60-aastased kaasad proovivad selga oma 40 aasta taguseid pulmariideid, siis üldreeglina need riided neile selga ei sobi. Ei sobi, sest inimesed on aastatega muutunud. Koos elamine ja koos muutumine annab oma mõju mõistagi ka omavahelistele suhetele ja ainult väga naiivne inimene võib oletada, et kuldpaari armastus on 1:1 sarnane nende vahelise tundele pool sajandit tagasi. Hea sõnum on see, et uuenev ja eaga kaasas käiv suhte kvaliteet pakub osapooltele just seda, mida nad reaalselt selles elutsüklis vajavad. Nooruses on see erootiline tõmme, vanemas eas aga turvatunne ja hool teineteise eest ning rõõm koosolemisest. Ja mõistagi jäävad sinna vahele ka tõusud ja mõõnad, eksimised ja andestamised, mis kokku annavad mõistmise ja austuse oma kaasa vastu just sellisena nagu ta on - minust küll paljus erinev aga ometi - väga armas...

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.09.2013 kell 10:19 Reply With Quote
*Ma olen nõus, et vanuse suurenedes muutuvad soovid ja suunad.
*Ma olen nõus, et vanemana pole enam olulised need nüansid mis olid noorena.
* Samuti olen nõus sellega, et on tõusud ja mõõnad nii nagu muus elutsükliski.

Eks lahku lähevadki inimesed kes üks hetk tunnevad, et nad on lahku kasvanud ehk on suhtes tehtud viga ja pole üritatudki koos liikuda ühes suunas. Või on kodusest rutiinist (kaaslasest)siis mõnel osapoolel kõrini.

Samas minu vanavanemad ei ole koos armastusest (50 aastat olnud). Vanaema on alati rääkinud, et noorena polnud kuhugile koos kahe lapsega minna (loll jutt, oli küll aga ju siis polnud piisavat tahet). Venamana on aga vanaisa rahulikumaks muutunud ja siis polnud enam mõtet kuhugile põgeneda. Siiski ta tunnistab, et 75% kooselust on ta oma meest vihanud. Mnjah nad on kakelnud ikka korralikult, vereni välja (joodikute värk). Omamoodi nad isegi sobivad!

habe
mõttetu mölaööbik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.09.2013 kell 22:05 Reply With Quote
Mõtlesin täna päeval selle teema peale.

Ilmselt juhtub ja mitte harva, et paaridel ei kulge see dünaamika harmooniliselt, ehk siis ühel takerdub ja tekib disharmoonia, mis viib konfliktideni. samas ei ole ju aga ka päevad vennad. 60 -aastane võib ju ennast sugumürsuks reklaamida ja selleks ennast ka ise pidada aga kui tal siis ühel hommikul seljavalu pükse jalga panna ei lase, on kõik rõhuasetused kiired muutuma... Ja kui siis oma uhkeldamisega suhtele eelnevalt liiga tehtud, jäävadki need neetud püksid jalga panemata...

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.09.2013 kell 13:13 Reply With Quote
Füüsilise liikumise poolelt ivaliidistumine on juba eluviisist tingitud viga. Mõni pensionär jookseb sügisjooksul 21 km, mõned jooksevad maratone.
Aina vähem aeroobikat ja liikumist toovadki kaasa kehavaevused ja puise oleku. Lisaks ka toitumine: kui sööd ennast eluea jooksul haigeks mida head siis loota on?! Mis siis imestada, et mõni ei paindu enam nii paljugi, et saaks püksid jalga panna.
Kõik on inimeste enda kätes ja nende enda valik.

On pensionäre, kes ka 65-aastasena omavad armukesi. Jeerum mulle pakkus selle aasta Jaanitulel 70-aastane mees seksi... Mis siis, et olen temaga võrreldes noor, abielus ja olin siis juba ÜSNA rase!

sales

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.09.2013 kell 18:41 Reply With Quote
Kas armastus ja abielu kogu eluks on üksjaseesama?

Minu au on minu truudus!

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.09.2013 kell 20:51 Reply With Quote
Kui ma vaatan oma vanavanemaid siis ei ole...
Samas on paare kes on abielus kogu elu olnud ja ei vihka teineteist. Kudrutavad ja ütlevad endiselt teineteisele kui kallis kaaslane nende jaoks on.

habe
mõttetu mölaööbik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.09.2013 kell 06:36 Reply With Quote
Sales, ma arvan et su postitus oli läbimõeldud provokatsioon.

Samastada abielu ja armastust on ühtviisi nõme sõltumata selle suhte kestusest. Kui aga on kokku sattunud nii see kui teine, on asi imeline...

ohakas
Oluline pole, kes me oleme, vaid kuhu liigume

Naine
Registreeritud: 04.12.2007
Viimane külastus: 24.09.2019
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.09.2013 kell 08:41 Reply With Quote
siin teemas pole keegi vist küsinud, et mis see armastus siis on ka?

Kes tasa sõuab, sellel mädanevad aerud ära!

Minion
Algaja

Mees
Registreeritud: 15.01.2014
Viimane külastus: 8.02.2014
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.01.2014 kell 19:34 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kodukäija
On varahommik, nagu ikka, kui ma siia satun. Ja mul on igav, sest muu maailm magab.Eks ma siis targutan natuke

Armastus ongi lihtne ja loomulik asi. Keeruliseks muutub see siis, kui keeruliselt mõtlema hakkad.
Leidsid inimese enda kõrvale- no milleks hakata teda oma soovide järgi ümber vormima? Ta on Sinu kaasteeline, mitte omand. Ta annab sulle seda, mida tal on. Pole mõtet iriseda, ei hakka õunad kuusepuu otsas kasvama! Ennastki on raske muuta, miks peaksime seda tegema siis teise inimesega? See ongi vist see kõige lihtsam "õnne valem", leppida teineteisega nii, nagu me oleme, püüda muuta pigem ennast, et kaaslasega sobida. Küll siis teine ka üritab, kui näeb, et temaga arvestatakse. Võib-olla sellepärast vanemad inimesed ongi kaua kannatlikult koos elanud, et puudusid trendid ja suured soovid, tuli hakkama saada sellega, mis olemas on ja ennast sellega kohandada.
Mu vanameessõber oli alguses ikka paras tont, ausalt,, bussis haaras endale ainukese vaba istekoha ja kõik magusa sõi kodust üksi ära... Ma ei ole iial irisenud, et sa nüüd tegid midagi valesti. Ja praegu on mul maailma parim ja hoolivam mees. Ei ole vaja teist kasvatada, on vaja kasvada koos. Meil on nüüd 7 aastat koos oldud, vaielnud ei ole me veel kordagi, tülitsemisest rääkimata. Meil on kõik eeldused koos õnnelikult vanaks saada. Ja kui armastusest rääkida, siis selles asi ongi, et me pole tekitanud varje enda vahele.

Olen sinuga nõus kõikse suurem viga ongi kui hakkad kedagi muutma. Kuid seda ma tõesti ei tea mis asi on armastus ja kas see eksisteeribki või on kellegi pettekujutelm. Samas olen seisukohal, et kõige lihtsam on lahku minna kui koos muresid ja probleeme lahendada. Peab nentima, et on riide olnud omajagu. Hiljem peale üht suurt riidu lihtsalt hoidsime üksteist ja nutsime koos.

kuradiplx
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 17.01.2011
Viimane külastus: 18.11.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.01.2014 kell 10:38 Reply With Quote
mina usun,et on..mina armastan iga inimene jätab oma jälje, armastan ka neid ,keda mu elus enam pole, omamoodi edasi.Kui nad mu eluteele juhtusid, ju siis oli neid mu ellu vaja?Lahusolek - armastuse kullaproov?Tõeline armastus pole mitte see, mis kannatab välja lahusoluaastad, vaid hoopis see, mis pikkadele kooseluaastatele vastu peab.Minu vanemad elasid minu isa surmani koos.Meeldib 1 vanapaari ütlus,kellelt peale 50 aastat kooselu küsiti : kuidas see teil õnnestus? Vastus : me oleme põlvkonnast, kus katkised asjad parandati, mitte ei visatud ära.Armumine, kirg ja iha mööduvad, Armastus jääb

jooksen koos huntidega.
http://www.youtube.com/watch?v=Q6_tnidkUKU

eerik2
kollane koer

Registreeritud: 04.09.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.01.2014 kell 14:12 Reply With Quote
Nende katkiste suhete parandamisel on ainult üks nüanss, nagu esemetelgi - liim peab mõlemale poole külge jääma.

Te ei saa võita.
Te ei saa viiki mängida.
Te ei saa isegi mängu lõpetada.
http://www.youtube.com/watch?v=OuNpZYJTjco

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
kuradiplx
Kasutaja

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.01.2014 kell 20:43 Reply With Quote
ega vägisi midagi liimima hakka, on asju,mida polegi mõtet kokku liimida.Tänahommik oli ehe näide, viskasin minema.

jooksen koos huntidega.

eerik2
kollane koer

Registreeritud: 04.09.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.01.2014 kell 20:45 Reply With Quote
Mida ära lõhkusid?

Te ei saa võita.
Te ei saa viiki mängida.
Te ei saa isegi mängu lõpetada.
http://www.youtube.com/watch?v=OuNpZYJTjco

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
kuradiplx
Kasutaja

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.01.2014 kell 20:48 Reply With Quote
ma lõhun pidevalt midagi ära, käed värisevad ,vahet pole mis täna juhtus

jooksen koos huntidega.

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0203741 sekundit