Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Mis on Teie arvates naise töö?
sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 3.12.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.07.2014 kell 18:57 Reply With Quote
Mis on Teie arvates naise töö?

Kuulsin oma kasuisa ema ütlust, et naise töö olevat vaid sünnitamine kuna ülejäänuga saavad mehed ka hakkama.

Milline on Teie arvamus?

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

View User's Profile View All Posts By User
ravenmarch
Algaja

Mees
Registreeritud: 23.02.2014
Viimane külastus: 11.11.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.07.2014 kell 08:18 Reply With Quote
Sünnitamine vast töö alla ei klassifitseeru, aga põhimõtteliselt on see tõesti asi, millega mehed siiani toime ei tule. Mis aga ülejäänud töödesse puutub siis 21. sajandil pole enam vahet, et millisest soost inimene mingeid toiminguid, mida tööks saab nimetada, teostab. Iseasi on muidugi see, et kas see on ka mingis kultuuriruumis aktsepteeritav. Paljudes mitte valgete inimeste kultuurides on asjad nagu toiduvalmistamine, kudumine, tikkimine ja üleüldse majapidamise eest hoolitsemine ainult meeste pärusmaa. Mingitel hämaratel põhjustel on aga valgetes kultuurides just need tööd meeste eest "ära peidetud" ja hoidku jumal kui mõni meesterahvas sukavardad kätte võtab.
Loomulikult seab sugudevaheline erinev kehaehitus teatud piirid toimingutele, mida üks või teine sugupool sooritada saab, aga tänu tehnoloogia arengule on ka need piirid iga päev järjest rohkem ja rohkem ähmastumas.

Lühidalt öeldes ei ole tegelikult olemas meeste ja naiste töid, on lihsalt ühiskondlikud dogmad, mida elusolevad vanemad generatsioonid püüavad oma järglastele peale suruda, sest nende mõttemaailmas muud võimalust ei eksisteeri.

Mul on suur usk lollidesse, mu sõbrad nimetavad seda enesekindluseks.

skingirl
Armuline Proua

Naine
Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 4.12.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.07.2014 kell 17:58 Reply With Quote
Ma isiklikult vaidleksin eelkõnelejale vastu, võibolla nii,et
on teatud tööd mis sobivad naistele ja teatud tööd mis sobivad meestlele rohkem.Tööd pole vaja peljata.
See tuleb ära teha kui seda teha on vaja.Sel juhul sugu ei määra kes antud tööd teeb.
Mina arvan, et naised ei tohiks teha füüsiliselt rasket tööd kuna naiste lihased on hoopis nõrgemad.

naisemees
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 17.07.2004
Viimane külastus: 14.02.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.08.2014 kell 03:28 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: skingirl
Mina arvan, et naised ei tohiks teha füüsiliselt rasket tööd kuna naiste lihased on hoopis nõrgemad.

Teed trenni ja saad tugevaks! Tänased noored mehed pole ka ei tea mis tugevad. Ka naised on nõrgemad kui 100a. tagasi. Lihtsalt täna on meil masinad, mis aitavad.
Tegelt täna võib vist öelda nii, et tee seda mis meeldib, või seda mis rohkem sisse toob. Kedagi ei saa sundida mingeid kotte või kaste vedama.

lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.08.2014 kell 07:11 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: ravenmarch
Paljudes mitte valgete inimeste kultuurides on asjad nagu toiduvalmistamine, kudumine, tikkimine ja üleüldse majapidamise eest hoolitsemine ainult meeste pärusmaa. Mingitel hämaratel põhjustel on aga valgetes kultuurides just need tööd meeste eest "ära peidetud" ja hoidku jumal kui mõni meesterahvas sukavardad kätte võtab.

Paluks siis sellised kultuurid välja ka tuua, kus meeste töö olekski kodune toiduvalmistamine, kudumine, tikkimine.

Tänapäeval pole enam palju vahet, kuid peres siiski kujuneb tööjaotus ja tihti sobivad endiselt traditsioonilised tööd vastavalt sugupooltele rohkem.
See traditsiooniline kodutööde kujunemine on vanem kui kultuurid. Vanasti oli lihtsalt naine enamasti rase ja lastekari ka veel taga, see tingiski vajaduse kodus toimetada, mehel oli võimalus hommikust õhtuni põllul, metsas, kus iganes rabada või koguni päevade, nädalate, kuude kaupa merel, metsas, sõjas või kus iganes tööl olla. Seejuures polnud ta takistava tegurina kunagi rase. Naistel seda võimalust polnud ja vajadus mehe toetusele oli suurem.

Tühjade kätega sa tuled ja tühjadega lähed. Ning kahe mittemillegi vahepeal oled sa piisavalt hull, et uskuda nagu omaksid sa midagi.

zip
kodutu

Naine
Registreeritud: 14.12.2009
Viimane külastus: 19.01.2016
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.08.2014 kell 09:33 Reply With Quote
Mõni mees selline, kes kodus valmistab täiskasvanud loodritele süüa ja koristab nende järgi, kui tal sitt üle pea kasvama hakkab. Muidu ei liiguta ta ise ka lillegi vaid istub 24/7 arvuti taga ja otsib naist kes tuleks ja teeks tööd ära ning annaks ka palju raha.
Või alustab remondi tegemist maja erinevatest otsadest aga ei suuda mitte midagi lõpule viia, sest loomult on ta ise ka laisk. See on aga talle sisse juurdunud, kuna ta peidab oma laiskust oma haiguse taha. Naine, tule tee ja investeeri minu kinnistusse ja perekonda ja vot siis on olemas ühine vanker mida vedada. See on siis naise töö, kas pole lati ?

Kellega suhtled sellelt ka õpid.

tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.08.2014 kell 10:02 Reply With Quote
Vaat,ei viitsi korrata:esivanemaid ja õdesid vendi me ei saa valida,aga elukaaslast küll.
Sellise valiku nagu tegid,sda oled ka väärt.Muidugi saan aru,et elu ja inimesed muuuvad pidevalt muutuvas maailmas.
Pidevalt toimub areng.

http://www.youtube.com/watch?v=fEtwsTfBzLc

zip
kodutu

Naine
Registreeritud: 14.12.2009
Viimane külastus: 19.01.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.08.2014 kell 10:41 Reply With Quote
jutt sul 100% õige, ise oleme oma õnne sepad. Tore on olla, kui kole on möödas

Kellega suhtled sellelt ka õpid.

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.08.2014 kell 12:52 Reply With Quote
Minu moto: abielu (kooselu) tähendab üksteise elu kergemaks muutmist. Teisisõnu kui elatakse korteris siis tehakse sealseid toimetusi koos ja kui majas siis võiks teha tööjaotuse töö raskust arvestades.
Korteris elades võib süüa teha ka mees, samuti eeldaks, et koristatakse koos.

Kui ikka üks osapool on kui titt, st elu läheb pigem raskemaks, siis oleks juba mõttekas pigem üksi elada.

officer
lollile ...üle mõistuse!

Registreeritud: 08.08.2006
Viimane külastus: 16.09.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.08.2014 kell 16:42 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: sissy84
Kuulsin oma kasuisa ema ütlust, et naise töö olevat vaid sünnitamine kuna ülejäänuga saavad mehed ka hakkama.
Milline on Teie arvamus?

...üldjuhul õieti öeldud ehk tänapäevases kontekstis agarasti keppima

"Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks." /Marcus Aurelius- T.-H.Ilves. EV President alates 09.10.2006/

pinginaaber
Algaja

Naine
Registreeritud: 15.08.2014
Viimane külastus: 20.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.08.2014 kell 11:45 Reply With Quote
Tänapäeva naine võib kõike teha nii sünnitada kui tööl käia, aga õigem oleks küsida, kas see on ühiskondlikult ja perele kasulik?

Tööl käiva ema puhul, kasvab laps üles poole ajaga, mille ema saab talle pühendada, see aga kahjustab tervet ühiskonna funktsiooni, sest lapsed ei saa nii palju armastust nagu nad vajaksid. Muidugi võib vaadata ka ema seisukohalt, et ema tahab järsku tööl käia, tal on kodus lastega igav. Jah emad vajavad palju enam ühiskonna poolset tuge kui neile tänapäeva ühiskond pakub. Tänapäeval on raske ära tunda iseenda naabreidki, mis tugi see siis on kui naaber ei taha tunda naabridki. See on ühiskond, mille meile jätsid meie vanemad, järgmine põlvkond saab olema aga üha hullem.

http://sidusus.wordpress.com/

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.08.2014 kell 00:05 Reply With Quote
Ju osad naised mõtlevad rohkem oma tuleviku peale.
Naised kes on alla 35 aasta vanad ei saa tulevikus seda pensioni mida said nende vanaemad. Neil on Eestis elades tulevikus heal juhul vanadustoetus, miks mitte sama nõme nagu seda on lastetoetus. Seega on vaja teha endast kõik, et ei peaks vanana jääma laste kaela.
Teine osa naisi näeb, et ainult mehe palga eest ei ole võimalik normaalselt eladagi, nt ei jätku toidu ostmiseks raha, rääkimata riietest jms
Kolmas osa naisi ei suuda koduseinte vahel istuda kuna tunnevad mandumise maitset suus. Paljudel on mehed kes ei aita lapsi kasvatada ning ei võimalda naisele puhkust, õpinguid ja hobisid.

See, et emmed ja issid oma lastega ei tegele peale tööpäeva on juba hoopis teine teema.

Tugi naabritest? Jeerum, minu naaber on mul kaelas nagu üks suur koorem. Pole tal autot, pole meest (kes meeste töid teeks), pole võimalusi suvel ringi sõita... Ma mõnes mõttes soovin juba ära kolida oma kodust. Iga murega on ukse taga.
Ma juba kahetsen, et nii lahke olen olnud.
Viimane asi milles aitan on fotoalbum raamatuna, siit edasi ma enam tema projekte oma kaela ei võta.
Nii kui inimeste suhted ei käi "käsi peseb kätt" stiilis, siis peab põgenema. Ma nüüd pean ka kuidagi sellest jamast välja siplema.
Pinginaaber: kas Sa tahaksid omale naabrit keda koguaeg aidata või pigem olla selline nagu minu naaber seda on?

pinginaaber
Algaja

Naine
Registreeritud: 15.08.2014
Viimane külastus: 20.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.08.2014 kell 18:01 Reply With Quote
Ei ma ei taha kumbagi ei aidata ega aidatud saada. Olen vist samasugune nagu sina.

http://sidusus.wordpress.com/

weylin
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 17.03.2013
Viimane külastus: 14.09.2016
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.08.2014 kell 20:00 Reply With Quote
Tore minu arust, et naiste ja meeste vahelist sotsiaalset lõhe proovitakse täis valada, kuigi sellist mastaapi muudatused vajavad rohkem aega minu arust. Varsti on olukord juba selline, et perekondlikud rollid vahetuvad ja mehe ülesandeks on koduhoidmine. Emantsipatsioon mind küll ei puuduta, sest eneseväärikuse pihta ei käia mul enam miski, aga üldisel tasemel oleks see muudatus siiski veider.
sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.08.2014 kell 23:57 Reply With Quote
Tean mehi kes ajutiselt hoiavad kodu ja sedagi sel põhjusel, et naisel on töö aga mees on mingi aeg töötu (töö on kas hooajaline või on tööpuudus).
Pluss tean mehi kes jäävad lapsega koju 3 aastaks kuna nende palk pole naise omaga võrdväärne ning vastupidine olukord tähendaks nälga ja võlgades elamist.
Statistiliselt on tegu ikkagi vähemusega.
Tahaksin uskuda, et rollid 100% ei muutu. Ma millegi pärast usun, et naiste süda ei ole nii kalk, et nad suudaks niisama lihtsalt oma emarolli isadele üle anda.

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.08.2014 kell 22:39 Reply With Quote
Mis naabritesse puutub siis on tore kui sul on toredad naabrid.Toredad ei tähenda kindlasti kohe seda et peaks teineteisel näpp perses järgi jooksma või leidma endale lolli kes sind pidevalt aitab.Igal asjal on lihtsalt piirid.Mis puutub Sissy kirjeldatud keissi siis tuleb lihtsalt osata ei öelda ja seda nii veenvalt et inimesele see kohale jõuaks.Muidugi kui soovid olla nagu prost ja kogu maalimale meeldida siis tuleb selle ärakasutamisega leppida.

Mis puudutab aga isa jäämist lapsehoolduspuhkusele siis on see peresisene asi ja selle otsustavad konkreetselt lapse vanemad ühisel arutelul.Mina selles midagi eriskummalist ei näe.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2014 kell 17:03 Reply With Quote
Ma tunnistan, et teatud asjade suhtes ma tõesti ei oska Ei öelda. Mõni asi on liiast olnud ja püüan nüüdsest olla targem.
Seda, et mõned inimesed nii sõltuvaks abist muutuvad, see oli ka midagi uut mu jaoks.

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2014 kell 22:47 Reply With Quote
Kas nad muutuvad sõltuvaks-see on omaette küsimus.Võibolla püüavad nad heaiskset abistajat lihtsalt ära kasutada.

Olen kokku puutunud sellise selliga kes iga asja pärast laenureisi ette võttis.Küll oli tal vaja üht küll teist.Lõpuks viskas lihtsalt üle-helistasin talle ja palusin saata tal oma naise laenuks ööseks meile et oleks keppida kellegiga-Naist ei tulnud ja kutt ise enam väravast sisse ei astunud tulevikus.Vot sulle ,mina teda alati aitasin kuid tema ei tahtnud minu abistamisest midagi kuulda.

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2014 kell 23:41 Reply With Quote
Ju tema laenud kahvatusid Sinu soovi kõrval.
Kahju, et ma naisterahvast sel moel kiusata ei saa. Äkki peaksin naabrilt kõigi teenete vastutasuks tasuta korteri koristamist paluma.

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.08.2014 kell 20:19 Reply With Quote
Just just-tuleb osata aru saada milline on hea ja milline halva puu

Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 6.07.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.09.2014 kell 18:28 Reply With Quote
Mees teeb peres ainult olulisi asju. Naine teeb kõik ülejäänud. Aga naine ütleb, millised asjad on olulised ja millised mitte.

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.09.2014 kell 18:53 Reply With Quote
...,sest viimane sõna jääb ju mehele.
"Jah,kallis sul on õigus"

http://www.youtube.com/watch?v=fEtwsTfBzLc

kodukäija
Friik

Naine
Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 27.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.10.2014 kell 05:37 Reply With Quote
Ja kuhu jääb vastastikune toetus? Mees ei saa küll sünnitada, aga ta saab kõrval seista ja õigel hetkel minestada. Naine ehk ei jaksa traktori ratast alt võtta, aga kohal olla ja õpetada ikka... Kõik on valikute küsimus.

saunas käivad ainult laisad inimesed. Virgad kratsivad...

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2014 kell 18:46 Reply With Quote
Jätame selle ..sünnitamise.. keisi kõrvale.Kas on üldse arutleda sellel teemal konkreetsid töid esile tõstes.Jah.osad toimetused on jah tõesti jäänud naise või mehe töödeks mis muidugi ei välista seda ,et vastassugupool ei võiks neid vajadusel ise teha.Miks üldse tõmmata joont ja jagada tööd mehe ja naiste töödeks.Muidugi võib tuua näiteid kus üks osapool pole võimeline konkreetset tööd teha .Ja neid võiks ilma erilise pingutuseta nimetada mitmeid.

kommionu
Kaupmees tõe turult

Registreeritud: 15.07.2009
Viimane külastus: 5.12.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.10.2014 kell 19:55 Reply With Quote
Naised saavad ka paljudel muudel aladel töö tehtud.
Kaltsupeade kultuuri vaadates- siis seal just nimelt naised töötavadki. Mustadel sama jutt. Mehed vedelevad lihtsalt palmi all. Seega puhtalt kasvatuse asi.

Vabalt arenenud ühiskondades on suht tavaline et naisi on ehituse alal, veoki roolis või näiteks sõidavad 11t tõstukiga mööda platsi. Need vaid mõned näited.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0248640 sekundit