Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Võimalused tööturul kui ei ole kunagi tööl käinud (vanus 30dates)
Leni
Friik

Naine
Registreeritud: 02.12.2005
Viimane külastus: 13.01.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.03.2017 kell 23:39 Reply With Quote
Võimalused tööturul kui ei ole kunagi tööl käinud (vanus 30dates)

Millised need on?

Mulle tundub et ehk peaks püüdma kusagile poodi kaubapaigutajaks nt (kassasse ma ei tahaks - seda sorti töö, et mida kiirem oled, seda rohkem inimesi sinu sabasse koguneb arvan et oleks pingeline).

Samas olen aru saanud, et kaubapaigutajaks sobiks ma põhiharidusega, aga mul on pooleli jäänud ülikoolis mitu eriala, valdan vabalt inglise keelt, kehvemini mõnda teist, raamatupidaja assistendi kutsetunnistus on ka Oleks võinud päris raamatupidaja kutsetunnistuse teha (eks need teadmised on juba aegunud, see oli hea hulk aega tagasi), aga selleks oleks pidanud juba raamatupidajana töötama, mida ma loomulikult ei ole teinud.

Mitte mingisugust tööd ametlikult teinud ei ole kunagi.

Nüüd oleks vaja. Kuhu ja kelleks?

View User's Profile View All Posts By User
metsapull
master

Mees
Registreeritud: 08.01.2017
Viimane külastus: 1.07.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.03.2017 kell 00:07 Reply With Quote
Eks tööl peab ikka käima kui iseendale tööandja pole. Ja kui pole siis justnimelt tööl peab käima. Iseasi on kas pakutava tasu eest ka tööd teha, seda siis oma äranägemisejärgi.
Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.03.2017 kell 00:13 Reply With Quote
Ilus ümmargune jutt, aga mul oleks nüüd vaja konkreetset soovitust, et kes mind teiearust tööle võtaks mida tegema.

Ahjaa, firma mul on ka jah (ei tegele mitte millegagi) selles mõttes olen ettevõtja olnud aastaid paraku sobiv äriplaan tuli mulle alles nüüd pähe ja finantseerimisvõimalused olen juba ära kasutanud, hetkel maksan neid laene , seega selle teostamiseks vahendeid napib.

defuser
Algaja

Mees
Registreeritud: 07.03.2012
Viimane külastus: 8.12.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.03.2017 kell 00:28 Reply With Quote
Maakoha väikepoes ja Statoilis ei ole enam sellist kohta nagu kauba paigutaja. Kõik teevad kõike, aga vajadusel kollektiivis lepitakse kokku, kes mida teeb.

Tööturul lihttööd paistab olevat, samas 400&#8364; kuupalk eriti ei motiveeriks, kui arveid vaja maksta. Ameteid on ka mitu. Küsi endalt, et mida sa teha tahaksid ja milline on reaalne võimalus hetkel? Näiteks sora suvaliselt CV-Keskuses ja vaata mis ette jääb. Vaata milline töö sobib sinu ande ja võimalustega.

Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.03.2017 kell 00:44 Reply With Quote
Hetkel oleks abiks mistahes palk, samas 400 töö eest, mis võtaks olulise osa mu ajast, oleks küll kurb.

Arvad ikkagi et peaks vaatama miinimumpalgaga lihttööd? Ma sain umbes nii aru et lihttöö tegemiseks ei pea olema isegi kirjaoskaja, aga samas ega ei julge ennast eriti kusagile pakkuda ka.

defuser
Algaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.03.2017 kell 01:02 Reply With Quote
Absoluutselt ei mõelnud Lihtsalt tõin näite, kus keegi tööd teha ei taha ja kuhu on kõige lihtsam ligi pääseda. Plaan B noh. Pigem arvan seda, et inimene peab tegema, mis talle meeldib.
Ahjaa, karjäärinõustamise testid unustasin pakkuda. Sealt ehk selgub milles hea oled.

Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.03.2017 kell 01:22 Reply With Quote
Hmm, ma võin ju teada, milles ma olen hea, aga see ei aita mind reaalselt saada tööd, kui mul ei ole vastavat haridust ega töökogemust ette näidata. Ma olen nt päris hea selles inglise keeles, parem kui inimesed, kes kipuvad ameti poolest filme tõlkima nt ega adu sisulisi nüansse (ma ei mõtle ilmseid naljakohti, aga laiemalt), samas ma arvan ma ei saaks sellist tööd mitte kuidagi, sest mul ei ole filoloogipabereid.

Samal teemal teise nurga alt: oletame et ma küpsetan okeilt, ma ei saa pakkuda ennast kusagile pagariks, sest inimesed käivad reaalselt kutsekoolis pagariks õppimas ja nad tahavad ka kusagil töötada.

Selles mõttes ma ei näe kuidas mind need testid aitavad. Kooli minna ei ole aega, tööd oleks vaja kohe

Halb olen eelkõige äkki paljude inimestega pidevalt suhtlemises, või vähemalt seda ma ei jaksaks teha päevad otsa ameti poolest - sellepärast igasugune klienditeenindus väga ei ahvatle.

defuser
Algaja

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.03.2017 kell 08:14 Reply With Quote
Julge hundi rind on rasvane. Kui otseselt ei nõuta eelnevat töökogemust või eriharidust, siis miks mitte pakkuda ennast? Minevikus olen olnud ka selline nahhal, kellel polnud eriharidust ja lihtsalt läksin kohale, joonistasin skeemi ja võeti elektrikuks Üldehitus pole just suurem asi näitaja, aga seal sain samuti jala ukse vahele. Kui mul oleks ambitsioonid, siis alustaks vähemalt keskmise suurusega ettevõttes lihttööga ja kohapeal pressiks end edasi. Ettevõttesisene karjäär oleks ka võimalustest.

Tõlkimise osas asi keerulisem. Kui oskaks, läheks kohale, räägiks ära millised on võimed ja küsiks proovitööd näitamaks, et saan hakkama kui vaja. Tean keskharidusega tõlkijat, kah isehakanu.

Üks mu tuttavatest alustas Leiburis lõikaja-pakkijana ja mingil moel hakkas hiljem küpsetama. Ah, neid jutte on mul palju..

Tundub, et sa kuulud hetkel heitunud tööotsijate gruppi. Seepärast üritangi natuke optimismi sisendada.

Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.03.2017 kell 08:36 Reply With Quote
Ma olen natuke heitunud jah, algatusvõimet on ka vähe vist, sest siiamaani olen proovinud ühte kohta - lasnamäel ühte Maximasse e-tellimuste komplekteerijaks, tundus, et see sobiks mulle väga hästi, kirjutasin kaaskirja nii ilusa kui oskasin, cv-st jätsin oma poolikud ülikoolid välja (ma arvan et ega neid ei tasugi mainida kusagil, see jätab pigem negatiivse mulje ju) ja mu meelest see kokku kukkus välja okeilt, aga nad ei vastanud mitte midagi.

Su lood on päris head, defuser, vbl peaks tõesti kuidagi nii proovima. Niisama oodates paistab, et töökoht ise üles ei otsi mind. Tegelikult mingi selline tehasetöö sobiks mulle ka päris hästi ilmselt (nt see lõikamise-pakkimise variant) ilma nende arenguvõimalusteta ka, peaks ilmselt rohkem selle pilguga kuulutusi kammima. Suur tänu mõtte eest

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.03.2017 kell 19:19 Reply With Quote
Austraaliasse banaanifarmi nagu Tuuli kutsus ja presenteeris.
Hakkad maal pidama koerahotelli-Pole samuti jabur mõte.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.03.2017 kell 11:27 Reply With Quote
Ma ei hakka austraaliasse kolima füüsilist tööd tegema ja kindlasti ei hakka ma pidama koerahotelli, kuigi see ei ole halb mõte tõesti.

Mul on kaks mõtet mida äri mõttes teha, üks tahab kapitali, aga ma teen seda ikkagi mingi aeg ma arvan, see on väga hea mõte. Teine on veel parem mõte selles mõttes, et ei vaja eriti palju kapitali aga jube palju füüsilist tööd on sellega nii, et jah.

Teema mõttes pidasin silmas just palgatööd, et kas on võimalik ja mis asjad. Mõnes mõttes on vedanud et ma olen naisterahvas, saab kenasti põhjendada tühjust cv-s sellega et olin koduperenaine Või ma ei tea, kas just "kenasti", aga mingi vabandus on olemas. Teises mõttes ei ole nii vedanud, sest ma vist ei saaks teha asju a la üldehitus.

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 17.06.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.03.2017 kell 14:31 Reply With Quote
Sekretärid saavad paremat palka, igapäevaselt ei ole tohutult palju suhtlemist klientidega ja samal ajal sobib töökohale kandideerimisel lõpetamata ülikool. Sekretäri puhul on klientidega suhtlemise suurus kinni muidugi ettevõttes. Vähemalt meil trükikojas oli suhtlust sekretäril ehk kord 30 minuti jooksul - mõnel päeval Mõnel puhul rohkem aga mõni päev ta suisa igavles.
Müügimehe assistendiga on sama lugu. Kleintidega ei ole suurt suhtlemist, põhiline suhtlemine on müügijuhiga. Palk on hea. Suurepärane inglise keel tuleb ainult kasuks.

Miks vaadata kohe neid ametikohti kus vähem teenib?

Tökogemus pole alati oluline. Oluline on kuidas sujub vestlus tulevase ülemusega.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.03.2017 kell 21:38 Reply With Quote
See viimane lause küll ei kannata mingit kriitikat võttes aluseks sinu eespool väljaöeldud mõtet ,,Miks vaadata kohe neid ametikohti kus vähem teenib?,,

Vestlus ja suhtlus on äärmiselt olulised.Seal selgitatakse välja see milleks just sina sobid sellele ametikohale ja miks pole nagu põhjust edasi otsida.Ja üheks esimesesks küsimuseks on pea et alati just see kas kandidaadil on olemas kogemus antud kohale kandideerides.Ma päris ei kujuta ette et võtaksin tööle inimese kel puudub antud asjas töökogemus.Aga see on muidugi üks arvamustest.

Prääks...
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 22.03.2015
Viimane külastus: 24.05.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.03.2017 kell 21:53 Reply With Quote
Kui musta tööd ei pelga, siis leiaksin sulle koristajakoha, kus puhtalt saad kätte miskine 1200 euri, Tõsiküll, töö on raske ja perset pead ka liigutama, ning kodumaalt lahkuma

https://www.youtube.com/watch?v=lIMftqKgWLs

Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.03.2017 kell 22:08 Reply With Quote
Mis seal elamine maksab ja kas soome keelt on ka vaja osata? Ma ei oska, aga ma võiks natuke õppida.

Ja lisaks tahaks küsida kas nt väikse viivitusega oleks ka võimalik, st nt juunist alates, sest mul on siin kevadel natuke tegemist? Muidu ma haaraks su pakkumisest kinni küll hea meelega.

Prääks...
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 22.03.2015
Viimane külastus: 24.05.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.03.2017 kell 22:22 Reply With Quote
Hea küsimus Selles koristusasutuses on mu naine, kellel ka juba iga kuues sõna soomekeelne, tõlgiks Soome firma ja juuni sobib väga hästi, sest siis saaks bronni teha (siis töökohta, mitte mina sulle)
Muide, trepikodade koristamine võib noore inimese isegi tappa
Aga eks utuuta siis, kui huvi tugev tekib millalgi..
Ei viitsi siin Freele teemat väga pakkuda

pimeduseprints
Kasutaja

Registreeritud: 21.09.2005
Viimane külastus: 13.06.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2017 kell 08:58 Reply With Quote
minu mõte on siuke et kas adminniks ei taha kuhugile minna??adminn ka suht ok töö!!usun et palk ka ok!!

aga endast rääkis mul ammu idee olemas aga just see finantseerimise pool jätab soovida!!

pimeduseprints
Kasutaja

Registreeritud: 21.09.2005
Viimane külastus: 13.06.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2017 kell 09:00 Reply With Quote
täna pange telekad 21.30 kanal 2!!ja saab naerda vähemalt!!
Leni
Friik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2017 kell 11:35 Reply With Quote
Adminniks peab ikka õppima midagi Vaatasin et 21:30 on seal Naabriplika. Kas sa mängid seal sees?
freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2017 kell 12:27 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Prääks...

Ei viitsi siin Freele teemat väga pakkuda

Nii tore,kui vähemalt keegi su peale mõtleb ja muret tunneb.Olen samuti hoidnud väravad lahti,et tööpakkujad läbi astuks aga neil paistab vist eriti kiire olema.Pean ilmselt elu lõpuni piskuga läbi ajama.
Siinkohal tänud sinu perele.Et teil alati hästi läheks ja oleksite õnnelikud.

Mis teleka vaatamisse puutub siis seal saab igas saates naerda.Minu lemmikuks on viimasel ajal H.Lenk.

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2017 kell 17:37 Reply With Quote
Freelancer: ma ei ole Sinuga nõus. Tean mitmeid inimesi kes on ilma töökogemuseta kandideerinud ja on töökoha saanud. Vaja on neil läinud keelte oskust, õigekirja oskust ja viisakat välimust.
Minu mees räägib ka, et on vaja madalamalt kohalt alustada. Fakt on aga see, et sinna madalale kohale Sa võid ka jääda (kuni pensionini). Vahel leitakse, et näed oled nii usin ja tubli, milleks ülendada.
Meie firmas oli nii, et imehea müügimees lootis aastaid saada müügiosakonna juhatajaks. Kui müügiosakonna juhataja võeti väljaspoolt maja siis too müügimees andis päevapealt lahkumisavalduse. Rabas ja rabas aastaid, oli super töötaja ja oleks olnud ka imehea osakonnajuht.
NB! uus juhataja oli ja on MÖKU. Ei oska korralikku müüki teha, ei ole hea jutuga. Tema välimus ja hääletämber on juba mökulikud. Juhataja peab olema enesekindel nii välimuselt ja ka jutult. Ta ei saa olla SUSS... Keda Sa juhatad kui kõik vaatavad Sind kui mökut.

See selleks. Mina arvan, et kui oled asjalik ja tubli, siis saab ka siin Eestis parema palga peale. Iseasi kui inimene ei ole julge ja ei oska piisavalt hästi esineda - see on juba teine teema.
Minule isiklikult tundub siinne Leni esinemine enesekindla ja asjalikuna.

eerik2
kollane koer

Registreeritud: 04.09.2005
Viimane külastus: 16.06.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2017 kell 22:21 Reply With Quote
Ilma tutvusteta ei saa kuhugi parema palga peale.

Te ei saa võita.
Te ei saa viiki mängida.
Te ei saa isegi mängu lõpetada.
http://www.youtube.com/watch?v=OuNpZYJTjco

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2017 kell 22:25 Reply With Quote
sissy
Esitasin isiklikku seisukohta.Täpselt nagu on erinevaid inimesi on olemas ka erinevaid firmasid.Firma eesmärk on teenida kasumit.Täiendõppest -jah see on teine teema kuid alustada töötaja õpetamist nullist-need on juba päris suured kulutused ja pikaajaline protsess.Nagu ütlesin on firmad erinevad ja ka nende personalipoliitika erineb.

UUs juhataja on möku ja ei oska müüki teha......Minu arust andsid sa ise siin selge seletuse,mis juhtub kui võetakse tööle inimene kes ei jaga asjast muffigi..Ma muidugi ei mõista miks peabki JUHATAJA müüki tegema kui tal on normaalne meeskond ja igaüks teeks oma asja

Aga jah mida mina tean sellest töölrvärbamisest ja juhiks olemisest.Näed siiamaani pole tööd leidnud ja pean kerjakotiga ringi liikuma.Isegi töötukassa ei suutnud mind veenda teise eesti otsa miinimumpalga peale töötama meelitada.Aga pole hullu.Leiba annavad head inimesed ülejäänu tuleb külmkapist ja keldrist võtta.

metsatöll
Bännitud

Naine
Registreeritud: 29.01.2017
Viimane külastus: 10.07.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2017 kell 23:48 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer

Nii tore,kui vähemalt keegi su peale mõtleb ja muret tunneb.Olen samuti hoidnud väravad lahti,et tööpakkujad läbi astuks aga neil paistab vist eriti kiire olema.Pean ilmselt elu lõpuni piskuga läbi ajama.
Siinkohal tänud sinu perele.Et teil alati hästi läheks ja oleksite õnnelikud.

Mis Sa jorised? Okok., kui tahad, leian Sulle ka koristaja koha!

sissy84
Umbusklik

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.03.2017 kell 02:42 Reply With Quote
Free, tõesti on inimesi kes ei sobigi ametikohale kuhu kandideerivad. Kui on korralik värbamine siis on tobe kui eksitakse.
Juhataja jagas asjast, oli varasem kogemus aga ta ei olnud õige inimene ametikohale. Müügiosakonna juhataja peab ka vahel müügiga tegelema, lisaks on oluline meeskonda juhtida. Tema ei osanud kumbagi eriti hästi. Ju oli kuskil imelikud kohas juhataja varem. Ettevõtte kahjumit mis on olnud 8 aastat ei pidanud ta müügiosakonna süüks. Mis siis, et klientide ja tellimuste arv oli aastatega vähenenud. Kummaline.

Ahjaa mõnes kohas Eestis polegi lootust tööd saada. Mu kasuisa kirub ka. Tal on kaks ametikohta kuna muidu ei elaks ära. Räägib, et Kuressaare on IT inimesele mõttetu koht. Kindlasti on veel kohti kus teatud oskuste ja teadmistega pole midagi peale hakata. Mõnes kohas maal on jälle probleeme,et pole töötajaid. No on aga peale palgapäeva tõmbavad end umbe ja kaovad ära.
Free, ma ei tea kus kandis elad, mida oskad jms seega Sinu kohta ei oska ma midagi öelda. Kui ei saa töötajana tööd, siis äkki teed oma ettevõtte?

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0207281 sekundit