Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: haridus või kogemused?!
sinisilm
elas kord...

Registreeritud: 22.05.2003
Viimane külastus: 22.06.2012
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 25.01.2004 kell 10:54 Reply With Quote
Olen eelneva kommijaga nõus...haridus annab oskust mõelda...ja kergem omandada juba praktika käigus midagi..
Oleneb paljuski erialast...mõnel puhu polegi haridus nii määrav aga kuna kõik areneb nii pööraselt kiire tempoga,siis raske ilma hariduseta ajaga kaasas käia...
Kuskil peaks ikka põhi all olema...
Ja neid andekaid on alati olnud...mõni lihtsalt oskab ja aju töötab...mis teha...sellepärast ei saa veel haridust nurka visata...
Mõned on teoreetikud ja mõned praktikud...ja lõppude lõpuks läheb nii seda kui teist vaja...ainult igaüks peab õigesse kohta sattuma...

Sellele ei olegi vastust.Ei ole kunagi olnudki.Sellele ei saa kunagi vastust olemagi.See ongi vastus. G.S.

View User's Profile View All Posts By User
reheline
The Bad Thresher

Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 13.10.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 25.01.2004 kell 11:29 Reply With Quote
Oleneb situatsioonist. Kui on vaja inimest kohe täie rauaga rakendada (endine töötaja ootamatult rivist väljas), pole haridus oluline, peaasi, et välja veab. Kui aga töötaja planeeritult võtta, siis ikka haridusega inimene, kogemused tulevad aegamööda.
Aga siingi arvan, et enne ikka vestled inimesega, kui koolitunnistust vaatad.

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.01.2004 kell 21:49 Reply With Quote
Vaatasin huvi pärast läbi paari EE kuulutused... mis tahetakse - enamuses keeleoskust, mõnes isegi mitme. Kõrgharidust - peaaegu alati, kui just pingitöölist ei otsita...
Muutus paari aasta tagusega on see, et enam ei otsita eranditult kuni 30-aastaseid.
Kui aga esitate CV, siis tuleb välja muu. Mu hea tuttav tegi lausa uuringu mitmesse kohta, kustsai lakoonilise vastuse - täname, kuid kahjuks te ei osutunud... jne.
Selgus, et enamikel juhtudel oli konkurss, eriti riigiametitesse, fiktiivne, sest lõpuks võeti tuttav. Või kaaserakondlane...
Nii et täna on trendikas koha otsimisel omada ees "karvast kätt".

Minu au on minu truudus!

Marygold
Kasutaja

Registreeritud: 17.12.2003
Viimane külastus: 17.01.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.01.2004 kell 13:06 Reply With Quote
Kindlasti kogemused, haridus loomulikult ei naita veel oskusi.. Uue , haritud, aga samas kogemusteta toojou rakendamine on mitu korda kallim kui anda firma kulul lihtsalt taiendkoolitus tootajale, kellel seal hariduse vallas miskit puudu jaab.Personalijuhid kipuvad uue toojou palkamisel rohkem vaartustama isiksuse omadusi, seda peetakse ka pohjuseks miks eesti toojoud on ebakvaliteetne...
susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 6.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 23:58 Reply With Quote
vaadates pakutavaid töökuulutusi, loetakse eelistatuks inimesi kes vastavad mitmetele kriteeriumitele
1 mitmed keeleoskused
2 erialane kõrgharidus või omandamisel
3 eelnev töökogemus antud alal umbes 3 - 5 aastat
jne
siis ikkagi loeb enne paber haridusest

aga kas see näitab, et inimene on haritud
ise arvan, et pajud sellised väga suurte nõudmistega kuulutused peletavad hoopis paljud võimekad, aga kõrghariduseta inimesed eemale

kuigi parim kooslus on haridus, haritus, kogemused
aga nagu enda peal näen, siis kui üks on, pole teist
aga ei ma meelt heida

sirli
ylbelill

Naine
Registreeritud: 08.06.2003
Viimane külastus: 17.10.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.02.2004 kell 00:00 Reply With Quote
kogemusi ja haridust on mõlemit vaja, üks ilma teiseta paraku ei tööta, samas kogemusi tuleb hakata omandama juba enne seda, kui haridustee täielikult lõpuni on viidud. Kui edukas tahad olla, lähed juba enne ülikooli lõppu tööpostile.

Kui sa ükskord oled ilma jäänud sellest, mida ihkad, siis sa hiljem üle kõige samu unistusi vihkad

machimos
Põmmpea

Registreeritud: 18.01.2004
Viimane külastus: 3.01.2016
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.02.2004 kell 20:30 Reply With Quote
isiklikult eelistan kogemusi haridusele, aga ühiskonnas on see suhteline, kus mida millele

Just another freak in the Freak Kingdom.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
mirelles
Kasutaja

Registreeritud: 22.02.2004
Viimane külastus: 29.09.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.02.2004 kell 08:30 Reply With Quote
Aga vaat mina hindan küll haridust !Selge see,et algul puuduvad kogemused, aga kellel ja kust neid kogemusi ikka ilma praktikata võtta?Mul on kahju neist noortest,kes ,leidmata siin tööd,otsivad seda välismaalt.Ilmselt ei ole kõik nii edukad ja hakkajad ning kartusest elule jalgu jääda lasevadki siit jalga. Nii arvan mina ,keegi ei pea minuga nõustuma.
unistaja
*.: rahulolev :.*

Naine
Registreeritud: 03.09.2003
Viimane külastus: 3.07.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2004 kell 15:27 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Pillekas
Eks haridus ole oluline...a on jäänud mulje, et kogemused siiski suuremat rolli mängivad : )

Aga kuskohast võtta kogemusi, kui ei anta võimalustki? See eestlaste poliitika on ka ajast ja arust.

sigar
Algaja

Registreeritud: 20.02.2004
Viimane külastus: 3.07.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2004 kell 17:28 Reply With Quote
oleneb eesmärgist,
et kõrgharidusega on lolle-ikka juhtub-aga ilma haridusetta on neid tunduvalt rohkem,isegi vilets haridus annab väga suured eelised ja kui lisanduvad veel kogemused ja pealehakkamine-siis võib juhtuda,et läheb päris hästi.
Vastupidisel juhul on see tõenäosus kohe päris tunduvalt väiksem.
See teooria,et haridus ei maksa-maksab kogemus-on laiskade teooria, millele eriti lootma ei maksaks jääda.

Andri
Kasutaja

Registreeritud: 27.02.2004
Viimane külastus: 15.01.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2004 kell 17:31 Reply With Quote
Mingisugune erialane haridus peaks siin riigis olema. Minu humanitaarne kõrgharidus näiteks väga ja väga segab mind töökoha otsimises tehnilises valdkonnas - viimaks ikka võetakse kedagi tehniku paberitega. Kuigi minu kogemused lubavad mul jõuda konkursi viimase etapini.

Mis puutub isiksuse analüüsi, testimisse... no on jama! Kes loll ei ole alati näitab end sellisena, keda otsitakse. (jälle isiklik kogemus ja omandatud haridus - ka seda koolis õpetati)

Nii tulebki välja, et on vaja mingit sobiliku paberi, töö- ja elukogemusi, päris Haridus võib olla rohkem enda jaoks.

See oli minu (hetke)arvamus.

mils
Kasutaja

Registreeritud: 30.07.2004
Viimane külastus: 3.04.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2004 kell 16:33 Reply With Quote
Ma arvan et mõlemad, haridus on nagu teooria kuid kogemused on praktika mis alati ei ühildu teooriaga

The show must go on

päikesekilluke
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 13.04.2004
Viimane külastus: 15.03.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.08.2004 kell 02:25 Reply With Quote
Mõlemad on olulised. Haridust, kõike, mida õppinud oled, saab ka kogemustega kokku viia.
Mõni on küll oi kui palju koole, kursusi läbinud, aga millestki on ikka puudus. Kasvõi enese müügioskusest.
Keegi sind ise taga ajama ei hakka-parematele kohtadele peab ikka ise end sisse pressima.
Siinkohal on suur enesekindlus ja järjepidevus suureks plussiks, tehes seda kõike siiski viisakalt ja mõistlikult.

Muutes oma suhtumist millessegi, muudame ka selle mõju meile.

sungirl23
isepäine kaksikupreili

Naine
Registreeritud: 05.07.2004
Viimane külastus: 4.05.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.08.2004 kell 11:21 Reply With Quote
kogemused on palju tähtsamad. kuulutusi lugedes hakkab ka kohe silma vajalik kogemuste olemasolu, aga see kust peaxid saama alles kooli lõpetanud kogemusi, ei huvita kedagi.
traxic
Kasutaja

Registreeritud: 04.08.2004
Viimane külastus: 10.12.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.08.2004 kell 08:08 Reply With Quote
mnjaa.. asi on ikka väga suhteline.. tegelikult on siiski esmatähtis inimene ja tema isiksus ja see kas ta üleüldse sobib kollektiivi.. või allüksusesse kuhu uut inimest valitakse..(seda on muidugi ainult cv-de põhjal raske otsustada).. ise olen ka pidanud mitmeid inimesi tööle võtma.. ja mina eelistan küll kas värsket lõpetanuid või kohe kohe kooliga ühele poole saavaid tudengeid.. need on veel rikkumata ja neid võib täpselt oma käe järgi välja õpetada.. ei tee paha muidugi kui on ka mingi väike praktika või töökogemus.. - samas on paradoksaalne et endal jäi mul kool pooleli.. ja tööle sain ise just tänu töökogemustele ..
eero
sugumürsk

Registreeritud: 06.05.2002
Viimane külastus: 27.11.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.08.2004 kell 08:17 Reply With Quote
kooliajal tuleb käia praktikal...ja soovitavalt erialasel mitte välismaal rohimas või kioskis myyjat asendamas...nii ei saagi kogemusi kuidagi ja pärast kui koos läbi siis ei oska suurt midagi teha...ise läksin erialasele tööle II kursuse ajal ja kui kooli lõpetama hakkasin oli 4 erineva firma tööpakkumised...ja need meie kursuselt kes omale kooli ajal praksi kohad välja ajasid on nyyd kõik ilusasti tööl...aga suvitajad vist suvitavad siiani...

www.ekore.ee

ponx
Kasutaja

Registreeritud: 05.05.2002
Viimane külastus: 8.05.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.08.2004 kell 09:00 Reply With Quote
.

Kui sa lähed teadmise suunas, jätad sa maha need uuestisünnid. Sa ei saa enam kellekski ega millekski

lendajapoiss
meeskond on nii tark ja hea, et mu ära bännis!

Registreeritud: 17.06.2004
Viimane külastus: 15.11.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.08.2004 kell 11:25 Reply With Quote
vastus sellele küsimusele ei saa olla ühene: näiteks et iseseisvalt lennata,on vaja hunnik raamaruid läbi lugeda,ca 200 maandumist sooritada ja mingi 50 lennutundi õhus olla!Samas siin jälle moderaatorina kätt harjutada ja viimase sõna õigust kasutada.....?(vabandust muidugi!)

see kommentaar oli 100% sarkastiline ja seniilse vanamehe(48) irisemine ja iseenesest mõistetavalt läbu!

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.08.2004 kell 11:38 Reply With Quote
lendajapoiss, kas sa arvad, et üks piloot ei võiks olla jälle foorumi moderaator ja vastupidi?....et üheks asjaks nagu võib mõistust olla ja teiseks nagu mitte?
et nagu moded on lihtsalt lollid ja oskavad vaid kustutada, ei muud....

kas sulle pole pähe tulnud, et moded võivad olla spetsid oma õpitud erialal ja siin mõne arulageda (sorry!) postituse kustutamine ei nõua doktorikraadi...

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

lendajapoiss
meeskond on nii tark ja hea, et mu ära bännis!

Registreeritud: 17.06.2004
Viimane külastus: 15.11.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.08.2004 kell 12:06 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kontorihiir
lkas sulle pole pähe tulnud, et moded võivad olla spetsid oma õpitud erialal ja siin mõne arulageda (sorry!) postituse kustutamine ei nõua doktorikraadi...

Et midagi arulagedaks tunnistda,selleks peab olema mingi üldtunnustatud baas,millele toetudes selline otsus langetatakse.Arvan,et hetkeemotsioonist või millele iganes see on rajatud,jääb selleks õigustamatult väheseks....
Aga loomulikult...iga foorum on suurest administraatori nägu!

see kommentaar oli 100% sarkastiline ja seniilse vanamehe(48) irisemine ja iseenesest mõistetavalt läbu!

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.08.2004 kell 12:08 Reply With Quote
offtopic

issandjumal , kes sind piloot siin kinni hoiab kui näod ei meeldi?

p.s. edaspidised kaebused esitada u2u kaudu, et mitte foorumit risustada...

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0173941 sekundit