Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: suhted ja raha: kes maksab arve
margus
Kasutaja

Registreeritud: 23.05.2003
Viimane külastus: 5.06.2008
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 08:50 Reply With Quote
suhted ja raha: kes maksab arve

Mida rahvas arvab... mees kutsub naise kohvikusse/restorani, naine nõustub (tegemist on lihtsalt tuttavate või võhivõõraste inimestega, mitte vanade sõpradega).

Kas arve peaks maksma mees või peaks seda jagama? Kuidas teie kogemused olnud on? Miks on asjad teie arvates just nii?

Isiklikust kogemusest: millegipärast ei ilmuta naised mitte mingit huvi arve maksmise vastu :-). Mul üldiselt rahast kahju ei ole, kuid samas tekib eelarvamuslik suhtumine, et ollakse lihtsalt raha peal väljas. Kuidas teie asjasse suhtute?

View User's Profile View All Posts By User
pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 08:58 Reply With Quote
Hmm, analoogne teema siit just hiljuti läbi jooksnud, kui paned otsingusse pimekohting leiad vastuseid päris palju....
/me ei lase kunagi esimestel kohtumistel meesterahval oma arvet maksta... Aga arvamusi on täpselt nii palju kui on inimesi, seega.... Paljud aga leiavad, et kui mees kutsub kohtama, siis mees maksab ka kulud....

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 18.12.2019
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 09:10 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: margus
Mida rahvas arvab... mees kutsub naise kohvikusse/restorani, naine nõustub (tegemist on lihtsalt tuttavate või võhivõõraste inimestega, mitte vanade sõpradega).

Kas arve peaks maksma mees või peaks seda jagama? Kuidas teie kogemused olnud on? Miks on asjad teie arvates just nii?

Isiklikust kogemusest: millegipärast ei ilmuta naised mitte mingit huvi arve maksmise vastu :-). Mul üldiselt rahast kahju ei ole, kuid samas tekib eelarvamuslik suhtumine, et ollakse lihtsalt raha peal väljas. Kuidas teie asjasse suhtute?

/me ei ole raha peal väljas, aga ...

Kutsuja maksab, eriti kui kutsuja on mees ja eelnevalt pole nagu juttu olnud, et igaüks maksab oma arve.
Kui mina olen kutsuja, siis maksan mina ja silm ka ei pilgu. Kui muidugi lastakse maksta. Paraku on teatud mõttes mehed mu ära hellitanud sellega, et maksavad ise arve ja ei taha minu rahakoti raudade paotamisest kuuldagi. Kuigi maksujõuetuna ma välja üldse ei lähegi.

Miks on asjad just nii? Sest see on elementaarne viisakus. Tjah, see võib muidugi olla kõigest minu rumal arvamus, aga ikkagi.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Virgin
Naine

Registreeritud: 01.09.2002
Viimane külastus: 3.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 09:21 Reply With Quote
Kui mees kutsub välja, siis eeldan et tema maxab arve... aga olen alati valmis enda eest ka ise maxma... meeste ülalpidamisest olen loobunud, kuna jõudsin sellega peaaegu pankroti äärele...
Kui Sa nii väga tahad naist välja kutsuda, siis pole Sul ju kahju mõningaid kroone tema peale kulutada... või on
Raha peal väljas? Ma saan aru kui kalleid kingitusi nõutaxe või midagi sellist... tühised kohvitamise või söömise arved ei näita ju midagi tegelikult...

See kes olin eile, ei ole ma täna ja see kes olen täna, ei ole ma homme

roosi
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 27.07.2002
Viimane külastus: 19.11.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 09:22 Reply With Quote
Kes kutsub see ka maksab ,kuigi siiani ei ole pidanud ma ise oma rahakoti raudu avama
pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 09:28 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Virgin
/.../... meeste ülalpidamisest olen loobunud, kuna jõudsin sellega peaaegu pankroti äärele...
/.../

...vot sellega olen isegi kokku puutunud ja lõpuks ajas ikka kopsu üle maksa küll - no kui iga kord sööma minnes vaadatakse sulle otsa ja mainitakse moka otsast 'ei no kui sina maksta tahad, siis ma ju ei saa sind keelata ?!?...' ja see tutvus lõppes küllalt kiiresti minu jaoks.... ei saa ju ka mees pidevalt naise rahakotil elada - selle mehe väärtus kahanes mu silmis küllalt ruttu suht nullilähedaseks....

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 09:35 Reply With Quote
Ei teagi ...
Minu puhul on nii olnud, et mul vahel süümekad tekivad, kui teise raha eest palju söön ja maksan ise arve. Ei tea ainult, kuidas see kutile mõjub .. pole veel küsinud.

Virgin
Naine

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 09:37 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
...vot sellega olen isegi kokku puutunud ja lõpuks ajas ikka kopsu üle maksa küll - no kui iga kord sööma minnes vaadatakse sulle otsa ja mainitakse moka otsast 'ei no kui sina maksta tahad, siis ma ju ei saa sind keelata ?!?...' ja see tutvus lõppes küllalt kiiresti minu jaoks.... ei saa ju ka mees pidevalt naise rahakotil elada - selle mehe väärtus kahanes mu silmis küllalt ruttu suht nullilähedaseks....
hehe... hea et Sul niigi läx... mulle mainiti konkreetselt peale õhtusööki, et temal raha kaasas pole oi, kuidas mulle sellised üllatused meeldivad...

MonaLisa
mõtlik kasutaja

Registreeritud: 01.01.2003
Viimane külastus: 20.05.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 09:47 Reply With Quote
kui mees on kutsujaks, siis eeldan, et tema maksab, kuid raha mul on alati kaasas enda osa katmiseks, kui selline vajadus peaks tekkima. Kuid - ma ei lähe sinna näljasena ja ahnena- mitte selleks, et kõhtu täis süüa. Rohkem ikka seltskonda pärast ja minu söök tavaliselt piirdub joogiga (äärmisel juhul kerge söögiga), seega välja tegemine on rohkem sümboolne ja peaks jõukohane olema isegi koolipoisile
Virgin
Naine

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 09:53 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: MonaLisa
/.../ seega välja tegemine on rohkem sümboolne ja peaks jõukohane olema isegi koolipoisile
jap, sest minu meelest on piinlik hakata tsekil näpuga järge vedama, et mille eest maxab üx & mille eest teine... sel juhul tulex teenindajale kohe mainida, et eraldi arved... muidu eeldavad nemadki, et kui koos välja tuldi, siis on ühine arve...

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 09:54 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: MonaLisa
/.../ Kuid - ma ei lähe sinna näljasena ja ahnena- mitte selleks, et kõhtu täis süüa. Rohkem ikka seltskonda pärast ja minu söök tavaliselt piirdub joogiga (äärmisel juhul kerge söögiga), seega välja tegemine on rohkem sümboolne ja peaks jõukohane olema isegi koolipoisile

Eks ta nii olegi. vaevalt et keegi naistest elab selle nimel, et kõhtu meeste kulul täis süüa. Sellised kutsumised ja minekud ikka rohkem seltskondlikud ettevõtmised.
Ma väga loodan et ma mõne mehe rahakotti auku söönud ei ole. Vähemalt püüdnud olen küll seda mitte teha.

Aga kuna hakkab tunduma, et meestel on ka kutsumise sooviga probleem rahas, siis enam ma enda eest maksta ei lase. Vist. Muidu loen pärast veel teab kust, et "näh kus parasiit".

meggle
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 05.03.2003
Viimane külastus: 18.10.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 10:08 Reply With Quote
mul ikka omal ka alati raha kaasas,aga tavaliselt on ikka kutsuja arve maksnud

kui sul on midagi,eputa sellega.kui ei ole teeskle,et on

margus
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 10:55 Reply With Quote
vahekokkuvõte

Võtan esimesed kommentaarid kokku.

Keskne seisukoht paistab olevat: "kes kutsub see maksab". Huvitav, millest see seisukoht tuleneb - naine nõustub ju kutsega. Juhul kui toimib "kes kutsub see maksab" põhimõte, siis jääb mulje, et ma maksan vestlemise eest, mitte söögi-joogi eest ... ? Ma maksan hea meelga söögi-joogi eest, kuid vestluse eest ma heameelega ei maksaks.

Mina a, et tegemist on mingil määral naise käsitlusega oma rollist või siis mingit laadi sotsiaalse normiga? Ise järeldan, et kui naine ei tee ettepanekut oma osa maksta, siis ta alateadlikult näitab oma sõltumatuse puudumist või orienteeritust rahale :-)

Kordan veel - asi ei ole rahas, asi on põhimõttes.

PS
Ma kindlasti ei poolda sellist varianti, et hakatakse arvet pooleks ajama - praktikas SÕPRADEGA ja paremate tuttavatega kasutatud sellist varianti, et üks kord maksab üks ja teine kord teine.

Ma ei poolda ka seda, et mees teeb nägusid ja vihjab, et naine võiks kogu summa maksta. Ise ei räägi kohvikus võhivõõraga arve maksmisest ja arve maksmine käib nii, et panen kaardi lauale ja kui ta soovib osaleda, siis on tal võimalus, kui mitte, siis on see tema isiklik asi. Kuigi ma nendin, et ma teist korda ise kedagi välja ei kutsu, kes ei tee ettepanekut arve jagamiseks või ei küsi kas ma ei taha, et tema osaleks. Huvitav, kas minu selline käitumine ja arvamus on eetiline ja põhjendatud või garanteerib see mulle pikema poissmehe-põlve :-)

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 11:11 Reply With Quote
Tsitaat:
/.../ Kordan veel - asi ei ole rahas, asi on põhimõttes.
/.../ Kuigi ma nendin, et ma teist korda ise kedagi välja ei kutsu, kes ei tee ettepanekut arve jagamiseks või ei küsi kas ma ei taha, et tema osaleks. Huvitav, kas minu selline käitumine ja arvamus on eetiline ja põhjendatud või garanteerib see mulle pikema poissmehe-põlve :-)

Minu arust on tegemist viisakusega. Vähemalt nii on minu elus meesterahvad mulle selgeks teinud. Või äkki olen ma liiga blond ja pole asjust õieti aru saanud?

Ja küsimus sulle: Aga mis saab, kui naine avaldab soovi arve tasumises osaleda? Kas tuled tema soovile vastu? Või lükkad pakkumise tagasi?

margus
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 11:49 Reply With Quote
vastus lola'le

Tsitaat:

Ja küsimus sulle: Aga mis saab, kui naine avaldab soovi arve tasumises osaleda? Kas tuled tema soovile vastu? Või lükkad pakkumise tagasi?

Lükkan pakkumise tagasi, sest osalemine on parajalt keeruline (kui ei ole erladi arveid) ning teeksin ettepaneku, et kui me satume kunagi õhtust sööma, siis on temal võimalus maksta :-)

Virgin
Naine

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 11:52 Reply With Quote
Kusjuures mina olen kohanud mehi, kes naise soovi arvet maxta/jagada solvanguna võtavad... eriti kui mees ise on naise välja kutsunud...
Tea siis kuidas käituda ja mis kedagi solvata võib...

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 11:54 Reply With Quote
Tsitaat:
Kusjuures mina olen kohanud mehi, kes naise soovi arvet maxta/jagada solvanguna võtavad... eriti kui mees ise on naise välja kutsunud...

...ja minagi... Kunagi üks meestuttav ütles otse, et kas sa arvad, et ma oeln nii vaene, et kenale tütarlapsele ei suuda lõunasöökigi korra nädalas välja teha.... ja selle jutu peale, et mina maksan järgmine kord siis, hakkas naerma, et tema ei lase iialgi ühelgi naisterahval endale välja teha.... ta on ju MEES... Vot siis saa aru, üks vingub et sa ei osale, ei soovi osaleda, teine solvub hingepõhjani, et seda teha tahad... Mehed, te olete veel hullemad kui meie, naised....kohati

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 11:57 Reply With Quote
Mina ei lähe kodunt väljagi (üldjuhul), kui prisket summat pole kaasas. Kui mina kutsun (võib tekkida ootamatu situatsioon), siis maksan täiega koonerdamatta. Pärast on aega "muljetada" küll, kui naine soovis hoopis maksta diskreetselt ise vms.

Tänapäeval peetakse mehel raha olemist väga tihti justkui elementaarseks.

Elame karmis maailmas, kus kujundlikult igal sammul on situatsioone põhimõttel: "No Money, No deal!!!"

Lisan: Lisaks ei pea põdema eelave lõhkiminekut, kui naisega välja minna: saab keskenduda suhtlemisele, mitte mõttes summasid kokku lüüa.

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 11:59 Reply With Quote
Eelmisele oma kommentaarile lisaks: nüüd olen enda jaoks lahendanud asja sedamoodi, et tellin eraldi ja maksan eraldi...seda siis esimestel kohtumistel, edaspidi juba näeb, kuidas kujuneb...ja mis suhted tekivad....

Virgin
Naine

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 12:02 Reply With Quote
Tsitaat:
Lükkan pakkumise tagasi, sest osalemine on parajalt keeruline (kui ei ole erladi arveid) ning teeksin ettepaneku, et kui me satume kunagi õhtust sööma, siis on temal võimalus maksta :-)
Minu meelest sellises raamatupidamises pole küll midagi köitvat... et seekord maxan mina, aga nüüd oled mulle võlgu ja järgmine kord maxad Sina, kolmas kord on jälle minu kord maxta ning neljas Sinu jne... sellisel juhul eelistan olukorda, kus igaüx maxab ainult enda eest...

Hiirekas
Bännitud

Registreeritud: 23.03.2003
Viimane külastus: 5.09.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 12:04 Reply With Quote
Tsitaat:

Esiteks tekib küsimus, miks kutsustakse võhivõõras inimene välja. Aga see sellleks.

Mina olen ärimaailma inimene ja siin kehtib vana reegel. Kes kutsus, see ka rahakotirauad avab.
Kui nüüd etiketti rärgi vaadata, siis kehtib see reegel kõikjal.

Aga mis puutub sellesse, et naised ise maksta ei taha, siis hmmmm.
Mina oma heade sõpradega pidevalt väljas lõunatades, või koos välja minnes, küll iialgi ei lase neil välja teha. No kuulge, siis elaks ma ju nende seljas.

Aga jah, kui mind keegi võõtas välja kutsub, siis ei paku ma küll ennast maksma. Pigem on nii, et ma ei käi kallis restornis võõrastega söömas. ta võib mu sinna ju kutsuda, aga see ei tähenda, et ma menüüd ründama hakkaks. Joon kenast kohvi. Sellest piisab. Ja see ei peaks kellegile üle jõu käima. Kui käibki, siis ära kutsu välja.

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 12:04 Reply With Quote
Tsitaat:
Eelmisele oma kommentaarile lisaks: nüüd olen enda jaoks lahendanud asja sedamoodi, et tellin eraldi ja maksan eraldi...seda siis esimestel kohtumistel, edaspidi juba näeb, kuidas kujuneb...ja mis suhted tekivad....

Mehena vaadates: tegelikult tekib siiski teatav mulje küll, et tegu on iseseisva naisega, kes teab, mida tahab, on sõltumatu. Ehk üldjuhul jätab sisuliselt positiivsema mulje isegi. (Iseasi, kui ise olen palunud õhtusõõgile ja asja on plaanitud ning kõik asjaolud tausta suhtes teada.

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 12:08 Reply With Quote
Tsitaat:

Just, mina kah selliseid kohanud. Ja nemad on mulle ka selle nii selgeks teinud, et mees maksab. No nemad on kutsujad olnud ka.

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 12:10 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Hiirekas
Mina olen ärimaailma inimene ja siin kehtib vana reegel. Kes kutsus, see ka rahakotirauad avab.

Aga mis puutub sellesse, et naised ise maksta ei taha, siis hmmmm.
Mina oma heade sõpradega pidevalt väljas lõunatades, või koos välja minnes, küll iialgi ei lase neil välja teha. No kuulge, siis elaks ma ju nende seljas.

Aga jah, kui mind keegi võõtas välja kutsub, siis ei paku ma küll ennast maksma. Pigem on nii, et ma ei käi kallis restornis võõrastega söömas. ta võib mu sinna ju kutsuda, aga see ei tähenda, et ma menüüd ründama hakkaks. Joon kenast kohvi. Sellest piisab. Ja see ei peaks kellegile üle jõu käima. Kui käibki, siis ära kutsu välja.

Jah, seda ma tahtsingi ise samuti toonitada: kui ei jõua maksta - ära kutusu. Pigem taluda prognoosimata kulusid, kui jääda kuskil jänni ja vireleda.

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.05.2003 kell 12:11 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Ray
Tsitaat:

Mehena vaadates: tegelikult tekib siiski teatav mulje küll, et tegu on iseseisva naisega, kes teab, mida tahab, on sõltumatu. Ehk üldjuhul jätab sisuliselt positiivsema mulje isegi. (Iseasi, kui ise olen palunud õhtusõõgile ja asja on plaanitud ning kõik asjaolud tausta suhtes teada.

Siis on iseasi.... Siis kui mees on seda asja plaaninud ja teeb ka teatavaks, et tema maksab, pole mul selle vastu midagi... Aga sel juhul eeldan, et tegu on mehega, keda ma siiski juba pisut enam tunnen - suht võõralt eeldada pimesi, et ta minu arve ka maksaks, ei ole minu stiil... siis tekiks tunne, nagu üritataks minust võlglast teha....

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0191669 sekundit