Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4    5  >>
Autor: Teema: Depressioon
li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.06.2003 kell 05:22 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Kas moodsa aja raske haigus või hea vabandus eluga toimetulematuse õigustamiseks? Peenelt kõlab ju

Ja kui te olevatki haige, kas sirutate käe kohe ravimite järele või püüate ikkagi niisama välja tulla?

Tean täpselt millal vajan ravimeid ja selle aitasid mul välja uurida arstid,sest ise ma tunnistada seda ei tahtnud.Alati me mõtleme ,et oleme tugevad......aga kui närvikava juba kõvasti kannatab,siis mis tervisest me enam räägime

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

View User's Profile View All Posts By User
Mc
Kasutaja

Registreeritud: 07.04.2003
Viimane külastus: 6.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2003 kell 15:58 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: li-li
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Ja kui te olevatki haige, kas sirutate käe kohe ravimite järele või püüate ikkagi niisama välja tulla?

Seda, et mind depressioon vaevab, sain teada alles hiljem, alguses tundub asajal teised põhjused olevat. Ja jumal tänatud, et õigeaegselt teada sain - arst ütles.
Ravimite järgi kätt sirutada ilma profi abita pole mõtet. Tavainimene ei tea, mida ja kuidas teha.
Kahjuks (nagu ikka) pole halba ilma heata - olenevalt ravimist võid sa sellega olla seotud elulõpuni (kui ei võta, siis on jama). Aga õigeaegselt asjale jälilesaamine on eduvõti.

The Only One
...sest ainult mina tean, kuidas see haiget teeb...

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.08.2003 kell 17:48 Reply With Quote
Sünnitusjärgsest depressioonist lugedes jäi ette sellline asi, et depressioon on ka omamoodi individualismi hind. Titemamma elas vanadel aegadel mitme põlvkonnaga ühe katuse all ja sealt siis ka tugi olemas alati. Kuid nüüd .. Mida rohkem ühe inimese isiklikke saavutusi ja vajadusi tähtsaks peetakse, seda rohkem inimesed üksteisest eralduvad ja seda vähem on lähedussuhteid. (tsitaat) Puudujääk omakorda võtab tüki turvatunnet küljest. Ja see tõukab edasi masenduse maile.

Uuringute järgi olevat kollektivistlikes kultuurides depressiooni vähem kui individualistlikes.
Hind mida maksame oma olemise eest.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Mandark
Kasutaja

Registreeritud: 16.04.2003
Viimane külastus: 2.06.2005
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.08.2003 kell 19:47 Reply With Quote
Oleneb kui tõsine on mu haigus.
RealBitch
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 03.01.2003
Viimane külastus: 19.10.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.08.2003 kell 22:49 Reply With Quote
Kunagi oli kellelgi vaja kirjandit ja siis oli teema ka mingi mega hea, milles ma sain end avada. No ja siis pärast see, kes selle sai, ytles, et krt sul on kyll tagumine aeg minna psyhholoogi juurde, et sul kohe haiglane depressioon vai mis iganes.

mmunk
emeriiteremiit

Registreeritud: 05.09.2003
Viimane külastus: 28.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.10.2003 kell 14:04 Reply With Quote
ühe sõnaga on masendus enesehaletsus. sama pailu kui see takistavad inimest täisväärtuslikku elu elamast laiskus, eneseuhkus ja kannatamatus. edal õnnestub reeglina masendusest üle vaadata ning näha selle taga enesehaletsust.. ja sellega lugu lõpebki.

igast antidepressandid võiks minu arvates nende tootjatele sisse sööta. nendega probleemide põhjusi ei ravi ja teistmoodi elama nad sind ei õpeta.

mu truu saatja ängistusega naa lihtne pole - temaga tuleb lihtsalt õppida koos elama

Marla
Friik

Naine
Registreeritud: 04.11.2002
Viimane külastus: 23.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.10.2003 kell 18:08 Reply With Quote
ma ei tea, milles asi
wöibolla pole mul kunagi depressiooni olnudki
aga tablette pole siiamaani waja läind
muusikat aga kyll
ohtralt

unistaja
*.: rahulolev :.*

Naine
Registreeritud: 03.09.2003
Viimane külastus: 9.06.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.10.2003 kell 22:38 Reply With Quote
Püüan ravimeid võimalikult vähe kasutada. Seni on õnnestunud ka!
chocolatefugitive
Kasutaja

Registreeritud: 19.11.2003
Viimane külastus: 3.08.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.12.2003 kell 21:57 Reply With Quote
mina sain nende testide vastuseks sellise asja: STextSul võib olla raske depressioon. Sinu elu vajab kindlat ümberkorraldamist. Sa pead pöörduma professionaalse abi saamiseks perearsti või psühhiaatri poole, sest Sina ise ja Sinu sõbrad ei saa Sind praegu aidata.

ma ei tea nüüd.. tunne on küll selline et võiks ju üle vaadata mis need psühholoogid ja psühhiaatrid endast kujutavad ja mis nad teevad muga.. aga samas ei tea ka..
äkki peaks lihtsalt rohkem magama ja metsas käima..

seisab paigal, universum ta ümber kukub kildudeks

ishtar
Algaja

Registreeritud: 21.12.2003
Viimane külastus: 10.01.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.12.2003 kell 20:45 Reply With Quote
tervelt viimased 4-5 kuud juba deprekas .
uuel aastal psühhiaatri vastuvõtule kui ikka veel vaja. ei teagi kohe mida endaga peale hakata- vastik vaadata kuidas mu seisukord mu lähedastele mõjub.
aga vähemalt enesetappu küll plaanis pole- tundub nõme...

Tänaseida postitusi ära viska homse varna

Vamp O Drama
star deluxe

Naine
Registreeritud: 12.03.2003
Viimane külastus: 28.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.12.2003 kell 20:49 Reply With Quote
psühhiaatrid ja ravimid on läbikäidud tee.

teist korda seda enam korrata ei taha.

mitte et mu depressioon üleläinud oleks.... kaugel sellest. aga eelistan tuttavat turvalist masendust kui enese kaotamist keemilise õnne lõksudesse.

I know you hate me
for me it's real love

li-li
pensil;)

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.12.2003 kell 20:51 Reply With Quote
tundub juba pool võitu käes olevat,kui osataxe tunnistada

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

ishtar
Algaja

Registreeritud: 21.12.2003
Viimane külastus: 10.01.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.12.2003 kell 22:37 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Vamp O Drama
psühhiaatrid ja ravimid on läbikäidud tee.

teist korda seda enam korrata ei taha.

mitte et mu depressioon üleläinud oleks.... kaugel sellest. aga eelistan tuttavat turvalist masendust kui enese kaotamist keemilise õnne lõksudesse.

Ega ma ravimeid neelata tahagi. Loodan et mulle pakutakse mõni parem lahendus- mingi täiesti uus vaatenurk asjadele ja elule, mida ka ma usuksin. Midagi, mis annaks mu elule mõtte ja lohistaks mind kuidagi sellest läbi. Paneks mind liikuma.
krt üks elektri¹okk kuluks mulle ilmselt ära

Tänaseida postitusi ära viska homse varna

vantark
algaja

Registreeritud: 02.04.2003
Viimane külastus: 4.01.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.12.2003 kell 23:25 Reply With Quote
korra elus olnud
ei tahtnud tööle minna ega süüa ega magada ega olla.
kuidas üle sain?
jõin sõbraga, panime stuffi, enam depret plnd aga oli juba peaaegu konks, sain aru et seda ma ei taha ja suutsin välja rabeleda.
ega erilist vahet ple stuffil ja antidepressantidel mõlemad tekitavad sõltuvust tore oleks kui ilma üle läheks aga jah elu ei peagi alati tore olema, läbi raskuste saad rohkem teada iseenda ja tahtmiste koht, kui vatimaailmas elades

I saw a birdie in the sky, it made a poopoo in my eye, Im not mad and I dont cry, Im just glad that cows can´t fly

viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.12.2003 kell 23:30 Reply With Quote
Kas antidepressandid teitavad sõltuvust? Ma ei teadnudki. A võib olla on see individuaalne? Või ehk oleneb sellest, kui kaua võtta? Mina tarvitasin 2,5 kuud. Pärast küll mingit sõltuvust ei olnud. Mingit muud muutust ka enda juures ei märganud. Ainult deprekas oli üle läinud.

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

li-li
pensil;)

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.12.2003 kell 23:32 Reply With Quote
ärge te nüüd asjast rääkige ,kui te ei teamina kiidan antidepresante küll ja sõltuvust pole tuvastatud
......ja kapsel üsna õigetpidi alles jäi

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

vantark
algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.12.2003 kell 23:33 Reply With Quote
teatud ravimid tekitavad, suurem osa nendest mis mõjuvad, tekitavad
sellest on päris palju kirjandust, kui otsida viitsid

I saw a birdie in the sky, it made a poopoo in my eye, Im not mad and I dont cry, Im just glad that cows can´t fly

viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.12.2003 kell 23:34 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: li-li
...mina kiidan antidepresante küll...

Mina ka kiidan! Igatahes sain ma neist abi. Ja muidugi psühholoogist ka!

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.12.2003 kell 10:52 Reply With Quote
Olen põdenud. Ja ka antidepressante võtnud vist oma 4 kuud. Sõltuvust ei tekitanud (otsustasin ise, et enam ei taha võtta) ja õigesti elama õpetasid. Kes ei taha uskuda, ärgu uskugu.
Ma lihtsalt ei saanud ise enam endaga hakkama. Süüa ei suutnud (iga päevaga kadus kilo, sain glükoosisüste), magama ei julgenud jääda, sest nägin kohutavaid koshmaare, tööl olla ei suutnud, kodus olla ei suutnud, inimestega suhelda ei suutnud. Rohud aitasid mind seeläbi, et sain taaskord aimu, mida tähendab olla rahulik. Olin selle mingil imelikul kombel unustanud.
Minu enda jaoks moraal - loodetavasti ei pea enam eales midagi sellist läbi elama, kuid vähemalt tean, millal tuleb minna abi otsima.

"Isane peab olema karvane, haisev ja väga resoluutne."
Aleksei Turovski, Drosophilate (äädikakärbeste) partnerivalikust

Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 26.10.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.12.2003 kell 12:08 Reply With Quote
Minu arust depressioon nüüd küll mingi eluga mitte toimetuleku õigustamine ei ole. Miks tekib tänapäeva inimestel depressioon? Enamustel tekib see seoses raske tööga, mis ei ole palgaga vastavuses. Tööpäevad on pikad, töö on raske ja palgaga veetakse vaevaliselt järgmise palgapäevani välja. Saadud rahaga makstakse ära maksud ja toidetakse peret ning millekski muuks raha nagu ei jätku. See kestab nii pidevalt ja inimene langeb ebameeldivasse rutiini, mis tekitab depressiooni. See on minu arvamus.
vantark
algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.12.2003 kell 14:27 Reply With Quote
USAs on mitu kohtu protsesi olnud ja mõned alles käivad sõltuvuse osas, eestis on tavaliselt nii et arstid neid igale ei soovitagi, pean silmas väga kangeid näiteks prozac ms on maailma üks levinumaid, reklaamis küll, et ei tekita, kuid ka nendel kohtuasjad kaelas, prozac on uurimuste järgi vägagi lähedane aine extasyle, tekitab samu protsesse ajus mis extasy, eks igal omad kogemused ja ma ei tea ka mis ained te kasutanud olete, aga palderjani söömise pärast ei maksa arvata, et nii ongi

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.12.2003 kell 15:00 Reply With Quote
Pole elu sees tarvis läinud sellist asja nagu antidepressant....see vist minu õnn, kuigi põhjuseid oleks olnud küllaga. Ju siis on närvid hästi korras

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

renet
Friik

Registreeritud: 28.12.2003
Viimane külastus: 18.07.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.12.2003 kell 02:10 Reply With Quote
well, well, well ... depressiooni kiputakse tihti segi ajama paha tuju või lihtsalt kurbusega. kui öeldakse et on deprekas, siis enamasti viidatakse sellele samale pahale tujule, seda on praktiliselt kõik kogenud, see on täiesti loomulik. tegelik depresioon (kliiniline) on haigus, läheb meeleoluhäirete alla, viidatakse ka kui patoloogilisele meeleolulangusele.
need kes ytlevad, et see on laiskus, enesehaletsus blablabla, enamasti ei tea millest nad räägivad ning pole suure tõenäosusega depressiooni ise põdenud. kui sa oled jõudnud staadiumisse, kus sul on juba täiesti ykskõik kas sa oled elus või surnud, enesetapufaasist kaugemal, nii et isegi kui sa tahaksid elu lõpetada, poleks sul piisavalt energiat et seda teha, kui sa tunned ennast nagu zombina, päev ja öö on sulanud yheks halliks massiks ja sa ei suuda neid enam yksteisest eristada siis on seda kõike pisut raske lihtsalt pahaks tujuks või laiskuseks nimetada.
tegelikkus on see, et kui inimesel on kliiniline depressioon, siis on vaja proffessionaalset ravi, sellest ei saa ennast lihtsalt "välja mõelda" või snap out of it nagu ingl. keeles öeldakse.
depressioon võib olla tingitud nii fysioloogilistest kui psühholoogilistest teguritest. seetõttu on ka mitmeid erinevaid ravimeetodeid, medikamendid, psühhoteraapiad, hormoonravi jne. Iga depressioon ei eelda kohe tablettide krõbistamist. samuti pole antidepressandid ainult yhte tyypi pisikesed pillid, nende klasse on erinevaid, neil on erinevad kõrvalmõjud ja teatud määral erinevad toimemehhanismid. Ning antidepressandid ei tekita sõltuvust; rahustid, unerohud jmt. kyll tekitavad, aga mitte antidepressandid. arvamus et nad tekitavad sõltuvust on enamasti tingitud kas sellest, et inimene katkestas kuuri liiga vara ning tal tekkis tagasilangus, mis on sel puhul täiesti loomulik või siis on tegemist lihtsalt eelarvamusega, et kui ajudele mõjub siis peab ikka sõltuvust ka tekitama. Kui keegi tahab tulla siinkohal välja mingite vandenõuteooriate või muu taolisega a´la varjatud tõed siis säästku oma vaeva, ma olen seda kõike juba kuulnud.
samuti nagu ma olen kuulnud kõikvõimalikke variante ytlustest teemal: ära võta neid rohtusid jne. Huvitav on see, et suhkruhaigele ei minda ütlema, et mis sa sellest insuliinist systid, sa saad ilma ka hakkama. kui hakkad antidepressante võtma, siis võid ysna kindel olla, et varsti keegi tuleb välja lausega : ära võta neid rohtusid, neid pole vaja, blablabla.
Ma ise elasin depressiooniga ymmarguselt 6 aastat enne kui psyhhiaatri juurde läksin. Viivitus oli tingitud sellest, et tykk aega ei teadnud ma depressioonist midagi, esiti ma arvasin et olengi siuke (algas kui ma olin 16), aga kui yks hetk enam yldse elada ei lasknud, siis arvasin, et ehk peaks. Pidigi. Nojah, hiljem selgus et mul pole ainult depresioon vaid bipolaarne meeleoluhäire, varasemalt nimetati seda maniakaal-depressiivseks psühhoosiks. ravi on kestnud ymmarguselt 3,5 aastat. antidepressante hetkel enam ei söö, liitiumit aga kyll (meeleolustabilisaator, lihtsustatult öeldes töötab põhimõttel et ei lase meeleolu liiga sügavale langeda ega liiga kõrgele tõusta (ehk siis (hypo)mania). mul on ravi seisnenud peamiselt medikamentides, psühholoogile polnud eriti midagi rääkida, ei olnud lihtsalt selliseid väliseid faktoreid ja rohud on aidanud väga edukalt. bipolaarne häire tegelikult ongi peamiselt bioloogilistest faktoritest tingitud, mistõttu võib ravimitest täiesti piisata. muidugi vajaduse korral kasutatakse ka psühhoteraapiat.
anyway, depressioon on haigus ja vajab ravi. mulje et tegemist on moehaigusega on tõenäoliselt tingitud sellest, et seda terminit depressioon lihtsalt kasutatakse tihti valesti.

püsimatu
püsiväärtustaja

Registreeritud: 07.09.2003
Viimane külastus: 9.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.12.2003 kell 12:46 Reply With Quote
Krt, see nn zombifaas on mul küll kunagist olnud...umbes 7-8 aasta eest.Ise läks üle või pole see võimalik?Arstil pole käinud. Järsku on mul deprekas siis koguaeg varjatul kujul...krooniline?
Ja miks ma ise aru ei saa ja teised?

Tulnud eluteatrisse, istume rumalalt seljaga lava poole. Näeme kullatud sambaid ja kaunistusi, jälgime rahvast tulemas ja minemas, ja kui tuli lõpus kustutatakse, siis küsime endalt hämmeldunult:mis on kõige selle mõte?
R.Tagore

kati
1188

Registreeritud: 05.10.2003
Viimane külastus: 27.02.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.12.2003 kell 18:00 Reply With Quote
Olen korduvalt depreka küüsis olnud ja ka antidepressante söönud aga et nende söömine päris kulukas on püüan ilma hakkama saada.
Praeguse seisundi ja ka testide järgi vajaksin kohest sekkumist aga loodan,et tuleb kevad ja läheb üle....
Kui aga peaks juhtuma ,et ei siis ikka tuleb mõnekuine kuur läbi teha,tean see aitab.

Kui inimene iseendaks jääb,siis jääb talle palju.

<<  1    2    3    4    5  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0362811 sekundit