Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Mõjutatavus
tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 2.09.2021
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.08.2002 kell 22:12 Reply With Quote
Mõjutatavus

Kui mõjutatavad te olete teiste inimeste poolt?
Kui hea teiste mõjutaja te ise olete?

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

View User's Profile View All Posts By User
mada
-

Mees
Viimane külastus: 20.12.2022
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.08.2002 kell 23:49 Reply With Quote
Usun, et olen suhteliselt raskesti mõjutatav inimene... ja selline olen enamuse oma elust olnud. Pigem üritan teisi inimesi mõjutada, kuigi mitte päris tahtlikult, aga mitte ka päris ebateadlikult. Lihtsalt üritan teistele oma arvamust peale suruda, ei oskagi nii täpselt öelda mille pärast.

Samas suudan aktsepteerida ka teiste arvamusi, ise asi, kas nende järele talitama hakkan. Pigem jääb mul siiski igast asjast oma arvamus, ning lihtsalt soovimatusest vaielda või tülitseda võtan ka teise inimese arvamuse teadmiseks ning aktsepteerin seda.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.09.2002 kell 00:29 Reply With Quote
Manipuleerimise võti on pikaajaline töötlemine. Kui on kannatust, siis küllap vähem v. rohkem annab inimest mõjutada ka....

Loeb muidugi ka närvisüsteem. Huvitav on jälgida paarikesi, kus vahel üks pool hakkab domineerima sedavõrd, et teine (nõrgem???) pool võtab isegi sõnavara üle...

Ise olen ilmselt siiski mingil määral mõjutatav, küsimus on vaid "õiges" taktikas

Olemuselt olen veidi paranoiline, seega ilmselt minu mõjutamiseks on vaja kasutada radikaalsemaid võtteid...

Virgin
Naine

Registreeritud: 01.09.2002
Viimane külastus: 3.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.09.2002 kell 16:54 Reply With Quote
Vot see oleneb täiesti sellest inimesest kes mõjutab või üritab mõjutada... Väga kallite sõprade jaox olen kindlasti kergemini mõjutatav kui lihtsalt juhututtavatele... nuja ex need sõbrad tea ka juba milliste nõksudega mind kergemini mõjutada
Ise mõjutan teisi ainult nii palju kui nad ise lasevad... muidugi sama siin, et sõprade puhul näen tõsisemat vaeva

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.09.2002 kell 18:24 Reply With Quote
Teatud momentidel elus on mind suht kerge mõjutada. Ma täpselt ei teagi millest see oleneb...kas olen siis nõrgem ja vastuvõtlikum sel momendil.
Aga vahel ma ei allu mitte mingisugusele mõjutusele ja isegi sel juhul kui tean, et teisel õiged argumendid ja parem idee...ikkagi olen jube kange ja ei lase end kuidagi veenda. Jube iseloom ma ütleks.
Samas pole ma eriti hea teiste mõjutaja ja kui aus olla, ei üritagi suurt seda teha. Varem küll üritasin. Aga olen väga palju muutunud sallivamaks ja aksepteerin inimesi nagu nad on.
Samas muidugi oleneb mida ka mõjutamise all mõelda. Ka laste kasvatamine on ju osaliselt mõjutamine. Ja loomulikult üritan ma neid mõjutada nii palju, et nad halvale teele ei satuks. Ma pole eriti jõuga mõjutaja ja vägisi ei mõjuta kedagi, lihtsalt ütlen omad arvamused asja kohta ja kui keegi laseb sellest ennast mõjutada, siis olengi ju natuke mõjutaja rollis.

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.09.2002 kell 14:59 Reply With Quote
Kui palju ma just mõjutatav olen aga arvestv küll kui keegi üritab mind milleski veenda.

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

Jasmi
Algaja

Registreeritud: 04.05.2002
Viimane külastus: 14.05.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2002 kell 11:51 Reply With Quote
irf... ei soovita minu puhul seda proovida, algus ilus... lõpp kole icic teisi on kerge mõjutada, kui ma seda teha viitsin

Pipar

Ull Miis
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 24.05.2002
Viimane külastus: 3.12.2022
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2002 kell 13:14 Reply With Quote
Kõik inimesed on mõjutatavad!!! Aint peab olema õige inimene kes mõjutab ja õigete vahenditega!!!
baharet
Kasutaja

Registreeritud: 08.08.2002
Viimane külastus: 3.10.2005
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2002 kell 15:35 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Ull Miis
Kõik inimesed on mõjutatavad!!! Aint peab olema õige inimene kes mõjutab ja õigete vahenditega!!!

Õige! Võtsid mul sõnad suust. Arvan ka, et kõik inimesed on mingil määral mõjutatavad kellegi poolt.
Mina ise olen mõjutatav kallite inimeste poolt(vahel harva ka lihtsalt minu jaox autoriteetse isiku poolt), mingid suvakad aga mind tavaliselt ei mõjuta

etc
rokilaps

Viimane külastus: 13.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.09.2002 kell 01:43 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Jasmi
irf... ei soovita minu puhul seda proovida, algus ilus... lõpp kole icic teisi on kerge mõjutada, kui ma seda teha viitsin

tõmbad huuled prunti, poetad paar pisarat ja ongi soovitud asi oleams .P

Jasmi
Algaja

Registreeritud: 04.05.2002
Viimane külastus: 14.05.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.09.2002 kell 15:02 Reply With Quote
jap nii see on tegel mitte

Pipar

mada
-

Mees
Viimane külastus: 20.12.2022
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.09.2002 kell 21:54 Reply With Quote
Mõjutatavuse juures huvitaks mind see, kas inimesed lasevad ennast mõjutada paremuse poole või hoopis halvemuse poole? Kumba tihedamini juhtub?

Mina usun, et vähemalt noorena laseb inimene end sõpradel/tuttavatel pigem halvemuse poole mõjutada... Väike näide: paljud sõbrad-tuttavad keelitavad noort suitsetamist maha jätma? Aga paljud suitsu proovima?

lota_kalla
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 18.08.2002
Viimane külastus: 3.08.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.10.2002 kell 18:42 Reply With Quote
mnjahh..mina olen küll suht mõjutaav ja sellegakahh piki näppe saanud...kuid ise hoian parem selle koha pealt suu kinni....las inimene vaatab ja tutvub ise..jutud on jutud.. enda ja teise arvamus võivad olla väga erinevad.
pirka
Bännitud

Registreeritud: 21.09.2002
Viimane külastus: 1.08.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.10.2002 kell 19:38 Reply With Quote
Mulle tundub, et tihedamini lastakse end mõjutada halvemuse poole. Negatiivne tee ikka kergem.
Kuid selliseid, keda mingilgi määral mõjutada ei anna, neid pole. Tuleb vaid see õige nupp leida millele vajutada. Mõnega läheb kergemini, mõnega raskemini.

Mul omal mees jäär, sain hakkama küll

Tom25
romantik

Registreeritud: 16.09.2002
Viimane külastus: 22.11.2002
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.10.2002 kell 20:07 Reply With Quote
Arvan, et enam mõjutan teisi, kui teised mind, aga mõjutatav olen kindlasti.
Kõik on mõjutatavad oma eetilisuse piires, tuleb vaid õige võti leida. Ei ole olemas mingit kindlat üldist mõjutamise malli, iga inimese puhul sobib ise viis.
Hea on see viis, mis toimib, arusaadavalt mingis eetilisuse piires.
Üks näide ühelt jutimiskursuselt, põhja-Rootsis, kuskil mägedes. Kursuse algul räägivad kõik oma juhtimistiilist. Keegi suur mehemürakas räägib, et igal hommikul korjab alluvad kokku, loeb sõnad peale ja näitab rusikat. Selle mehe stiil laideti üksmeelselt maha. Nädala lõpus otsustati minna linna lõõgastuma. Aga oh häda, kahte rühma liiget ei lasta lõbustuskohta sisse, riietus ei sobi. Üritavad läbi rääkida, asjatu vaev ja siis läheb see mehemürakas, lühike jutt ja kõik said uksest sisse. See oli erandlik juhtum, ju muud viisi ei olnud.
Parim mõjutamise viis, manipuleerimine, on selline, kus istutatakse teisele idee pähe nii, et ta seda enda omaks peab. Kes siis iseenda ideed kehvaks peab ja ta teebki suurima rõõmuga seda, mida sina soovid.

Loretta
Virtuaalne

Naine
Registreeritud: 24.05.2002
Viimane külastus: 4.04.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.10.2002 kell 20:27 Reply With Quote
Kui ajas tagasi vaadata, siis paaril inimesel on olnud mu elule väga suur mõju. Mõlemad olid õppejõud koolis, kus õppisin.
Kuskilt lugesin, et ka kõige tagasihoidlikum inimene mõjutab oma elujooksul, kas siis teadlikult või mitte, tuhandeid inimesi... kõlab loogiliselt...

/me on kogenud, et pole just raske teisi soovitud suunas juhtida, vastavalt olukorrale muidugi..

Liisukas
Algaja

Registreeritud: 17.07.2002
Viimane külastus: 24.09.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.10.2002 kell 21:16 Reply With Quote
Ma olen ka parajalt mõjutatav ja seda on tegelikult natsa kehv tunnistada. Õnneks on need inimesed mulle piisavalt olulised ja ma loodan, et nad ei ole oma mõjuvõimust teadlikud.
Ixan
Bännitud

Registreeritud: 01.10.2002
Viimane külastus: 29.10.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.10.2002 kell 22:45 Reply With Quote
Ise olen suht kergesti mõjutatav inimene. Kui ikka pidevalt räägitakse, et teeme ja läheme, siis lõpuks ma jään nõusse. Kuid üht asja peab ütlema: mulle on nooremas eas väga palju kordi suitsu pakutud, kuid sellest ma suutsin keelduda. Ja mõne aja pärast enam ei pakutud...

...

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.01.2003 kell 15:26 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: mada
Mõjutatavuse juures huvitaks mind see, kas inimesed lasevad ennast mõjutada paremuse poole või hoopis halvemuse poole? Kumba tihedamini juhtub?

Mina usun, et vähemalt noorena laseb inimene end sõpradel/tuttavatel pigem halvemuse poole mõjutada... Väike näide: paljud sõbrad-tuttavad keelitavad noort suitsetamist maha jätma? Aga paljud suitsu proovima?
Nooremana tõesti kipub just see halb külge jääma. Tundub "popp ja noortepärane"!
Praegu enam mind eriti halvemuse poole küll mõjutada ei saa. Üldse mõjutamisega minu puhul raske. Aga teise inimese arvamuse kuulan meeleldi ära ja kui leian selle vastuvõetava olevat, siis ka panen öeldu kõrva taha

RealBitch
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 03.01.2003
Viimane külastus: 19.10.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.01.2003 kell 14:01 Reply With Quote
Kõik ju oleneb teisest inimesest, kes ta mulle on ja mis olukord on. Valdavalt teen seda, mida ise tahan ja nii kuidas tahan, aga mingil määralkuigivõrd väikses osasolen ikkamõjutatav ma arvan.
pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.01.2003 kell 14:10 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: tiina
Kui mõjutatavad te olete teiste inimeste poolt?
Kui hea teiste mõjutaja te ise olete?

Oleneb kes on mõjutajask, oleneb situatsioonist ja oleneb minu tujust - üldiselt pole eriti hästi mõjutatav ja ise üritan nõu anda vaid siis, kui tunnen, et seda on vaja ja sellest ka kasu oleks. Muidu ju jäävad ka kuulaja kõrvad lukku minu jutut suhtes. Kui väga tahan, siis suudan küllalt hästi oma meest mõjutada, mulle sobivas suunas, kuid üritan seda mitte kurjasti ära kasutada.

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 10.06.2021
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.01.2003 kell 18:13 Reply With Quote
Mõistlikul ja mõjuval mõjutajal on päris huvitav end mõjutada lasta. No halvale teele mind vast keegi suurt mõjutada ei püüagi.
Hetkel olen aga ühe isiku ees end ses osas lõdvaks lasknud. Mõjutatavaks. Ja mulle see lausa meeldib.

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

Mamba
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 06.11.2002
Viimane külastus: 15.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.01.2003 kell 21:42 Reply With Quote
See oleneb kes mind mõjutab, üldiselt väga raskesti mõjutatav, lihtsalt ei vaja teiste abi ja arvamusi, tegutsen üksi
Teisi ka ei kipu õpetama, ütlen lihtsalt mida mina arvan, igaüks peab ise oma vitsad saama
Ja mis puutub igasugu alcosse, suitsetamisse jne. siis minul sellist asja pole küll kunagi olnud, et oh kõik teevad suitsu siis mina pean ka tegema, teen, olen, räägin, riietun täpselt niimodi nagu ise tahan, mingeid iidoleid ja õpetajaid ei vaja, pole kunagi vajanud.

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.02.2003 kell 09:52 Reply With Quote
Elu on mulle nii palju õppetunde andnud...seda ka viimasel ajal...et mõjutatav ma enam pole. Õigemini öeldes siis väga-väga raskesti mõjutatav ja ainult teatud inimeste poolt, kelle arvamused mulle ka korda lähevad. Mida rohkem siin ilmas elan, seda enam ma veendun, et inimesed pole need kellena lasevad ennnast välja paista ja usaldamiseks pole mitte mingit põhjust. Ja need keda ma ei usalda...need pole võimelised mind ka mõjutama.
Üldse on mu elus väga vähe inimesi hetkel kes suudaksid mind mingis asjas mõjutada või kelle arvamust kuulda võtan.

gally
Algaja

Registreeritud: 07.02.2003
Viimane külastus: 16.02.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.02.2003 kell 19:56 Reply With Quote
Oleneb, kes üritab mõjutada. Võõrastel see küll eriti ei õnnestu. Isegi suht võimatu. Lähedastel õnnestub see suht kergelt.
<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0191479 sekundit