Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Mitu tundi....
tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 2.09.2021
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.08.2002 kell 22:21 Reply With Quote
Mitu tundi....

Mitu tundi teie arvates peaks inimene ööpäevas magama, et ta oleks tegus, energiline ja välja puhanud?
Mitu tundi teie keskmiselt ööpäevas magate ja mitu tundi tegelikult vajaksite?

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

View User's Profile View All Posts By User
mada
-

Mees
Viimane külastus: 1.05.2022
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.08.2002 kell 23:41 Reply With Quote
minul vist ei olegi väga oluline magamise koguaeg, pigem on oluline ärkamise kellaaeg. Tõeliselt hästi tunnen ennast siis, kui olen maganud umbes kella 11ni, üldse ei ole oluline, mis kell ma magama olen eelmisel õhtul läinud...

Ma muide suht ööinimese tüüpi olen...

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.09.2002 kell 08:59 Reply With Quote
Mina magan küll tihtipeale (enamasti nädalavahetuseti) tükk maad rohkem kui vaja oleks. See eest nädala sees magan enamasti sellise enda jaoks miinimumpiiri lähedal, iga hommik küll ennast väljapuhanuna ei tunne. Arvan, et liig vähese unega leppimine rikub küllalt palju tervist ning nõrgestab organismi, peab ikka leidma sellise optimaalse uneaja.

Muidugi vahel peab rasketeks asjadeks ennast kokku võtma, kuid ntx minu puhul on nii, et korralikult magamata ka pea eriti ei tööta, seega mõtlemisvõime on palju parem ning töö palju-palju efektiivsem juhul kui korralikult välja puhanud olen. Nii et isegi koolis käies ei tuupinud ma öö otsa, kuna siis ei oleks ma hommikul niikuinii midagi mäletanud.

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.09.2002 kell 19:18 Reply With Quote
Ka minul oli elus periood, kus kolmveerand aastat sain magada maximaalselt 3-4 tundi ööpäevas. Kasutasin kah tablette, et üleval püsida. See maksis mulle väga rängalt kätte ja just tervise suhtes. Muutis mu elu ja tervise täielikult.
Nüüd olen palju ettevaatlikum. Vajan ilmselt kuskil 8 tundi magamist ööpäevas. Siis tunnen ennast kõige paremini. Paraku alati ei saa ma endale seda 8. tundi lubada

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

etc
rokilaps

Viimane külastus: 13.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2002 kell 23:27 Reply With Quote
Ma magaks ilmselt kogu aeg nii kaua kui saaks... 10 tundi oleks mõnus iga päev
Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2002 kell 00:27 Reply With Quote
Magamine on organismile tohutult tähtis. Toimub ka protsesside tasakaalustumine. Seetõttu aitab magamine nii ühe kui teise asja vastu....

Kui on juba unetusega organism ära rikutud, probleemid, siis tavaliselt tuleb keemia abil jõuga suruda uni jälle ajaliselt ja une pikkuselt (süvauni) paika. Kahjuks tänapäeval arstid ei kirjuta enam kuigi tugevatoimelisi tablette, ravimeid. Ilmselt on nn. "ohtlikuse" piiri sedavõrd langetatud..... EU not rules

Ravimisõltuvused on reaalsed asjad, aga leian, et probleem on ületähtsustatud. Samas jälle pole vahel vajalikud doosid kättesaadavad.

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2002 kell 07:59 Reply With Quote
Ma pole veendunud sellest, et vägisi tablettidega magama panek on efektiivne. Olen selle ise läbi teinud. Olen suhteliselt vastuvõtlik ravimitele ja seepärast ma kangemaid ravimeid ei vajanudki. Kuu aega ma ainult magasin ja sõin...põhitegevus oli magamine ikka ja nii 24 tundi järjest ja iga päev. Ma ei eita, et mingi tulemuse see andis. Veidi jõudu andis juurde küll, aga muud probleemid jäid ikka.

Magamine on väga oluline ja mida rohkem inimesel pingeid, seda enam ta und vajab. Paraku ei saa inimene mitmetel põhjustel seda endale lubada...just und nii palju kui ta vajaks. On töö ja muud kohustused, mis seavad omad piirid.

Mina näiteks ei saa praegu piisavalt magada, vähemalt nii palju kui ma ise tunnen , et mul vaja oleks. Ja kui see pikemat aega kestab mõjub see vägagi laastavalt tervisele

Virgin
Naine

Registreeritud: 01.09.2002
Viimane külastus: 3.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2002 kell 10:07 Reply With Quote
Minul sõltub ka palju ärkamisajast...
Olude sunnil pean tööpäevadel kell 06.00 tõusma ja ma ei saa sellega hakkama isegi siis kui 20.00 õhtul magama olen läinud... huvitav millest see tuleneb? Hommikud on võimatult unised ja töötuhin tuleb alles peale lõunat, siis võix kasvõi terve õhtu töötada ...
Aga unega üldiselt pole mingeid probleeme, kui ikke uni siis lihtsalt magan kohta valimata

See kes olin eile, ei ole ma täna ja see kes olen täna, ei ole ma homme

Ull Miis
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 24.05.2002
Viimane külastus: 7.09.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2002 kell 10:45 Reply With Quote
On räägitud, et norm uneaeg on miskine 10 tundi! Njah no ma magan hetkel umbes nii 5-7 tundi ja nädalavahetustel nii 8-12 tundi!
Vahepeal oli mul elus hetk kus ma 6 kuud ükski öö ei maganud ja ime kombel ka päeval und ei olnud, a siis kui uni tagasi tuli oli jube magasin jõule vaheajal praktiliselt 24h jutti ja nii terve nädala! Samas kui see unetu periiod oli muutusin ka närvilisex kuna aju nagu ei saanud puhata, kogu aeg mõtted painasid ainult!
A hetkel õnnex kõik korras

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2002 kell 22:25 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Ull Miis
On räägitud, et norm uneaeg on miskine 10 tundi! Njah no ma magan hetkel umbes nii 5-7 tundi ja nädalavahetustel nii 8-12 tundi!
Vahepeal oli mul elus hetk kus ma 6 kuud ükski öö ei maganud ja ime kombel ka päeval und ei olnud, a siis kui uni tagasi tuli oli jube magasin jõule vaheajal praktiliselt 24h jutti ja nii terve nädala! Samas kui see unetu periiod oli muutusin ka närvilisex kuna aju nagu ei saanud puhata, kogu aeg mõtted painasid ainult!
A hetkel õnnex kõik korras

Kuidas saab võimalik olla, et sa 6 kuud silmatäitki ei maganud...see lihtsalt võimatu.
On inimesi, kes selleks pikalt harjutavad ja muud moodi end välja puhkavad ja paljud joogad ei vaja und, aga ma ei usu, et sa sellisele tasandile jõudsid, kus sa und lihtsalt ei vajanud.

etc
rokilaps

Viimane külastus: 13.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.09.2002 kell 02:15 Reply With Quote
Tsitaat:

norm on 6-8

Ull Miis
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.09.2002 kell 08:16 Reply With Quote
No näed tiinake jõudsin, a kuidas vat seda ma ei tea ja kui ei usu mind küsi mu õe või perearsti käest a nii tõesti oli!!!
Siis istusingi tihti öösiti ülal kas jutukas olles filmi vahtides või niisama arvutiga mängides!
A rohkem ma seda kogeda ei soovi, pold just eriti mõnus tunne, kui mõte nagu puhata ei saa, lõpux ajab see hullux!!!

baharet
Kasutaja

Registreeritud: 08.08.2002
Viimane külastus: 3.10.2005
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.09.2002 kell 08:19 Reply With Quote
8,5 tundi on vajalik uneaeg.......minu jaox 9-10 tundi.
tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.09.2002 kell 08:22 Reply With Quote
Tsitaat:
No näed tiinake jõudsin, a kuidas vat seda ma ei tea ja kui ei usu mind küsi mu õe või perearsti käest a nii tõesti oli!!!
Siis istusingi tihti öösiti ülal kas jutukas olles filmi vahtides või niisama arvutiga mängides!
A rohkem ma seda kogeda ei soovi, pold just eriti mõnus tunne, kui mõte nagu puhata ei saa, lõpux ajab see hullux!!!

Aga millest see, siis tulenes? Lihtsalt ühel päeval leidsid, et ei saa magada ja kõik?
Mulle see täiesti mõistatus, sest üldiselt inimesed ilma uneta kaua elus ei püsi.
Muidugi on niisuguseid juhuseid olnud, olen nedest lugenud...aga siiski seda üliharva juhtub. Ja mida perearst sellest arvas? Kas ta mingit uinutit ei kirjutanud, et magada saaksid?

Virgin
Naine

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.09.2002 kell 08:36 Reply With Quote
Väga veider tõesti... ei kujuta sellist olukorda ette, et magada ei saaks... ja nii pikk periood

Ull Miis
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.09.2002 kell 08:50 Reply With Quote
No kirjutati küll ja ise ka miskit võtsin a ega need eriti ei aidanud, mõtte tegevus nagu ikka ei peatunud, silmad võisid kinni olla aga teadvus oli ärkvel. See nagu arvutil umbes, et lülitad monitori välja aga masina enda jätad sisse!
Virgin
Naine

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.09.2002 kell 10:52 Reply With Quote
MÜSTIKA ....

mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2002 kell 15:55 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Virgin
MÜSTIKA ....
Müstika ta ju on, aga neist juhtumitest ikka vahel on kuulda... alles hiljuti lugesin ka ühes avaliku elu tegelasest, kel sarnane proleem oli, ka tema oli pikemat aega lihtsalt ärkvel. Põhjuseks oli arvatavalt liigsest ületöötamisest tulenev stress ja depressioon.

Ma usun, et selline asi keerab küll sassi inimese tervise ning närvikava, loodan et minul ega mu lähedastel ei tule sellist asja kogeda.

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2002 kell 16:28 Reply With Quote
Ikkagi leian, et selline magamatus või õigemini võimetus magama jääda, on loomuvastane ja tervisele väga laastav. Jah, joogadel on see teismoodi, nad oskavad kiiresti taastada oma energia. Aga tavaline inimene seda ise teha ei oska. Ja lõpp kokkuvõttes on ta tühi nagu kott toa nurgas.
See, et inimene magama ei suuda jääda, on üks sümptomitest, mis näitab et miski sinu loomulikust tasakaalust on sassis. Et kõik pole korras ja organism ei tööta nii nagu vaja. Igal juhul on siis abi vaja, sest see võib krahhiga lõppeda. Küll mitte alati ja kõigil, aga paljudel küll.

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.09.2002 kell 20:25 Reply With Quote
Njaah,igasugu staffiga saab end ju üleval hoida ,kuniks tervist jagubaga mina isiklikult olen võimeline iga kell end horisontaalis hästi tundmaKuid arvan siiski ,et mulle isiklikult piisab uneajast mis on keskmiselt 6h

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

Virgin
Naine

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.09.2002 kell 07:21 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Ray
Tsitaat:
Algne postitaja: Virgin
MÜSTIKA ....
Vaata, ei ole müstika. Ka ise analoogse asjaga hädas olnud. Tahtmatu muie tuli mulle näole, kui kuulsin ühest neiukesest, kes olles 24h järjest üleval, kutsus endale kiirabi. Minujaoks olla millaliganes 3 - 4 päeva sekunditki magamata üleval olla, on väga lihtne. Rohkem ei taha, kasvõi juba ohtlikute keemiadoosidega tambin ennast magama. Enam ei taha 7+ ööpäeva järjest pingeliselt töötada, kusjuures selle ajapeale kokku 3 - 4 tundi tukastust on ülepakutud, ehk 1 - 2 tundi pigem. Aga see oli juba üsna piir ka. Juuatäis tunne oli küll.... - tegin diplomitööd.

Joogad, kes kaua harjutanud, võivad Ca 5 minutiga taastada ühe magamata öö ehk siis puhata 5 min jooksul välja spets harjutusega....
Tunnistan, et järelikult on see siis ikkagi võimalik, kuigi ei kujuta ette mis tunne see võix olla... ise olen hädas ainult sellega, et uni liiga hea... võimatu unimyts...

epp
Tige Kull

Registreeritud: 04.05.2002
Viimane külastus: 7.02.2021
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.09.2002 kell 20:36 Reply With Quote
magamisex nagu polegi palju vaja.. aga lesida tahax niisama...ja vaadata lihtsalt niisama ringi ja mõelda omi mõtteid.. aga uneaega võix olla kusagil 8 h... see max vist...

Ärge uskuge midagi sõna-sõnalt.
Ärge eitage midagi täielikult.
Kahelge ja otsige tõde.
Olles leidnud hingerahu,
tunnete ära ka tõe.

Virgin
Naine

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.10.2002 kell 04:06 Reply With Quote
Huvitav mis homsest tööpäevast saab... 24 tunni jooksul pole silmatäitki magatud kojuminekust rääkimata
Ei kujutanud ettegi, et sedasi ärkvel olla on võimalik...

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.10.2002 kell 04:10 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: tiina
Mitu tundi teie arvates peaks inimene ööpäevas magama, et ta oleks tegus, energiline ja välja puhanud?
Mitu tundi teie keskmiselt ööpäevas magate ja mitu tundi tegelikult vajaksite?

Oleks vaja mitu aastat magada u. 10 -12 tundi, see taastaks tervise. Reeglina lihtjuhtudel loetakse paranemisajaks 2 x haige oldud aega. Samas on minul juba absoluutne krooniline magamatus.

Oluline on veel une kvaliteet, süvauni, kasvõi lühikest aega, aitab tõeliselt puhata. Kui poolunes vms. virvendada kasvõi 12 tundi, siis ei ole eriti tugevat effekti IMO

Varemalt, nooremana ja tervisega, oli u.6 tundi täiesti piisav uneaeg. Kõik oli igati OK.

Ixan
Bännitud

Registreeritud: 01.10.2002
Viimane külastus: 29.10.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.10.2002 kell 22:38 Reply With Quote
Minu öine magamisaeg kõigub tugevalt, keskmine siiski u. 6-8 tundi. Kaua üleval ei suuda olla, kui jäängi öö ärkvele, siis kukun hommikul ära.
Suvel oli mul unega probleeme. Läksin õhtul 12 paiku magama, olin kolmeni voodis, siis viskas üle see tegevusetult lamamine, tõusin üles, läksin arvuti taha... hommikul kella kaheksa paiku kukkusin ära, jäin umbes tunniks ajaks magama. Millest see nii oli, ei tea. Preagu pole unega probleeme.
Kaua magamise kohta: minul on kergem ärgata kell 7 kui kell 12: mida hiljem ärkan, seda väsinum olen.

...

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0251360 sekundit