Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Odav sünnipäev!
Beith
Elulõpuni neitsi

Registreeritud: 13.05.2003
Viimane külastus: 19.08.2013
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 12:55 Reply With Quote
Odav sünnipäev!

Kuidas on võimalik väikese eelarvega pidada oma sünnipäeva...?
Nii,et külalised saaks nii söönuks, kui ka joonuks ja oleks üldse igatpidi rahul...

Arvestama peab vähemalt 10 inimesega...
Kas on mingeid nippe, mis aitaks võimalikult suures koguses sööki ja jooki lauale tuua, ilma, et meeletult raha kuluks?

Iga inimene on täpselt niikaua elus,
kuni mõni olend maailmas temast veel tõeliselt hoolib.

View User's Profile View All Posts By User
pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 13:13 Reply With Quote
Kõige odavam tuleb sooja toiduga: teed ntx. ahjukartuleid ja kana (mingis kastmes). Kui muidugi viitsid, võid teha ka magushaput kapsast juurde, mis iseenesest meie tutvusringkonnas läheb söögiks väga edevalt
Jookidest - alkoholist ei oska pakkuda, mida teil juuakse, kas viina, veini, siidreid vms.
Kui tahad teha miskit omapärasemat ja mitte sooja toidu näol, siis väga lihtsalt ja maitsvalt saad teha erinevaid snäkke : lavaðhirulle, kasutades täidistena erinevaid määrdejuuste, kurki, tomatit, sinki, tilli maitseks - tulemus super Siis tee mõnda salatit - ntx. toorsalat fetajuustuga ei tohiks eriti kallis tulla - hiinakapsast, sinises pakendis feta juustu (on mingi 25.- pakk ja ühest pakist piisab), kurki, tomatit, oliivid võid ära jätta. Kuna feta ise on soolane, siis ära soola lisaks pane Siis on lihtne visata ahju (ja tegelt odav ka) - osta toored kanatiivad - maitsestad kanamaitseaine ja soolaga, kui tahad, siis lisa ka törts majoneesi ja näksimist on terveks õhtuks - kõhtu täidab ka Niisama lauale - juustuvalik, hapukurki, seeni - kas siis salatina või marineeritud kujul.
Mis veel ? Magusa poolel tuleb ka suht odav teha ise mõni vahukooretort. Küpsetad/ostad biskviitpõhjad, vahele hapukat moosi ja vahukoore-kohupiima massi (erinevatele kihtidele), kaunistad kas maasikatega (meil külmikus neid jagub) või mõne muu puuviljaga.

Kui mõni idee veel tuleb, kirjutan hiljem taas. Kuid anna teada, mida nagu ise eelistad ?

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Virgin
Naine

Registreeritud: 01.09.2002
Viimane külastus: 3.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 13:33 Reply With Quote
Virg hakkab umbes nädalakese pärast samal teemal pead vaevama... praegu ühtki asist ideed pole...

See kes olin eile, ei ole ma täna ja see kes olen täna, ei ole ma homme

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
egomaniakk
Kasutaja

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 7.04.2004
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 13:38 Reply With Quote
Mina ei vaeva eriti pead selliste asjadega, kuigi sünnipäev on ülehomme. Külalised ei ole nii nõudlikud, tulevad lihtsalt sauna

some things are worth waitin' for

MonaLisa
mõtlik kasutaja

Registreeritud: 01.01.2003
Viimane külastus: 20.05.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 13:42 Reply With Quote
võib orgunnida "korvikeste" õhtu- külalised toovad ise toitu kaasa (iga külaline võtab kaasa nii palju nagu ise süüa jaksab ja lepib kokku teistega, et poleks 12 koogikest vms), Sinu poolt on aga soojad joogid (ja viitsimise-võimaluse korral ka mõni põhitoit)
Lady
Kasutaja

Registreeritud: 18.08.2003
Viimane külastus: 27.10.2004
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 15:23 Reply With Quote
Toetan MonaLisa alias Rebase ideed. Mis lõbu jääb sünnipäevalapsele - kas külaliste saabudes köögist väsinult elutuppa vaaruda ja kurnatusest diivaninurka prantsatada?
Sünnipäev võib ju ka kusagil Pubis toimuda - inimesed tulevad kokku ja igaüks vaatab ise, kuidas saab - lõppude lõpuks on ju oluline koos olla mitte sünnipäevalapse kulul süüa-juua-läbustada...

Mara
Olgu jääv meile päike!

Registreeritud: 11.12.2002
Viimane külastus: 29.10.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 17:47 Reply With Quote
kõik ise teha,kypsetada...või lasta kylalistel söök tuua nagu kingi asemel...teha mingi a`la grillika..

Parim vibukytt siinpool Uuraleid...

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 18:00 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lady
Toetan MonaLisa alias Rebase ideed. Mis lõbu jääb sünnipäevalapsele - kas külaliste saabudes köögist väsinult elutuppa vaaruda ja kurnatusest diivaninurka prantsatada?
Sünnipäev võib ju ka kusagil Pubis toimuda - inimesed tulevad kokku ja igaüks vaatab ise, kuidas saab - lõppude lõpuks on ju oluline koos olla mitte sünnipäevalapse kulul süüa-juua-läbustada...

..enamjaolt ma just sedsi pidutsend,tänu ilusatele inimestele kes mind ümbritsevad,olen alati supper peo saanud

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

Beith
Elulõpuni neitsi

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 18:53 Reply With Quote
Aga vot sellist synnipäeva, kus külalised toovad söögi kaasa, on kah veidike raske korraldad, kui rahval ei ole raha , mida selliselt kulutada...Sest kamba peale mingi pisike kingitus kokku klappida tuleb odavam, kui mingi praad kohale vedada...

Ja mulle selline variant nagu ei istu, sest siis ei tea ju mida keegi toob ja kas üldse...
Kuigi ma usun, et minu sõpruskonnas oldaks sellise plaaniga nõus, ent samas oleks parem siiski ise midagi kerget kokku nikerdada.

MonaLisa
mõtlik kasutaja

Registreeritud: 01.01.2003
Viimane külastus: 20.05.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 19:29 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Beith
Aga vot sellist synnipäeva, kus külalised toovad söögi kaasa, on kah veidike raske korraldad, kui rahval ei ole raha , mida selliselt kulutada...Sest kamba peale mingi pisike kingitus kokku klappida tuleb odavam, kui mingi praad kohale vedada...
hmm..ei pea terve varanduse toidule kulutama, sel viisil sai korraldatud klassi kokkutulek. keegi praadi kaasa ei toonud mina näiteks võtsin marineeritud kurke, läksid veel paremini kui soojad saiad

Tsitaat:
Ja mulle selline variant nagu ei istu, sest siis ei tea ju mida keegi toob ja kas üldse...
Kuigi ma usun, et minu sõpruskonnas oldaks sellise plaaniga nõus, ent samas oleks parem siiski ise midagi kerget kokku nikerdada.

see vist rohkem nagu harjumuse asi...iga külaline võtab kaasa nii palju nagu ise süüa jaksab ja lepib kokku teistega, et poleks 12 koogikest vms

neid plaane võib ju kombineerida- mingit asja tee ise, ja osa asju saavad külalised ise tuua..

PrettyLizi
väikeste viguritega

Registreeritud: 26.01.2003
Viimane külastus: 26.08.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 21:07 Reply With Quote
Mina olen alati teinud kartuli- või riisisalatit, kõrvale viinerit, kurki, tomatit, hapukurki ja siis isetehtud kook või kringel.

Isetehtud pirukad tulevad ka odavad.

Joogi on küll igaüks ise kaasavõtnud. Minupoolt on shampus ja 1-2 pudelit veini olnud.

Ahjaa.

Viimasel sünnipäeval, kus oli 6 inimest pakkusin pizzat. Ja seda võib ka ise teha.

Beith
Elulõpuni neitsi

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 22:36 Reply With Quote
Väga huvitav idee, Pretty.
ma just tegin omatarbejks ühe plaaditäie pitsat ja tegelt see ei lähegi ju eriti kulukaks. PÕhja saab ise teha ja peale saab kah midagi orgunnida...

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2003 kell 22:43 Reply With Quote
Lihtsamaks läbiajamiseks sai meil mehe sünnipäevaks lepitud kokku nii, et külalised ei toonud kingitust vaid alkoholi. Kes mida ja kui palju - ise vaatasid. Ja meie organiseerisime söögi. Seegi oli lihtne: suvine aeg oli - seega grillistaff ja salatid. Hommikuks pannkoogid.
Seda soolast poolt saab aga edukalt asendada kasvõi lihtsa snik-snäk lauaga. Värsked asjad nagu porgand, lillkapsas, paprika jne ning dipikastmed. Kurgid-tomatid ja mida vaid suudad välja mõelda. Soojana võiks teha fooliumis küüslaugukartuleid või neid Hasselbacki omi. Nu palju need kartulid ikka maksavad. Aga head on pista. Grillida saab vajadusel ka suvikõrvitsat, ðampinjone, tomatit, paprikat lisaks.

Võimalusi on tegelt hirmus palju.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2003 kell 08:18 Reply With Quote
Lola postitusest tuli meelde üks sünnipäev, kus olidki söögiks igasugu täidistega pannkoogid. Singi ja juustuga, kodujuustuga, hakkliha ja paprikaga, kohupiimaga...ja neid täidiseid annab ju veelgi mõelda - tuleb odav ja maitsev Ja kõige tipuks on jube hea pannkoogitort - mul hakkas kohe suu vett jooksma

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Beith
Elulõpuni neitsi

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2003 kell 08:27 Reply With Quote
Mida see pannkoogitort endast kujutab?
Kas teenpiisavalt pannkooke ja siis panen iga pannkoogi vahele mingi "möksi" jne.
Mida oleks sinna vehele kõige parem panna, et ta hea tuleks?

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2003 kell 08:40 Reply With Quote
Tsitaat:
Mida see pannkoogitort endast kujutab?
Kas teenpiisavalt pannkooke ja siis panen iga pannkoogi vahele mingi "möksi" jne.
Mida oleks sinna vehele kõige parem panna, et ta hea tuleks?

Mina teen seda nii:

Küpsetan vähese õliga hunniku õhukesi pannkooke. Ostan poest vahukoort ja kohupiima, vahustan suhkruga (2 pk vahukoort 1 pk. kohupiima peale). Siis laon kihiti pannkook, maasikamoos, pannkook, vahukoorekreem ja maasikaid veel sinna vahele (talvel sulatan külmutatud maasikaid). Siis jälle pannkook ja moos, pannkook ja vahukoorekreem. Vahepeal võid ka teha paar kihti lihtsalt moosiga (kuid ära sellega liialda, muidu saab väga magus). Teed parajalt kõrge tordi, kaunistad vahukoore ja marjadega - Võid kasutada ka mustisõstraid, vaarikaid, mida parasjagu on. Siis paned ööseks külmkappi ja järgmisel päeval sööd. Kui teed hommikul, siis piisab, kui on päeva külmas Lihtne ja maitsev

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2003 kell 09:39 Reply With Quote
Tsitaat:

Tegelikkus on selline, et proovi sa kui odavalt tahes, ikka peab teatud kulutusi tegema. Proovisin ka suvel poja sünnipäeva teha võimalikult odavalt aga kui tuli 16 külalist....500 krona läks ikka ära, kui mitte rohkemgi...(mõni arvab et see ju odav aga minu jaoks mitte).
Mitte et sõprade heaks oleks millestki kahju aga kui lihtsalt vahendeid napib, siis...

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

vantark
algaja

Registreeritud: 02.04.2003
Viimane külastus: 4.01.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2003 kell 09:42 Reply With Quote
kauni nooruse ajal piisas sellest et pudel oleks laual ja oligi sünna, kuna mul sünna sügisel siis grillikat teha ei saa aga ahjus grillvorste toorsalatit ja kärab küll, sest sõbrad ju teavad, et kui ma saaksin rohkem lubada, siis lubaksin ka, kooki kindlasti ei tee
Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2003 kell 09:47 Reply With Quote
Tegelikult on see "igaüks võtab midagi kaasa sünnipäeva" laud reeglina huvitavam kui tavaliselt. Sest inimesed on erinevad ja nii ka nende maitsed. Tuleks vaid veidi ära kjagada omavahel, kes soolast, kes magusat ja mõned mõrgid maha panna, milline on soolane ja mis magus olla võiks. Ja tulemus on igati asjalik.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

sirli
ylbelill

Naine
Registreeritud: 08.06.2003
Viimane külastus: 16.02.2018
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2003 kell 09:51 Reply With Quote
mina olen oma sünnipäevadeks võileivavardaid teinud, ostan sellised pikad vardad ja ajan sinna otsa siis igasugu asju, ei lähe ka väga kalliks ja on head, suured ning lähevad inimestele peale, ning siis olen lisandina veel riisi-makra salatit teinud, mõne koogi küpsetanud ja paar pudelit veini ostnud, kogu lõbu ei lähe hullult palju maksma.

Kui sa ükskord oled ilma jäänud sellest, mida ihkad, siis sa hiljem üle kõige samu unistusi vihkad

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2003 kell 13:57 Reply With Quote
Samas ka lihtne võileivatort ei tule ka sugugi kallis, kuid on väga hea süüa - ntx. tuunikalaga Kuskil teemas panin selle retsepti ka kirja, kui huvi on, võin üles otsida Kui kalasööjaid eriti pole, võib ka sulajuustu ja singiga teha...

Hiljem: link teemale, kust leiad lausa mitu võileivatordi retsepti : http://www.kodutud.com/viewthread.php?tid=1970

Veel hiljem:

Võilevatort tuunikalaga (lihtne variant)

1 suur röstisai
2 karpi tuunikalakonservi õlis (võib ka vees)
250g majoneesi
250g paksu hapukoort
aroomisoola maitse järgi
soovi korral 1 tükeldatud sibul

Sega ained segi, maitsesta aroomisoolaga nii, et jääks tiba soolasem.
Lao saiakiht alusele, määri peale kalasegu. Siis uuesti saiakiht (võid ka röstleiba kasutada) ja määre. Nii tee u. 3-4 kihiline tort. Peale veel kalamassi ja kaunista tükeldatud paprika, värske kurgi ja tilliga. Lase seista külmas vähemalt 3-4 tundi

Beith
Elulõpuni neitsi

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.09.2003 kell 12:22 Reply With Quote
Pisismimm, sul on tõesti väga head nõuanded, suured tänud sulle...Mul endal oli pea nii lootusetult tühi ja mõtlesin, et peab äkki sünnipäeva pidamisegi ära jätma...Nüüd on jälle soov pidu pidada tagasi tulnud.
Usun, et proovin ühe sinu soovitatud asja ikka ära - pannkoogi- või võileivatordi.

Beith
Elulõpuni neitsi

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.09.2003 kell 11:22 Reply With Quote
Üks küsimus veel...Nimelt mõtlesin teha mingi kostümeeritud sünnipäevapeo, ent mis ma teemas peaks võtma...
Mis oleks huvitav?

tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.04.2014 kell 16:56 Reply With Quote
Odav sünnipäev?

Suure laari supiga ja kohvi,tee kõrvale tort.

http://www.youtube.com/watch?v=fEtwsTfBzLc

kodukäija
Friik

Naine
Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 7.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.04.2014 kell 19:10 Reply With Quote
Päevakohane- ühe lapse sünnipäev sattus kord lihavõttepühadega kokku. Raha polnud, küll aga kellegi poolt kingitud suur korvitäis mune. Kased olid ka juba lehte aetud, laotasin nende alla põrandale valge laudlina, sinna kaussidega värvitud munad, võisaiad ja morss. Tänini kõik tuletavad meelde, et küll oli vahva sünnipäev!

saunas käivad ainult laisad inimesed. Virgad kratsivad...

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0199831 sekundit