Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Koolivägivald 2
viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.10.2003 kell 14:08 Reply With Quote
Koolivägivald 2

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=6543316

Kas teid on koolis kiusatud? Tegudega, sõnadega?
Mind on. Ma olen kogu elu olnud selline ülemõõduline paljulugeja. Ega palju rohkem polegi kiusamiseks vaja. Õnneks astus üks poiss, üks klassi autoriteetidest minu kaitseks välja. Peale seda jäeti mind rahule. Meenutan teda siiamaani sooja südamega.

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

View User's Profile View All Posts By User
madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.10.2003 kell 14:38 Reply With Quote
Minu koolielu möödus pideva vaimse vägivalla all, mille tagajärgi sain hilisemad 4-5 aastat depressiooni ja unehäiretena ravida. Nii psühholoogide, psühhiaatrite kui antidepressantidega. Ka mu esimene kooselu läks suures osas selle nahka Mingil määral annab see kiusamine siiani tunda.

Lihtsalt juhtusin klassi "eliidile" mitte meeldima.

"Isane peab olema karvane, haisev ja väga resoluutne."
Aleksei Turovski, Drosophilate (äädikakärbeste) partnerivalikust

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 10.06.2021
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.10.2003 kell 14:51 Reply With Quote
Nu enamus meist on kooliajal nii või teisiti teisi oma kuklal tunnetanud. Nii minagi. Otsesõnu füüsilist vägivalga tundnud ei ole küll, aga on sõnutsi liiga tehtud ja seda rohkem kui küll.

Kahjuks jätavad sellised asjad märke kauemaks kui see lihtne koolielu. Kui nad inimese tervet elu tuksi ei keera on hästi. Kuigi võiks ju olla palju paremini.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
roboter
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 08.06.2003
Viimane külastus: 24.05.2008
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.10.2003 kell 15:08 Reply With Quote
minul oli nii et jah olin ise paha poiss.
vääga vähekene ma mäletan et sõnadega narrisin mõnda.
praega mõtlen et jah kl olin ikka rumal.
see võib kogu eluks põntsu paneda.

fin.

kuriKass
kõikehõlmav pimedus

Registreeritud: 25.03.2003
Viimane külastus: 20.06.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.10.2003 kell 15:34 Reply With Quote
Enamasti jäeti rahule, kuna kippusin vastu "hammustama".

Born under a bad sign
With a blue moon in your eyes.

Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.10.2003 kell 18:28 Reply With Quote
Eks ma kah sain. Meil ju selline süsteem oli, et kõik said, kelle vanemad rikkad ei olnud.
Mina veel ainult ühe vanemaga olin .. ja venelaseverd on minus ..
Ja ma hakkasin vastu. See ei meeldinud mõnele. Et ma lihtsalt ei kuulanud, kui keegi kobises ja julgesin "tähtsamatele ninadele" vastu hakata ..

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage OTSINGUT

eero
sugumürsk

Registreeritud: 06.05.2002
Viimane külastus: 27.11.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.10.2003 kell 18:35 Reply With Quote
minu jaoks olid esimesed 9klassi täielik põrgu....aeg mida ei taha eriti mäletada oma elust....

www.ekore.ee

Beith
Elulõpuni neitsi

Registreeritud: 13.05.2003
Viimane külastus: 19.08.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.10.2003 kell 18:45 Reply With Quote
Ma olen vist väga õnneliku koolipõlvega, sest mind ei ole koolis kunagi taga kiusatud. Ei mäleta isegi, et keegi oleks mulle kunagi kurjasti öelnud või natukenegi halvustavalt narrinud, rääkimata füüsilisest vägivallast.
EI suhtunud keegi minusse halvasti, ega mina ka teistesse. Kõik suhtusid hästi, ehkki perekond ei ole just kõigerikkam ja iseloomult ka olin selline tagasihoidlikum maatüdruk.
Olen selle üle ainult õnnelik.

Iga inimene on täpselt niikaua elus,
kuni mõni olend maailmas temast veel tõeliselt hoolib.

muhhin
Kuuvarjutus

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 17.06.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.10.2003 kell 18:58 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: eero
minu jaoks olid esimesed 9klassi täielik põrgu....aeg mida ei taha eriti mäletada oma elust....

Saatusekaaslane
Minu puhul esimene klass ei kuulu siia hulka

Arwen
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 06.04.2003
Viimane külastus: 23.04.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 25.10.2003 kell 15:37 Reply With Quote
jah on küll kiusatud. ja mitte vähe. mingit erilist vimma ei pea aga ei suhtle nende inimestega enam. hoian eemale ja ilmselt mingit teenet ei ruttaks ka neile tegema
li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 25.10.2003 kell 16:54 Reply With Quote
minul on olnud enamasti õnne pole pidanud eriti kannatama togimisi ja solvamisi,kuid mõni on vast kindlasti olnud...../me oli kunagi pisike ja väike tüdruk,kelle eest suuremad alati seisid

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

pennu
Algaja

Registreeritud: 19.09.2003
Viimane külastus: 19.12.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2003 kell 01:25 Reply With Quote
7-9 klass oli masendav periood minu elus. Võiks nagu arvata, et mida vanemaks saadakse seda rohkem mõistust on, aga...
Kavaldaja
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 13.04.2003
Viimane külastus: 9.10.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.10.2003 kell 07:36 Reply With Quote
kiusatud otseselt ei ole -või olin lihtsalt nii sinisilmne ja ei saanud aru, et mind kiusatakse .... aga nüüd kui meenutada, siis sõnadega on ikka liiga tehtud küll .... õnneks mitte oma klass
unistaja
*.: rahulolev :.*

Naine
Registreeritud: 03.09.2003
Viimane külastus: 14.02.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.11.2003 kell 02:39 Reply With Quote
Keskkooli esimeses klassis läksin ühele kutile käsitsi kallale, kuna ta ikka läks liiale oma tobeda jutuga. Aga viimases klassis püüdsid kõik hästi läbi saada.
Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.11.2003 kell 03:56 Reply With Quote
Madistatud ikka on. Üldiselt suutsin kiiresti taibata, et neid jamasid ei tasu väga pikalt seedida ja polnud probleeme, igat tüüpi pahandusi oli, aga need ei mõiganud. Eriti nõme oli õppejõududega konflikti minna, need olid eriti julmad oma võimu kasutama ja nad teadsid, et päris niisama avalikult neile kolakat ka andma ei tulda. (Üldjuhul ).

Irw. Tuli meelde, kuidas üks õpetaja utsitas ise rusikakangelasi ühe koolikaaslase kallale, kuna too ilmselt häiris teda Ah, neid asju on niiiiiiiiiii palju, aga keegi ei taha võimudele ette jääda ja midagi suurt välja ei tule.

Üldplaanis kuulusin "pahade ja koledate" (nüüd tuli see Eastwoodi film "The Good Bad Ugly" meelde - seal on see ülikuulus filmimuusika) hulka. Rohkem siiski mitte piinamiste ja muu pärast, rohkem pidevate koolikorra rikkumiste tõttu.

Põhimõtteliselt siiski pean ma kooli terroriasutuseks. Kuigi vahel sai ka ise seal teisi kiusatud. Hmm.

Lisaks olen eluaeg sattunud nõ. kõige kurikuulsamatesse klassidesse.

Võib mürki võtta, et enamus lapsevanemaid ei kujuta mitte halligi ette, kui noorelt võidakse täismõõdus julmusi korda saata.

Ull Miis
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 24.05.2002
Viimane külastus: 12.09.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.11.2003 kell 08:09 Reply With Quote
Njah mu jaox oli põrgu kuni 12-da klassini, siis nagu sai üx suur kaklus maha peetud pärast, mida mind enam ei torgitud aga sinnani kuna olin klassi kõige lühem/väixem siis võeti mu kallal päevast päeva igat moodi, 12-da alguseks lihtsalt oli mu kasv neile järgi jõud ja siis nagu sai suudetud neile kõigile korraga vastupanna. Sinnani oli nii, et kui ühest sain jagu siis tuldi mitmekesi ning kaotajax jäin ikkagi mina, kuna aga olen suht kange inimene siis klassi vahetada ei taht ma põhimõtte pärast kuigi seda nagu pakuti õpetajate poolt.
püsimatu
püsiväärtustaja

Registreeritud: 07.09.2003
Viimane külastus: 9.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.11.2003 kell 11:50 Reply With Quote
Veidi häbi, aga ma olin selline väga rahutu ja elav laps...pidevalt poistega pundis ja kampades...seega mind ei kiusatud, aga mina kiusasin teisi...

Tulnud eluteatrisse, istume rumalalt seljaga lava poole. Näeme kullatud sambaid ja kaunistusi, jälgime rahvast tulemas ja minemas, ja kui tuli lõpus kustutatakse, siis küsime endalt hämmeldunult:mis on kõige selle mõte?
R.Tagore

eleane
Algaja

Registreeritud: 15.04.2004
Viimane külastus: 8.04.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.06.2004 kell 21:35 Reply With Quote
Lasteaias olin liider, kõigi lemmik, väga ülbe ja narrisin teisi. Hiljem olen sama mõõduga vastu saanud, nii et vorst vorsti vastu. 1.-4. klass oli täielik piin, aga siis ma vahetasin kooli, kuigi ema ei tahtnud selleks hästi oma nõusolekut anda. Nüüd on mul koolis palju sõpru ja mulle on hakanud kooliskäimine meeldima ka. Aga mõnikord ma mõtlen, et kõigile ülbitsejatele kuluks umbes aasta aega niisugust kooli ära, siis ei teeks nad enam mitte kunagi kellegile nii.
Phantom
Universaalnahaal

Mees
Registreeritud: 05.05.2003
Viimane külastus: 17.11.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.06.2004 kell 22:03 Reply With Quote
Mina olen kogu kooliaja kiusamise objekt olnud. Mäletan, et kui lasteaiast kooli läksin, siis lootsin, et asjad muutuvad. Aga ei ühti. Uuel aastal uue hooga nagu öeldakse. Kõige sagedasem oli see vast miski 5-st klassist kuni 11-ni. Eks kedagi ole ju vaja kiusata ka Eks selles vanuses ikka on nii, et teistsuguseid ei sallita. Tagajärjeks oli see, et tõmbusin endasse... ja läks ikka väga pikalt enne kui ma sellest toibusin... nii 5-6 aastat peale kooli lõpetamist. Nii mõnedki eredad elamused on koolipõlvest meelde jäänud.
Näiteks see on suht vastik tunne kui aknalaua peal istudes jalgadest sikutama hakatakse. See tegelikult mingi tala oli. Betoonist ja suht lai. Nagu koolide trepikodades. Selline ilgelt abitu tunne, mitte midagi teha ei saa. õnneks päris maha ei tõmmatud.
Või siis pandi väiksemat sorti kappi kinni ja siis tõsteti kapp avatud akna peale. õnneks jäeti allaviskamise etapp ära. Ilmselt sellepärast et tegu oli neljanda korrusega ja ilmselt oleks allaviskamisest suuremat sorti jama tulnud.. Ikka kooli inventari lõhkumine . Aga ega seal kapis meeldiv ei olnud.
Ja on ka õpetaja laua alla kappi kinni pandud. Kui õpetaja tundi tuli siis lasi välja.
Nukker, et õpetajad selles suhtes üsna ükskõiksed. Näiteks ükskord väänati käsi seljataha (see suht igapäevane tegevus oli mida minu kallal harrastati). Õpetaja tuli klassi ja teatas: "Väänake juba rutem ära, tahaks tunniga peale hakata".... Sellega õpetajapoolne tegutsemine ka piirdus.

Kirglik mittesuitsetaja

susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 29.01.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.06.2004 kell 22:07 Reply With Quote
kiusati kohe tublisti, eriti algklassides
togiti, noriti, tehti mingeid nalju omast-arust
ikka väga vastik oli
hiljem, kui kasvult juba suurem olin, panin täiega vastu

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

hestia
pilvedes

Registreeritud: 02.05.2004
Viimane külastus: 24.05.2021
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.06.2004 kell 23:21 Reply With Quote
mina olin see õnnetu, kes tänu oma vennale pidevalt teistele jalgu jäi.... piinlik öelda, ent vennal oli koolis kapitaalne parmu-kuulsus (vend minust vanem ning nüüd täiskarsklane)... füüsilist vägivalda polnud, ent vaimset oli see-eest topelt... läks hunnik aega, enne kui julgesin uues koolis oma suu avada ning märkasin, et mind kuulatakse.... kooliaeg ei olnud just eriti lilleline....

ühe koha peal seistes uut horisonti ei avasta!

Hilikas
Kasutaja

Registreeritud: 20.05.2004
Viimane külastus: 12.04.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.06.2004 kell 00:26 Reply With Quote
minu esimesed kaheksa kooliaastat möödusid suht rahulikult kui mõni väike konflikt välja arvata ja ma pole sedasorti kunagi olnud, et enda eest seista ei suudaks, aga keskas kannatasin kohutavalt õpside poolse vaimse vägivalla all - see on nii jube, kui õpetaja võib kõike: kui tahab siis mõnitab, kui tahab paneb kahe ka siis, kui asi õpitud ja pärast jälle mõnitab (lõpueksamid tegin teises koolis ja need ained, milles mulle järjekindlalt kahtesid pandi, tegin viitele), ja klassijuhataja tõstis abitult käed, et tema ei saavat midagi teha. ma olin ikka päris meeleheitele viidud!
viha ei pea, aga sinna kooli oma lapsi kunagi ei saadaks, kuigi loodan, et need õpsid on oma "palga" saanud ja enam õpetajana ei tööta
mu oma lapsed on kõik koolivägivallaga kokku puutunud, kuigi ei ole otseselt mingid kiusuobjektid, minu meelest on koolivägivald lihtsalt uuele, veel vägivaldsemale tasemele jõudnud
ja kahjuks mu pesamuna klassijuhataja vägivallatseb nii lapse kui ka terve perega - katsume selle ühe aasta veel ära kannatada, siis tuleb uus klassijuhataja ja ehk see on normaalne...
ise olen tehnikumis (häbi tunnistadagi) "kambavaimus" ühe toakaaslase elu põrguks teinud, kuigi ega ta isegi ilma süüta polnud ja proovis veel mitut tuba, aga lõpuks läks koolist minema, ma ei tea, kuidas ta edasises elus hakkama on saanud

midagi positiivset ka: klassis, kus mu keskmine poeg õpib, on loodud selline õhkkond, et nõrgemad on võetud tugevamate kaitse alla ja ka väljaspool tundi hoitakse neil silma peal, et paharette eemal hoida - ka nii on võimalik, kui kollektiiv tugev on ja eks me kõik ole isemoodi haruldased ja erakordsed

veel miskit?

webkaaren
Maru Korralik ®

Registreeritud: 04.04.2003
Viimane külastus: 12.04.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.06.2004 kell 09:24 Reply With Quote
Kaasõpilastega oli see suhe selline viftivifti. Nöögiti mind ja nöökisin mina teisi. Aga tundub, et ajad olid ikka kõvasti vähem jõhkrad. Praegu kuuleb ikka täielikke õudukaid meiega võrreldes.
Ise ooperist oli muidugi minu ja õpetajate suhe. Tegemist sellise paraja maakooliga, mille kaader koosnes peamiselt pedagoogilisest praagist. Valdavlt elus kibestunud ja eakad üksikemad/vanatüdrukud ja muud despoodid. Vahel sattus sinna ka mõni helgem pea aga üldine mentaliteet oli selline, et kui ta ise ei märgand lahkuda siis söödi ta välja. Mõni ka kahjuks muteerus.
Minu õnnetuseks oli ka see, et ma olin suhteliselt andekas ja mul oli tapvalt igav seal. Lisaks ka lahtised lõuad ja varjamatu venevastalisus. Seega siis oli aastate jooksul igapäevaselt arutlusel minu ümbersuunamine erikooli. Igasugused miilitsa lastetoad ja alaealiste asjade komisjonid ja piirkonnavoliniku visiidid olid ka elu orgaaniline osa. Janiiedasi. Midagi head ei ole küll kahjuks meenutada.

Tänasida postitusi ära viska homse varna!
[Lääne-Eesti, XXI saj. algus]

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.06.2004 kell 09:28 Reply With Quote
See venevastasus tõi mullegi jamasid kaela.

Vene keele tunnid olid üsna piinavad.

Killagal
Kuskil mujal

Registreeritud: 21.11.2003
Viimane külastus: 19.12.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 08:46 Reply With Quote
mnjah.. kah koolis vägivalda tunda saanud. Vaimset. Noriti ja mõnitati välimuse pärast. Esimesed kolm klassi tegi haiget. Pärast seda ignoreerisin seda. Mingid jäljed on jätnud, aga üldiselt on need inimesed minu silmis nüüdseks tühipaljad ümmargused nullid.

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0211270 sekundit