Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: Noored emad on lihtsalt luuserid?
madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 09:37 Reply With Quote
Noored emad on lihtsalt luuserid?

Kas pr Reet Häälel on õigus - lõpetagu noored naised virisemine ja riigilt toetuste nõudmine, tehku parem tööd!

Ise ei taha mitte sellega nõustuda, et tänapäeval käibki kõik nii imelihtsalt - tahad tööd, siis lihtsalt valid töökoha ja teed. Noored emad siis vastavalt laps tissi otsas/kaasas, kui lapsehoidjale maksta ei jaksa ja vanavanemad aidata ei saa.
Kui tööd ei leia, siis hakkad ettevõtjaks, hoolimata sellest, kas sul üldse majanduslikku mõtlemist on (seda omavab siiski ainult osa elanikkonnast). Ja kui kumbagi eeltoodust ei suuda ellu viia, siis muretsed endale rikka mehe, kas seadusliku või armukese, kes sind üleval peab. Miks peaksid kõik kõrgepalgalised osa oma makstavatest maksudest vähem jõukamatele emmedele jagama?

Kas tõesti on meie tulevased emmed lihtsalt luuserid, kes ei viitsigi pingutada, sest kui natukenegi vaeva näha, oleksime kõik sama jõukad kui pr Reet Hääl?

http://www.epl.ee/artikkel_250216.html

"Isane peab olema karvane, haisev ja väga resoluutne."
Aleksei Turovski, Drosophilate (äädikakärbeste) partnerivalikust

View User's Profile View All Posts By User
ipsu
kodune

Naine
Registreeritud: 17.11.2002
Viimane külastus: 18.11.2009
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 10:00 Reply With Quote
Üldiselt olen mina selle jutuga nõus- virisemist on liiga palju. Kui mulle oleks keegi kolm aastat tagasi pakkunud 2200kr, oleks ma õnnega koos ja mind ei kotiks et keegi kuskil saab rohkem. See et ma madala palgaline olen saan süüdistada vaid ise ennast.

Ära kaeva teisele auku.......

dillinger
Kollanokk

Registreeritud: 14.07.2003
Viimane külastus: 25.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 10:07 Reply With Quote
Mitte luuserid pole nad vaid lihtsalt lollid. Kes krt sul käseb nii noorelt sünnitada ja rasestuda. loo enne materiaalne baas millelt edasi liikuda ja siis soeta lapsed!
Aga meil on ju vaja 16 aastaselt keppida ja tingimata ilma kummita ja tabletid lähevad ju nii halvasti kurgust alla!

TJ

Mõttega seks on tõepoolest parim!

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 10:08 Reply With Quote
Ei saa kõigega nõustuda küll, mida Reet Hääl räägib, kuid mõnes osas olen temaga nõus küll. Kuna töötan omavalitsuses, siis näen küll mis meil siin toimub s.t sigivad need, kes võiks selle juba lõpetada...see kartus on põhjendatud, et raha eest hakkavad paljunema need, kes ei peaks (uskuge, neid juba leidub!) ja kes ei mõtle, et lapsed tuleb ka hiljem, kui enam suurt toetust ei saa suureks kasvatada...
kahjuks on see nii, kuigi jah, protsentuaalselt vast vähem kui normaalseid inimesi....

Mina kasvatasin oma lapsed üles nn vene ajal, ja kui mees oli sõjaväes sain vaid 49 rubla nn ajateenija toetust....muidugi ei saa seda aega võrrelda praegusega, kuid
olen siin ka ipsuga nõus - saan ka paljus praegu ennast süüdistada, et polnud kunagi hakkajam....

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

ipsu
kodune

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 10:10 Reply With Quote
Tahaks öelda veel seda, et kogu see viha ja virisemine on pööratud valele poole, peaks äkki oopis suuremaid palku tööandjatelt nõudma. Selle nimel läheks küll toompele streikima.

madu

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 10:11 Reply With Quote
Dill, aga kas selles praegu polegi selle emapalga mõte, et meelitada neid noori naisi sünitama meelitada, kes on alla 30, kuid pole oma materiaalses baasis kindlad?

kontorihiir
..umbusklik...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 10:15 Reply With Quote
Ma usun miskipärast, et see nn emapalk ei suurenda küll kellegi materiaalset baasi. Seda on ju vaid kindlaskmääratud ajaks....edasi tuleb ju ikka elada oma väiksema palgaga (kes enne sai väiksemat palka) ja sellega lapsed suureks kasvatada. Kas see ikka paneb õigeid ja teadlikke noori naisi niiväga sünnitama?
Eile vaatasin naistega tehtud intervjuusid, kus nii mõnigi ütles, et sünnitaks nagunii lapse kui õige aeg käes, olenemata rahast...

Karlsson Katuselt

madu

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 10:16 Reply With Quote
Offtopic

ipsu, see tööandjatelt raha nõudmine on ka kahe otsaga asi. Ise tööandjana olen mõnikord, kui arved õigeaegselt ei laeku (väikefirma, alles alustanud), töötajatele enda taskust maksnud, st nad võivad ju suuremat palka nõuda, kuid mul lihtsalt ei ole võimalik maksta. Palgatõus on vähemalt meie ettevõttes võimalik ainult suurema, st kvaliteetsema ja kiirema tööpanuse läbi...
Õnneks meil kõik teavad palga kujunemist suurepäraselt ja on teenitavaga rahul

ipsu
kodune

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 10:16 Reply With Quote
Ma saan nii sellest seadusest aru, et kes on kahe vahel: kas sünnitada või tööle jääda valiksid sünnitamise. Kõike tuleb ju mõistusega võtta.

dillinger
Kollanokk

Registreeritud: 14.07.2003
Viimane külastus: 25.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 10:17 Reply With Quote
Pigem peetakse ikka silmas neid kes on juba ülikooli lõpetanud ja karjääriga alustanud, et nemad ei ootaks kuna 35 saavad vaid teeks 28 selt asja ära!

TJ

Mõttega seks on tõepoolest parim!

madu

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 10:19 Reply With Quote
kontorihiir, tegelikult on vist natuke vahet, kas minna tööle kuuvanuse või aastavanuse lapse kõrvalt...
Sry, minu tutvuskonnas on üsna mitu noort naist, kes rabavad tööd teha ja on (vähemalt mulle öeldu põhjal) arvamusel, et emapalk annaks vähemalt _mingisuguse_ kindlustunde.

kontorihiir
..umbusklik...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 10:56 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: madu
kontorihiir, tegelikult on vist natuke vahet, kas minna tööle kuuvanuse või aastavanuse lapse kõrvalt...
Sry, minu tutvuskonnas on üsna mitu noort naist, kes rabavad tööd teha ja on (vähemalt mulle öeldu põhjal) arvamusel, et emapalk annaks vähemalt _mingisuguse_ kindlustunde.

Seda muidugi. Ja eks seda ju taotletaksegi, et ema ikka kodus oleks lapsega...ei vaidlegi vastu selles osas...
aga paljud emad lähevad praegu ikkagi varem tööle küll, et lihtsalt toime tulla, see pole lapse jaoks muidugi hea....

kindlustunnet annab kindlasti teatud ajaks....kuid ei suurenda ju materiaalset kindlustatust...mõtlesin seda..

Karlsson Katuselt

madu

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 11:01 Reply With Quote
Mina peangi selle kindlustunde all silmas just materiaalset kindlust
Teadmine, et sa võid nälgimata vähemalt aasta olla lapsega koos, võib osutuda piisavalt suureks stiimuliks, et üldse hakata lapsesaamisele mõtlema.

Aga noh, ma olen ju teadupärast optimist

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 10.06.2021
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 11:21 Reply With Quote
Kui selle materiaalse kindlustunde järgi võtma hakata, siis ei peaks mul üldse lapsi olema.

Üldiselt olen ma seda meelt, et süües kasvab isu ja kord silmapiirile manatud materiaalse kindlustunde piir hakkab tasapidi edasi nihkuma. Lihtsalt ikka ja jälle leitakse, et kuskilt on veel midagi saavutada, saada ja puudu.

Aga jah, võrdset keskmise palga suurust emapalka ma küll ei poolda. See tooks jamasid rohkem kui kasu. Kardetavasti.
Samas ... viga oli see, et hakati juurutama midagi uut. Lihtsalt olnuks vaja pikendada selle nö dekreediraha maksmise tähtaega, see ju oli palga järgi. Ja selle suuruse üle ei virise suurt keegi. Aga ju siis oli vaja niiväga näidata oma uut "loomingut" ja nüüd on paks pahandus nö käes.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
kontorihiir
..umbusklik...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 11:24 Reply With Quote
Täiesti Lolaga nõus. Oleks nüüd pikendatud nn dekreediaega, poleks vast taolisi arutelusid sellisel kujul nagu praegu tulnudki..siis oleks juba vaieldud selle pikkuse üle ehk...

Karlsson Katuselt

mmunk
emeriiteremiit

Registreeritud: 05.09.2003
Viimane külastus: 28.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 11:29 Reply With Quote
hääle-tädi unustab oma jutus aint ühe asja ära - vanemapalka ei nõudnud mitte tulevased emad, vaid see oli valitsusepoolne meede sündimuse suurendamiseks. seega on osa tema teravmeelitsustest küll üleliigne, et mitte öelda solvav.

kõik naised pole targad raudse tervisega kangelasemad. ja riik pole mingi äriettevõte, mille prioriteediks nr 1 on kasumi teenimine. ja last ei kasvata mitte raha, vaid vanemad (kellel peab muidugi sissetulek olema). kui serviti lajatada, siis pole õiget ema ei karjeristist ega ka naisest, kes omagi eluga toime ei tule.

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

madu

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 11:39 Reply With Quote
Selleni just tahtsingi jõuda - kas oleks õigem nii, nagu ma pr Hääle jutust välja loen, et pole neile emadele üldse mingit toetust vaja või siis natuke ikka võiksid saada? Ükskõik, kuidas seda siis nimetada - dekreedirahaks, lapsetoetuseks, emapalgaks? Või on toetused ainult "abitutele", kes ei taha/ei viitsi iseendaga hakkama saada?

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 10.06.2021
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 11:47 Reply With Quote
Päris nii ta vaevalt et arvab, et pole emadele toetust vaja. Ikkagi jääb mulje, et kellele sissetulek suurem, sel ka suurem õigus küsida. Et tehke tööd ja siis saate palka ja siis ka number suurem, mida saada.

Minu arvamus on see, et kui ikkagi on kõige olulisem asi see lapsega seonduv rahanumber, siis pole nagu lapsesaamisiga veel käes. Enam kui raha vajab laps armastust ja ema-isa. vanematelt.

Toetus peaks olema toetamaks kui abi vajatakse. Hüvitis hüvitamaks, mida sisi iganes. Aga kiirkorras asjadele nimesid pannes juhtub ikka. Kuigi kas ikka on vaja kiirustades asju teha. Riigi tasandil see küll nii olla ei tohiks.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
MonaLisa
mõtlik kasutaja

Registreeritud: 01.01.2003
Viimane külastus: 20.05.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 12:00 Reply With Quote
mulle tundub, et asja püütakse lihtsustada - nagu oleks ainult 2 -sugused naised : karjeristid, kel on (palju) raha ja vähe aega ning asotsiaalsed emad, kel on piiramatult aega ja olematu raha. Pole see maailm nii mustvalge

looduse poolt on naisele antud üsnagi lühike aeg, mil laste saamine-kasvatamine on optimaalne ( 20-35 a). Kuid samal ajal on ka suuremad võimalused elus oma kohta leida. Eks iga naine teeb oma valikuid ise - kas enne lapsed , siis haridus ja karjäär või vastupidi. Need, kes üritavad KÕIKE korraga teha, enamasti "tõstavad naba paigast ära"ja muutuvad naissoost robotiks..

artiklist jäi mulje, et ainsad rahateenijad EV ongi naised?!?!- kui naised raha ei teeni, jäävad lapsed nälga ..minu teada, on veel mehed siiski ka olemas.

Kõrgharidus on hea asi küll, kuid kõrgkoolides reeglina pööratakse rohkem tähelepanu individuaalsele arengule, mitte koostööle, sellepärast paljud kõrgharidusega naised ei oska perekonnas elada. Ja väike laps on tüütu elukas, kes kuidagi ei oska hinnata oma ema kõrget haridust ja raamatutarkust. Ta nõuab tähelepanu, hoolitsust ja elutarkust.. Mõnes mõttes laps nagu nullib ära neid väärtusi, mida hinnatakse kõrgkoolides ja hästi tasustatud töökohtades.. Pole siis ime, et naised kiiresti pöörduvad tööle tagasi ( ma ei räägi neist, kelle ellujäämine sõltub tööle minekust).

ja naised ei süünita lapsi RAHA EEST või RAHA PÄRAST..

ipsu
kodune

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.11.2003 kell 13:52 Reply With Quote
Selle pärast ma aru ei saagi nendest vingujates, lõppude lõpuks raha antakse juurede aga ei võeta ära. Jääb mulje et just raha pärast nad lapsi sünnitama kavatsevad:andke meile raha ja rohkem, siis me sünnitame.

sinisilm
elas kord...

Registreeritud: 22.05.2003
Viimane külastus: 22.06.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.11.2003 kell 15:22 Reply With Quote
Jah-lapse saamine keset ülikooli ja ilma akadeemiliseta on paras katsumus...olen ise läbi teinud ja meenub lõputu vajadus magamise järele...ei mingit dekreediraha,ei mingit lapsepuhkust...Aga minu vaba valik!

Sellele ei olegi vastust.Ei ole kunagi olnudki.Sellele ei saa kunagi vastust olemagi.See ongi vastus. G.S.

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.12.2003 kell 07:09 Reply With Quote
ipsu öeldust rõhutaxin just seda -->lõppude lõpux antaxse raha juurde aga mitte ei võeta ära

mindki kasvatasid mu vanemad...aga mis aeg meil siis oli

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

Arwen
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 06.04.2003
Viimane külastus: 23.04.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.12.2003 kell 09:44 Reply With Quote
osad on ikka küll luuserid. tean ühte näidet, kus ligi 30 aastane mees , kes vahetab tihti naisi ja on üldse ebastabiilse eluga, joodik ja hetkel töötu ja abielus, mille ta sõlmis, kuna sai kord juba naisele lubatud, aga tegelt oli endal tahtmine juba kadunud. igatahes ta tegi keskkooliealisele tüdrukule lapse. ja andis 10 000 krooni talle abordiks ja valurahaks. ja tüdruk lõi raha laiaks ja kavatseb ikka sünnitada. no milleks? see mees ei kavatsegi hakata tema eest hoolt kandma. ta ei saa endagi eest hoolitsemisega hakkama...
mumeelest küll loll tegu tüdrukust.

arena
Kasutaja

Registreeritud: 22.04.2003
Viimane külastus: 30.03.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.03.2004 kell 16:51 Reply With Quote
no ikka on abi vaja kas just virisemist palju aga eks selle ajaga kui ei olnud emapalka polnud veel elu nii kallis ka.ise arvan et ikka on päris raske hakkama saada selle 2200.- kui pole abi vanematelt ja kui pole meest.iga abi on teretulnud ja kui ei virisetaks ei oleks meil võibolla nii paljugi nii et
salliise
Friik

Registreeritud: 01.09.2004
Viimane külastus: 16.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.10.2004 kell 13:18 Reply With Quote
Pole vingunud, ega palju noori mammasid vingumas kuulnud, pnsonääärid, küll nagu varesed vaaguvad igal pool. Arutasin seda kunagi äiaga. Temagi leidis, et emadel pole lihtsalt aega kuskil karjumas käia.
Viimane kord Tööturuametis käies sain huvitava tõsiasja teada, et paljud pered ainult abirahadest elavadki. Lastetoetus, sots toetus, töötu abiraha, eluasemetoetusega maksab riik korteri üüri kinni ja ise saab mustalt tööd teha. Selline asi on küll kole.

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0254071 sekundit