Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: kaitsevägi
pizzaman
Algaja

Registreeritud: 26.11.2003
Viimane külastus: 14.02.2014
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.12.2003 kell 22:34 Reply With Quote
kaitsevägi

vahipataljon.
kuidas oli? mul nimelt jaanuaris minek.
mida äkki kindlalt teadma peaks?
või võite niisama ka sõjaväe kohta pulada

View User's Profile View All Posts By User
Ziret
Kasutaja

Registreeritud: 25.11.2003
Viimane külastus: 22.03.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.12.2003 kell 22:42 Reply With Quote
Mul sõbrad praegu Kuperjanovis. Masenduses on kõik. Rutiin ja kord käivad vaikselt närvidele. Koju ka ei lasta,oleneb ülemustest,et keda lastakse-mõned saavad iga nädal koju,teised on 2 kuu jooksul aind 1 korra koju saanud. Kord nädalas saab vast külas käia,sis on hää. PÕhisöök pidi kapsas olema,iga õhtu aga makaronid jooks,rivistus,loendus,metsaskäi Aga sõjavägi teeb poisikestest ju mehed!

I can resist everything exept temptation

HeavyDuty
Algaja

Registreeritud: 29.10.2003
Viimane külastus: 21.11.2019
Otsib: naist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.12.2003 kell 22:56 Reply With Quote
kui oled norm vend ja kui oled kunagi vähegi sporti teinud, ei teki sul mingeid probleeme. kui aga ise jonnid ja oled piripill, siis läheb sul raskeks. üldiselt on lebo värk, niipalju kui olen aru saanud. miinuseks võib olla suitsetamine. ma ei täpselt ei tea kuidas vahipatis on , aga nt Jõhvi ÜJP-s oli nii et kui tahad suitsu teha siis pidid mingi teatud maa maha jooksma
ja veel seda et mu isa on vahipatis kaplan. mingi jama vms on, siis pöördud tema poole

ole tugev!

hüpertroofia on minu parim sõber.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
kennu
Friik

Registreeritud: 26.08.2002
Viimane külastus: 3.01.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.12.2003 kell 23:30 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pizzaman
vahipataljon.
kuidas oli? mul nimelt jaanuaris minek.
mida äkki kindlalt teadma peaks?
või võite niisama ka sõjaväe kohta pulada
mul seal käidud ja siiani head sõbrad seal Ütleme nii et parim koht eestis tegelikult. Küll sa sellest aru saad !! ja ma tean et sinust saab siis järjekordne sõjaväe politseinik

kodanik
Kasutaja

Registreeritud: 10.11.2003
Viimane külastus: 5.09.2005
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.12.2003 kell 23:32 Reply With Quote
ajee...
mul jaanuari keskel suure tõenäosusega tapale minek
3 aastat olen end ära nihverdanud igatepidi ja nüüd siis ütlesid, et aitab jamamisest, lähed tapale ja kõik...

minu arust on eesti sõjavägi eriti mõttetu koht...
8 kuud on liiga lühike aeg, et mulle vajalikud asjad selgeks teha ja üleüldse eesti sõjaväe moodi sõda võin ma maja taga metsas ka mängida...
olen olnud noorkotokas, skaut, hundu, kuulunud kaitseliitu, laskmist olen 3 aastat õppinud, mida nad mulle veel seal õpetavad sellist mida ma ei tea??? meheks võin ma ka muud moodi saada...
ning üleüldse eesti riigi eest ma küll oma elu ohverdama ei hakka, kui sõda tuleb, siis mina olen esimene inimene, kes kummipaadiga rootsi poole ajama paneb, mõtlesin nii enne sõjaväge ja mõtlen ka pärast sõjaväge niimoodi...

ah põhimõtteliselt olen ma täielikult sõjaväe vastane, mõttetult maha visatud 8 kuud...aga noh kui ma õigel ajal kohale ei ilmu, siis ähvardati mind 18 000 kr, seega tuleb see kamarajura vist siiski läbi teha...

Kavaldaja
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 13.04.2003
Viimane külastus: 9.10.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2003 kell 00:13 Reply With Quote
<- ootab juba, et vend läheks kuhugi, saaks ka otse allikast teada mis värk sõjaväes siis on ikka
püsimatu
püsiväärtustaja

Registreeritud: 07.09.2003
Viimane külastus: 9.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2003 kell 08:44 Reply With Quote
Oih nu ma ei saa aru, nu ei saa aru...
Ega sõjavägi peenem restoran ole, makaron ja kapsas, mis neil viga?...Tore, saab kõhu täis...Tegl olen küllalt poisse näind kes sõjaväes juurde võtnud, sest kodus pole nii hästigi saanud...Ja siis see pidev virin, et koju ei lasta, emme... kestab see aeg nii vähe, et ei jõua ninagi nuusata...Miks mulle tundub, et mida rohkem aeg edasi läheb seda memmaritemaks noormehed muutuvad... muidugist ja 18 on ikka veel liiga lasteaiatitavanus, et kedagist pärisrelvadega mängima lasta ...Aga mõttetu koht, seda muidugist...

Tulnud eluteatrisse, istume rumalalt seljaga lava poole. Näeme kullatud sambaid ja kaunistusi, jälgime rahvast tulemas ja minemas, ja kui tuli lõpus kustutatakse, siis küsime endalt hämmeldunult:mis on kõige selle mõte?
R.Tagore

pizzaman
Algaja

Registreeritud: 26.11.2003
Viimane külastus: 14.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2003 kell 09:45 Reply With Quote
mul ka asi veel lahtine, et kas vahipat.või siis tapa, ei tea millest see sõltub
eks ma ka sporti teind kõvasti, praegu käin jooksmas ja, püssi ka lasknud päris palju, jahimees ju

kuriKass
kõikehõlmav pimedus

Registreeritud: 25.03.2003
Viimane külastus: 20.06.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2003 kell 10:04 Reply With Quote
Kui on valida kas Tapa või ÜVP, siis kindlasti ÜVP! Tasub muidugi märkida, et selle koha pealt olen erapoolik, endal ÜVP seljataga
Enne minekut ei olnud eriti vaimustuses. Aga noh, kui vaja siis vaja, teeme ära Mis pärast sai on juba teine lugu.

Born under a bad sign
With a blue moon in your eyes.

HeavyDuty
Algaja

Registreeritud: 29.10.2003
Viimane külastus: 21.11.2019
Otsib: naist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.12.2003 kell 15:37 Reply With Quote
Tapal pidavat kõige lebom olema.

hüpertroofia on minu parim sõber.

madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.12.2003 kell 15:44 Reply With Quote
Olen kodanikuga nõus. Meheks saadakse ka teistmoodi ja mina küll ei usu kaitseväe "tervendavasse mõjusse". Oma teisepoolega, kes on Vene kroonu läbi teinud, just arutasime paar päeva tagasi seda ja jõudsime järeldusele, et tegelikkuses võiks see teenistus nt niimoodi välja näha:
- 8 kuu vedelemise asemel võiks toimuda nt 2 kuud intensiivset treeningut (relvad, enesekaitse, luure jms)
- iga inimene võiks süvendatult õppida seda, mis teda huvitab (kes ei taha püssi lasta, huvitub võib-olla laevandusest jne)
- põhirõhk võiks olla partisanisõja õpetamisel, sest marsisammul vaenlasele vastuastumine on üks mõttetumaid asju üldse.

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.12.2003 kell 15:47 Reply With Quote
Ma olen oma töö tõttu (varem) pooled sõjaväeosad läbi käind. Igal pool sai hästi süüa (sõime sõdurisööklates).
Usun, et siin pole tegemist sellega, kui palju ja hästis seal süüa saab, vaid pigem kartusega soojast pesast teisemasse keskkonda sattumisega...vajab harjumist..ja memmekatel võib tõesti raske algul olla kah...aga nuh, noored mehed, tublid, harjuvad kõigega...ja tänagu õnne, et pole enam nn vene aeg, kui pidi kodust kaugemal olema ja tihtipeale ei pääsenud kahe aasta jooksulgi kodumaile...
mu oma poiss täitsa ootab, millal minna saab...

aga mao jutuga tegelikult täiesti nõus...

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

kodanik
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.12.2003 kell 15:54 Reply With Quote
madu...täpselt, vot just seda ma mõtlesingi

ja ei kõiguta see toiduasi mind üldse...5 aastat tagasi pakkisin kodus asjad ja läksin teise eesti otsa kooli ja just nimelt selle pärast, et saaks varakult elu näha 3 aastat närisin ainult makarone, lõpuks olin ise ka juba paras makaron...

ma ei suuda lihtsalt sellega leppida, et ma pean 8 kuud kuskil väeosas vastumeeleselt igast jura endale pähe taguma, juba kooli ajal võitlesin ma õpetajatega sellel teemal, et ei ole ju mõtet igast jura, mis õpik ette näeb, pähe taguda...et selle asemel peaks õpetaja ja õpilased omavahel kokkuleppele jõudma jne jne...

peale selle kuna töötan kahel kohal ja lisaks kaks pangalaenu kaelas, siis sellepelae öeldi mulle riigikaitseosakonnast, et oma asi, ise võtsid ise vaata kuidas tagasi maksad...150 kroonist, mis kutsealustele antakse, ei piisa vist

aga paistab, et muud vist üle jää...selleks, et sõtta minna ja pärast mitte kohtu alla sattuda, tuleb vist oma maine vara maha müüa ja pärast 8 kuud tuleb hakata jälle tööd otsima...

norija
Kasutaja

Registreeritud: 07.10.2003
Viimane külastus: 15.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.12.2003 kell 05:21 Reply With Quote
Noh, on ju alati võimalusi, kui ikka tõesti ei taha... Põhiseadus näeb ka alternatiivteenistuse võimaluse ette...

Ega te mind ometigi tõsiselt ei võta?

kodanik
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.12.2003 kell 07:43 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: norija
Noh, on ju alati võimalusi, kui ikka tõesti ei taha... Põhiseadus näeb ka alternatiivteenistuse võimaluse ette...

just...olen seadust lugenud ühtepidi ja teistpidi ja tüki kolmandatpidi aga ühest asjast ei saa aru, et kas asendusteenistuses tuleb olla iga päev, või annab seal ülemustega kokkuleppele jõuda?? ja asendusteenistus on 16 kuud näiteks vanadekodus sotsiaaltööd ja seda kannatan ma veel vähem kui eesti kaitseväge

norija
Kasutaja

Registreeritud: 07.10.2003
Viimane külastus: 15.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.12.2003 kell 09:22 Reply With Quote
Noh... Ütleme nii, et...
Vähemalt niipalju, kui mina tean, pole Eestis veel kordagi mingit asendusteenistust korraldatud. Eelmise seaduse ajal, kui see asendusteenistus samuti sõjaväes toimus, olla üks rühm kusagil olnud.
Seda, et asendusteenistuse soovijaid poleks, ma ei usu. Lihtsalt pole keegi mõistlikuks pidanud neile midagi korraldama hakata. Nii et tegelikult jäetakse nad lihtsalt rahule.

Ega te mind ometigi tõsiselt ei võta?

Hawthrone
Algaja

Registreeritud: 04.01.2004
Viimane külastus: 23.02.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.01.2004 kell 16:16 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kodanik
ning üleüldse eesti riigi eest ma küll oma elu ohverdama ei hakka, kui sõda tuleb, siis mina olen esimene inimene, kes kummipaadiga rootsi poole ajama paneb

Oleks minu teha saadaks ma sellised "kodanikud" kohe riigist välja..sest kui mees ei taha rasketel aegadel oma isamaale toeks olla siis pole meil selliseid üldse vaja. Neid riigireetureid peaks KAPO taga ajama mitte oma energiat tühiste skinnide järgi luuramisele kulutama.

raulike141
Kasutaja

Registreeritud: 15.12.2003
Viimane külastus: 9.10.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.01.2004 kell 17:42 Reply With Quote
ää põe,kui jah viriseja ,sis jah räägid pärast takka ,süüa saab ikka.
Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 26.03.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.01.2004 kell 13:42 Reply With Quote
Praegusel ajal ei anna ühtegi sõjaväeosa võrrelda, endiste aegadega. Nad suhteliselt palju erinevad sellest, mis olid kunagi. Ise teenisin 2001- 2002 Tallinna Tagalapataljonis. See oli täiesti normaalne koht.
unistaja
*.: rahulolev :.*

Naine
Registreeritud: 03.09.2003
Viimane külastus: 14.02.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.01.2004 kell 23:12 Reply With Quote
Mul vend läks Tapale. 12 jaan. läks ja nüüd juba ütleb, et hakkab vaikselt harjuma juba. Läheme isegi külla talle see pühapäev!!! Siis teen kõva kalli-kalli ka talle!!!
Mortzuc
Algaja

Registreeritud: 28.01.2004
Viimane külastus: 30.09.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.01.2004 kell 11:31 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Hawthrone

Oleks minu teha saadaks ma sellised "kodanikud" kohe riigist välja..sest kui mees ei taha rasketel aegadel oma isamaale toeks olla siis pole meil selliseid üldse vaja. Neid riigireetureid peaks KAPO taga ajama mitte oma energiat tühiste skinnide järgi luuramisele kulutama.

Eesti riigi eest ei peaks ükski eestlane välja astuma! Kuid oma kodumaa,perekonna ja sõprade eest küll! Ei hakka siin skinnide poliitiliste vaadete õigsusest või ebaõigsusest jahuma, kuid Kaitsepolitsei võiks parem kohelda riigireeturitena neid kodanikke, kes on eesti rahva ühist raha riisunud-raisanud või omaotstarbeliselt kasutanud!

Ise teenisin Tapal Pioneerikoolis ja ma ei oska tegelikult öelda, kas seal oli lebo või mitte, kuna ma ei ole mujal aega teeninud. Süüa sai seal kasarmus olles väga hästi(kolmekäiguline lõnua!), kuid metsas olles oli asi vastupidine-iga päev tatar! Väljaõppe kohapealt niipalju, et elasime suurema osa ajast metsas(siis oli talv 15-30 kraadi külma), võttsime edukalt osa nn. "näljalaagrist" ja jalgsirännakuid oli meil teenistusaja jooksul kokku mingi 200 kilomeetrit vähemalt.
Neile kodanikele kel minek veel ees ütleks niipalju: võtke seda kui 8-kuulise ekskursioonina(irooniline või mis?), mille käigus te võite ehk ühtteist kasulikku ja huvitavat õppida!

Lennuvõimetu rahuingel

kodanik
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.01.2004 kell 12:06 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Hawthrone

kui mul vähegi võimalus tekib, siis kolin ümber saksamaale selline plaan on mul juba ammu olnud....ei pea KAPO rahva raha minu otsimise ja välja saatmise peale raiskama...lähen ise...

ja peale selle, idee järgi oleks ma pidanud 14 jaanuar tapale minema, kuid olude sunnil pääsesin

kurat
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 21.01.2004
Viimane külastus: 20.05.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.01.2004 kell 12:43 Reply With Quote
Muidugi on jama lugu, kui peab tervelt 8-ks kuuks loobuma nokamütsist, õllest ja mobiiltelefonist. Sõjavägi pole tänapäeval mingi konti ega vaimu murdev asi, rohkem nagu spordilaager. Sellegipoolest julgen väita, et saadav kogemus on iga kulutatud päeva väärt.
Koolipinke ja tööposte pidi saab nagunii nühkida ülejäänud elu jooksul oksendamiseni.

jenni
I Am What I Am

Registreeritud: 16.02.2003
Viimane külastus: 11.07.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.01.2004 kell 13:16 Reply With Quote
Praktiliselt ei pea millestki loobuma, kui oled korralik, saad pea igal nädalavahel koju ja mobla võib ka kaasas olla. Söögi pärast ei ole veel kedagi kuulnud nurisevat, pealegi saab oma raha eest kohvi-saiakesi jne osta. Muljed just vahipataljoni põhjal tuttavate käest. Hullud need ellujäämislaagrid metsas, vist?!
Mortzuc
Algaja

Registreeritud: 28.01.2004
Viimane külastus: 30.09.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.01.2004 kell 19:58 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: jenni
Hullud need ellujäämislaagrid metsas, vist?!

Meil kestis ellujäämislaager viis päeva. Oli talv, telki ja magamiskotti kaasa ei antud. Anti ainult presendist telkmantel (ümbes 2x2 meetrine riie) ja jope võis ka seljas olla. Külma oli umbes 10 kraadi. Olime kuuestes gruppides ja ehitasime taevast langeva lume eest okstest varjualuse. Saime iga päev kambapeale topsitäie teri ja kolmandal päeval kana(keetsime sellest korduvalt puljongit). Lisaks olid erinevad ülesanded iga päev täita.

Lennuvõimetu rahuingel

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0321841 sekundit